بهترین فیلم های جنگی چینی ؛ معرفی برترین فیلم های جنگی از سینمای چین

فیلم چینی جنگی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کشور چین به خوبی با مفهوم جنگ آشنا و فیلم چینی جنگی جزء جدا نشدنی سینمای این کشور است. اکشن‌های قابل قبول، خلاقیت در طراحی صحنه‌ها و داشتن تاریخ کهن به ساخت هرچه بهتر این آثار کمک می‌کند. در این مقاله قصد داریم بهترین فیلم های چینی جنگی را به شما معرفی کنیم.

اگر به آثار سینمای چین نگاهی بیندازیم، متوجه افزایش تدریجی کیفیت آثار سینمایی این کشور پرجمعیت می‌شویم. دلیل این افزایش کیفیت در آثار سینمایی را نه در فرهنگ بلکه در سیاست‌های کلان این کشور باید جستجو کرد. مردم چین در کنار دولت خودشان ایستاده‌اند و پس از درگیری‌های شدید با ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، فیلم‌های هالیوودی به ویژه آثار ابرقهرمانی را تحریم کرده‌اند. از سال 2019 روند پخش فیلم‌های سینمایی جنگی آمریکایی در چین دچار نوسان شده و برای جبران این کمبود، شاهد ظهور فیلم های چینی جنگی امپراتوری هستیم. در همین راستا ما در این مطلب لیستی از برترین فیلم های چینی جنگی را آماده کرده‌ایم. اگر دوست دارید با آثار باکیفیت و مهیج سینمای چین آشنا شوید، تا انتهای این مطلب همراه پلازا بمانید.

فهرست مطالب

بهترین فیلم های جنگی چینی

اصولا فیلم‌های جنگی براساس نبردهای تاریخی و ملی یک کشور تولید می‌شوند. مثلا جنگ جهانی دوم یک منبع عالی و غنی برای تولید آثار جنگی برای کشورهایی است که در آن دخیل بوده‌اند. فیلم‌هایی مثل نجات سرباز رایان و استالینگراد را می‌توان به‌عنوان بهترین نمونه‌های این ژانر مثال زد.

چین نیز تاریخ بسیار غنی و گسترده‌ای دارد. از دوران مغول‌ها تا جنگ جهانی دوم و اشغال این کشور توسط ژاپن، همگی دست‌مایه‌هایی عالی برای ساخت آثار جنگی هستند. تعدادی از بهترین فیلم های جنگی چینی نیز بر اساس همین حوادث واقعی ساخته شده‌اند. ناگفته نماند که برخی از برترین فیلم های چینی جنگی نیز براساس داستان‌های خیالی ساخته شده‌اند. به هر ترتیب لیستی از فیلم های چینی جنگی امپراتوری را در ادامه مطلب برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم.

1. بازگشت به 1942 (Back to 1942) ؛ از لیست بهترین فیلم های چینی جنگی

فیلم جنگی چینی

 • کارگردان: شیائوگانگ فنگ
 • ستارگان: گولی ژانگ، هانیو ژانگ، وی فن، آدرین برودی
 • سال ساخت: 2012
 • نمره IMDb: امتیاز 8
همچنین بخوانید :

از چند جهت می‌توان فیلم بازگشت به 1942 را برترین فیلم جنگی چینی نامید. این فیلم با استفاده از چند بازیگر سرشناس هالیوودی مثل آدرین برودی و با الهام گرفتن از یک تراژدی تاریخی و ملی، توانست برای اولین بار در تاریخ، توجه مخاطبان بین‌المللی را به صورت جدی به سینمای چین جلب کند. در حد فاصل سال‌های 1942 تا 1943 میلادی و در دوره جنگ دوم ژاپن و چین، یک خشکسالی و به دنباله آن یک قحطی بسیار بزرگ چین را فرا می‌گیرد. مرکز این خشکسالی بزرگ استان هونن بوده است.

به همین دلیل میلیون‌ها نفر از این استان مهاجرت می‌کنند و طبق آمار و ارقام‌های غیررسمی، حدود 3 میلیون چینی بر اثر جنگ و قطحی جان خودشان را از دست می‌دهند. این فیلم نمایشی از تلخی‌ها و سیاهی‌های جنگ است و توانسته مقاومت مردم و دولت چین در آن دوران را به خوبی به تصویر بکشد. اگر دوست دارید یکی از برترین فیلم های چینی جنگی را تماشا کنید، بازگشت به 1942 با بازی درخشان آدرین برودی را از دست ندهید.

