20 ایده جذاب برای کسب درآمد نوجوانان ؛ از تدریس تا کار در فست فود

راه های کسب درآمد برای نوجوانان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

جهت پیدا کردن بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال راه‌های زیادی وجود دارد. در ادامه قصد داریم لیستی از مناسب ترین شغل ها برای نوجوانان را به شما معرفی کنیم. البته کسب درآمد دانش آموزی فقط به کار در خانه محدود نمی‌شود و نوجوانان می‌توانند کار های بیرون از خانه هم انجام بدهند.

با ورود به دوران نوجوانی، به سن مسئولیت پذیری و تلاش برای استقلال مالی خواهید رسید. در این دوران ممکن است به فکر کسب درآمد بیفتید و با آن وسایل دلخواهتان را خریداری کنید یا به گردش و تفریح بروید. اگر آینده نگر باشید، ممکن است بخواهید درآمد داشته باشید و آن را پس انداز کنید و برای خرید خودرو یا مخارج دانشگاه مبلغی را از قبل در نظر گرفته باشید. برای این کار آشنایی با بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال می‌تواند کمک کننده باشد.

در ویدیوی زیر «شغل هایی برای اوقات فراغت نوجوانان» را تماشا کنید:

فهرست مطالب

بهترین شغل ها برای افراد زیر ۱۸ سال

در کشورهای خارجی مشاغلی به عنوان شغل هایی برای تعطیلات یا شغل های مناسب دانش آموزان وجود دارند. اما در ایران انتخاب یا معرفی بهترین کار برای نوجوانان مشکل‌تر است. فشار درس‌ها و تقاضای افراد بالای ۱۸ سال به صورت تمام وقت همگی موانعی برای رسیدن نوجوانان به درآمد هستند. اما یک فرد باهوش هرگز جا نمی‌زند و حداکثر تلاش خود را می‌کند. امروزه با فراگیری فضای مجازی، شغل ها به شکل دیگری درآمده اند و دیگر محدودیت سنی وجود ندارد. در این مقاله مجله پلازا به معرفی بهترین کار ها برای نوجوانان می‌پردازیم.

1. پخش تراکت

teenager jobs / ایده شغل برای نوجوانان / ایده کار برای نوجوانان

پخش تراکت یکی از راه‌های تبلیغات است که بسیاری از مشاغل از آن استفاده می‌کنند. این روش تبلیغات به صورت آفلاین انجام می‌شود؛ پس برای انجام آن به تعدادی نیروی کار نیاز است. از طرف دیگر انجام این کار به آموزش یا کسب مهارت خاصی نیاز ندارد. بسیاری از صاحبان کسب و کار برای پخش تراکت‌های خود ترجیح می‌دهند از نیروی کار نوجوانان بهره گیرند. از این کار می‌توان به عنوان مناسب ترین شغل برای نوجوانان ۱۳ ساله نام برد.

پخش تراکت معمولا در مکانی نزدیک به آن کسب و کار انجام می‌شود، برای مثال تبلیغات یک بوتیک، در مجاورت بوتیک یا چند قدم عقب‌تر انجام می‌شود. بدین وسیله دریافت کننده تراکت فرصت نگاه احتمالی به آن و مراجعه برای خرید را خواهد داشت. روش دیگر پخش تراکت مراجعه به درب منازل و پخش آن‌ها است.

2. کار در خرده فروشی ها

teenager jobs / شغل های مناسب برای نوجوانان / بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال

یکی دیگر از بهترین شغل هایی برای نوجوانان که باید به آن اشاره کرد، کار در خرده فروشی‌ها به عنوان فروشنده و شاگرد است. فروش اجناس یا کمک به چیدن قفسه‌ها و کارهایی از این قبیل افرادی پرانرژی نیاز دارد. نوجوانانی که به تازگی به سن مسئولیت پذیری وارد می‌شوند و شوق کسب درآمد دارند گزینه مناسبی برای انجام این گونه کارها هستند.

در فصل تابستان این مناسب ترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال است و متقاضی زیادی دارد. یکی از مزایای آن لحاظ کردن تخفیف اجناس برای کارکنان خود است که نوجوانان را برای انجام آن مشتاق‌تر می‌کند. یکی دیگر از مزایای این کار برای نوجوانان سرو کار داشتن با افراد گوناگون در سنین مختلف و سلیقه‌های متفاوت است که با انجام این کار علاوه بر کسب درآمد قادر خواهند بود اجتماعی بودن را تمرین کنند.

