فراموش کردن رمز ساعت هوشمند؛ بازیابی رمز اسمارت واچ با ریست فکتوری

رمز ساعت هوشمند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در صورت فراموشی رمز ساعت هوشمند، باید برای ریکاوری، آن را ریست فکتوری کرده و داده‌ها را حذف کنید. در این مطلب پلازا به نحوه بازیابی پسورد اسمارت واچ و همچنین مچ بند ها خواهیم پرداخت.

فراموشی رمز ساعت هوشمند چینی یا ساعت‌های برند مثل گلکسی واچ و اپل واچ، یکی از آزاردهنده‌ترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای هر کسی رخ دهد. اما اگر شما نیز یکی از قربانیان چنین اتفاقی هستید لازم به نگرانی نیست؛ چرا که در اکثر موارد پیدا کردن رمز ساعت امکان پذیر است و شما می‌توانید دوباره از ساعت مثل روز اول خود استفاده کنید. اما طریقه پیدا کردن رمز ساعت هوشمند چگونه است و چطور رمز ساعت هوشمند را پیدا کنیم؟ صرف نظر از نوع ساعت هوشمند، این کار تنها با طی چند مرحله امکان پذیر خواهد بود. برای اطلاع از این مراحل، از شما دعوت می‌کنیم که با ما در ادامه این مطلب از پلازا همراه باشید تا روش پیدا کردن رمز ساعت‌های هوشمند را باهم مرور کنیم.

در ویدیوی زیر می‌توانید با «نحوه هارد ریست و سافت ریست کردن اپل واچ» آشنا شوید.

فهرست مطالب

فراموشی رمز ساعت هوشمند

در صورتی که رمز را فراموش کرده باشید، در ساعت‌های اپل و سامسونگ و بسیاری از برندهای دیگر، امکان برگرداندن پسورد ساعت هوشمند وجود ندارد. به‌دلایل امنیتی و با توجه به اطلاعات حساسی که ممکن است کاربران در ساعت خود داشته باشند، تنها راه، ریست فکتوری ساعت و راه‌اندازی مجدد آن است. در ادامه به نحوه انجام این کار در ساعت‌های اپل واچ و گلکسی واچ خواهیم پرداخت.

بازیابی رمز اسمارت واچ اپل بدون آیفون

برای ریست کردن اپل واچ، اپل توصیه می‌کند که ابتدا مطمئن شوید ساعت شارژ کافی دارد. برای انجام این کار ابتدا دکمه کناری ساعت را فشار دهید تا منو خاموش کردن ساعت ظاهر شود.

برگرداندن پسورد ساعت هوشمند

حالا دکمه خانه یا تاج دیجیتال را نیز به همین شکل فشار داده و نگه دارید. زمانی که منو زیر ظاهر شد، دکمه تاج را رها کنید. حالا روی Erase All Content And Settings بزنید و دوباره همین گزینه را انتخاب کنید.

فراموش کردن رمز ساعت هوشمند

حالا فرایند ریست فکتوری ساعت آغاز می‌شود. پس از اتمام فرایند دوباره می‌توانید برای راه اندازی مجدد ساعت هوشمند، اپل واچ خود را به آیفون متصل کنید.

ریست فکتوری اپل واچ با آیفون

در صورت فراموش کردن رمز ساعت هوشمند، ریست کردن ساعت با آیفون به‌مراتب راحت‌تر از مراحل بالا است. برای انجام این کار ابتدا مطمئن شوید ساعت شارژ کافی دارد. سپس ساعت را نزدیک گوشی نگه دارید و در آیفون به اپلیکیشن Watch بروید.

برگرداندن پسورد ساعت هوشمند

در پنجره اول برنامه روی General بزنید.

کد ریست ساعت هوشمند

در پنجره بعدی، گزینه آخر صفحه یعنی Reset را انتخاب کنید.

برگرداندن پسورد ساعت هوشمند

حالا گزینه Erase Apple Watch Content And Settings را انتخاب کنید.

بازیابی رمز اسمارت واچ

در پنجره پاپ‌آپ ظاهر شد در پایین صفحه، دوباره روی همین گزینه بزنید. در صفحه بعدی باید رمزعبور اپل آیدی خود را وارد کنید.

فراموش کردن رمز ساعت هوشمند

پس از وارد کردن رمزعبور، گزینه Erase را از بالای صفحه انتخاب کنید تا فرایند ریست فکتوری ساعت آغاز شود.

لازم به ذکر است که پیش از فکتوری ریست، ساعت به‌صورت خودکار از داده‌های مهم ساعت در گوشی آیفون شما بکاپ خواهد گرفت. در صورتی که ساعت را از گوشی جدا کرده باشید، اپل واچ داده‌های شما را در آی‌کلاود ذخیره خواهد کرد و دوباره می‌توانید بکاپ خود را بازیابی کنید. همچنین در صورتی که هنگام راه‌اندازی مجدد ساعت با صفحه Activation Lock مواجه شدید، کافی است همان نام کاربری و رمزعبور اپل آیدی خود را وارد کنید.

فراموش کردن رمز ساعت هوشمند سامسونگ

برای شکستن قفل ساعت هوشمند گلکسی واچ نیز تقریبا همان مراحل اپل واچ را باید طی کنید. هیچ کد ریست ساعت هوشمند برای گلکسی واچ وجود ندارد که بتوانید از آن استفاده کنید اما حتما پیش از ریست کردن ساعت، از داده‌های آن بکاپ بگیرید. برای انجام این کار می‌توانید به اپلیکیشن Galaxy Wearable خود در گوشی بروید. سپس Watch settings و بعد Account and backup را انتخاب کنید. تنظیماتی که می‌خواهید از آن‌ها بکاپ گرفته شود را انتخاب و روی دکمه Back up بزنید.

