بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در زمینه بلاک چین در سال 2023

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل بلاک چین
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اصولا یکی از بهترین پارامتر‌ها برای انتخاب رشته دانشگاهی به غیر از علاقه، توجه به این است که چه علمی دنیای امروز را درگیر خودش کرده است. برای مثال بلاک‌چین یکی از آن فناوری‌هایی است که از زمان حضورش تا به الان در حال ایجاد تحول در صنایع مختلف است و توانسته با ارزهای دیجیتال یک اقتصاد مدرن یا مجازی را به دنیا عرضه کند. پس می‌توان گفت اگر قصد دارید در یک رشته دانشگاهی که زمینه کاری خوبی دارد و همچنین به دلیل کمی نوظهور بودنش دارای متخصص کمتری نسبت به سایر رشته‌ها است تحصیل کنید، تحصیل در زمینه بلاک چین گزینه خوبی است. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته بلاک چین، می‌پردازیم.

رشته بلاک چین و آینده آن

قبل از اینکه به معرفی دانشگاه‌های برتری که دوره آموزش بلاک چین را برگزار می‌کنند بپردازیم؛ بهتر است کمی به معرفی اجمالی این رشته و آینده آن بپردازیم. به طور کلی تمام رشته‌‌های دانشگاهی مرتبط با ارز دیجیتال مانند بلاک چین یک رشته میان رشته‌ای محسوب می‌شوند که مبانی مربوط به کامپیوتر را با دیگر علم‌ها تلفیق می‌کند. در این رشته شما مشغول به یادگیری دروس مختلف مربوط به فناوری بلاک چین، رمزنگاری، اقتصاد، امنیت و … می‌شوید. به دست آوردن تمام این اطلاعات و به نوعی تحصیل در زمینه بلاک چین می‌تواند زمینه‌های شغلی متفاوت چون تحلیل‌گر و مشاور بلاک چین، معامله‌ در بازار ارزهای دیجیتال، توسعه دهنده فناوری بلاک چین و … را برای شما فراهم سازد.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در زمینه بلاک چین

برای انتخاب دانشگاه اصولا فیلترهای زیادی لازم است تا بتوانید از هر لحاظ دانشگاه مدنظر خود را مورد بررسی قرار دهید و آن را انتخاب کنید. اما در ادامه سعی می‌کنیم لیستی از بهترین دانشگاه‌ها که توسط سایت‌های معتبر این حوزه انتخاب شده‌اند را به شما ارائه دهیم.

تحصیل رشته بلاک چین در دانشگاه ملی سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور

همانطور که می‌دانید کشورهای شرق آسیا اصولا از پیشروترین کشورها در زمینه ارز دیجیتال هستند و همین سبب شده تا دانشگاه‌های آن‌ها نیز رتبه‌های بالایی را به خود اختصاص بدهند. یکی از این دانشگاه‌ها که هسته مرکزی پذیرش در زمینه ارز دیجیتال محسوب می‌شود، دانشگاه ملی سنگاپور است. این دانشگاه دارای یک مرکز بلاک چین است که درآن همواره درحال ساخت پروژه‌های جدید و انجام تحقیقات مختلف هستند به طوری که هر مقاله‌ای که از این مرکز تحقیقاتی منتشر شود، قطعا مورد توجه متخصصان این حوزه نیز قرار می‌گیرد.

موسسه تکنولوژی ماساچوست

MIT یا همان موسسه تکنولوژی ماساچوست نیز جز بهترین دانشگاه‌هایی است که اکثر تمرکزش بر روی رشته‌های مهندسی، کامپیوتر و ریاضیات است. همین مورد سبب شده تا بتواند اولین موسسه رسمی باشد که توانسته به پژوهش در زمینه اکوسیستم‌های غیر متمرکز بپردازد و شرایط تحصیل در زمینه بلاک چین را فراهم کند.

شروع کار قدیمی‌ترین باشگاه‌ها که در زمینه بلاک چین کار می‌کردند از محوطه همین دانشگاه آغاز شده است و همین از نکاتی است که می‌توان به آن اشاره کرد تا سطح این دانشگاه در زمینه تدریس بلاک چین و ارزهای دیجیتال اثبات شود. البته به غیر از این مورد تدریس دوره بلاک چین توسط گری گنسلر، که رئیس کمیسیون اوراق بهادار آمریکا در سال‌های ریاست جمهوری اوباما بوده است نیز قابل توجه است.

