اصطلاحات توییتر ؛ معنی کوت، فیو، ریپورت و … / معنی 49 اصطلاح عجیب توییتر

اصطلاحات توییتری
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به اصطلاحات توییتر آشنایی نداشته باشید حتما گیج می‌شوید و خیلی زود از این شبکه فرار می‌کنید! اصطلاحات توییتر در تمام فرهنگ‌ها جا افتاده و کاربران توییتر از همین کلمات برای ارتباط با هم استفاده می‌کنند.

توییتر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی حال حاضر است. گفتگوهای صورت گرفته در این جامعه بزرگ چندین میلیونی و چند ملیتی اغلب واژه سازی‌ها و اصطلاحاتی را پدید آورده یا از زبانی به زبان دیگر وارد کرده است. در این مقاله به بررسی و توضیح معنی اصطلاحات توییتر می‌پردازیم. برای آشنایی با اصطلاحات توییتری همراه پلازا باشید.

فهرست مطالب

معنی اصطلاحات توییتر

اصطلاحات توییتر به دو دسته تقسیم می‌شوند: یک دسته اصطلاحاتی هستند که توسط کاربران ساخته شده و ریشه در زبان فارسی دارند. دسته دیگر ریشه در زبان‌های دیگر غالبا انگلیسی داشته و از زبان دیگری وارد مکالمات ما شده‌اند. در این قسمت به توضیح اصطلاحات توییتر می‌پردازیم. بدنیست بدانید که براساس زبان های مختلف سراسر دنیا گاهی اوقات یکی از اصطلاحات توییتری که با یک زبان خاص گفته میشود در معرض ترند شدن قرار میگیرد که بسیاری از کاربران به این فکر میکنند که بخش جدیدی در این شبکه جهانی اضافه شده است که این گونه نبوده و در ادامه به اصطلاحات اصلی شبکه اشاره خواهیم داشت.

همچنین بخوانید :

1. آواتار (Avatar)

آواتار از اصطلاحات توییتر به معنای عکس حساب کاربری اشخاص است. آواتار در توییتر به موارد دیگری نظیر عکس پروفایل نیز معروف بوده است که در این بخش میتوانید یک لوگو یا عکس از خودتان برای حساب کاربری قرار دهید که اطمینانی برای درست یا غلط بودن تصویر وجود نداشته است.

2. اصطلاحات توییتر: آواتار تخم مرغی

به آواتارهای بدون عکس توییتر، آواتار تخم‌مرغی یا کله‌تخم‌مرغی می‌گویند که منظور از این اصطلاح، همان کاربر تازه وارد توییتر است. این اصطلاح در واقع ریشه در نسخه‌های قدیمی توییتر دارد که در آن تصویر تخم مرغی به جای عکس کاربران تازه وارد توییتر قرار می‌گرفت و تا زمانی که کاربر عکس را تغییر نمی‌داد، به همان شکل باقی می‌ماند. این تصویر بدلیل اینکه توئیتر در لوگوی خود از یک پرنده استفاده نموده درنظر گرفته شده که ممکن است در آینده با تغییراتی همراه باشد.

3. هدر (Header)

هدر از اصطلاحات توییتر بوده و منظور از این واژه عکس کاور حساب کاربری است. این عکس پشت عکس اصلی حساب کاربری قرار می‌گیرد. در واقع معنی هدر در توییتر یک تصویر واضح و بزرگتر نسبت به آواتار بوده که میتوان در آن توضیح مختصری از حیطه کاری خود دهید.

معنی اصطلاحات توییتر

4. بایو یا بیو (Biography)

بایو یا بیو که خلاصه شده کلمه بیوگرافی است، به توضیحات مختصری گفته می‌شود که شخص در حساب کاربری خود درباره خودش می‌نویسد. این بخش محدودیت کاراکتری را به همراه داشته که بیشتر از 200 یا 300 واژه نمیتوان در آن متن قرار دارد.

5. فالو (Follow)

به عمل دنبال کردن افراد، فالو می‌گویند. همچنین در زبان فارسی دنبال کردن شخص در شبکه های مجازی نیز فالو گفته میشود که اصطلاح انگلیسی آن عامه ی خاص شده و بیشتر کاربران از این واژه استفاده میکنند.

