کریتوس خدای جنگ | بررسی زوایای پنهان روح اسپارتا

کریتوس /شخصیت کریتوس
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شخصیت کریتوس یکی از مهمترین شخصیت‌های دنیای گیمینگ است. روح اسپارتا جوانب قابل بررسی زیادی دارد. با بررسی زوایای پنهان کریتوس خدای جنگ همراه ما باشید.

کریتوس خدای جنگ یکی از پرابهت‌ترین، عصبانی‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین قهرمان‌های دنیای گیمینگ محسوب می‌شود. ما این قهرمان به یادماندنی را با حضورش در عناوین متعدد سری بازی کمپانی سونی به نام گاد آف وار (God of War) شناخته‌ایم. بسیاری شخصیت کریتوس را به واسطه خشونت بی حد و مرزش و جنونش در جنگ می‌شناسند. با این وجود شاید بتوان گفت کریتوس گاد آف وار در همین خشونت و خشم آشکار خود بر محیط پیرامونش دارای نکات و زیرلایه‌های جذابی است که می‌توان بررسیشان کرد و از حال منحصر به فرد بودن این خونین روح اسپارتا دوچندان شگفت زده شد. بر همین اساس بر آن شدیم تا در مقاله پیش رویتان تعدادی از ویژه ترین نکات جالب و دانستنی‌های در رابطه با کریتوس را با همدیگر بررسی کنیم. با معرفی شخصیت کریتوس و ویژگی‌های آن همراه پلازا بمانید.

فهرست مطالب

پیشینه اساطیری Kratos | کریتوس خدای جنگ

شخصیت کریتوس بعد از انتشار بازی خدای جنگ برای کامپیوتر به محبوبیت دوچندانی رسید که در این میان گیمرهای PC به طرز حرفه ای با نقاط ضعف و قوت کاراکتر کریتوس آشنا شدند. اگر بدنبال پاسخ سوال کریتوس کیست؟ هستید پیشنهاد میشود در ادامه باما همراه باشید. شاید بد نباشد در ادامه نگاهی به اساطیر یونان و داستان زندگی کریتوس خارج از جهان بازی‌های ویدیویی داشته باشیم. شخصیت اصلی گاد اف وار در ریشه‌های اساطیری خود یکی از چهار فرزند یک تایتان به نام پالاس (Pallas) و یک الهه اقیانوس به نام استیکس (Styx) است و نماد قدرت جانورخوی و درندگی محسوب می‌شود. اگر بدنبال عکس کریتوس هستید پیشنهاد میشود در ادامه این مقاله باما همراه باشید.

ماجرای جالب آن‌جاست که برادر کریتوس و خواهرهایش نیز دارای ویژگی‌های مشابهی هستند. زلوس (Zelus) که برادر اوست نماد تعصب، آرزو و چشم و هم چشمی است. خواهرانش نایک (Nike) و بیا (Bia) نیز به ترتیب نماد پیروزی و قدرت محسوب می‌شوند. هسیود از این فرزندان به عنوان «فرزندان شگفت انگیز» یاد می‌کند و در عین حال به کوشش سخت آن‌ها برای به دست آوردن جاه و نامی که دارند اشاره می‌کند. البته جا دارد اشاره کنیم که کریتوس و خواهر برادرهایش در این اساطیر همگی بخشی از شخصیت زئوس (خدای خدایان) محسوب می‌شوند. در بازی های مختلفی که از این شخصیت عرضه شده است میتوانید شاهد مرگ کریتوس به شکل های مختلف باشید که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

کریتوس /شخصیت کریتوس

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
۱۷ مورد از بهترین بازی‌های ایرانی برای کامپیوتر
معین نسیم دوست31 اردیبهشت 1403 12:00
thumbnail
راهنمای GTA Online ؛ آموزش بازی و گیم پلی جی تی ای وی آنلاین
معین نسیم دوست27 اردیبهشت 1403 12:00

