معرفی تمام انیمیشن های پیکسار + تاریخچه و بازی های این کمپانی

انیمیشن های پیکسار
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

احتمالا شرکت پیکسار را با یک چراغ مطالعه که روی حرف انگلیسی «i» بالا پایین می‌پرد، می‌شناسید. استودیو پیکسار را می‌توان شناخته شده‌ترین کمپانی فعال در این صنعت دانست. انیمیشن های پیکسار همواره از خلاقانه‌ترین آثار انیمیشنی جهان بوده‌اند و مردم نیز آن‌ها را به خاطر مفاهیم زیبایشان دوست دارند. برای آشنایی با فهرست بازی و انیمیشن پیکسار با ما باشید.

استودیو پیکسار یکی از پیشگامان انیمیشن‌سازی سه بعدی به حساب می‌آید. این شرکت آمریکایی تعدادی از برترین آثار انیمیشنی تاریخ سینما را تولید کرده است. آثار کمپانی پیکسار نه فقط با زیبایی‌ها و خلاقیت‌های ظاهری، که با داستان‌های احساسی،‌ انسانی و به‌یادماندنی خود شناخته می‌شوند. انیمیشن‌های شرکت پیکسار از مهم‌ترین بخش‌های فرهنگ عامیانه مدرن محسوب می‌شوند. در این مطلب به تاریخچه این استودیو دوست‌داشتنی و لیست بهترین کارتون پیکسار و بازی‌های این استودیو می‌پردازیم.

فهرست مطالب:

تاریخچه استودیو پیکسار

ریشه‌های کمپانی پیکسار به دهه 70 و دانشکده تکنولوژی نیویورک برمی‌گردند. در این زمان گروهی از مهندسان کامپیوتر،‌ از جمله اد کتمول، به گسترش فناوری‌های گرافیکی می‌پرداختند. کتمول در سال 1979 توسط کمپانی بزرگ Lucasfilm به کار گرفته شد. جورج لوکاس، کتمول را به عنوان مدیر بخش کامپیوتری تازه تاسیس خود به کار انتخاب کرد. هدف کتمول و همکارانش در این بخش بهبود فناوری گرافیک کامپیوتری بود. آن‌ها تکنولوژی‌ای به نام تصویر کامپیوتری پیکسار را توسعه دادند که کاربردی فراتر از صنعت سرگرمی داشت. لغت پیکسار کلمه‌ای اسپانیایی به معنای خلق تصاویر است. جان لستر در سال 1984 به عنوان یکی از انیماتورهای کمپانی دیزنی، به لوکاس‌فیلم پیوست.

در سال 1986 بخش کامپیوتری لوکاس‌فیلم از آن جدا شد. در این زمان شرکت NeXT Inc. به رهبری استیو جابز، این استودیو را خریداری کرد. او کتمول را به عنوان مدیر کل و اجرایی این شرکت جدید منصوب و خود نیز ریاست هیئت مدیره آن را بر عهده گرفت. جابز استودیو پیکسار را به سوی پیشرفت‌های سخت‌افزاری هدایت کرد. این مسئله منجر به سودآوری نه چندان جالب توجه آن شد. شرکت انیمیشن سازی پیکسار در سال 1990 کلیه فعالیت‌های سخت افزاری خود را متوقف کرد.

در این زمان جان لستر، با استفاده از فناوری انیمیشن‌‌سازی جذاب پیکسار فیلم‌های کوتاه متعددی ساخت. آثار لستر با استقبال هنری فراوانی روبرو شده و حتی یک جایزه اسکار را برای او به ارمغان آوردند. در سال 1989 استودیو پیکسار شروع به ساخت تبلیغات تلویزیونی کرد. دو سال بعد این شرکت طی قراردادی با کمپانی دیزنی موظف به تولید سه انیمیشن طولانی شد. اعضای این استودیو چندین سال را صرف ساخت نخستین اثر خود، یعنی Toy Story کردند. این انیمیشن موفقیتی تمام عیار و سکوی پرتاب استودیو پیکسار به قله صنعت انیمیشن‌سازی بود.

انیمیشن پیکسار

در اواسط دهه 90، استیو جابز به عنوان مدیر اجرایی شرکت پیکسار منصوب شد. پس از موفقیت انیمیشن Toy Story،‌ این استودیو قرارداد خود با کمپانی دیزنی را تمدید کرد. آثار بعدی پیکسار چون A Bug’s Life، انیمیشن Toy Story 2، انیمیشن Finding Nemo و انیمیشن The Incredibles نام این استودیو را به عنوان استادان انیمیشن‌سازی مدرن تثبیت کردند.

در سال 2006 و با پایان قرارداد بین دیزنی و پیکسار، جابز تصمیم گرفت تا این استودیو را به دیزنی بفروشد. این تصمیم منجر به انتصاب کتمول به عنوان رییس استودیوهای انیمیشن‌سازی دیزنی و استودیو پیکسار شد. لستر در سال 2018 به دلیل اتهاماتی ناچار به خداحافظی از پیکسار شد.

انیمیشن های پیکسار

شرکت پیکسار در طول دوران کاری خود آثار ماندگار زیادی را تولید کرده است. البته در این بین شاهد انیمیشن‌های ناامیدکننده‌ای نیز بوده‌ایم. در ادامه به بررسی تمامی لیست انیمیشن های پیکسار به ترتیب و تولیدات این استودیو می‌پردازیم.

