بیوگرافی زیبا کرمعلی؛ زندگی شخصی، کارنامه هنری و حواشی

بیوگرافی زیبا کرمعلی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

زیبا کرمعلی از بازیگران جوان و خوش قریحه سینمای ایران است که کارش با بازی در فیلم لاتاری ساخته محمدحسین مهدویان شروع کرد. در این مقاله با بیوگرافی زیبا کرمعلی؛ زندگی شخصی، کارنامه هنری و حواشی او با شما مخاطبین محترم پلازا همراه هستیم.

خوشبختانه امروزه ما در سینمای ایران شاهد ورود بازیگران جوان و با استعدادی هستیم که در آثاری ماندگار به ایفای نقش می‌پردازند. زیبا کرمعلی با ایفای نقش در فیلم‌هایی چون لاتاری، دینامیت و حکم تجدید نظر بسیار خوش درخشید. این بازیگر با رتبه 8 کنکور سراسری در رشته کارگردانی سینما تحصیل نموده است. چنانچه شما از زندگی شخصی، کارنامه کاری و حواشی این هنرمند اطلاعاتی ندارید، حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. ما در این مقاله قصد داریم تا شما مخاطبین محترم را با بیوگرافی زیبا کرمعلی آشنا کنیم.

فهرست مطالب:

اطلاعات شخصی زیبا کرمعلی

 • تاریخ تولد: 12 آذرماه 1375
 • محل متولد: کرج
 • قد زیبا کرمعلی: 164 سانتی متر
 • میزان تحصیلات: دانشجوی کارشناسی سینما دانشگاه هنر تهران
 • سن زیبا کرمعلی: 26 ساله

زندگی شخصی زیبا کرمعلی

زیبا کرمعلی، 12 آذرماه سال 1375 در کرج متولد شد. او تحصیلات دوران دبیرستان را در آموزشگاه شهید ثانی ناحیه‌ 3 کرج در رشته ریاضی و فیزیک با با معدل 19/95 به اتمام رساند. زیبا به‌خاطر علاقه‌اش به هنر تغییر رشته داد و مقطع پیش دانشگاهی را با معدل 19/76 گذاراند. زیبا کرمعلی در کنکور سراسری هنر با رتبه 8 وارد دانشگاه هنر شد.

زندگی شخصی زیبا کرمعلی

با نیم نگاهی به دوران تحصیلات زیبا کرمعلی، معدل و رتبه قبولی در دانشگاه می‌توان راحت حدس زد که او جزء بازیگران باهوش و جوان در سینمای ایران است.

زندگی هنری زیبا کرمعلی

در این بخش سراغ فعالیت‌های حرفه‌ای این بازیگر جوان می‌رویم و بیشتر با این جنبه از زندگی او آشنا می‌شویم.

بیوگرافی زیبا کرمعلی ؛ ورود به عالم بازیگری

ورود زیبا کرمعلی به سینمای ایران در نوع خود بسیار جالب است. در سال 1395 روزی عوامل فیلم ماجرای نیمروز جهت همایش نقد و بررسی این اثر در دانشگاه حضور پیدا می‌کنند و خیلی اتفاقی با او آشنا می‌شوند. به دنبال این آشنایی محمدحسین مهدویان کارگردان فیلم ماجرای نیمروز، از زیبا دعوت می‌کند تا در فیلم جدیدش به نام لاتاری به ایفای نقش بپردازد. به موجب این امر زیبا کرمعلی با وجودی که هیچ تجربه‌ای در زمینه‌ی بازیگری نداشت در نقش نوشین مقابل ساعد سهیلی برای فیلم لاتاری بازی کرد.

او درباره انتخابش برای بازی در فیلم لاتاری طی مصاحبه‌ای مطبوعاتی چنین اذعان کرد که: پس از نشست، آقای مهدویان با من مذاکراتی داشتند و گفتند که در حال نگارش فیلمنامه تازه‌ای هستند که خود و آقای امینی گمان می‌کنند که یکی از نقش‌ها برایم مناسب است. من در آن روز حتّی نمی‌دانستم فیلم چه موضوعی دارد، داستانش تاریخی است یا در زمان حال رویدادی را جلو می‌برد. آقای مهدویان در ادامه صحبت‌هایش گفت که اگر بخواهم، آقای امینی به زودی قراری را ترتیب می‌دهد. چنین شد که در نهایت همکاریمان شکل گرفت.

در ادامه زیبا کرمعلی درباره‌ این تجربه‌ کاری چنین گفت: من تمرینات بازیگری را از صفر و حتّی فن بیان را با ابراهیم امینی فیلمنامه‌نویس این فیلم آغاز کردم تا قادر باشم بازی قابل قبولی از خودم ارائه دهم.

این بازیگر جوان و مستعد پس از حضور در فیلم لاتاری توانست توجه مخاطبان و دیگر فیلمسازان را به خود معطوف نماید. از دیگر نکات جالب درباره زندگی نامه زیبا کرمعلی باید به این نکته اشاره کرد که او در زمینه هنر علاوه بر بازیگری به نویسندگی و ادبیات، همچنین رشته‌های ورزشی والیبال و شنا بسیار علاقه‌مند است.

