انتقال فایل از آیفون به اندروید | با روش‌ انتقال فایل از اپل به اندروید آشنا شوید

انتقال فایل از آیفون به اندروید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مبحث انتقال فایل از آیفون به اندروید همواره مبحثی بوده است که ذهن بسیاری از افرادی را که به شکل همزمان دارای گوشی‌های اندروید و آیفون بوده‌اند به خود مشغول کرده است. انتقال فایل از اپل به اندروید پروسه چندان پیچیده‌ای ندارد اما می‌توان گفت همین پروسه برای بسیاری از افراد نیازمند یک راهنمایی است. بر همین اساس در این مطلب روش انتقال فایل از iOS به اندروید را خواهیم گفت. با ما باشید.

شاید هنگامی که صحبت از نحوه انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید می‌شود بسیاری از افراد تعجب کرده و از لزوم این کار صحبت بکنند. اما واقعیت امر آن است که پی بردن به روش های انتقال دیتا از گوشی ایفون به اندروید برای شمار زیادی از افراد استفاده‌های مختلف و متفاوتی دارد. برای ارسال فایل از ایفون به اندروید راه‌های مختلف و متعددی وجود دارند که هر کدام از این راه‌ها به نوبه خود کاربردی هستند. در همین راستا نرم‌افزارها و سخت افزارهای متعددی در بازار فناوری پدید آمده‌اند.

به عنوان مثال ما در عین اینکه می‌توانیم از انتقال فایل از آیفون به اندروید با بلوتوث صحبت کنیم می‌توانیم از انتقال فایل از آیفون به اندروید با Zapya، ارسال فایل از آیفون به اندروید با شیریت، انتقال فایل از آیفون به اندروید با Xender و نهایتا انتقال فایل از آیفون به اندروید با کابل صحبت بکنیم که برنامه‌ای در آن به کار نمی‌رود. در مقاله‌ای که پیش روی شما هست با آموزش روش انتقال فایل از آیفون به اندروید همراه شما خواهیم بود. همراه پلازا بمانید.

فهرست مطالب

راه‌های انتقال فایل از آیفون به اندروید

می‌توان گفت این روزها انتقال فایل از اپل به اندروید بسیار آسان‌تر از گذشته انجام می‌شود. شما چه بخواهید گوشی آیفون خود را فروخته و به پلتفرم اندروید نقل مکان کنید و چه بخواهید از طریق گوشی اپل خود تعدادی فایل را با دوستان خود که از اندروید استفاده می‌کنند به اشتراک بگذارید به این امر و روش انجام آن نیازمند خواهید بود. بنابراین در قسمت پایین ما هفت روش انتقال فایل از اپل به اندروید را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما باشید.

1. انتقال فایل از پلتفرم iOS به اندروید از طریق برنامه Google Photos

انتقال فایل از آیفون به اندروید با zapya ارسال فایل از آیفون به اندروید با شیریت

اولین راه انتقال فایل از آیفون به اندروید برنامه Google Photos محسوب می‌شود. می‌توان گفت هنگامی که شما قصد انتقال فایل از اپل به اندروید را دارید برنامه Google Photos یکی از بهترین برنامه‌هایی است که در راستای این امر می‌توانید استفاده کنید. همانند اکثر برنامه‌های گوگل برنامه‌ Google Photos محبوبیت زیادی در تمامی پلتفرم‌ها دارد و بسیاری از استفاده کنندگان پلتفرم آیفون که به شکل همزمان از اندروید استفاده می‌کنند آن را نسبت به برنامه iCloud Photos ترجیح می‌دهند چرا که ویژگی‌ها و سازگاری این برنامه ویژه بسیار بهتر هستند.

بر همین اساس برنامه Google Photos برای انتقال فایل از آیفون به اندروید یکی از بهترین برنامه‌هاست. شما به محض استفاده از این برنامه دارای فضای ابری نامحدودی خواهید بود که در آن می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهای باکیفیت خود را ذخیره کنید. تنها کاری که نیاز ارید انجام دهید آن است که برنامه Google Photos را در گوشی آیفون خود دانلود کنید و سپس همین کار را در گوشی اندروید خود انجام دهید.