6. فالوئر (Follower)

به کسانی که شما را دنبال می‌کنند، فالوئر گفته می‌شود. همچنین در زبان پارسی به دنبال کنندگان نیز فالوور گفته میشود.

آشنایی با اصطلاحات توییتری

7. فالوئینگ (Following)

به کسانی که شما آن‌ها را دنبال می‌کنید، فالوئینگ می‌گویند و می‌توانید آن‌ها را در قسمت فالوئینگ صفحه کاربری خود ببینید. که در این بخش با محدودیی خاصی مواجه نخواهید بود.

8. فالوبک (Followback) : اصطلاحات توییتر

اگر کسی که شما دنبال می‌کنید شما را دنبال کند، فالوبک صورت گرفته است.

9. آنفالو (Unfollow)

اگر بعد از مدتی دنبال کردن (فالو کردن) کسی در توییتر از دنبال کردن او دست بردارید، او را آنفالو کرده‌اید.

10. فالوآنفالو کردن

وقتی در یک زمان تعداد زیادی از افراد را در توییتر دنبال (فالو) کنید و پس از اینکه شما را فالوبک کردند آن‌ها را آنفالو کنید، فالوآنفالو کرده‌اید. این کار راه ناپسندی برای افزایش فالوئر است.

11. پیشنهاد فالو

اگر صفحه خاصی را برای پیشنهاد فالو به دیگران در نظر دارید، کافی‌ست نام کاربری آن صفحه را در توییت خود تگ کنید. وقتی کاربری بخواهد کاربر دیگری را به هر دلیلی به دیگران برای فالو پیشنهاد بدهد، از هشتگ استفاده می‌کند تا بقیه فالوئرهایش نیز آن شخص را فالو کنند. به این عمل پیشنهاد فالو گفته می‌شود.

ویدئو های مرتبط
thumbnail
چطور نوشته ای تعلیق آمیز داشته باشیم؟ (زیرنویس فارسی)
00:04:4101 مرداد 1401، 13:30
thumbnail
مقایسه a51 با a70 سامسونگ ؛ کدامیک بهتر است؟
00:07:5624 دی 1399، 13:15

معنی اصطلاحات توییتر

12. هل دادن : اصطلاحات توییتر

به ریتوییت کردن کاربری با هدف فالو شدن او توسط بقیه یا ریتوییت کردن یکی از توییت‌های کاربران با هدف اینکه به تعداد افراد بیشتری نمایش داده بشود، هل دادن گفته می‌شود.

13. پروتکت (Protect)

وقتی که صفحه کاربری شما شخصی باشد به آن پروتکت یا پرایویت (Private) می‌گویند که در این صورت توییت‌های شما را فقط کسانی می‌توانند ببینند که شما به آن‌ها اجازه داده باشید.

14. اصطلاحات توییتر: لاک (Lock)

اگر توییتر به دلایل مختلفی از جمله غیبت طولانی مدت، فالو‌ کردن پشت سر ‌هم و… حساب شما را غیرفعال کند، به اصطلاح می‌گویند که صفحه شما لاک شده است. معمولا خارج شدن از این حالت دو سه روز طول می‌کشد تا الوئینگ‌های شما مجدداً بارگذاری شوند.

15. دی اکتیو (Deactivate)

غیرفعال کردن حساب کاربری را دی اکتیو شدن می‌گویند. صورت کامل این کلمه «دی اکتیویت» است که در محاورات به آن دی اکتیو می‌گویند.

معنی اصطلاحات توییتری

16. ریپورت (Report)

وقتی توییتی را به دلایلی از جمله توهین‌آمیز بودن، مسائل نژادپرستی و… به توییتر گزارش بدهید، در واقع آن را ریپورت کرده‌اید.

17. اصطلاحات توییتر: ساسپند (Suspended)

اگر تعداد زیادی از کاربران اکانت توییتری را به دلایلی از جمله نژادپرستی و محتوای خشن و… به توییتر گزارش کنند، توییتر پس از بررسی حساب موردنظر و اثبات این دلیل، حساب کاربری مدنظر را ساسپند می‌کند یا برای همیشه می‌بندد.

