معرفی انیمه JoJo’s Bizarre Adventure ؛ داستان، شخصیت ها و نمرات

انیمه JoJo's Bizarre Adventure
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

انیمه جوجو، که از یکی از پرفروش ترین مانگا های تاریخ اقتباس شده، تا سال 2012 دارای هیچ اقتباس درخوری نبود. در این نوشته به معرفی انیمه JoJo’s Bizarre Adventure می‌پردازیم.

ماجراجویی عجیب جوجو  اقتباسی از مجموعه مانگای ژاپنی به همین نام است که توسط هیروهیکو آراکی (Hirohiko Araki) نوشته شده و داستان آن بر ماجراهای مرموز خانواده جوستار در طول چند نسل، از پایان قرن نوزدهم تا دوران مدرن تمرکز دارد.

اولین جلد مانگا این اثر در سال 1987 در مجله Weekly Shōnen Jupm منتشر شد و تا به الان 131 جلد از آن منتشر شده است. گفتنی است که این اثر با فروش بیش از 120 میلیون نسخه‌ای، از پرفروش ترین مانگاهای تاریخ به شمار می‌آید.

ماجراجویی عجیب جوجو به دلیل سبک هنری، ارجاعات مکرر به موسیقی و مد محبوب غربی، و نبردهایی با محوریت استند‌ه و توانایی‌های ماوراء طبیعی منحصربه‌فرد مشهور است. تعداد فصل های انیمه ماجراجویی عجیب جوجو 5 فصل است و ساخت فصل های بعدی آن نیز تایید شده است. با بررسی انیمه جوجو با پلازا همراه باشید.

فهرست مطالب:

داستان انیمه جوجو

انیمه JoJo's Bizarre Adventure

جهان ماجراجویی عجیب جوجو بازتابی از دنیای واقعی با وجود نیروها و موجودات ماوراء طبیعی است. در این جهان، برخی از افراد می‌توانند از قدرت معنوی درونی خود برای مبارزه با این نیروها استفاده کنند که این قدرت‌ها به دو نوع سوتاندو و ریپل تقسیم می‌شود. روایت ماجراجویی عجیب جوجو به بخش هایی با داستان‌های مستقل و شخصیت‌های مختلف تقسیم می‌شود. هر یک از قهرمانان سریال عضوی از خانواده جوستار‌ هستند که نوادگان اصلی دارای یک علامت ستاره‌ای شکل در بالای تیغه شانه چپ خود هستند و نام اکثرشان به اختصار به “جوجو” می‌باشد.

شخصیت های انیمه JoJo’s Bizarre Adventure

در ادامه با معرفی کاراکترهای انیمه جوجو، با برخی از پروتاگونیست های این اثر آشنا می‌شویم.

جاناتان جواستار (Jonathan Joestar)

انیمه JoJo's Bizarre Adventure

جاناتان، پسر جورج جوستار اول است که نام خانوادگی خود را با غرور یدک می‌کشد و در عین حال تلاش می‌کند تا مردی باشد که هرگز از خط قرمز های خود عبور نکرده و از نیازمندان دفاع کند، حتی در مواقعی که در شرایط سختی قرار داشته باشد. او فردی پرشور است و می خواهد در هر کاری که انجام می دهد بهترین باشد. جاناتان در انیمه JoJo’s Bizarre Adventure در آرک Phantom Blood به عنوان پروتاگونیست حضور دارد.

جوزف جواستار (Joseph Joestar)

انیمه جوجو

جوزف (متولد 27 سپتامبر 1920) پروتاگونیست  آرک داستانی Battle Tendency و نوه جاناتان جوستار است. او که توسط مادربزرگش ارینا و اسپیدواگن بزرگ شده بود، رفتاری خشن‌تر و سرکش تر از پدربزرگ نجیب زاده‌اش داشت، اما با این حال هنوز هم قلبی نجیب دارد. جوزف می‌تواند مانند پدربزرگش از هامون استفاده کند، اما در ابتدا در استفاده از آن مهارت نداشت تا زمانی که زیر نظر لیزا شروع به تمرین کرد.

جوتارو کوجو (Jotaro Kujo)

ماجراجویی عجیب جوجو

جوتارو نوه جوزف استار است. او عموما به عنوان یک مجرم خشن با قلبی مهربان شناخته می‌شود که همراه با پدربزرگ و متحدانش به مصر سفر کرده تا DIO را شکست داده و جان مادرش را نجات دهد. جوتارو فردی درونگرا است و به ندرت احساسات خود را نشان می‌دهد. با این حال، او از این ویژگی استفاده می‌کند تا آرامش خودش را حفظ کرده و در موقعیت‌های وخیم، اوضاع را مدیریت کند. جوتارو در انیمه JoJo’s Bizarre Adventure به عنوان پروتاگونیست آرک داستانی Stardust Crusaders حضور دارد.

جوسوکه هیگاشیکاتا (Josuke Higashikata)

انیمه JoJo's Bizarre Adventure

جوسوکه، متولد 1983 پروتاگونیست آرک داستانی Diamond Is Unbreakable است که به عنوان پسر نامشروع جوزف جواستار شناخته می‌شود. هنگامی که جوسوکه چهار ساله بود، به دلیل تأثیر دیو بر نسل خونی جواستار در رویدادهای Stardust Crusaders، یک استند را بیدار کرد. اما به دلیل طبیعت ملایمش، استندش بر علیه او کار کرد و باعث شد که او به طور مهلکی بیمار شود.