دیدار کریتوس با خدایان و نحوه کشتن آن‌ها

امروزه از این شخصت در فیلم و سینما نیز استفاده شده که یکی از آن موارد فیلم خدای جنگ 10 بوده است. هنگامی که به حضور خدای جنگ در دنیای گیمینگ رجوع می‌کنیم مهمترین خصیصه شخصیت کریتوس در مواجهه و دیدار او با خدایان و قتل آن‌ها می‌توان خلاصه کرد. در قسمت زیر نحوه رویارویی روح اسپارتا با تعدادی از مهمترین این خدایان را بررسی می‌کنیم:

پوسیدون / خدای آب

اولین خدایی که در سری خدای جنگ با آن روبرو می‌شویم پوسیدون (Poseidon) است. پوسیدون به عنوان خدای آب قدرت‌های بسیار ویژه‌ای دارد اما می‌توان گفت جنگ کریتوس با او در نسخه‌های مختلف چندان هم خونین نیست. کریتوس گاد اف وار هنگامی که علیه پوسیدون قرار می‌گیرد به راحتی گردن او را شکسته و چشمان او را از حدقه درمی‌آورد. آخرین باری که شاهد این اتفاق بودیم نسخه سوم بود. البته ممکن است پوسیدون دوباره برگردد.

آرس / خدای جنگ

نکته جالب در رابطه با آرس آن جاست که در اساطیر یونان و حتی در اولین نسخه از سری بازی این اوست که خدای جنگ اصلی است. با این وجود کریتوس موفق شد به کمک الهه آتنا و شمشیر خدایان در طی یک مبارزه طولانی و خونین آرس را از میان برده و تبدیل به خدای جنگ جدید شود.

هادس / خدای زیرزمین

هادس جزو منحصربه‌فردترین و ترسناک‌ترین خدایان اساطیر یونان باستان و سری بازی‌هاست که سعی می‌کند روح کریتوس را از بدن او جدا کند اما در نهایت توسط او کشته و نابود می‌شود. هادس در نسخه‌های مختلف سری به ویژه با طراحی خوفناک و جثه بزرگ خود قابل توجه است.

کریتوس خدای جنگ / روح اسپارتا

هلیوس / خدای خورشید

هلیوس به عنوان خدای خورشید یکی از اصلی‌ترین دشمنان کریتوس در بازی گاد اف وار 3 است و البته مرگ او به دست روح اسپارتا یکی از خشن ترین و دردناک‌ترین صحنه‌های تاریخ گیمینگ محسوب می‌شود. کریتوس گاد اف وار در اقدامی وحشیانه سر هلیوس را از بدنش جدا می‌کند. جهت کسبی اطلاعات بیشتر در خصوص مرگ کریتوس در خدای جنگ 4 باما همراه باشید.

هرکول / نیمه خدا

رویارویی شخصیت کریتوس علیه برادرش هرکول نیز یکی از جذاب‌ترین رویارویی‌های سری گاد اف وار محسوب می‌شود. هرکول که فرزند محبوب‌تر پدرش زئوس است یک نیمه خداست چرا که مادرش یک انسان است. او در رویارویی‌اش با برادر علاوه بر مشت‌های کوبنده به پرتاب مجسمه‌ها روی می‌آورد؛ اما در نهایت مغلوب می‌شود. اگر بدنبال عکس واقعی کریتوس هستید در ادامه با پلازا همراه باشید.

زئوس / خدای خدایان

زئوس در بازی گاد اف وار کاراکتری است که شخصیت کریتوس را فریب می‌دهد. او در بازی خدای جنگ 2 کریتوس را از پای در می‌آورد و برای همین کریتوس خدای جنگ مجبور می‌شود که از جهنم بگریزد. نبرد میان زئوس و کریتوس نبرد سهمگینی است که حاکی از عذاب خدایان بوده و با مغلوب شدن زئوس پایان می‌یابد.

هفائستوس / خدای آهنگری

در میان خدایان اساطیر هفائستوس سرنوشت عجیبی دارد. کریتوس به او که در یک کارگاه زیرزمینی توسط زئوس حبس شده است جهت کمک در راستای یک ماموریت رجوع می‌کند اما هفائستوس به کریتوس خیانت می‌کند. پس از آن شاهد وارد کردن شوک الکتریکی به این خدای آهنگر و سپس به سوراخ کشیده شدن قلب او توسط کریتوس هستیم.

