مزایا و معایب ربات کوکوین چیست؟ + نظر کارشناسان

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در بازارهای مالی، احساسات و هیجانات از اصلی‌ترین موانع برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت شناخته می‌شوند. حتی بسیاری از افرادی که در زمینه بازارهای مالی دارای تجربه و دانش کافی هستند، در برخی شرایط تسلیم احساسات و هیجانات خود می‌شوند.‌ در این شرایط احتمال این که به هیچ سودی نرسید و تمام سرمایه‌تان را از دست بدهید افزایش پیدا می‌کند. پس چه باید کرد؟ آیا راه حلی برای این مشکل پیدا شده است؟

با ابداع ربات‌های معامله گر، این مشکل تا حدودی حل شده است. یکی از ابن ربات‌ها توسط صرافی کوکوین معرفی شد. اگر می‌خواهید در مورد این که ربات کوکوین چیست، مزایا و معایب ربات کوکوین و… بیشتر بدانید با ما در این مقاله همراه شوید.

فهرست مطالب

ربات کوکوین چیست؟

صرافی کوکوین (Kucoin) در سال ۲۰۲۱ از ربات ترید یا معامله گر خود رونمایی کرد. با کمک رباتی که صرافی کوکوین معرفی کرد هر تریدری می‌تواند استراتژی‌های معاملاتی مخصوص به خود را تدوین کند. در نتیجه ربات بر اساس این استراتژی‌ها، معاملات و خرید و فروش را به صورت خودکار انجام خواهد داد.

این ربات به کاربران این امکان را داده که کمتر در دام احساسات و هیجانات خود بیفتند و تصمیمات هیجانی بگیرند. این ربات پربازده، این امکان را فراهم کرده که حتی زمانی که خواب هستید یا سر کار هستید هم به خرید و فروش در دنیای ارزهای دیجیتال بپردازید. به همین خاطر هیچ فرصتی را برای کسب سود از دست نمی‌دهید.

مزایای ربات کوکوین چیست؟

ربات کوکوین به شما کمک می‌کند که همیشه به استراتژی‌هایی که خودتان تعیین کرده اید پایبند بمانید. برخی از رایج ترین مزایای استفاده از ربات کوکوین برای معامله عبارتند از:

1.  صرفه جویی در زمان توسط اکسپرت کوکوین

در دنیای ترید و خرید و فروش ارزها، یک سری اقدامات نیاز به تکرار دارند. ربات‌های معامله گر را می‌توان به نحوی برنامه ریزی کرد که در بازه‌های زمانی مشخص، این اقدامات را تکرار کنند. برای مثال ممکن است فرد قصد داشته باشد هر ۶ ساعت یک بار سبد سرمایه گذاری‌اش را کنترل کند و تغییرات لازم را در آن اعمال کند. در این شرایط می‌توانید تنظیمات مشخصی به ربات‌های خودکار بدهید تا این عملیات را در بازه‌های زمانی مشخصی تکرار کنند. این ویژگی به سرمایه گذار این امکان را می‌دهد که نیازی به نشستن مکرر پای سیستم نداشته باشد. به علاوه کمک می‌کند که تا حد زیادی در زمان صرفه جویی کنید.

2.  پیدا کردن فرصت‌های مناسب برای ترید

از مهم ترین عواملی که روی میزان سوددهی یا ضرر در بازارهای مالی تاثیر زیادی می‌گذارد، زمان ثبت سفارش است. ابزار تحلیل تکنیکال به شما کمک می‌کنند که در اکثر موارد زمان مناسبی را برای ثبت سفارش تان در نظر بگیرید. اما شکار فرصت مناسب خیلی زمان بر است و باید مدام پای سیستم بنشینید تا بازار را زیر نظر بگیرید. در این شرایط گاهی فرد باید تمام روز منتظر بماند تا قیمت رمزارز به محدوده مورد نظر برسد و در آن زمان اقدام به ثبت سفارش کند.

یکی از مهم ترین مزایای ربات معامله گر کوکوین این است که بدون وقفه و به صورت ۲۴ ساعته بازار را زیر نظر می‌گیرد. این ربات به صورت خودکار زمانی که برای سفارش یک رمزارز مناسب است را تشخیص می‌دهد و به اصطلاح شکار می‌کند. به همین خاطر، به شما کمک می‌کند که فرصت‌های سرمایه گذاری را به هیچ عنوان از دست ندهید.

3.  کاهش ریسک در معاملات در صرافی کوکوین

بازارهای مالی و به خصوص بازار رمزارزهای دیجیتال، نوسانات زیادی دارند. اگر بتوانید از این نوسانات استفاده درستی کنید، سود کلانی از این بازار عایدتان خواهد شد.

نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که معامله کردن در بازارهایی که نوسان زیادی دارند خیلی دشوار است. ربات کوکوین به منظور آسان کردن این کارها طراحی شده است. کاربران با کمک این ربات می‌توانند معاملات را به خوبی کنترل کنند و از نوسانات سود خوبی به دست آورند.

