معرفی انیمه تسورونه؛ داستان، شخصیت‌ها و نمرات

دانلود انیمه Tsurune
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

انیمه های ورزشی، مانند انیمه تسورونه، در دنیای انیمه جایگاه بسیار ویژه‌ای دارند. این انیمه‌ها می‌توانند، به خصوص برای نوجوانان انگیزه‌بخش باشند. در این مقاله به معرفی یکی از انیمه های زیبای ورزشی یعنی انیمه Tsurune، پرداخته‌ایم. با پلازا تا انتها همراه باشید.

انیمه تسورونه، براساس یک لایت ناول با همین نام توسط استودیو Kyoto Animation ساخته شده است. کارگردانی این اثر را تاکویا یامامورا (Takuya Yamamura) برعهده داشته است. زمان پخش انیمه تسورونه نیز در تاریخ 22 اکتبر 2018 بوده و فصل دوم آن نیز در تاریخ 29 مارس 2023 پخش شده است. تعداد قسمت های انیمه تسورونه در هر فصل 13 اپیزود است. همچنین یک سینمایی به نامTsurune The Movie: The First Shot نیز در سال 2022 پخش شد. برای کسب اطلاعات بیشتر، با ما در بررسی انیمه Tsurune: Kazemai Koukou Kyuudoubu با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:

نقد انیمه تسورونه

اولین چیزی که در انیمه تسورونه، نظر مخاطب را جذب می‌کند، نام آن است. انیمه تسورونه، در واقع یکی از ورزش‌های اصیل ژاپن، یعنی تیراندازی تیمی، را معرفی می‌کند. «tsurune» نیز در واقع صدایی است که هنگام آزاد شدن تیر از کمان به گوش می‌رسد. آن طور که در انیمه نشان داده شده است، هر کسی که بتواند صدای زیبای تسورونه را توسط زه کمان خود تولید کند دیگر قادر به رها کردن تیراندازی نخواهد بود.

انیمه تسورونه یکی از انیمه‌هایی است که ممکن است با بقیه انیمه های ورزشی که می‌شناسید متفاوت باشد. معمولا انیمه‌های ورزشی پر از هیجانات و شخصیت‌هایی هستند که بیش از اندازه با استعداد و عالی هستند. با این حال، انیمه Tsurune اینگونه نیست. این انیمه شخصیت‌هایی دارد که بارها اشتباه می‌کنند و درس می‌گیرند. شخصیت اصلی انیمه تسورونه، در طول داستان با ترس‌ها و چالش‌های بسیاری روبرو می‌شود. او همانند ققنوسی از خاکسترها بلند شده و دوباره از نو شروع می‌کند.

چیزی که باعث علاقمندی منتقدین و مخاطبان به این انیمه شده است، رشد تیم آن‌ها است. حتی اعضای زن تیم نیز به مرور پیشرفت کرده و رشد می‌کنند؛ این چیزی است که در انیمه‌ها کمتر دیده می‌شود. همچنین ارتباط برقرار کردن با شخصیت‌ها بسیار آسان است. زیرا هیچکدام از آن‌ها خیلی باهوش و خیلی بااستعداد نیستند. همگی آ‌ن‌ها نوجوانان معمولی هستند که در راه رسیدن به هدفشان تلاش می‌کنند.

داستان انیمه تسورونه

بررسی انیمه Tsurune: Kazemai Koukou Kyuudoubu

داستان انیمه تسورونه روایتگر داستان پسری به نام میناتو نارومیا (Minato Narumiya) است. او قبلا در باشگاه کیودو مدرسه راهنمایی خود بود تا اینکه یک اتفاق خاص در آخرین تورنمنت او باعث شد که تصمیم بگیرد تیراندازی با کمان را برای همیشه کنار بگذارد. این اتفاق باعث می‌شود او به مشکلی دچار شود که تیراندازها معمولا با آن درگیر می‌شوند. آن هم ترس از هدف است.

وقتی میناتو به دبیرستان می‌رود، دوستان دوران کودکی‌اش سیا تاکه هایا (Seiya Takehaya) و ریوهه یامانوچی (Ryōhei Yamanouchi) سعی می‌کنند او را دوباره به باشگاه تیراندازی کیودو دبیرستان بپیوندند، اما او قبول نمی‌کند. اما یک شب، وقتی ناراحت و سرگردان در حال قدم زدن است، در یک معبد مردی مرموز را در حال تیراندازی می‌بیند. میناتو شیفته تیراندازی او می‌شود.