2. گاو (Cow) ؛ از برترین فیلم های چینی با موضوع جنگ

فیلم های چینی جنگی

 • کارگردان: هو گوان
 • ستارگان: بو هوانگ، نی یان، هو گائو
 • سال ساخت: 2009
 • نمره IMDb: امتیاز 7.2

یکی از مسائلی که در جنگ به شدت تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد، زندگی خانواده‌ها و افراد غیرنظامی است. فیلم سینمایی گاو نیز یک اثر در ژانر کمدی سیاه یا تلخ است که زندگی مردم یک روستا در چین را در دوره جنگ چین و ژاپن روایت می‌کند. در سال 1940، در دوره تجاوز ژاپن به چین، مسئولیت نگهداری و مراقبت از یک گاو شیرده که لبنیات کل روستا را تامین می‌کند، به یک دهقان سپرده می‌شود. هر چند در پس زمینه فیلم خشونت بسیار زیاد ناشی از جنگ را مشاهده می‌کنیم، قصه اصلی تلاش‌های تلخ و ناراحت‌کننده این دهقان برای انجام مسئولیتش به بهترین شکل را روایت می‌کند. گاو را می‌توان یک کمدی سیاه درجه یک و یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی قلمداد کرد.

3. زمان ما فرا می‌رسد (Our Time Will Come) از فیلم های چینی برتر در سبک جنگی

فیلم های چینی جنگی امپراتوری

 • کارگردان: ان هوی
 • ستارگان: ژو ژان، ادی پنگ، والاس هو
 • سال ساخت: 2017
 • نمره IMDb: امتیاز 6.4

فیلم زمان ما فرا می‌رسد از بهترین فیلم های سینمایی چینی ژانر جنگی است که جنبه میهن پرستانه ای دارد. این اثر حول محور اتفاقاتی که جنبش مقاوت چین در زمان اشغال هنگ کنگ توسط ژاپن می‌چرخد. فیلم زمان ما فرا می‌رسد اگرچه آن‌چنان فیلم عالی از از نظر مخاطبان نیست اما با کسب نمره 94% از راتن تومیتوز نظر مثبت مخاطبان را به خود جلب کرده است. این فیلم با طراحی جذاب صحنه های اکشن نگاه ها را به خود جذب می‌کند.

فیلم سینمایی چینی جنگی زمان ما فرا می‌رسد از زبان راننده تاکسی پیری روایت می‌شود که برای یک مستند از او مصاحبه می‌کنند. پیرمرد خاطرات خود را از زمانی که پسر جوانی بود و در زمان اشغال هنگ کنگ تعریف می‌کند. فیلم به سال 1940 برمی‌گردد و داستان زنی به نام فنگ گو که یکی از شخصیت های کلیدی جنبش مقاوت چین است را روایت می‌کند.

4. صخره سرخ (Red Cliff) ؛ از بهترین فیلم های چینی جنگی امپراتوری

فیلم چینی جنگی خطرناک

 • کارگردان: جان وو
 • ستارگان: تونی لیانگ، تاکشی کانشیرو، جانگ فونگ‌ئی
 • سال ساخت: 2008
 • نمره IMDb: امتیاز 7.3

یکی از بهترین فیلم های جنگی شمشیری چینی که ساخته شده، فیلم صخره سرخ است. این اثر مجموعا دو قسمت دارد و جز پرفروش ترین فیلم های چینی امپراتوری جنگی تاریخ چین محسوب می‌شود به طوری که در زمان انتشار خود توانست فیلم های نفرین گل طلایی و ببر غران، اژدهای پنهان را پشت سر بگذارد. صخره سرخ داستانی میان دو حادثه تاریخی پایان سلسه هان و  آغاز دوران سه امپراتوری اتفاق می‌افتد.

داستان این فیلم درباره زمانی است که نخست وزیر سائو سائو از امپراتور شیان جوان درخواست می‌کند که وارد جنگ با لیو بی و سون چوان شود. و این اتفاق حوادث قبل از شکل گیری سه امپراتوری را نشان می‌دهد.

5. مرگ و شکوه در چانگده (Death and Glory in Changde) ؛ از فیلمهای چینی برتر درباره جنگ

فیلم سینمایی چینی جنگی

 • کارگردان: دونگ شن
 • ستارگان: ری لوی، آدی آن، ونکانگ یوان
 • سال ساخت: 2010
 • نمره IMDb: امتیاز 5.9

مرگ و شکوه در چانگده نیز یکی از برترین فیلم های چینی جنگی است که با موضوع جنگ جهانی دوم و مقاومت یک واحد از نیروهای ویژه ارتش چین در منطقه‌ای به‌نام چانگده ساخته شده است. در سال 1943 نیروهای متجاوز دشمن تا مرزهای شمال شرقی استان هونن پیشروی کرده‌ بودند و در صورت سقوط این استان، چین به شدت به خطر می‌افتاد. در حالیکه بسیاری از مردم از شهر فرار کرده بودند، یک واحد از نیروهای ویژه ارتش چین در پادگانی در منقطه چانگده مستقر می‌شوند و تا آخرین قطره خون از شهر دفاع می‌کنند. طبق روایت‌های تاریخی شدت مقاومت این واحد ارتش به حدی زیاده بوده که ژاپنی‌ها برای تصرف شهر، دست به استفاده از سلاح‌های شیمیایی می‌زنند. مرگ و شکوه در چانگده یکی از برترین فیلم جنگی چینی است که قصه‌ای تلخ از شجاعت و به خاک و خون کشیده شدن سربازان چینی را روایت می‌کند.

