В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

معرفی بهترین شخصیت های مارول | شخصیت های معروف و کمتر شناخته شده مارول

بهترین بازی های مارول / بهترین بازی مارول برای pc
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با عرضه کتا‌ب‌های کمیک جدید به تعداد شخصیت های مارول نیز افزوده می‌شود. برخی از شخصیت‌ها به واسطه دنیای سینما بسیار مشهور و برخی دیگر کمتر شناخته شده هستند. در مقاله امروز قصد داریم با نگاهی به تمام قهرمانان مارول به معرفی کاراکترهای معروف و کمتر شناخته شده این دنیا بپردازیم.

کمپانی مارول در سال 1939 تحت عنوان Timely Comics تاسیس شد. این کمپانی در سال 1961 نام خود را به Marvel Comics تغییر داد و امروزه، در کنار کمپانی دی‌سی، از مهمترین و بزرگترین ناشران کتاب‌های کمیک در آمریکا به شمار می‌رود. تاریخچه غنی و پربار کامیک‌های مارول، سرشار از قهرمانانی است که در داستان‌های مختلف ظاهر شده‌اند.

فرنچایز کتاب‌‌های کمیک، فیلم‌های سینمایی، سریال‌ها و بازی‌های ویدئویی مارول بسیار گسترده است. قهرمانان بسیاری در کمیک‌های مارول حضور دارند. برخی از آنان به لطف فیلم‌ها و سریال‌ها در نزد مردم آشناتر و محبوب‌تر هستند. برخی دیگر از قهرمانان مارول نیز هنوز ناشناخته‌اند، اما انتظار می‌رود در آینده‌ای نه چندان دور، در دنیای سینمایی مارول حضور یابند و در میان مردم شناخته شوند. اگر از طرفدارن شخصیتهای ابر قهرمان مارول هستید، در این مقاله از پلازا با ما همراه شوید. تا مروری بر تمام شخصیت های مارول داشته باشیم.

در ویدئو زیر با 10 شخصیت بسیار قدرتمند مارول آشنا می‌شوید.

فهرست مطالب:

معروف ترین شخصیت های مارول

در این بخش با بهترین قهرمانان مارول آشنا می‌شویم. معیار ما برای این رده بندی و معرفی پ شخصیت های مارول به ترتیب ، شامل پارامترهایی چون رشد شخصیت، محبوبیت، سازگاری، و عمق آن شخصیت است. بیایید با تمام شخصیت های مارول با عکس آشنا شویم.

1. مرد عنکبوتی (Spider-Man) | شخصیت های مارول

 • نام دیگر: پیتر پارکر
 • اولین حضور: کمیک Amazing Fantasy 15 (1962)
 • خالق شخصیت: استن لی (Stan Lee) و استیو دیتکو (Stive Ditko)

شخصیت های مارول / قوی ترین شخصیت مارول

قطعا اسم تمام شخصیت های مارول را باید با مردعنکبوتی آغاز کرد. مرد عنکبوتی یا همان پیتر پارکر درمیان بهترین قهرمانان مارول، در جایگاه نخست قرار دارد. مهم نیست از طرفداران مارول باشید یا نه، به هرحال حتما یک بار نام مردعنکبوتی به گوشتان خورده است. داستان پیتر پارکر ترکیبی از طنز، روانشناسی ملموس و قلب و روح است.

اسپایدرمن از محبوب‌ترین کاراکترها درمیان تمام شخصیت های مارول است که اولین بار در سال 1962 ظاهر شد. پس از آن او را در فیلم‌ها و کمیک‌های بسیاری دیدیم. پیتر پارکر فرزند ریچارد و مری پارکر، متولد نیویورک است. والدین او طی یک حادثه هواپیمایی جان باختند و پیتر نزد عمه می و عمو بن بزرگ شد. داستان پیتر پارکر ابتدا او را به عنوان نوجوانی درگیر با مشکلات مالی و عشقی به تصویر می‌کشد، تا اینکه تصادفا عنکبوتی او را نیش می‌زند. اینجاست که اسپایدرمن، یکی از برترین قهرمانان مارول ،خلق می‌شود.

2. مرد آهنی (Iron Man) | شخصیت های مارول

 • نام دیگر: تونی استارک
 • اولین حضور: سال 1963 در Tales of Suspense 39
 • خالق شخصیت: استن لی (Stan Lee)، لری لیبر (Larry Lieber)، دان هک (Don Heck)، و جک کربی (Jack Kirby)

قهرمانان مارول / اسم ابر قهرمانان دنیای مارول

تونی استارک و شخصیت ابرقهرمانی او، مرد آهنی، همیشه یکی از مهمترین و باهوش ترین و بهترین قهرمانان مارول بود. آیرون من یکی از محبوب‌ترین افراد درمیان تمام شخصیت های مارول است اما نقش او پررنگ‌تر از این حرف‌ها است. او اولین شخصیتی بود که مارول فیلم او را ساخت و طرفداران هنوز هم از خواندن داستان‌های مربوط به او لذت می‌برند. پس اصلا جای تعجب ندارد که درمیان تمام شخصیت های مارول ، مردآهنی از چنین جایگاه والایی برخوردار است.

آنتونی ادوارد استارک را با نام تونی استارک می‌شناسیم. او فرزند کارخانه‌داری به نام ریچارد و همسرش ماریا است. تونی کودک نابغه‌ای بود که در 15 سالگی وارد دانشگاه MIT شد. وی پس از مرگ پدر و مادرش، صاحب کمپانی پدرش شد.

