فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت، جن گیری، روح و شیطان

فیلم ترسناک جن و شیطان بر اساس واقعیت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت می‌توانند بیشتر از آثار ترسناک دیگر موجب وحشت و هراس ما شوند؛ زیرا وقتی می‌بینیم که این آثار از فیلم های ترسناک واقعی هستند بیشتر با شخصیت های درگیر ماجرا همذات پنداری می‌کنیم. در اینجا لیست فیلم ترسناک بر اساس واقعیت را معرفی می‌کنیم.

زمانی که یک فیلم ترسناک را تماشا می‌کنیم، خیلی راحت است تا حوادث فیلم را به واسطه خیالی بودنشان نادیده بگیریم؛ مگر اینکه داستان فیلم با الهام از وقایع واقعی نوشته شده باشد. این موضوع باعث می‌شود تا فیلم های سینمایی ترسناک واقعی یا یک فیلم ترسناک جن گیری برایمان هولناک تر و وحشتناک تر شود. در این مقاله از پلازا بهترین فیلمهای ترسناک براساس واقعیت را معرفی خواهیم کرد. ممکن است برخی از عناوین این فهرست شما را غافلگیر کنند. پس برای آشنایی با بهترین فیلم های سینمایی ترسناک واقعی آماده باشید.

فهرست مطالب

هشدار: مطالعه این مقاله اکیدا به افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود!

بهترین فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت

در ادامه با معرفی فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت همراه ما باشید.

1. فیلم ترسناک بر اساس واقعیت The Exorcist (جن گیر)

فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت / لیست فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 1973
 • کارگردان: ویلیام فریدکین (William Friedkin)
 • امتیاز IMDb: نمره 8
 • بازیگران: الن برستین، ماکس فون سیدو، لی جی. کاب و…

یکی از بهترین فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت که اغلب به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک تاریخ سینما نیز از آن یاد می‌کنند، فیلم جنگیر است که بر اساس حوادث واقعی ساخته شده است. این فیلم در واقع بر اساس رمانی به همین نام نوشته ویلیام پیتر بلتی (William Peter Blatty) ساخته شده که خود این کتاب نیز جنگیری رولاند دو (Roland Doe) را به تصویر کشیده است. دو اسم مستعار پسر بچه‌ای بود که در اواخر دهه 40 میلادی توسط نیرویی شیطانی تسخیر شده بود و کشیش‌های زیادی برای کمک او را ملاقات کردند.

طبق گزارش‌ها، رولاند با صدایی خشن صحبت می‌کرد و به خاطر جابجایی‌هایی اسرارآمیز اشیا و صداهای عجیب و بدون توضیح، او را مقصر می‌دانستند. در طول دو مراسم جنگیری، پسر بچه رفتارهایی خشونت‌آمیز از خود نشان داد، بینی یکی از کشیش‌ها را شکست و با یک شی تیز به کشیشی دیگر حمله کرد. تماشای این عنوان از برترین فیلم های ترسناک واقعی از جن را از دست ندهید.

شاید وقتی در زمان حال جن گیر را ببینید با خود بگویید این فیلم آن‌قدرها ترسناک نیست که عنوان ترسناک ترین را به خود گرفته است. اما جالب است بدانید این اثر از فیلمهای ترسناک براساس واقعیت به حدی در زمان خود ایجاد کرد که باعث مرگ چندین نفر شد! جن‌ گیر در زمان خود بسیار جلوتر از جریان زمان عمل کرد! حتی صداهای استفاده شده در این فیلم نیز از صداهای طبیعی هستند! مثلا صدای جنی فیلم برگرفته از صدای خوک های درحال ذبح است.

