حل مشکل عدم نمایش مخاطبین گوشی اندروید؛ سامسونگ، شیائومی و هواوی

عدم نمایش نام مخاطبین گوشی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پنهان شدن یا پاک شدن مخاطبین در اندروید می‌تواند علت های مختلفی داشته باشد. خوشبختانه برای حل مشکل عدم نمایش مخاطبین گوشی اندروید چندین راه حل وجود دارد که در این مطلب پلازا به آن‌ها خواهیم پرداخت.

همگام سازی مخاطبین در اندروید با استفاده از حساب گوگل کاربران انجام می‌شود. برخی کاربران از این موضوع رضایت ندارند اما برای بسیاری دیگر از کاربران آپلود شدن مخاطبین در حساب گوگل یکی از مزیت‌های مهم این سیستم عامل است چرا که اگر روزی یک گوشی جدید خریداری کنید یا مجبور شوید گوشی را فرمت کنید، فقط کافی است وارد حساب گوگل خودتان شوید و همه مخاطبین را دوباره به گوشی برگردانید. با این حال؛ این قابلیت ممکن است برای همه کاربران به درستی کار نکند و آن‌ها را دچار مشکلاتی مثل مشکل نشان ندادن نام مخاطب در گوشی اندروید کند. اما چرا مخاطبین گوشی بالا نمیاد؟ در این مطلب پلازا قصد داریم نگاهی به این مشکل و روش‌های برطرف کردن آن بیاندازیم.

فهرست مطالب

حل مشکل عدم نمایش مخاطبین گوشی اندروید

در اندروید می‌توانیم مخاطبین را بر اساس دسته‌بندی‌های متفاوتی نشان دهیم و برایشان فیلترهای مختلفی بگذاریم. برای مثال می‌توانید کاری کنید که فقط مخاطبینی که در سیم‌کارت دارید نشان داده شوند اما مخاطبینی که در گوگل هستند نشان داده نشوند یا برعکس. در این صورت است که می‌بینید برخی مخاطبین اصلا نشان داده نمی‌شوند. علت پاک شدن مخاطبین گوشی اندروید نیز در اکثر مواقع همین است.

حل این مشکل در گوشی‌های اندرویدی، بسته به مدل گوشی متفاوت است چرا که هرکدام از برنامه مخاطبین مختلفی استفاده می‌کنند. به احتمال فراوان دلیل مشکل شما هم همین است. برای همین ابتدا روش‌های زیر را امتحان کنید و اگر مشکل همچنان پابرجا بود به سراغ دیگر روش‌هایی که در ادامه اشاره کردیم بروید.

حل مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی سامسونگ

برای رفع مشکل عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی سامسونگ به برنامه مخاطبین خود بروید. برنامه را باز کنید و روی سه‌خط افقی بالای سمت چپ بزنید. حالا از بالای پنجره ظاهر شده و درست زیر چرخ دنده گزینه‌ای که در آنجا است را انتخاب کنید. در مثال زیر از قبل All Contacts انتخاب شده و گوشی در حال نمایش تمام مخاطبین است اما در گوشی شما ممکن است گزینه دیگری انتخاب شده باشد.

عدم نمایش مخاطبان در گوشی اندروید - حذف مخاطبین پنهان در گوشی

حالا در پنجره بعدی می‌توانید از میان گزینه‌های مختلف مخاطبین موردنظرتان را انتخاب کنید. اگر حساب گوگل را انتخاب کنید تنها مخاطبینی که در اکانت گوگل دارید نشان داده می‌شوند و به همین ترتیب گزینه‌های دیگر مثل SIM هم فقط مخاطبین سیم‌کارت را نشان می‌دهند.

رفع مشکل نمایش همه مخاطبان گوشی - همگام سازی مخاطبین در اندروید

برای حل مشکل عدم نمایش مخاطبین سیم کارت در گوشی و نمایش تمام مخاطبین گزینه All Contacts را انتخاب کنید.

