بهترین فیلم های اسلشر (Slasher) | معرفی 25 فیلم اسلشر برتر

فیلم اسلشر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اسلشر (Slasher) یکی از زیرشاخه‌های ژانر ترسناک محسوب می‌شود. اگر طرفدار فیلم‌های ترسناک پر از کشتار و خونریزی هستید، در این مقاله با معرفی 25 فیلم اسلشر برتر همراه ما باشید.

اگر طرفدار فیلم‌های ترسناک باشید، احتمالا تا کنون اصطلاح فیلم اسلشر را شنیده‌اید. اسلشر به معنای سلاخی است و فیلم‌هایی که تحت این عنوان ساخته می‌شوند، چندین صحنه تکه تکه شدن، قطع عضو بدن و اعمالی از این قبیل را دارند. فیلم های اسلشر برتر Slasher سرشار از کشتار و خونریزی هستند و از زیرمجموعه‌های ژانر ترسناک محسوب می‌شوند. معمولا در برترین فیلم ترسناک اسلشر یک قاتل سریالی وجود دارد که یک انسان معمولی است اما مشکلات شدید روانی دارد و با وسایلی برنده مانند اره برقی، چاقو و تبر به کشتن افراد می‌پردازد.

اگر با چنین آثاری آشنایی ندارید و دوست دارید بدانید که فیلم اسلشر چیست، این مقاله از مجله پلازا را از دست ندهید. بعد از توضیح مفهوم فیلم سینمایی اسلشر، با معرفی برترین فیلم های اسلشر جدید و قدیمی همراه شما خواهیم بود.

فهرست مطالب

فیلم اسلشر چیست؟

فیلم Slasher یکی از زیرمجموعه‌های ژانر ترسناک است. در فیلم های Slasher همواره قاتلی وجود دارد که گروهی از افراد را به طرزی وحشتناک و با وسایلی تیغه‌دار و تیز به قتل می‌رساند. اگرچه اصطلاح اسلشر ممکن است برای هر فیلم ترسناکی که در آن قتل و خونریزی وجود دارد استفاده شود، اما تحلیلگران فیلم ویژگی‌هایی را برای یک فیلم سینمایی اسلشر مشخص کرده‌اند که آن را از سایر فیلم‌های ترسناک مانند فیلم‌های ترسناک روانشناختی و فیلم‌های اسپلتر (Splatter film) جدا می‌کند.

فیلم ترسناک اسلشر

منتقدان معتقدند که فیلم‌های ترسناک روانشناختی مانند Peeping Tom و Psycho هر دو محصول سال 1960 اولین آثار تاثیرگذار روی ژانر اسلشر بوده‌اند. بهترین فیلم های اسلشر بین سال‌های 1978 تا 1984 ساخته شده‌اند و این دوره را دوره طلایی فیلم های Slasher می‌دانند. برخی از برترین فیلم ترسناک اسلشر حتی بعد از سال‌ها که از ساخت آنها می‌گذرد، هنوز هم طرفداران پر و پا قرصی دارند. همچنین بعضی از بهترین فیلم سینمایی سبک اسلشر بعد از مدت‌ها تبدیل به یک سری فیلم شده‌اند که هر چند سال یک بار قسمت جدیدی از آنها منتشر می‌شود. فیلم‌هایی مانند هالووین و جیغ از این دسته آثار هستند.

فیلمهای برتر ژانر اسلشر فرمول مشخصی دارند: اعمالی اشتباه در گذشته منجر به آسیبی شدید می‌شوند که همین هم الهام بخش قاتل می‌شود و به او انگیزه می‌دهد تا دست به جنایت‌هایی خونین بزند. در انتها برای اینکه بهتر متوجه بشوید که بهترین فیلم های اسلشر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند، خوب است به این 3 نکته نیز توجه کنید:

 • قاتلانی که در فیلمهای برتر ژانر اسلشر حضور دارند، همگی انسان هستند. پس در این فیلم‌ها از اشباح، شیاطین، هیولاها و جانورانی عجیب‌الخلقه خبری نیست.
 • قاتلان فیلمهای برتر ژانر اسلشر فقط یک قربانی ندارند و آنها در طول فیلم افراد زیادی را به قتل می‌رسانند.
 • فیلم‌هایی که درباره حمله به خانه افراد هستند (Home invasion movies)، با اینکه اشتراکاتی با فیلم های اسلشر دارند، ولی در این ژانر جا نمی‌گیرند. این فیلم‌ها بر خلاف فیلم سینمایی اسلشر، بیشتر روی اضطراب و تنش تمرکز دارند تا روی خشونت.

بهترین فیلم های اسلشر

حالا که کاملا فهمیدیم سبک اسلشری چیست و با مفهوم آن آشنا شدیم، در ادامه لیست بهترین فیلم سینمایی سبک اسلشر را برایتان معرفی خواهیم کرد.