تونی استارک از بهترین قهرمانان مارول با موضوعات جنگ سرد وارد داستان‌های کمیک مارول شد. پس از پایان جنگ سرد، مردآهنی از یک شخصیت سیاسی تبدیل به یکی از شخصیتهای ابر قهرمان مارول شد. او ابتدا در مورد هویت ابرقهرمانی خود بسیار محتاط بود و کسی از چهره واقعی پشت ماسک مردآهنی خبر نداشت. اما روزی تصمیم گرفت برخلاف تمامی سنت‌ها، که می‌گوید ابرقهرمانان باید ناشناس باشند، عمل کند. این لحظه‌ای بزرگ و تاریخی در کمیک‌های آمریکا بود.

مرد آهنی گرچه از برترین‌های مارول است، اما همچنان در برابر تانوس ضعیف‌تر است. در جنگ بینهایت شاهد تقابل این دو بودیم و باید گفت تانوس حتی بدون داشتن دستکش بینهایت، باز هم از مرد آهنی با تمام تجهیزاتش قویتر است.

3. ولورین (Wolverine) | شخصیت های مارول

 • نام دیگر: جیمز هولت، لوگان
 • اولین حضور: سال 1974 در The Incredible Hulk 180
 • خالق شخصیت: روی توماس (Roy Thomas)، لن وین (Len Wein)، جان رومیتا سینیور (John Romita Sr.)

شخصیتهای ابر قهرمان مارول / معرفی همه قهرمانان

تا جایی که مربوط به مجموعه مردان ایکس می‌شود، ولورین مهمترین و معروف‌ترین شخصیت این مجموعه و از برترین قهرمانان مارول است. این شخصیت طرفداران بسیاری دارد و دلیل آن نیز ساده است: شخصیت ولورین جا برای رشد و پیشرفت دارد و نویسندگان نیز به خوبی از این مساله استفاده کرده‌اند.

داستان این شخصیت از بهترین قهرمانان مارول، داستانی سرشار از تراژدی و خونریزی است. جیمز هولت متولد دهه 1889 در کانادا است. او فرزند جان و الیزابت، و در اصل فرزند نامشروع توماس لوگان است. جیمز جوان شاهد بود که توماس لوگان، پدرش جان را به قتل رسانید. پس جیمز نیز برای انتقام، لوگان را کشت، فردی که امروزه می‌دانیم پدر واقعی جیمز بوده است. سال‌ها بعد، جیمز تحت تاثیر آزمایشات پروژه Weapon X، قدرت‌های امروزی خود را به دست آورد. پروفسور X او را در گروه مردان ایکس استخدام کرد و داستان او ادامه یافت.

4. ثور (Thor)

 • نام دیگر: ثور پسر اودین
 • اولین حضور: سال 1962 در Journey into Mystery 83
 • خالق شخصیت: استن لی (Stan Lee)، لری لیبر (Larry Lieber)، جک کربی (Jack Kirby)

شخصیت ابر قهرمان ثور / لیست ابرقهرمانان مارول

شخصیت ثور طی سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری در میان تمام شخصیت های مارول داشته است. داستان‌های اخیر او جزء بهترین کمیک‌های مارول، و خودش جزء محبوب‌ترین، مهمترین و قوی ترین شخصیت ها است.

ثور فرزند اودین، پدر خداوندان آزگارد، و گایا، روح زمین، است. او در آزگارد بزرگ شد و در جوانی تبدیل به بهترین جنگجوی آن سرزمین شد. بر اثر اشتباه ثور، پدرش او را به زمین تبعید کرد. ثور که خاطرات و قدرتش را از دست داده، با نام دونالد بلیک بر روی زمین زندگی می‌کرد. تا اینکه 10 سال بعد، اودین متقاعد شد که ثور درس خود را فراگرفته و به او اجازه داد به آزگارد بازگردد. اما این بار ثور، به خواست خود و چون عاشق شده بود، بر روی زمین ماند.

ثور یکی از اعضای ثابت انتقامجویان و بهترین قهرمانان مارول است که با چکش خود، میولنیر شناخته می‌شود. او همچنین برادر لوکی، یکی از شرورهای مارول، است و بارها با برادر خود درگیر شده است. ثور بارها و بارها قدرت و توانایی خود را ثابت کرده است. اما آیا ثور قدرتمندتر از تانوس است؟ خداوندگار رعد آزگارد، حتی بدون سلاح، بسیار قدرتمند است. پس در نظر بگیرید اگر چکش خود را در دست داشته باشد، دیگر حتی تانوس نیز در مقابل او ایستادگی ندارد. و ثور یک بار این قضیه را در میان شخصیت های مارول فیلم به همه ثابت کرد.

5. هالک (Hulk) | از شخصیت های مارول

 • نام دیگر: بروس بنر
 • اولین حضور: سال 1962 در The Incredible Hulk 1
 • خالق شخصیت: استن لی (Stan Lee)، جک کربی (Jack Kirby)

قوی ترین شخصیت های مارول / قوی ترین شخصیت های مارول

بُعد فناناپذیر و هیولایی بروس بنر دانشمند، یک پدیده فرهنگی است و شخصیت هالک تاثیر بسیاری بر محبوب‌تر شدن کتاب‌های کمیک داشته است. هالک یکی از قدرتمند ترین شخصیت های مارول است. تاریخچه حضور او شاید برای طرفداران جدی اندکی مبهم باشد، اما نکته مهم این است که این شخصیت امروزه از محبوب‌ترین و مهمترین قهرمانان مارول است. او یکی از اعضای مهم و ضروری اونجرز است و داستان‌های کمیک بدون حضور او غیرقابل تصور اند.