2. فیلم ترسناک بر اساس واقعیت Jaws (آرواره ها)

فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت جدید / فیلم های ژانر وحشت واقعی

 • سال ساخت: 1975
 • کارگردان: استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg)
 • امتیاز IMDb: نمره 8
 • بازیگران: روی شایدر، رابرت شاو، ریچارد درایفس و…

فیلم «آرواره‌ها» با اینکه یک فیلم ترسناک جن و شیطان نیست، اما یکی از بهترین فیلم های سینمایی ترسناک واقعی محسوب می‌شود. این اثر از فیلم های ژانر وحشت بر اساس کتابی به همین نام نوشته پیتر بنچلی (Peter Benchley) ساخته شده است. البته این کتاب بر اساس حمله کوسه مشخصی نیست، اما داستان های واقعی یک شکارچی کوسه به نام فرانک موندوس (Frank Mundus) را مورد الهام قرار داده است.

ظاهرا شخصیت کاپیتان کویینت در فیلم Jaws با الهام از این مرد طراحی شده است، اما بنچلی این موضوع را تکذیب کرده است. با این حال رابرت شاو (Robert Shaw)، بازیگر این نقش، شخصا رابطه میان موندوس و این شخصیت را تایید کرده و از طرف دیگر، دوستان و خانواده موندوس شکی ندارند که میان این دو، شباهت‌هایی وجود دارد.

3. فیلم ترسناک بر اساس واقعیت The Texas Chainsaw Massacre (کشتار با اره برقی در تگزاس)

فیلم ترسناک واقعی / ترسناک ترین فیلم های جهان

 • سال ساخت: 1974
 • کارگردان: توبی هوپر (Tobe Hooper)
 • امتیاز IMDb: نمره 7.5
 • بازیگران: مریلین برنز، پال ای. پارتین، ادوین نیل و…

فیلم The Texas Chainsaw Massacre یکی دیگر از ترسناک ترین فیلم های جهان بر اساس واقعیت محسوب می‌شود. البته در واقع این اثر از فیلمهای ترسناک براساس واقعیت و همه سری فیلم‌های کشتار با اره برقی در تگزاس داستان‌هایی کاملا خیالی داشتند، اما برخی از جزئیات آنها با الهام از جنایات قاتلی به نام اد گین (Ed Gein) بودند.

زمانی که گین برای قتل یک مغازه دار محلی دستگیر شد، او به قتل‌های قبلی‌اش نیز اعتراف کرد و سپس مقامات متوجه شدند که این جنایتکار اجساد زیادی را از قبرستان‌های محلی نبش قبر کرده است! او با استفاده از این اجساد و پوست آنها یک سبد زباله، یک آباژور و ماسک‌هایی برای خود درست کرده بود. در واقع اد گین الهام اصلی شخصیت صورت چرمی یا Leatherface بود. اگر به دنبال فیلمهای ترسناک براساس واقعیت هستید، حتما فیلم اسلشر کشتار با اره برقی در تگزاس را نیز تماشا کنید.

4. فیلم ترسناک بر اساس واقعیت A Nightmare on Elm Street (کابوس در خیابان الم)

فیلم های ترسناکی که بر اساس واقعیت ساخته شده اند / فیلم های سینمایی ترسناک که واقعیت دارند

 • سال ساخت: 1984
 • کارگردان: وس کریون (Wes Craven)
 • امتیاز IMDb: نمره 7.5
 • بازیگران: جان ساکسون، رونی بلکلی، هدر لنگن‌کمپ و…

از جمله فیلم های سینمایی ترسناک که واقعیت دارند فیلم کابوس در خیابان الم است. شخصیت فردی کروگز کاملا ساخته تخیلات وس کریون بود. اما ترس از مرگ هنگام خواب به واسطه کابوس‌هایی وحشتناک نیز تخیلی بود؟ متاسفانه این موضوع واقعی است. در دهه 70 میلادی گروهی از مهاجران آسیایی جنوب شرقی که به خاطر نسل کشی به آمریکا مهاجرت کرده بودند، چنین کابوس‌های وحشتناکی داشتند که به همین دلیل از خوابیدن خودداری می‌کردند. برخی از آن‌ها که در نهایت خوابشان برد علیرغم بدن سالمی که داشتند، در حین این چرت کوتاه از دنیا رفتند.