تحصیل رشته بلاک چین در دانشگاه برکلی کالیفرنیا

دانشگاه برکلی کالیفرنیا

دانشگاه‌ برکلی نیز جز یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در زمینه بلاک چین است. مسئولین این دانشگاه به دلیل اهمیت ویژه‌ای که به این رشته می‌دهند هرساله بودجه زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند تا بتوانند پروژه‌های مربوط به ارز دیجیتال خود را جلو برده و به نتیجه برسانند. جالب است بدانید تعداد دروسی که باید در رشته‌ های دانشگاهی مرتبط با ارز دیجیتال این دانشگاه بخوانید از بقیه دانشگاه‌ها بیشتر است و این مورد نشان می‌دهد که سطح علمی شما پس از فارغ التحصیلی نسبت به دیگر افراد بالاتر است.

دانشگاه هاروارد

یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها، دانشگاه هاروارد است. این دانشگاه با وجود اینکه کمی در لیست بهترین دانشگاه‌ها سطح پایین‌تری دارد اما یکی از بالاترین درصد‌های فارغ التحصیلان شاغل به کار را در حوزه بلاک چین به خود اختصاص داده است.

دانشگاه آکسفورد

قدیمی‌ترین دانشگاه جوامع انگلیسی زبان که دارای بزرگترین کتابخانه دانشگاهی است، دانشگاه آکسفورد است. این دانشگاه دارای یک مرکز تحقیقاتی برای پژوهش‌های مربوط به بلاک چین است که مقالات انتشار شده توسط آن‌ها از سطح بالایی برخوردار هستند. مرکز کارآفرینی این دانشگاه توانسته با ارز دیجیتال ریپل همکاری مناسبی برقرار کند که نتیجه این همکاری تاثیرات زیادی بر روی بازار رمز ارزها داشته است پس می‌توان گفت یکی از دانشگاه‌های معتبر برای تحصیل در زمینه بلاک چین همین دانشگاه است.

تحصیل رشته بلاک چین در دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل

شهرت این دانشگاه به دلیل قدرت تحقیقاتش است و هرکسی که در حوزه بلاک چین فعالیت می کند می‌داند که در این رشته پژوهش و تحقیقات حرف اول را می‌زنند. دانشگاه کرنل در مقایسه با دیگر دانشگاه‌ها تعداد بیشتری دوره آموزش بلاک چین برگزار کرده است. این دانشگاه سمینارها و کارگاه‌های بزرگی راه‌اندازی می‌کند که در برگزاری آن افراد سرشناسی مثل بنیانگذار اترویم نیز همکاری می‌کنند.

همچنین به غیر از این موارد آمار افراد شاغلی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند نیز بسیار امیدوار کننده است زیرا طبق آمار بسیاری از دانشجوهای این دانشگاه بعد از تحصیل در سمت‌های بالایی در حوزه بلاک چین مشغول به کار هستند.

کالج دانشگاهی لندن

یکی از دانشگاه‌هایی که در لیست بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در زمینه بلاک چین قرار می‌گیرد کالج دانشگاهی لندن است که یکی از بهترین دانشگاه‌ها در اروپا نیز محسوب می‌شود. این دانشگاه به صورت تخصصی در زمینه امنیت، علوم کامپیوتر و کدنویسی درحال فعالیت است به همین دلیل با دوره‌های مختلف در پی بالابردن قدرت تحلیل و کدنویسی دانشجویان در زمینه بازارهای مالی است.

مهندسی بلاک چین در ایران

اگر بخواهیم نگاهی به دانشگاه‌های ایران بیاندازیم نیز باید اشاره کنیم اولین واحد دانشگاهی که مربوط به بلاک چین و ارزهای دیجیتال بود در دانشگاه صنعتی شریف تهران ارائه شد. اما به طورکلی به تحصیل در زمینه بلاک چین در ایران آنچنان که باید بها داده نشده است.

جمع بندی

در آخر باید بگوییم که ما در این مقاله سعی کردیم تا چند عدد از بهترین دانشگاه‌ها را برای تحصیل در زمینه بلاک چین معرفی کنیم، اما این دانشگاه‌ها تمام آن‌ها نبودند و به طور قطع دانشگاه‌های فراوانی وجود دارند که در این زمینه عملکرد بالایی از خود نشان‌ داده‌اند.

اما اگر از بحث دانشگاه خارج شویم باید بگوییم که تحصیل در حوزه بلاک چین راه های زیادی را به روی آینده شما باز می‌کند اما باید توجه داشته باشید که در ابتدا به علاقه خود نسبت به دروس این رشته و زمینه کاری آن مطمئن شوید سپس با تلاشی مضاعف برای بدست آوردن تخصص کافی در این رشته شروع به حرکت کنید زیرا علاوه بر سخت بودن دروس رشته و زمینه کاری آن باید یک مرحله سخت‌تر به نام مهاجرت تحصیلی را نیز پشت سر بگذارید.

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402