کریتوس گاد اف وار

مرگ کریتوس و راز زنده ماندن او

کریتوس از ویژگی های بسیاری برخوردار بوده است که اگر بدنبال قدرت های کریتوس هستید پیشنهاد میشود در ادامه این مقاله باما همراه باشید. در پایان بازی گاد اف وار 3 شاهد یک کریتوس در حال مرگ بودیم. اما تقریبا ده سال پس از آن و با انتشار بازی گاد اف وار 4 او را نه تنها سالم دیدیم بلکه شاهد بچه‌اش و ادامه ماجراجویی‌ها در دنیای نوردیک بودیم. همین امر سبب شد تا در رابطه با راز زنده ماندن کریتوس کمی تحقیق کنیم. واقعیت امر آن است که اتفاقات زیادی بین نسخه سوم و نسخه چهارم بازی گاد اف وار رخ دادند. در قسمت زیر تعدادی از مهمترین این اتفاقات را به شکل اجمالی بررسی می‌کنیم:

ماجرای رمانتیک کریتوس

بدون شک کریتوس گاد اف وار را با آن‌ همه خشونت خود نمی‌توان یک عاشق قلمداد کرد. با این وجود در فاصله بین بازی سوم و چهارم احتمال می‌دهیم که او کمی از خونریزی عقب نشینی کرده و تمرکز اصلی خود را روی ماجرای رمانتیکش با فی (Faye) گذاشت که البته در نسخه چهارم شاهد نتیجه این ماجرای رمانتیک در قالب بچه آن‌ها (آترئوس / Atreus) بودیم. اگر از طرفداران این شخصیت هستید حتما سوال اینکه چرا خدای جنگ خودش را کشت ؟ در ذهن شما بوجود آمده است که برای دریافت پاسخ این سوال در ادامه با پلازا همراه باشید.

یونانی‌ها و بازسازی دنیایشان

یکی دیگر از اتفاقات بین دو بازی استفاده مردم یونان از قدرت امید (Power of hope) و تلاش آن‌ها برای بازسازی محیط پیرامون خود پس از آسیب‌های وارد شده توسط کریتوس گاد اف وار است. مردم یونان که اکنون از سلطه تانوس، زئوس و دیگر خدایان رها شده‌اند می‌توانند بر آنچه از اطرافشان باقی‌مانده شروع کرده و زندگی خود را دوباره شکل دهند.

داستان زندگی کریتوس

سرنوشت تایتان‌های باقی‌مانده

در رابطه با سرنوشت تایتان‌های باقی مانده پس از کشته شدن گایا و کرونوس توسط روح اسپارتا دچار شک و تردید هستیم؛ اما می‌توان گفت که این تایتان‌ها قدرت قبلی خود را از دست داده و بی هدف در دنیای اطراف خود پرسه می‌زنند. در نسخه کامپیوتر بازی شاهد مرگ پسر کریتوس بوده ایم که دلیل آن در ادامه ذکر شده است. اما خدای جنگ واقعی بر اساس چه داستانی شکل گرفته است ؟ اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید در نظرات با سایر کاربران همراه باشید.

عزیمت کریتوس به دنیای اسکاندیناوی

همه ما می‌دانیم که کریتوس در نسخه چهارم بازی گاد اف وار سر از دنیای اسکاندیناوی درآورد؛ اما نمی‌توانیم تخمین بزنیم که او چگونه این کار را انجام داد. در پایان نسخه سوم وضع روح اسپارتا چندان تعریفی نداشت. این به آن معنی است که کریتوس گاد اف وار موفق شده است که خود را جمع و جور کرده و به مکان امنی رسانده و سپس زخم‌های خود را مداوا کرده و به دنیای جدیدش عزیمت کند. جزئیات دقیق این مورد را نمی‌دانیم اما به طور کلی می‌توانیم بگوییم که راز زنده ماندن کریتوس خود او بوده است.