بهترین فیلم های اسلشر تاریخ سینما

بعد از موفقیت فیلم هالووین در سال 1978، سال‌های بین 1978 تا 1984 را دوره طلایی بهترین فیلم های اسلشری نامیدند. در این دوره 6 ساله بیش از 100 فیلم سینمایی اسلشر ساخته شد. با اینکه اکثر فیلمهای برتر ژانر اسلشر مورد توجه منتقدان قرار نمی‌گرفتند، اما برخی از عناوین لیست بهترین فیلم سینمایی سبک اسلشر تبدیل به فیلم‌هایی کالت با طرفدارانی وفادار شده‌اند. اگر شما نیز از طرفداران فیلم‌های ترسناک هستید، در ادامه می‌توانید با برترین فیلم های اسلشر آشنا شوید.

1. فیلم‌ The Texas Chain Saw Massacre از بهترین فیلم های اسلشر

فیلم اسلشری

 • سال ساخت: 1974
 • کارگردان: توبی هوپر (Tobe Hooper)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.5
 • بازیگران: مریلین برنز، پال ای. پارتین و ادوین نیل

پس این که فهمیدیم معنی ژانر اسلشر چیست بهتر است سراغ اولین اثر این لیست برویم. فیلم کشتار با اره برقی در تگزاس جزو معروف‌ترین فیلم های اسلشر برتر است. داستان این فیلم درباره گروهی جوان است که گرفتار خانواده‌ای آدمخوار می‌شوند! در ابتدا این برترین فیلم ترسناک اسلشر را به عنوان داستانی واقعی تبلیغ می‌کردند تا هم بینندگان بیشتری را جذب کند هم اینکه تفسیر زیرکانه‌ای از حال و هوای سیاسی آن دوران باشد. با اینکه شخصیت صورت‌چرمی (Leatherface) و برخی جزئیات داستان با الهام از سری جنایت‌های قاتلی به نام اد گین (Ed Gein) ساخته شده‌اند، اما در کل داستان این فیلم خیالی است.

همچنین بخوانید :

پخش فیلم The Texas Chain Saw Massacre به دلیل نمایش خشونتی که داشت در کشورهای مختلفی ممنوع شده بود، اما با این حال این عنوان یکی از بهترین فیلم های ژانر اسلشر محسوب می‌شود که طرفداران این ژانر را راضی خواهد کرد. این اثر از بهترین فیلم های اسلشر سرآغاز سری فیلم‌های کشتار با اره برقی در تگزاس است و بر اساس آن تاکنون 7 فیلم دیگر نیز در سال‌های مختلف ساخته شده است. به تازگی در سال 2022 سری جدید این فیلم منتشر شد که با استقبال خوبی روبرو نشد اما به هر حال نمی‌توان کتمان کرد که این فیلم لیاقت قرار گرفتن در صدر لیست فیلم های اسلشر برتر را دارد.

2. فیلم Black Christmas از بهترین فیلم های اسلشر

فیلمهای ژانر اسلشر

 • سال ساخت: 1974
 • کارگردان: باب کلارک (Bob Clark)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.1
 • بازیگران: الیویا هاسی، کیر اَتوود دولی، مارگو کیدر و جان ساکسون

از فیلم های اسلشر برتر باید به کریسمس سیاه اشاره کنیم. فیلم کریسمس سیاه یکی از آثار درخور سینمای وحشت است و هنوزم که حدود نیم قرن از پخش این فیلم می‌گذرد می‌تواند افراد را تحت تاثیر قرار دهد. از این فیلم دو نسخه 2006 و 2019 نیز وجود دارد که به نوعی مرتبط با یک‌دیگر هستند. فیلم 2006 بر زندگی خانوادگی و پس زمینه قاتل داستان تمرکز دارد و نسخه 2019 نیز داستان جدید اما مرتبطی را دنبال می‌کند.

فیلم اسلشر کالت، کریسمس سیاه درباره گروهی از خواهران است که تماس های مکرری را دریافت می‌کنند رفته رفته این تماس ها تبدیل به تهدید می‌شوند و عاقبت خوبی ندارند!

3. فیلم Alice, Sweet Alice

 

 • سال ساخت: 1976
 • کارگردان: آلفرد سول (Alfred Sole)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.5
 • بازیگران: لیندا میلر، میلدرد کلینتون، پائولا شپرد، نایلز مک‌مستر، بروک شیلدز

فیلم Alice, Sweet Alice را می‌توانیم یکی از بهترین فیلم های اسلشر قدیمی بدانیم. داستان این اثر در سال 1961 در نیوجرسی رخ می‌دهد و درباره دختر نوجوانی است که به قتل خواهر کوچکترش و مجموعه‌ای از چاقوکشی‌های سریالی محکوم می‌شود. این اثر با الهام از فیلم Don’t Look Now محصول 1973 و فیلم‌های آلفرد هیچکاک ساخته شده و اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو به نمایش در آمد. این فیلم را هم اکنون یک فیلم کالت و یک اثر کلاسیک معاصر در ژانر اسلشر می‌دانند.

