راهنمای بکاپ گرفتن از واتساپ ؛ چگونه از اطلاعات خود پشتیبان بگیریم؟

بکاپ گرفتن از واتساپ / پشتیبان گیری در واتساپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بکاپ گرفتن از واتساپ یکی از آن کارهایی است که ممکن است همیشه پشت گوش بیاندازید. خیلی‌ها تازه وقتی که تمام چت‌ها و داده‌هایشان را از دست می‌دهند به فکر پشتیبان گیری یا بک اپ گرفتن از اطلاعاتشان در واتساپ می‌افتند. شاید فکر کنید که بکاپ گرفتن از واتس اپ کار مشکلی باشد ولی اصلا اینطور نیست و راه‌اندازی آن فقط چند دقیقه وقت شما را می‌گیرد.

برای بسیاری از کاربران، واتساپ و تلگرام دو برنامه اصلی هستند که از طریق آن‌ها با دوستان و همکاران ارتباط برقرار کرده و از اطلاعاتی که در چت‌های خود دارند استفاده می‌کنند. حالا یک لحظه تصور کنید که به دلیل گم شدن یا خراب شدن گوشی تمامی چت‌ها و داده‌هایی که در این دو پیام‌رسان داشتید را از دست بدهید. البته شاید قبلا این اتفاق برایتان افتاده باشد و نیازی به تصور کردن نداشته باشید.

با پشتیبان گیری در واتساپ می‌توانید از این اتفاق جلوگیری کنید و اطلاعات خود را در یک دستگاه دیگر یا یک فضای ابری ذخیره کرده و برای همیشه خیال خود را راحت کنید. در این مطلب به نحوه بکاپ گرفتن از واتساپ و روش های پشتیبان گیری از این پیام رسان می‌پردازیم.

فهرست مطالب:

آموزش پشتیبان گیری از واتساپ

چگونه از پیام های واتساپ پشتیبان گیری کنیم؟ با وجود اینکه رابط کاربری واتساپ در اندروید و iOS تقریبا شبیه به یکدیگر است، اما از آنجایی که در برخی مواقع این دو نسخه با هم تفاوت‌هایی دارند ما آموزش بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ را در هردو نسخه به طور جداگانه توضیح می‌دهیم. همچنین بکاپ گرفتن از واتس اپ در کامپیوتر یا مک امکان‌پذیر نیست و باید از گوشی برای پشتیبان گیری از واتساپ در کارت حافظه استفاده کنید.

نحوه پشتیبان گیری از واتساپ در اندروید

در آموزش پشتیبان گیری از واتساپ در گوگل درایو، ابتدا بر روی سه نقطه بالای سمت راست صفحه کلیک و Settings را انتخاب کنید.

بکاپ گرفتن از واتساپ / پشتیبان گیری در واتساپ

سپس برای پشتیبان گیری از چت واتساپ، به بخش Chats بروید.

پشتیبان گرفتن از واتس اپ / بک اپ گرفتن از واتساپ

در این بخش برای پشتیبان گیری از واتساپ در اندروید، گزینه Chat backup را لمس کنید.

بکاپ گرفتن از واتساپ / روش های پشتیبان گیری از واتساپ

اگر یک حساب گوگل داشته باشید، می‌توانید چت‌ها و اطلاعات خود را در حساب خود در گوگل درایو ذخیره کنید. حالا روی Backup to Google Drive بزنید تا فواصل زمانی بک اپ گرفتن از واتساپ را مشخص کنید. می‌توانید بصورت روزانه، هفتگی و ماهانه از چت‌ها پشتیبان تهیه کنید. طریقه بکاپ گیری خودکار از واتساپ بسیاره راحت است، شما فقط کافی است فواصل زمانی را معلوم کنید و بعد برنامه بصورت خودکار در همان زمان‌ها از چت‌ها پشتیبان می‌گیرد. این نحوه پشتیبان گیری از واتساپ در کارت حافظه است.

 

پشتیبان گیری در واتساپ / طریقه بکاپ گیری خودکار از واتساپ

علاوه بر این نیازی نیست نگران فضای گوگل درایو خود باشید؛ زیرا گوگل و متا اعلام کردند فایل‌های بکاپ واتساپ به صورت رایگان در گوگل درایو ذخیره خواهند شد و حجمی از فضای حساب شما را اشغال نمی‌کنند. بعلاوه اگر گزینه Include videos را نیز روشن کنید، از ویدیوهایی که داخل چت‌های شما هستند نیز بکاپ گرفته می‌شود. با اینکار حجم فایلی که باید به گوگل درایو آپلود شود نیز به اندازه قابل توجهی بالا خواهد رفت.

نکته مهم دیگر این است که اگر حداکثر یک سال از آخرین بکاپ شما از واتساپ گذشته باشد، فایل آن به طور خودکار از حساب گوگل درایو شما حذف می‌شود. افزون بر این با هر بار بکاپ گرفتن فایل بکاپ قبلی پاک خواهد شد و دیگر نمی‌توانید بازیابی پیام های واتساپ داشته باشید. اما اگر می‌خواهید خودتان به صورت دستی بک اپ گرفتن از واتساپ را انجام دهید، می‌توانید در بخش Chat backup بر روی دکمه سبز رنگ BACK UP کلیک کنید. این گزینه برای بکاپ گرفتن از واتساپ بر روی حافظه گوشی است و یک فایل در حافظه گوشی و بصورت آفلاین از چت‌هایتان تهیه می‌کند.