دکتر رابرت بروس بنر یک فیزیکدان نابغه از لحاظ هوشی، و ضعیف از لحاظ جسمی بود. در جریان یکی از آزمایشات، او که می‌خواست ریک جونز را از خطر تابش اشعه گاما نجات دهد، خود در معرض اشعه قرار گرفت. ابتدا تصور می‌شد اشعه تاثیری بر او نگذاشته، اما همان شب، بُعد هیولایی خاکستری (بله، هالک در ابتدا خاکستری بود!) او نمایان شد.

بی اغراق می‌توانیم هالک را قوی ترین شخصیت مارول بدانیم. او امروزه یکی از اعضای اونجرز است و در جنگ‌های زیادی با آنان همراه بوده است. گرچه در تقابل اولیه هالک و تانوس در جنگ بینهایت، تانوس او را شکست داد؛ اما به یاد داشته باشیم که تانوس در آن زمان قدرت سنگ‌ها را نیز در اختیار داشت. هالک در سال‌های اخیر قدرتمندتر و وحشی‌تر شده و به راحتی می‌تواند تانوس را خرد و خاکشیر کند و درمیان شخصیت های مارول اونجرز یکی از جذاب‌ترین ها است و همچنین از قوی ترین شخصیت های مارول و دی سی است.

6. کاپیتان آمریکا  (Captain America) | شخصیت های مارول

 • نام دیگر: استیو راجرز
 • اولین حضور: سال 1942 در Captain America Comics
 • خالق شخصیت: جو سایمون (Joe Simon)، جک کربی (Jack Kirby)

قویترین شخصیت مارول / قوی ترین شخصیت های مارول

ستون کمیک‌های مارول و ابرقهرمانی آمریکا، کاپیتان آمریکا است. کاپیتان آمریکا از مهم‌ترین و  بهترین قهرمانان مارول، ترکیبی از ارزش‌های ابرقهرمانی سنتی دوران طلایی و دیدگاه آمریکایی نسبت به ابرقهرمانان ست. این شخصیت طی دهه‌ها تغییرات و پیشرفت‌های بسیاری داشته، و همچنان از محبوب‌‌ترین افراد درمیان تمام شخصیت های مارول است.

در دوران جنگ جهانی دوم، استیو راجرز، از سربازان آمریکایی برای حضور در پروژه آزمایشی تولد دوباره انتخاب می‌شود. هدف این پروژه به دست آوردن سوپر سرباز است. شخصیت کاپیتان آمریکا در ابتدا به عنوان یک شخصیت پروپاگاندا ظاهر شد و موفقیت خوبی در بین مردم و منتقدین کسب کرد. با پایان جنگ، محبوبیت این شخصیت کمتر و کمتر شد. تا اینکه چند سال بعد، کاپیتان آمریکا این بار به عنوان یکی از شخصیتهای ابر قهرمان مارول بار دیگر به کمیک‌ها بازگشت.

کاپیتان آمریکا با وجود تمام ابرقدرتهایش، درنهایت یک انسان است. او یک بار در جنگ ابدیت مقابل تانوس قرار گرفت و دیدیم که تانوس او را شکست داد. پس بیراه نیست اگر بگویین قدرت کاپیتان آمریکا از تانوس کمتر است.

7. تانوس (Thanos)

 • نام دیگر: ندارد
 • اولین حضور: سال 1973 در The Invisible Iron Man 55
 • خالق شخصیت: جیم استارلین (Jim Starlin)

تمام شخصیت های مارول / عکس قوی ترین شخصیت های مارول

آیا انتظار داشتید در معرفی بهترین شخصیت‌های مارول فقط به ابرقهرمانان بپردازیم؟ خب بله، این انتظار کاملا درست و منطقی است ولی تانوس لیاقت حضور در این لیست را دارد. علاوه بر آن تانوس از قوی ترین شخصیت های مارول چیزی بیشتر از یک ابرشرور معمولی است. این شخصیت یک داستان عالی با قدرتی بینهایت دارد. تانوس گاهی اوقات براساس ایدئولوژی خود رفتار می‌کند، اما نباید فراموش کرد که او عاشق ایزدبانوی مرگ است. این عشق بارها و بارها بر تصمیمات او تاثیر گذاشته و تانوس بسیاری از کارها را برای جلب رضایت بانوی مرگ انجام می‌دهد. این امر به شخصیت تانوس عمقی می‌دهد که در دیگر شرورهای مارول آن را نمی‌بینیم.

تانوس فرزند عالارس و سوسان، از نژاد جاودانگان، است. او در جوانی شیفته مکتب نیهیلیسم و مفهوم مرگ شد و سپس در دام عشق بانوی مرگ افتاد. تانوس به دنبال سنگ‌های بینهایت است و دو سلاح قدرتمند، یعنی شمشیر تانوس و دستکش تانوس، را در اختیار دارد. وی همچنین معتقد است نیمی از جمعیت جهان باید نابود شوند تا زندگی برای نیمه دیگر عالی باشد. در بالا عکس قوی ترین شخصیت های مارول تانوس را می‌بینید.