همچنین بخوانید :

پس از آن برنامه Google Photos برای انتقال فایل از اپل به اندروید شروع خواهد کرد که تصاویر شما را در فضای ابری ذخیره کند. پس از آن که این برنامه عکس‌ها و ویدیوهای شما را اپلود کرد تنها نیازمند آن خواهید بود که در اکانت خود در برنامه Google Photos بر روی گوشی اندروید خود لاگین کنید تا به عکس‌های مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

مبحث دیگر در رابطه با برنامه Google Photos قابلیت به اشتراک گذاشتن عکس‌ها از آیفون به اندروید است که برای استفاده از آن باید از دکمه Share بر روی گوشی آیفون خود استفاده کنید. پس از آن شما یک لینک ایجاد خواهید کرد که می‌توانید آن را کپی کنید و برای فرد مورد نظر بفرستید تا از طریق آن محتوای مورد نظر شما را دانلود بکند.

2. انتقال فایل از اپل به اندروید از طریق کامپیوتر و به شکل دستی

ارسال فایل از ایفون به اندروید انتقال فایل از آیفون به اندروید با بلوتوث

دومین راه انتقال فایل از آیفون به اندروید از طریق کامپیوتر است که شما می‌توانید به شکل دستی از عهده آن بر بیایید. شما از طریق یک دستگاه کامپیوتر و با استفاده از مکانیزم «Drag & Drop» قادر خواهید بود که تصاویر و ویدیوهای مورد نظر خود را در میان پلتفرم‌های آیفون و اندروید به اشتراک بگذارید. تنها کاری که برای تحقق این امر باید انجام دهید آن است که پلتفرم‌های مورد نظر را از طریق کابل‌های USB به کامپیوتر متصل کنید.

در این روش شما پس از آنکه گوشی آیفون و اندروید خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر خود متصل کردید باید از طریق قسمت My Computer و بخش Portable Devices به دنبال پوشه‌های مورد نظر بگردید. پس از آن باید راست کلیک کنید و پوشه‌های iPhone storage و Android storage را در دو پنجره جدا گانه باز کنید. پس از آن باید فودر DCIM را در بخش iPhone storage باز کنید تا از طریق آن به عکس‌هایتان در گوشی آیفون خود دسترسی داشته باشید.

سپس تنها کاری که نیازمند به انجام آن خواهید بود انتخاب تمامی عکس‌هایی است که می‌خواهید به اندروید منتقل کنید. عکس‌ها را هم می‌توانید کپی پیست کنید و هم می‌توانید به شکل سنتی آن‌ها را انتخاب کرده و به شکل دستی به فولدر مورد نظرتان در اندروید منتقل کنید. این پروسه در آموزش انتقال تصاویر از آیفون به اندروید جزو آسان‌ترین پروسه‌ها محسوب می‌شود که بسته به حجم فایل‌هایتان می‌تواند کوتاه یا طولانی باشد.

3. انتقال فایل از پلتفرم iOS به اندروید از طریق برنامه Google Drive

نحوه انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید روش های انتقال دیتا از گوشی ایفون به اندروید

سومین راه برای انتقال فایل از آیفون به اندروید برنامه Google Drive محسوب می‌شود. برنامه Google Drive یک برنامه فضای ابری بسیار تاثیرگذار است که به شما این امکان را می‌دهد که فایل‌های خود را در فضای ابری ذخیره کنید. خوشبختانه در پروسه انتقال فایل از اپل به اندروید شما در این برنامه 15 گیگابایت فضای خالی رایگان دریافت خواهید کرد که برای آپلود کردن و به اشتراک گذاشتن فایل هایتان از آیفون به اندروید کافیست.