ریست کردن ساعت با استفاده از گوشی

ابتدا اپلیکیشن Galaxy Wearable را در گوشی خود باز کنید. برای ریکاوری رمز مچ بند یا ساعت هوشمند خود، مطمئن شوید ساعت به گوشی متصل است و شارژ کافی دارد. سپس روی گزینه Watch settings بزنید.

برگرداندن پسورد ساعت هوشمند

در صفحه بعدی گزینه General را انتخاب کنید.

بازیابی رمز اسمارت واچ

از گزینه‌های نمایش داده شده، Reset را از پایین صفحه انتخاب کنید.

ریکاوری رمز مچ بند هوشمند

در صفحه بعدی گزینه Reset را انتخاب کنید.

بازیابی رمز اسمارت واچ

برای ریکاوری رمز مچ بند هوشمند سامسونگ نیز می‌توانید از همین روش نیز استفاده کنید.

برگرداندن پسورد ساعت هوشمند گلکسی واچ بدون گوشی

بدون نیاز به گوشی و اپلیکیشن Wearables نیز ریکاوری رمز مچ بند هوشمند یا ساعت گلکسی، امکان‌پذیر است. سامسونگ همچنین توصیه می‌کند پیش از انجام این کار ابتدا ساعت را از گوشی جدا کنید.

 • ابتدا ساعت را با نگه داشتن دکمه پاور خاموش کنید.
 • ساعت را دوباره روشن کنید.
 • همزمان با بوت شدن ساعت، دکمه پاور را فشار دهید تا پنجره Rebooting ظاهر شود. در گلکسی واچ 3 باید دکمه‌های پاور و Back را همزمان فشار دهید تا به این پنجره برسید.
 • گزینه Recovery را انتخاب کنید. در گلکسی واچ 5 با انتخاب و نگه داشتن این گزینه ساعت ریست خواهد شد. اما در گلکسی واچ 4 یک منو دیگر ظاهر خواهد شد. در این منو باید اول Wipe data/factory reset و سپس Factory data reset را انتخاب کنید.
 • ساعت ریست می‌شود و حالا برای بازیابی رمز اسمارت واچ، می‌توانید دوباره آن را راه‌اندازی کنید.
احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بررسی ساعت گلکسی واچ ۵؛ مشخصات و قابلیت‌های جدید
تیم پلازا27 تیر 1402 13:30
thumbnail
بهترین برنامه های ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی واچ
تیم پلازا05 تیر 1402 12:30

برگرداندن پسورد سایر ساعت های هوشمند

همانطور که گفتیم، در اکثر ساعت‌های هوشمند تنها راه چاره شما ریست فکتوری است. البته نحوه انجام این کار در مدل‌ها و برندهای مختلف متفاوت است. برای مثال برای ریست فکتوری ساعت هوشمند چینی باید به راهنمای ساعت که همراه با آن یا در وبسایت شرکت سازنده منتشر شده است مراجعه کنید.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که چیزی تحت عنوان رمز مادر ساعت های هوشمند وجود ندارد. شاید ساعت‌های ارزان‌تر دارای رمز مادر باشند اما ساعت‌هایی که توسط برندهای مطرح ساخته شدند، رمز مادر یا رمز پیش فرض ساعت هوشمند ندارند.

سوالات متداول

1. چگونه رمز ساعت هوشمند را باز کنیم؟

در صورت فراموش رمز اپل واچ یا گلکسی واچ، تنها راه چاره شما فلش ساعت هوشمند است و راهی برای ریکاوری ساعت وجود ندارد.

2. اگر رمز ساعت هوشمند را فراموش کردیم چه کنیم؟

در این صورت باید به سراغ بازیابی رمز ساعت هوشمند اسمارت واچ خود بروید. یا باید از طریق گوشی یا به‌صورت فیزیکی از طریق ساعت، آن را ریست فکتوری کنید. البته قبل از انجام این کار مطمئن شوید که از داده‌های مورد نیاز خود بکاپ گرفته‌اید.

کلام آخر

امیدواریم که راهنمای ارائه شده در این مطلب، در صورت فراموشی رمز ساعت هوشمند برای شما مفید بوده باشد. فراموش نکنید که تنها راه برگرداندن پسورد ساعت، ریست فکتوری بوده و به همین دلیل اگر به حافظه خود اطمینان ندارید توصیه می‌شود که از سرویس‌های مدیریت رمز عبور برای حفظ رمز خود استفاده کرده تا برای بازیابی رمز اسمارت واچ، لازم نباشد که همه اطلاعات و داده‌های خود را قربانی کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
حميدرضا سدیدی
.
12 آبان 1401، 02:00
پاسخ
0
0
سلام وعرض ادب ببخشید من رمز ساعت هوشمند XTOUCHرا فراموش کردم چطوری میتوانم رمزش را پیداکرد لطفا راهنمایی بفرمایید
avatar
hamid salar
.
25 تیر 1400، 21:41
پاسخ
0
0
سلام من رمز ساعت mc72pro را فراموش کردمروش تغییر رمزش چطوریه ؟
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400