معرفی سریال غریبه (Outlander) ؛ داستان، بازیگران و بررسی تمامی فصل های سریال

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال Outlander یکی از مجموعه‌های تلویزیونی تاریخی آمریکایی محسوب می‌شود که در جهان طرفداران زیادی دارد و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله با معرفی سریال غریبه همراه شما هستیم.

ساخت سریال‌های تاریخی با آن فضای سنتی کار بسیار دشواری است. زیرا نه تنها باید برای این آثار به دنبال فیلمنامه‌ای جذاب بود، بلکه طراحی فضای آن نیز کاری مشکل است. این آثار یا بر اساس داستان‌ها و تاریخ حقیقی ساخته می‌شوند و یا با الهام گرفتن از یک دهه یا قرن، داستانی تخیلی دارند.

سریال غریبه در ژانر تاریخی براساس رمانی از دیانا گابالدون (Diana Gabaldon) ساخته شده و دونالند دی. مور (Ronald D. Moore) آن را توسعه داده است. پخش این اثر از سال 2014 و شبکه Starz آمریکا شروع شد و تا کنون شاهد پخش 7 فصل آن بوده‌ایم. از این‌رو در ادامه این مقاله پلازا قصد داریم تا به سراغ معرفی سریال Outlander برویم.

فهرست مطالب:

تاریخ پخش سریال غریبه آمریکایی

ژانر این اثر تاریخی، درام، ماجراجویی، فانتزی و عاشقانه است. تاریخ پخش سریال outlander نخست در 9 اوت 2014 (18 مرداد 1393) بود. این اثر تا کنون طی 80 قسمت به روی آنتن رفته است. تاریخ پخش فصل 7 سریال outlander نیز  16 ژوئن 2023 (26 خرداد 1402) بود. همچنین فصل هفتم این سریال هم اکنون هر جمعه از شبکه Starz پخش می‌شود و پخش آن طی دو نیم فصل ادامه دارد. در پایین نیز می‌توانید جدول پخش این سریال را ببینید.

همچنین بخوانید :
فصلتاریخ شروعتاریخ اتمامتهداد قسمت ها
اول18 مرداد 13939 خرداد 1394
16 (2 نیم فصل)
دوم21 فروردین 139519 تیر 139513
سوم19 شهریور 139619 آذر 139613

چهارم

13 آبان 13977 بهمن 139713
پنجم27 بهمن 139821 اردیبهشت 139912
ششم15 اسفند 140011 اردیبهشت 14018
هفتم26 خرداد 1402 (نیم فصل اول) / 2024 (نیم فصل دوم)4 اوت 2023 (نیم فصل اول)16 (2 تیم فصل)

داستان سریال آمریکایی غریبه

بهتر است به سراغ خلاصه داستان سریال Outlander برویم تا شما را بیشتر با فضای آن آشنا کنیم. در پایین می‌توانید خلاصه هر فصل سریال را بخوانید.

خلاصه فصل اول سریال Outlander

فصل 5 سریال outlander / سریال Outlander

داستان این فصل در سال 1946 اتفاق می‌افتد؛ زمانی که پرستاری به نام کلِیر رَندال و همسرش، فرانک در شهر اینورنس در اسکاتلند هستند. هنگامی که او قصد بازگشت از سنگ‌های تاریخی را دارد، در زمان سفر می‌کند و به سال 1743 باز می‌گردد. او خود را بین گروهی از معترضان اسکاتلندی می‌یابد که توسط سربازان انگلیسی به رهبری کاپیتان بلک جک رندال تحت تعقیب هستند.

خلاصه فصل دوم سریال Outlander

سریال غریبه (outlander) فصل دوم / داستان سریال آمریکایی غریبه

در این فصل کلیر و جیمی در تلاش هستند تا با زیر پا گذاشتن دستورات لویی شانزدهم، پادشاه وقت فرانسه به مقابله با گروهی موسوم به یعقوبی‌ها بپردازند. جیمی مخفیانه به خدمت چارلز استوارت، یکی از اصلی‌ترین رهبران یعقوبیان درمی‌آید. در همین حین که یعقوبیان برای قیام آماده می‌شوند، افرادی با لقت فِرِیزِرها مانع از وقوع این قیام می‌شوند. هنگامی که رندال دوباره در لندن خودش را نشان می دهد، کلیر، جیمی را محبور می‌کند تا از رندال محافظت کند.

خلاصه فصل سوم سریال Outlander

جیمی، راندال را در کلودن به قتل می‌رساند و به شدت مجروح می‌شود. او در زندان با فرماندار لرد جان گری آشنا می‌شود و بین این دو نفر دوستی شکل می‌گیرد که بعدها منجر به آزادی مشروط وی می‌شود. جیمی به اسکاتلند برمی‌گردد و به کار نشر مشغول می‌شود. در همین حین کلیر و فرانک در سال 1948، دختر جیمی به نام برایانا را بزرگ و او را در مدرسه پزشکی ماساچوست ثبت نام می‌کنند. فرانک در یک تصادف رانندگی کشته می‌شود.