6. شهر مرگ و زندگی (City of life and death) ؛ بهترین فیلم سینمایی جنگی چینی

بهترین فیلم های جنگی چینی

 • کارگردان: چوان لو
 • ستارگان: یه لیو، وی فن، هیدئو ناکایزومی
 • سال ساخت: 2009
 • نمره IMDb: امتیاز 7.7

شهر مرگ و زندگی شاید غم‌انگیزترین و ناراحت‌کننده‌ترین فیلم در لیست برترین فیلم های چینی جنگی باشد. وقتی در سال 1937 ژاپن شهر نانجینگ، پایتخت چین در آن دوران را اشغال می‌کند، گروهی از مردم در حمایت از ارتش شکست‌خورده دست به مقاومت می‌زنند و گروهی دیگر به مناطق حفاظت‌شده بین‌المللی پناه می‌برند. ارتش ژاپن با بی‌رحمی دست به یک کشتار دست‌جمعی بزرگ در شهر می‌زند و چندین میلیون غیرنظامی را سلاخی می‌کند. سپس با یورش به مناطق حفاظت‌شده بین‌المللی فجایع انسانی دیگری را رقم می‌زند.

7. عملیات دریای سرخ (Operation Red Sea) ؛ از برترین فیلم های جنگی چینی

فیلم جنگی چینی تفنگی

 • کارگردان: دانته لم
 • ستارگان: ژانگ یی، هوانگ جینگیو، های کینگ
 • سال ساخت: 2018
 • نمره IMDb: امتیاز 6.6

فیلم جنگی چینی تفنگی دریای سرخ اثر بعدی است که در این لیست نام آن را می‌آوریم. این اثر در واقع فیلمی بود که به مناسبت نوزدهمین سالگرد تاسیس ارتش آزادی بخش خلق ساخته شد. در اواخر مارس 2015 طی جریان جنگ یمن تقریبا 600 شهروند چینی از بندر عدن تخلیه می‌شوند.

داستان این فیلم از جایی شروع می‌شود که ناوگان گشتی نیروی دریایی چین در حین انجام وظیفه و گردش در آب های دریای سرخ است و یک تماس اضطرای مبنی بر این‌که دزدان دریایی سومالی در حال سوار شدن به کشتی باری به نام گوانگدونگ هستند، دریافت می‌کند.

8. مجمع (Assembly) ؛ مهمترین فیلم جنگی چین

فیلم های چینی جنگی جنگلی

 • کارگردان: ژائوگانگ فنگ
 • ستارگان: هانیو ژانگ، چائو دنگ، ونکانگ یوان
 • سال ساخت: 2007
 • نمره IMDb: امتیاز 7.3

همیشه قرار نیست جنگ‌ها بین یک نیروی خارجی متجاوز و ارتش ملی یک کشور باشد. جنگ‌های داخلی بسیار زیان‌آورتر و خونین‌تر از جنگ‌های بین‌المللی هستند. مجمع نیز یکی از برترین فیلم جنگی چینی است که یکی از خونین‌ترین نبردها در دوران جنگ داخلی چین را به تصویر کشیده است. در سال 1948 ارتش ملی‌گرای چین و ارتش آزادی‌بخش جمهوری خلق چین که افکار و عقاید متفاوتی داشتند به مصاف یکدیگر رفتند. طبق یک نقشه از قبل تعیین‌شده، ژنرال گو قرار بوده تا با 46 سرباز دیگر به دشمن حمله کند و پس از به صدا در آمدن آژیر، عقب‌نشینی کند. این نقشه باید توسط تمامی واحدهای ارتش ملی اجرا شوند. در حالیکه مهمات سربازان ژنرال گو رو به اتمام است و سایر واحدها عقب‌نشینی کرده‌اند، کاپیتان گو از عقب‌نشینی امتناع می‌کند و دستور می‌دهد که تا زمان به صدا در آمدن آژیر باید بجنگند.

در حالیکه چند نفر از سربازان به او می‌گویند که صدای آژیر عقب‌نشینی را شنیده‌اند، ژنرال گو روی حرف خودش پافشاری می‌کند و باعث کشته شدن سربازانش می‌شود. تنها شخصی که از واحد نهم ارتش ملی‌گرا زنده می‌ماند، فرمانده آن‌ها یعنی ژنرال گو است که وقتی چند روز بعدتر در بیمارستان به هوش آمده، هویتش را نیز از دست داده ولی بار گناه روی دوشش سنگینی می‌کند. در حالیکه از سایر واحدهای ارتش به دلیل عقب‌نشینی به موقع تقدیر به عمل می‌آید، واحد نهم ارتش به دلیل سرپیچی از دستورات در حال ملامت شدن هستند. حالا کاپیتان گو تلاش می‌کند تا حقانیت سربازانش را اثبات کند و به همه بگوید که آژیر عقب‌نشینی هرگز به صدا در نیامده و مرگ سربازانش بی‌علت نبوده است. آیا موفق می‌شود؟ اگر دوست دارید یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی را تماشا کنید، مجمع را به لیست خودتان اضافه کنید.