4.  امنیت بالا ربات تریدر در صرافی کوکوین

امنیت یک جنبه ضروری برای هر نرم افزار مالی است. به همین دلیل است که صرافی Kucoin زمان و تلاش زیادی را صرف کرده تا یک سیستم ایمن را طراحی کند که به طور موثر از کاربران و سرمایه آنها محافظت می‌کند.

هدف اصلی این ربات، فراهم کردن امکان سود برای تمام افراد است و این کار را از طریق امنیت بسیار بالا و ابزارهای تجاری پیشرفته انجام می‌دهد. رابط KuCoin به شما این امکان را می‌دهد تا از دستورات مختلف و ابزارهای پیشرفته مانند استاپ ضرر استفاده کنید. این می‌تواند کمک کند که هنگام نگه داشتن یک ارز دیجیتال، ضرر قابل توجهی را تجربه نکنید. اگر سرمایه گذار جدیدی هستید، این نوع محافظت می‌تواند برای شما مفید باشد.

5.  قابلیت دسترسی برای تمام افراد

ربات کوکوین از قابل اعتمادترین و در دسترس ترین ربات‌های معاملاتی است. برای شروع کار با ربات کوکوین، باید یک حساب کاربری در پلتفرم آن‌ها ایجاد کنید و مقداری ارز دیجیتال واریز کنید. بعد از آن یک آدرس کیف پول کوکوین برای ارسال سکه‌های کریپتوی خود دریافت خواهید کرد.

در مرحله بعد برای اهداف امنیتی باید احراز هویت دو مرحله ای را ارائه دهید. سپس می‌توانید از این حساب برای سرمایه گذاری در دارایی‌ها یا توکن‌های مختلف ارزهای دیجیتال استفاده کنید. تمام افراد می‌توانند به این ربات دسترسی داشته باشند.

معایب ربات معامله گر صرافی کوکوین چیست؟

برخی از رایج ترین معایب ربات کوکوین عبارتند از:

1.  مناسب نبودن برای تریدرهای تازه کار

اگر در زمینه ترید ارزهای دیجیتال تازه کار هستید، ربات کوکوین نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد؛ به این خاطر که کار با این ربات چندان آسان نیست. به علاوه بسیاری از قابلیت‌های این ربات تنها برای افرادی در دسترس هستند که پروسه KYC را به پایان رسانده اند.

2.  عدم پوشش دهی تمام استراتژی‌ها

استراتژی‌های معاملاتی هر تریدری با دیگری فرق دارند. تریدر بر اساس نیاز، سرمایه، میزان ریسک پذیری اش و… استراتژی‌های خاصی را انتخاب می‌کند و آن‌ها را برای ترید به کار می‌برد.

ربات‌های معامله گر بر اساس هوش مصنوعی کار می‌کنند و از قبل برنامه ریزی شده اند، ربات کوکوین نیز از این قاعده مستثنی نیست. اغلب استراتژی‌هایی که بین اکثر افراد محبوب تر هستند توسط این ربات‌های معامله گر پوشش دهی می‌شوند. به همین خاطر ممکن است استراتژی ای که مورد نظر شماست توسط این ربات در دسترس نباشد یا این که منسوخ شده باشد.

3.  اتفاقات پیش بینی نشده

ربات‌های معامله گر (از جمله ربات صرافی کوکوین) بر اساس یک الگوریتم از قبل مشخص شده کار می‌کنند و نمی‌توانند اقداماتی فراتر از آن انجام دهند. اما بازار رمزارزهای دیجیتال دائما در حال تغییر است و اتفاقات جدیدی در این بازار رخ می‌دهند. به همین خاطر ممکن است الگوریتمی که در ربات‌های معامله گر قرار دارد دیگر نتواند جوابگوی شرایط کنونی بازار باشد.

اگر چه سازندگان ربات‌های معتبر و معروفی همچون ربات کوکوین دائما در حال بهبود و به روز رسانی ربات و استراتژی‌های آن هستند اما گاهی نمی‌توانند به خوبی پاسخگوی نیازهای دنیای در حال تغییر ارزهای دیجیتال باشند.

به اعتقاد بسیاری از افراد، هیچ چیزی نمی‌تواند در معامله و تجزیه تحلیل بازارهای مالی جای هوش انسان را بگیرد.

جمع بندی

ربات کوکوین که توسط صرافی Kucoin طراحی و ابداع شده است از موثرترین ابزارهای مالی شناخته می‌شود که به کاربران کمک کرده تا به سودهای قابل توجهی دست پیدا کنند. این ربات با عملکرد موثری که دارد از ضرر کردن تریدر نیز جلوگیری می‌کند. امنیت بالای ربات کوکوین باعث شده که امروزه به طور گسترده توسط تریدرها استفاده شود.

 

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400