حذف دایرکت اینستاگرام ؛ آموزش حذف پیام در اینستاگرام به صورت دو طرفه

حذف دایرکت اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پاك كردن پيام هاي اينستاگرام چگونه است؟ حذف دایرکت در اینستاگرام یا پاك كردن چت ها کار چندان مشکلی نیست و به‌راحتی قابل انجام است. افزون بر این قابلیت دیگری هم در دسترس شما است که از طریق آن لغو ارسال پیام در اینستا ممکن می‌شود. اما آیا حذف دایرکت اینستا برای دو طرف امکان‌پذیر است؟ در این مطلب با پلازا همراه باشید تا به‌طور کامل به این موارد بپردازیم.

در ابتدای انتشار اپلیکیشن اینستاگرام، این برنامه اساساً پلتفرمی برای به اشتراک گذاشتن تصویر بود، اما بعدها ویژگی‌های آن بروزرسانی شده و قابلیت‌هایی مانند حذف دایرکت اینستاگرام یا حذف پیام در اینستاگرام نیز ممکن شد. بنابراین، اگر به دنبال حذف یا فهمیدن علت پاک شدن دایرکت اینستاگرام هستید، ادامه این آموزش تصویری حذف پیام اینستاگرام از پلازا را دنبال کنید.

در ویدیوی زیر می‌توانید «آموزش حذف تمام دایرکت اینستاگرام» را تماشا کنید.

فهرست مطالب

آموزش پاك كردن پيام هاي اينستاگرام

در این مطلب با روش حذف پیام دریافتی در اینستاگرام همراه شما خواهیم بود. اینستاگرام نیز مانند پلتفرم‌های پیام‌رسان قابلیت ارسال پیام و البته حذف آن‌ها را دارد. اگر صندوق پیام‌های شما در حال پر شدن است و به‌دنبال حذف تاریخچه دایرکت اینستاگرام هستید، با کمک این آموزش می‌توانید پیام‌ها را پاک کنید. پیشنهاد می شود تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2023 را نیز مشاهده کنید.

آموزش حذف تمام دایرکت اینستاگرام

اول از همه به نحوه پاک کردن چت اینستا به‌صورت کلی می‌پردازیم. با این روش پاك كردن پيام هاي اينستاگرام، می‌توانید تمام چت‌هایی که با یک فرد داشته‌اید را به‌صورت یکجا حذف کنید. اما با این روش، چت فقط برای شما حذف می‌شود. امکان حذف همه پیام های دایرکت اینستاگرام برای طرف مقابل وجود ندارد و او همچنان به پیام‌ها دسترسی خواهد داشت. ابتدا در صفحه اصلی برنامه و در سمت راست بالای صفحه، روی آیکون پیام‌ها بزنید.

پاك كردن پيام هاي اينستاگرام / پاك كردن چت در اينستاگرام

حالا اگر کاربر نسخه اندروید اینستاگرام هستید، انگشتتان را روی مکالمه‌ای که می‌خواهید حذف کنید نگه دارید و برای پاک كردن دایرکت گزینه Delete را انتخاب کنید.

حذف پیام در اینستاگرام / پاك كردن پيام اينستاگرام

در آیفون اما باید انگشتتان را روی پیام، از سمت راست به چپ بکشید و گزینه Delete را انتخاب کنید. پاک کردن پیامهای دریافتی در اینستاگرام در هردو سیستم‌عامل، با اینکار قابل انجام است. همانطور که گفتیم؛ این پیام‌ها تنها برای شما حذف می‌شوند و طرف مقابل همچنان به آن‌ها دسترسی خواهد داشت.

در خصوص اینکه حذف دایرکت اینستاگرام برای طرف مقابل چگونه انجام میگیرد نیز اطلاعات خوبی را برای شما عزیزان گرد آوری نموده ایم که با استفاده از این مقاله میتوانید یاد بگیرید که چونه پاک کردن پیام در اینستاگرام انجام میگیرد. لازم به ذکر است بدانید که با پایان این بخش به اطلاعات مهم مربوط به پاک کردن دو طرفه چت اینستاگرام و نکاتی که باید بدانید اشاره شده است. در ادامه توضیحات مربوط به حذف دایرکت اینستا برای دو طرف باما همراه باشید.

جهت افزایش کارایی اینستا میتوانید باما جهت معرفی کاربردی ترین نرم افزار های اینستاگرام همراه باشید که در این خصوص به ابزارهای مناسبی اشاره شده است.

آموزش حذف دایرکت اینستا برای دو طرف ؛ روش حذف دایرکت اینستاگرام برای طرف مقابل

با وجود اینکه کل پیام‌های اینستا را نمی‌توانید برای هر دو طرف حذف کنید، اما حذف دوطرفه دایرکت اینستاگرام به‌صورت تک به تک امکان‌پذیر است.

دوباره مانند بالا به قسمت پیام‌ها بروید. مکالمه‌ای که پیام مدنظرتان در آن است را انتخاب کنید. حالا پیامتان را پیدا کنید. انگشتتان را روی آن نگه دارید و گزینه Unsend را انتخاب کنید. در ادامه توضیحات حذف دایرکت اینستاگرام برای طرف مقابل باما همراه باشید.

