سلبریتی‌ هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند

سلبریتی‌های متهم به آزار جنسی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند در تاریخ سینما بیشمارند. بسیاری از آنان به دروغ و برای جلب شهرت و ثروت توسط افراد دیگر متهم شدند و برخی نیز به گناه خود اعتراف کرده‌اند. در ادامه به بررسی سلبریتی های متجاوز می‌پردازیم.

آزار و اذیت جنسی معضلی است که بسیاری از افراد قربانی آن می‌شوند. این معضل روی زندگی قربانیان آزار جنسی تاثیرات مخرب بسیاری می‌گذارد و حتی در برخی موارد مسیر زندگی آنان را تغییر می‌دهد. اخیرا با شکل گرفتن جنبش‌های اجتماعی و ضد جنسیتی در سراسر دنیا، بیشتر از پیش به این معضل پرداخته می‌شود. این جنبش‌ها قربانیان سوءاستفاده را تشویق به شکستن سکوت و افشاگری علیه فرد سوءاستفاده‌گر می‌کنند.

جنبش me too / سلبریتی های متجاوز

این معضل نه تنها برای افراد عادی جامعه، بلکه برای بسیاری از سلبریتی‌ها نیز اتفاق افتاده است؛ گاهی در نقش قربانی و گاهی در نقش سوءاستفاده‌گر. پیش از این نیز اتهامات آزار و تجاوز جنسی نیز علیه بسیاری از سلبریتی‌ها مطرح شده بود، اما پس از شکل گرفتن جنبش Me Too و افشاگری‌های زنجیره‌ای هالیوود، سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند بسیار افزایش یافتند و باقی سلبریتی‌ها نیز زیر ذره‌بین فعالین اجتماعی قرار گرفتند. برخی از این ادعاها تنها برای خراب کردن وجهه عمومی یک هنرمند و برخی دیگر بر اساس مستندات و شواهد مستدل مطرح شدند. با پلازا همراه باشید تا در ادامه به بررسی پرونده برخی از سلبریتی‌ هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند بپردازیم و از نتیجه این اتهامات با خبر شویم.

فهرست مطالب

سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند

پرونده‌های مربوط به جرائم جنسی و ادعاهای مطرح شده علیه سلبریتی‌ها شامل موارد بیشماری می‌شود. در ادامه به مشهورترین سلبریتی ها و بازیگران متجاوز اشاره خواهیم کرد.

همچنین بخوانید :

مایکل جکسون | سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند

می‌توان گفت مایکل جکسون سلطان موسیقی پاپ دنیا، باید در رتبه اول لیست خواننده متهم به آزار و اذیت جنسی قرار بگیرد. چرا که بارها در طول زندگی حرفه‌ای خود به تجاوز و آزار و اذیت جنسی کودکان متهم شده است.

بازیگران جرایم جنسی / خواننده متهم به آزار و اذیت جنسی

اتهامات سال 1933

اولین بار در سال 1993 و در آستانه آغاز دوره سوم تور جهانی جکسون به نام Dangerous ، پسری 13 ساله به نام جردن چندلر و پدرش ایوان چندلر، جکسون را به سوء استفاده جنسی از جردن متهم کردن و او را خواننده ی متجاوز خواندند. با طرح این ادعا به دادگاه فدرال آمریکا، یکی از بزرگترین جنجال‌ها در دنیای رسانه و سلبریتی‌ها اتفاق افتاد.

در تمام مدت برگزاری دادگاه‌های این پرونده، رسانه‌های متعددی در سراسر دنیا برای جلب توجه و کسب مخاطب، در تخریب چهره مایکل جکسون از هیچ کاری فروگذار نکردند. جکسون از افراد لیست سلبریتی های متجاوز بارها اعلام کرد که این اتهامات را نمی‌پذیرد و هرگز به هیچ کودکی آسیب نرسانده است. سرانجام با تحقیقات بیشتر پلیس آشکار شد که پدر جردن، ایوان چندلر پیش از طرح ادعای خود مبنی بر تجاوز جنسی مایکل به پسرش، از مایکل درخواست 20 میلیون دلار پول کرده بود و هنگامی که موفق به دریافت این پول از مایکل نشد، این جنجال رسانه‌ای بزرگ را ایجاد کرد.