این وضعیت در ابتدا سندرم مرگ آسیایی نامیده شد و سپس نامش را به سندرم مرگ بدون توضیح یا سندرم بروگادا (Brugada) تغییر دادند. این موضوع الهام اصلی کریون برای ساخت فیلم معروف «کابوس در خیابان الم»، از بهترین فیلم های واقعی ترسناک بود. این اثر از جمله فیلم های سینمایی ترسناک واقعی بود که ترسی مرموز و دیوانه وار را به جان افراد می‌انداخت.

5. فیلم ترسناک بر اساس واقعیت The Conjuring (احضار)

لیست فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت / فیلم ترسناک بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 2013
 • کارگردان: جیمز وان (James Wan)
 • امتیاز IMDb: نمره 7.5
 • بازیگران: ورا فارمیگا، پاتریک ویلسون، ران لیوینگستون و…

در فیلم ترسناک بر اساس واقعیت «احضار» برای اولین بار با اد و لورن وارن آشنا شدیم؛ دو شخصیت واقعی که درباره اتفاقات ماوراءالطبیعه تحقیق می‌کردند. این اثر از فیلم های سینمایی ترسناک واقعی درباره خانواده پرون در دهه 70 میلادی بود که خانه‌شان توسط نیرویی شیطانی تسخیر شده بود. این فیلم ترسناک جن و شیطان با 20 میلیون دلار بودجه ساخته شد و به فروش بیشتر از 319 میلیون دلار رسید. به همین دلیل نیز آن را در فهرست بهترین فیلمهای ترسناک براساس واقعیت قرار داده‌ایم. شاید داستان کلی احضار آن‌قدرها پیچیده نباشد اما وقتی می‌بینیم این فیلم ترسناک بر اساس واقعیت است و هنوز شخصیت های آن زنده هستند، ترس مبهمی به جان ما چیره می‌شود. البته متاسفانه اد و لورین هردو فوت کردند.

6. فیلم ترسناک بر اساس واقعیت Scream (جیغ)

فیلم فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت جدید / فیلم های واقعی ترسناک با موضوع جن

 • سال ساخت: 1996
 • کارگردان: وس کریون
 • امتیاز IMDb: نمره 7.3
 • بازیگران: دیوید آرکت، نو کمبل، کورتنی کاکس و…

از فیلم های ترسناک واقعی جیغ اثری اسلشر است که در نقد ژانر اسلشر ساخته شد. افراد کمی می‌دانند که داستان آن بر اساس حوادث واقعی ساخته شده و یکی از فیلمهای ترسناک براساس واقعیت است. در سال 1990 دنی رولینگ (Danny Rolling) با 5 قتل، دانشجویان کالج فلوریدا را وحشتزده کرد. زمانی که فیلمنامه‌نویس فیلم جیغ، یعنی کوین ویلیامسون (Kevin Williamson) برای اولین بار اخبار این جنایات را شنید، متوجه یک پنجره باز در خانه‌اش شد و متعاقبا یک فیلمنامه 18 صفحه‌ای نوشت که بعدها تبدیل به فیلم معروف Scream شد که از بهترین فیلم های واقعی ترسناک محسوب می‌شود.

7. فیلم ترسناک بر اساس واقعیت The Conjuring 2 (احضار 2)

لیست فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت / فیلم های جن گیری بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 2016
 • کارگردان: جیمز وان
 • امتیاز IMDb: نمره 7.3
 • بازیگران: ورا فارمیگا، پاتریک ویلسون، فرانسیس اوکانر و…

بهترین فیلم های واقعی ترسناک، یکی از فیلم های جن گیری بر اساس واقعیت است که در واقع در ادامه فیلم The Conjuring ساخته شده است. جیمز وان، ورا فارمیگا (Vera Farmiga) و پاتریک ویلسون (Patrick Wilson) دوباره در این فیلم با یکدیگر همکاری کردند تا یکی دیگر از پرونده‌های واقعی اد و لورن وارن را به تصویر بکشند. داستان این بار درباره خانواده هادسون در انگلستان است. این اثر از فیلم های واقعی ترسناک با موضوع جن حتی از قسمت اولش هم موفق‌تر بود و به فروش 321.8 میلیون دلاری رسید. اگر به دنبال یک فیلم سینمایی واقعی از جن هستید، حتما فیلم ترسناک بر اساس واقعیت احضار 2 را دانلود کنید.