9. انتقام سفید (White Vengeance) ؛ از فهرست برترین فیلم های جنگی چینی

فیلم های چینی جنگی شمشیر زنی

 • کارگردان: دنیل لی
 • ستارگان: شائوفنگ فنگ، لئون لی، هانیو ژانگ
 • سال ساخت: 2011
 • نمره IMDb: امتیاز 6.1

انتقام سفید یکی از بهترین فیلم های چینی جنگی امپراتوری است که داستان دشمنی و رقابت دو برادر در دوران پادشاهی سلسله شین را روایت می‌کند. در حد فاصل سال‌های 206 تا 221 قبل از میلاد مسیح، دسته‌ای شورشیان به فرماندهی شخصی به‌نام پادشاه چو علیه سلسله شین قیام می‌کنند. لیو بنگ و ژانگ یو دو برادر و دوستان قدیمی هستند که رهبری نیروهای شورشی را بر عهده دارند. پادشاه چو برای ایجاد انگیزه رقابت بین این دو برادر اعلام می‌کند که هر کسی که زودتر سلسله شین را سرنگون کند و ایالت گوانگژونگ را فتح کند، می‌تواند فرمانده قلعه گوانگژونگ بشود.

در حالیکه ژانگ یو خارج از قلعه در حال نبرد با سپاه اصلی شین است، لیو بنگ با فریب و نقشه‌های زیرکانه، وارد قلعه شین می‌شود. وقتی که ژانگ یو متوجه خیانت و فریب لیو بنگ می‌شود، تصمیم می‌گیرد تا او را بکشد. در ادامه یک جنگ مستقیم و خونین بین این دو برادر شکل می‌گیرد. کدام یک می‌تواند فرماندهی قلعه شین را برعهده بگیرد؟

10. مولان، ظهور یک جنگجو (Mulan: Rise of a Warrior) ؛ از محبوبترین فیلمهای جنگی چینی IMDb

فیلم چینی جنگی

 • کارگردان: وی دونگ
 • ستارگان: وی ژائو، جای سی چان، کان چن
 • سال ساخت: 2009
 • نمره IMDb: امتیاز 6.6

وقتی لشکری از بربرها به سرزمین مادری دختری به‌نام مولان حمله می‌کنند، پدر پیر و سالخورده مولان برای دفاع از کشورش به جنگ می‌رود. مولان برای دفاع از وطن و حفاظت از پدرش، خود را شبیه سربازان مرد می‌کند و به خط مقدم جنگ می‌رود. بعد از مدتی مولان به یکی از مشهورترین و ماهرترین جنگجوهای چینی تبدیل می‌شود. اما سوال اصلی اینجاست که آیا او می‌تواند قبل از برملا شدن رازش، در این جنگ به پیروزی برسد؟ به عقیده برخی از منتقدین، مولان یکی از عناوین فهرست برترین فیلم جنگی چینی است که داستان تکراری جنگ را با روایتی متفاوت به تصویر می‌کشد.

11. قربانی (Sacrifice)

فیلم جنگی چینی

 • کارگردان: کایگه چن
 • ستارگان: یو گی، شیائومینگ هوانگ، های شینگ
 • سال ساخت: 2010
 • نمره IMDb: امتیاز 6.2

خانواده ژائو یکی از قبایل مهم در چین باستان هستند که توانستند بر بخش‌های زیادی از امپراطوری تسلط پیدا کنند. یکی از وزرای امپراطوری با هدف متوقف کردن خاندان ژائو و جلوگیری از قدرتمندتر شدن آن‌ها، در یک قتل عام بزرگ تمام اعضای خاندان ژائو را قتل عام می‌کند. دکتر خانواده ژائو به منظور حفاظت از نوزاد تازه متولد شده آن‌ها، فرزند کوچک خودش را جای او قربانی می‌کند. او اسم این پسر را چنگ بو می‌گذارد و مثل فرزند خودش بزرگ می‌کند. چنگ بو ابزاری در دستان دکتر است تا انتقام خاندان ژائو را از توآن گو بگیرد.

در حالیکه توآن گو از هویت واقعی چنگ بو خبر ندارد، دکتر او را به عنوان یک خدمتکار وارد دربار می‌کند. در حالیکه سن چنگ بو در حال بالا رفتن است و روز انتقام فرا می‌رسد، به خاطر یک اتفاق عجیب هویت واقعی او فاش می‌شود. آیا در یکی از برترین فیلم های چینی جنگی امپراتوری شاهد تکمیل یک انتقام خونین خواهیم بود؟

12. گل های جنگ (The Flowers of War)

فیلم های چینی جنگی

 • کارگردان: ییمو ژانگ
 • ستارگان: کریستین بیل، شینی ژانگ، دودو ژانگ
 • سال ساخت: 2011
 • نمره IMDb: امتیاز 7.5

چینی‌ها با تلاش بسیار زیاد توانستند رضایت کریستین بیل، بازیگر نقش بتمن را برای بازی در یکی از برترین فیلم جنگی چینی جلب کنند. گل‌های جنگ داستان یک مرد آمریکایی به نام جان است که در سال 1937 از طرف کلیسا برای دفن یک کشیش چینی فرستاده می‌شود. وقتی او به کلیسا می‌رسد خودش میان گروهی از دختران خیابانی و راهبه‌های صومعه می‌بیند که همگی از تجاوز ارتش ژاپن به کشورشان وحشت کرده‌اند. از آنجایی که جان تنها بزرگسال در میان این جمع است، وظیفه خودش می‌بیند که از آن‌ها مراقبت کند و در این میان مفهوم فداکاری و افتخار را درمی‌یابد. گل های جنگ یکی از بهترین فیلم های چینی ساخته شده تاکنون است.