عکس واقعی کریتوس / راز زنده ماندن کریتوس

پسر کریتوس

یکی از حقایق حائز اهمیت در رابطه با پسر کریتوس (آترئوس / Atreus) تلاش او برای نزدیک شدن به پدرش که تخمین می‌رود در فاصله میان عناوین از او دوری کرده است محسوب می‌شود. در نسخه چهارم شاهد ارتباط میان این دو از طریق دیالوگ بودیم؛ اما با پایان این نسخه می‌توانیم تخمین بزنیم که آترئوس قبل از مرگ مادرش برای مدت‌ها احساس ترک شدگی (از سمت پدرش) داشت و مشخص است که سال‌ها تلاش کرده است که رابطه کنونی خود را با پدر داشته باشد. در رابطه با زنده ماندن یا مرگ پسر کریتوس و اینکه چه بر سر او خواهد آمد باید در ابتدا به اساطیر و سپس تخمین‌های خودمان از نسخه‌های بعدی خدای جنگ رجوع کنیم. اما راز زنده ماندن کریتوس چیست ؟ آیا کریتوس یک خدا است ؟ برای بدست آوردن پاسخ این سوالات در ادامه باما همراه باشید.

سفر کریتوس به مصر باستان در کتاب‌های کمیک

در کتاب‌های کمیک God of War: Fallen God شاهد اشاره شدن به این امر هستیم که ممکن است شخصیت کریتوس در نسخه‌های بعدی سری بازی گاد اف وار به مصر سفر کند. همانطور که تا کنون نیز اشاره کرده‌ایم زمان قابل توجهی میان وقایع بازی God of War 3 و بازی God of War 4 وجود دارد و زندگی کریتوس هم هیچ گاه پر از صلح و صفا نبوده است. کتاب‌های کمیک God of War: Fallen God قصد دارند این بازه زمانی را پوشش دهند. بر همین اساس ممکن است کریتوس قبل از رسیدن به نروژ به مصر باستان سفر کرده باشد. همانطور که میدانید مرگ کریتوس در خدای جنگ ۵ به شکل عجیبی رخ داد که برای مشخص شدن این دلیل میتوانید در ادامه باما همراه باشید.

برادر کریتوس / مرگ کریتوس

حضور کریتوس در عناوین کمپانی‌های دیگر

از آن‌جا که کریتوس یکی از مهمترین و جذاب‌ترین شخصیت‌های دنیای گیمینگ است آوازه روح اسپارتا صرفا به عناوین خدای جنگ ختم نمی‌شود و به بازی‌های دیگر نیز سرایت کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به بازی فورتنایت و بازی مورتال کمبت اشاره کرد. در بازی فورتنایت شاهد حضور پوسته کریتوس هستیم که می‌توان آن را خریداری کرد. در بازی مورتال کومبت 11 نیز شاهد حضور او به عنوان قهرمان مهمان هستیم. در ادامه با عکس واقعی کریتوس (مدل شبیه دنیای واقعی او) و نشان دادن چند مدل از نقاشی کریتوس شما را همراهی می‌کنیم. در ادامه میتوانید به اطلاعات بیشتری در خصوص مرگ کریتوس در خدای جنگ ۱ دسترسی داشته باشید که پیشنهاد میشود باما همراه باشید.

اعمال وحشیانه کریتوس در سری خدای جنگ

معرفی شخصیت کریتوس / مرگ پسر کریتوس

نابودکردن یونان

اولین عمل وحشیانه کریتوس گاد اف وار نابود کردن سرزمین یونان محسوب می‌شود. کریتوس پس از انتقام گرفتن از برادرش آرس لقب خدای جنگ را به خود اختصاص داد و ماموریت انتقام خود را به پایان رساند. روح اسپارتا سپس دارای مقداری زمان فراغت شد و تصمیم گرفت به کشت و کشتار بازگردد. البته او این بار به جای خدایان به کشتار مردم بی‌گناه یونان پرداخت.