جورنو جیوانا (Giorno Giovanna)

انیمه جوجو

جورنو پروتاگونیست و پسر نامشروع DIO است. با این حال، از آنجایی که سر DIO به بدن بریده شده جاناتان جوستار در زمان لقاح جیورنو چسبیده بود، او  یک جوستار و پسر بیولوژیکی جاناتان به شمار می‌آید و نشان تولد جوستار را به عنوان اثبات اصل و نسب جوستار دارد. او از نظر شخصیتی هم به DIO و هم به جاناتان شباهت دارد و این موضوع باعث می‌شود توسط جوتارو و کویچی مورد توجه قرار بگیرد. جورنو در انیمه JoJo’s Bizarre Adventure به عنوان پورتاگونیست در آرک داستانی Glden Wind حضور دارد.

همچنین بخوانید :

جانی جواستار (Johnny Joestar)

ماجراجویی عجیب جوجو

جانی جوستارپروتاگونیست آرک داستانی Steel Ball Run است. او که در کنتاکی به دنیا آمد و مدتی را در بریتانیا گذراند، یک اعجوبه مسابقه اسب دوانی بود تا اینکه یک درگیری باعث شد او از کمر به پایین فلج شود. او در استیل بال ران شرکت کرد تا از ژیرو زپلی نحوه استفاده از اسپین را بیاموزد، زیرا این تنها چیزی است که او را قادر ساخته دوباره بتواند بایستد. جانی در نهایت Stand Tusk را توسعه می‌دهد که به او اجازه می‌دهد ناخن‌هایش را به سمت بقیه شلیک کند.

امتیازات انیمه JoJo’s Bizarre Adventure

بد نیست بدانید که مجله IGN در نقد ماجراجویی عجیب جوجو، آن را در دسته بندی آثاری که “باید خوانده شود” قرار داده و این اثر را “یک استاندارد تقریباً غیرقابل مشاهده در اکثر مانگای تولید شده امروزی” اعلام کرد. انیمه جوجو موفق به کسب نمره 8.5 از وبسایت IMDB شده است. همچنین این انیمه پرطرفدار، در وبسایت MYanimelist نیز نمره 7.9 را ثبت کرده.

نکات جالب

 • هیروهیکو آراکی یکی از طرفداران پر و پا قرص موسیقی غربی است و بسیاری از شخصیت ها و استندهای انیمه از روی نوازندگان و آهنگ ها نامگذاری شده‌اند.
 • هیروهیکو آراکی استنند‌ها را به عنوان راهی برای توضیح قدرت‌های روانی ارائه کرد. او باور نداشت که کسی بتواند یک شی را با ذهن خود حرکت دهد، اما می‌توانست باور کند که کسی با ذهن خود چیزی خلق کرده است که می‌توان در آن یک شی را با ذهن حرکت داد.
 • هیروهیکو آراکی مصر را به عنوان پایگاه عصر مدرن دیو انتخاب کرد، زیرا یک بار در سفری به آنجا رفته بود و فکر می‌کرد مردم آنجا تهدیدآمیز و ترسناک به نظر می‌رسند. حضور این مکان در مانگا ادای احترامی به داستان میتسوترو یوکویاما به نام “بابل دوم” است که در صحرا اتفاق می‌افتد.

ماجراجویی عجیب جوجو

 • انیمه JoJo’s Bizarre Adventure در 25 امین سالگرد انتشار مانگا این اثر، شروع به پخش کرد.
 • در حماسه Stardust Crusaders، بیشتر استندها از کارت‌های تاروت و خدایان مصری نامگذاری شده اند.
 • همانطور که در تیتراژ آغازین حماسه Diamond Is Unbreakable دیده می‌شود، نماد خانواده جوجو یک قلب است. جوتارو و جوسوکه در Diamond Is Unbreakable تزیینات قلبی در لباس خود می‌پوشند، و دیو براندو در Stardust Crusaders  نیز  تزیینات قلبی دارند. قلب نماد شجاعت و نجابت و همچنین ضعف است و این ویژگی‌ها عموما خصوصیات اخلاقی خانواده جوستار را نشان می‌دهد و هم منبع قدرت آنها نیز است. هامون (همان موج های انرژی) و پایه های تکامل یافته بعدی آنها از خون سرچشمه می‌گیرند و قلب چیزی است که خون را در بدن پمپاژ می‌کند.
 • تعداد قسمت های انیمه JoJo’s Bizarre Adventure تا به الان 191 قسمت است.
 • ژانر ماجراجویی عجیب جوجو فانتزی، ماجراجویی و ماوراء طبیعی تعریف شده است.

سخن پایانی

آیا شما هم از طرفداران انیمه JoJo’s Bizarre Adventure هستید؟ در صورتی که این اثر را تماشا کرده‌اید، حتما نظر خود را با ما درباره ماجراجویی عجیب جوجو به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
J.J
.
26 اردیبهشت 1402، 12:20
پاسخ
0
6
شاهکاری که هرگز تکرار نخواهد شد به راحتی میشه پیشرفت نویسنده و کرکتر نویسی رو دید هر پارت بهتر از پارت قبل بهترین شخصیت پردازی های تاریخ انیمه و مانگا به قطع یقین برای جوجو به خصوص پارت ۵ ۶ ۷ و ۸ هست
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402