В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш.

معرفی انیمه کامویی طلایی؛ داستان، شخصیت‌ها، تریلر

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

انیمه کامویی طلایی روایتی بسیار شیرین از ماجراجویان جاه طلب است که پا در راهی بسیار سخت و طاقت فرسا می‌گذارند تا به آرزوی خود جامه عمل بپوشانند. در معرفی انیمه Golden Kamuy با پلازا همراه باشید.

انیمه Golden Kamuy یک انیمه سریالی ژاپنی است که براساس مانگایی با همین نام ساخته شده است. مانگای این انیمه توسط ساتورو نودا (Satoru Noda) نوشته و تصویرگری شده و تعداد قسمت های انیمه کامویی طلایی، 42 اپیزود بوده است. زمان پخش انیمه Golden Kamuy نیز 9 آپریل 2018 بود که تاکنون پخش قسمت‌های آن هنوز ادامه دارد. استودیو Geno Studio که سازنده این انیمه است، برای اولین بار دو فصل از آن را در سال 2018 منتشر کرد. فصل سوم آن نیز از اکتبر تا دسامبر 2020 پخش شد. فصل چهارم انیمه کامویی طلایی توسط استودیو Brain’s Base تولید شد و در ماه اکتبر 2022 به نمایش درآمد.

علاوه بر خود انیمه که توانسته از ابتدای انتشار تاکنون طرفداران و افتخارات بسیاری را کسب کند، مانگای آن نیز بسیار پر افتخار بوده است. مانگای انیمه Golden Kamuy بیش از 24 میلیون نسخه در تیراژ داشت که آن را به یکی از پرفروش‌ترین مجموعه‌های مانگا تبدیل کرد. این مانگا برنده نهمین مانگا تایشو در سال 2016 و بیست و دومین جایزه فرهنگی تزوکا اوسامو (Tezuka Osamu) در سال 2018 شد.

فهرست مطالب:

داستان انیمه کامویی طلایی

نقد انیمه Golden Kamuy

این انیمه دارای داستانی پر از رمز و راز و ماجراهای پیچیده است. داستان انیمه کامویی طلایی زندگی کهنه سربازی به نام سایچی سوگیموتو (Saichi Sugimoto) را روایت می‌کند که به عنوان یک جوینده طلا در هوکایدو (Hokkaido) کار می‌کنند تا زندگی همسر رفیق مرده خود را تامین کند. روزی پیرمردی مست به سوگیموتو نزدیک می‌شود و برای او افسانه‌ای را بازگو می‌کند. افسانه درباره گنجی است که تنها راه دست یافتن به آن نقشه خالکوبی روی بدن گروهی از محکومانی که از زندان آباشیری فرار کرده‌اند، است.

سوگیموتو داستان پیرمرد را جدی نمی‌گیرد و به راحتی سر بر بالین می‌گذارد. روز بعد که از خواب بیدار می‌شود، پیرمرد را درحالی که اسلحه‌اش را به سمت او نشانه گرفته می‌یابد. پیرمرد از این که داستان گنج را برای او تعریف کرده پشیمان شده بود و به همین دلیل می‌خواست سوگیموتو را بکشد. سوگیموتو در مقابل پیرمرد از خود دفاع می‌کند. پیرمرد نیز از دست او به جنگل می‌گریزد. سوگیموتو با تعقیب او، متوجه می‌شود که پیرمرد توسط یک خرس کشته شده است. اما چیزی که او را متحیر می‌کند، خالکوبی‌هایی بود که پیرمرد بر روی سینه، کمر و شانه‌هایش داشت.

سوگیموتو که توسط یک دختر جوان از قبیله آینو (Ainu) به نام آسیرپا (Asirpa) از دست خرس نجات می‌یابد، متوجه می‌شود که داستان حقیقت دارد و به او پیشنهاد می‌کند تا با هم به دنبال طلا بروند. آسیرپا علاقه‌ای به طلا ندارد اما می‌خواهد انتقام پدرش، یکی از معدنچیان آینو که به او خیانت شده، را بگیرد.