8. فیلم The Hills Have Eyes (تپه ها چشم دارند)

فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت جدید / ترسناک ترین فیلم های بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 1977
 • کارگردان: وس کریون
 • امتیاز IMDb: نمره 6.3
 • بازیگران: سوزان لانیر، رابرت هیوستون، مارتین اسپیر و…

از ترسناک ترین فیلم های بر اساس واقعیت فیلم تپه ها چشم دارند است. هیچ کس مطمئن نیست که افسانه ساونی بین (Sawney Bean) واقعا اتفاق افتاده است یا خیر، اما بر اساس داستان‌های فولکلور، بین رهبر یک قبلیه 48 نفره در قرن شانزدهم اسکاتلند بود که بیش از 1000 نفر را دزدیدند و کشتند. در طول جستجو برای این قاتلان اسرارآمیز، محلی‌ها در نهایت بین را دستگیر کردند و او و پیروانش را به طرز وحشتناکی اعدام کردند.

همچنین بخوانید :

این داستان الهام اصلی فیلم «تپه‌ها چشم دارند» است. بازسازی آن نیز در سال 2006 و ادامه‌اش در سال 2007 ساخته شد، اما هیچ کدام به موفقیت فیلم اصلی نرسیدند. این عنوان نیز در میان بهترین فیلم های واقعی ترسناک قرار می‌گیرد.

9. فیلم The Conjuring: The Devil Made Me Do It (احضار: شیطان مرا وادار کرد)

لیست فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت / دانلود فیلم ترسناک جنایی بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 2021
 • کارگردان: مایکل چیوز (Michael Chaves)
 • امتیاز IMDb: نمره 6.3
 • بازیگران: ورا فارمیگا، پاتریک ویلسون، روآری اوکانر و…

سومین قسمت از سری فیلم‌های کانجورینگ در سال 2021 اکران شد و باز هم داستانی واقعی از پرونده‌های اد و لورن وارن را دنبال می‌کرد. داستان این فیلم ترسناک جن گیری بر اساس اتفاقات دادگاه آرنه چین جانسون (Trial of Arne Cheyenne Johnson) ساخته شده است؛ یک دادگاه جنایی در سال 1981 که در آن قاتل ادعا کرد شیطان او را مجبور به اقدام برای قتل کرده است. این فیلم ترسناک جن و شیطان با بودجه 39 میلیون دلاری ساخته شد و به فروشی 199 میلیون دلاری رسید و تبدیل به یکی از برترین و جدیدترین فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت شد. جهت دانلود فیلم ترسناک جنایی بر اساس واقعیت، احضار ۳ به لینک های دانلود آن در این قسمت مراجعه کنید.

10. فیلم The Amityville Horror (وحشت در آمیتی ویل)

فیلمهای واقعی ترسناک از جن / فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت جدید

 • سال ساخت: 1979
 • کارگردان: استوارت روزنبرگ (Stuart Rosenberg)
 • امتیاز IMDb: نمره 6.2
 • بازیگران: جیمز برولین، مارگو کیدر، راد استایگر و…

داستان اصلی این اثر از فیلم های ترسناک واقعی مثل احضار  که The Amityville Horror نام دارد درباره رونالد دفو جونیور (Ronald DeFeo Jr) است که واقعا به شش نفر از اعضای خانواده‌اش در خانه‌ای مهاجرنشین در امیتی‌ویل، نیویورک شلیک کرد و آنها را کشت. این خانه سپس توسط خانواده لاتز خریداری شد.