4. فیلم Halloween از بهترین فیلم های اسلشر

در ویدیوی بالا می‌توانید «تریلر خاطره‌انگیز فیلم Halloween» را تماشا کنید.

 • سال ساخت: 1978
 • کارگردان: جان کارپنتر (John Carpenter)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7
 • بازیگران: دونالد پلزنس، جیمی لی کرتیس، پاملا جین سولز و نانسی کیز

داستان فیلم هالووین درباره بیماری روانی است که در روز هالووین و زمانی که 6 سال داشت خواهرش را به قتل می‌رساند. 15 سال بعد او از آسایشگاه فرار می‌کند و قتل‌های زنجیره‌ای او شروع می‌شوند.

این اثر از فیلم های اسلشر برتر اولین قسمت از سری فیلم‌های هالووین محسوب می‌شود و بعد از آن 12 فیلم دیگر ساخته شده است که هر کدام به نوعی داستان و شخصیت‌پردازی‌هایش را گسترش داده‌اند. فیلم Halloween Kills یکی از دنباله‌های این اثر و از بهترین فیلم های اسلشر 2021 است که در تاریخ 15 اکتبر 2021 (23 مهر 1400) اکران شد. سیزدهمین و جدیدترین عنوان این فرنچایز نیز Halloween Ends نام دارد که در سال 2022 در اختیار علاقه‌مندان این ژانر قرار گرفت. اگر طرفدار فیلم‌های ترسناک هستید، حتما فیلم هالووین و دنباله‌های آن را تماشا کنید؛ چراکه از لیست بهترین فیلم سینمایی سبک اسلشر هستند.

5. فیلم Dressed to Kill از بهترین فیلم های اسلشر

فیلم های ترسناک اسلشر جدید

 • سال ساخت: 1980
 • کارگردان: برایان دی پالما (Brian De Palma)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.1
 • بازیگران: مایکل کین، انجی دیکینسون و نانسی آلن

یکی دیگر از بهترین فیلم های اسلشر فیلم Dressed to Kill است که در ترکیب با ژانر نئو-نوآر ساخته شده است. این فیلم اتفاقاتی را به تصویر می‌کشد که منجر به قتل زنی خانه‌دار می‌شود، البته زنی فاحشه نیز شاهد این جنایت بوده است. بهترین فیلم سینمایی سبک اسلشر، Dressed to Kill ارجاعات مستقیمی به فیلم روانی آلفرد هیچکاک که در سال 1960 ساخته شده بود دارد؛ ارجاعاتی چون مردی که برای قتل‌هایش لباس زنانه می‌پوشد و سکانس‌های حمام.

این عنوان از بهترین فیلم های اسلشر تاریخ، جوایز و افتخارات زیادی را برای بازیگران بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر  این فیلم به ارمغان آورد؛ مانند جایزه ساترن بهترین بازیگر زن برای انجی دیکینسون (Angie Dickinson) و نامزدی جایزه گلدن گلوب ستاره جدید سال برای نانسی آلن (Nancy Allen).

6. فیلم Friday the 13th

دانلود فیلم های اسلشر

 • سال ساخت: 1980
 • کارگردان: شان اس. کانینگهام (Sean S. Cunningham)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.4
 • بازیگران: درک میرس، نانا ویزیتور، جرد پادالکی و دانیل پانابیکر

یکی دیگر از فیلمهای برتر ژانر اسلشر که باید به آن اشاره کنیم فیلم عجیب و ترسناک جمعه سیزدهم است. این فیلم مجموعا 12 قسمت دارد که همه آن‌ها جزو آثار لیست بهترین فیلم های تاریخ سبک اسلشر هستند. آخرین فیلم این مجموعه در سال 2009 ساخته شد. این که بگوییم تمام قسمت های فیلم جمعه سیزدهم دیدنی بوده حرف درستی نیست اما اکثر قسمت های آن جذاب و تماشایی بوده اند.

همچنین بخوانید :

داستان این بهترین فیلم سینمایی سبک اسلشر درباره زمانی است که استیو کریستی کارآفرین، سایتی را که سال‌ها بسته بود باز می‌کند و این باز شدن سایت همزمان با کشته شدن مشاوران کمپ کریستال لیک می‌شود.

