معرفی انیمه شبدر سیاه؛ داستان، شخصیت‌ها و نمرات

انیمه شبدر سیاه
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

انیمه شبدر سیاه یکی از انیمه‌های شونن است که در سال 2017 منتشر شده است. با ما همراه باشید تا نگاهی به این انیمه داشته باشیم و بیشتر با جزئیات آن آشنا شویم.

ژانر انیمه شبدر سیاه اکشن، کمدی و فانتزی است. اگر به انیمه‌های این ژانر علاقه دارید این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. این انیمه بر اساس یک مجموعه مانگا به همین نام از یوکی تاباتا (Yuki Tabata)  و به کارگردانی تاتسویا یوشیهارا (Tatsuya Yoshihara) ساخته شده است. زمان پخش انیمه شبدر سیاه اولین بار در تاریخ 3 اکتبر 2017 (11 مهر 1396) روی آنتن شبکه TV Tokyo بود و پخش آن پس از چهار فصل در تاریخ 30 مارس 2021 (10 فروردین 1400) به پایان رسید. خبری درباره این که فصل پنجم این انیمه چه وقت پخش خواهد شد در دست نیست اما طبق برخی اخبار یک انیمه سینمایی به اسم شبدر سیاه: شمشیر پادشاه جادوگر (Black Clover: Sword of the Wizard King) در تاریخ 16 ژوئن 2023 (26 خرداد 1402) پخش خواهد شد. تعداد قسمت های انیمه بلک کلاور پس از پایان فصل چهارم آن 170 اپیزود و مدت هر قسمت حدود بیست دقیقه است. در ادامه این مقاله از پلازا به معرفی انیمه شبدر سیاه می‌پردازیم و بیشتر درباره داستان و شخصیت‌های این انیمه صحبت می‌کنیم.

فهرست مطالب: 

داستان انیمه بلک کلاور

انیمه Black Clover

آستا (Asta) و یونو (Yuno) در هنگام نوزادی هر دو در یک روز در یک کلیسا رها شده بودند و کودکی آن‌ها در کنار یکدیگر گذشت. وقتی بزرگ شدند و عنوان پادشاه جادو (Wizard King) را شنیدند به یکدیگر قول دادند که برای رسیدن به این مقام به رقابت بپردازند. هر چه بزرگتر شدند تفاوت‌های آن‌ها بیشتر آشکار شد. یونو توانایی استفاده از جادو داشت اما آستا که نمی‌توانست از جادو استفاده کند می‌خواست این ضعف را با افزایش قدرت جسمی خود جبران کند. وقتی هر دو به پانزده سالگی رسیدند، فقط به یونو یک گریموار شبدر چهار برگ داده می‌شود. پس از مدتی شخصی برای به دست آوردن گریموار شبدر چهار برگ یونو به او حمله می‌کند و آستا برای دفاع از یونو با آن شخص مبارزه می‌کند و در نتیجه آن یک گریموار شبدر پنج برگ به دست می‌آورد. چند روز بعد یونو و آستا دوباره برای رسیدن به مقام پادشاه جادو به رقابت با یکدیگر ادامه می‌دهند. می‌توانید انیمه را برای ادامه داستان تماشا کنید.

شخصیت های انیمه Black Clover و معرفی صداپیشگان

در این بخش قصد داریم به شخصیت های انیمه شبدر سیاه و توانایی‌های آنها بپردازیم و با صداپیشگان آن‌ها نیز آشنا شویم.

آستا (Asta)

انیمه بلک کلاور

آستا شخصیت اصلی انیمه شبدر سیاه است. او در هنگام نوزادی در یک کلیسا رها شده بود. آستا انگیزه زیادی که به پادشاه جادوگر (Wizard King) بعدی تبدیل شود در حالی که قدرت جادویی ندارد. با این وجود تمام تلاشش را انجام می‌دهد که بتواند با افزایش دادن قدرت جسمی خود بر این نقطه ضعف غلبه کند. به این ترتیب او توانست با به دست آوردن یک گریموار شبدر پنج برگ (Five-leaf clover grimoire) که شیطان ضدجادو، لیبه (Liebe)، در آن ساکن است به جوخه شوالیه جادویی (Magic Knight Squad) که گروه گاوهای سیاه (The Black Bulls) نیز نام دارد اضافه شود.

صداپیشه این شخصیت یک صداپیشه ژاپنی به اسم گاکوتو کاجیوارا (Gakuto Kajiwara) است. همچنین صداپیشه این شخصیت در نسخه دوبله انگلیسی دالاس رید (Dallas Reid) نام دارد.

یونو گرینبریال (Yuno Grinberryall)

معرفی انیمه شبدر سیاه

یونو گرینبریال نیز مانند آستا در هنگام نوزادی در همان کلیسا رها شده بود. او فرزند خانواده گرینبریال از پادشاهی اسپید (Spade Kingdom) است. یونو رقیب آستا است و پس از به دست آوردن یک گریموار شبدر چهار برگ عضو گروه طلوع طلایی (Golden Dawn) شد. یونو از جادوی باد (Wind Magic) استفاده می‌کند.

