نصب برنامه در تلویزیون | بهترین روش‌ ها برای نصب برنامه

نصب برنامه در تلویزیون
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر صاحب یک تلویزیون هوشمند خوب هستید باید بدانید که در واقع به روشن کردن تلویزیون و نگاه کردن فیلم و سریال محدود نمی‌شوید. در واقع طیف وسیعی از برنامه‌ها در دسترس هستند که می‌توانید با خواندن این مقاله، نصب برنامه در تلویزیون را به‌راحتی یاد گرفته و دیگر با سوال چگونه روی تلویزیون برنامه نصب کنیم؟ روبرو نخواهید شد.

امروزه، با توجه به پیشرفت برندها در ساخت و تولید تلویزیون‌های هوشمند، انتظار می‌رود که بتوان با خرید تلویزیون‌های نسل جدید از برندهای معروفی مثل سامسونگ و دوو و … نحوه نصب برنامه در تلویزیون هوشمند را یاد گرفته و بدانید که چگونه برنامه‌های جدید را نصب و مدیریت کنید. بنابراین، اگر تمایل به تغییر عادت‌ها در تماشای تلویزیون و برنامه‌های تکراری آن دارید و به نصب برنامه در تلویزیون هم علاقه دارید، در ادامه بخوانید تا بفهمید که چگونه روی تلویزیون برنامه نصب کنیم؟

موارد زیادی هستند که هنگام نصب برنامه در تلویزیون باید آنها را رعایت کرد و اگر به درستی نحوه نصب برنامه در تلویزیون هوشمند را که در این مقاله ما به آن پرداختیم یاد بگیرید قطعا به راحتی این کار را انجام خواهید داد. ما در این مطلب پلازا برای شما راهنمای جامع نصب برنامه روی تلویزیون را قرار داده‌ایم که می‌توانید در ادامه بخوانید.

فهرست مطلب

نصب برنامه در تلویزیون؛ راه‌ اندازی اولیه

قبل از اینکه بتوانید برای نصب برنامه برروی تلویزیون اقدام کنید و برنامه‌های جدیدی را روی تلویزیون هوشمند خود مانند سامسونگ، دوو، الجی و … اجرا کنید، و نصب برنامه در تلویزیون های هوشمند را یاد بگیرید؛ ابتدا باید مطمئن شوید که تلویزیون به اینترنت متصل است. برای انجام اینکار، منوی تنظیمات تلویزیون خود را باز کنید، سپس به شبکه بروید و Network Settings را باز کنید و مراحل انتخاب روتر یا مودم خود را دنبال کرده و صبر کنید تا تلویزیون شما به اینترنت وصل شود. پس از انجام اینکار، بلافاصله آماده نصب برنامه‌ها خواهید بود.

نحوه نصب برنامه در تلویزیون هوشمند؛ آموزش نصب برنامه بر روی تلوزیون اندروید

ابتدا دکمه Smart Hub یا Guide را روی کنترل تلویزیون خود فشار دهید. مکان قرارگیری این دکمه بسته به کنترل تلویزیون شما خواهد داشت و ممکن است متفاوت باشد. در مرحله بعد، از فلش‌های روی کنترل از راه دور برای رفتن به گزینه Apps استفاده کنید و آن را انتخاب کنید. شما به مرکز برنامه‌های تلویزیون هدایت می‌شوید. جایی که هر زمان که مایل به دانلود و نصب برنامه برروی تلویزیون هستید، می‌توانید به آن منو بروید.

دو راه اصلی برای جستجوی برنامه‌های جدید در تلویزیون‌های هوشمند شما وجود دارد که می‌توانید از طریق منوهای فرعی ارائه شده از طریق مرکز برنامه‌ها جستجو کنید. گزینه‌هایی برای مشاهده ژانرهای مختلف برنامه‌ها و همچنین انواع برنامه‌ها (مثلا موسیقی یا سرگرمی) و بخش انتخاب ویرایشگر وجود دارد که برنامه‌های محبوبی را که ممکن است به آنها علاقمند باشید برجسته می‌کند برنامه‌هایی که ممکن است به آنها علاقه‌مند باشید.

نصب برنامه برروی تلویزیون/ راهنمای جامع نصب برنامه روی تلویزیون

همچنین می‌توانید با برجسته کردن نماد ذره‌بین در بالای صفحه به صورت دستی برنامه‌ها را جستجو کنید. این به شما امکان می‌دهد نام یک برنامه را تایپ کنید تا بلافاصله به صفحه آن منتقل شوید.

متوجه خواهید شد که بسیاری از برنامه‌ها از قبل روی تلویزیون هوشمند شما نصب شده‌اند، و این برنامه‌های تازه دانلود شده توسط شما به صورت دستی نصب خواهند شد و با برچسب “نصب شده” مشخص می‌شوند. اگر این مورد وجود ندارد، باید برنامه را نصب کنید تا بتوانید محتوای آن را مشاهده کنید. برای انجام این کار، به سادگی برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید و در منوی بعدی، “Install” را انتخاب کنید. در مرحله بعد، فقط باید منتظر بمانید تا دانلود شود. زمان انتظار، بسته به اندازه فایل برنامه و سرعت دانلود اینترنت شما متفاوت است، اما در بیشتر موارد نباید خیلی طول بکشد زیرا اندازه‌ها بسیار کوچک است.