سلبریتی های جرایم جنسی خواننده ی متجاوز

تاثیر این دادگاه‌ها و اتهامات و همچنین فشار رسانه‌ها بر مایکل جکسون به حدی زیاد بود که باعث اعتیاد مایکل به مسکن‌ها و انواع آرامبخش شد. او در طول این مدت وزن بسیاری از دست داد و ناچار شد برای به دست آوردن دوباره سلامتی‌اش تور جهانی خود را لغو کرده و به مرکز بازپروری برود. سال‌ها بعد جردن چندلر اعتراف کرد که مایکل هرگز او را مورد آزار جنسی قرار نداده و او تحت فشار پدرش مجبور به طرح این ادعاها شده است. جردن در ادامه افزود از این که نتوانسته پیش از مرگ مایکل از او عذرخواهی کند عمیقا ناراحت است.

اتهامات سال 2005 و دادگاه قرن

سلسه اتهاماتی در سال 2005 علیه این هنرمند از سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند و در پی انتشار مستندی به کارگردانی مارتین بشیر از زندگی جکسون مطرح شد. در این اتهامات جکسون به چهار مورد کودک‌آزاری، چهار مورد مست کردن کودکان، یک مورد ربودن و یک مورد همدستی در اسارت یک پسربچه در مزرعه نورلند متهم شد. شاکی این پرونده نوجوانی 13 ساله به نام گوین آرویزو بود. در سال 2003 مدیر برنامه مایکل به او خبر داد که پسر بچه‌ای ده ساله مبتلا به سرطان به نام گوین، آرزوی دیدن او را دارد. مایکل بلافاصله گوین و خانواده‌اش را به محل سکونت خود به نورلند دعوت کرد.

گوین و خانواده‌اش چندین بار به نورلند دعوت شده و دوبار موفق به دیدار مایکل شدند. پس از آن مایکل تا مدتی طولانی از این خانواده حمایت مالی کرده و هزینه درمان گوین را پرداخت کرد. خانواده گوین پس از مدتی که این کمک‌های مالی قطع شد، با هدف اخاذی از جکسون، ادعای آزار جنسی را طرح کردند. مارتین بشیر نیز در مستند خود با صحنه‌سازی و قطع سکانس‌های مختلف، مایکل را فردی کودک‌آزار جلوه داده و نورلند را مکانی خطرناک برای کودکان توصیف کرد. سرانجام جکسون در سال 2005 در دادگاهی تحت عنوان دادگاه قرن از تمامی ادعاها تبرئه شد. سازمان حمایت از کودکان نیز در سال 2011 یعنی دو سال پس از مرگ مایکل جکسون او را بی‌گناه خواند.

پرونده‌های اتهام جکسون به مردم یادآوری کرد که در طول تاریخ سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند لزوما همیشه گناهکار نبوده و گاهی هدف شاکیان پرونده، اخاذی و جلب توجه است. وقتی به این‌که مایکل جکسون سال‌ها به ناحق در لیست سلبریتی های متجاوز فکر می‌کنیم، به یاد روی زشت سکه قدرت می‌افتیم.

هاروی واینستین | سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند

سلبریتی‌های متهم به آزار جنسی / سوءاستفاده جنسی سلبریتی ها

بی شک یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند، متعلق به تهیه کننده سرشناس هالیوود یعنی هاروی واینستین بود. این پرونده جنجال بزرگی در سراسر دنیا ایجاد کرد و پای سلبریتی‌های بیشماری به این پرونده باز شد و در نهایت منجر به ایجاد جنبشی علیه اذیت و آزار جنسی به نام جنبش Me Too در سراسر دنیا شد و از این بابت پرونده سرنوشت‌سازی در تاریخ هالیوود به شمار می‌آید. اما ماجرای این پرونده سوءاستفاده جنسی سلبریتی ها بود؟