پشتیبان گرفتن از واتس اپ / برنامه بکاپ واتساپ

علاوه بر این اگر بدنبال آموزش پشتیبان گیری از واتساپ در کارت حافظه هستید باید به اطلاع شما برسانیم که اگر یک کارت حافظه در گوشی داشته باشید، واتساپ بصورت خودکار فایل‌های پشتیبان را در کارت حافظه شما و مسیر SD Card > WhatsApp > Databases ذخیره می‌کند و شما لازم نیست کار خاصی انجام دهید.

بکاپ گرفتن از پیام های واتساپ در ایفون

در آیفون  برای پشتیبان گیری در واتساپ، ابتدا بر روی Settings در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کنید. در ادامه Chats و بعد Chat Backup را انتخاب کنید. در این قسمت مانند نسخه اندروید هم می‌توانید به صورت دستی و هم به صورت خودکار از چت‌هایتان پشتیبان تهیه کنید. با این تفاوت که در نسخه آیفون اطلاعات به جای گوگل درایو در حساب آی کلود شما ذخیره می‌شوند.

بک اپ گرفتن از واتساپ / بک آپ گرفتن از واتساپ در کامپیوتر

برای پشتیبان گرفتن از واتس اپ به صورت دستی باید گزینه Back Up Now را انتخاب کنید، اما برای آن که این کار به صورت خودکار انجام شود، Auto Backup را انتخاب و سپس با وارد شدن به حساب آی کلود خود مشخص کنید هر چند وقت یک بار از چت‌های شما پشتیبان گرفته شود.

بکاپ گرفتن از واتساپ بدون ایکلود

آی‌کلود بصورت پیش‌فرض برای پشتیبان گرفتن از واتس اپ و انتقال به گوشی جدید در iOS مورد استفاده قرار می‌گیرد اما اگر هنگام استفاده از آی کلود و بکاپ گرفتن از واتساپ در ایفون با مشکل مواجه شدید، می‌توانید از روش‌های جایگزین کمک بگیرید. البته این روش ها برای بک اپ گیری از اطلاعات واتساپ خیلی کاربردی نیستند و تا جای ممکن بهتر است از همان آی‌کلود استفاده کنید.

روش اول این است که داده‌ها را بجای آی‌کلود در آیتونز ذخیره کنید. اما با اینکار فقط از چت‌های واتساپ بکاپ گرفته نمی‌شود و از کل داده‌هایی که در گوشی داشتید، پشتیبان گرفته می‌شود.

پشتیبان گیری در واتساپ / آموزش پشتیبان گیری از واتساپ در کارت حافظه

برای استفاده از این روش ابتدا آیفون را به کامپیوتر متصل کرده و iTunes را باز کنید. در صفحه اول و در سمت بالای چپ صفحه، گوشی شما نشان داده می‌شود. حالا از نوار سمت چپ روی Summary کلیک کنید. در پنجره ظاهر شده، درست مثل تصویر بالا ابتدا گزینه This computer و سپس Back Up Now را انتخاب کنید. ظرف مدت کوتاهی از تمام اطلاعات روی گوشی من‌جمله چت‌های واتساپ پشتیبان گرفته خواهد شد.

در روش دوم بکاپ گرفتن از واتس اپ، می‌توانید چت‌ها را Export کرده و برای خودتان ایمیل کنید. با اینکار متن پیام‌ها با یک فایل txt و ویدیوها نیز با فرمت mp4 در یک فایل زیپ برایتان جمع‌آوری خواهند شد. برای انجام اینکار کافی است به صفحه چت موردنظر بروید، روی نام مخاطب کلیک کنید و در صفحه بعدی و در بخش More روی Export Chat بزنید. حالا اگر فقط متن پیام‌ها را می‌خواهید گزینه Without Media و در غیراینصورت گزینه Attach Media را انتخاب کنید.

پشتیبان گرفتن از واتس اپ / پشتیبان گیری در واتساپ

در صفحه آخر هم برای پشتیبان گیری از واتساپ در آیفون، Mail را لمس و فایل را به ایمیل خودتان بفرستید.

سوالات متداول

1. پشتیبان گیری واتساپ یعنی چی؟

با بکاپ گرفتن از واتساپ می‌توانید یک کپی از داده‌ها و پیام‌هایتان در این پیام‌رسان تهیه کنید تا درصورتی که در آینده به گوشی فعلی دسترسی نداشتید، بتوانید تمام چت‌های قبلی را به یک گوشی جدید انتقال دهید.

2. آیا می توان از واتساپ بدون برنامه بک آپ گرفت؟

پشتیبان گیری در واتساپ نیازی به برنامه اضافی ندارد. هردو نسخه اندروید و iOS واتس اپ، بصورت پیش‌فرض دارای قابلیت‌ بکاپ گرفتن هستند که گزینه‌های متنوعی را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

سخن پایانی

با طریقه پشتیبان گیری از واتساپ در کامپیوتر می‌توانید برای همیشه خیال خود را از بابت اطلاعاتی که در این دو پیام‌رسان دارید راحت کنید تا در هر زمان که خواستید بتوانید دوباره به آن‌ها دسترسی داشته باشید. بکاپ گرفتن از واتساپ بیزینس هم درست به همین روش‌ها امکان‌پذیر است. این قابلیت در داخل خود برنامه وجود دارد و شما به هیچ برنامه برنامه بکاپ واتساپ اضافی و متفرقه نیاز ندارید. البته امکان بک آپ گرفتن از واتساپ در کامپیوتر و نسخه ویندوزی آن وجود ندارد و باید اینکار را فقط از گوشی انجام دهید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400