7. فیلم The Prowler

لیست فیلم های اسلشر

 • سال ساخت: 1981
 • کارگردان: ژوزف زیتو (Joseph Zito)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 5.9
 • بازیگران: ویکی داوسون، فارلی گرانگر، گلن لئوپولد، لارنس تیرنی و کریستوفر گیوتمن

یکی از بهترین فیلم های اسلشر که می‌توانید ببینید، فیلم ولگرد محصول 1981 است. این اثر با عنوان قاتل رزماری (Rosemary’s Killer) نیز شناخته و در واقع یک فیلم ترسناک قاتل زنجیره ای محسوب می‌شود. ولگرد علیرغم نقدهای متوسطی که دریافت کرد، توانست در زمان خود توجه‌ها را جذب کند و به عنوان یکی از بزرگترین فیلم‌های اسلشر دوران شناخته شد. این اثر با صحنه‌های خشن و اتمسفر تاریک خود حقیقتا می‌تواند تبدیل به کابوس شما شود.

داستان این اثر از برترین فیلم های اسلشر درباره دختری به نام رزماری است که نامزدش به جنگ رفته و او نیز که خسته از جداییست، با نامه‌ای رابطه میان خود و پسر را تمام شده اعلام می‌کند. چندی بعد در شب فارغ‌التحصیلی رزماری، وقتی او همراه نامزد جدیدش در خیابان قدم می‌زند، به دست ولگردی مرموز که لباس فرم ارتش را به تن دارد، کشته می‌شود. چندین سال می‌گذرد و این بار گروهی دیگر قرار است فارغ‌التحصیلی خود را جشن بگیرند و در معرض تهدید هستند.

8. فیلم Pieces از بهترین فیلم های اسلشر

فیلم های اسلشر 2023

 • سال ساخت: 1982
 • کارگردان: خوان پیکر سیمون (Juan Piquer Simón‎)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6
 • بازیگران: کریستوفر جرج، لیندا دی جرج، فرانک برانیا، ادموند پاردوم و پال ال اسمیت

یکی از فیلم های ژانر اسلشر فیلم تکه‌ها است که اثری قدیمی و دیدنی محسوب می‌شود‌. این اثر اسلشر کالت می‌تواند روی روان شما اثر بگذارد. طرح داستانی فیلم چندان پیچیده نیست و تمام قدرت فیلم‌به اجراهای آن است. فیلم کلکسیونی از غافلگیری‌ها را برای شما آمده کرده است که می‌توانید در لحظات آن ببینید. داستان این اثر درباره قاتلی روانی است که پس از کشتن قربانیان آنها را تکه تکه می‌کند و تکه‌های بدن آنان پازل جیگساو می‌سازد.

همچنین بخوانید :

9. فیلم Sleepaway Camp

فیلم های اسلشر کره ای

 • سال ساخت: 1983
 • کارگردان: رابرت هیلتزیک (Robert Hiltzik)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.2
 • بازیگران: مایک کلین، جاناتان تیرستن، فلیسا رز، کریستوفر کولت، کاترین کامهی

معرفی فیلمهای ژانر اسلشر را با Sleepaway Camp ادامه می‌دهیم. این اثر در واقع اولین عنوان فرنچایز است و داستان دختر جوانی را به تصویر می‌کشد که به کمپ تابستانی فرستاده می‌شود و در مدت زمان کوتاهی پس از ورود او به این کمپ، قتل‌هایی زنجیره‌ای در این مکان رخ می‌دهند. این فیلم در دوران طلایی فیلم‌های اسلشر منتشر شد و به خاطر پایان غافلگیرکننده‌اش شهرت زیادی به دست آورد. فیلم Sleepaway Camp یکی از آثاری است که مورد توجه منتقدان قرار گرفت و همچنین طرفداران زیادی را به خود جلب کرد. برای این فیلم 4 دنباله منتشر شده است.

10. فیلم A Nightmare on Elm Street از بهترین فیلم های اسلشر

فیلم های اسلشر قدیمی

 • سال ساخت: 1984
 • کارگردان: وس کریون (Wes Craven)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.5
 • بازیگران: جان ساکسون، رونی بلکلی و هدر لنگن‌کمپ

یکی دیگر از فیلمهای برتر ژانر اسلشر، فیلم کابوس در خیابان الم است که آن را با ژانر فراواقعی ادغام کرده‌اند. این عنوان اولین قسمت از سری بهترین فیلم سینمایی سبک اسلشر A Nightmare on Elm Street محسوب می‌شود و 8 فیلم دیگر نیز در دنباله آن ساخته شده است. داستان این فیلم درباره چند نوجوان است که در یک خیابان در شهری خیالی زندگی می‌کنند. آنها گرفتار کابوس‌هایی وحشتناک شده‌اند و هر بار یکی از آنها در کابوس و بعد در دنیای واقعی می‌میرد.