18. بلاک (Block)

اگر کاربری را مسدود کنید و او قادر به خواندن محتوای صفحه شما نباشد، در واقع او را بلاک کرده‌اید.

معنای اصطلاحات توییتر

19. آنبلاک (Unblock)

اگر کاربری را از حالت انسداد یا بلاک خارج کنید، معنای اصطلاحات توییتر او را آنبلاک کرده‌اید.

20. بلاک آنبلاک (Block Unblock)

اگر نمی‌خواهید کسی توییت‌هایتان را بخواند و یا توییت‌های او را بخوانید، می‌توانید اول او را بلاک و بعد آنبلاک کنید. با این روش ارتباطتان با هم قطع می‌شود. درست مثل اینکه به حساب کاربری آن شخص رفته‌اید و خودتان را آنفالو کرده‌اید. بلاک آنبلاک را به‌اختصار «ب‌آ» یا «ب.ا» هم می‌نویسند.

21. میوت (Mute)

اگر کسی را فالو کرده‌اید، اما در عین حالی که نمی‌خواهید او را بلاک کنید، توییت‌های او را نیز نمی‌خواهید ببینید، از این روش استفاده کنید. با میوت کردن اکانت شخص مورد نظر نیازی به آنفالو یا بلاک کردن او و شروع داستانی جدید و پر دردسر نخواهید داشت. میوت کردن اشخاص اعلانی برای آن‌ها ارسال نمی‌کند.

آموزش اصطلاحات توییتر

22. اصطلاحات توییتر: تایم لاین (Timeline)

در معنی اصطلاحات توییتری به صفحه اصلی‌ای که در آن توییت‌ها را مشاهده می‌کنید، تایم لاین می‌گویند.

23. توییت (Tweet) : اصطلاحات توییتر

هنگام آشنایی با اصطلاحات توییتر شاید اصلی‌ترین کلمه همین «توییت» باشد. به محتوای ارسالی توسط هر اکانت توییتر، توییت می‌گویند. این کلمه با پست گذاشتن در سایر شبکه‌های اجتماعی هم معنی است.

24. توییتِ پین (Pin Tweet)

به توییتی که در صفحه حساب کاربری خود سنجاق کرده‌اید، توییت پین گفته می‌شود. این توییت سنجاق شده همیشه اولین توییت قابل مشاهده در صفحه شما خواهد بود. البته می‌توانید هر زمان بخواهید آن را تغییر دهید.

توضیح اصطلاحات توییتر

25. لیست (List)

در این فهرست اشخاصی قرار می‌گیرند که آن‌ها را فالو نکرده‌اید و قصد فالو کردن آن‌ها را ندارید، اما می‌خواهید در جریان توییت‌های آن‌ها باشید. توجه داشته باشید که توییت‌های افراد دارای اکانت عمومی در این قسمت قرار می‌گیرند. می‌توانید دو لیست عمومی و خصوصی بسازید. افرادی که در لیست عمومی باشند توسط افراد دیگر قابل مشاهده هستند و می‌توانند لیست شما را دنبال کنند. در برابر آن فهرست خصوصی قرار دارد که تنها شما می‌توانید آن را مشاهده کنید.

26. بوکمارک (Bookmark)

در ادامه آموزش اصطلاحات توییتر به واژه بوکمارک می‌رسیم. اگر از توییتی خوشتان آمده و می‌خواهید باز هم آن را ببینید، می‌توانید آن را بوکمارک کنید. توییت‌های بوکمارک شده فقط توسط شما قابل مشاهده بوده و در دسترس عموم نیستند. البته این امکان در نسخه وب در دسترس نیست و استفاده از آن تنها در نسخه موبایل امکان پذیر است.

27. ریکامندیشن (Recommendation) ؛ اصطلاحات توییتر

توییتر بر اساس الگوریت‌های خاص خود از جمله افرادی که با آن‌ها در توییتر در تماس هستید، شماره‌ها و آدرس ایمیل‌هایی که دارید، موقعیت مکانی و… افراد و توییت‌های خاصی را برای فالو کردن به شما پیشنهاد می‌کند که به این عمل ریکامندیشن گفته می‌شود.

توضیح اصطلاحات توییتر

28. توییت فاخر

توییتی که از لحاظ ادبی قوی بوده و دارای محتوای قوی باشد و به همین خاطر بسیار ریتوییت شود را توییت فاخر می‌نامند.