13. سه امپراطوری: رستاخیز اژدها (Three Kingdoms: Resurrection of the Dragon) ؛ از بهترین فیلم های تاریخی جنگی چینی

فیلم های چینی جنگی امپراتوری

 • کارگردان: دنیل لی
 • ستارگان: اندی لاو، سامو هونگ، مگی کیو
 • سال ساخت: 2008
 • نمره IMDb: امتیاز 6.1

یکی از بهترین فیلم های تاریخی جنگی چینی که از آن در این لیست یاد می‌کنیم. فیلم سه امپراطوری: رستاخیز اژدها است. این اثر براساس قسمت هایی از رمان معروف عاشقانه سه امپراتوری ساخته شده است. سه امپراطوری: رستاخیز اژدها در واقع محصولی مشترک از چین، هنگ کنگ و کره جنوبی محسوب می‌شود.

داستان فیلم درباره ژائو زیلونگ مردی است که در ارتش لیو بی نام نویسی کرده و با لو پینگان، که او نیز اهل چانگشان است، دوست می‌شود. او اولین پیروزی خود را در یک حمله شبانه به اردوگاه دشمن به دست می‌آورد. اما دیری نمی‌پاید که توسط نیروهای کائو کائو غافلگیر می‌شود و به ارتفاعات فینیکس عقب نشینی می‌کند.

14. حمله هوایی (Air Strike)

فیلم چینی جنگی خطرناک

 • کارگردان: ژیائو فنگ
 • ستارگان: بروس ویلیس، یی لیو، سونگ سئونگ هیون، آدرین برودی
 • سال ساخت: 2018
 • نمره IMDb: امتیاز 3.2

حمله هوایی یکی از فیلم های چینی جنگی با حضور دو ستاره هالیوودی، آدرین برودی و بروس ویلیس است. داستان این فیلم در سال 1940 در دوره جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد. چینی‌ها در حال ساخت یک ماشین جنگی بسیار مهم هستند که می‌تواند ورق جنگ را به سود آن‌ها برگرداند. ژاپنی‌ها که از وجود چنین ماشینی مطلع شده‌اند، قصد دارند با انجام حملات هوایی گسترده، این ماشین را نابود کنند. حالا پنج نفر از افراد ارتش چین باید با جابجا کردن این ماشین جنگی، از آن محافظت کنند. آیا آن‌ها می‌توانند با موفقیت از این ماشین جنگی محافظت کنند و جان سالم در ببرند؟ این فیلم اگرچه نتوانست از منتقدان نظر مثبتی دریافت کند و موفق شود اما در گیشه فروش بسیار خوبی داشت.

15. شکارچی آسمان (Sky Hunter)

فیلم سینمایی چینی جنگی

 • کارگردان: چن لی
 • ستارگان: بینگ بینگ فن، چن لی، لئون لی
 • سال ساخت: 2017
 • نمره IMDb: امتیاز 6

فیلم سینمایی شکارچی آسمان برخلاف سایر آثار موجود در این لیست به نبردهای تاریخی چین مربوط نمی‌شود و در دنیای مدرن و زمان حال اتفاق می‌افتد. چهار خلبان جوان پس از گذراندن دوره‌های سخت و طاقت‌فرسا موفق می‌شوند به عضویت یکی از واحدهای افسانه‌ای نیروی هوایی چین دربیایند. لیو دوست یکی از خلبان‌هاست که با یک گروه تروریستی بین‌المللی همکاری دارد و چندین عملیات تروریستی و بمب‌گذاری‌های مرگبار را در سراسر چین انجام داده‌اند. وقتی دولت عامل اصلی عملیات‌های تروریستی را شناسایی می‌کند، به این چهار خلبان جوان نیروی هوایی دستور می‌دهد تا با بمباران کردن پایگاهشان، تروریست‌ها را نابود کنند. شکارچی آسمان را می‌توان برترین فیلم جنگی چین درباره نبردهای هوایی تصور کرد.

16. نبرد در دریاچه چانگچین (The Battle at Lake Changjin)

فیلم چینی جنگی شمشیری

 • کارگردان: کایگه چن
 • ستارگان: چن لی، جینگ وو، جکسون یی
 • سال ساخت: 2021
 • نمره IMDb: امتیاز 5.2

نبرد در دریاچه چانگجین یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی است که به جنگ دوم شبه جزیره کره مربوط می‌شود. وقتی که نیروهای مردمی و داوطلبان جبهه شرقی 71 سال قبل وارد کره شمالی می‌شوند و باید در سرمای شدید این کشور، یک عملیات مهم انجام دهند. این فیلم مملو از لحظات احساسی، اکشن و هیجان‌انگیز است.

