چرا کوینکس قطع شده| اختلال در صرافی کوینکس

چرا کوینکس قطع شده| اختلال در صرافی کوینکس
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

صرافی کوینکس یکی از صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال است که کار خود را در سال 2017 آغاز کرده است. یکی از مهم‌ترین اهداف کوینکس ارائه خدمات به کشور‌هایی است که مورد تحریم واقع شده‌اند. به همین دلیل در کشور ایران نیز یکی از صرافی‌های محبوب به‌ حساب می‌آمد؛ اما تقریبا در مهرماه سال 1400 ایران را تحریم کرد. اختلال در صرافی کوینکس در ارایه خدمات پس از تحریم شدن ایران، بیشتر شد. برای آشنایی با مشکل صرافی کوینکس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

مشکلات و اختلالات رایج صرافی کوینکس چیست؟

صرافی کوینکس یکی از صرافی‌های نسبتا محبوب به حساب می‌آید؛ این صرافی از حدود 400 نوع ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. متاسفانه بروز اختلال در کوینکس اتفاقی رایج است و همین امر کافی است که کوینکس نتواند جایگاهش را در میان صرافی‌های معتبر ارزهای دیجیتال ارتقا دهد.

برخی از مشکلات اصلی صرافی کوینکس به شرح زیر است:

مکان صرافی کوینکس

مکان دقیق صرافی کوینکس هنوز مشخص نیست و اطلاعات غیرمعتبر زیادی درباره محل صرافی وجود دارد. همین مورد موجب عدم جلب اعتماد برخی کاربران به این صرافی شده است.

عدم سرویس دهی کوینکس به ایرانیان

یکی از نکات برجسته‌ای که درمورد صرافی کوینکس به چشم می‌خورد این است که نزدیک‌ به نیمی از کاربران این صرافی را ایرانیان تشکیل می‌دهند.در صورتی که کشور ایران از سوی صرافی کوینکس مورد تحریم واقع شده است.

این امربه این معنی است که کوینکس هیچ ضمانتی در قبال دارایی کاربران ایرانی خود ندارد و ممکن است بنا به درخواست ابرقدرت‌ها حساب ایرانیان را مسدود نماید.

به همین دلیل در صرافی کوینکس برای ایرانیان اختلال ایجاد شده‌است و هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که  در صرافی کوینکس سرمایه گذاری نمایند.

کارمزد بیشتر صرافی کوینکس نسبت به صرافی بایننس

صرافی بایننس هیچ کارمزدی برای سپرده گذاری ارز دیجیتال از کاربران دریافت نمی‌کند. علاوه بر این کارمزد تراکنش‌ها در بایننس نسبت به صرافی کوینکس رقم پایین‌تری دارد. همین نکته باعث شده‌است صرافی بایننس در میان تریدرها از محبوبیت بالاتری نسبت به صرافی کوینکس برخوردار باشد.

حجم و سرعت پایین معاملات نسبت به سایر صرافی‌ها

در بازار ارزهای دیجیتال ثانیه‌ها تاثیرگذارند؛ لذا با توجه به اهمیت بالای زمان معمولا هر صرافی که در انجام معاملات سرعت بیشتری داشته باشد از محبوبیت بالایی برخوردار است.

حجم معاملات گزارش شده در صرافی بایننس برای جفت ارز (BTC/USDT)  برابر با 750 میلیون دلار است؛ که این مقدار در معاملات حجم بسیار بالایی به حساب می‌آید. در مارکت ترید نیز می‌توان سرعت بسیار بالای معاملات انجام شده در صرافی بایننس را مشاهده کرد. به دلیل حجم نقدینگی زیاد در صرافی بایننس، معامله در این صرافی با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود.

در حالی که در صرافی کوینکس حجم معامله‌ گزارش شده برای همان جفت ارز 52 میلیون دلار می‌باشد؛ که این اختلاف زیاد می‌تواند معیاری برای کاهش اعتبار کوینکس نزد تریدرها شود. در مارکت ترید نیز سرعت تراکنش‌های انجام شده در صرافی کوینکس بسیار کمتر از صرافی بایننس است.

بروزرسانی‌های اعصاب خردکن صرافی کوینکس

همان‌طور که گفته‌شد در بازار ارزهای دیجیتال، زمان معیاری بسیار مهم است. صرافی کوینکس مدام در حال انتشار بروزرسانی‌هایی است که عملا تاثیری بر عملکردش ندارد. همین امر موجب می‌شود تریدرهای فعال در صرافی کوینکس از هیاهوی بازار خارج شوند.

تعداد ارزهای کمتر نسبت به صرافی‌های معتبر

همانطور که مطلع هستید تاکنون در دنیای ارزهای دیجیتال هزاران رمز ارز بوجود آمده است. طبیعتا صرافی برای داشتن اعتبار باید بتواند زمینه پشتیبانی تعداد زیادی از این رمز ارزها را فراهم سازد.

در صرافی کوینکس دسترسی به حدود 400 تا 450 رمز ارز امکان‌پذیر است؛ که این رقم نسبت به صرافی‌های معتبر مانند بایننس بسیار کمتر می‌باشد.

رتبه پایین صرافی کوینکس

یکی از مهمترین معیارهای اعتبارسنجی صرافی‌های ارز دیجیتال، رتبه صرافی در سایت‌های معتبر جهانی است. در زمان نگارش این مطلب صرافی کوینکس در رتبه 59 قرار دارد؛ که این رتبه پایین بخاطر بروز متعدد اختلال در صرافی کوینکس است.