نابودکردن تایتان‌های بی دفاع

دومین عمل وحشیانه کریتوس خدای جنگ از میان بردن تایتان‌های بی دفاع محسوب می‌شود. کریتوس در سری بازی‌های خدای جنگ تایتان‌های بسیاری را از پای درآورد. جا دارد بگوییم که برخی از تایتان‌های کشته شده توسط او بی‌دفاع بودند. شاید بتوان گفت قابل توجه ترین این کشتارها مربوط به گایا (Gaia) باشد که به دلیل جراحت‌های خود نتوانست از خود دفاع کند و قربانی ضربات مهلک خدای جنگ شد.

از میان بردن آتنا

در نقاط مختلف سری گاد اف وار شاهد آن هستیم که با کریتوس همانند یک بچه برخورد می‌شود و افراد مختلف از احساسات او به نفع خود استفاده می‌کنند. در سراسر داستان الهه آتنا (Athena) نیز از این امر مستثنی نیست؛ اما می‌توان او را جزو یکی از معدود دوستان کریتوس خدای جنگ به شمار آورد. او در برخی نقاط بازی کریتوس را نجات می‌دهد ولی با این وجود باز هم قربانی عصبانیتش می‌شود.

نقاشی کریتوس / شخصیت اصلی گاد اف وار

کندن بال‌های ایکاروس | کاراکتر کریتوس

احتمالا با ماجرای ایکاروس در اساطیر یونان آشنا هستید؛ پسر یک ابزارفروش که یک جفت بال اختراع کرد و با آن‌ها به سمت خورشید پرواز کرد اما به دلیل نزدیکی بیش از حد به خورشید سقوط کرد. با این وجود ماجرای ایکاروس در بازی گاد اف وار دو کمی متفاوت‌تر از اساطیر یونان است. کریتوس در این عنوان تصمیم می‌گیرد که از بال‌های ایکاروس برای عبور از یک مانع استفاده کند؛ اما ایکاروس به این راحتی بال‌های خود را به او نمی‌دهد. بر همین اساس کریتوس گاد اف وار مجبور می‌شود که بال‌های ایکاروس را از جا کنده و خود او را نیز به دنیای زیرزمین منتقل کند.

کندن پاهای هرمس | کاراکتر کریتوس

کار بعدی شخصیت کریتوس در سری خدای جنگ به مراتب بی‌رحمانه تر از مقوله‌ای است که به آن اشاره کردیم. روح اسپارتا پس از آن‌که هرمس را برای به دست آوردن کفش‌های طلایی‌اش شکست داد به جای آنکه از او بخواهد این کفش‌ها را از پای درآورد و یا خود این کار را بکند تصمیم می‌گیرد که پاهای هرمس را از جا بکند. او این کار را با وجود زنده بودن هرمس می‌کند تا وحشی‌گری خود را ثابت کند.

نابینا کردن تایفون توسط کاراکتر کریتوس

در بازی God of War II شاهد آن هستیم که Kratos یک تایتان بی‌گناه به نام تایفون (Typhon) را که اصلا کاری به کار او ندارد کور می‌کند تا تیروکمان او را به دست آورد. گاد اف وار پرابهت و عصبانی سپس از این تیروکمان برای کشتن پروموتئوس استفاده می‌کند. کریتوس این کارها را برای آن می‌کند که می‌تواند؛ نه برای آنکه ضروری است.

داستان زندگی کریتوس

آزادکردن ترا توسط کاراکتر کریتوس

گاد اف وار پرابهت و عصبانی در طول این سری بازی همواره در حال گرفتن قدرت از بقیه است و در عین حال اصلا به فکر پیامدهای این رویکردش برای بقیه نیست. در بازی God of War: Ghost of Sparta در حالی گاد اف وار را مشاهده می‌کنیم که در یک محیط سرتاسر مذاب و به همراه یک تایتان به نام ترا (Thera) قرار گرفته است. او ترا را آزاد می‌کند تا شمشیرهای آتنا خود را ارتقا بخشد. البته این تنها پیامد آزادکردن ترا نیست؛ چرا که این امر سبب جاری شدن مواد آتشفشانی بر روی کره زمین و نابود شدن کل شهر و ساکنان آن می‌شود.