17. قهرمانان راه آهن (Railway Heroes)

بهترین فیلم های جنگی چینی

 • کارگردان: فنگ یانگ
 • ستارگان: هانیو ژانگ، وی فان، ویژن وی
 • سال ساخت: 2021
 • نمره IMDb: امتیاز 5.8

قهرمانان راه‌آهن یکی از برترین فیلم های چینی جنگی است که داستان نبرد قهرمانانه گروهی از کارکنان ایستگاه راه‌آهن لونان در برابر دشمن را به تصویر می‌کشد. این فیلم براساس داستان واقعی گروهی از مردم عادی که به تیپ راه‌آهن لونان مشهور هستند، ساخته شده است. این افراد با دستانی خالی و فقط با سلاح سرد از زادگاه خودشان جانانه دفاع می‌کنند و اجازه عبور دشمن تا دندان مسلح را نمی‌دهند. اگر دنبال یک فیلم اکشن و مهیج و برترین فیلم جنگی چینی جدید هستید، تماشای قهرمانان راه‌آهن را از دست ندهید.

18. تک تیرانداز (Sniper)

فیلم جنگی چینی تفنگی

 • کارگردان: مو ژانگ
 • ستارگان: یو ژانگ، یونگ شنگ چن، ییتی لیو
 • سال ساخت: 2022
 • نمره IMDb: امتیاز 6.6
همچنین بخوانید :

اگرچه طرف‌های اصلی درگیر در جنگ کره، دو کشور کره شمالی و کره جنوبی بودند ولی چین و آمریکا نیز در این جنگ نقش چشمگیر و غیرقابل‌انکاری داشتند. تک تیرانداز یکی از فیلم های جنگی چینی جدید است که داستان جنگ کره و یک تک تیرانداز افسانه‌ای به نام ژانگ تئوفانگ را روایت می‌کند. این فیلم تا حدودی با تاثیر از فیلم تک تیرانداز آمریکایی (The American Sniper) ساخته شده است. طبق آمارهای رسمی و تاییدشده، ژانگ تئوفانگ که در آن زمان فقط 22 سال سن داشته است، طی 32 روز با 435 شلیک، 214 سرباز آمریکایی را کشته است. اسنایپر که یکی از جدیدترین فیلم های چینی جنگی است داستان این 32 روز و دلاوری‌های جوان چینی در راه دفاع از کشورش را روایت می‌کند.

19. هشتصد (The 800)

فیلم های چینی جنگی جنگلی

 • کارگردان: هو گوان
 • ستارگان: ژی ژونگ هوانگ، ژانگ جونی، هائه او
 • سال ساخت: 2020
 • نمره IMDb: امتیاز 6.7

هشتصد یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی است که براساس نبرد شانگهای در جنگ جهانی دوم ساخته شده است. در این دوران نیمی از کشور چین توسط ارتش ژاپن تصرف شده بود و انبار تسلیحات شانگهای یکی از مهم‌ترین و آخرین مراکز مقاومت چینی‌ها بود. شهر شانگهای به سه قسمت تشکیل شده بود. یک قسمت متعلق به سازمان‌های بین‌المللی و افراد خارجی و بی‌طرف در جنگ، قسمتی برای ارتش ژاپن و یک انبار مهمات نظامی در اختیار ارتش چین قرار داشت. به هشتصد سرباز چینی به فرماندهی سرهنگ زی جینیوان دستور داده می‌شود تا هرطور که شده از این انبار محافظت بکنند. این فیلم داستان قتل عام سربازان چینی در مقابل چشمان مجامع بین‌المللی و سکوت آن‌ها در برابر این کشتار وحشیانه را روایت می‌کند. اگر دوست دارید یکی از برترین فیلم های چینی جنگی را تماشا کنید، هشتصد را به لیست آثار منتخبتان اضافه کنید.

20. سه شمشیر زن (Brotherhood of Blades)

فیلم های چینی جنگی شمشیر زنی

 • کارگردان: لو یانگ
 • ستارگان: چانگ چن، لیو شیشی، وانگ کیانیون
 • سال ساخت: 2014
 • نمره IMDb: نمره 6.6

این فیلم سینمایی جنگی خطرناک چینی با نام انجمن برادری شمشیرزنان نیز شناخته می‌شود. دنباله این اثر در سال 2017 با نام سه شمشیرزن ۲ (Brotherhood of Blades II: The Infernal Battlefield) ساخته شد. فیلم در گیشه عملکرد موفقی داشت. داستان فیلم درباره شن لیان نگهبان مخفی گارد امپراتوری است که به او و سه دوستش دستور داده می‌شود که ندیم سابق دربار و همدستان آن را دنبال کنند.