هاروی واینستین از سلبریتی های متجاوز که یکی از تهیه‌کنندگان مطرح هالیوود و مالک شرکت واینستین کمپانی بود در سال 2017 توسط چند زن به تجاوز و آزار جنسی متهم شد. در دادگاه‌های اولیه این زنان در مورد تاثیر مخرب تعرض جنسی واینستین در زندگی خود سخن گفتند و اعلام کردند او با وعده‌هایی از جمله هنرپیشه کردن این زنان به آن‌ها تجاوز می‌کرده است. واینستین در ابتدا این اتهامات را قویا رد کرد و هرگونه رابطه جنسی بدون رضایت را تکذیب کرد. در پی این اتفاق بسیاری از زنان هالیوودی نیز بر علیه واینستین دست به شکایت زده و او را به همین اتهامات متهم کردند که از جمله آنان می‌توان به آنجلینا جولی، کیتلین دولانی، آنابلا شورا، ملیسا تامپسن و ستاره فیلم Kill Bill یعنی داریل هانا اشاره کرد. سرانجام با موج شکایات بیش از هشتاد زن از واینستین، این تهیه‌کننده سرشناس خود را تسلیم پلیس نیویورک کرد. واینستین در دادگاه نهایی به 25 سال زندان محکوم شد.

کوین اسپیسی | سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند

سلبریتی های جرایم جنسی / بازیگران متجاوز هالیوود

پس از افشاگری در مورد واینستین جنبش افشاگرایانه‌ای علیه سلبریتی‌ها رخ داد و لیست سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند بلند بالاتر شد. از جمله اولین افرادی که در هالیوود به تعرض جنسی متهم شد بازیگر مطرح سریال House Of Cards یعنی کوین اسپیسی بود. این رسوایی با ادعای بازیگر آمریکایی یعنی آنتونی رپ آغاز شد. او در بیانیه‌ای ادعا کرد کوین اسپیسی از بازیگران متجاوز هالیوود زمانی که رپ تنها 14 سال داشته به او تعرض کرده است. کوین اسپیسی در واکنش به این اتهام در فضای مجازی اعلام کرد که این حادثه را به خاطر ندارد و اگر باعث آزار کسی شده است عذرخواهی می‌کند. اندکی بعد اسپیسی در توییتر خود اعلام کرد که همجنس‌گرا است.

اما این پایان ماجرا نبود. افراد دیگری نیز برعلیه کوین اسپیسی از بازیگران متجاوز دست به افشاگری زده و از تعرض‌های جنسی او خبر دادند. این ماجرا باعث شد شرکت نتفلیکس اسپیسی را از پروژه خانه پوشالی کنار نهاده و فصل ششم این سریال را بدون حضور او منتشر کرد. علاوه بر این کارگردانانی که درحال همکاری با اسپیسی بودند او را از پروژه‌های کاری خود برکنار کرده و از هنرپیشه‌های جایگزین برای او استفاده کردند. به نظر می‌رسد زندگی حرفه‌ای کوین اسپیسی با این اتهامات به پایان خود نزدیک شده است.

مورگان فریمن | سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند

بازیگران جرایم جنسی / بازیگران متجاوز

در سال 2018، درست یک سال پس از شکل‌گیری جنبش Me Too، هشت زن، مورگان فریمن را به آزار و اذیت و شوخی‌های کلامی جنسی متهم کردند. این شکایات در پی شکایت یکی از دستیارانی که در صحنه فیلمبرداری یک فیلم با مورگان فریمن همکاری می‌کرد، اتفاق افتاد. این دستیار در گزارشی به خبرگزاری سی‌ان‌ان اعلام کرد که مورگان فریمن یکی از بازیگران متجاوز است بارها در طول مدت فیلمبرداری شوخی‌های جنسی با وی می‌کرده و در مورد نوع لباس این زن اظهار نظر می‌کرده است. هفت زن دیگر نیز که سابقه همکاری با فریمن در محیط کاری را داشته‌اند نیز با طرح شکایتی علیه او ادعا کردند نگاه جنسی فریمن در محیط کار آنان را وادار به پوشیدن لباس‌های پوشیده و گشاد می‌کرده است. در اینجا می توانید به طور مفصل خبر اتهامات جنسی مورگان فریمن را بخوانید. البته فریمن در واکنش به این اظهارات ضمن عذرخواهی از این زنان بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن اعلام کرد:

هرکس که من را می‌شناسد یا با من کار کرده می‌داند من کسی نیستم که عمدا یا دانسته به کسی توهین کنم یا کاری کنم که احساس ناراحتی کند و به هیچ وجه قصد آزار و ناراحتی کسی را نداشته‌ام.