8. ددپول (Deadpool)

 • نام دیگر: وید ویلسون
 • اولین حضور: سال 1991 در The New Mutants 98
 • خالق شخصیت: فابیان نیسیزا (Fabian Nicieza)، راب لیفلد (Rob Liefeld)

عکس تمام شخصیت های مارول / شخصیت های مارول به ترتیب

یک موجود جهش‌یافته دیگر در تمام شخصیت های مارول ، ددپول است. او قطعا یکی از شگفت‌انگیزترین و بهترین قهرمانان مارول است و هیچ یک از طرفداران کمیک‌ها نمی‌تواند بگوید که ددپول را دوست ندارد. وید ویلسون شخصیتی است که بسیاری از سنت‌های کتاب‌های کمیک را شکسته است. او از ذات شخصیت خود که یک شخصیت کامیک است خبر دارد، و بارها دیوار چهارم و بسیاری از قوانین و قواعد معمول کمیک‌ها را شکسته است. به علاوه او تقریبا همه شخصیتهای مارول را یک بار کشته قبل از اینکه خودش کشته شود.

ددپول در ابتدا قرار بود یکی از ابرشرورهای مارول باشد، اما بعدها در کمیک مردان ایکس به یک شخصیت ضدقهرمانی بسنده کرد. این شخصیت براساس شخصیت شرور دی‌سی، دث استروک، شکل گرفته است. با این تفاوت که دث استروک یک ابرشرور است، ولی ددپول جنبه طنز همان شخصیت است. ماجراجویی‌های ددپول نیز عموما بسیار خنده‌دار است.

جالب است بدانید ددپول نیز همانند تانوس عاشق ایزدبانوی مرگ است. این دو یک بار بر سر این عشق با یکدیگر به نزاع پرداختند و ددپول برنده میدان بود. البته نه از لحاظ قدرت، بلکه ددپول توانست ایزدبانوی مرگ را راضی کند که تانوس را دور بزند.

همچنین بخوانید :

9. پروفسور ایکس (Professor X)

 • نام دیگر: چارلز فرانسیس خاویر
 • اولین حضور: سال 1963 در The X-Men 1
 • خالق شخصیت: استن لی (Stan Lee)، جک کربی (Jack Kirby)

رده بندی شخصیت های مارول / شخصیت های مارول به ترتیب

یکی دیگر از شخصیت های مارول که تاثیر بسیاری بر داستان‌ها داشته، پروفسور ایکس است. پروفسور ایکس با نام اصلی چارلز فرانسیس خاویر، موسس گروه مردان ایکس است. هدف او ایجاد صلح بین آدمیان و جهش‌یافته‌ها است. او می‌تواند ذهن دیگران را بخواند، آن را کنترل کند و بر آنها تاثیر بگذارد. گرچه او یکی از بهترین قهرمانان مارول است، اما به تازگی در داستان‌ها با ابعاد تاریکی از وجود او آشنا شده‌ایم.

10. مگنتو (Megneto)

 • نام دیگر: مکس آیزنهارت
 • اولین حضور: سال 1963 در The X-Men 1
 • خالق شخصیت: استن لی (Stan Lee)، جک کربی (Jack Kirby)

اسم شخصیت های مارول / اسم ابر قهرمانان جدید مارول

مگنتو یکی از شخصیت های مارول در قالب یک شرور و ضدقهرمان است. او در سال 1963 به قلم استن لی و جک کربی خلق شد و طی سال‌ها شخصیت وی پیشرفت چشمگیری داشت. رابطه دوستانه و پیچیده او با پروفسور ایکس، سبب شده وی یکی از پیچیده‌ترین ابرشرورهای مارول باشد. او گاهی به عنوان شرور، گاهی ضدقهرمان و هر از چند گاهی نیز به عنوان قهرمان ظاهر می‌شود. این شخصیت چندلایه و پیچیده او سبب شد نام وی را در این لیست ذکر کنیم.

 

11. دکتر استرنج (Doctor Strange)؛ از محبوب ترین شخصیت مارول

 • نام دیگر: دکتر استفان وینسنت استرنج (Doctor Stephen Vincent Strange)
 • اولین حضور: ژوئیه سال 1963 در 110 Strange Tales
 • خالق شخصیت: استن لی (Stan Lee)، استیو دیتکو (Steve Ditko)

اسم ابر قهرمانان دنیای مارول / Doctor Strange

در فهرست اسم ابر قهرمانان دنیای مارول نباید از دکتر استرنج معروف و دوست داشتنی غافل شد. او به عنوان جادوگر ارشد دنیا و نخستین محافظ زمین در برابر جادو‌ها و تهدیدهای اسراسر آمیز شناخته می‌شود. او از اعضای قدیمی شخصیت های مارول محسوب می‌شود.

دکتر استرنج از بهترین قهرمانان مارول در ابتدا یک جراح مغز و اعصاب موفق اما خودخواه بود که می‌توانست از پس عمل‌های جراحی بزرگ بربیاید. اما در جریان تصادفی دستانش قدرت خود را از دست می‌دهند. او ناگزیر می‌شود تا برای برگرداندن قدرت دستان خود به سرتاسر دنیا سفر کند تا راه‌ حل جادویی‌ای برای این مشکل پیدا کند. سفر او باعث می‌شود تا دکتر استرنج از جادوگری قدرتمند آموزه‌های جدید یادبگیرد و در هنرهای رزمی نیز پیشرفت کند. این شخصیت از بهترین قهرمانان مارول در فیلم‌های زیادی حضور داشته است و علاوه بر فیلم‌های مستقل خود در آثاری که به شخصیت‌های دیگر دنیای مارول محسوب می‌شود نیز ایفای نقش دارد. شاید یکی از دلایل محبوبیت دکتر استرنج بازی درخشان بندیکت کامبربچ (Brnedict Cumberatch) در نقش او در دنیای سینمایی مارول نیز باشد.

