چگونه از بلاک شدن اکانت خود در واتساپ باخبر شویم؟

بلاک شدن در واتساپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برای اطلاع از بلاک شدن در واتساپ باید به چندین نشانه مختلف توجه داشته باشید. در ادامه با پلازا همراه باشید تا به راه‌های فهمیدن و تشخیص بلاک در واتساپ بیزینس و نسخه معمولی آن بپردازیم.

فهمیدن بلاک شدن یا نشدن در واتساپ به صورت مستقیم میسر نخواهد بود. برای این کار باید از ترفندهایی استفاده کنید که به صورت تلویحی به معنای بلاک شدن اکانت واتساپ است. از این رو ما راهنمای جامعی از این ترفندها را جمع‌آوری کرده‌ایم و در ادامه به شما ارائه می‌کنیم. در ادامه این مطلب با نحوه اطلاع از بلاک شدن در واتساپ، همراه پلازا باشید.

فهرست مطالب

روش های اطلاع از بلاک شدن در واتساپ

چند روش مختلف برای فهمیدن مسدود شدن اکانت در واتس اپ وجود دارد. اگر هر کدام از آنها را در صفحه مربوط به مخاطب خود مشاهده کردید، نشانه بلاک شدن است. به عبارت بهتر فرد مورد نظر شماره شما را در لیست سیاه خود قرار داده که به معنی بن شدن شماره در واتساپ است.

1. آخرین بازدید مخاطب را بررسی کنید؛ ترفند فهمیدن بلاک شدن در واتساپ

فهمیدن بلاک شدن در واتساپ بیزینس

اولین راه تشخیص بلاک شدن در واتساپ چک کردن آخرین بازدید مخاطب مورد نظر است. زمانیکه در قسمت چت‌ها، صفحه مربوط به یکی از مخاطبان خود را باز می‌کنید، در قسمت بالای صفحه کنار نام کاربر، اطلاعاتی در مورد وضعیت حضور فرد و آخرین بازدیدش قابل مشاهده است. اگر کاربر آنلاین باشد کلمه Online زیر نامش قرار دارد و اگر آفلاین باشد معمولا عبارتی مثل …Last Seen دیده می‌شود که آخرین تاریخ و زمان آنلاین شدن فرد را نشان می‌دهد. اگر هیچ کدام از این عبارات را زیر نام فرد نمی‌بینید می‌تواند دو معنا داشته باشد: یا فرد این قسمت را از بخش حریم خصوصی غیرفعال کرده و یا شما را بلاک کرده است.

2. تیک پیام‌های ارسالی را چک کنید

اطلاع از بلاک شدن در واتساپ

دومین علامت بلاک شدن در واتساپ، چک مارک‌‌ها یا تیک ارسال پیام است. زمانی که در واتساپ برای یک مخاطب پیام ارسال می‌کنید سازوکار رسیدن پیام به فرد مورد نظر چند مرحله‌ای است. ابتدا پیام از گوشی شما فرستاده شده و به سرور واتساپ می‌رسد و یک تیک خاکستری می‌خورد. سپس پیام از سرور واتساپ به سمت شخص مورد نظر ارسال شده و تیک خاکستری دوم را نیز می‌خورد. در نهایت وقتی که مخاطب پیام شما را ببیند دو تیک خاکستری به رنگ آبی در می‌آید. حال اگر پیامی که فرستاده‌اید در همان تیک خاکستری اول باقی بماند دو معنی دارد: یا فرد مورد نظر اکنون به اینترنت دسترسی ندارد یا اینکه شما را بلاک کرده است.

3. تصویر پروفایل مخاطب را چک کنید؛ تشخیص بلاک شدن در واتساپ

بلاک شدن اکانت واتساپ

یکی دیگر از علائم مسدود شدن واتساپ، چک کردن پروفایل و تصویر آن است. وقتی وارد پروفایل فرد مورد نظر بشوید اطلاعاتی در مورد بیو شخص، شماره تلفن و تصویر پروفایلش قابل مشاهده است. اگر هیچکدام از این‌ها را نمی‌بینید احتمالاً توسط مخاطب بلاک شده‌اید. همچنین اگر برای مدت طولانی عکس پروفایل شخصی ثابت مانده باشد و از جایی اطلاع دارید که او عکس پروفایلش را تغییر داده این به معنی بلاک شدن اکانت واتساپ شماست.

4. با مخاطب تماس صوتی یا تصویری بگیرید؛ فهمیدن بلاک شدن در واتساپ بیزینس

بلاک شدن توسط واتساپ

چهارمین علامت از علائم بلاک شدن در واتس اپ، عدم امکان برقراری تماس صوتی یا تصویری با مخاطب است. در واتساپ این امکان وجود دارد تا با مخاطبان خود تماس صوتی و تصویری برقرار کنید. این امکان با زدن روی آیکون‌های تماس صوتی و تصویری میسر می‌شود. حال اگر این آیکون‌ها غیر فعال باشند و با زدن بر روی آنها تماسی برقرار نشود به این معنی است که فرد مورد نظر شما را بلاک کرده است.

