مراحل تبدیل بیت کوین به تومان و واریز به حساب بانکی + تضمینی

Transfer bitcoins to bank accounts
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شما می‌توانید با خرید و فروش ارزهای دیجیتال و بیت کوین سودهای خوبی را به‌دست آورید ولی این زمانی ارزشمند است که شما بتوانید بیت کوین را به تومان تبدیل کرده و در حساب بانکی خود آن را داشته باشید.
واریز بیت کوین به حساب‌های بانکی با کمک از ارهای فیات در برخی از کشورها امکان دارد ولی آیا در ایران هم کار به همین راحتی است یا باید مسیر طولانی را طی کرد؟ در ادامه توضیحات بیشتری راجب مراحل تبدیل بیت کوین به تومان و واریز آن به حساب بانکی خواهیم داد.

فهرست مطالب

آیا انتقال بیت کوین به حساب‌های بانکی امکان دارد؟

Transfer bitcoins to bank accounts

در پاسخ ب این سوال باید گفت بله، انتقال بیت کوین به حساب‌های بانکی ممکن است. با این حال برای انجام آن نیاز به استفاده از خدمات تبدیل ارز دیجیتال به ارز فیات (ارزهای رسمی دولتی مانند دلار، یورو و…) می‌باشد. این خدمات به عنوان پل ارتباطی بین بازار بیت کوین و سیستم بانکی عمل می‌کنند.
برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی، ابتدا باید برای خود یک حساب در یکی از صرافی‌های بیت کوین باز کنید. سپس باید مقدار بیت کوین مورد نظر را به آدرس کیف پول (wallet address) صرافی انتقال دهید.


پس از آن، صرافی بیت کوین با استفاده از خدمات تبدیل ارز دیجیتال به ارز فیات، مبلغ معادل در ارز فیات را به حساب بانکی شما انتقال خواهد داد.
مقداری که به حساب بانکی شما واریز می‌شود، ممکن است بسته به نرخ تبدیل ارز و سیاست‌های هر صرافی متفاوت باشد. همچنین در برخی موارد، ممکن است نیاز باشد تا اطلاعات هویتی خود را در صرافی بیت کوین تأیید کنید تا بتوانید از خدمات تبدیل ارز استفاده کنید.

امنیت انتقال بیت کوین به حساب‌های بانکی چگونه است؟

انتقال بیت کوین به حساب بانکی ممکن است با ریسک‌های امنیتی همراه باشد. برخی از این ریسک‌ها عبارت‌اند از:

 • ریسک افشای اطلاعات شخصی: هنگامی که از خدمات تبدیل ارز دیجیتال به ارز فیات برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی خود استفاده می‌کنید، نیاز دارید تا اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار صرافی بیت کوین قرار دهید.
  در صورتی که این اطلاعات در دسترس افراد ناشناس قرار گیرد، ممکن است از حساب بانکی شما سواستفاده شود.
 • ریسک هک شدن صرافی بیت کوین: صرافی‌های بیت کوین ممکن است در معرض حملات سایبری و هک قرار گیرند.
  در صورتی که حمله‌ای به صرافی رخ دهد، ممکن است اطلاعات شخصی و ارزهای دیجیتال شما در معرض خطر قرار گیرند.
 • ریسک نرخ تبدیل ارز: نرخ تبدیل ارز دیجیتال به ارز فیات به میزان زمانی که می‌خواهید بیت کوین خود را به حساب بانکی واریز کنید، ممکن است تغییر کند.
  بنابراین ممکن است که مقداری کمتر از آن‌چه انتظار داشته‌اید به حساب بانکی شما واریز شود.

برای کاهش ریسک‌های امنیتی، بهتر است از صرافی‌های بیت کوین با امتیاز بالا و بازخورد خوب استفاده کنید و همچنین برای حفاظت اطلاعات شخصی خود از رمزنگاری انتقال اطلاعات بهره ببرید. همچنین بهتر است از خدمات تبدیل ارز دیجیتال به ارز فیات با نرخ تبدیل مشخص و قطعی استفاده کنید.

آیا امکان انتقال بیت کوین به حساب‌های بانکی ایرانی‌ها نیز وجود دارد؟

Banks-for-Cryptocurrency

متاسفانه، به دلیل تحریم‌های اقتصادی برخی کشورها از جمله ایران، برخی از خدمات بین‌المللی ارسال و دریافت پول به این کشورها مسدود شده‌‌است.
به همین دلیل، انتقال بیت کوین به حساب بانکی ایرانی‌ها ممکن است با محدودیت‌های قابل توجهی همراه باشد. بعضی از صرافی‌های بیت کوین امکان خرید و فروش بیت کوین با استفاده از ارز فیات ایرانی را فراهم می‌کنند.

با این حال، برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی ایرانی، شما با محدودیت‌هایی همچون محدودیت‌های قانونی و مالی، مواجه خواهید شد.
در کل، به دلیل محدودیت‌هایی که در این زمینه وجود دارد بهتر است قبل از هرگونه تراکنش مالی، به دقت قوانین مربوطه را بررسی کنید و از نمایندگان بانکی یا مشاوران مالی مشورت بگیرید تا مطمئن شوید که فعالیت‌های شما در این زمینه با قوانین ایران و بین‌المللی سازگاری دارد.  