از میان بردن خواهران سرنوشت

کریتوس گاد اف وار راهی عالی می‌یابد تا از طریق آن قدرت زئوس را از چنگ او برباید. او برای انجام این امر از خواهران سرنوشت استفاده می‌کند تا او را در زمان به عقب ببرند و قبل از انجام هر عملی توسط زئوس از او جلوگیری کنند. البته او از خواهران سرنوشت صرفا درخواست نمی‌کند؛ بلکه آن‌ها را از پای درمی‌آورد و به اذیت و آزارشان می‌پردازد.

جدا کردن سر هلیوس از بدن کاراکتر کریتوس

تا کنون وحشی‌گری‌های مختلف کریتوس گاد اف وار را نام بردیم و هرچه پیشتر می‌رویم خشونت این وحشی‌گری‌ها نیز به مراتب افزایش می‌یابد. هنگامی که کریتوس علیه هلیوس قرار می‌گیرد هلیوس از او خواهش می‌کند که زندگی‌اش را ببخشد اما خدای جنگ برای آن‌که کریتوس بودن خود را ثابت کند با دستان خود سر هلیوس را از جای کنده و آن را مانند یک جایزه بالا می‌برد.

کریتوس /شخصیت کریتوس

بازکردن جعبه پاندورا کاراکتر کریتوس

جعبه پاندورا در سری خدای جنگ خلق شده بود تا تمامی شر موجود در جهان را دربر‌گیرد و برای هزاران سال بسته بود. البته این امر برای روح اسپارتا هیچ اهمیتی نداشت. او با بازکردن جعبه پاندورا قدرت مورد نیاز خود را برای از میان بردن آرس در جنگ به دست آورد؛ اما در نظر نگرفت که بازکردن این جعبه می‌تواند سبب ایجاد آسیب‌های زیاد دیگری نیز می‌شود. باز کردن جعبه پاندورا باعث شد خدایان دیگر بیش از پیش متوهم و تشنه قدرت شوند. دقیقا به همین دلیل نیز بود که زئوس علیه کریتوس خدای جنگ قرار گرفت و در نبرد میان او و روح اسپارتا میلیون‌ها روح بی‌گناه به دنیای زیرزمین منتقل شدند.

به پا کردن جهنم بر روی زمین کاراکتر کریتوس

کریتوس با آلوده کردن دیگر خدایان از طریق اهریمن موجود در جعبه پاندورا موقعیتی ایجاد کرد که مرگ هر کدام از خدایان موجب به وجود آمدن یک طاعون مهلک می‌شد. یکی از این طاعون‌ها هنگامی رخ داد که روح اسپارتا هادس را از میان برد و با این کار خود سبب شد که مردگان از دنیای زیرزمین به پا خیزند و بر روی کره زمین جهنم به پا کنند. کریتوس این مورد را از قبل می‌دانست و با این وجود تصمیم گرفت که هادس را از پای درآورد.

نابودکردن کره زمین کاراکتر کریتوس

اعمال نابودگر کریتوس البته به مواردی که در قسمت بالا به آن‌ها اشاره کردیم خلاصه نمی‌شود. روح اسپارتا با کشتن هرا (Hera) سبب شد که تمامی گونه‌های گیاهی زمین منقرض شوند و نابود کردن هلیوس نیز سبب شد که همیشه باران ببرد و زمین برای همیشه در تاریکی فرو رود. اما شاید بتوان گفت سهمگین‌ترین اتفاق مربوط به پس از نابودی پوسیدون توسط او باشد که سبب شد سیلی وحشتناک تمامی یونان را دربرگیرد و معدود جمعیت این سرزمین را نیز از میان ببرد.