1. انیمیشن داستان اسباب بازی – Toy Story از بهترین انیمیشن های پیکسار

لیست انیمیشن های پیکسار

 • سال ساخت: 1995
 • امتیاز IMDb: نمره 8.3
 • کارگردان: جان لستر (John Lasseter)

Toy Story از لیست بهترین فیلم‌های پیکسار نخستین اثر بلند شرکت پیکسار است. در دنیای این انیمیشن، اسباب بازی‌ها موجوداتی جان‌دار و زنده بوده و به انواع و اقسام ماجراجویی‌ها می‌پردازند. این فیلم به کارگردانی جان لستر به موضوعات مهمی چون دوستی و انسانیت می‌پردازد. Toy Story یک موفقیت تجاری و هنری تمام عیار بود. این فیلم توانست برنده یک جایزه در مراسم اسکار شود. بسیاری از علاقه‌مندان و صاحب نظران صنعت انیمیشن این اثر را یکی از بهترین انیمیشن‌های بلند تاریخ می‌دانند. البته کار دنیای سینما و انیمیشن با این اثر هنوز تمام نشده و به زودی قست جدید آن به نام Lightyear منتشر خواهد شد. داستان اسباب بازی ها همواره در فهرست بهترین کارتون های پیکسار قرار می‌گیرد.

2. انیمیشن زندگی یک حشره – A Bug’s Life از بهترین انیمیشن های پیکسار

فیلم‌های پیکسار

 • سال ساخت: 1998
 • امتیاز IMDb: نمره 7.2
 • کارگردان: جان لستر

دومین اثر از انیمیشن های شرکت پیکسار و جان لستر ماجرای گروهی از حشرات و تلاش‌های آن‌ها در راستای مبارزه با ارتشی از ملخ‌های متجاوز را روایت می‌کرد. داستان این برترین انیمیشن پیکسار با الهام از حکایت فولکور یونانی به نام مورچه و ملخ نگاشته شده است. همزمانی عرضه این انیمیشن با عنوان Antz از استودیو Dreamworks منجر به بروز تنش‌هایی بین جابز و لستر و مدیران آن شرکت شد. با این وجود A Bug’s Life پس از عرضه با استقبال گرمی از جانب منتقدان و مخاطبان روبرو گشت.

3. انیمیشن داستان اسباب بازی 2 – Toy Story 2 از بهترین انیمیشن های پیکسار

بهترین انیمیشن های پیکسار

 • سال ساخت: 1999
 • امتیاز IMDb: نمره 7.9
 • کارگردان: جان لستر

در ادامه معرفی انیمیشن های پیکسار باید به Toy Story 2 سومین ساخته لستر و استودیو پیکسار و آخرین فیلم در قرارداد اولیه بین این شرکت و کمپانی دیزنی یاد کنیم. این اثر از بهترین انیمیشن های دیزنی و پیکسار بار دیگر ماجراهای وودی، باز و دیگر شخصیت‌های دوست داشتنی فیلم اول را دنبال می‌کند. Toy Story 2 ابتدا به عنوان انیمیشنی کوچک و بی‌اهمیت توسعه داده شد. با این حال سران کمپانی دیزنی پتانسیل فراوانی را در داستان این عنوان می‌دیدند. این مسئله منجر به بازسازی دوباره استوری‌بوردهای این اثر توسط لستر و همکارانش شد. با وجود تمام این فشارها، استودیو پیکسار توانست بار دیگر اثری ماندگار و زیبا ارائه دهد. Toy Story 2 به عنوان یکی از بهترین ادامه‌های تاریخ سینما و برترین انیمیشن پیکسار شناخته می‌شود.

4. انیمیشن شرکت هیولاها – Monsters Inc ؛ از بهترین انیمیشن های پیکسار

انیمیشن جدید پیکسار

 • سال ساخت: 2001
 • امتیاز IMDb: نمره 8.1
 • کارگردان: پیت داکتر (Pete Docter)

شرکت هیولاها اثری به کارگردانی پیت داکتر است. این بهترین کارتون پیکسار داستان هیولاهایی به نام مایک و سالی را در جامعه‌ای از موجودات عجیب و غریب روایت می‌کند. شرکت هیولاها همچون آثار قبلی استودیو پیکسار به مفاهیم انسانی عمیقی چون دوستی و احساس مسئولیت می‌پردازد. ساخت این انیمیشن حدود پنج سال به طول انجامید. این عنوان  از بهترین انیمیشن های پیکسار با استقبال هنری و تجاری کم‌نظیری روبرو و برنده یک جایزه در مراسم اسکار شد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید تمام انیمیشن های پیکسا فضای متفاوتی دارند.

5. انیمیشن در جستجوی نمو – Finding Nemo از بهترین انیمیشن های پیکسار

کارتون های پیکسار

 • سال ساخت: 2003
 • امتیاز IMDb: نمره 8.1
 • کارگردان: اندرو استنتون (Andrew Stanton)

نخستین حضور اندرو استنتون (نویسنده بسیاری از انیمیشن‌های کمپانی پیکسار) در مقام کارگردان به فیلم در جست و جوی نمو بازمی‌گردد. این برترین کارتون پیکسار داستان یک دلقک‌ماهی‌ به نام مارلین را در جست و جو به دنبال فرزندش دنبال می‌کند. در جست و جوی نمو مملو از شخصیت‌های دوست‌داشتنی و سکانس‌های ماندگار است. این اثر در زمان عرضه به یکی از پرفروش‌ترین انیمیشن‌های زمان خود تبدیل گشت. در جست و جوی نمو موفق به کسب جایزه اسکار بهترین انیمیشن و نامزدی در سه شاخه دیگر شد.