برترین فیلم ترسناک اسلشر A Nightmare on Elm Street نه تنها یکی از فیلم های برتر ترسناک، بلکه به عنوان یکی از  آثار قوی لیست بهترین فیلم سینمایی سبک اسلشر شناخته می‌شود. همچنین این اثر یکی از عناوینی محسوب می‌شود که آغازگر فیلم های ژانر اسلشر بود.

11. فیلم Child’s Play از بهترین فیلم های اسلشر

فیلم های اسلشر ایرانی

 • سال ساخت: 1988
 • کارگردان: تام هالند (Tom Holland)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.6
 • بازیگران: کاترین هیکس و کریس ساراندون

یکی دیگر از ترسناک ترین فیلمهای ژانر اسلشر که با ژانر فراطبیعی نیز ادغام شده، فیلم بازی بچگانه است. داستان این فیلم درباره مادری بیوه است که عروسکی را به پسرش می‌دهد تا با آن بازی کند، غافل از اینکه عروسک توسط روح قاتلی سریالی تسخیر شده است. فیلم Child’s Play همانند اکثر آثار فهرست بهترین فیلم سینمایی سبک اسلشر، آغازگر سری فیلم‌هایی با داستانی مشابه است و حتی کتاب‌های کامیک و کالاهای مختلفی بر اساس آن منتشر شده و به فروش رسیده‌اند.

12. فیلم Candyman از بهترین فیلم های اسلشر

فیلم اسلشر

 • سال ساخت: 1992
 • کارگردان: برنارد رز (Bernard Rose)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.6
 • بازیگران: ویرجینیا مادسن، تونی تاد و زاندر برکلی

اگر طرفدار بهترین فیلم های اسلشر و ترسناک باشید، احتمالا نام فیلم Candyman را شنیده‌اید. داستان این فیلم اسلشر ترسناک درباره دانشجویی است که برای پایان‌نامه‌اش درباره افسانه‌های محلی و فولکلور تحقیق می‌کند. تا اینکه او به افسانه کندی‌من می‌رسد: روح یک هنرمند و پسر یک برده که در اواخر قرن نوزدهم به خاطر رابطه با دختر مردی ثروتمند به قتل رسیده است.

تا کنون سه دنباله برای فیلم کندی‌من در سال‌های 1995 و 1999 و 2021 ساخته و منتشر شده است. فیلم کندی من 2021 از فیلم های ترسناک اسلشر جدید به حساب می‌آید. در این مقاله می‌توانید بیشتر درباره فیلم Candyman 2021 بخوانید.

13. فیلم Scream

فیلم ترسناک اسلشر

 • سال ساخت: 1996
 • کارگردان: وس کریون
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.3
 • بازیگران: دیوید آرکت، نو کمبل، کورتنی کاکس و متیو لیلارد

یکی دیگر از برترین فیلم های اسلشر که کمی هم چاشنی طنز دارد، فیلم جیغ محسوب می‌شود. داستان این بهترین فیلم سینمایی سبک اسلشر درباره یک دانش‌آموز دبیرستانی در شهری خیالی است که قاتلی مرموز در هالووین و با لباسی که با نام Ghostface شناخته می‌شود قصد دارد او را به قتل برساند. این فیلم ترکیبی از ژانرهای کمدی سیاه و اسلشر است که با هدف نقد کلیشه‌های فیلم‌های ترسناکی مانند هالووین، کابوس در خیابان الم و جمعه سیزدهم ساخته شده است.

فیلم جیغ در زمان اکرانش منحصربه‌فرد به حساب می‌آمد؛ چراکه شخصیت‌های آن از ویژگی‌های فیلم‌های ترسناک آگاهی داشتند و در مورد کلیشه‌های فیلم های Slasher و ترسناک بحث می‌کردند. این عنوان تا زمان اکران فیلم هالووین 2018، رکورد پرفروش‌ترین فیلم اسلشر را در دست داشت. از زمان اکران فیلم جیغ، دنباله‌های زیادی برای آن ساخته و منتشر شده است. جدیدترین عنوان این فرنچایز نیز جیغ 6 است. برای آشنایی با این فیلم که از فیلم های اسلشر 2023 است، می‌توانید نگاهی به این مقاله از پلازا داشته باشید.

14. فیلم High Tension

بهترین فیلم های اسلشر

 • سال ساخت: 2003
 • کارگردان: الکساندر آژا (Alexandre Aja)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.8
 • بازیگران: سسیل دو فرانس، مایوین و فیلیپ نائون

اثر بعدی فهرست بهترین فیلم سبک اسلشر فیلم High Tension است. این اثر تنها عنوان غیرآمریکایی در این فهرست از برترین فیلم های اسلشر است. داستان این فیلم که محصول کشور فرانسه است درباره دو دوست صمیمی به نام‌های ماری و الکس است که تعطیلات را به خانه پدر و مادر الکس می‌روند. همه چیز به نظر آرام می‌آید تا اینکه قاتلی سریال جلوی در خانه سبز می‌شود! این اثر  در لیست برترین فیلم های اسلشر قرار دارد.