12. اسکارلت ویچ (Scarlet Witch)؛ از شخصیت های مارول زن

 • نام دیگر: واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff)
 • اولین حضور: مارس 1964 در 4 The X-Men
 • خالق شخصیت: استن لی (Stan Lee)، جک کربی (Jack Kirby)

معرفی همه قهرمانان / لیست ابرقهرمانان مارول

واندا ماکسیموف ملقب به جادوگر سرخ یا اسکارلت ویچ در لیست ابرقهرمانان مارول جایگاه ویژه‌ای دارد. واندا توانایی تغییر احتمالات را دارد و گاهی نیز با استفاده از انرژی‌های دیگر می‌تواند واقعیت را نیز تغییر دهد. در معرفی همه قهرمانان اسکارلت ویچ را باید در جایگاه ویژه‌ای قرار دهیم او به عنوان یک جادوگر چنان قدرتمند است که از قوی‌ترین شخصیت‌های مارول محسوب می‌شود.

واندا زن پیچیده و جذابی است. او ابتدا با برادر دوقلوی خود پیترو همکاری می‌کرد و در واقع یک ابرشرور بود اما بعدها به تیم انتقام جویان می‌پیوندد و عضو ثابت این تیم می‌شود. زندگی واندا کمی دردناک به نظر می‌رسد. او با هم تیمی خود ویژن که در واقع یک ربات است ازدواج می‌کند و با استفاده از قدرت‌های جادویی صاحب فرزندانی دوقلو به نام‌های بیلی و توماس می‌شود اما بعدها استوری‌ها باعث از بین رفتن فرزندان واندا و از دست رفتن احساسات ویژن می‌شوند. او تاکنون در فیلم‌های مختلف دنیای مارول و سریال معروف وانداویژن حضور داشته است.

الیزابت اوسلن (Elizabeth Olsen) از سال 2014 به ایفای نقش این شخصیت در دنیای مارول می‌پردازد.

13. The X-Men (مردان ایکس)

 • نام دیگر:
 • اولین حضور: 1963 در 1 The X-Men
 • خالق شخصیت: استن لی(Stan Lee)، جک کربی (Jack Kirby)

 عکس تمام شخصیت های مارول

مردان ایکس در واقع انسان‌های جهش یافته‌ای هستند که با یک ویژگی ژنتیکی به نام ژن ایکس متولد شده‌اند. این ژن آنها را تبدیل به ابرانسان‌های فوق‌العاده‌ای می‌کند. از میان تمام شخصیت های مارول چندین شخصیت از جمله سایکلوپس، جین گری و آیس من از اعضای جدید مردان ایکس هستند. رهبر گروه پرفسور ایکس است که به معرفی او پرداختیم.

چیزی که اکثر این جهش یافته‌ها که برخی جز بهترین قهرمانان مارول محسوب می‌شوند با آن‌ روبه‌رو هستند، تبعیض است. مردان ایکس همواره مورد تبعیض و تعصب قرار می‌گرفتند و ناگزیر می‌شدند تا از حقوق خود دفاع کنند. مردان ایکس در دنیای سینمایی مارول بارها به صورت تکی ظاهر شده‌اند اما شاید زمان این فرا رسیده باشد که یک بار این گروه را در کنارهم ببینیم. فیلم‌های متعددی درباره این گروه جهش یافته تاکنون ساخته شده است که به درگیری‌های آنها با مشکلات اشاره دارد.

14. چهار شگفت انگیز (Fantastic Four)

 • نام دیگر:
 • اولین حضور:
 • خالق شخصیت: استن لی (Stan Lee)، جک کربی (Jack Kirby)

شخصیت های مارول به ترتیب

چهار شگفت انگیز از بهترین قهرمانان مارول هستند که در طی سفری فضایی با قدرت‌های خارق‌العاده‌ای روبه‌رو شدند. وقتی صحبت از فیلم‌های Fantastic Four پیش می‌آید، حال طرفداران تا حد زیادی گرفته می‌شود. اولین اقباس در سال 1986 صورت گرفت تا فقط حقوق فیلم را حفظ کند؛ با این حال فیلم پس از ساخته شدن هرگز اکران نشد. 10-15 سال بعد همین پروسه با دو اقتباس پرهزینه دیگر دنبال شد و در عین حال که این فیلم‌‎ها در باکس آفیس عملکرد ضعیفی‌ هم نداشتند، نتوانستند توجه منتقدین و طرفداران را به خود جلب کنند. کمی گذشت و در سال 2015 یک ریبوت با عنوان ساده Fantastic Four اکران شد و فیلم به قدری افتضاح بود که توانست تنها امتیاز 9 درصد از سایت Rotten Tomatoes دریافت کند.

استودیوی مارول با فیلم‌های رکورد شکن و انبوهی از شخصیت های کمیک، تبهرش خودش را چندین و چندبار ثابت کرده است. استودیو مارول تائید کرده که فیلم چهار شگفت‌انگیز جدیدی به کارگردانی مت شکمن ساخته خواهد شد. این خبر خوبی است و می‌توانیم در سال 2024 انتظار این فیلم را داشته باشیم.