6. انیمیشن شگفت انگیزان – The Incredibles از بهترین انیمیشن های پیکسار

تمام انیمیشن های پیکسار

 • سال ساخت: 2004
 • امتیاز IMDb: نمره 8
 • کارگردان: برد برد (Brad Bird)

انیمیشن شگفت‌انگیزان دومین اثر برد برد (Brad Bird) و یکی از ماندگارترین انیمیشن‌های استودیو پیکسار است. این اثر از بهترین کارتون های پیکسار داستان خانواده‌ای از ابرقهرمانان را در دهه 60 میلادی دنبال می‌کند. شگفت‌انگیزان به عنوان یکی از خلاقانه‌ترین و بهترین آثار ابرقهرمانی تاریخ شناخته می‌شود.

شگفت‌انگیزان نخستین انیمیشن شرکت پیکسار با محوریت انسان‌ها بود. آن‌ها برای بهبود انیمیشن‌های مناسب، فناوری‌ شگفت‌انگیزی خلق کردند. این فناوری جلوه‌ای واقع‌گرایانه به مو و پوست شخصیت‌ها می‌بخشید. شگفت‌انگیزان با استقبال خوبی از جانب مخاطبان و منتقدان روبرو شد. این اثر در مراسم اسکار برنده دو جایزه گشت.

7. انیمیشن ماشین ها – Cars از بهترین انیمیشن های پیکسار

جدیدترین انیمیشن های پیکسار

 • سال ساخت: 2006
 • امتیاز IMDb: نمره 7.1
 • کارگردان: جان لستر

انیمیشن ماشین‌ها را می‌توان نخستین شکست نسبی هنری استودیو پیکسار دانست. داستان این انیمیشن بر یک ماشین مسابقه به نام لایتنینگ مک‌کویین تمرکز می‌کند. همان‌طور که از آثار پیکسار انتظار می‌رود، در این فیلم شاهد برخی از چشمگیرترین تصویرسازی‌ها در دنیای انیمیشن بودیم. با این حال داستان ضعیف مانع از قرار گرفتن ماشین‌ها در لیست انیمیشن های پیکسار برتر می‌شود. با این وجود انیمیشن ماشین‌ها توانست نامزد دو جایزه اسکار شود.

8. انیمیشن راتاتویی – Ratatouille ؛ از بهترین انیمیشن های پیکسار

انیمیشن های مشترک دیزنی و پیکسار

 • سال ساخت: 2007
 • امتیاز IMDb: نمره 8
 • کارگردان: برد برد

راتاتویلی سومین ساخته برد برد (Brad Bird) و هشتمین انیمیشن بلند استودیو پیکسار است. داستان این اثر از بهترین انیمیشن های پیکسار ماجرای موشی به نام رمی را روایت می‌کند. رمی رویای تبدیل شدن به سرآشپزی مشهور را در سر می‌پروراند. راتاتویلی از آثار موفق استودیو پیکسار به حساب می‌آید. منتقدان موسیقی، صداگذاری و انیمیشن‌های این فیلم را تحسین می‌کردند. این فیلم توانست برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند شود. بسیاری راتاتویلی را یکی از بهترین آثار سینمایی قرن بیست‌ویکم می‌دانند.

9. انیمیشن وال-ئی – WALL-E ؛ محبوب ترین اثر شرکت انیمیشن سازی پیکسار

انیمیشن های پیکسار به ترتیب

 • سال ساخت: 2008
 • امتیاز IMDb: نمره 8.4
 • کارگردان: اندرو استنتون

اگر بخواهیم عنوانی را به عنوان بهترین کارتون پیکسار و تاریخ انتخاب کنیم، یکی از برجسته‌ترین نامزدهای آن وال-ای خواهد بود. این انیمیشن پیکسار داستان رباتی به نام وال-ای را در آینده‌ای دور دنبال می‌کند. کره زمین به تلی از زباله تبدیل شده و غیر قابل سکونت است. آخرین بازمانده بر روی این سیاره مرده، وال-ای است. با ورود ربات متفاوت دیگری به نام ایو به داستان، همه چیز عوض می‌شود. استنتون از شیوه‌های روایی خلاقانه‌ای در این اثر استفاده کرده است. بسیاری از شخصیت‌های وال-ای از توانایی صحبت کردن برخوردار نبوده و تنها با ایما و اشاره با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. وال-ای حکایتی ماندگار و غمگین از امید، عشق و بقا است.

10. انیمیشن بالا – Up از بهترین انیمیشن های پیکسار

انیمیشن های پیکسار 2022

 • سال ساخت: 2009
 • امتیاز IMDb: نمره 8.2
 • کارگردان: پیت داکتر

بدون شک یکی از بزرگسالانه‌ترین و ارزشمندترین انیمیشن‌های تاریخ، Up است. دهمین اثر استودیو پیکسار داستان تاثیرگذار پیرمردی غمگین را روایت می‌کند. کارل که پس از مرگ همسرش تنها شده، با هدف عمل به آخرین قول خود، تصمیم به سفر به آمریکای جنوبی می‌گیرد. او برای این کار تعداد زیادی بادکنک را به خانه خود متصل کرده و آماده عزیمت می‌شود. همراه کارل در این سفر، کودکی به نام راسل است.

این بهترین انیمیشن پیکسار به کارگردانی پیت داکتر حدود پنج سال در دست ساخت بوده است. Up توانست پنج نامزدی در مراسم اسکار به دست آورده و جایزه بهترین انیمیشن را از آن خود کند. این اثر دومین انیمیشنی بود که توانست در شاخه بهترین فیلم نامزد شود.