5. مخاطب مورد نظر را به گروه اضافه کنید؛ تشخیص بلاک شدن در واتساپ

می‌توانید یک گروه ایجاد کنید و مخاطب را به گروه اضافه کنید. در حالت عادی مخاطب بدون مشکل اضافه می‌شود اما بر عکس بلاک شدن در واتساپ، مخاطب ممکن است در ظاهر به گروه افزوده شود. اما اگر در فهرست اعضای گروه روی نام او بزنید، یک پیام خطا مثل Can’t add یا Failed to add مشاهده خواهید کرد.

6. کلیه مراحل بالا را با یک اکانت دیگر امتحان کنید

یکی دیگر از راه های اطلاع از بلاک شدن شماره تلفن، امتحان کردن تمامی مراحل بالا را با یک شماره دیگر است. به این صورت که با یک شماره متفاوت یک اکانت جدید بسازید و یا توسط برنامه‌های ایجاد اپ مشابه یک اکانت جدید ایجاد کنید و تصویر پروفایل، آخرین بازدید، مقدور بودن برقراری تماس و همچنین اضافه کردن به گروه را مجددا امتحان کنید. اگر این کار با اکانت جدید امکان پذیر است این بدین معنی است که مخاطب، اکانت قبلی شما را بلاک کرده است.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
روش های نصب واتساپ بدون شماره تلفن | آیا بدون کد تائید ...
تیم پلازا06 بهمن 1401 13:30
thumbnail
آموزش تشخیص هک واتساپ و رفع هک به صورت تصویری
تیم پلازا25 دی 1401 11:30
thumbnail
آموزش تصویری لاگ اوت واتساپ در اندروید، آیفون و دسکتاپ
سارا رمضان19 آذر 1401 11:30
thumbnail
مسدود شدن حساب کاربری در واتساپ ؛ دلایل و راه حل ها
میثم رستم زاده07 مرداد 1401 21:30

سوالات متداول

بلاک شدن در واتساپ یعنی چه؟

به این معنی است که شخصی به شما اجازه برقراری ارتباط با خود را نمی‌دهد. وقتی بلاک بشوید، نمی‌توانید هیچ گونه پیامی به شخص بلاک کننده ارسال کنید، تصویر پروفایلش را ببینید و از وضعیت و آخرین بازدید او با خبر شوید.

فرق بلاک و ریپورت در واتساپ چیست؟

ریپورت شدن و بلاک شدن در واتساپ کاملاً متفاوت هستند. وقتی اکانت شما توسط فردی بلاک می‌شود صرفا اجازه ارتباط با آن شخص را نخواهید داشت. اما زمانی که اکانت شما ریپورت می‌شود بدین معنی است که دیگر قادر به استفاده از واتساپ خود نیستید. البته ریپورت شدن به این سادگی‌ها هم نیست و حتما شما باید مرتکب تخلفی شده باشید تا این اتفاق صورت بگیرد. این تخلفات شامل منتشر کردن عکس، فیلم، پیام متنی و محتوای غیر اخلاقی و غیر انسانی که مخالف با قوانین واتساپ است می‌شود.

چطور بفهمیم در واتساپ بلاک شدیم؟

با استفاده از نشانه های بلاک شدن در واتساپ که در این مطلب پرداختیم می‌توانید متوجه این موضوع شوید. اما به نظر بهترین راه برای فهمیدن بلاک شدن در واتساپ بیزینس و نسخه عادی، استفاده از یک اکانت دیگر برای چک کردن پروفایل مخاطبی است که شما را بلاک کرده است. به این ترتیب بدون آنکه شخص مورد نظر متوجه شود می‌توانید مسدود شدن در واتس اپ را چک کنید.

برنامه ای برای فهمیدن بلاک شدن در واتساپ وجود دارد؟

با بررسی‌هایی که ما انجام دادیم تا کنون هیچ برنامه‌ای ارائه نشده که در آن بتوانید بلاک شدن اکانت واتساپ خود را چک کنید. در واقع برنامه فهمیدن بلاک شدن در واتساپ به صورت جداگانه در دسترس نیست و صرفاً از روش‌هایی که در این مقاله بازگو شد می‌توانید مسدود شدن در واتس اپ را بررسی کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
ارسال لوکیشن در واتساپ | چگونه در واتساپ لوکیشن ارسال ...
تیم پلازا21 خرداد 1402 09:30
thumbnail
۲۳ ترفند مهم واتساپ که حتما باید بلد باشید
تیم پلازا29 اسفند 1401 16:30

سخن پایانی

واتساپ پیام رسانی پرکاربرد و پراستفاده در کشور ماست. از این رو هیچ کس دوست ندارد که اکانت واتساپش توسط شخصی بلاک شود. بدین ترتیب در این مقاله نیز سعی شد روش‌های اطلاع از بلاک شدن در واتساپ بازگو شود تا با استفاده از آنها به بلاک شدن یا نشدن اکانت خود پی ببرید. ما سعی کردیم کلیه روش‌های موجود را ارائه کنیم. با این حال اگر چیزی به ذهنتان می‌رسد و راهکار دیگری سراغ دارید می‌توانید آن را در قسمت کامنت‌ها با ما و مخاطبان پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402