شخصیت های مارول قدرتمند کمتر شناخته شده

وقتی از کمتر شناخته شده حرف می‌زنیم مقصود عدم محبوبیت این شخصیت‌ها نیست بلکه منظور حضور کمرنگ‌تر آنها نسبت به شخصیتی‌هایی است که کاملا در سینما جا افتاده‌اند. در ادامه 8 شخصیت فوق‌العاده مارول را می‌بینیم که کمتر از آنها گفته شده است.

1. نوا (Nova) | شخصیت های مارول

nova - فیلم های آینده مارول - شخصیت های مارول به ترتیب

«نووا کورپس» را به یاد دارید؟ همان سازمان خفنی که مارول در Guardian of the Galaxy معرفی کرد؟ ارتشی منظم تحت رهبری «آیرانی رائیل» (Irani Rael)، سفینه‌های ستاره‌ای و صد البته بزرگترین و قدرتمند‌ترین قهرمانشان، «نووا»! اوه… یک لحظه صبر کنید، نووا در Guardians of the Galaxy نبود و در فیلم های بعدی مارول هم خبری از او نشد. در فضای آنلاین چندین نظریه برای غیبت نووا طرح شده، اما بیشترشان سر این توافق دارند که او در فیلم مستقل خودش با Guardians متصل خواهد بود. حالا دلیل نبود این شخصیت‌ کمیک هر چه که بوده، جیمز گان در یک مصاحبه فیسبوکی به برنامه‌هایی برای معرفی «نووای واقعی» در فیلم های آینده مارول اشاره کرد. البته با توجه به سکانس نهایی Guardians of Galaxy 2 شاید «آدام وارلاک» در مرکز داستان قسمت بعدی باشد نه نووا.

نووا برای سال‌ها از بهترین قهرمانان مارول بوده، اما تاکنون در فیلم و سریال‌های جایش خالی بوده است. می‌توان این‌طور استنباط کرد که مارول برنامه‌های بزرگتری برایش دارد.

2. اسپایدر وومن (Spider-Woman) | شخصیت های مارول

spider-woman - قهرمانان مارول / شخصیت های مارول به ترتیب

اسپایدروومن از آن دسته کاراکترها میان تمام شخصیت های مارول است که پس از اولین معرفیش چندان مورد توجه قرار نگرفت، اما توانست طی چند سال اخیر طرفداران زیادی برای خودش دست و پا کند. چندین زن وجود دارند که می‌توانند در نفش این شخصیت مارول ظاهر شوند، اما زودتر از همه اسم «جسیکا درو» به ذهن طرفدارن خطور می‌کند. جالب این جا است که برخلاف آن چیزی که همه تصور می‌کنند، اسپایدروومن هیچ همکاری با اسپایدرمن ندارد؛ به این جهت شامل قرارداد فروش اسپایدرمن و شخصیت‌های فرعیش به سونی نیست. او حتی سریال انیمیشنی مختص به خودش را در سال 1979 داشت و در کارتون‌ها و بازی‌های ویدیویی مختلفی طی چند سال اخیر مشاهده شد.

موفقیت Wonder Woman و روند رو به رشد فیلم‌های ابرقهرمانی زن محور و ساخت Black Widow زمینه را برای ساخت یک سریال تلویزیونی یا فیلم سینمایی از Spider-Woman آماده کرده است. به لطف ماجراهایش با HYDRA و S.H.I.E.L.D که هر دو نقش عظیمی در سریال Agents of S.H.I.E.L.D دارند، اسپایدروومن می‌تواند گزینه مناسبی برای صفحه‌های کوچک تلویزیونی باشد، از آن دسته شخصیتهای مارول خیابانی که در سریال‌های کوتاه نتفلیکسی نمایش داده می‌شوند. با توجه به محبوبیت بالای این شخصیت کمیک بین طرفداران، احتمالاً در آینده شاهد حضور او در فیلم و سریال‌ها هستیم.

3. واندرمن (Wonder Man) | شخصیت های مارول

wonder-man - تمام شخصیت های مارول / عکس قوی ترین شخصیت های مارول

«واندرمن» داستانش را به عنوان یک شخصیت کمیک شرور آغاز کرد، اما طولی نکشید که مسیری قهرمانی سر گرفت و به یک انتقام جوی تمام عیار تبدیل شد. او یکی از قوی ترین قهرمانان مارول است و تا حدودی هم به تونی استارک شباهت دارد که شاید دلیل اصلی نبودش در فیلم های مارول همین باشد، اما مسلماً تنها دلیلش نیست.

سیمون ویلیام یا همان واندرمن، در دنیای مارول یک بازیگر است و به همین دلیل ناتان فیلیون در پوستری در بین شخصیت مارول به جای او ظاهر شد. بله درست خواندید؛ او حتی قرار بود تا الان در فیلمی هم حضور داشته باشد. فیلیون کارهایی هم برای Guardian of the Galaxy Vol.2 انجام داد، اما هرگز در نسخه نهایی حضور پیدا نکرد. جیمز گان به نمایش دیر یا زود او اشاراتی داشت اما جزئیات زیادی را به اشتراک نگذاشت. این موضوع که واندرمن در فهرست شخصیتهای مارول قرار دارد و در سکانس‌هایی حضور داشته گویای این است که دیر یا زود شاهد حضور این ابرقهرمان در فیلم های بعدی مارول خواهیم بود. او احتمالا در آینده فیلمی مستقل داشته باشد.