آن مرد که ماساکی تاکیگاوا (Masaki Takigawa) نام دارد، میناتو را به سمت تیراندازی با کمان سوق می‌دهد. میناتو به باشگاه کیودو دبیرستان کازمای (Kazemai) می‌پیوندد و همراه با دوستان قدیمی و هم‌تیمی‌های جدیدش، نانائو کیساراگی (Nanao Kisaragi) و کایتو اونوگی (Kaito Onogi)، به دنبال پیروزی در مسابقات استانی هستند.

اما پیروزی در مسابقات کار ساده‌ای نیست. چرا که دوست و هم تیمی سابق میناتو، شو فوجیوارا (Shū Fujiwara)، که نوجوانی بااستعداد و حریفی قدر است در تیم رقیب قرار دارد. حال باید دید که میناتو و دوستانش قادر به غلبه بر فوجیوارا و هم تیمی‌های خبره‌اش هستند یا خیر. با دانلود انیمه Tsurune می‌توانید به ادامه داستان آن‌ها پی ببرید.

شخصیت های انیمه تسورونه

کاراکترهای انیمه Tsurune در کنار رقابتی که با هم دارند، دوست و همیار هم نیز هستند. در واقع، برعکس سایر انیمه‌هایی که تاکنون دیده‌اید هیچ شخصیت منفی و دشمنی در انیمه Tsurune وجود ندارد. علاوه بر این، شخصیت‌های این انیمه به ما نشان می‌دهند که برای داشتن یک عالی بودن، نیاز به استعداد ماورایی وجود ندارد و تنها چیزی که برتری را ثابت می‌کند، پشتکار است. شخصیت‌ های انیمه تسورونه به شرح زیر هستند:

میناتو نارومیا (Minato Narumiya)

شخصیت های انیمه تسورونه

وقتی میناتو حدودا پنج ساله بود، مادرش او را برای دیداری کوتاه به زیارتگاهی برد که کیودوجو هم داشت. در آنجا بود که او برای اولین بار یک مسابقه کیودو را دید و شیفته کیودو شد. همچنین در آن‌جا بود که او برای اولین بار اصطلاح tsurune را از مادرش آموخت.

میناتو به همراه سیا در مدرسه راهنمایی خصوصی کیریساکی (Kirisaki) ثبت نام کرد و آنجا بود که باری دیگر با شو فوجیوارا ملاقات کرد. سیا، شو و میناتو به باشگاه کیودو پیوستند و رتبه‌های برتر را طی کردند و سپس برای شرکت در مسابقات تیمی پسران در مسابقات استانی در سال سوم انتخاب شدند. با این حال، در فینال، میناتو به طور ناگهانی دچار وحشت از هدف شد و این به قیمت حذف تیمش تمام شد. پس از مسابقات، میناتو هر چه تلاش کرد نتوانست از شر هراس هدف خلاص شود و در نهایت باشگاه را ترک کرد. سپس در مدرسه کازمای ثبت نام کرد تا دیگر کیودو را ادامه ندهد.

سیا تاکه هارا (Seiya Takehaya)

داستان انیمه تسورونه

سیاه دوست دوران کودکی میناتو است. این دو همراه با شو فوجیوارا به مدرسه راهنمایی کیریساکی رفتند و هر سه عضو تیم تیراندازی بودند. سیا به عنوان یک شخصیت بالغ، واقع بین و آرام به تصویر کشیده می‌شود. همچنین شخصیتی درونگرا دارد و آنچه را در درونش است فاش نمی‌کند. او شخصیتی قابل اعتماد و مهربان است که مصمم در راه رسیدن به موفقیت میناتو به او کمک‌های بسیاری می‌کند.

سیا آشکارا برای دوستی خود با میناتو ارزش زیادی قائل است. تا حدی که دبیرستان عالی کیریساکی را رها می‌کند و همراه میناتو به مدرسه دولتی کازمای می‌پیوندند تا او را متقاعد به ادامه تیراندازی کند.

ریوهی یامانوچی (Ryōhei Yamanouchi)

کاراکترهای انیمه Tsurune

ریوهی دوست دوران کودکی میناتو و سیا است. او به مدرسه راهنمایی دیگری رفت، اما دوباره در دبیرستان آن‌ها را ملاقات کرد. ریوهی یکی از اعضای تیم پسران کیودو مدرسه کازمای است. هر چند که هنوز تازه‌کار است و مانند بقیه از کودکی شروع به تیراندازی نکرده، اما در تمرینات تیراندازی سعی می‌کند پا به پای دیگران پیش برود.