3. بهترین شغل برای نوجوانان: کار در کارواش

روش های کسب درآمد برای نوجوانان / کار برای پسر ۱۵ ساله / شغل هایی برای نوجوانان

کار کردن در کارواش از جمله شغل هایی برای نوجوانان پسر علاقه مند به خودرو است که به دنبال کسب درآمد و در کنار آن تجربه در این زمینه هستند. این شغل برای نوجوانان بسیار انعطاف پذیر است؛ به این ترتیب که نوجوانان آزادی بیشتری برای انتخاب ساعت‌هایی که می‌خواهند کار کنند دارند. اما در کنار این آزادی باید بدانند که مسئولیت بزرگی را قبول خواهند کرد؛ زیرا باید مطمئن باشند حین کار صدمه‌ای به خودرو نمی‌زنند و یا بر روی بدنه آن خراش ایجاد نمی‌کنند. نوجوانان با پرداختن به این کار می‌توانند یک شغل کم خطر را تجربه کنند و در صورت گذاشتن زمان کافی، درآمد معقولی داشته باشند.

4. نگهداری از حیوانات خانگی

teenager jobs / بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال / مناسب ترین شغل برای نوجوانان

یک شغل مناسب برای دختر جوان که به خصوص در مناطق اعیان نشین کلانشهرها بیشتر دیده می‌شود، نگهداری از حیوانات خانگی کسانی است که فرصت کافی برای این کار ندارند. در این نمونه از بهترین شغل ها برای نوجوانان دختر و پسر به این صورت است که نوجوانان باید حیوانات خانگی را به بیرون از منازل برده و ساعاتی آن‌ها را بگردانند یا در صورت مسافرت کاری یا تفریحی صاحبانشان، تا بازگشت آن‌ها به صورت تمام وقت از حیوانات خانگی نگهداری کنند. این کار برای نوجوانان علاقه مند به حیوانات و گشت و گذار در بیرون از منزل، می‌تواند بسیار هیجان انگیز و جذاب باشد.

5. کار در فست فود

شغل های پردرآمد برای نوجوانان / راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه / شغل برای نوجوانان دختر و پسر

بسیاری از نوجوانان می‌توانند با توجه به حداقل سنی که برای این کار در نظر گرفته می‌شود، آن را انجام دهند. برخی از صاحبان این گونه مشاغل حاضرند نوجوانانی که سابقه کاری در این زمینه ندارند را نیز به کار مشغول کنند. برای موفقیت در این ایده کار برای نوجوانان آن‌ها باید به سرو کار داشتن با افراد مختلف علاقه داشته باشند و همچنین مطمئن باشند که می‌توانند کارها را سریع انجام داده و مشتریان را معطل نگذارند. اگرچه این شغل برای نوجوانان دختر و پسر از شغل های پردرآمد برای نوجوانان نیست اما با حضور در آن می‌توانند، روش پخت بسیاری از این فست فود ها را یاد بگیرند.

6. یادگیری یک هنر دستی و فروش آن

teenager jobs / کسب و کار خانگی برای نوجوانان / شغل برای نوجوانان دختر

یکی از هیجان‌انگیز‌ترین شیوه‌های کسب درآمد در نوجوانی، راه اندازی یک کسب و کار کوچک در آخر هفته‌ها با همکاری دوستان است. در این نوع مشاغل تعدادی از نوجوانان با همکاری و مهم‌تر از آن هم فکری یکدیگر وظایفی را به عهده گرفته و آن‌ها را انجام می‌دهند. برای مثال نوجوانان می‌توانند یک نوع از صنایع دستی که به ساخت آن علاقه مند هستند را انتخاب کرده و با ساخت و فروش آن کسب درآمد کنند. این کار یکی از مشاغل پر درآمد در دنیای امروز است، ساختن شمع، وسائل تزئینی، عروسک و… برای نوجوانان هم سرگرمی است هم شغل! این کار خصوصا می‌تواند شغل مناسب برای دختر جوان در خانه باشد. حتی پسرها هم می‌توانند از این راه کسب درآمد کنند و محدودیت به یک جنسیت نخواهد بود.