11. انیمیشن داستان اسباب بازی 3 – Toy Story 3 از بهترین انیمیشن های پیکسار

انیمیشن های پیکسار 2023

 • سال ساخت: 2010
 • امتیاز IMDb: نمره 8.2
 • کارگردان: لی آنکریچ (Lee Unkrich)
همچنین بخوانید :

سومین قسمت از مجموعه Toy Story با فاصله‌ای 11 ساله از نسخه پیشین منتشر شد. این برترین انیمیشن پیکسار به کارگردانی لی آنکریچ بار دیگر داستان اسباب بازی‌های مورد علاقه مخاطبان سینما را روایت می‌کرد. Toy Story 3 اثری بزرگسالانه‌تر نسبت به دو عنوان نخست بود. این انیمیشن موفق شد تا نظر مخاطبان جدید و قدیمی این سری را جلب کند. بسیاری از منتقدان داستان عمیق و احساسی، موسیقی زیبا، انیمیشن‌های جذاب و صداگذاری‌های عالی را از نقاط قوت این اثر عنوان کردند. Toy Story 3 توانست برنده دو جایزه اسکار در شاخه‌های بهترین موسیقی و بهترین انیمیشن شود.

12. انیمیشن ماشین ها 2 – Cars 2 از بهترین انیمیشن های پیکسار

انیمیشن های پیکسار

 • سال ساخت: 2011
 • امتیاز IMDb: نمره 6.1
 • کارگردان: جان لستر

دومین قسمت از مجموعه ماشین‌ها بار دیگر ماجراهای لایتنینگ مک‌کویین و دوستانش را روایت می‌کند. دوازدهمین فیلم استودیو پیکسار با واکنشی منفی از جانب منتقدان روبرو شد. آن‌ها جلوه‌های دیداری این انیمیشن را تحسین کرده، اما داستان، شخصیت‌ها و دنیای آن را سطحی و فراموش‌شدنی نامیدند. دومین قسمت از مجموعه ماشین‌ها توانست لقب کم‌فروش‌ترین فیلم شرکت پیکسار تا آن زمان را به خود اختصاص دهد.

13. انیمیشن دلیر – Brave ؛  از بهترین انیمیشن های پیکسار

انیمیشن پیکسار

 • سال ساخت: 2012
 • امتیاز IMDb: نمره 7.1
 • کارگردانان: مارک اندروز (Mark Andrews) و برندا چپمن (Brenda Chapman)

پس از عرضه انیمیشن‌های Toy Story 3 و Cars 2، بسیاری از صاحب نظران خلاقیت استودیو پیکسار در ساخت آثار جدید را تمام شده می‌دانستند. این مسئله منجر به خلق Brave شد. این فیلم اثری متفاوت با تمامی انیمیشن‌های پیشین این شرکت بود و حال و هوای انیمیشن‌های دیزنی را داشت. این عنوان از لیست بهترین کارتون پیکسار به کارگردانی مارک اندروز و برندا چپمن در اسکاتلند جریان داشت و ماجرای شاهزاده‌ای به نام مریدا را روایت می‌کرد.

پیکسار فیلم Brave از برترین انیمیشن پیکسار را به استیو جابز فقید تقدیم کرد. اعضای این استودیو برای پاسخ به انتقادات و خلق پیچیده‌ترین جلوه‌های بصری ممکن، سیستم انیمیشن‌های خود را برای اولین بار در طی 25 سال بازنویسی کردند. Brave با موفقیت هنری و تجاری خوبی روبرو شد و توانست جایزه اسکار بهترین انیمیشن را از آن خود کند.

14. انیمیشن دانشگاه هیولاها – Monsters University

لیست انیمیشن های پیکسار

 • سال ساخت: 2013
 • امتیاز IMDb: نمره 7.2
 • کارگردان: دن اسکنلون (Dan Scanlon)

دانشگاه هیولاها نخستین اثر دن اسکنلن به عنوان یک کارگردان بود. این برترین انیمیشن پیکسار پیش‌زمینه‌ای بر فیلم شرکت هیولاها بوده و ماجراهای سالی و مایک را در دانشگاه روایت می‌کند. سران دیزنی از سال 2005 برنامه ساخت دنباله‌ای برای فیلم شرکت هیولاها را در سر می‌پروراندند. دانشگاه هیولاها با استقبال خوبی از جانب طرفداران و منتقدان روبرو گشت.

همچنین بخوانید :

15. انیمیشن درون و بیرون – Inside Out ؛ از برترین کارتون های کمپانی پیکسار

فیلم‌های پیکسار

 • سال ساخت: 2015
 • امتیاز IMDb: نمره 8.1
 • کارگردان: پیت داکتر

بدون شک یکی از مهم‌ترین و زیباترین انیمیشن‌های دهه گذشته، Inside Out است. این بهترین کارتون پیکسار به کارگردانی پیت داکتر داستان کودکی به نام رایلی را از درون ذهن او روایت می‌کند. داکتر و همکارانش با اختصاص دادن شخصیت‌ به احساساتی چون ترس، شادی، غم، عصبانیت و تنفر بستر روایی نو و هیجان‌انگیزی برای داستان خود ایجاد کرده‌اند. این فیلم به دقت به بررسی تاثیرات احساسات ذکر شده بر روابط انسان‌ها می‌پردازد. Inside Out با استقبال فراوانی از جانب منتقدان روبرو شد و توانست به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال 2015 تبدیل شود. این اثر برنده جوایز متعددی شد که از آن‌ها می‌توان به جایزه اسکار برای بهترین انیمیشن اشاره کرد.