4. مون نایت (Moon Knight) | شخصیت های مارول

Moon-Knight - قوی ترین شخصیت مارول / اسم ابر قهرمانان جدید مارول

در میان اسم تمام ابر قهرمانان مارول ؛ «مون نایت» از آن دسته شخصیتهای مارول است که انتظار می‌رود روی صفحه‌های کوچک تلویزیون همراه با Daredevil ،Luke Cage ،Iron Fist و Jessica Jones ظاهر شود. به عنوان یک مبارز جرم و جنایت (همانند بتمن اما در دنیای ماورل) او گزینه مناسبی برای یک سریال محسوب می‌شود. براساس شایعاتی نتفلیکس قصد دارد از Daredevil به عنوان دریچه‌ای برای Moon Knight استفاده کند، چیزی که برای Punisher به خوبی جواب داد. مون نایت برای سال‌ها در پروسه ساخت قرار داشت. تا اینکه در سال 2019 ساخت مینی سریالی با محوریت مون نایت تائید شد. جرمی اسلتر (Jeremy Slater) خالق این سریال است و اسکار ایزاک (Oscar Issac) در آن به عنوان مون نایت حضور دارد. سریال مون نایت در اوایل سال 2022 منتشر شد.

5. شی هالک (She-Hulk)؛ از بهترین ابرقهرمان های مارول

she-hulk - قوی ترین شخصیت کمیک / تمام شخصیت های مارول

حتی با وجود یک فیلم مستقل و حضور در چندین فیلم از دنیای مارول، به تاریخچه «بروس بنر» و هالک شگفت‌انگیز آن قدر که باید پرداخت نشده است. اما دختر عموی او یعنی «شی هالک» کجاست؟ نسخه مونث این غول سبز از سال 1980 در کمیک‌ها حضور داشته، اما در سینما و تلویزیون نتوانست مثل پسرعموی گولاخش مورد توجه قرار بگیرد. شی هالک تقریباً از تمام قدرت هالک برخودار است، اما پس از تغییر شکل همچنان هوش و هویتش را حفظ می‌کند. او تقریباً با تمام قهرمانان مارول در ارتباط بوده و فرصت‌های زیادی برای ورود به این دنیا دارد. حالا که هالک در جنگ ابدیت با تانوس درگیر شده چرا دخترعمویش وارد میدان نشود؟

استودیو مارول در فاز چهارم شی هالک، از شخصیت های جدید مارول  را نیز جلوی دوربین آورده است. دخترعموی هالک شگفت‌انگیز  سریالی مختص به خود را دارد که به تازگی منتشر شده است. برای آشنایی بیشتر با سریال شی هالک به این مقاله مراجعه کنید.

6. سنتری مارول (Sentry)

سنتری مارول / قوی ترین شخصیت های مارول

«سنتری» از بهترین قهرمانان مارول اولین بار در سال 2000 معرفی شد، اما به خاطر نبود تب ابرقهرمانی در آن زمان به سرعت از یادها پاک شد. او یکی از پیچیده‌ترین شخصیت های مارول است که روح شکننده‌اش را می‌توان سرسخت‌ترین دشمنش دانست. گفته می‌شود که سنتری مارول قدرت میلیون‌ها خورشید انفجاری را در خود دارد و یک جورایی سوپرمن دنیای مارول محسوب می‌شود. جدا از قدرت زیاد سنتری، با شخصیتی چند لایه و غیرقابل پیش‌بینی‌اش به راحتی می‌تواند تانوس را در Infinity War شکست دهد.

احتمالاً به همین دلیل است که در دنیای سینمایی و کنار سایر شخصیت های مارول ظاهر نشده، اما پس از مرحله سوم شاید در فیلم های آینده مارول این شخصیت کمیک را هم ببینیم. با توجه به این که بسیاری از انتقام جویان خودشان را برای خداحافظی آماده می‌کنند، کاپیتان مارول به یک همکار گردن کلفت در کنارش نیاز دارد. پس از این که ابر قهرمانانی مثل ثور، کاپیتان آمریکا و آیرن من بالاخره دنیای سینمایی را رها کردند، سنتری مارول می‌تواند این جای خالی را پر کرده و قوی ترین شخصیت مارول شود. احتمالا در آینده نزدیک فیلم یا سریالی با محوریت این شخصیت ساخته شود.

7. بلید (Blade)

blade - تمام قهرمانان مارول / شخصیت های مارول به ترتیب

در ادامه لیست اسم ابر قهرمانان دنیای مارول به بلید می‌رسیم. به لطف ترسیم خوب ویزلی اسنایپ در سه گانه Blade در اواخر دهه نود، بلید یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت های مارول است. آن فیلم‌ها در در اوایل شکل‌گیری استودیوی مارول ساخته شدند و هرگز به دنیای سینمایی راه نیافتند، پس احتمالاً این شکارچی خون‌آشام خودش را برای بازگشتی مجدد آماده می‌کند. اگر سریال‌های نتفلیکس یک چیز به بینندگان آموخته باشد این است که مارول می‌تواند تعداد زیادی دنیا در زیر مجموعه دنیای اصلی و خارج از وقایع بزرگ سینماییش خلق کند. «دردویل» و «آیرن فیست» با سازمان Hand مبارزه می‌کنند و «لوک کیج» مشکلات خودش را در هارلم دارد، پس وقتش رسیده که مارول خون آشامانش را هم وارد معرکه نماید.