29. توییت هوایی

اگر بدون توجه به اینکه شخصی حساب کاربری توییتر دارد یا خیر حرفی را به او توییت کنید، توییت هوایی انجام داده‌اید. البته در حال حاضر این اصطلاح غالبا برای مواقعی استفاده می‌شود که قصد پاسخ دادن توییتی را نه از طریق منشن دادن، بلکه از طریق توییتی مجزا دارید.

30. ضد هوایی

ضد هوایی به پاسخ طرف مقابل به توییت هوایی گفته می‌شود. در این موقعیت شخص توییت هوایی خاصی را توییتی به خود دانسته و بدون ذکر نام به صورت هوایی پاسخ می‌دهد.

31. ریتوییت (Retweet)

ریت و فیو در توییتر چیست؟ به عمل بازنشر کردن محتوا، ریتوییت گفته می‌شود. خلاصه شده این کلمه در میان فارسی زبانان «ریت» است.

32. کوت (Quote) ؛ اصطلاحات توییتر

معنی کوت در توییتر در واقع همان ریتوییت است، با این تفاوت که می‌توانید در آن نظرتان را نیز بیان کنید. البته توییتر این اصطلاح را به عبارت Retweet with Comment یا ریتوییت با کامنت تغییر داد.

اصطلاحات توییتر کوت

33. تق

خلاصه عبارت «توییت قبلی»، تق گفته می‌شود. مثلا برای ارجاع به توییت قبلی #تق نوشته می‌شود.

34. تب

به خلاصه عبارت «توییت بعدی»، تب گفته می‌شود. این اصطلاح بیشتر جنبه پیش خبری داشته و برای اعلام چیزی استفاده می‌شود.

35. اصطلاحات توییتر: رتق

به خلاصه عبارت «ریتوییت قبلی» رتق می‌گویند. در نظر بگیرید که توییتی را ریتوییت کرده‌اید و حالا می‌خواهید ویدیویی را نیز درباره آن توییت کنید. در این موارد می‌توانید از #رتق استفاده کنید.

36. رتب

همچنین برای آشنایی با اصطلاحات توییتری باید بدانید که به خلاصه عبارت «ریتوییت بعدی» رتب گفته می‌شود. این اصطلاح زمانی استفاده می‌شود که بخواهید ادامه توضیحاتی درباره توییتتان را در توییت بعدی بنویسید. مثلا می‌توانید بنویسید: «در ادامه #رتب را مشاهده کنید».

37. فیو (Favorite)

نام قدیمی لایک در توییتر فیو است. صورت کامل این کلمه، فِیوریت است. از زمانی که توییتر به جای استفاده از آیکون ستاره از قلب استفاده کرد، فیو به لایک تغییر یافت؛ اما بعضی هنوز بنا به عادت گذشته به جای اصطلاح لایک از فیو استفاده می‌کنند.

اصطلاحات توییتر فیو

38. اصطلاحات توییتر: فیواستار (Favstar)

به توییت‌هایی با بیش از 1000 فیو، فیواستار می‌گویند.

39. فیو کردنِ منشن

اگر شخصی به توییت شخص دیگر منشن دهد و نفر سومی منشن او را فیو کند، به اصطلاح فیو کردن منشن صورت گرفته است. این کار بیشتر نشان از این امر دارد که آن شخص از این منشن به این توییت خوشش آمده یا با نظر کسی که منشن داده موافق است.

40. بی‌ نوتیف‌ شدن

کوتاه شده عبارت «بدون نوتیفیکیشن شدن» است. وقتی حساب کاربری کسی لیمیت شده یا بنا به دلایل امنیتی معلق می‌شود، پس از بازگشت بین 48 تا 72 ساعت نمی‌تواند متوجه هرگونه اینتراکشنی (لایک، ریتوییت و منشن) از سوی فالوئرهای خود شود.

41. اینتراکشن (InterAction)

منظور از این اصطلاح اثر متقابل بین افراد (لایک یا ریتوییت کردن و…) است. وقتی کاربری زیر توییت کاربر شخص دیگر کامنت (منشن) بگذارد در واقع با او اینتراکشن یا تعامل داشته است.