حل مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی شیائومی

علت پاک شدن مخاطبین گوشی شیائومی نیز در بسیاری از موارد مانند سایر گوشی‌های اندروید است. اگر راه‌حل‌های بالا، مشکل شما را حل نکرد، ممکن است تمام مخاطبین را برای نمایش انتخاب نکرده باشید. گوشی‌های شیائومی از برنامه مخاطبین گوگل استفاده می‌کنند و برخلاف سامسونگ برنامه اختصاصی ندارند.

برای همین طریقه حل مشکل پنهان شدن مخاطبین در گوشی شیائومی با گوشی‌های سامسونگ متفاوت است. در برنامه مخاطبین برای آنکه تمام مخاطبین را ببینید باید ابتدا از بالای سمت راست روی اکانت خودتان بزنید.

عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی / پنهان شدن مخاطبین در گوشی

و گزینه All contacts را انتخاب کنید تا تمامی مخاطبینی که در حساب‌های مختلف دارید نشان داده شود. در حقیقت دلیل حذف نشدن مخاطبین در گوشی شیائومی هم احتمالا همین است چرا که شما ممکن است فقط مخاطبین یک حساب را حذف کنید و آن مخاطب در سایر حساب‌های شما هم باشد.

عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی / نشان ندادن مخاطبین در گوشی

به همین ترتیب مطمئن شوید دسته درست را هم انتخاب کردید. برای نمایش مخاطبین سیم کارت در شیائومی خود، می‌توانید گزینه SIM card را انتخاب کنید و بعد ببینید مشکل عدم نمایش نام مخاطبین در پیامک شیائومی برطرف شده است یا خیر.

حل مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی هواوی

اگر در گوشی های هواوی با مشکل نمایش ندادن شماره مخاطبین مواجه شدید ممکن است مانند بالا فقط بخشی از مخاطبینتان را در تنظیمات برای نشان داده شدن انتخاب کرده باشید. برای همگام سازی شماره ها در گوشی هواوی دیدن همه مخاطبین، برنامه Contacts را باز کنید و سپس به مسیر Settings > Display preferences بروید.

مشکل نشان ندادن همه شماره ها در موبایل - عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی هواوی

در اینجا گزینه All contacts را انتخاب کنید تا همه مخاطبین نشان داده شوند.

سایر روش های حل مشکل نشان ندادن نام مخاطب در گوشی اندروید

رفع مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی اندروید راه‌حل‌های کلی دارد که صرف نظر از مدل گوشی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اگر با روش بالا مشکل شما حل نشد از روش‌های زیر کمک بگیرید.

1. ریستارت کردن گوشی

قبل از اینکه روش‌های دیگر را به کار بگیرید، اولین راه‌حل که می‌تواند خیلی از مشکلات را حل کند، ریستارت کردن گوشی است.

2. بررسی ارتباط اینترنت؛ حل مشکل عدم نمایش مخاطبین گوشی اندروید

برخی اوقات علت پاک شدن مخاطبین گوشی اندروید به ارتباط اینترنت شما برمی‌گردد. اگر اینترنت شما کیفیت قابل قبولی نداشته باشد، پروسه سینک کردن حساب گوگل شما با گوشی و اضافه شدن مخاطبین با موفقیت انجام نمی‌شود.

3. فعال کردن حالت هواپیما

حالت هواپیما برای حل کردن مشکلات مربوط به شبکه گوشی ابزار کاربردی است. اگر با مشکل نشان ندادن نام مخاطب در گوشی اندروید مواجه هستید ممکن است با فعال و غیرفعال کردن حالت هواپیما بتوانید مشکل را حل کنید.

4. روشن بودن قابلیت سینک مخاطبین ؛ عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی

در مرحله بعدی مطمئن شوید ویژگی همگام‌سازی مخاطبین در گوشی روشن است. در غیر این صورت آن را فعال کنید و اگر از قبل روشن بود یک بار آن را غیرفعال و دوباره فعال کنید. برای انجام این کار به مسیر Settings > Accounts بروید و روی حساب گوگل خودتان کلیک کنید. همچنین مطمئن شوید گزینه Automatically sync data فعال است.

عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی / پنهان شدن مخاطبین در گوشی

سپس گزینه Account sync را انتخاب کنید. در صفحه بعدی گزینه مربوط به Contacts را فعال کنید.

پنهان شدن مخاطبین در گوشی / عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی

اگر از قبل فعال بود، یک بار آن را فعال و دوباره غیرفعال کنید.

5. حذف کاراکترهای خاص برای حل مشکل پنهان شدن مخاطبین در گوشی اندروید

در برخی مواقع علت پاک شدن مخاطبین گوشی اندروید یا پنهان شدن آن‌ها، استفاده از کاراکترهای خاص است. اگر مشکل شما به تازگی روی داده، به خاطر بیاورید کدام یک از مخاطبین را به تازگی در گوشی ذخیره کردید. آن مخاطب را پیدا و سپس وارد صفحه مربوط به او شوید و اگر در نام مخاطب کاراکترهای خاص مثل $ یا * و % وجود داشت، این کاراکترها را حذف کنید. در غیر این صورت یک بار آن مخاطب را حذف کنید و دوباره اضافه کنید.

همچنین برخی مواقع ممکن است کاراکترهای خاص قابل دید نباشند. در این صورت می‌توانید تمام مخاطبین را با یک فایل CSV به خودتان ایمیل کنید و سپس فایل را باز کنید و ببینید کدام یک از مخاطبین کاراکتر خاص دارد و همان مخاطب را از گوشی حذف کنید.

6. حافظه را بررسی کنید

اگر هنگام همگام‌سازی مخاطبین با پیام Can’t update contact مواجه می‌شوید، به احتمال فراوان مشکل از حافظه است. گوگل به هر حساب اجازه آپلود 25 هزار مخاطب یا به اندازه 20 مگابایت داده را می‌دهد و ممکن است شما از این حد فراتر رفته باشید. برای حل مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی، مخاطبین اضافی را حذف کنید.

7. حالت ذخیره سازی باتری را خاموش کنید

این حالت به گونه‌ای طراحی شده تا برای ذخیره نیروی باتری بسیاری از قابلیت‌های گوشی از جمله همگام‌سازی مخاطبین را غیرفعال کند. اگر این حالت فعال است ممکن است مخاطبین شما به درستی همگام‌سازی نشوند. نحوه دسترسی به تنظیمات این بخش برای هرگوشی اندرویدی متفاوت است اما در بیشتر گوشی‌ها می‌توانید آن را در مسیر Settings > Battery > Battery Saver پیدا کنید.

عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی / نشان ندادن مخاطبین در گوشی

در گوشی‌های سامسونگ این قابلیت در مسیر Settings > Device Care > Battery > Power Mode قابل دسترس است.

8. به برنامه مخاطبین اجازه دسترسی به داده‌ها در پس زمینه را بدهید

راه حل بعدی برای مشکل پنهان شدن مخاطبین در گوشی اندروید این است که به برنامه مخاطبین دسترسی به داده‌ها در پس‌زمینه را بدهید. برای انجام این کار به فهرست اپلیکیشن‌های گوشی بروید و برنامه مخاطبین را انتخاب کنید. در صفحه برنامه روی Mobile data & Wi-Fi یا Data usage بزنید.

رفع مشکل نمایش همه مخاطبان گوشی - همگام سازی مخاطبین در گوشی هواوی

در صفحه بعدی گزینه Background data را فعال کنید.

9. برنامه مخاطبین را آپدیت کنید

ممکن است در برخی مواقع مشکل از خود برنامه مخاطبین گوگل باشد. به خصوص اگر به جای برنامه پیش‌فرض گوشی از آن استفاده می‌کنید. برای حل هر مشکلی که ممکن است از این برنامه باشد به گوگل‌پلی بروید و آخرین نسخه آن را روی گوشی نصب کنید. در همه حال بهتر است برای پیشگیری از مشکل عدم نمایش نام مخاطبین گوشی، این برنامه را همیشه بروز رسانی کنید.

