اپل واچ سری ۸ با سنسور تشخیص تصادف و دمای بدن معرفی شد

اپل واچ سری 8
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اپل واچ سری ۸ با چندین ویژگی جدید، به تازگی توسط اپل معرفی شد. در ادامه ساعت Apple Watch Series 8 را مورد بررسی قرار داده ایم. همراه پلازا باشید تا با قابلیت‌های جدید ساعت هوشمند اپل واچ سری 8 آشنا شویم.

ساعت هوشمند اپل واچ سری ۸ با بهره‌مندی از همان طراحی گنبدی شکل سری 7، این بار با یک سنسور تشخیص دمای بدن همراه شده است. این مدل همچنین دارای یک سنسور تشخیص حرکت برای شناسایی تصادفات رانندگی است و از یک حالت جدید برای صرفه‌جویی در مصرف باتری بهره می‌برد. اپل سری 8 را در کنار اپل واچ SE 2 و همچنین ساعت جدید اپل واچ اولترا معرفی کرد. در این مطلب اما تمرکز ما بیشتر بر امکانات جدید سری جدید اپل واچ 8 معطوف خواهد بود.

فهرست مطالب

ساعت هوشمند اپل واچ سری ۸

اپل واچ سری جدید تغییرات خیلی زیادی نسبت به سری 7 ندارد ولی چندین ویژگی مهم در بررسی ساعت Apple Watch Series 8 معرفی شده است. این ویژگی های ساعت Apple Watch Series 8 بیشتر بر حفظ و ردیابی سلامت بدن و همچنین قابلیت‌های ایمنی‌ متمرکز هستند. در کنار آن‌ها، اپل از چندین بند با رنگ‌ها و طراحی‌های جدید نیز رونمایی کرده است. در ادامه می‌توانید طراحی ساعت هوشمند اپل واچ سری 8 را همراه با امکانات و مشخصات جدید آن، مشاهده کنید.

اپل واچ سری ۸ / ساعت اپل واچ سری 8

طراحی ساعت اپل واچ سری 8

همانطور که در معرفی اپل واچ سری ۸ گفتیم، از لحاظ طراحی تغییرات زیادی در این نسل نداشتیم. اندازه نمایشگر همان اندازه قبلی است و فقط چندین رنگ جدید برای ساعت درنظر گرفته شده است. تغییر قابل توجه اصلی اپل سری 8 را در 2 مدل با بدنه آلومینیومی و فلزی عرضه می‌کند. در حالی که سال گذشته سری 7 با 3 بدنه مختلف آلومینیومی، فلزی و تیتانیومی عرضه شده بود.

سری 8 نیز مانند قبل در 2 مدل 41 و 45 میلی‌متری عرضه خواهد شد. تنها تفاوت قابل توجه در رنگ‌های این سری است.

مشخصات اپل واچ سری ۸

اپل واچ سری 8 از نظر مشخصات نیز تفاوت زیادی با مدل‌ سال قبل ندارد ولی از سنسورهای جدیدی بهره می‌برد. این سری همچنین با پردازنده جدید و 2 هسته‌ای S8 عرضه می‌شود که به گفته اپل نسبت به پردازنده اپل واچ SE، نزدیک به 20 درصد عملکرد بهتری دارد. اپل در زمان معرفی اپل واچ سری ۸، هیچ اشاره‌ای به این که این پردازنده چه مقدار از پردازنده سری 7 قدرتمندتر است نکرد و به همین خاطر بعید است از نظر عملکرد شاهد بهبود قابل توجهی باشیم.

باتری و شارژدهی

در بخش باتری و شارژدهی و سخت افزار ساعت Apple Watch Series 8 نیز تغییر زیادی نداشتیم. اپل اما همراه با این مدل از یک قابلیت صرفه‌جویی در مصرف باتری پرده‌برداری کرده که می‌تواند شارژدهی اپل واچ سری 8 را به 36 ساعت برساند. البته این ویژگی تنها در سری 8 قابل دسترسی نیست و در اپل واچ سری 4 با سیستم‌عامل watchOS 9 نیز قابل دسترسی خواهد بود.

اپل واچ سری ۸ کی میاد / ساعت اپل واچ سری 8

امکانات جدید سری جدید اپل واچ

اپل امسال بیشتر از همه به مشخصات اپل واچ سری ۸ ازنظر سلامتی و ایمنی توجه داشته است و بر همین اساس نیز چندین ویژگی مبتنی بر این موضوعات را معرفی کرده است.

 • سنسور تشخیص دمای بدن: اپل واچ سری 8 با یک سنسور جدید برای تشخیص دمای بدن همراه شده است که از مزایای ساعت هوشمند اپل واچ سری 8 است. با این سنسور، ساعت می‌تواند دمای بدن را ثبت کرده و هنگام خواب، دوران قاعدگی و یا در شرایط عادی با زیرنظر قراردادن تغییرات دمای بدن، کاربران را در جریان وضعیت سلامت خود قرار دهد. به گفته اپل با کمک این سنسور حتی می‌توان بیماری‌های مثل تیروئید یا سندرم تخمدان پلی‌کیستیک را خیلی زودتر و با توجه به تغییرات دمای بدن، شناسایی و تحت درمان قرار داد.
 • تشخیص حوادت رانندگی: قابلیت بعدی که اپل توجه ویژه‌ای به آن داشت، امکان تشخیص تصادفات رانندگی است. اپل واچ سری 8 با کمک سنسورهای ژیروسکوپ، شناب‌سنج و 2 سنسور تشخیص حرکت جدید خود، می‌تواند ضربات شدید حاصل شده از تصادفات را به محض وقوع آن‌ها شناسایی کند. ساعت سپس یک هشدار نشان می‌دهد و اگر ظرف مدت زمان مشخص شده پاسخگو نباشید، به‌صورت خودکار، اورژانس را با ارائه موقعیت مکانی شما مطلع خواهد کرد؛ افزون بر این اگر افرادی را به فهرست مخاطبان اضطراری خود اضافه کرده باشید، آن‌ها را نیز از حادثه شما با خبر خواهد کرد.

قیمت اپل واچ سری ۸

قیمت ساعت Apple Watch Series 8 نسل جدید، تغییری نسبت به گذشته نداشته است. مدل‌های جدید همچنان با قیمت پایه 399 دلار برای مدل وای‌فای و 499 دلار برای مدل LTE در دسترس خواهند بود. البته قیمت ساعت بسته به بندهای آن بالاتر خواهد رفت. با این حال قیمت پایه همچنان مانند سری 7 بوده و افزایشی نداشته اشت.

تاریخ عرضه اپل واچ سری ۸ ؛ اپل واچ سری ۸ کی میاد؟

پیش‌سفارش نسل جدید از روز گذشته (16 شهریور) آغاز شده است. به گفته اپل تاریخ عرضه ی ساعت هوشمند اپل واچ سری 8 در بازار، روز 25 شهریور خواهد بود. احتمالا تاریخ ورود اپل واچ سری ۸ به بازار ایران نیز در همین روز خواهد بود.

سخن پایانی

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400