42. منشن (Mention) : از اصطلاحات توییتر

به پاسخ دادن به توییت‌ها منشن می‌گویند. این عمل در واقع همان کامنت گذاشتن است.

43. منشن قطاری ؛ اصطلاحات توییتر

وقتی تعداد زیادی از کاربران توییتر را در یک ریپلای منشن کنند، در واقع منشن قطاری انجام داده‌اند.

44. لیمیت شدن (Limit)

به زمانی گفته می‌شود که توییتر کاربر را به دلیل رفتارهایش محدود کرده باشد. در این حالت کاربر نمی‌تواند شخص جدیدی را فالو کند یا توییت دیگران را لایک کند. این حالت اغلب زمان به وجود می‌آید که کاربر در بازه زمانی کوتاه تعداد زیادی را فالو یا آنفالو کرده باشد. زمان لیمیت شدن 3 روز است.

آموزش اصطلاحات توییتر

آیا حساب توییتر دارید؟ توییتر را به دیگران توصیه می‌کنید؟ شما چه اصطلاحات دیگری را در توییتر می‌شناسید؟ آیا این مقاله در زمینه آشنایی با اصطلاحات توییتر برای شما مفید بود؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

45. اصطلاحات توییتر: معنی nmt در توییتر

nmt در توییتر یعنی چی؟ اصطلاح nmt که مدتی است در توییت‌های زیادی دیده می‌شود، مخفف کلمه “نمیتونم” است.

46. ضد ساس در توییتر

ضد ساس در توییتر چیست ؟ زمانی کاربر بدنبال ضد ساس میگردد که اکانتش مسدود یا همان ساسپند شده باشد. در این شرایط باید بدنبال دلیل آن باشید و سپس با گزارش دادن به توییتر بدنبال برطرف نمودن آن بود.

47. معنی رد فلگ در توییتر

رد فلگ یا پرچم قرمز، به معنی نشانه‌هایی است که در روابط شما با افراد، هشدار دهنده هستند.

48. اصطلاحات توییتر: ددی و مامی ایشو در توییتر چیست؟

اگر گفته می شود فردی مامی ایشو دارد، نشان می‌دهد که آن فرد رابطه بدی با مادرش داشته است که باعث شده است او ویژگی‌ها و رفتارهای خاصی داشته باشد. در مورد ددی ایشو هم همینطور است، اما واضح است که در مورد پدر آن شخص است. این طور افراد پدری دور یا غایب داشته است و بنابراین ناخودآگاه به دنبال تأیید و محبت مردان به عنوان جایگزینی برای عشق پدرانه ای است که هرگز دریافت نکرده است.

49. اصطلاحات توییتر: پیک می در توییتر یعنی چی؟

پیک می گرل، دختری است که با القای غیرمستقیم یا مستقیم این که «شبیه دختران دیگر نیست» به دنبال تأییدیه مردان است. اساسا یک نسخه زنانه از یک Simp. پیک می گرل فقط با مردان معاشرت می‌کند زیرا آن‌ها مشکل ساز نیستند. پیک می گرل زنی است که برای جلب توجه یا تایید مردها ادعا می‌کند که شبیه زنان دیگر نیست (و گاهی بهتر است).

سایر اصطلاحات مهمی که امروزه در ترند های توییتر دیده میشود عبارت اند از :