10. پاک کردن کش ؛ پنهان شدن مخاطبین در گوشی اندروید

بسیاری از کاربران با پاک کردن کش می‌توانند مشکل را حل کنند. با این کار مخاطبین شما پاک نمی‌شوند اما برای احتیاط بهتر است از آن‌ها با یک فایل CSV پشتیبان بگیرید و فایل CSV را در گوگل درایو یا کامپیوتر ذخیره کنید. همچنین حواستان باشد که اشتباهی کش و دیتا برنامه Contacts Storage که یک برنامه سیستمی است را پاک نکنید چرا که با این کار مخاطبین خود را از دست می‌دهید.

برای پاک کردن کش و دیتا برنامه مخاطبین به مسیر Settings > Apps > Contacts > Storage بروید.

عدم نمایش مخاطبین در گوشی - عدم نمایش نام مخاطبین در گوشی شیائومی

ابتدا گزینه Clear cache را انتخاب کنید.

مشکل نشان ندادن همه شماره ها در موبایل - مخاطبین پنهان در گوشی /دلیل حذف نشدن مخاطبین در گوشی شیائومی

سپس یک بار گوشی را ریستارت کنید و ببینید مشکل برطرف شده یا خیر. در غیر این صورت دوباه به همین مسیر برگردید و این بار Clear data یا Clear storage را بسته به گوشی خود انتخاب کنید.

11. ساعت و زمان گوشی را چک کنید ؛ علت پاک شدن مخاطبین گوشی اندروید

برخی اوقات اگر ساعت و تاریخ گوشی به درستی تنظیم نشده باشند ممکن است مشکلاتی برایتان پیش بیاید. برای حل مشکل و بروز رسانی لیست مخاطبین گوشی، ساعت و تاریخ درست را در مسیر Settings > System > Date & time تعریف کنید.

12. حذف حساب گوگل

آخرین راه حل، حذف کردن حساب شما از گوشی است. به مسیر Settings > Passwords & Accounts بروید و حساب خودتان را انتخاب کنید.

عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی / پنهان شدن مخاطبین در گوشی

حالا گزینه Remove account را انتخاب کنید تا حساب شما از گوشی حذف شود. پس از حذف حساب از گوشی، دوباره از بخش Accounts وارد حساب خود شوید و ببینید با این روش مشکل نشان ندادن نام مخاطب در گوشی اندروید شما رفع شده است یا خیر.

نشان ندادن نام مخاطب در پیامک

در صورتی که با مشکل عدم نمایش نام مخاطبین گوشی در برنامه پیامک (Messages) مواجه شدید، باید راه‌های دیگری در پیش بگیرید.

 • اول از همه مطمئن شوید که برنامه اجازه دسترسی به مخاطبین گوشی را دارد. برای انجام این کار به تنظیمات و سپس Apps بروید و اپلیکیشن Messages را از فهرست برنامه‌ها پیدا کنید. سپس در بخش Permissions مطمئن شوید که برنامه اجازه دسترسی به دفترچه مخاطبین را دارد.
 • در صورتی که یک برنامه دیگر به‌عنوان برنامه پیش‌فرض پیامک در گوشی انتخاب شده باشد، ممکن است برنامه Messages با مشکلاتی مثل نشان ندادن نام مخاطب در پیامک مواجه شود. برای این که این برنامه را به‌عنوان پیش‌فرض انتخاب کنید، دوباره مانند بالا به قسمت Apps بروید و Default apps را انتخاب کنید. در برخی رابط‌های کاربری اندروید ابتدا باید روی آیکون منو سه‌نقطه در بالای سمت راست صفحه بزنید. سپس روی SMS app بزنید و برنامه Messages را انتخاب کنید.
 • اگر مشکل حل نشد، مانند راه‌حل شماره 10، کش و دیتا برنامه Messages را نیز پاک کنید. سپس یک بار گوشی را ریستارت کنید.
احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
اندروید ۱۳ منتشر شد! با ویژگی های جدید و تغییرات این ...
محمد علی‌محمدی14 آذر 1401 11:30
thumbnail
رفع مشکل نیامدن صدا هنگام مکالمه در گوشی های اندروید ...
علیرضا غلامی11 شهریور 1401 20:00