21. جنگ سالاران (The Warlords)

فیلم چینی جنگی

 • کارگردان: وی مان ئیپ
 • ستارگان: جت لی، اندی لائو، تاکشی کانه شیرو
 • سال ساخت: 2007
 • نمره IMDb: امتیاز 7

در دهه 1860 میلادی و به دلیل شورش تایپینگ، امپراطور کشته می‌شود و کل کشور به هرج و مرج کشیده می‌شود. ژنرال کینگ یون آخرین سرباز وفادار امپراطور است و تنها بازمانده در نبرد با شورشیان است. او که در جنگ زخمی شده به روستایی دورافتاده فرار می‌کند و بعد از چند روز به هوش می‌آید. کینگ یونگ متوجه می‌شود که مردم روستا از شدت گشنگی و مشکلات مالی دست به راهزنی می‌زنند و از این طریق روزگار می‌گذرانند. او با ملحق شدن به شورشیان، فرماندهان آن‌ها یعنی جیانگ وویانگ و ژائو را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

او از این دو نفر قول می‌گیرد تا در برابر شورشیان بجنگند و از مردم محافظت کنند. این سه نفر پیمان برادری می‌بندند و در مدت کوتاهی مناطق زیادی را تصرف می‌کنند و دولت‌های محلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. طولی نمی‌کشد که جنگ قدرت بین این سه برادر قسم‌خورده شکل می‌گیرد و همه چیز خراب می‌شود. جنگ سالاران یکی از برترین فیلم های چینی جنگی امپراتوری است که علاوه‌بر داستان جذاب، جلوه‌های ویژه مناسبی نیز دارد.

22. شمشیر اژدها (Dragon Blade)

فیلم جنگی چینی

 • کارگردان: دنیل لی
 • ستارگان: جکی چان، آدرین برودی، جان کوژاک
 • سال ساخت: 2015
 • نمره IMDb: امتیاز 5.9

شمشیر اژدها یک فیلم جنگی و فانتزی است. زمانی که تیبریوس، پادشاه فاسد و ظالم رومی برای فتح جاده ابریشم به چین حمله می‌کند، هوو آن ژنرال چینی با گروهی از لژیون‌های شکست‌خورده رومی به فرماندهی ژنرال لوسیوس متحد می‌شود تا از کشور و مردمش دفاع کند. در این فیلم تعداد زیادی از بازیگران هالیوودی و بازیگر مطرحی مثل جکی چان بازی می‌کنند. شمشیر اژدها یکی از فیلم های چینی جنگی امپراتوری است که در زمان اکران توجه بسیاری از مخاطبان بین‌المللی را جلب و نظرات و نقدهای بسیار مثبتی را دریافت کرد.

23. دیوار بزرگ (The Great Wall)

فیلم های چینی جنگی

 • کارگردان: ییمو ژانگ
 • ستارگان: مت دیمون، تیان جینگ، ویلم دفو، پدرو پاسکال، اندی لائو
 • سال ساخت: 2016
 • نمره IMDb: امتیاز 5.9

وقتی گروهی از راهزن‌ها و مزدورهای اروپایی دستگیر و به یک قلعه بزرگ چینی برده می‌شوند، یک راز بسیار بزرگ را کشف می‌کنند. این افراد متوجه یک ماده جادویی به نام باروت می‌شوند و تصمیم می‌گیرند تا با دزدیدن این ماده ممنوعه از چینی‌ها پولدار شوند. از طرفی دیگر فرمانده این مزدورها (مت دیمون) تصمیم می‌گیرد تا به چینی‌ها ملحق شود و در نبرد با هیولاهای غول‌پیکر پشت دیوار، همراه با آن‌ها بجنگد. دیوار بزرگ یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی است که با بهره‌گیری از بازیگران هالیوودی، فروش قابل‌قبولی در گیشه‌های بین‌المللی داشته است.

24. فیلم شیاطین دم در (Devils on the Doorstep)

فیلم های چینی جنگی امپراتوری

 • کارگردان: جیانگ ون (Jiang Wen)
 • ستارگان: جیانگ ون، کاگاوا ترویوکی، یوان دینگ، جیانگ هونگبو
 • سال ساخت: 2000
 • نمره IMDb: امتیاز 8.2

فیلم جنگی چینی تفنگی و طنز تلخ شیاطین دم در یکی از بهترین عناوینی است که در این فهرست به شما معرفی مي‌کنیم. این فیلم اولین بار در سال 2000 در جشنواره فیلم کن به نمایش در آمد و در ابتدا اجازه نمی‌داند در سینماهای چین اکران شود اما پس از مدتی امکان اکرانی سینمایی آن فراهم شد. داستان این عنوان از بهترین فیلم های جنگی چینی در روستایی دورافتاده و در اواخر دوران جنگ مقاومت علیه ژاپن رخ می‌دهد. شبی یک مرد مرموز، دو اسیر ژاپنی را به خانه یکی از مردم روستا می‌برد و از آن‌ها مي‌خواهد این دو اسیر را تا روز سال نو نزد خود نگه دارند. مردم روستا که هم از این مرد مرموز می‌ترسند و هم از ژاپنی‌ها، سر دو راهی بزرگی گیر کرده‌اند و نمی‌دانند چه تصمیمی بگیرند.