7. کسب درآمد دانش آموزی با تدریس؛ از بهترین کار ها برای نوجوانان

شغل مناسب برای دختر ۲۰ ساله / کسب و کار برای دانش آموزان / شغل مناسب برای دختر جوان در خانه

تدریس هم از بهترین شغل ها برای نوجوانان محسوب می‌شود. نوجوانانی که به تدریس علاقه مند هستند می‌توانند به همکلاسی‌های خود یا افراد کوچک‌تر درس‌هایی که در آن‌ها توانایی آموزش دادن دارند را بیاموزند. از مزیت‌های این شغل می‌توان به آزادی در انتخاب زمان و مکان تدریس، انتخاب درسی که در آن تخصص بیشتری دارند و سادگی کار اشاره کرد. البته قبل از انجام این کار باید از توانایی‌های خود و توانایی در انتقال مطالب مطمئن شد. این روزها که اکثر کلاس‌ها به صورت آنلاین هستند، تدریس یکی از راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه است.

8. تولید محتوا؛ شغل برای نوجوانان پسر و دختر

teenager jobs / شغل های پردرآمد برای نوجوانان / شغل مناسب برای دختر جوان

یکی دیگر از بهترین شغل ها برای افراد زیر ۱۸ سال، تولید محتوا است. برای مثال نوجوانان با توجه به راه اندازی و اجرای راحت‌تر وبلاگ نسبت به وبسایت، می‌توانند وبلاگ شخصی خود را راه اندازی کرده و با درج مطالب و پذیرفتن آگهی و تبلیغات کسب درآمد کنند.

با درج مطالب متنوع نوجوانان می‌توانند کاربران مختلفی را به خواندن مطالب خود ترغیب کرده و با افزایش بازدیدکنندگان، تبلیغات فروشگاه‌های اینترنتی را در وبلاگ خود درج کنند. همچنین نوشتن مطلب برای سایت‌های دیگر یا گردآوری مطالب نیز می‌تواند در این دسته از مشاغل قرار گیرد. تولید محتوا می‌تواند یک کار برای افراد زیر 18 سال به شمار آید.

این شغل محدودیتی ندارد؛ هر سنی داشته باشید فقط استعداد و مهارت نویسندگی، جذب مخاطب و تاثیر گذاری شما باید قوی باشد.

9. اینفلوئنسری

کسب و کار خانگی برای نوجوانان دختر / کسب درامد اینترنتی برای نوجوانان / شغل برای دختر ۱۵ ساله

با گسترش روز افزون استفاده از شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام، نوجوانانی که دارای پیج اینستاگرامی با تعداد فالوور‌های زیاد هستند، می‌توانند از پیج خود برای کسب درآمد استفاده کنند. بسیاری از مشاغل اینترنتی علاقه مند به تبلیغ کسب و کار و محصولات خود از طریق اینفلوئنسر‌ها هستند. در این کار نوجوانان در پیج خود تجربه استفاده از آن محصول را عنوان کرده و فالوور‌های خود یا کسانی که از طریق بخش اکسپلورر برنامه اینستاگرام در حال مشاهده پست‌ها هستند را به استفاده از آن محصول دعوت می‌کنند. این شغل مناسب برای دختر ۱۵ ساله یکی از راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه است.

10. تایپ و صفحه بندی

راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه / کسب درآمد دانش آموزان / شغل برای دختر ۱۵ ساله

یکی از ساده‌ترین و بهترین کار ها برای نوجوانان تایپ کردن است. با توجه به استفاده گسترده از کامپیوتر و وجود حداقل یک رایانه در اکثر منازل، یک کار برای بچه 12 ساله در خانه، تایپ و صفحه بندی است. این روزها انجام کارهایی مانند تایپ از طریق نرم افزار آفیس انجام می‌شود که برای بسیاری از نوجوانان شناخته شده است یا یادگیری آن برای نوجوانان علاقه مند راحت است. نوجوانان می‌توانند با پذیرفتن کار تایپی همکلاسی‌ها و آشنایان خود یا همکاری با برخی وبسایت‌ها و کافی نت‌ها عهده دار انجام این مسئولیت شوند و کسب درآمد کنند.

11. ترجمه فیلم و متن

کسب و کار خانگی برای نوجوانان / شغل دورکاری برای افراد زیر ۱۸ سال

زبان محدودیت سنی ندارد! برخی از نوجوانان حتی در سنین پایین تسلط زیادی بر روی زبان دارند، آن‌قدر که جملات را به راحتی می‌فهمند و حتی گوش‌هایشان به شنیدن کلماتی از زبان های دیگر عادت کرده است. حال وقتی این سخنان را می‌گوییم صرفا یاد زبان انگلیسی نیافتید، البته که این زبان بسیار پرکاربرد است اما نوجوانان امروز شیفته موج کی پاپ و کی دراما نیز هستند و خود این شیفتگی می‌تواند ایده شغل مناسب برای دختر جوان در خانه باشد.