16. انیمیشن دایناسور خوب – The Good Dinosaur

بهترین انیمیشن های پیکسار

 • سال ساخت: 2015
 • امتیاز IMDb: نمره 6.7
 • کارگردان: پیتر سون (Peter Sohn)

شانزدهمین اثر استودیو پیکسار انیمیشن The Good Dinosaur به کارگردانی پیتر سان بود. این فیلم در دنیایی جریان داشت که در آن دایناسورها هرگز منقرض نشده بودند. این بهترین کارتون پیکسار داستان آپاتوساروس جوانی به نام آرلو را دنبال می‌کند. آرلو بر حسب اتفاق با کودک انسانی آشنا شده و با او همراه می‌شود. از جمله صداپیشگان این عنوان می‌توان به ریموند اوچوآ، جک برایت، سم الیوت، آنا پاکین، جفری رایت و فرنسس مک‌دورمند اشاره کرد.

انیمیشن The Good Dinosaur بازخوردهای نسبتا خوبی از جانب منتقدان دریافت کرد. آن‌ها آن را اثری خانوادگی، اما ضعیف‌تر از سایر فیلم‌های استودیو پیکسار می‌دانستند. این عنوان نخستین شکست تجاری شرکت انیمیشن سازی پیکسار به حساب می‌آید.

17. انیمیشن در جستجوی دوری – Finding Dory

انیمیشن جدید پیکسار

 • سال ساخت: 2016
 • امتیاز IMDb: نمره 7.3
 • کارگردان: اندرو استنتون

در جست و جوی دوری ادامه‌ای بر انیمیشن موفق سال 2003 استودیو پیکسار، در جست و جوی نمو است. این اثر به کارگردانی اندرو استنتن ماجرای یکی از شخصیت‌های محبوب آن فیلم ماندگار، دوری را دنبال می‌کند. دوری که از بیماری فراموشی رنج می‌برد،‌ به دلایلی عازم سفری با هدف یافتن والدین خود می‌شود. در جست و جوی دوری از منظر تجاری عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و توانست به سومین فیلم پرفروش سال 2016 تبدیل شود. منتقدان نیز این برترین انیمیشن پیکسار را اثری در خور نام کمپانی پیکسار و سابقه درخشان آن توصیف کردند.

18. انیمیشن ماشین ها 3 – Cars 3

کارتون های پیکسار

 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز IMDb: نمره 6.7
 • کارگردان: برایان فی (Brian Fee)

سومین قسمت از سری انیمیشن‌های ماشین‌ها، براساس فیلمنامه‌ای از کیل موری، باب پیترسون و مایک ریچ ساخته شد. وظیفه کارگردانی این فیلم بر عهده برایان فی بود. داستان این عنوان بر رقابت لایتنینگ مک‌کویین با ماشین‌های جوان‌تر تمرکز داشت. ساخت سومین قسمت از سری ماشین‌ها از سال 2011 و پس از عرضه قسمت دوم آغاز شد. این اثر از لیست بهترین کارتون پیکسار با استقبال نسبتا خوبی از جانب مخاطبان و منتقدان روبرو گشت.

19. انیمیشن کوکو – Coco ؛ از بهترین کارتون های کمپانی پیکسار

تمام انیمیشن های پیکسار

 • سال ساخت: 2017
 • امتیاز IMDb: نمره 8.4
 • کارگردان: لی آنکریچ

کوکو یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های سال‌های اخیر استودیو پیکسار است. این اثر به کارگردانی لی آنکریچ و ایدرین مولینا داستان کودکی به نام میگل را دنبال می‌کرد. میگل در جریان فستیوال سالانه مرگ مکزیک، تصادفا به سرزمین مردگان منتقل می‌شود.

انیمیشن کوکو به مفاهیم انسانی مهمی چون خانواده، احساسات و موسیقی می‌پردازد. این عنوان با استقبال همه جانبه‌ای از جانب منتقدان روبرو شد. آن‌ها انیمیشن، صداگذاری، موسیقی، داستان احساسی و پرداخت عمیق آن به فرهنگ مکزیک را تحسین می‌کردند. کوکو یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال 2017 است.

20. انیمیشن شگفت انگیزان 2 – Incredibles 2

جدیدترین انیمیشن های پیکسار

 • سال ساخت: 2018
 • امتیاز IMDb: نمره 7.6
 • کارگردان: برد برد

دومین قسمت از سری شگفت‌انگیزان با فاصله 14 ساله از عنوان نخست عرضه شد. این برترین انیمیشن پیکسار به کارگردانی و نویسندگی برد برد (Brad Bird)، دنباله‌ای مستقیم بر ماجراهای فیلم اول است. خانواده پار با در آغوش گرفتن قدرت‌های ابرقهرمانی خود، سعی بر تغییر نظر و جلب اعتماد جامعه نسبت به ابرقهرمانان دارند. آن‌ها این بار با قدرتمندترین دشمن خود روبرو می‌شوند. پس از موفقیت انیمیشن پیکسار، شگفت‌انگیزان، برد ساخت دنباله آن اثر را به بهانه کار بر روی آثار دیگر به تعویق انداخت. هدف او در نگاشتن داستان این اثر، خلق عنوانی متمایز با سایر محصولات ابرقهرمانی بود. شگفت‌انگیزان 2 با استقبال بسیار خوبی از جانب مخاطبان و منتقدان روبرو شد و توانست رکورد بهترین فروش افتتاحیه برای یک انیمیشن را از آن خود کند.