همچنین بخوانید :

ظاهرا خانواده لاتز در این خانه همانطور که در این فیلم ترسناک جن و روح می‌بینیم، حوادث عجیبی را تجربه کردند؛ از جمله ازدحام حشرات در داخل خانه در زمانی که فصلش نبود، کابوس‌هایی صریح و روشن از قتل‌ها، نقاطی سرد در خانه، بوها و صداهای اسرارآمیز. همچنین جرج لاتز (George Lutz) هر شب ساعت 3:15 نصفه شب بدون آنکه بخواهد از خواب بیدار می‌شد. او بعدها فهمید که قتل‌ها دقیقا در همین ساعت اتفاق افتاده بودند. خانواده لاتز از این خانه رفتند و دیگر هیچ وقت برنگشتند. تماشای این فیلم ترسناک جن و شیطان نیز هیجان انگیز و دلهره آور خواهد بود.

11. فیلم Veronica (ورونیکا)

کلیپ های واقعی ترسناک / لیست فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 2017
 • کارگردان: پاکو پلازا (Paco Plaza)
 • امتیاز IMDb: نمره 6.2
 • بازیگران: ساندرا اسکاسنا، برونا گونزالس، کلاودیا پلیسر و…

عنوان بعدی در فهرست برترین فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت، یک فیلم اسپانیایی است. این فیلم ترسناک جن و شیطان بر اساس پرونده والکاس در سال 1991 ساخته شده است. داستان درباره دختری به نام استفانیا است که یک روز در مدرسه با استفاده از یک تخته ویجا، جلسه احضار روح برگزار می‌کند. اما در اواسط مراسم راهبه‌ای می‌آید و تخته را می‌شکند.

بعد از این اتفاق استفانیا برای چندین ماه دچار حملات عصبی می‌شود و توهم‌هایی عجیب از پیکرهایی سایه مانند و عجیب می‌بیند تا اینکه در نهایت به طرز مرموزی می‌میرد. وقتی پلیس برای تحقیقات به خانه دختر رفت، متوجه صداهای عجیبی در خانه و جابجایی خودبه‌خودی اشیا شد. همچنین روی دیوار یک مجسمه مسیح به صلیب کشیده شده وجود داشت که البته از صلیب جدا شده بود. این پرونده همچنان حل نشده و بعد از 26 سال تبدیل به فیلم شد. اگر طرفدار فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت هستید، این فیلم ترسناک جن و شیطان هراس آور را از دست ندهید.

12. فیلم Siccin 2014 (سجین ۱)

فیلم های سینمایی ترسناک واقعی / فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت جدید

 • سال ساخت: 2014
 • کارگردان: آلپر مستچی (Alper Mestçi)
 • امتیاز IMDb: نمره 6
 • بازیگران: مرو آتش، کورای شاهین باش، آیدان چاکر و…

از فیلم های سینمایی ترسناک واقعی باید به سجین اشاره کنیم. دو اثر از فیلم‌های ترکی با نام های دابه و سجین جز ترسناک‌ترین فیلم‌های جهان به شمار می‌آیند. برخی قسمت های این آثار براساس واقعیت هستند. داستان سجین ۱ درباره دختری به نام اوزنور است که سعی می‌کند با استفاده از جادوی سیاه به محبوبش برسد. اما این جادو موجودی ترسناک و تاریک را آزاد می‌کند. موجودی که آرامش را از آنان خواهد گرفت.