زبان های کره ای، چینی یا حتی ژاپنی بسیار پر کاربرد هستند و همه بر آن تسلط ندارند. اما بسیاری از نوجوانان با وجود شیفتگی خود تسلط خوبی بر این زبان ها دارند، پس چه خوب است که از این مهارت جهت ایده کسب و کار خانگی برای نوجوانان استفاده کنیم. بی شک این کار پردرآمد خواهد بود.

12. یوتیوبری

شغل مناسب برای دختر جوان / شغل دورکاری برای افراد زیر ۱۸ سال

البته این کار برای افراد زیر ۱۸ سال کمی سخت است اما امروزه کم نیستند نوجوانانی که توانسته اند از همین نرم افزار کسب درآمد کنند. برای این که یوتوبر شوید تقریبا باید مانند اینستاگرام عمل کنید و حتما برای تبلیغ کار خود اینستاگرام داشته باشید! البته باوجود شرایط در ایران کمی گرفتن پول از یوتوب سخت می‌شود اما با کمک یک فرد بزرگسال و استفاده از کارت های بانکی خاصی می‌توانید درآمد داشته باشید.

اما شمای کلی این کار آسان است. شما برای دیده شدن و پربازدید شدن نیازمند تلاش بی وقفه هستید. از ایده های ناب و بکر گرفته تا نحوه فیلم‌برداری و ویرایش ویدیوها! اگر ایده جذابی به سرتان زده است و به اینترنت دسترسی دارید این شانس را از خود نگیرید.

13. گیمر شدن؛ بهترین شغل برای نوجوانان

بهترین کار برای نوجوانان / ایده کار برای نوجوانان

این ایده کار برای نوجوانان نیز تقریبا به یوتیوبری شباهت و ارتباط دارد. نوجوانان چه دختر، چه پسر به بازی های آنلاین علاقه دارند. حالا که از این علاقه می‌توان به عنوان بهترین کار برای نوجوانان استفاده کرد. کلش آف کلنز، زولا، پابجی، فورتنایت و… بازی های محبوب گیمر شدن هستند. بهترین کار برای نوجوانان علاقمند به بازی کردن‌ این است که کانال خود را داشته باشند و با جمع کردن مخاطب کانال خود را بالا ببرند. پس از این‌که کانال معروف شد همان روند یوتیوب دوباره تکرار می‌شود.

اما راه های دیگری به جز یوتیوب نیز هست، از جمله شرکت در مسابقات. البته برای بازی کردن حتما باید یک سیستم قوی نیز داشته باشید. چه گوشی موبایل، چه یک سیستم کامپیوتری!

14. نویسندگی؛ بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال

کسب و کار خانگی برای نوجوانان / مناسب ترین شغل برای نوجوانانمناسب ترین شغل برای نوجوانان

از تایپ و ترجمه حرف زدیم اما نویسندگی مادر همه این کارهاست! کسانی که استعداد خوبی در نوشتن داشته باشند، می‌توانند از این استعداد کار آمد استفاده کنند. همواره در سایت های مختلف کاریابی و استخدام آگهی های زیادی را برای نویسندگی و تولید محتوا می‌بینیم، علاوه بر آن وبلاگ نویسی و نویسندگی در اینستاگرام که از زیر شاخه های تولید محتوا نیز هست می‌تواند یک شغل مناسب برای دختر ۲۰ ساله باشد. اما این استعداد به اینستاگرام محدود نخواهد شد و می‌توانید در زمینه ها و سایت های زیادی از آن استفاده کنید.

15. پرورش گل و گیاه در خانه

راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه / مناسب ترین شغل برای نوجوانان

از مشاغلی که بهترین کار برای نوجوانان علاقمند است، پرورش گل و گیاه است. برای بعضی از گیاهان و گل ها همچون ساکولنت و کاکتوس نیازمند زمینه های فراوانی نیز نیست. پس به راحتی می‌توانند آن‌ها را پرورش دهند و از فروش آن ها چه آنلاین چه حضوری تا حدودی کسب درآمد کنند.