کایتو اونوگی (Kaito Onogi)

دانلود انیمه Tsurune

کایتو اونوگی یکی دیگر از اعضای گروه تیراندازی است که قیافه ترسناکی دارد. در طول انیمه او را درحال دعوا کردن با اعضای مختلف خواهید دید. با این حال، او در پس قیافه ترسناکش قلبی مهربان و شخصیتی حمایت‌گر دارد. او روز به روز درحال تلاش است تا بتواند بهتر شود و به بقیه اعضا نیز با روش‌های خودش روحیه می‌دهد.

او پسرخاله نانائو، یکی دیگر از اعضای تیم است و به خاطر هاله ترسناکی که دارد به عنوان محافظ او عمل می‌کند. کایتو و نانائو به مدارس راهنمایی مختلف رفتند، اما همچنان پس از مدرسه همراه هم بودند. کایتو در مدرسه راهنمایی در باشگاه کیودو بود. اگرچه او برای مسابقات انفرادی انتخاب شد، اما هرگز در تورنمنت‌های تیمی شرکت نکرد.

نانائو کیساگی (Nanao Kisaragi)

تعداد قسمت های انیمه تسورونه

نانائو یکی دیگر از اعضای کیودو بوده که از همه لاغرتر و ریز جثه تر نیز است. از زمانی که نانائو کوچک بود، به دلیل ظاهر زیبا و جذابیت خود، بین دخترها طرفداران بسیاری داشت. با این حال، این موضوع جنبه‌های بدی نیز به همراه داشت؛ چرا که بسیاری از پسرها به او حسادت می‌کردند. به همین دلیل، کایتو به عنوان محافظ همیشه همراه او بود. نانائو مدتی را برای تمرین کیودو به تنهایی به بودوکان (سالن هنرهای رزمی) می‌رفت و چیزهای زیادی در مورد کیودو آموخت.

ماساکی تاکیگاوا (Masaki Takigawa)

امتیازات انیمه Tsurune

ماساکی مردی جوان قد بلند است و به دلیل تمرینات مستمری که داشته بدنی عضلانی و خوش‌تراش دارد. او یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های انیمه تسورونه است که مهم‌ترین نقش را در موفقیت و همچنین غلبه کردن بر ترس از هدف میناتو دارد.

ماساکی از سه سالگی تحت تعلیم پدربزرگش کیودو کار می‌کند. پدربزرگ او مانند همه شاگردانش بر او سخت می‌گرفت. در سال سوم دبیرستان، او در مسابقات بین دبیرستانی برنده شد. اما پدربزرگش به هیچ عنوان او را تحسین نکرد و به او گفت که تنها برای خوشگذارانی کیودو کار می‌کند. این موضوع باعث قطع رابطه آن دو شد.

در مدتی که ماساکی از او دور بود، پدربزرگش از دنیا رفت. ماساکی که می خواست کاری برای آشتی با او انجام دهد، تصمیم گرفت ده هزار تیر به یاتا نو موری کیودوجو پرتاب کند. یک شب که او درحال تیراندازی این هزار تیر بود با میناتو آشنا شد.

امتیازات انیمه Tsurune

ژانر انیمه تسورونه ورزشی و درام است. این انیمه تاکنون توانسته در سایت‌های معتبر بسیاری امتیازات فوق العاده‌ای دریافت کند. انیمه تسورونه در سایت محبوب و معروف IMDb نمره 7.4 از 10 و در سایت MyAnimeList نیز نمره 7.7 را از 10 گرفته است. همچنین انیمه Tsurune توانسته در سایت Crunchyroll نمره 4.8 از 5 نمره را به دست آورد.

سینمایی این انیمه به نوبه خود توانسته نمره 8.1 را در سایت MyAnimeList به دست آورد. این نمرات نشان‌دهنده تحسین برانگیز بودن آن بین هواداران هستند.

کلام آخر

انیمه تسورونه یکی از تحسین برانگیزترین انیمه‌های ورزشی است که می‌توانید همراه خانواده و دوستانتان تماشا کنید و از آن لذت ببرید. از این که در معرفی انیمه تسورونه با ما همراه بودید، سپاسگزاریم. فراموش نکنید که بعد از تماشای این انیمه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402