آن‌ها با بررسی بدن متوجه می‌شوند که بعضی از جاهای‌ آن دارای بخیه است. این بدان معنی بود که زندانیانی که دارای چنین خالکوبی‌هایی بودند، همیشه به قتل می‌رسیدند و پوستشان کنده می‌شد. اسیرپا به دلیل مخالفتش با قتل انسان‌ها، به آن‌ها پیشنهاد می‌کند که سعی کنند با پیدا کردن خالکوبی‌های دیگر با زندانیان همکاری کنند. بدین ترتیب گروه جوینده طلای آنان شکل می‌گیرد و ماجراجویی آنان نیز آغاز می‌شود.

نقد انیمه Golden Kamuy

ژانر انیمه Golden Kamuy ماجراجویانه، تاریخی و درام است و به خوبی توانسته همه این‌ها را با هم ترکیب کند. انیمه کاموی طلایی پس از جنگ روسیه و ژاپن، در شهر هوکایدو و مناطق اطراف آن اتفاق می‌افتد و بسیاری از تحولات سیاسی، تکنولوژیکی و فرهنگی واقعی آن دوران را نشان می‌دهد. بسیاری از بخش‌ها و شخصیت‌های آن، مانند شخصیت هیجیکاتا توشیزو (Hijikata Toshizō)، در واقع نمونه‌های تخیلی افراد و رویدادهایی هستند که در آن زمان اتفاق افتاده است.

در انیمه Golden Kamuy توجه ویژه‌ای به مردم قبیله آینو شده است. زبان آنان و همچنین باورها و عقاید آنان به خوبی در این انیمه شرح داده شده است. این قبیله در گذشته ساکن سرزمین‌های اطراف دریای اوخوتسک (sea of Okhotsk) بودند. آنان از تمام نعمت‌هایی که طبیعت به آنان داده اعطا کرده بود، استفاده می‌کردند تا از کاموی، همان موجودی روحانی یا الهی در اساطیر آینو، تشکر کنند. در طول انیمه، سختی‌هایی که این قبیله با گرفتار شدن در جنگ بین ژاپن و روسیه متحمل شدند.

شخصیت های انیمه Golden Kamuy

همانطور که پیشتر گفتیم کاراکترهای انیمه کامویی طلایی هر کدام نشان دهنده موضوع خاصی در فرهنگ گذشته ژاپن هستند. این شخصیت‌ها در کنار هم رشد کرده و پیشرفت می‌کنند. در ادامه به معرفی شخصیت های انیمه Golden Kamuy می‌پردازیم:

سایچی سوگیموتو (Saichi Sugimoto)

کاراکترهای انیمه کامویی طلایی

سوگیموتو یک کهنه سرباز جنگ‌های ژاپن و روسیه بوده و بسیار مهربان و شجاع است. علیرغم اینکه در ظاهر خشن به نظر می‌رسد، اما بسیار دلسوز است و به دوستان و عزیزان خود اهمیت زیادی می‌دهد. همانطور که پدرش می‌گفت، سوگیموتو کسی است که همیشه در نهایت با بدترین اتفاقات روبرو می‌شود، به این معنی که او زندگی خود را برای کمک به دیگران به خطر خواهد انداخت.

فداکاری او به عشق اولش یومه‌کو (Umeko) و قولی که به دوست صمیمی فقیدش توراجی (Toraji) داده بود، هر دو انگیزه‌ای شدند که او به جستجوی طلا بپردازد. بعدها، او اغلب فداکارانه خود را به خطر می‌اندازد تا از آسیرپا محافظت کند.

دلیل این که سوگیموتو می‌تواند جسورانه مبارزه کند، آستانه درد فوق العاده او است. او حتی پس از جنگ با خرس های آدم خوار و جنگیدن با تعدادی از سربازان، توانست روی پاهای خود بایستد گویی هیچ اتفاقی نیافتاده است.

آسیرپا (asirpa)

شخصیت های انیمه Golden Kamuy

آسیرپا دختر جوان مستقل و توانمندی است. او در فصل اول انیمه 12 سال سن دارد. آسیرپا در ابتدا سرد و گوشه‌گیر به نظر می‌رسد، اما وقتی با طرف مقابل گرم می‌گیرد، جنبه‌های شوخ‌طلبانه‌تر و کودکانه‌تری را از خود نشان می‌دهد.