15. فیلم Freddy vs. Jason

فیلم اسلشری

 • سال ساخت: 2003
 • کارگردان: رانی یو (Ronny Yu)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 5.7
 • بازیگران: مانیکا کینا، جیسون ریتر، کلی رولند، کریس مارکت

معرفی لیست فیلم های اسلشر را با فردی در مقابل جیسون ادامه مي‌دهیم. این اثر آمریکایی در واقع ترکیبی از فرنچایزهای کابوس در خیابان الم (A Nightmare on Elm Street) و جمعه سیزدهم (Friday the 13th) است و هشتمین عنوان در فرنچایز خیابان الم و یازدهمین عنوان در فرنچایز جمعه سیزدهم محسوب می‌شود. در این فیلم می‌بینیم که شخصیت‌های شرور این دو فرنچایز یعنی فردی کروگر و جیسون وورهیس در برابر یکدیگر قرار می‌گیرند.

فیلم فردی در برابر جیسون پس از اکران با نظرات مثبت و منفی مختلفی مواجه شد اما فروش خوبی در باکس آفیس داشت و به پرفروش‌ترین فیلم هر دو فرنچایز تبدیل شد.

16. فیلم Saw

فیلمهای ژانر اسلشر

 • سال ساخت: 2004
 • کارگردان: جیمز وان (James Wan)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.6
 • بازیگران: کری الویس، دنی گلاور، مونیکا پاتر و مایکل امرسون

حتما نام فیلم اره  از بهترین فیلم های تاریخ سبک اسلشر را شنیده‌اید! آیا می‌دانستید فیلم اره ساخته جیمز ون با کمترین میزان بودجه و فقط در یک لوکشین ساخته صد؟ داستان این فیلم درباره دو مرد است که در یک حمام و در حالی که با زنجیر بسته شده‌اند از خواب بیدار می‌شوند. یکی از آنها باید دیگری را به قتل برساند، وگرنه خانواده‌اش خواهند مرد. این برترین فیلم ترسناک اسلشر اغلب با نقدهای متوسطی روبرو شد و منتقدان داستان هوشمندانه و پیچیده آن را ستودند.

فیلم اره 2004 اولین قسمت از سری فیلم‌های Saw است و بعد از آن تا کنون 8 فیلم ساخته و منتشر شده است. قسمت جدید این اثر نیز با نام Spiral در سال 2021 منتشر شد. قرار بر این است که در سال 2023 نیز شاهد انتشار Saw X، دهمین عنوان این فرنچایز، باشیم.

17. فیلم The Hills Have Eyes

در ویدیوی بالا می‌توانید «تریلر جذاب فیلم The Hills Have Eyes» را تماشا کنید.

 • سال ساخت: 2006
 • کارگردان: الکساندر آژا
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.4
 • بازیگران: آرون استنفورد، کاتلین کویینلان و وینسا شا

تپه‌ها چشم دارند یکی دیگر از فیلم های اسلشر برتر تاریخ است که بر اساس فیلمی به همین نام محصول سال 1977 و به کارگردانی وس کریون ساخته شده است. داستان این فیلم سینمایی اسلشر درباره خانواده‌ای است که ماشین آنها در کویر خراب می‌شود و مورد حمله گروهی جهش‌یافته از آدمخوارها قرار می‌گیرند. دو فیلم دیگر نیز در سری فیلم‌های The Hills Have Eyes ساخته شده است: یکی در سال 1985 و دیگری در سال 2007 و از فیلم‌های متوسط این ژانر بود.

18. فیلم You’re Next

فیلم های ترسناک اسلشر جدید

 • سال ساخت: 2011
 • کارگردان: آدام وینگارد (Adam Wingard)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.6
 • بازیگران: شارنی وینسون، نیکولاس توچی، وندی گلن، ای جی بوون، جو سوانبرگ، باربارا کرمپتون

معرفی بهترین فیلم های اسلشر را با You’re Next یا تو بعدی هستی ادامه می‌دهیم. این اثر آمریکایی داستان خانواده‌ای تنها را به تصویر می‌کشد که مورد حمله گروهی که صورت‌های خود را با ماسک پوشانده‌اند، قرار می‌گیرند. این فیلم اسلشری اولین بار در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو به نمایش در آمد و سپس در سینماها اکران شد. این اثر مورد استقبال بینندگان واقع شد و علیرغم بودجه 1 میلیون دلاری‌اش، موفق شد بیش از 26 میلیون دلار فروش داشته باشد. تو بعدی هستی را یکی از فیلم‌های کالت به حساب می‌آورند.