پنهان شدن مخاطبین هنگام تماس در گوشی اندروید

راه های حل مشکل پنهان شدن مخاطبین در هنگام تماس‌ها در گوشی اندروید، مانند بالا و برنامه Messages است. برنامه تماس‌ها نیز ممکن است دسترسی به مخاطبین شما نداشته باشد، پس در اولین قدم این مورد را چک کنید. سپس مطمئن شوید که برنامه را به‌عنوان برنامه پیش‌فرض تماس‌ها انتخاب کردید و اگر مشکل حل نشد، یک بار کش و دیتا برنامه را نیز مثل بالا حذف کنید.

اگر مشکل همچنان پابرجا بود، ممکن است برخی برنامه‌های متفرقه که روی گوشی نصب کردید، روی عملکرد سایر برنامه‌ها و به‌خصوص برنامه Calls تاثیر بگذارند. برای این که مطمئن شوید مشکل از این برنامه‌ها است، ابتدا گوشی را در حالت Safe Mode بوت کنید. اگر در این حالت مشکل حل شد، یکی از برنامه‌هایی که نصب کرده‌اید مقصر است. باید تک به تک برنامه‌های اضافی را حذف کنید تا برنامه مشکل‌ساز پیدا شود.

سخن پایانی

در این مطلب با روش‌های حل مشکل عدم نمایش مخاطبین گوشی اندروید آشنا شدیم. مشکلاتی مثل پنهان شدن مخاطبین در گوشی در بیشتر موارد به دلیل انتخاب فیلتر نادرست در برنامه مخاطبین اندروید است. اگر با استفاده از روش‌های بالا نتوانستید علت پاک شدن مخاطبین گوشی اندروید را پیدا کنید، می‌توانید در بخش نظرات مشکل خود را با ما در میان بگذارید تا شما را بیشتر راهنمایی کنیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران34 دیدگاه
avatar
روحالله
.
26 فروردین 1403، 23:06
پاسخ
0
0
تماس ورودی نمیاد روی صفحه راهنمای کنید
avatar
روح الله سواری
.
26 فروردین 1403، 22:59
پاسخ
0
0
من وقتی کسی زنگ نمیزنه شماره نمیاد ولی زنگ میخوره لطفاً راهنمایی کنید
avatar
لیلا
.
18 تیر 1402، 20:03
پاسخ
1
1
تمام مراحل گفته شده رو امتحان کردم اما بازم وقتی که کسی بامن تماس میگیره اسمش نمیاد درپیامک ها هم اسم همه مخاطبام حذف شدن لطفا راهنماییم کنید مدل گوشیم شیائومی نوت 10اس هست و سه ماهه که خریدم
avatar
مهدی گرگوسی
.
14 اردیبهشت 1402، 04:39
پاسخ
0
0
سلام من گوشیم هانر فور سی هست وقتی میخوام برم تو مخاطبین اول یهث غیب میشن بعدش میگه مخاطبین از کار افتاد صبر میگنید یا بیرون میرویپ. بعد که منتظر میمونی یا میری بیرون میری داخل میلینی نوشته در حال بروز رسانی مخاطبین. حتی پیام ها. و همینطور میمونه تا چند ساعت. یعنی من نشد یبار بخوام پیاممو بخونم یا بتونم وارد مخاطب بشم. چند تا برنامه مخاطبین نصب کردم بازم همونه میگین چیکار کنم. من شماره تماس میزارم لطفا بذای راهنمایی یا تماس بگیرید یا از طریق ایتا بامن ارتباط برقرار کنید. اگه درست بشه. پول دستمزتونو پرداخت میکنم.
avatar
حسین علیزاده
.
31 فروردین 1402، 10:42
پاسخ
0
0
باسلام گوشی من سامسونگ مدل G7میباشدکه چندین ماه است به روزرسانی گوشی ام انجام نمیشه ودائما مخاطبین گوشی را حذف میکند وسردرگم شده ام چگونه میتوانید راهنماییم کنید تا این مشکل حل شود
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402