آسیرپا پس از مرگ پدرش با گرگی به اسم رتار (Retar) دوست شد و با او در کوهستان زندگی کرد. یک شب رتار، آسیرپا را ترک کرد. آسیرپا که از تنها شدن می‌ترسید، به گرگش التماس می‌کرد در کنار بماند. اما این اتفاق نیوفتاد و او بار دیگر تنها شد. از آن روز به بعد آسیرپا به ندرت لبخند می‌زد تا اینکه با سوگیموتو دوست شد.

یوشیتاکه شیرایشی (Yoshitake Shiraishi)

بررسی انیمه گلدن کاموی

یکی از محکومین آبشیری است که سوگیموتو و آسیرپا را در راه یافتن طلا همراهی می‌کند. او یک فراری معروف از زندان است که از زندان‌های بسیاری در سراسر ژاپن فرار کرده است. شهرت او باعث شد به او لقب پادشاه فرار را بدهند.

شیرایشی با وجود هوش بالایی که دارد سعی می‌کند بی خیال و احمق جلوه کند. او همچنین بسیار پر حرف است. در کنار این‌ها، او بسیار اجتماعی است و هر جا که باشد به زودی با همه آن‌ها اخت شده و دوست می‌شود. همین ویژگی او سبب شده تا با اکثر زندانیان سیاسی و افراد معدودی از زندانبانان در ارتباط باشد.

شیراشی از دردسر فراری است و ترجیح می‌دهد به جای پرداختن به کارهای مهم‌تر، وقت خود را صرف قمار و بازدید از فاحشه خانه‌ها کند. نکته جالب درباره شیراشی این است که او تنها با دیدن عکس زنی به نام میازاوا (Miyazawa) عاشق او شد و در پی دیدن زن رویاهایش تمام ژاپن را زیر پا گذاشت.

گنجیرو تانیگاکی (Genjirou Tanigaki)

معرفی انیمه Golden Kamuy

گنجیرو نیز یکی از سربازان سابق ارتش است که پس از جدا شدن از ارتش بدون هدف زندگی می‌کند. او بعد از آشنا شدن با سوگیموتو هدف زندگی خود را پیدا می‌کند. گنجیرو بسیار آرام و عبوس است، به طوری که به نظر نمی‌رسد بتواند لبخند بزند.

این شخصیت سرد او پس از قتل خواهرش و مرگ مادرش در غم از دست دادن دخترش، به وجود آمده است. با این حال، او بسیار خوش قلب است و به عزیزانش اهمیت می‌دهد.

امتیازات انیمه گلدن کاموی

امتیازات انیمه گلدن کاموی

انیمه Golden Kamuy که به تازگی فصل چهارمش نیز منتشر شده است، توانسته در سایت‌های مختلف نمرات بسیار خوبی را به دست بیاورد. این انیمه زیبا در سایت محبوب اوتاکوها، یعنی MyAnimeList توانسته نمره 7.9 از 10 را به دست آورد. همچنین در سایت IMDb نمره 8.1 را از آن خود کرده است. هر دوی این امتیازات گواه این هستند که از دانلود انیمه Golden Kamuy پشیمان نخواهید شد!

کلام آخر

انیمه Golden Kamuy یکی از زیباترین انیمه‌هایی است که می‌توانید ببینید. این انیمه در کنار ماجراجویی‌هایی که دارد، برشی از تاریخ ژاپن را نیز نشان می‌دهد. تنها با دیدن تریلر انیمه Golden Kamuy می‌توانید به زیبایی صحنه‌ها و آرت فوق العاده آن پی ببرید. از شما همراهان همیشگی پلازا ممنونیم که در بررسی انیمه گلدن کاموی با ما همراه بودید. فراموش نکنید که بعد از دیدن این انیمه نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
سیاوش
.
11 خرداد 1402، 19:49
پاسخ
0
0
به عنوان یه اتوکای خبره.میتونم بگم بعضی از انیمه هایی که اینجا درموردشون میخونم و برای اولین باره میبینم.خیلی خوبه چون خسته شدیم از اون تکراری ها
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402