همچنین بخوانید :

19. فیلم The Cabin in the Woods

لیست فیلم های اسلشر

 • سال ساخت: 2012
 • کارگردان: درو گادرد (Drew Goddard)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7
 • بازیگران: کریستن کانلی، کریس همسورث، جسی ویلیامز، آنا هاچیسون و ریچارد جنکینز

فیلم اسلشر ترسناک کلبه ای در جنگل یکی از فیلم های اسلشر برتر که به دست درو گادرد ساخته شد. این اثر نخستین تجربه کارگردانی درو گادرد بود که توانست مورد استقبال قرار بگیرد و دیده شود. منتقدان فیلمنامه، سیر داستان و اجراهای بازیگران کلبه ای در جنگل را تحسین کردند.

داستان فیلم درباره یک گروه پنج نفره از دانشجویان است که طبق نقشه‌ای کاملا از پیش تعیین شده به کلبه ای در جنگل برای گذران آخر هفته خود می‌روند اما کم‌کم مشخص می‌شود که این سفر از پیش تعیین شده است. ظاهرا دارویی به این دانشجویان داده شده که احساسات آنان را تغییر داده است. کمی که می‌گذرد همینطور که گروه چیزهای عجیبی در کلبه پیدا می‌کنند، اتفاقات وحشتناکی برای یک به یک اعضای گروه می‌افتند.

20. فیلم Hush

فیلم های اسلشر 2023

 • سال ساخت: 2016
 • کارگردان: مایک فلنگن (Mike Flanagan)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.6
 • بازیگران: کیت سیجل، جان گلگر، جونیور، مایکل توروکو و سامنتا اسلیون

اصولا مایک فلنگن رابطه بسیار خوبی با فیلم های ترسناک و روانشناختی دارد. او یکی از بهترین کارگردان ها در این عرصه هست و حالا یکی از فیلمهای برتر ژانر اسلشر، سکوت را به کارگردانی او داریم.

داستان این بهترین فیلم سینمایی سبک اسلشر درباره نویسنده ای ناشنوا به نام مدی است. مدی که یکی از حواس پنج‌گانه را ندارد باید از دست قاتلی وحشی و نقاب به چهره بگریزد.

21. فیلم Terrifier

فیلم های اسلشر کره ای

 • سال ساخت: 2016
 • کارگردان: دیمین لئون (Damien Leone)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 5.6
 • بازیگران: جنا کانل، سامانتا اسکفیدی، کاترین کورکوران، دیوید هاوارد تورنتون

اگر قصد دانلود فیلم های اسلشر را دارید، فیلم ترساننده یکی از بهترین انتخاب‌هاست. این فیلم اسلشر مستقل در سال 2016 منتشر شد و استقبال گسترده‌ای که از آن صورت گرفت، سبب شد دنباله‌ای برای آن در نظر گرفته شود و در سال 2022 منتشر شود. در این مقاله می‌توانید با فیلم ترساننده ۲ که از فیلم های ترسناک اسلشر جدید است آشنا شوید. اما فیلم ترساننده 2016 درباره دختری به نام تارا است که در شب هالووین به هدف یک قاتل سریالی تبدیل می‌شود. این قاتل سریالی با نام آرت دلقک شناخته می‌شود.

22. فیلم Happy Death Day

در ویدیوی بالا می‌توانید «تریلر فیلم Happy Death Day» را تماشا کنید.

 • سال ساخت: 2017
 • کارگردان: کریستوفر لندون (Christopher Landon)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.6
 • بازیگران: جسیکا راث و ایزرائیل بروسارد

یکی از برترین فیلم های اسلشر در این مقاله، فیلم Happy Death Day است که در ترکیب با ژانر کمدی سیاه ساخته شده است. داستان این اثر درباره دانشجویی است که در شب تولدش به قتل می‌رسد، اما دوباره زنده می‌شود و باید روز تولدش را از نو شروع کند. این اتفاق بارها و بارها تکرار می‌شود و او در نهایت تصمیم می‌گیرد تا قاتلش را پیدا کند. قسمت دوم این فیلم نیز با نام Happy Death Day 2U در سال 2019 اکران شد که از سرگرم‌کننده‌ترین و بهترین فیلم های اسلشر 2019 محسوب می‌شود.