13. فیلم Black Water (دریاچه سیاه)

کلیپ های ترسناک واقعی از جن / لیست فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 2007
 • کارگردانان: دیوید نرلیچ (David Nerlich) و اندرو تراکی (Andrew Traucki)
 • امتیاز IMDb: نمره 5.9
 • بازیگران: دیانا گلن، میو درمودی، اندی رودوردا و…

فیلم «دریاچه سیاه» یک فیلم ترسناک جن و روح نیست، بلکه درباره سه نفر است که در طول تعطیلاتی در استرالیا مورد حمله چندین تمساح قرار می‌گیرند. حملات تمساح در استرالیا در حال افزایش هستند، اما تراکی، یکی از کارگردانان فیلم، می‌گوید فیلم دریاچه سیاه با الهام از داستان واقعی دو نوجوان ساخته شده که تمساح دوستشان را می‌کشد و آنها برای نجات جان خود به بالای یک درخت می‌روند. تمساح هم پایین همان درخت می‌ماند تا جلوی فرار آنها را بگیرد. در این فیلم از 10 تمساح واقعی استفاده شده و حتی یکی از تمساح‌ها یکی از دوربین‌های فیلمبرداری را هنگام ضبط خورده بود!

14. فیلم ترسناک جن و شیطان The Possession (تسخیر)

فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت / رابرت پولچینی

 • سال ساخت: 2012
 • کارگردان: اوله بورندال (Ole Bornedal)
 • امتیاز IMDb: نمره 5.9
 • بازیگران: جفری دین مورگان، کیرا سجویک، مدیسون دونپورت و…

اگر فیلم ترسناک جن گیری The Possession را تماشا کرده باشید و بعد متوجه شوید که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده، احتمالا اولین سوالی که می‌پرسید این است که «آیا جعبه دیبک واقعی بود؟». پاسخ کوتاه این سوال این است که بله، حداقل طبق صحبت‌های صاحبان مختلف این جعبه در سال‌های مختلف، این شی واقعی است و حوادث غیرطبیعی و عجیبی را به همراه داشته است.

همچنین بخوانید :

هنگام ساختن فیلم ترسناک جن و روح The Possession، عوامل آن از جمله تهیه کننده سم ریمی (Sam Raimi) و بازیگر جفری دین مورگان (Jeffrey Dean Morgan) نمی‌خواستند کاری به این جعبه داشته باشند و آن را ببینند. همچنین طبق صحبت‌های کارگردان، بعد از اتمام فیلمبرداری، همه وسایل صحنه در یک آتش سوزی سوختند. تماشای این عنوان از فهرست فیلمهای واقعی ترسناک از جن را از دست ندهید.

15. فیلم Dabbe Bir Cin Vakasi (دابه ۳)

فیلم ترسناک ترکی بر اساس واقعیت / فیلم ترسناک بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 2012
 • کارگردان: حسن کاراجاداغ
 • امتیاز IMDb: نمره 5.8
 • بازیگران: الجین اتامگوک، نیهان ایپولات، پروین بغداد و…

از فیلمهای ترسناک براساس واقعیت باید به فیلم دابه اشاره کنیم. البته این مجموعه شامل شش فیلم است که همه آن‌ها براساس واقعیت نیستند. اما دابه ۳ یک فیلم ترسناک ترکی بر اساس واقعیت به شمار می‌آید. داستان این فیلم درباره خانواده ای است که خانه آن‌ها مورد هجوم جن ها قرار گرفته است.

16.فیلم وینچستر (Winchester)

لیست فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت

 • سال ساخت: 2018
 • کارگردان: برادران اسپیریگ (The Spierig Brothers)
 • امتیاز IMDb: نمره 5.4
 • بازیگران: هلن میرن، جیسون کلارک، سارا اسنوک و…

از فیلم های ترسناکی که بر اساس واقعیت ساخته شده اند باید به فیلم وینچستر اشاره کنیم. وینچستر به کارگردانی برادران اسپیریگ ساخته شد. ظاهرا داستان این اثر برگرفته از زندگی حقیقی اشخاص و سارا وینچستر است. جریان فیلم در عمارت خانوادگی وینچستر اتفاق می‌افتد که یکی از معروف‌ترین مکان‌های تسخیر شده دنیاست. داستان این فیلم ترسناک واقعی درباره سارا وینچستر زن بیوه‌ای است که همسر و فرزندش را از دست داده و عامل تیره روزی خود را آتش‌سوزی مزرعه‌اش و کشته شدن افرادی در آن می‌داند. از این رو با مشورت یک مدیوم تصمیم می‌گیرد با ارثی که به او رسیده، خانه‌ای بزرگ برای این ارواح بسازد.