پس از نصب، یک اعلان در تلویزیون هوشمند خود خواهید دید. در مرحله بعد، می‌توانید برنامه را همانجا باز کنید، یا آن را به صفحه اصلی خود اضافه کنید که باعث می‌شود در هر زمان به راحتی از منوی اصلی Smart Hub به آن دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید از این راهنما به راحتی استفاده کنید. نصب برنامه در تلویزیون های هوشمند به وسیله اینترنت خیلی کاربردی‌تر و بهتر از نصب برنامه روی تلویزیون با فلش خواهد بود.

متصل کردن مستقیم تلویزیون به اینترنت برای دانلود و نصب خیلی ایمن‌تر و سریع‌تر خواهد بود و از طرفی شما می‌توانید از برنامه‌های بروز استفاده کرده و برای آپدیت آن به سرعت به سراغ خود تلویزیون بروید. اما نصب برنامه روی تلویزیون با فلش وقت‌گیرتر و پرکارتر خواهد بود، و نمی‌توان به‌طور قطع برنامه مخصوص تلویزیون هوشمند خود را پیدا کنید.

نصب برنامه در تلویزیون ال‌جی

تلویزیون‌های هوشمند ال‌جی از پلتفرم webOS استفاده می‌کنند که شامل مدیریت برنامه می‌شود. مانند بسیاری دیگر از تلویزیون‌های هوشمند، ال‌جی شامل فایلی از برنامه‌های از پیش نصب شده است که در صفحه اصلی مشاهده خواهید کرد. در اینجا نحوه افزودن برنامه‌های بیشتر آورده شده است.

دکمه Home را روی کنترل از راه دور فشار دهید.

نصب برنامه در تلویزیون/ آموزش نصب برنامه بر روی تلوزیون اندروید

فروشگاه محتوای ال‌جی را از صفحه اصلی انتخاب کنید. در فروشگاه ال‌جی، به بخش برنامه‌ها دسترسی پیدا کنید و سپس دسته‌ای از برنامه‌ها را انتخاب کنید یا برنامه‌ای را جستجو کنید.

نصب برنامه برروی تلویزیون/ نحوه نصب برنامه در تلویزیون هوشمند

برنامه‌ی مورد نظر برای دانلود را انتخاب کنید تا به برنامه اختصاصی آن بروید.

نصب برنامه در تلویزیون/ چگونه روی تلویزیون برنامه نصب کنیم؟

Install را انتخاب کنید. برنامه شروع به دانلود خواهد کرد. هنگامی که دانلود برنامه به پایان رسید، راه‌اندازی را انتخاب کنید تا فورا راه‌اندازی شود یا بعدا از صفحه اصلی به آن دسترسی پیدا کنید.

نصب برنامه برروی تلویزیون/ نصب برنامه در تلویزیون های هوشمند

نصب برنامه برروی تلویزیون های سامسونگ

اگر تلویزیون هوشمند سامسونگ دارید و برنامه‌ای می‌خواهید که در Smart Hub شما نباشد، آن را از فروشگاه App Samsung دانلود کنید.

1.به صفحه اصلی خود بروید یا دکمه Smart Hub را در کنترل خود فشار دهید.

2. Apps را از نوار منو انتخاب کنید.

نصب برنامه در تلویزیون/ روش نصب اپلیکیشن در تلویزیون اندرویدی

3. اکنون در صفحه برنامه‌های من هستید، جایی که برنامه‌های از پیش بارگذاری شده و سایر دسته‌بندی‌های برنامه، مانند موارد جدید، محبوب‌ترین ویدیوها، سبک زندگی و سرگرمی را می‌بینید.

نصب برنامه در تلویزیون/ راهنمای جامع نصب برنامه روی تلویزیون

4. برای پیدا کردن برنامه‌ای که می‌خواهید نصب کنید، مرور کنید و سپس نماد برنامه را انتخاب کنید. در این تصویر دسته‌بندی محبوب‌ترین‌ها و انتخاب Red Bull TV را نشان داده است.

نصب برنامه برروی تلویزیون/ نصب برنامه برروی تلویزیون

5. وقتی یک برنامه را انتخاب می‌کنید، به صفحه نصب آن می‌روید. بسته به مدل تلویزیون خود، Download، Install یا Add to Home را انتخاب کنید.

نصب برنامه در تلویزیون/ آموزش نصب برنامه بر روی تلوزیون اندروید

سخن پایانی

در این مقاله آموزش و روش نصب اپلیکیشن در تلویزیون اندرویدی را برای شما قرار دادیم و سعی کردیم تا به نکات مهم آن بپردازیم. و بطور مختصر نصب برنامه در تلویزیون‌های هوشمند را با نصب برنامه روی تلویزیون با فلش مقایسه کردیم. به نظر شما کدام روش نصب اپلیکیشن در تلویزیون اندرویدی مناسب‌تر و سریع‌تر خواهد بود؟ با توجه به پیشرفت علم و طراحی‌های جذاب و جدید تلویزیون‌های هوشمند نحوه نصب برنامه در تلویزیون هوشمند بسیار کاربردی خواهد بود که در این مقاله به آن پرداخته شد.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400