21. انیمیشن داستان اسباب بازی 4 – Toy Story 4

انیمیشن های مشترک دیزنی و پیکسار

 • سال ساخت: 2019
 • امتیاز IMDb: نمره 7.7
 • کارگردان: جاش کولی (Josh Cooley)

داستان اسباب بازی چهار اثری به کارگردانی جاش کولی و نویسندگی اندرو استنتن و استفانی فولسوم است. این اثر ماجراهای وودی، باز و سایر اسباب بازی‌ها را پس از ماجراهای قسمت سوم روایت می‌کند. از جمله شخصیت‌های جدیدی که در این عنوان به سری اضافه می‌شوند می‌توان به چنگالی پلاستیکی به نام فورکی اشاره کرد.

داستان اسباب بازی 4 از لیست بهترین کارتون پیکسار توانست به پرفروش‌ترین فیلم این سری تبدیل شود. این عنوان موفقیت هنری خوبی نیز به دست آورد. منتقدان داستان احساسی، المان‌های کمدی، موسیقی،‌ انیمیشن و صداپیشگی آن را تحسین کردند. بیست‌و‌یکمین انیمیشن بلند استودیو پیکسار در مراسم اسکار سال جاری موفق به کسب نامزدی در دو شاخه بهترین انیمیشن و بهترین آهنگ اوریجینال شده است. برای آشنایی با این انیمیشن جدید پیکسار می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

22. انیمیشن پیکسار به پیش – Onward

انیمیشن های پیکسار به ترتیب

 • سال ساخت: 2020
 • امتیاز IMDb: نمره 7.4
 • کارگردان: دن اسکنلون
همچنین بخوانید :

یکی دیگر از کارتون های جدید پیکسار انیمیشن فانتزی ماجراجویی Onward محصول سال 2020 است. داستان این انیمیشن شرکت انیمیشن سازی پیکسار در جهانی فانتزی رخ می‌دهد و درباره دو برادر است که به دنبال وسیله‌ای می‌گردند که با آن می‌توان به طر موقت مردگان را به جهان برگرداند. آنها می‌خواهند برای بار آخر پدر مرحومشان را ببینند. از اینجا می‌توانید با این بهترین کارتون پیکسار بیشتر آشنا شوید.

23. انیمیشن روح – Soul

انیمیشن های پیکسار 2022

 • سال ساخت: 2020
 • امتیاز IMDb: نمره 8.1
 • کارگردان: پیت داکتر

یکی از جدیدترین کارتون های کمپانی پیکسار انیمیشن روح محصول سال 2020 است. داستان این کارتون پیکسار درباره یک معلم موسیقی است که قصد دارد بعد از یک اتفاق روحش را دوباره به بدنش برگرداند و رویایش را برای تبدیل شدن به یک موسیقیدان سبک موسیقی جاز دنبال کند. از اینجا می‌توانید برای دانلود انیمیشن Soul از محبوب ترین انیمیشن های سینمایی پیکسار اقدام کنید.

24. انیمیشن لوکا – Luca ؛ از آثار محبوب پیکسار

انیمیشن های پیکسار 2023

 • سال ساخت: 2021
 • امتیاز IMDb: نمره 7.5
 • کارگردان: انریکو کازاروزا (Enrico Casarosa)

از انیمیشن های پیکسار ۲۰۲۱ پیکسار لوکا است که به تازگی نامزد جایزه بهترین انیمیشن گلدن گلوب 2022 نیز شد. داستان این انیمیشن شرکت انیمیشن سازی پیکسار در ایتالیا می‌گذرد و درباره پسربچه‌ای است که درواقع یک هیولای آبی‌ست و زمانی که از آب بیرون می‌آید تبدیل به انسان می‌شود. تماشای این بهترین کارتون پیکسار از لیست انیمیشن های پیکسار را از دست ندهید. در این مطلب می‌توانید بیشتر درباره این عنوان از برترین انیمیشن های پیکسار بخوانید.

25. انیمیشن قرمز شدن – Turning Red

در ویدیوی بالا می‌توانید «تریلر انیمیشن Turning Red با زیرنویس فارسی» را تماشا کنید.

 • سال ساخت: 2022
 • امتیاز IMDb: نمره 7
 • کارگردان: دومی شی (Domee Shi)

یکی از کارتون های کمپانی پیکسار که به تازگی اکران شده، انیمیشن کمدی فانتزی Turning Red است. داستان این انیمیشن در تورنتو و بین سال‌های 2002 و 2003 می‌گذرد. این عنوان از آثار محبوب شرکت انیمیشن سازی پیکسار روی دختری نوجوان تمرکز دارد که هر موقع بیش از حد هیجان زده یا مضطرب می‌شود، تبدیل به یک پاندای بزرگ می‌شود. در این مطلب می‌توانید بیشتر درباره برترین انیمیشن پیکسار Turning Red که در فهرست بهترین انیمیشن های 2022 پیکسار قرار می‌گیرد بخوانید.

26. انیمیشن لایتیر – Lightyear ؛ از انیمیشن های پیکسار 2022

در ویدیوی بالا می‌توانید «تریلر انیمیشن Lightyear با زیرنویس فارسی» را تماشا کنید.