داستان زندگی کریتوس

اقدام به خودکشی کاراکتر کریتوس

کریتوس خدای جنگ با وجود آنکه یک قاتل حرفه‌ای است که از تمام افراد انتقام می‌گیرد در عین حال فردی است که خشم خود را هرازگاهی به سوی خود نیز نشانه می‌رود. در هر کدام از سه نسخه سری بازی خدای جنگ و همچنین اسپین آف‌ها شاهد آن هستیم که Kratos بیش از چهار بار سعی می‌کند که خودکشی کند. او این کار را برای فرار از فشار روحی و جنایت‌هایی که انجام داده است انجام می‌دهد. کریتوس در واقع هم می‌خواهد خود بمیرد و هم دیگران بمیرند.

کشتن اعضای خانواده‌ کاراکتر کریتوس

تا اینجا اشاره کردیم که کریتوس بسیاری از اعضای خانواده خود را از میان برد که از جمله آن‌ها می‌توان به پدرش زئوس اشاره کرد. نکته این امر آن‌جاست که اغلب این فامیل‌ها و پدر او در گذشته سبب آزار خاطر کریتوس خدای جنگ شده بودند. اما با این وجود دو عدد از اعضای خانواده او کاملا بی‌گناه بودند. خدای جنگ میلیون‌ها نفر را در کوه المپ از میان برد اما شاید بتوان گفت این نابود کردن همسر و دختر خودش بود که خونین‌ترین و بی‌رحمانه‌ترین این جنایات محسوب می‌شود. البته باید اشاره کنیم که روح اسپارتا در این مورد به خصوص گول خورده و درست پس از انجام این قتل از آن پشیمان شد؛ اما با این وجود کار از کار گذشته بود.

داستان زندگی کریتوس

در اساطیر و روایتگری های مربوط به کریتوس شاهد تلاش و زحمات بسیار این شخصیت دوست داشتنی برای تبدیل شدن به یک خدای افسانه ای بوده ایم که تمام زحمات و تلاش وی در طول سالیان دراز سبب شد تا او در نسخه جدید بازی خدای جنگ به هدفی که در سر داشت برسد. رگناروک بازی خدای جنگ جدیدی از انسان ها بوده که با در اختیار داشتن مهارت و قدرت های بسیار درصدد ایمن‌سازی جهانی بوده که هیولاهای عظیم الجثه بخش عظیمی از ویرانی های آن را به عهده داشته اند.

در این میان کریتوس با فرزند خود قصد دارد برای آینده‌ای که از سوی همسرشان به آنها گوشزد شده بود آماده شوند. در نسخه رگناروک بازی شاهد کشته شدن همسر کریتوس بوده ایم که این مورد سبب سردرگمی کریتوس برای مدت زمان طولانی شد. در نسخه رگناروک باید تمام خاطرات تلخ و غم انگیز گذشته را کنار بگذارید و برای هدفی والاتر که به او اعطا شده بود آماده شوید. در رگناروک خبری از نقش آفرینی انفرادی و یا مبارزه با اشخاص معمولی نبوده زیرا شما باید در سرزمین های وسیعی که در آن حضور دارید هیولا های بسیاری را به سمت نابودی سوق دهید.

اسپارتان افسانه ای و خدای جنگ کریتوس راهی طولانی و خونین رو پشت سر گذاشتن. کریتوس بعد از اینکه به تنهایی بخش عظیمی از پانتئون یونان رو با خشمی تشنه به خون ویران کرد در حوزه اساطیر اسکاندیناوی زندگی نسبتا آرامی رو در میدگارد در پیش گرفت ولی این آرامش چندان پایدار نبود. همسر متوفی کریتوس به پسرشون و خدای جنگ داستان ماموریت مهمی می‌دهد که خاکسترش را از بالاترین قله در همه قلمرو ها پراکنده کنند و برای چیزی که قراره اتفاق بیفته آماده شوند. رگناروک. گاد اف وار رگناروک مدتی بعد از وقایع شاهکار ۲۰۱۸ شروع میشه. کریتوس و آترئوس سعی می کنند مدتی پیدا نشوند اما دوستان و دشمنان گذشتشون اجازه نمی دهد تا اینکه خدای جنگ برای بار دیگر به سراغ آنها بیاید.