فیلم های زیبا کرمعلی

به دنبال موفقیت این بازیگر در فیلم لاتاری، زیبا کرمعلی در چند اثر سینمایی دیگر هم به ایفای نقش پرداخت. از فیلم‌های موفق دیگر این بازیگر می‌توان به دو فیلم دینامیت و حکم تجدید نظر اشاره کرد.

زیبا کرمعلی پس از لاتاری، سال 1397 در فیلم دینامیت به کارگردانی مسعود اطیابی به ایفای نقش پرداخت. او در فیلم دینامیت در کنار بازیگرانی چون احمد مهرانفر، پژمان جمشیدی، نازنین بیاتی، امید روحانی و محسن کیایی ظاهر شد. بازی در این فیلم کمدی کنار بازیگرانی مشهور در شهرت بیشتر زیبا کرمعلی نقش بسزایی داشت. در فیلم دینامیت زیبا کرمعلی و خواهرش، که نقش او را نازنین بیاتی بازی می‌کرد، با دو جوان مذهبی به نام‌های هادی و محمدحسین کشمکش‌های داشتند که موقعیت‌های طنز جالبی را ایجاد می‌کرد.

فیلم های زیبا کرمعلی

زیبا کرمعلی پس از بازی در فیلم دینامیت برای نقش لیدا در فیلم حکم تجدید نظر به کارگردانی محمدامین کریم‌پور انتخاب شد. تعلیق اصلی این اثر بر اساس مساله قتل یا خودکشی لیدا بنا گذاشته شده است و شخصیت مادر (ژاله صامتی) و وکیل (شاهرخ فروتنیان) که به دنبال اثبات حقانیت آرش هستند. زیبا در این فیلم نقشی محوری امّا کلیدی بر عهده داشت، که توانست بار دیگر نظر مخاطبان را به خود جلب کند. لازم به ذکر است که این فیلم در 26 آبان 1400 در سینماهای کشور اکران شد.

لیست فیلم‌های زیبا کرمعلی

نام فیلمسال ساختکارگرداننقش
لاتاری1396 محمدحسین مهدویاننوشین
دینامیت1397مسعود اطیابیزیبا
حکم تجدید نظر1398محمدامین کریم‌پورلیدا

در خصوص سریال های زیبا کرمعلی باید چنین اذعان کرد که او هنوز تجربه حضور در تلویزیون را به دست نیاورده و در حال حاضر بیشتر روی رشته تحصیلی خود تمرکز دارد.

شایعات و حواشی زیبا کرمعلی

اولین موردی که درباره حواشی این بازیگر مطرح است می‌توان به مخالفت پدر زیبا برای بازی در فیلم لاتاری اشاره کرد. طی یک مصاحبه مطبوعاتی زیبا کرمعلی اذعان داشت که پدرش کمی با این کار مخالف بوده، امّا بعداً در گفت وگو و تعامل با من و آشنایی بیشترش با شرایط کاری رضایت و اطمینان پیدا کرد.

زیبا کرمعلی علاوه بر بازیگری در مشاغلی مانند تدوین، منشی صحنه و دستیار کارگردان فیلم کوتاه هم فعالیت‌هایی داشته است. علاوه بر این در انیمیشن شیر شاه 2 برای نقش نالا هم به عنوان صداپیشه حضور یافت.

از حواشی مهم در فضای مجازی درباره این بازیگر می‌توان به شایعه ازدواج زیبا کرمعلی با مصطفی کیایی اشاره کرد. در رسانه‌ها عکسی از خانم کرمعلی با آقایی کیایی تحت عنوان زیبا کرمعلی و همسرش مطرح گردید، که خیلی زود کذب بودن خبر مشخص شد. شاید شما هم سوالی درباره ازدواج زیبا کرمعلی داشته باشید. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این بازیگر در حال حاضر، حداقل هنگام نگارش این مقاله، مجرد است و بیشتر روی تحصیلش در رشته سینما تمرکز دارد. از حواشی زرد دیگر درباره این بازیگر در فضای مجازی می‌توان به مواردی چون: زیبا کرمعلی قبل عمل اشاره نمود که متأسفانه برای دیگر بازیگران هم این شایعات بسیار دیده می‌شود.

در انتهای مقاله با عکس زیبا کرمعلی این بخش حواشی را به پایان می‌رسانیم.

بیوگرافی زیبا کرمعلی

کلام آخر

ما در این مقاله به زندگینامه زیبا کرمعلی پرداختیم. این بازیگر جوان و مستعد با حضور در فیلم لاتاری فعالیت خود را در سینما شروع کرد. امید است مقاله بیوگرافی زیبا کرمعلی برای شما مخاطبین محترم مفید بوده باشد. لطفاً پس از مطالعه کامل مقاله نظرات خود را درباره این بازیگر جوان با ما در وب‌سایت پلازا به اشترک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402