В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

ایا هک بیت کوین امکان دارد؟ هر آنچه که باید بدانید

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

افرادی که به خرید و فروش ارزهای دیجیتال علاقه دارند چیزی که همیشه نگران آن هستند مسئله امنیت دارای هایشان است. بیت کوین یک رمزارز ارزشمند است که در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته است. به همین دلیل افراد زیادی روی این ارز دیجیتالی سرمایه گذاری کرده‌اند. هک بیت کوین به روش‌های متنوعی امکان پذیر است؛ اما توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتالی تمام تلاش خود را می‌کنند که از لحاظ امنیت از دارای سرمایه‌گذارها محافظت کنند. با وجود تمامی این تلاش‌ها بازهم راه‌های برای هک کردن ارزهای دیجیتالی وجود دارد.

هک بیت کوین با از دست رفتن سرمایه تریدرها همراه است به همین دلیل امینت مسئله بسیار مهمی برای سرمایه گذاران است. بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که بر پایه بلاک‌چین استوار شده است و شبکه آن غیر متمرکز است. منظور از غیر متمرکز بودن این است که اطلاعات در یک پایگاه‌داده مرکزی ذخیره نمی‌شود. به همین دلیل امنیت این ارز دیجیتالی بسیار بالا است. با تمام راهکارهای امنیتی بازهم هک بیت کوین کار غیرممکنی نیست. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با این ارز دیجیتالی و راه‌های هک آن بیشتر آشنا کنیم. پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

فهرست مطالب

بیت کوین چیست و چرا می‌توان گفت که امنیت بالایی دارد؟

افرادی که با سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی آشنا هستند می‌دانند که بیت کوین یکی از رمزارزهای ارزشمند در این بازار است. این ارز دیجیتال بر پایه فناوری بلاک‌چین است به همین دلیل می‌توانیم بگوییم که بازار ارزهای دیجیتال یک شبکه غیر متمرکز است. منظور از شبکه غیر متمرکز این است که اطلاعات در یک پایگاه‌داده مرکزی ذخیره نمی‌شود. در شبکه‌های غیر متمرکز اطلاعات شخصی تریدرها بر روی سیستم شخصی هر فرد ذخیره می‌شود به این ترتیب خطر هک شدن سیستم پایگاه‌داده مرکزی و سرقت اطلاعات کاربران از بین می‌رود.

هکرها در این صورت برای سرقت اطلاعات باید به سیستم هزاران کاربر شبکه حمله کنند و این کار تقریباً غیرممکن است. علاوه بر غیر متمرکز بودن شبکه ارزهای دیجیتال تمامی تراکنش‌ها در بلاک‌چین‌ها رمزگذاری می‌شوند. تمامی تراکنش‌های خرید و فروش بیت کوین به صورت همتا به همتا رمزگذاری می‌شوند و هیچ فردی نمی‌تواند در این کار دخالت کند. همچنین تمامی اطلاعات ثبت شده در شبکه ارزها دیجیتال غیرقابل‌تغییر هستند و به همین دلیل می‌توان گفت که امنیت این رمزارز بسیار بالا است و هک بیت کوین کار بسیار دشواری است.

What is bitcoin and how does it work? | New Scientist

راه‌های به دست آوردن بیت کوین رایگان!

با توجه به ارزشی که بیت کوین در بین رمزارزهای موجود در بازار دارد افراد زیادی به دنبال سرمایه گذاری بر روی این رمزارز هستند. از طرفی بازار ارزهای دیجیتال همیشه بازاری پرریسک بوده و خطر از دست رفتن سرمایه تریدرها در این بازار بسیار زیاد است. به همین دلیل افرادی که ریسک‌پذیر نیستند می‌توانند از راه‌های دیگری این ارز دیجیتال را به دست آورند.

سایت‌های زیادی وجود دارد که به‌ازای انجام برخی از کارها به کاربران خود بیت کوین رایگان می‌دهند. با فعالیت در این سایت‌ها افراد می‌توانند با انجام کارهای ساده و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای ارز دیجیتال رایگان دریافت کنند. البته در این بین سایت‌های نیز وجود دارند که کلاه بردار هستند و قصد سو استفاده از وقت و انرژی افراد را دارند. به همین دلیل خوب است افراد قبل از فعالیت در این سایت‌ها از معتبر بودن آن‌ها مطمئن شوند.

منظور از دریافت بیت کوین رایگان صرفاً پرداخت نکردن هزینه بابت خرید این رمزارز است. در این سایت‌ها معمولاً از کاربران خواسته می‌شود که کارهای مانند پر کردن پرسش‌نامه، بازی کردن، کلیک کردن بر روی لینک، تماشای تبلیغات و.. انجام دهند. کاربران نیز با انجام این کارها به عنوان پاداش بیت کوین یا ارز دیجیتال رایگان دریافت می‌کنند.