حذف پیام در اینستاگرام / پاك كردن پيام اينستاگرام

همانطور که دیدید نحوه پاك كردن چت دوطرفه در اينستاگرام بسیار ساده است. البته دقت داشته باشید که تنها می‌توانید پیام‌های خودتان را با این روش پاک کنید.

لازم به ذکر است که برای انجام این کار نیازی به برنامه حذف دوطرفه پیام در اینستاگرام ندارید. بهتر هم هست سراغ این برنامه‌ها نروید. اصولا تمام اپلیکیشن‌هایی که با عنوان برنامه حذف کلی دایرکت اینستاگرام، تبلیغ می‌شوند کار خاصی انجام نمی‌دهند چرا که اینستاگرام فقط اجازه حذف پیام‌هایی که خودتان ارسال کرده‌اید را می‌دهد و پیام‌های طرف مقابل را نمی‌توانید پاک کنید. با پایان روش حذف پیام در دایرکت اینستاگرام حال تصمیم داریم به نکات خوبی در این زمینه اشاره داشته باشیم که بی شک این موارد در میان آموزش حذف دایرکت های اینستاگرام نقش مهم و اساسی داشته که پیشنهاد میشود آنرا ساده درنظر نگیرید.

پیشنهاد می شود آموزش نحوه استفاده از قابلیت کولب اینستاگرام را نیز از دست ندهید که در این زمینه نیز به نکات و اطلاعات خوبی اشاره شده است.

نکاتی که هنگام حذف دایرکت اینستاگرام باید بدانید

عدم مدیریت دایرکت در اینستاگرام برای اشخاصی که با کسب و کار های عظیم همراه هستند کار دشواری بوده در این زمینه با آموزش فوق میتوانید تمام دایرکت های اضافی موجود در اینستاگرام خود را حذف کنید. البته این مورد برای افراد معمولی نیز کاربرد داشته ولی در این میان نکاتی وجود داشته که با دانستن آنها میتوانید با دانش بهتری به سمت حذف دایرکت اینستاگرام بروید.

در اولین مورد باید بدانید که بعد از حذف دایرکت های موجود هیچ روشی برای بازیابی آن وجود نخواهد داشت زیرا این مورد به نوعی نقض حریم خصوصی کاربران به شمار می رود که اینستاگرام با مسدود نمودن تمامی راه‌های موجود در این زمینه در صدد ایمن‌سازی اطلاعاتی بوده که در میان کاربران تبادل می‌شود. اگر به دنبال این هستید که دایرکت های حذف شده خود را برگردانید پیشنهاد ما به شما بیخیال شدن این موضوع بوده زیرا امروز سایت و اشخاص بسیاری با عنوان بازیابی دایرکت حذف شده از اینستاگرام در حال سودجویی هستند که با پرداخت هزینه متوجه خواهید شد که چنین چیزی عملاً در دنیای مجازی امکان پذیر نبود زیرا بر اساس قوانین امنیتی اینستاگرام چنین چیزی توسط شرکت سازنده اینستاگرام قابل بازیابی نبوده چه برسد به سایت ها و اشخاصی که در این زمینه فقط به دنبال سود جویی هستند.

مورد بعدی که باید بدانید وجود تصاویر به صورت پیکسلی در روت دستگاه های اندروید بوده که امکان استفاده از آنها در دنیای مجازی عملاً غیر امکان بوده زیرا تمام تصاویری که شما در دنیای مجازی با اشخاص دیگر رد و بدل می کنید در روت گوشی و بخش اینستاگرام یک فایل پشتیبان بسیار کم حجم از آن به ثبت می‌رسد که فقط می توانید تصاویر ارسال شده و یا دریافت شده را مشاهده کنید. البته ناگفته نماند که حجم و کیفیت این تصاویر به شدت پایین بوده و فقط برای اطلاع رسانی و استفاده از آنها در مواقعی که کاربر به آن نیاز داشته در نظر گرفته شده است. با تمام این تفاسیر می‌توان گفت که بازیابی بر ریکاوری دایرکت حذف شده از اینستاگرام عملاً غیر قابل انجام بوده است. نظر شما در این خصوص چیست ؟ شما عزیزان میتوانید نظر خود را در مورد توضیحات فوق با ما به اشتراک بگذارید.

همانطور که میدانید امنیت یکی از رکن های اساسی در حفظ اطلاعات بوده است که اگر به دنبال روش های بالا بردن امنیت در اینستاگرام هستید میتوانید با پلازا همراه باشید زیرا در این زمینه به نکات ارزشمند خوبی اشاره شده است.

سوالات متداول

1. ایا با بلاک در اینستاگرام پیامها حذف میشود؟

خیر. بلاک کردن منجر به پاك كردن پيام هاي اينستاگرام نمی‌شود. اگر فردی را بلاک کنید، پیام‌هایی که با وی رد و بدل کردید همچنان قابل دسترسی خواهند بود اما دیگر نمی‌توانید برای آن‌ها پیامی ارسال کنید. برای حذف پیام‌ها باید از روش‌هایی که در این آموزش حذف پیام در اینستا به آن‌ها اشاره کردیم استفاده کنید.

2. چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟

پیام‌ها به‌صورت یکجا فقط برای خود شما قابلیت حذف شدن دارند. حذف پیام طرف مقابل در اینستاگرام امکان‌پذیر نیست. فقط پیام‌هایی که خودتان ارسال کرده‌اید را می‌توانید به‌صورت جداگانه و تک به تک در صفحه چت، حذف کنید.

3. چگونه پیام های اینستا را دوطرفه پاک کنیم؟

پاك كردن چت در اينستاگرام به‌صورت دوطرفه قابل انجام نیست. شما تنها با استفاده از روش اول که در این مطلب به آن اشاره کردیم، می‌توانید کل چت‌ را فقط برای خودتان پاک یا پیام‌هایی که خودتان ارسال کردید را به‌صورت تک به تک برای هردو طرف حذف کنید..

4. بهترین برنامه حذف کلی دایرکت اینستاگرام کدام است؟

برای حذف دایرکت برای خودتان نیازی به دانلود برنامه جداگانه و به‌خطر انداختن حسابتان ندارید. می‌توانید در صفحه دایرکت، انگشتتان را روی چت موردنظر نگه داشته و Delete را انتخاب کنید. با این کار، پیام‌ها تنها برای خود شما حذف خواهند شد.

سخن پایانی

بسیاری از کاربران ممکن است به‌دنبال پاك كردن پيام هاي اينستاگرام و چت ها باشند. همچنین ممکن است بخواهند پیام‌ها را به صورت جداگانه یا یک جا حذف کنند. به همین منظور، در این مقاله به روش پاک كردن دایرکت اینستاگرام پرداختیم. نظر شما در خصوص حذف دایرکت اینستا برای دو طرف چیست ؟ ایا این مبحث از لحاظ حفظ حریم خصوصی مفید واقع شود یا خیر ؟ برای بیان سوال‌ها و نظرات خود می‌توانید در بخش دیدگاه‌های پلازا با ما همراه باشید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران14 دیدگاه
avatar
نسترن
.
16 خرداد 1402، 16:34
پاسخ
0
0
باسلام وقتی دراینستا چت دونفره صورت میگیره اگر طرف مقابل تمام پیاما رو حذف کنه برای ما قابل رویته؟
avatar
کیوان محبی
.
18 خرداد 1402، 08:21
پاسخ
0
2
@نسترن
خیر
avatar
Moai_joon
.
26 شهریور 1401، 22:32
پاسخ
0
10
خلاصه یه تومار فقط میتوانید پیام هایه خودتان را حفظ کنید و هیچ راهی برایه پاک‌کردن دو طرفه ووجود ندارد و سلام نامه تمام
avatar
ریحانه
.
09 شهریور 1401، 15:17
پاسخ
2
3
حذف تاریخچه دایرکت اینستاگرام خیلی چیز خوبیه و مرسی که آموزشش رو گذاشتین اما کاش راهی بود که بتونیم همه پیام ها رو با ی کلیک حذف کنیم نه اینکه پیام ها رو دونه دونه آنسند کنیم، این یکم برام سخته، يا مثلا بودن کسایی که پیام تبلیغات میفرستن تو دایرکت و اون موقع هم پیامشون رو حذف می کنم هم بلاک می کنم ولی در کل اینستاگرام قابلیت زیادی داره که باعث میشه خیلی راحت از شر پیام های مزاحم راحت شیم.
avatar
سامیه
.
08 شهریور 1401، 19:29
پاسخ
1
1
هر روز انقدر پیام های تبلیغات توی اینستاگرام میاد که آدم واقعا کلافه میشه. من معمولا بدون خوندن همه ریکوئست ها رو دیلیلت میکنم. بعضی موقع ها یک نفر هی پست خودش رو برام دایرکت میکنه و این هم آزاردهنده است و پاک کردن دونه دونه اینها وقت گیره و کاش بشه همه رو با هم پاک کرد. برای پاك كردن چت در اينستاگرام وقتی که نمیخواهید طرف مقابل پیام شما رو بخونه بهترین کار اینه که پیام رو unsend کنیم و همه چیز به حالت اولیه برمیگرده. انگار اصلا پیامی نفرستاده بودیم. خیلی این امکان خوبیه.
avatar
رهام
.
07 شهریور 1401، 19:24
پاسخ
1
0
اینکه آموزش تصویری حذف پیام اینستاگرام گذاشتید خیلی خوب بود یه سری از سایت ها فقط گزینه هارو میگن البته اینستاگرام برنامه آسونی هست اما برای آموزش یه سری برنامه ها واقعا به آموزش تصویری نیاز هست واقعا بازدهی بهتری داره برای این قابلیت اینستاگرام هم واقعا خیلی خوبه این قابلیت پاک کردن دو طرفه پیام توی همه برنامه های چت هست حتی اینستایی که ذاتا برنامه پیام رسان نیست اون وقت واتساپ پاک کردن پیام اونجوری پیغام می‌ذاره واقعا چیز چرتی هست
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400