در این مقاله سعی میکنیم تا حد امکان کمتر در مورد جزئیات داستان صحبت کنیم اما بدونید که دامنه آن بسیار بزرگتر از آخرین ماجراجویی بوده که داشتند. پیوند اصلی بین کریتوس و آترئوس هنوز وجود داره اما بخش های جزئی بسیار زمان قابل توجهی را از رابطه این دو دور میکند با اینکه تمرکز اصلی داستان روی همین مورد هست. در نتیجه بعضی از مراحل رنگاروک می توانند خیلی طولانی شوند.

اگر نگاهی به عکس واقعی کریتوس در نسخه رگناروک داشته باشید متوجه قدرت های کریتوس خواهید شد که در این زمینه شرکت توسعه دهنده با در نظر گرفتن ویژگی های بسیار سعی بر راز زنده ماندن کریتوس داشته که این مورد در سایتهای بسیاری به مرگ کریتوس نیز تبدیل شد. زیر آنها بر این باور بودند که شرکت سازنده نباید تا این حد کریتوس واقعی را در قالب یک بازی ویدیویی عرضه میکرد. مرگ کریتوس در خدای جنگ 4 و حتی نسخه های دیگر سبب نشد تا تمام قدرت های کریتوس از بین بروند و این مورد درباره مرگ کریتوس در خدای جنگ ۵ نیز وجود داشت که بسیاری از گیمرها بر این باور بودند که قرار است کریتوس خدای جنگ برای همیشه از میان آنها خداحافظی کند ولی این گونه نبود. نظر شما در مورد شخصیت کریتوس در خدای جنگ چیست؟ باما در بخش نظرات همراه باشید.

سخن پایانی

سری بازی گاد اف وار را می‌توان یکی از بهترین سری بازی‌هایی نامید که بر اساس اساطیر یونان ساخته شده است. کم نیستند کمپانی‌هایی که سعی کرده‌اند بر اساس اشعار هومر و یا اساطیر یونان و یا اسکاندیناوی عناوین شاخصی را ارائه دهند اما در این امر ناکام مانده‌اند. بر همین اساس سری خدای جنگ را می‌توان یک سری بازی جذاب نامید که از هر جهت شایستگی لقب یکی از «بهترین سری بازی‌های تاریخ گیمینگ» را دارد. سخن پایانی آنکه این سری بازی جدا از زحمت سازندگان خود در بخش‌های مختلف قسمت بزرگی از موفقیت خود را مدیون شخصیتی به نام کریتوس است.

نظر شما در رابطه با داستان زندگی کریتوس و شخصیت اصلی گاد اف وار چیست؟ نظرات خود را از قسمت پایین و بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران9 دیدگاه
avatar
esmail hosini
.
15 فروردین 1400، 20:25
پاسخ
0
1
دارم پاره میشم دمت گرم حاجی
avatar
گوست
.
22 اسفند 1399، 14:13
پاسخ
0
0
وحشیه تمام عیار
avatar
کریتوس
.
22 اسفند 1399، 14:12
پاسخ
0
3
من همه نسخه هاشو تموم کردم به نظرم بهترینش نسخه 3 بود چون که فقط داشت خدایان رو می کشت و با کشتن هر خدا یجای دنیا سقوط میکرد میدونی اصن چیه خدای جنگ خوده جنگه و واسش مهم نیست چی جلوشه فقط کافیه شمشیرارو در بیاره اگه تمام شخصیاتای گیم هم بیان همه رو مثه سگ میکشه خخ و به نظرم فقط این مونده بیاد بیرون از تو بازی و سازنده هاشم بگیره بکشه
avatar
amirimami
.
28 خرداد 1399، 21:38
پاسخ
0
1
مطلب جالبی بود?
avatar
Omid
.
21 شهریور 1398، 10:19
پاسخ
0
0
ما اخر نفهمیدیم این کرایتوسه یا کریتوسه یا ....؟ نمی دونم
نمایش 4 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402