16. آماده کردن انواع فینگرفود؛ بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال

شغل برای دختر ۱۳ ساله / آماده کردن فینگرفود

آشپزی کردن آن‌قدر ها برای یک نوجوان کار سختی به نظر نمی‌آید‌، خصوصا وقتی علاقه و فضای کافی برای انجام این کار داشته باشد. نوجوانان در سنین خلاقیت هستند و ایده های نابی برای پیاده کردن روی انواع کارها دارند. پختن و آماده کردن فینگر فودها یک ایده کار برای نوجوانان است که به خوبی می‌توانند از آن‌ها کسب درآمد کنند. فینگرفود ها که به لقمک نیز معروف اند، غذاهای سبک و خوشمزه هستند که به عنوان پیش غذا یا حتی غذای اصلی در مهمانی ها و مکان های مهم سرو می‌شوند‌. علاوه بر مهمانی ها ما این غذاها را در مکان های مهم دیگری نیز می‌بینیم.

برخی از خانم ها شاغل هستند و وقت کافی برای تهییه فینگرفودها را ندارند. حال این مناسب ترین شغل برای نوجوانان می‌تواند آن‌ها را به درآمد برساند! کافیست تا به یوتیوب یا اینستاگرام سر زده تا یادگیری انواع فینگرفود های جذاب را بیاموزید و با چاشنی کمی خلاقیت بتوانید غذاها را در چشم مخاطبان جذاب تر کنید.

17. آماده کردن ترشی و مزه ها

مناسب ترین شغل برای نوجوانان / آماده کردن ترشی و مزه ها

امروزه با وجود اینترنت، فضای مجازی، دیدن فیلم و سریال های محصول کشورهای دیگر افراد با ذائقه و غذاهای دیگر کشورها نیز آشنا می‌شوند. مانند مورد پیشین آماده کردن و پخت برخی از غذاها برای افراد خاص کمی سخت تر است. حال می‌توان از همین چند جمله و حقیقت یک ایده کار برای نوجوانان ساخت. حتما شما نیز خوراک کیمچی را دیده یا امتحان اید که چقدر جذاب و زیباست، یا مزه هایی از کشور های دیگر مانند ترکیه که به ذائقه ایرانی نیز سازگار هستند. برخی از این مزه ها با مواد خیلی ساده آماده می‌شوند.

کافیست یک نوجوان با ذوق به جست و جوی مواد و روش پخت این ترشی ها و مزه ها که مدت زیادی سالم می‌مانند برود و بتواند مخاطبان خود را در فضای مجازی پیدا کند. با وجود علاقه مخاطبان ایرانی به امتحان غذاهای جدید این کار بهترین شغل برای نوجوانان که به کارهای خلاقانه و با ذوق علاقه دارند، محسوب می‌شود. حتی پس از مدتی نوجوانان می‌توانند با آموزش دادن انواع مزه ها و ترشی ها و حتی ساخت دستورهای پخت جدید نیز کسب درآمد کنند.

18. ویرایش عکس و فیلم

ایده کار برای نوجوانان / ویرایش عکس و فیلم

روزانه عکس و فیلم‌های زیادی در اینستاگرام و یوتیوب به اشتراک گذاشته می‌شوند. امروزه با رونق بازار بلاگری و اینفلوئنسری محتوای بصری بیشتر جذاب به نظر می‌رسند و طرفداران بیشتری دارند. اما وقتی از استقبال بیشتر صحبت می‌شود باید در ذهن داشته باشیم که استقبال بیشتر رابطه مستقیمی با رقابت بیشتر نیز دارد. بلاگرها، اینفلوئنسرها و یا حتی افراد عادی نیز برای دیده شدن نیازمند خلاقیت بیشتر هستند. در گذشته عکس ها و فیلم‌ها نیاز به ویرایش زیادی نداشتند اما امروزه وضع فرق می‌کند.

افراد برای عکس‌ها ویدیوهای جدید نیازمند خلاقیت و ادیتورهای جدید هستند. ویرایش عکس و فیلم می‌تواند بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال باشد و نیاز به رنج سنی بالا یا سیستم های فوق پیشرفته ندارد. امروزه از سنین کودکی انواع تلفن های هوشمند و رایانه ها در اختیار نوجوانان قرار می‌گیرند و بهترین شغل برای نوجوانان خلاق می‌تواند ویرایش عکس و فیلم باشد.

19. رونویسی فایل صوتی

مناسب ترین شغل برای نوجوانان / رونویسی فایل های صوتی

برخی از نوجوانان به رونویسی یا به طور کل تایپ یا نوشتن علاقه خاصی دارند. افرادی هم هستند که کلا نه وقت و نه علاقه ای به این کار دارند و با فایل های صورتی تلنبار شده ای رو‌به‌رو هستند که علاقه ای به نوشتن آن‌ها بر روی کاغذ یا حتی تایپ آن ندارند‌. این موارد بیشتر در نزدیکی زمان امتحانات نیز پیش می‌آیند که همه در تکاپو جزوه نوشتن هستند. حال می‌توان از همین عجله برخی از افراد یک ایده کار برای نوجوانان درآورد.