 

بررسی انواع روش‌های هک بیت کوین

با توجه به امنیتی که ارزهای دیجیتال دارند بازهم امکان هک آنها وجود دارد. در واقع مسائل امنیتی که به آن شاره کردیم بیانگر این نیست که به هیچ وجه امکان هک وجود ندارد. این موارد تنها هک کردن شبکه را سخت‌تر می‌کنند. روش‌های متنوعی برای هک بیت کوین وجود دارد به همین دلیل تریدرها باید از این روش‌ها آگاه باشند تا اقدام لازم را جهت افزایش امنیت دارایی‌های خود انجام دهند. از جمله راه‌های هک بیت کوین می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

هک شدن بیت کوین با حمله روز صفر

یکی از روش‌های رایج برای هک بیت کوین استفاده از حمله روز صفر است. در این روش هکرها به دنبال پیداکردن یک باگ در شبکه بیت کوین هستند. توسعه‌دهندگان نیز خود از این باگ‌ها خبر ندارند. روزانه افراد بسیار زیادی با بررسی شبکه بیت کوین به دنبال پیداکردن نقطه‌ضعف‌های امنیتی آن هستند. نفوذ به شبکه امنیتی بیت کوین هزینه چندان زیادی برای مهاجمان ندارد و به راحتی انجام می‌شود. بیت کوین برای اولین بار در سال 2010 مورد حمله روز صفر قرار گرفت.

خوشبختانه در این روزها بیت کوین چندان ارزشمند نشده بود و به این مشکل خیلی زود به کمک ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین و گوین اندرسن بر طرف شد. در این حمله یکی از کاربران به صورت تصادفی متوجه شد که در بلاک ۷۴,۶۳۸ دو تراکنش به ارزش ۹۲.۲ میلیارد تأیید شده است. این خبر خیلی زود به انجمن بیت کوین تاک منتقل شد و بعد از مدت کوتاهی اقدامات لازم انجام گرفت. هکر طی این حمله 184 میلیارد بیت کوین تولید کرده بود. این مقدار بسیار بیشتر از میزان بیت‌کوینی قابل استخراج بود.

What is the difference between a CBDC and Bitcoin?

هک ارز دیجیتال بیت کوین از طریق حمله اسپم

یکی دیگر از راه‌های متداول برای حک بیت کوین حمله اسپم یا جفنگ است که از طریق پلتفرم‌های تحت وب مانند شبکه‌های اجتماعی یا پیام رسان‌ها قابل‌انجام است. در این حمله تعداد بسیار زیادی پیام به کاربران ارسال می‌شود در حالی که کاربران علاقه‌ای به دریافت این پیام‌ها ندارند. دربلاک‌چین‌ها معمولاً هکرها با استفاده از حمله اسپم برای ماینرها مشکل ایجاد می‌کنند.

در این صورت آنها تعداد بسیار زیادی تراکنش ایجاد می‌کنند که باعث کاهش سرعت شبکه می‌شود. با این کار تراکنش‌ها بسیار کندتر از حالت عادی انجام می‌شوند و این کار باعث می‌شود که کاربران از معامله بیت کوین دلسرد شوند. درصورتی که حملات اسپم در زمانی که تقاضا برای بیت کوین بالا رفته است انجام شود باعث کاهش سرعت شبکه و تأیید تراکنش‌ها می‌شوند.

با این کار ضربه سنگینی به بیت کوین وارد می‌شود. در واقع حمله اسپم باعث می‌شود که کاربران به سمت ارزهای رقیب بیت کوین بروند. به همین دلیل می‌توانیم بگوییم که حمله اسپم به نفع توسعه‌دهندگان و طرف‌داران ارزهای رقیب بیت کوین است و به همین منظور نیز حملات اسپم انجام می‌شوند.

هک بیت کوین از طریق حمله به صرافی‌های ارز دیجیتال

از دیگر روش‌های رایج برای هک بیت کوین می‌توانیم به حمله هکرها به صرافی‌های ارز دیجیتال اشاره کنیم. تریدرها برای نگهداری دارایی‌های خود مجبور هستند که آنها را در کیف پول‌های دیجیتالی در صرافی‌ها نگهداری کنند. هکرها از این فرصت استفاده می‌کنند و با حمله به صرافی‌های ارز دیجیتال دارایی تریدرها را بر می‌دارند.

به همین دلیل یکی از مهم‌ترین اقداماتی که هر تریدر قبل از انتخاب صرافی باید انجام دهد بررسی سابقه‌ی هک آن صرافی است. معمولاً صرافی‌های معتبر در برابر حملات هکرها ایمن هستند و از دارایی تریدرها به خوبی محافظت می‌کنند. با این وجود بسیار پیش‌آمده است که هکرها یک صرافی را مورد هدف قرار می‌دهند و دارایی تریدرها را از این طریق برمی‌دارند.

بررسی نهایی انواع روش های هک بیت کوین

به طور خلاصه می‌توانیم بگوییم که بیت کوین یک رمزارز دیجیتالی باارزش است که در چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. به همین دلیل امروزه افراد زیادی علاقه‌مند به خرید و فروش این ارز هستند. با وجود اقدامات امنیتی که در شبکه بیت کوین انجام می‌شود بازهم امکان هک بیت کوین وجود دارد.

هکرها از راه‌های متنوع می‌توانند بیت کوین را هک کنند. به همین دلیل نیاز است که تریدرها از روش‌های هک بیت کوین به خوبی آگاه شوند و اقدامات امینتی لازم را جهت حفظ دارایی‌های خود انجام دهند. توسعه‌دهندگان بیت کوین همیشه تمام تلاش خود را می‌کنند که از حملات هکرها جلوگیری کنند. با این وجود بازهم راه‌های برای هک وجود دارد و هک ارزهای دیجیتال غیرممکن نمی‌شود.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402