همچنین بخوانید :

25. فیلم فرزندان هانگ شی (The Children of Huang Shi)

فیلم چینی جنگی خطرناک

 • کارگردان: راجر اسپاتسوود (Roger Spottiswoode)
 • ستارگان: جاناتان ریس-میرز، چو یون-فت، رادا میشب، میشل یئو، گوانگ لی
 • سال ساخت: 2008
 • نمره IMDb: امتیاز 7

در ادامه معرفی فهرست بهترین فیلم سینمایی چینی جنگی به فرزندان هانگ شی می‌پردازیم. این فیلم سینمایی محصول مشترک کشورهای استرالیا، چین و آلمان است و در آن داستان یک کاوشگر بریتانیایی به نام جورج هاگ را به تصویر می‌کشد که 60 کودک یتیم را از چین عبور می‌دهد تا آن‌ها را از خدمت اجباری سربازی در دوران جنگ دوم چین و ژاپن نجات بدهد.

26. فیلم فداکاری (The Sacrifice)

فیلم سینمایی چینی جنگی

 • کارگردان: گوان هو (Guan Hu)، فرانت گوو (Frant Gwo)، لو یانگ (Lu Yang)
 • ستارگان: جانگ یی، وو جینگ، ویژن وی، دنگ چائو
 • سال ساخت: 2020
 • نمره IMDb: امتیاز 5.5

فیلم چینی جنگی خطرناک فداکاری، اثری در ژانر آنتالوژی است. این عنوان از فیلم های چینی جنگی جنگلی ماجراهای مربوط به جنگ کره را از سه دیدگاه مختلف به تصویر می‌کشد و کارگردان هر یک از این بخش‌ها را نیز توسط فرد دیگری کارگردانی شده. یکی از نکات جالب درباره فیلم فداکاری این است که مراحل تولیدش در کمتر از دو ماه انجام شده است. اگر به دنبال تماشای فیلم های چینی جنگی هستید، فیلم آنتالوژی جنگی فداکاری می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

27. فیلم نبرد فرماندهان (Battle of the Warriors) ؛ فیلم چینی جنگی شمشیری

فیلم چینی جنگی شمشیری

 • کارگردان: جیکوب چونگ (Jacob Cheung)
 • ستارگان: اندی لو، آن سونگ-کی، وانگ ژیوان، فن بینگبینگ، نیکی و، چوی سیوون
 • سال ساخت: 2006
 • نمره IMDb: امتیاز 6.7

نبرد فرماندهان یکی از فیلم های چینی جنگی امپراتوری است که در این فهرست به شما معرفی می‌کنیم. داستان فیلم در سال 370 پیش از میلاد رخ مي‌دهد؛ زمانیکه یک جنگجوی تنها، به سربازان چینی کمک می‌کند تا در برابر متجاوزان بایستند. پیشنهاد می‌کنیم تماشای نبرد فرماندهان، از فیلم های چینی جنگی شمشیر زنی، را از دست ندهید.

28. فیلم گرگ مبارز (Wolf Warrior)

بهترین فیلم های جنگی چینی

 • کارگردان: وو جینگ (Wu Jing)
 • ستارگان: وو جینگ، اسکات ادکینز، یو نن، کوین لی
 • سال ساخت: 2015
 • نمره IMDb: امتیاز 5.3

معرفی فیلم های چینی جنگی را با گرگ مبارز ادامه می‌دهیم. این فیلم سینمایی درباره یک سرباز یگان ویژه است که به نشانه‌گیری‌های دقیق مشهور است. حالا او رو در روی یک تبهکار و فروشنده مواد مخدر قرار گرفته و چندین آدمکش به سراغش می‌آیند تا او را بکشند. جالب است بدانید که دنباله این فیلم با نام گرگ مبارز ۲ در سال 2017 در چین منتشر شد و به دومین فیلم پرفروش تاریخ تبدیل شد.

همچنین بخوانید :

سوالات متداول

بهترین فیلم های چینی جنگی این لیست بر چه اساس انتخاب شده؟

فیلم های لیست بالا با توجه به نظرات منتقدان و کاربران، محبوبیت و فروش بالا طبقه بندی شده اند.

پرفروش ترین فیلم جنگی شمشیری، تفنگی یا امپراتوری چینی کدام است؟

پرفروش ترین فیلم جنگی چین دریاچه چانگین است که با فروش 5.77 میلیارد یوان برابر با 913 میلیارد دلار به فروش رفته است.

کلام پایانی

اگرچه جنگ همواره با کشته شدن انسان‌های بی‌گناه همراه است و بسیار تلخ و منزجرکننده است ولی آثار ژانر اکشن و جنگی همواره طرفداران زیادی دارند. سینمای چین نیز به واسطه یک تاریخ غنی و سابقه حضور در جنگ‌های بین‌المللی مثل جنگ جهانی، جنگ کره و جنگ‌های داخلی این کشور، درونمایه مناسبی برای ساخت آثار جنگی دارد. به همین دلیل در این مطلب لیستی از برترین فیلم های چینی جنگی را برای شما همراهان همیشگی پلازا تهیه کرده‌ایم. آیا برترین فیلم جنگی چینی مورد نظر شما نیز در این فهرست قرار دارد؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402