23. فیلم Freaky

فیلم های اسلشر قدیمی

 • سال ساخت: 2020
 • کارگردان: کریستوفر لندون (Christopher Landon)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.3
 • بازیگران: وینس وان، کاترین نیوتون، کتی فینران و آلن راک

از برترین فیلم های اسلشر ترسناک 2020 باید به Freaky یا عجیب و غریب اشاره کنیم. داستان عجیب و غریب درباره یک قاتل سریالی و یک دختر دبیرستانی است که در روز سیزدهم ماه بدن هایشان جا به جا می‌شود. آن‌ها تا پایان همان روز فقط فرصت دارند تا جادو را باطل کرده و به بدن های خود بازگردند. این اثر کمدی- ترسناک از بهترین های 2020 بود.

24. فیلم X

فیلم های اسلشر ایرانی

 • سال ساخت: 2022
 • کارگردان: تی وست (Ti West)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.6
 • بازیگران: میا گاث، جنا اورتگا، مارتین هندرسون، بریتنی اسنو و اوون کمپبل

سال 2022 برای فیلم‌های اسلشر، سال خوبی بود. معمولا خیلی کم پیش می‌آید که اثری در این ژانر توجه مخاطبان و منتقدان را جلب کند. فیلم ایکس توانست با نمره 94% از راتن تومیتوز و 79% از متاکریتیک، عملکرد بسیار خوبی برای یک فیلم اسلشر داشته باشد. دنبال فیلم ایکس که در واقع به گذشته شخصیت اصلی پرل خواهد پرداخت را نیز در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

داستان این اثر از فیلم های اسلشر برتر درباره یک گروف فیلمبرداری است که قصد ساخت فیلمی را دارند و به منطقه روستایی‌ای در تگزاس رفته‌اند تا فیلمبرداری را در آنجا انجام دهند. خانه متعلق به زن و مردی مسن است اما هرچه که از مدت اقامت آنها بیشتر می‌گذرد، اتفاقات عجیبی شروع به رخ دادن می‌کنند و گروه درمی‌یابند که یک قاتل به دنبال آنان است.

25. فیلم Pearl

فیلم اسلشر

 • سال ساخت: 2022
 • کارگردان: تی وست (Ti West)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.1
 • بازیگران: میا گاث، دیوید کورنسوت، تندی رایت، متیو ساندرلند و اِما جنکینز-پورو

فیلم اسلشر 2022 پرل پس از فیلم X ساخته شد و توانست عملکرد بهتری داشته باشد. این اثر در واقع پیش درآمدی بر فیلم X است که با آن آشنا شدیم. پرل از فیلم های اسلشر برتر در ژانر ترسناک، روانشناختی ساخته شد و توانست نمره 90% را از سایت راتن تومیتوز و 73% را از متاکریتیک دریافت کند. پس از پرل فیلمی به نام ماکسسسین (MaXXXine) نیز ادامه این دو فیلم خواهد بود که فعلا در مرحله پیش تولید قرار دارد.

داستان فیلم درباره پیداش شخصیت پرل یا همان شرور اصلی فیلم X است. قصه سال 1918 را نشان می‌دهد که همسر پرل در جنگ جهانی اول حضور دارد و او با پدر و مادرش در مزرعه‌ای زندگی می‌کنند. پرل باید از مزرعه و پدر ناتوانش مراقبت کند در حالی که مادر سلطه‌گرش دائم در حال سرزنش اوست. کم‌کم در این زن نشانه‌هایی از بیماری روانی می‌بینیم که او به سوی شخصیت تاریکش سوق می‌دهند.

کلام آخر

در این مقاله در ابتدا با اصطلاح فیلم سینمایی اسلشر آشنا شدیم و سپس بهترین عناوین را برای دوستداران ژانر ترسناک معرفی کردیم. نظر شما درباره فیلم های Slasher چیست؟ فیلم های اسلشر را ترجیح می‌دهید یا فیلم‌هایی که درباره شیاطین و ارواح هستند؟ ترجیح می‌دهید فیلم‌های آمریکایی را در این ژانر تماشا کنید یا فیلم های اسلشر کره ای و فیلم های اسلشر ایرانی را بیشتر می‌پسندید؟ در قسمت نظرات همراه ما باشید و فهرست انتخابی خودتان را از بهترین فیلم های ژانر اسلشر با ما و دیگر خوانندگان پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
اهم
.
13 خرداد 1402، 18:17
پاسخ
0
0
سلام تو این لیست scream رو تا اخر ۵ دیدم و اوکی بودم ی فیلم در همون سطح میخوام یعنی ترسناکیش در همون حر باشه و اسلشر و تمام لیستتون ادمن دیگه ؟ مطمئن باشم؟
avatar
ایوب امیری
.
18 فروردین 1402، 14:00
پاسخ
1
5
فیلمهای ترسناک اسلشر بسیار عالی وارزش دیدنشون بیشتر است
avatar
حسن
.
09 آذر 1401، 01:05
پاسخ
0
3
کامل وعالی مرسی
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400