برای استفاده از این برنامه نیازمند اینترنت خواهید بود. پس از آن باید برنامه Google Drive را نصب و باز کنید و به اکانت گوگل خود متصل شوید و سپس دکمه + را بزنید. پس از آن نوبت به این خواهد رسید که فایل‌ها، عکس‌ها و ویدیوهای مورد نظرتان را انتخاب کنید. پس از آن که فایل‌هایتان را آپلود کردید شما می‌توانید از طریق وصل شدن به اکانت گوگلتان در گوشی اندروید خود به فایل‌های مورد نظر دسترسی داشته باشید.

همچنین بخوانید :

علاوه بر این باید به این امر نیز اشاره کنیم که قابلیت ایجاد لینک نیز در این برنامه برای شما گنجانده شده‌ است. برای تحقق این امر کافیست که فایل آپلود شده را در گوشی آیفون خود پیدا کنید و دکمه سه نقطه را زده و گزینه Share را انتخاب کنید. سپس ایمیل گیرنده اندروید را وارد کنید و آن فرد به محض وارد کردن این گزینه فایل مورد نظر را دریافت خواهد کرد. البته همانطور که اشاره کردیم می‌توانید با گزینه Send a link لینک دانلود فایل‌ یا فایل‌هایتان را برای فرد مورد نظر بفرستید.

4. انتقال فایل از پلتفرم آیفون به اندروید از طریق برنامه Dropbox

انتقال فایل از اپل به اندروید / انتقال فایل از iOS به اندروید

چهارمین راه برای انتقال فایل از آیفون به اندروید برنامه Dropbox محسوب می‌شود. می‌توان گفت به غیر از برنامه Google Drive برنامه دراپ باکس نیز به شما فضای ابری قابل توجهی می‌دهد که از طریق آن می‌توانید فایل‌های مورد نظرتان را از آیفون به اندروید منتقل کنید. برای تحقق این امر باید برنامه Dropbox را روی هر دو پلتفرم‌ها نصب بکنید و پس از آن شما صرفا نیازمند اتصال اینترنت قوی و همچنین یک اکانت دراپ باکس خواهید بود.

اگر بخواهیم این پروسه را با جزئیات برای شما توضیح دهیم شما باید در ابتدا دراپ باکس را جهت انتقال فایل از Ios به اندروید نصب بکنید و وارد اکانت خود شوید. پس از آن در گوشی آیفون خود باید به فولدر منتخبتان برای سیو کردن فایل خود رجوع کنید. پس از آن باید دکمه + را زده و گزینه Upload file را انتخاب کنید و پس از آن نیز نوبت به انتخاب فایل‌هایی می‌رسد که می‌خواهید با گوشی اندروید خود به اشتراک بگذارید.

پس از آنکه آپلودها تمام شد بر روی گوشی اندروید خود و روی همان اکانت لاگین کنید تا به فایل‌ها دسترسی داشته باشید. در واقع می‌توان گفت استفاده از برنامه دراپ باکس شباهت زیادی به انتقال فایل از طریق قابلیت ایردراپ گوشی‌های آیفون دارد. نهایتا باید بگوییم قابلیت ایجاد لینک و دانلود فایل‌ها نیز از طریق این برنامه در اختیار شما گذاشته خواهد شد.

5. انتقال فایل از آیفون به اندروید از طریق برنامه تلگرام

انتقال فایل از اپل به اندروید / انتقال فایل از iOS به اندروید

پنجمین راه انتقال فایل از آیفون به اندروید برنامه تلگرام (Telegram) محسوب می‌شود. شما از طریق برنامه تلگرام قادر خواهید بود که حداکثر یک و نیم گیگابایت از یک فایل واحد را با هر کسی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید. بر همین اساس اگر به دنبال راه حل انتقال فایل از iOS به اندروید هستید این برنامه مشکل گشای‌ شما خواهد بود. همچنین شایان ذکر است که بگوییم شما از طریق قابلیت «پیام‌های ذخیره شده» این برنامه قادر خواهید بود که پیام‌های مورد نظرتان را برای خودتان نگه دارید.