صداپیشه این شخصیت یک صداپیشه ژاپنی به اسم نوبوناگا شیمازاکی (Nobunaga Shimazaki) است. همچنین صداپیشه این شخصیت در نسخه دوبله انگلیسی مایکا سولوسد (Micah Solusod) نام دارد.

 نوئل سیلوا (Noelle Silva)

بررسی انیمه بلک کلاور

نوئل سیلوا یک عضو مو نقره‌ای از گروه گاوهای سیاه و همچنین فرزند چهارم خاندان سیلوا از پادشاهی شبدر (Clover Kingdom) است. نوئل به آستا علاقه دارد اما مایل نیست که این موضوع را به او بگوید. او قدرت جادوی آب دارد اما در ابتدا توانایی کنترل آن را نداشت و باعث خسارت‌هایی می‌شد. بنابراین برای راحت‌تر شدن در کنترل جادوی خود از یک عصا استفاده می‌کرد اما پس از مدتی با تمرین بیشتر و بازخوردهای مثبتی که از دوستان جدیدش در گروه گاوهای سیاه دریافت کرد بر این ضعف غلبه کرد. نوئل در هنگام حمله هیث (Heath) توانست با جادوی جدیدی که یاد گرفته بود در محافظت از مردم شهر کمک کند.

صداپیشه این شخصیت یک صداپیشه ژاپنی به اسم کانا یوکی (Kana Yuki) است. صداپیشه این شخصیت در نسخه دوبله انگلیسی جیل هریس (Jill Harris) نام دارد.

لیبه (Liebe)

زمان پخش انیمه شبدر سیاه

لیبه شیطان عامل ضد جادوی آستا است. او در گریموار پنج برگ لیکت (Licht) ساکن بود اما آستا توانست آن گریموار را به دست آورد. نداشتن جادو باعث شده بود لیبه در یکی از پایین‌ترین درجه‌های نوع خود قرار بگیرد و مورد آزار آن‌ها قرار بگیرد اما به همین دلیل توانست به جهان انسان‌ها وارد شود و مادر آستا او را به فرزندی پذیرفت و از او نگهداری کرد. پس از این که مادر آستا برای محافظت از لیبه در برابر لوسیفرو (Lucifero) جان خود را از دست داد، لیبه تصمیم گرفت انتقام او را از همه شیاطین بگیرد. در یکی از مبارزه‌ها لیبه این موضوع را به آستا می‌گوید و این دو با هم لوسیفرو را شکست می‌دهند و لیبه قول می‌دهد که در تبدیل شدن آستا به پادشاه جادو به او کمک کند.

کنیچیرو ماتسودا (Kenichiro Matsuda) و نوبوهیکو اوکاموتو (Nobuhiko Okamoto) صداپیشه‌های این شخصیت هستند. همچنین صداپیشه‌های این شخصیت در نسخه دوبله انگلیسی کریس جورج (Cris George) و برایس پپنبرگ (Bryce Papenberg) نام دارند. در ادامه به بررسی امتیازهای انیمه شبدر سیاه و نقدهای آن می‌پردازیم.

امتیازات انیمه شبدر سیاه و نقدهای آن

داستان انیمه بلک کلاور

حال که با داستان و کاراکترهای انیمه شبدر سیاه آشنا شدیم، در این بخش به نقد انیمه بلک کلاور و بررسی نمره‌های آن در دو سایت معروف می‌پردازیم. انیمه Black Clover در سایت آی‌ام‌دی‌بی امتیاز 8.2 از 10 و در سایت My Anime List امتیاز 8.1 از 10 را دریافت کرده است.

در بعضی از نقدهای انیمه بلک کلاور گفته شده است که این انیمه به نوعی ایده‌های زیادی را از انیمه معروف ناروتو کپی کرده است. بعضی از نقدهای دیگر این موضوع را بیان می‌کنند که با وجود ضعف‌ها، این انیمه با ساخته شدن هر قسمت در حال بهتر شدن بوده است. اگر فقط امتیازهایی که از این دو سایت گرفته است معیار قرار دهیم یک انیمه خوب محسوب می‌شود و ممکن است اگر طبق سلیقه شما باشد بتوانید از تماشای آن برای گذران وقت استفاده کنید.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی انیمه بلک کلاور پرداختیم. این انیمه فانتزی داستان آستا و یونو گرینبال است که برای رسیدن به مقام پادشاه جادو با یکدیگر رقابت می‌کنند. یونو توانایی جادوی باد را دارد اما آستا توانایی استفاده از جادو ندارد و سعی می‌کند با افزایش قدرت جسمی خودش این ضعف را جبران کند. حال که با داستان و شخصیت‌های این انیمه آشنا شدید می‌توانید تریلر انیمه Black Clover را تماشا کنید و اگر حس می‌کنید می‌توانید از تماشای این انیمه لذت ببرید و می‌خواهید با شخصیت‌های دیگر این انیمه آشنا شوید، دانلود انیمه بلک کلاور را شروع کنید. می‌توانید نظرتان درباره انیمه Black Clover را در بخش دیدگاه‌های پلازا با دیگران به اشتراک بگذارید. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما متشکریم. برای آشنایی با بهترین انیمه‌های سینن نیز می‌توانید نگاهی به این مقاله داشته باشید.

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400