یکی از جنبه‌های اصلی بلید از میان تمام شخصیت های مارول این است که به شکل مخفیانه عمل می‌کند و فرصت را برای خلق دنیایی تاریک‌تر و مرگبارتر در اختیار مارول قرار می‌دهد. کوین فایگی در کامیک کان سن دیه‌گو در سال 2019 به طور رسمی اعلام کرد که فیلمی با محوریت بلید، با بازی ماهرشالا علی در نقش اصلی، ساخته خواهد شد. در سپتامبر 2021 بسام طارق ( Bassam Tariq ) به عنوان کارگردان این اثر استخدام شد. این فیلم احتمالا در سال 2023 اکران شود.

8. نامور (Namor)

namor - قویترین شخصیت مارول / شخصیت های مارول

از بین تمام شخصیت های مارول که به دنیای سینمایی راه پیدا نکردند، شاید «نامور» لایق بیشترین افسوس باشد. نامور تقریباً از زمان‌هایی که دنیای کمیک کارش را در سال 1939 آغاز کرد وجود داشت. احتمالاً فکر می‌کنید که طی این همه سال حداقل یک فیلم سینمایی از او ساخته شده، اما این قهرمان مارول مهجور فقط توانست به بازی‌های ویدیویی و سریال‌های تلویزیونی راه یابد.

نامور را می‌توان اولین شخصیت‌ غیر رباتی مارول دانست (هیومن تورچ زودتر از او ظاهر شد). او اساساً نسخه مارولی «آکوامن» است، اما از لحاظ انتشار چندسالی از او جلو می‌زند. نامور قلمروی زیردریایی آتلانتیس را رهبری می‌کند و طی جنگ جهانی دوم همراه با متفقین با دشمن جنگید، البته این کار را برای سرزمین خودش انجام داد و اغلب با دیگر شخصیت های مارول وارد درگیری می‌شد.

او با وجود ماهیت آنتاگونیستی که دارد، یک قهرمان تمام عیار است و وقتش رسیده در فیلم های بعدی مارول حضور یابد. متأسفانه حق امتیاز نامور هنوز با یونیورسال است، بنابراین مارول برای وارد کردنش به دنیای سینمایی باید سنگ‌هایش را با این استودیو وا بکند. اما خبر خوش برای طرفداران این شخصیت این است که نامور در فیلم Black Panther: Wakanda Forever حضور دارد و نقش او را تنوخ اوارتا (Tenoch Huerta) بازی می‌کند. این فیلم در 11 نوامبر 1401 (20 آبان 1401) اکران شد.

سخن پایانی

به پایان مقاله معرفی تمام شخصیت های مارول رسیدیم. در این مطلب سعی شد تا به اسم ابر قهرمانان جدید مارول و شخصیت‌های قدیمی‌تر اشاره شود. امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. به نظر شما جای کدام قهرمان مارول در دنیای سینمایی آن خالی است؟ اگر تست شخصیت های مارول را انجام دهید، به نظر خودتان به کدام شخصیت شباهت بیشتری دارید؟ به نظر شما ضعیف ترین شخصیت های مارول کدام ها هستند؟ قوی ترین شخصیت های مارول چطور؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران9 دیدگاه
avatar
ali
.
27 بهمن 1400، 14:30
پاسخ
0
1
o,f f,n
avatar
محسن
.
12 مهر 1400، 13:30
پاسخ
0
5
ایکس من که خیلی زیادن... این همه جهش یافته جزو ایکس من بوده ن... فکر نکنم مارول پیرو سیاست های جدید در مورد بحث های جنسیتی، از اسم ایکس MEN استفاده کنه... احتمالا این گروه از قدرتمند ترین شخصیت های مارول رو با همون نام "جهش یافته ها" وارد دنیای سینمایی مارول کنند... بین جهش یافته ها هم میوتنت های سطح اومگا از همه قوی تر هستند...
avatar
مهدی
.
28 بهمن 1399، 17:19
پاسخ
10
0
از نظرمن هیچ کودوم از این شخصیت ها وارد مارول نشن بهتر
avatar
Mersad
.
22 دی 1398، 21:10
پاسخ
1
6
اشتباه مطلب نوشتی مردان ایکس و چهار شگفت انگیز در دنیای سینمایی حضور دارند
avatar
معین نسیم دوست
.
22 دی 1398، 22:32
پاسخ
1
4
@Mersad
منظور دنیای سینمایی "مارول" هست که این شخصیت‌ها هنوز وارد نشدن.
avatar
بهار
.
08 شهریور 1398، 15:29
پاسخ
3
2
داداش مون نایت تو فیلم جاودانه ها یا همون eternals توسط کیت هرینگتون (جان اسنو گات) بازی میشه :))
avatar
محمد
.
11 بهمن 1398، 21:21
پاسخ
0
6
@بهار
واقعا به نظرم شخصیتی جذابه و وجودش باعث الهام و جذب بیشتر طرفدار های دیسی
avatar
معین نسیم دوست
.
22 دی 1398، 22:39
پاسخ
0
3
@بهار
این مطلب در تاریخ 24 تیرماه 1398 نوشته شده و Eternals آبان‌ماه 1399 منتشر میشه. کیت هرینگتون هم نقش Black Knight رو هم بازی می کنه.
نمایش 4 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402