بر همین اساس لازم است که تلگرام را هم در پلتفرم آیفون و هم در پلتفرم اندروید خود دانلود کنید و به اکانت خود متصل شوید تا پروسه شما شروع شود. اگر بخواهیم شما را قدم به قدم راهنمایی بکنیم در ابتدا باید تلگرام را در گوشی آیفون خود باز کرده و به اکانت خود متصل شوید به ویژه اگر از آن برای اولین بار استفاده می‌کنید. پس از آن شما باید مخاطبی را که می‌خواهید با او فایلی را در اشتراک بگذارید پیدا کرده و انتخاب کنید.

پس از آن نیازمند آن خواهید بود که دکمه Attatchment را بزنید و فایل مورد نظرتان را جست و جو کنید و پس از آن نیز گزینه ارسال را بزنید. پس از آنکه پیام شما به تلگرام ارسال شد شما قادر خواهید بود که از طریق گوشی اندروید خود به این پیام دسترسی داشته باشید.

6. انتقال فایل از آیفون به اندروید از طریق ایمیل

انتقال فایل از آیفون به اندروید / انتقال فایل از اپل به اندروید

ششمین راه انتقال فایل از آیفون به اندروید ایمیل کردن محسوب می‌شود. این روش به ویژه هنگامی خوب است که سایز فایل‌های شما کم باشد. پروسه انتقال فایل از اپل به اندروید از طریق ایمیل چندان زمان بر یا مشکل نیست و شبیه پروسه فرستادن یک ایمیل معمولی است. برای تحقق این امر صرفا باید اپلیکیشن ایمیل خود را در گوشی آیفون خود باز کنید و با باز کردن ایمیل مورد نظر فایل‌هایی را که می‌خواهید به گوشی اندروید خود بفرستید به ایمیل الصاق کنید. پس از آن در قسمت گیرنده آدرس ایمیل گوشی اندروید خود را وارد کنید و پس از آن قادر خواهید بود که ایمیل را در گوشی اندروید خود دریافت کنید.

همانطور که اشاره کردیم پروسه انتقال فایل از Ios به اندروید می‌تواند اکثر اوقات برای شما زمانبر باشد. اما با به کارگیری مواردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم شما استرس چندانی در این پروسه به خرج نخواهید داد. اگر به فکر آن هستید که فایل‌های با حجم زیاد را به اشتراک بگذارید برنامه‌هایی مانند Xender و Shareit گزینه‌های مناسب تری محسوب می‌شوند. در سوی دیگر ماجرا اگر نگران اتلاف حجم داده اینترنتی تلفن همراه خود نیستید می‌توانید از فضای ابری یا تلگرام برای این کار بهره ببرید چرا که این موارد همه جا در دسترس شما هستند.

سخن پایانی

در مقاله‌ای که خواندید راه‌های مختلف انتقال فایل از آیفون به اندروید را مورد بررسی قرار دادیم. در پایان مقاله اشاره‌ای نیز به برنامه‌هایی مانند Xender داشتیم که شما از طریق آن‌ها حتی می‌توانید فایل‌هایتان را در بین پلتفرم‌های اندروید، iOS و ویندوز نیز به اشتراک بگذارید. برنامه Shareit نیز البته در این میان همانطور که اشاره کردیم کاربردهای به سزایی می‌تواند داشته باشد. می‌توان گفت در پروسه انتقال فایل از اپل به اندروید مبحث زمان و صرفه جویی در زمان در اولویت است که باید آن را با حجم و تمایل به استفاده از حجم اینترنت نیز مورد سازگاری قرار داد. امیدواریم مقاله‌مان در رابطه با انتقال فایل از پلتفرم آیفون به اندروید برای شما مفید واقع شده باشد.

نظر شما چیست؟ نظرات خود را از طریق قسمت پایین و بخش کامنت‌های سایت با ما در ارتباط بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400