 

جیمز فرانکو | سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند

بازیگران جرایم جنسی / لیست بازیگران متجاوز

جیمز فرانکو بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده جوان هالیوود در سال 2018 و پس از برنده شدن جایزه گلدن گلوب توسط پنج زن به رفتار نامناسب جنسی و آزار کلامی متهم شد و به لیست بازیگران متجاوز پیوست‌ این پنج نفر که از هنرجویان مدرسه بازیگری فرانکو بودند ادعا کردند که جیمز فرانکو همواره رفتار نامناسب جنسی از خود بروز می‌داده است. فرانکو که به عنوان یک بازیگران متجاوز معرفی شده بود در برابر این حملات واکنش نشان داد و این ادعاها را بی‌اساس مطرح کرد و عنوان کرد که او هیچگاه رفتار نامناسبی از خود بروز نداده و همواره مسئولیت اعمالش را به عهده خواهد گرفت. این پرونده در سال 2019 به دلیل مستدل نبودن دلایل و شواهد رد شد و فرانکو متهم به جرمی شناخته نشد.

کریستیانو رونالدو

سلبریتی‌های متهم به آزار جنسی / سلبریتی های متجاوز

سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند فقط محدود به بازیگران هالیوودی نمی‌شوند، بلکه این موضوع در میان فوتبالیست‌های مطرح نیز بارها اتفاق افتاده است. از جمله معروف‌ترین این پرونده‌ها می‌توان به پرونده تجاوز جنسی رونالدو به زنی به نام کاترین مایورگا در سال 2009 اشاره کرد. مایورگا که در سال 2009 در کلوپی در لاس وگاس با رونالدو آشنا شده بود، ادعا کرد رونالدو در اتاق هتل خود به او تجاوز کرده است و این خبر رونالدو را نیز در لیست سلبریتی های متجاوز قرار داد.

پس از آن مجله آلمانی اشپیگل به انتشار نسخه توافقنامه‌ای دست زد که در آن رونالدو مبلغ 375 هزار دلار را به عنوان حق‌السکوت به کاترین مایورگا اهدا کرده و در عوض او ملزم به حفظ این راز بوده است. اما مایورگا سرانجام تصمیم می‌گیرد که این توافقنامه را زیر پا گذاشته و علیه بهترین فوتبالیست جهان دست به شکایت بزند. وکلای رونالدو این داستان را توهم و خیال دانستند و صحت آن را رد کردند. سرانجام در سال 2018 دادگاه رسیدگی به این پرونده رونالدو  که تا آن زمان به عنوان یکی از سلبریتی های متجاوز معرفی می‌شد را از اتهام تجاوز جنسی تبرئه کرد. بیوگرافی کریستیانو رونالدو را می‌توانید در این مقاله بخوانید.

بن افلک

سلبریتی های جرایم جنسی / تعرض بازیگر مرد

بن افلک نیز از جمله افرادی است که در سال‌های اخیر در لیست بازیگران متجاوز قرار گرفت. زنی که در یکی از پروژه‌های کاری افلک در سال 2003 با او همکاری می‌کرد، مدعی تعرض بازیگر مرد شد. او ادعا می‌کرد بن افلک در پشت صحنه این فیلم با او شوخی‌های جنسی می‌کرده و حتی یکبار به او دست درازی کرده است. افلک در حساب توییتری خود و در واکنش به این ادعا اینگونه گفت:

من این حادثه را به خاطر نمی‌آورم، اما این بدان معنی نیست که این خانم را دروغگو بدانم. من حرف‌های او را باور می‌کنم و مراتب تاسف و عذرخواهی خود را نسبت به او به طور عمومی اعلام می‌دارم.

مایک تایسون

سلبریتی‌های متهم به آزار جنسی / سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند

مایک تایسون یکی از معروفترین بوکسورهای دنیا و قهرمان سابق مسابقات بوکس حرفه‌ای سنگین وزن است. تایسون در سال 1991 به جرم تجاوز به دختری 18 ساله به نام دزیره واشینگتن در جزیره میس بلک رود، در اتاق هتلی در ایندیاناپولیس، دستگیر شد. وکیل مدافع تایسون در دادگاه مدعی شد که این رابطه با رضایت طرفین بوده و هرگونه ادعای تجاوز را قویا رد کرد. سرانجام با بررسی‌های بیشتر دادگاه اتهام تایسون را تجاوز دانست و او را به شش سال حبس محکوم کرد. البته لازم به ذکر است که تایسون پس از سپری کردن تنها سه سال از دوران محکومیت خود از زندان آزاد شد و فعالیت حرفه‌ای خود را از سر گرفت.