 • سال ساخت: 2022
 • امتیاز IMDb: نمره 5.9
 • کارگردان: انگوس مک لین (Angus MacLane)

از دیگر انیمیشن های پیکسار ۲۰۲۲ باید به Lightyear آخرین عنوان اکران شده در فهرست انیمیشن های پیکسار اشاره کنیم. این اثر شرکت انیمیشن سازی پیکسار اسپین آفی از سری فیلم‌های داستان اسباب بازی محسوب می‌شود و روی شخصیت باز لایتیر تمرکز دارد. این انیمیشن دچار ممنوعیت اکران در برخی از کشورها شده و با چالش هایی روبه‌رو است‌ و نتوانسته نمره خوبی نیز از منتقدان و مخاطبان دریافت کند. اگر دوست دارید بیشتر درباره این عنوان از کارتون های کمپانی پیکسار بخوانید، به این مطلب مراجعه کنید.

27. انیمیشن عنصری – Elemental ؛ از انیمیشن های پیکسار 2023

انیمیشن های پیکسار

 • زمان اکران: 16 ژوئن 2023 (26 خرداد 1402)
 • کارگردان: پیتر سوهن (Peter Sohn)

از جدیدترین انیمیشن های پیکسار باید به انیمیشن عنصرها اشاره کنیم که درحال ساخت است و در اواخر بهار 2023 اکران خواهد شد‌. لازم به دکر است که کمپانی دیزنی نیز تهیه این اثر از کارتون های پیکسار را برعهده دارد. کارگردان این انیمیشن جدید پیکسار پیتر سوهن است و کارتون در جهانی کاملا متفاوت با دنیای انسان ها اتفاق خواهد افتاد. داستان درباره امبر زنی آتشین مزاج و وید مردی کاملا خونسرد و آرام است که سفری به دنیایی عجیب دارند. جهانی که چهار عنصر آب، آتش، خاک و هوا باهم در آن زندگی می‌کنند‌. آیا این سفر باعث کنار آمدن امبر و وید با یکدیگر می‌شود؟

28. انیمیشن الیو – Elio

انیمیشن پیکسار

 • زمان اکران: 1 مارس 2024 (11 اسفند 1402)
 • کارگردان: آدریان مولینا (Adrian Molina)

بیست و هشتمین جایگاه در لیست انیمیشن های پیکسار، به انیمیشن الیو اختصاص دارد. این اثر نیز از انیمیشن های مشترک دیزنی و پیکسار محسوب می‌شود که قرار است در سال 2024 منتشر شود. داستان این اثر درباره الیو است که همیشه کنار آمدن با بقیه برایش سخت بوده و نمی‌توانسته جایی برای خود در این دنیا پیدا کند. اما وقتی موجودات فضایی او را به عنوان سفیر کهکشانی سیاره زمین انتخاب می‌کنند، همه چیز تغییر می‌کند.

29. انیمیشن درون و بیرون ۲ – Inside Out 2

لیست انیمیشن های پیکسار

 • زمان اکران: 14 ژوئن 2024 (25 خرداد 1403)
 • کارگردان: کلسی مان (Kelsey Mann)

درون و بیرون یکی از بهترین انیمیشن های پیکسار است که پیش از این به شما معرفی کردیم. پس از موفقیت این انیمیشن، پیکسار تصمیم گرفت دنباله‌ای برای این اثر بسازد. حالا درون و بیرون ۲ را می‌توانیم از جدیدترین انیمیشن های پیکسار بدانیم که قرار است در سال 2024 منتشر شود. در این اثر دوباره با رایلی همراه می‌شویم که حالا در دوران نوجوانی به سر می‌برد و احساسات جدیدی را تجربه می‌کند. اگر از طرفداران فیلم‌های پیکسار باشید، باید مدتی را چشم انتظار این انیمیشن دوست داشتنی بمانید.

بازی های معروف کمپانی پیکسار

حالا که تمام انیمیشن های پیکسار را معرفی کردیم، بد نیست در ادامه مروری بر چند تا از معروف ترین بازی های شرکت انیمیشن سازی پیکسار نیز داشته باشیم.

1. بازی Toy Story 3

فیلم‌های پیکسار

 • سال ساخت: 2010
 • پلتفرم‌ها: Nintendo DS | PlayStation 2 | PlayStation 3 | PlayStation Portable | Wii | Microsoft Windows | Xbox 360 | Mac OS X

بازی داستان اسباب بازی 3 یک بازی سکوبازی است که بر اساس یکی از بهترین انیمیشن های پیکسار ساخته شده است. این بازی حاوی یک حالت داستانی هم هست که تا حدودی حوادث انیمیشن داستان اسباب بازی 3 را بازسازی می‌کند. البته یک حالت دیگر به نام Toy Box نیز دارد که بیشتر مورد توجه منتقدان قرار گرفته است.

2. بازی Toy Story Racer

بهترین انیمیشن های پیکسار

 • سال ساخت: 2001 و 2010
 • پلتفرم‌ها: Game Boy Color و PlayStation

یکی دیگر از بازی‌هایی که بر اساس برترین انیمیشن پیکسار ساخته شده، بازی Toy Story Racer در سبک مسابقه‌ای است. این بازی بر اساس مجموعه فیلم‌های Toy Story تولید شده است. نسخه پلی استیشن آن در متاکریتیک نمرات خوبی گرفته و مورد توجه منتقدان قرار گرفته است.

3. بازی Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue

انیمیشن جدید پیکسار

 • سال ساخت: 1999
 • پلتفرم‌ها: PlayStation | Nintendo 64 | Game Boy Color | Microsoft Windows | Macintosh | Dreamcast | PlayStation 3 | PlayStation Vita

بازی Toy Story 2 یک عنوان سکوبازی است که بر اساس یکی دیگر از انیمیشن های پیکسار، یعنی داستان اسباب بازی 2 ساخته شده است. این عنوان ادامه‌ای بر اولین بازی Toy Story محسوب می‌شود.