رونویسی فایل صوتی بهترین شغل برای نوجوانان به شمار می‌آید. البته باید خاطرنشان کرد که این کسب درآمد مستلزم این است که در زمان امتحانات نوجوانان بتوانند وقت کافی برای این کار را پیداکنند یا این‌که در وقت های دیگر سال به این کار بپردازند. در رونویسی فایل صوتی یا فرد تمام گفته ها را به کاغذ انتقال می‌دهد یا آن ها را تایپ می‌کند. عده دیگری از کارفرمایان نیر نیازمند نکته برداری از این فایل‌ها هستند.

20. تولید پادکست

ایده کار برای نوجوانان / تولید پادکست

برخی از نوجوانان هم خلاق هستند و هم صدای خوبی دارند. وجود این دو ویژگی در یک فرد می‌تواند جرقه ایده کار برای نوجوانان را بزند. پادکست های صوتی نیز مخاطبان خود را دارند و افراد از شنیدن این محصولات حقیقتا لذت می‌برند. تولید پادکست نیز مانند اینفلوئنسری و بلاگری نیازمند جذب مخاطب است. با جذب مخاطب می‌توان از طریق گرفتن بازخورد و جذب اسپانسر کسب درآمد کرد. یکی از مزایایی که تولید پادکست نسبت به فضای بصری دارد کم هزینه تر بودن، آسان تر بودن و کم رقیب تر بودن آن است.

برای تولید پادکست نیز، نیاز به ابزار پیچیده ای نیست و حتی می‌توان آن‌ها را با هزینه های کم نیز تولید کرد. برای شروع این مناسب ترین شغل برای نوجوانان، به میکروفون، رابط صوتی، هدفون و نرم افزار ویرایش صدا نیاز است.

کلام آخر

در این مقاله به چندین نمونه از بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال پرداختیم. به نظر شما بهترین شغل برای نوجوانان چیست؟ شما نیز موافق کار کردن در سنین نوجوانی هستید؟ فکر می‌کنید چه مزایایی در آینده افراد خواهد داشت؟ اگر شما در یکی از این کارها مشغول هستید و یا تجربه‌ای مناسب برای نوجوانان جویای کار دارید، لطفا در پایین همین صفحه نظرات خودتان را با ما و سایر کاربران پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران16 دیدگاه
avatar
Black
.
14 فروردین 1403، 12:21
پاسخ
0
0
سلام من دختر ۱۵ ساله ام مامانم همش گیر میده همش میگه سرکار برو تو فقط دنبال تفریحی و هیچ فکری برای آینده نمیکنی و ... چه پیشنهادی دارید چون فکر کنم با این اوضاع دیگه خودم باید خرج خودم رو در بیارم
avatar
محسن
.
29 اسفند 1402، 23:49
پاسخ
0
0
آقا یا الله ببینید دوستان مخصوصا پسر ها ببینن هیچی مکانیکی نمیشه چون خودم کمک دست مکانیکی خوبه بد نیس هم برا آینده هم برای درامد
avatar
....
.
04 اسفند 1402، 13:41
پاسخ
0
2
سلام.من یک دختر ۱۴ ساله هستم که ریاضیم خیلی قویه و آمادگی تدریس به دانش آموزان ابتدایی رو دارم.خانواده ام هم مشکلی با این کار ندارند و حمایتم میکنند.وضع مالی خوبی هم داریم و کم و کاستی تو زندگیم نیست،اما مسئله ای که مهمه اینه که آموزشگاه ها فردی در این سن و سال رو ممکنه نپذیرن و یا اگر هم قبول کنند خانواده دانش آموزان به من ممکنه اعتمادی نکنند چون من فقط ۲ یا ۳ سال از اون دانش آموزان ابتدایی بزرگترم.خواهش میکنم کمکم کنید.سپاس
avatar
.
.
22 شهریور 1402، 17:02
پاسخ
0
1
چطور پروژه بگیریم و از چه سایتی که اطمینانی باشه و قابل اعتماد که پولمون رو بده و سرمون کلاه نره‌
avatar
امیر علی سیستانی
.
13 تیر 1402، 13:30
پاسخ
0
0
نویسندگی
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402