ایرانی‌ها برای انتقال بیت کوین به حساب‌های خود چه کاری باید انجام دهند؟

برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی ایرانی، شما باید از صرافی بیت کوینی استفاده کنید که این خدمت را ارائه می‌دهد. در این روش، ابتدا باید به صرافی بیت کوین اعتبار خود را واریز کرده و سپس بیت کوین را به آدرس حساب بانکی خود در ایران منتقل کنید. برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی ایرانی، باید توجه داشت که برخی از صرافی‌های بیت کوین قادر به پشتیبانی از این خدمت نیستند؛ که علت این موضوع، تحریم‌های اقتصادی برخی کشورها، از جمله ایران است.
بنابراین برای استفاده از این خدمت، بهتر است به صرافی بیت کوینی مراجعه کنید که از این خدمت برای کشور شما پشتیبانی می‌کند.همچنین، پیش از انتقال بیت کوین به حساب بانکی ایرانی، به دقت شرایط و محدودیت‌های مربوطه را بررسی کنید. این محدودیت‌ها می‌توانند شامل محدودیت‌های مربوط به حداکثر میزان انتقال پول، حداقل زمانی که باید برای پردازش تراکنش صبر کنید، و هزینه‌های مربوط به انتقال و تبدیل ارز باشند.

تبدیل بیت کوین به تومان و واریز به حساب بانکی از طریق صرافی چگونه است؟

برای تبدیل بیت کوین به تومان و واریز آن به حساب بانکی، می‌توانید از صرافی‌های بیت کوینی استفاده کنید که این خدمت را به شما ارائه می‌دهند. برای این کار، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا باید در یک صرافی بیت کوین، حساب کاربری خود را ایجاد کنید و وارد آن شوید.
 2. در صفحه اصلی صرافی، گزینه “فروش بیت کوین” یا “تبدیل بیت کوین به تومان” را انتخاب کنید.
 3. سپس، میزان بیت کوین مورد نظر خود را برای فروش و تبدیل به تومان وارد کنید. در این مرحله، صرافی ممکن است از شما به خاطر خدمتی که ارائه می‌دهد، مقداری کمیسیون دریافت کند.
 4. پس از تایید اطلاعات و مبلغ نهایی، صرافی شما را به یک صفحه پرداخت هدایت می‌کند. در این صفحه، باید اطلاعات حساب بانکی خود را، از جمله نام صاحب حساب، شماره حساب بانکی و کد شعبه، وارد کنید.
 5. پس از وارد کردن اطلاعات حساب بانکی، مبلغ تومانی که برای فروش بیت کوین در نظر گرفته شده است، به حساب بانکی شما واریز خواهد شد.
 6. زمان واریز مبلغ به حساب شما بسته به سیاست صرافی ممکن است متفاوت باشد، اما در بیشتر موارد حداکثر تا چند روز کاری است.

هزینه‌های مربوط به تبدیل بیت کوین به تومان و واریز به حساب بانکی چیست و چقدر است؟

هزینه‌های مربوط به تبدیل بیت کوین به تومان و واریز به حساب بانکی ممکن است براساس صرافی مورد استفاده و همچنین حجم معاملات متفاوت باشند.
بعضی از صرافی‌های بیت کوین هزینه‌های ثابتی برای هر تبدیل بیت کوین به تومان و یا واریز به حساب بانکی در نظر می‌گیرند، در حالی که بعضی دیگر هزینه‌های متغیر براساس نرخ تبادلی و یا حجم معاملات را در نظر می‌گیرند و بر اساس آن هزینه تبدیل را محاسبه می‌کنند.
علاوه بر هزینه‌های مربوط به صرافی، بانک‌ها نیز ممکن است برای واریز وجه از حساب صرافی به حساب بانکی، هزینه‌هایی مانند کارمزد واریز وجه و یا کارمزد تبدیل ارز به تومان را دریافت کنند.
بنابراین بهتر است قبل از استفاده از هر صرافی بیت کوین، هزینه‌های مربوط به تبدیل بیت کوین به تومان و واریز به حساب بانکی را دقیقاً بررسی کنید و با توجه به آن، صرافی مورد نظر و مناسب را انتخاب کنید.

بررسی نهایی تبدیل بیت کوین به تومان و واریز به حساب بانکی

Banks-for-Cryptocurrency

برای تبدیل بیت کوین به تومان شما باید با عضویت در یک صرافی بیت کوین خود را بفروشید و سپس پول به‌دست آمده از فروش آن را به حساب خود واریز کنید.
برای تبدیل بیت کوین به تومان راه‌های دیگری نیز دارید و حتی می‌توانید آن‌ها را به ارزهای دیگری مانند تتر نیز تبدیل کنید و سپس آن‌ها را به پول نقد تبدیل کنید اما استفاده از صرافی‌ها بهترین و امن‌ترین راه ممکن است.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400