عدم شفافیت قوانین صرافی کوینکس برای ایرانیان

همانطور که می‌دانید حدود نصف کاربران صرافی کوینکس را ایرانیان تشکیل می‌دهند. بخاطر همین استقبال ایرانیان، کوینکس زبان فارسی را نیز به قسمت‌های زیادی از سایت خود اضافه کرده است.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های سایت‌ صرافی‌های مهم، بخش قوانین مربوط به صرافی است. اما صرافی کوینکس قسمت شرایط و قوانین خود را برای کاربران ایرانی به فارسی ترجمه نکرده است .

همین عدم شفافیت قوانین می‌تواند در همکاری تریدر با صرافی موجب بروز مشکل شود.

اختلال در حد سود و حد ضرر در صرافی کوینکس

بزرگ‌ترین مشکل صرافی کوینکس ایجاد اختلال در حد سود و ضرر تعیین شده توسط تریدر است. در برخی از موارد صرافی حد سود و حد ضرر مشخص شده تریدر را به طور دقیق در معاملات رعایت نمی‌کند.

حتی در مواردی دیده شده‌است که حساب بعضی از کاربران کمی زودتر از نقطه مشخص شده توسط کاربر لیکویید شده‌است.

هزینه‌ بالای برداشت ارز دیجیتال از کیف پول در صرافی کوینکس

هزینه‌های بالای برداشت رمز ارزها از حساب کاربری در صرافی کوینکس از نقطه ضعف‌های این صرافی است. این هزینه مبلغ قابل توجهی است و می‌توان آن‌ را یک چالش برای صرافی کوینکس بیان کرد.

این هزینه در بعضی از مواقع، هزینه مربوط به خود شبکه ارز دیجیتال است و گاهی صرافی‌ها مبلغی اضافه به‌ عنوان کارمزد از حساب کاربران کم می‌کنند.

بروز مشکلات اتصال در کوینکس

پس از تحریم شدن ایرانیان توسط صرفی کوینکس، افراد مختلف که در این صرافی حساب داشته‌اند با مشکلاتی مانند بسته شدن حساب و قفل شدن سرمایه خود توسط صرافی روبرو شدند. 

دلیل این کار تعویض IP کاربران به دلیل استفاده از VPN های رایگان بوده‌ است. برای اینکه با این مشکل روبرو نشوید باید توجه داشته باشید که همواره با یک فیلترشکن و یک IP مشخص به حساب خود وارد شوید.

مزایای صرافی کوینکس

چرا کوینکس قطع شده| اختلال در صرافی کوینکس

در مورد امکان ایجاد اختلال در صرافی کوینکس صحبت شد و دیدیم که انواع و اقسام مشکلات امکان دارد در صرافی کوینکس رخ دهد. اما همچنان کوینکس بخاطر مزایایی که دارد در میان ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است.

در ادامه مطلب به چند مورد از مهمترین مزیت‌های صرافی کوینکس اشاره می‌کنیم:

امنیت بالا

صرافی کوینکس در سال 2017 با شعار ایجاد محیطی امن برای معامله‌گران شروع به کار کرد. صرافی کوینکس مدعی بود روزانه چندین بار زیرساخت‌های صرافی بایننس مورد حملات هکرها قرار میگیرد. به همین دلیل بستر امنی برای تریدرها در نظر گرفته است و با استفاده از پروتکل‌های متفاوت و سیستم امنیتی پیشرفته، خیال کاربران را از امنیت بالای معاملات راحت کرده است.

رابط کاربری ساده برای کار با صرافی کوینکس

مهم نیست در چه سطحی قرار دارید، برای اینکه به محبوبیت برسید باید برای تمامی افراد کارایی داشته باشید. صرافی کوینکس به این نکته توجه‌ داشته و سعی کرده یک پلتفرم ساده و با کارایی بالا در اختیار کاربرانش قرار دهد.

روش‌های متنوع پرداخت

 صرافی کوینکس بستری فراهم نموده است تا کاربران به‌ راحتی بتوانند توسط  ویزاکارت و مسترکارت پرداخت های خود را انجام دهند و حساب خود را شارژ کنند.

امکان واریز و برداشت تا سقفی مشخص بدون احراز هویت 

صرافی کوینکس این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا سقف ده هزار دلار در روز برداشت کنند. برای دریافت روزانه بیش از ده هزار دلار و تا سقف یک میلیون دلار باید مراحل احراز هویت و ارسال مدارک را انجام دهید.

اپلیکیشن موبایل

علاوه بر وب‌سایت، اپلیکیشن‌ تلفن همراه صرافی کوینکس با رابط کاربری راحت خود کار را برای کاربران آسان کرده است. با دانلود نمودن نسخه اندروید و IOS کوینکس می‌توانید از خدمات این صرافی روی تلفن همراه خود بهره‌مند شوید.

کلام آخر

چرا کوینکس قطع شده| اختلال در صرافی کوینکس

صرافی کوینکس در سال 2017 شروع به فعالیت کرد و به سرعت توانست به محبوبیت بالایی در میان ایرانیان دست یابد. هدف صرافی کوینکس ارائه خدمات به کشورهایی بود که با تحریم سایر صرافی‌ها روبرو بودند. البته که کوینکس در مهرماه 1400 ایران را تحریم کرد و ایرانیان دیگر امکان فعالیت در کوینکس را ندارند.

از بزرگ ترین مشکلات صرافی کوینکس می‌توان به بروزرسانی‌های غیرکاربردی، عدم رعایت دقیق حد سود و حد ضرر در معاملات، بروز مشکلات اتصال، تعداد ارزهای پشتیبانی شده کمتر نسبت به صرافی‌های معتبر و سرعت پایین این صرافی اشاره کرد.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402