وودی آلن

کارگردان متجاوز

وودی آلن یکی از سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند بود. پرونده وودی آلن از سال 1992 به جرم آزار جنسی کودکان مورد بررسی قرار دارد. او سابقه رابطه با دخترخوانده خود و دخترخوانده نامزد خود را نیز در این پرونده ثبت کرده است. اما هنوز دلایل و مدارک کافی برای محکوم کردن آلن در دست نیست. برای مطالعه بیوگرافی کامل وودی آلن به این مطلب مراجعه کنید.

انسل الگورت

بازیگران متجاوز

انسل الگورت بازیگر و موسیقی دان آمریکایی که بیشتر او را برای نقش آگوستوس فیلم بخت پریشان  ما می‌شناسیم از دیگر افرادی است که در لیست بازیگران متجاوز قرار گرفت. ظاهرا چندی پیش و پس از اکران فیلم داستان وست ساید زنی ادعا می‌کند او زمانی که 20 سال داشته به آن زن که 17 ساله بوده تجاوز کرده و از سایر کسانی که به وسیله او آزار داده شده بودند دعوت به افشا می‌کند. هفت زن دیگر به آن زن می‌پیوندند. حتی اسکرین شات هایی از حساب اسنپ چت الگورت در حال تقاضای ناشایست نیز در آن عکس ها نشان داده می‌شد. عکس ها روز بعد به یکباره ناپدید شدند. چیزی که خواندنیست ادعای الگورت است که گفت او با آن‌ دختر در زمانی که سن قانونی دوستی داشته فقط دوست بوده و هیچ تجاوزی صورت نگرفته است. وقتی به زنی انسل الگورت از سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند نگاهی بیاندازیم می‌فهمیم که کوچک ترین اتفاقات هم می‌توانند به آینده شغلی یک فرد مشهور لطمه بزنند.

جاستین بیبر

سلبریتی های متجاوز

از پرونده های دیگر سلبریتی ها و بازیگران متجاوز باید به پرونده جاستین بیبر اشاره کنیم. در سال 2020 متنی علیه جاستین در توئیتر منتشر شد که او را در لیست سلبریتی های متجاوز قرار می‌داد. ظاهرا زنی ادعا داشت که جاستین در سال 2015 به او تجاوز کرده است. او ادعا داشت که این اتفاق در هتل شهر نیویورک افتاد. زنی دیگر هم پس از او این ادعا را تایید کرد. اما مدارک کافی نبودند و وکلای این هنرمند از لیست سلبریتی های متجاوز دست به کار شدند. آن‌ها ادعا داشتند جاستین در تاریخ مذکور نزد دوست دختر آن زمانش سلنا گومز رفته بود و این ادعا صحت ندارد.

سخن پایانی

نمونه‌های ذکر شده تنها مثال‌هایی بود از سلبریتی هایی که متهم به آزار و اذیت جنسی شدند و قطعا تعداد این سلبریتی‌ها بسیار بیشتر از این موارد است که بررسی پرونده تمامی آن‌ها در این مقاله نمی‌گنجد. اخیرا هم خبرهایی درباره بازیگران متجاوز ایرانی پخش شده است. در تمامی این موارد ذکر شده مشاهده کردیم که برخی از قربانیان سکوت خود را شکسته و برای شکستن این زنجیره اذیت و آزار بر علیه سوءاستفاده‌گران مشهور و قدرتمند خود دست به شکایت و افشاگری زده‌اند. اما برخی موارد نیز نشان می‌دهد که این شکایات تنها برای بردن آبروی فرد هنرمند و کسب شهرت و ثروت است و لزوما تمامی این ادعاها صحت و سقم درستی ندارند.

نظر شما در مورد سلبریتی ها و بازیگران متجاوز چیست؟ آیا نمونه دیگری از سلبریتی‌های متهم به آزار جنسی را می‌شناسید؟ آیا اتهامات مطرح شده در مورد این سلبریتی‌ها را باور دارید؟ نظرات خود را در کادر پایین با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402