17. فیلم آنابل (Annable)

فیلم های ترسناک واقعی

 • سال ساخت: 2014
 • کارگردان: جان آر. لئونتی (Warner Bros. Pictures)
 • امتیاز IMDb: نمره 5.4
 • بازیگران: آنابل والیس، وارد هورتون، الفری وودار

فیلم ترسناک بر اساس واقعیت آنابل نیز در این لیست قرار می‌‌گیرد. آنابل عروسکی شیطانی است که ماهیتی حقیقی دارد و هم‌اکنون در موزه از آن نگهداری می‌شود تا به کسی آسیب نرساند. اد و لورین وارن نخستین بار به شیطانی بودن عروسک پی بردند و به همین دلیل است که داستان فیلم اقتباسی از خاطرات این زوج محسوب می‌شود‌‌‌.

داستان این اثر از فیلم های ترسناک واقعی درباره زنی باردار به نام میا است که همسرش برای او و فرزندشان یک عروسک می‌خرد. اما این عروسک ماهیتی بسیار تیره‌تر دارد و زوج را وارد مخمصه بدی می‌کند.

18. فیلم شنیده ها و دیده ها (Things Heard & Seen)

فیلم های ترسناک واقعی

 • سال ساخت: 2021
 • کارگردانان: شاری اسپرینگر برمن (Shari Springer Berman)، رابرت پولچینی (Robert Pulcini)
 • امتیاز IMDb: نمره 5.3
 • بازیگران: آماندا سیفراید، جیمز نورتون و…

از فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت جدید باید به دیده ها و شنیده ها اشاره کنیم‌ این اثر براساس رمانی اثر الیزابت بروندیج (Elizabeth Brundage) ساخته شد و از داستانی واقعی برخوردار است. داستان این اثر از لیست فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت درباره هنرمنری جوان است که به همراه همسرش به خانه ای جدید نقل مکان می‌کنند و در آنجا اتفاقات عجیبی شروع به رخ دادن می‌کنند.

کلام آخر

در این مقاله بهترین فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت، از چند فیلم ترسناک جن و شیطان، فیلم ترسناک جن گیری و فیلم ترسناک جن و روح گرفته تا فیلم‌های واقعی درباره قاتلین سریالی را معرفی کردیم. فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت به واسطه همین واقعی بودنشان می‌توانند بیشتر موجب وحشت و هراس بینندگان شوند. پس اگر از طرفداران آثار ترسناک هستید، تماشا و دانلود فیلم ترسناک بر اساس واقعیت را از دست ندهید. به نظر شما بهترین فیلم ترسناک جن و شیطان و برترین فیلم ترسناک جن گیری کدام عنوان است؟ در قسمت نظرات همراه ما باشید.

سوالات متداول

ایا داستان فیلم سجین واقعی است؟

بله، برخی از قسمت های این مجموعه فیلم براساس واقعیت هستند.

ترسناک ترین فیلم بر اساس واقعیت مربوط به کدام عنوان است؟

تاکنون فیلم جنگیر ترسناک ترین فیلم جهان محسوب می‌شود.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
امیر رضا اصغری
.
02 بهمن 1401، 14:15
پاسخ
1
1
بنظر من فیلم های احضار یک و دو و فیلم جن گیر بهترین فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت هستند و اینکه گفتین وقتی بفهمیم فیلم بر اساس واقعیت باشه ترس و دلهره بیشتر میشه کاملا درسته مخصوصا فیلم های آنابل ، احضار ، جن گیر که بیش از حد ترسناک هستند
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400