 • توییت فیو چیست ؟ آیکون ستاره ای موجود در پایین توییت های توییتر را فیو گویند که میتوانید براساس سلیقه خود به مطلب مربوط امتیاز دهید.
 • ریت در توییتر چیست ؟ ریت به معنی انتشار یک مطلب در اکانت خودتان بوده است که باید آنرا به نوعی ریت نمایید.
 • عرزشی در توییتر چیست ؟ به شخص یا اشخاصی که از جمهوری اسلامی در فضای مجازی توییتر حمایت میکنند یا گویند که امروزه معنی ارزشی در توییتر به عبارت های دیگر نیز مرتبط بوده است.
 • معنی پرسن در توییتر: این مورد نیز به معناهای مختلفی بوده که یکی از آنها شخص یا وجود را گویند.
 • تی ال در توییتر چیست؟ تی ال مخفف تایم لاین یا صفحه ای که با وارد شدن به توئیتر میتوانیم آنرا مشاهده کنیم را گویند.
 • لوکال در توییتر چیست ؟ لوکال: فالو کردن اینه که اگر اکانت لوکالی حتی سلکای شمارو لایک کنه اون سلکا برای فالورای نمایش داده میشه در واقع معنی لوکال در توییتر بیشتر برای اکانت هایی هست که محتوا هایی که برای زیر 18 سال مناسب نیستند رو نمایش میده.
 • معنی ایگنور در توییتر : یک بخش عالی در توییتر بوده که با استفاده از ان میتوانید بخش های مزاحم یک پیام را نادیده بگیرید تا از دفعات بعدی برایتان نمایش داده نشود.
 • معنی ساسپند در توییتر : مسدود شدن اکانت شما به دلایل مختلف را ساسپند گویند که امروزه اکانت های فارسی زبان بسیاری با این مشکل مواجه هستند.
 • هدرم در توییتر یعنی چی؟ هدر به تصویر بزرگتر از آواتار گفته میشود که در بالای اکانت خود میتوانید آنرا قرار دهید.
 • تفاوت ریتوییت و کوت : ریپلای نمودن توییت را ریتوییت و کوت نیز به همین معنی بوده که با انتخاب آن میتوانید نظر خود را در مورد توییت انتخاب شده بیان کنید.
 • معنی توییت چیست ؟ انتشار پست که میتواند حاوی متن و تصویر و حتی ویدیو و صوت باشد را توییت گویند.
 • معنی ریپورت در توییتر : گزارش دادن شخصی به دلایل مختلف اعم از بی احترامی و یا نقص قانون کپی رایت و… را ریپورت گویند.
 • معنی فکت در توییتر : به اتهام یا اطلاعاتی که به صورت واقعی بوده است فکت گویند.
 • بک دادن در توییتر یعنی چی : شخصی که شمارا فالو میکند و شما فالو اورا با فالو نمودنش تائید میکنید را بک دادن در توییتر گویند.
 • لی اوت توییتر : به معنی چینش پروفایل که از تصویر و لینک و توضیحات است گفته میشود.
 • آواتار در توییتر : در توضیحات فوق نیز به آن اشاره شده که به معنی تصویر پروفایل است.
 • توییت اکتیویتی چیست ؟ این اصطلاح به معنا های مختلفی بوده که گاها به ریپلای یک استوری یا مطلب نیز گفته میشود.
 • علامت ستاره بنفش در توییتر چیست ؟ معمولا برای توئیت‌ هایی که به های‌ لایت معروف هستند و در مدت زمان معینی که شما در توئیتر  فعالیت نداشتده اید، می‌ آید. اگه دوستی یا فالووری بعد از مدت‌ ها توئیت جدیدی زده باشد و یا شخصی که همیشه مطالبش رو لایک میکردید یا کامنت میگذاشتید ، بعد از وارد شدن به توئیتر، با این علامت اون توئیت ندیده رو به شما یادآوری میکند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا جدید ترین و محبوب ترین اصطلاحاتی که در دنیای توییتر در میان کاربران رد و بدل میشود را پوشش دهیم. اگر احساس میکنید گزینه خوب و مهمی بوده که از قلم افتاده است میتوانید آنرا در بخش نظرات برای ما ارسال کنید و یا سوالات خود در این زمینه را برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان پلازا با بررسی سوال شما ، پاسخ دقیقی را برایتان ارسال کنند. نظر شما در مورد این مقاله چیست ؟ ایا توانستیم نیازهای شما در خصوص عبارات و کلمات موجود در توییتر را پوشش دهیم ؟ باما همراه باشید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
سراج
.
31 اردیبهشت 1402، 04:50
پاسخ
0
2
سلام یه جا ارزشی رو عرزشی نوشتی مگه براندازای؟ ا
avatar
۳ نقط‌م
.
28 بهمن 1400، 21:42
پاسخ
2
0
بک یعنی چی
avatar
Strawberry
.
18 شهریور 1402، 06:38
پاسخ
0
0
@۳ نقط‌م
فالو کردن کسی که تو رو فالو کرده یا درخواست فالو داده
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400