4. بازی Lego The Incredibles

کارتون های پیکسار

 • سال ساخت: 2018
 • پلتفرم‌ها: Microsoft Windows | macOS | Nintendo Switch | PlayStation 4 | Xbox One

بازی Lego The Incredibles یک عنوان اکشن ماجراجویی است که بر اساس بهترین کارتون پیکسار، یعنی شگفت انگیزان 1 و 2 ساخته شده است. در گیم پلی این بازی شاهد پازل‌هایی برای بازیکنان جوانتر و حالت‌های مبارزه‌ای و دو نفره برای بازیکنان حرفه‌ای‌تر هستیم.

5. بازی Cars 3: Driven to Win

تمام انیمیشن های پیکسار

 • سال ساخت: 2017
 • پلتفرم‌ها: Nintendo Switch | PlayStation 3 | PlayStation 4 | Wii U | Xbox 360 | Xbox One

بازی Cars 3: Driven to Win یک عنوان رقابتی است که بر اساس برترین انیمیشن پیکسار ماشین ها 3 از فهرست انیمیشن برتر پیکسار ساخته شده است. در این بازی شاهد حالت‌های مختلفی مانند حالت مسابقه، حالت Battle Race، حالت Takedown و حالت Stunt Showcase هستیم.

6. بازی Inside Out Thought Bubbles

جدیدترین انیمیشن های پیکسار

 • سال ساخت: 2015
 • پلتفرم‌ها: اندروید و iOS

یکی دیگر از بازی‌هایی که بر اساس آثار شرکت انیمیشن سازی پیکسار ساخته شده، بازی موبایل Inside Out Thought Bubbles است. این بازی در سال 2015 برنده بهترین بازی گوگل پلی شده بود.

دانلود بازی Inside Out Thought Bubbles برای اندروید و iOS

7. بازی Wall-E

انیمیشن های مشترک دیزنی و پیکسار

 • سال ساخت: 2008
 • پلتفرم ها: Microsoft Windows Mac OS X, PlayStation 2, PlayStation PortableXbox 360, PlayStation 3, WiiNintend

یکی از بازی های موردعلاقه شرکت پیکسار بازی وال ای است که در سال 2008 به دنبال این بهترین کارتون پیکسار ساخته شد. با وجود این که بازی از سطح بالایی برخوردار نیست اما نزد مخاطبان و بازیکنان بسیار محبوب است.

کلام آخر

در این مطلب به  معرفی تمامی انیمیشن های پیکسار پرداختیم. در انتها نیز چندتا از بازی‌های این کمپانی را معرفی کردیم. فیلم مورد علاقه شما از شرکت انیمیشن سازی پیکسار کدام عنوان است؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران8 دیدگاه
avatar
elahe
.
06 شهریور 1401، 22:59
پاسخ
0
1
از بچگی تا الان که تو دهه بیشت سالگیمم انیمیشن های پیکسار و انیمیشن پرنسس های دیزنی جزء بزرگی از حاطرات و لذت بخش ترین روش گذروندن اوقات فراغتم بودن و هستن. یکی از مورد علاقه هام شگفت‌انگیزان بود کوچولو که بودم سی دیش رو داشتم چند بار دیده بودم به حدی که وایولت و دش رو در حد خواهر برادر دوست داشتم می گفتم کاش منم وافعا خواهرشون بودم قدرت های خفن داشتم یادش بخیر
avatar
.
06 شهریور 1401، 00:13
پاسخ
0
0
انیمیشن های والت دیزنی که حرف اولو میزنن تو دنیا اما پیکسار هم انیمیشن های خوبی ساخته در واقع انیمیشن های پیکسار همشون از همه نظر فوق العادن به خاطر همین بچه ها انقدر دوسشون دارن من خودم بچگیم عاشق انیمیشن در جستجوی نمو بودم انقدر این انیمیشن رو دوس داشتم حرف زدنم شبیه شخصیت های این انیمیشن شده بود 😅 هیولاها هم خوبه هنوزم وقتی کتونی آل استار با طرح هیولا میبینم دوس دارم بخرم تاثیر این انیمیشنه 😅کاش ولی انیمیشن و فیلم پرنسسی هم داشت .
avatar
pani
.
01 شهریور 1401، 12:11
پاسخ
0
1
همه رو دیدممممم خخخخ😂
avatar
یه بنده خدا
.
01 شهریور 1401، 01:04
پاسخ
0
1
همشو دیدم😂
avatar
ستاره
.
31 مرداد 1401، 17:06
پاسخ
0
0
صنعت انیمیشن سازی رونق زیادی گرفته قبلا فقط شرکت والت دیزنی ازبهترینا بود اما پیکسار هم هست که کارتوناش مورد مخاطب بیننده هاشه البته والت دیزنی انیمیشناش اینقدر قشنگ بود که وقتی توعمقش میرفتی باورش سخت بود که اینا انیمیشنن.. "فیلم پرنسسی جدید... شرکت هیولاها دیدنش لطف خودشو داره این انمیشن در مورد هیولاهایی به اسم سالی و مایک هست یکی ازبهترین انیمیشنه پیکسله این کارتون مثل کارتونای دیزنی جذب میکنه وبیننده رو به دنیای خیالی خودش میبره "به نظرم دیدنش برای بزرگسال و نوجوان خالی ازلطف نیست
نمایش 3 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400