خلاصه فصل چهارم سریال Outlander

سریال اوتلندر فصل پنجم / تاریخ پخش سریال غریبه آمریکایی

در این فصل کلیر و جیمی تلاش می‌کنند راهی پیدا کنند تا همراه با فرگوس، مارشالی و ایان به اسکاتلند بازگردند. آن‌ها به مزارع عمه جیمی می‌روند؛ ولی هنگامی که شرایط آنطور که می‌خواهند پیش نمی‌رود، تصمیم می‌گیرند از این مزارع خارج شوند و زندگی جدیدی در جای دیگر آغاز کنند. در سرزمین جدید آن‌ها درگیری جدیدی با اعضای محلی پیدا می‌کنند و جیمی با آهنگری که رهبر جنبش‌های محلی است متحد می‌شود. در همین حال و در دهه 1970، برایانا پیشنهاد ازدواج راجر را رد می‌کند.

خلاصه فصل پنجم سریال Outlander

در فصل پنجم سریال کلیر و جیمی، شاهد دیدن ازدواج بریانا هستیم. همچنین چالشی نیز وجود دارد و شخصیت‌ها باید برای مقابله کردن با بانت تلاش کنند. همچنین بری و راجر نیز در چالشی برای بیرون آمدن از قرن 18 تمام سعی خود را بکنند.

خلاصه فصل ششم سریال Outlander

در این فصل شاهد تلاش‌های جیمی و کلیر برای حفظ و نگهداری از کسانی که دوستشان دارند، هستیم‌. جیمی با شرایط جدید خود در حال کنار آمدن است و کلیر نیز در این راه همراه با او تلاش می‌کنند. این زوج باید با چالش‌هایی که پیش روی آنهاست مقابله کنند و موانع را از سر راه خود بردارند.

خلاصه هفتمین فصل سریال Outlander

تاریخ پخش فصل 7 سریال outlander

در سریال غریبه فصل 7 شاهد گرفتار شدن کلیر هستیم و جیمی که شدیده نگران اوست اما بخاطر شرایط کلیر، جیمی او را در زندان پیدا نمی‌کند و حتی کسی درباره مکانی که کلیر در آن است، به او نمی‌گوید. از طرف دیگر کلیر نیاز دارد تا به تجهیزات پزشکی دسترسی داشته باشد و بالاخره جیمی و او ملاقات می‌کنند.

بازیگران سریال غریبه خارجی

در این قسمت قصد داریم تا شما را با بازیگران این سریال آشنا کنیم. این اثر بخاطر اینکه طی 7 فصل پخش شده است، هنرپیشه‌های فراوانی در آن ایفای نقش داشته‌اند اما از فصل یک تا کنون دو شخصیت کلیدی کلیر و جیمی را در آن می‌بینیم که در واقع شخصیت‌های اصلی این سریال هستند. در ادامه نگاهی بر بیوگرافی بازیگران سریال غریبه خواهیم انداخت.

کترینا بلف در نقش کلیر بیچمپ رندال فریزر

سریال کلیر و جیمی

کترینا بلف (Caitriona Balfe) متولد 4 اکتبر 1979 (12 مهر 1358) بازیگر و مدل ایرلندی است که فعالیت خود را از سال 2006 و نقش کوتاهی در فیلم شیطان پرادا می‌پوشد (The Devil Wears Prada) شروع کرد. او تاکنون در آثار مطرحی همچون سوپر ۸ (Super 8)، اکنون مرا می‌بینی (Now You See Me) و فورد در برابر فراری (Ford v Ferrari) حضور داشته است. این بازیگر تاکنون موفق شده که صاحب جایزه ساترن شود و نامزدی گلدن گلوب را بدست آورد. او بازیگر زن اصلی سریال Outlander است.

سم هیوین در نقش جیمز (جیمی) مک‌کنزی فریزر

هنرپیشه های سریال Outlander

سم هیوین (Sam Heughan) بازیگر اسکاتلندی در 30 آوریل 1980 (8 اردیبهشت 1359) به دنیا آمد. او بازیگری را از سال 2004 به صورت حرفه‌ای و با سریال Island at War شروع کرد. از جمله مشهورترین نقش‌آفرینی‌های این بازیگر باید به جاسوسی که از من روی برگرداند (The Spy Who Dumped Me) و بلادشات (Bloodshot) هستند. بازی او در نقش جیمی سریال غریبه به حدی معروف است که جز نقش‌آفرینی‌های درخشان کارنامه بازیگری او محسوب می‌شود. او تاکنون صاحب جوایز انتخاب مردی، ساترن و منتخب منتقدان شده است.

توبیاس منزیس در نقش فرانک رندال

بازیگران سریال غریبه خارجی

توبیاس منزیس (Tobias Menzies) متولد 7 مارس 1974 (16 اسفند 1352) است. او بازیگری را از سال 1998 به طور حرفه‌ای با سریال حادثه (Casualty) شروع کرد و از مهمترین نقش‌آفرینی‌های او باید به سریال‌های تاج (The Crown)، رم (Rome) و بازی تاج و تخت (Game of Thrones) اشاره کنیم. این هنرپیشه تاکنون صاحب جوایزی همچون امی، گلدن گلوب و جایزه تلویزیونی بفتا شده است. توبیاس منزیس نقش توبیاس منزیس در نقش فرانک رندال (فصل اول تا چهارم) و جاناتان (بلک جک) رندال (فصل اول تا سوم) را دارد.

دانکن لاکروی در نقش مورتاگ فیتزگیبنز فریزر

نظرات درباره سریال Outlander

دانکن لاکروی (Duncan Lacroix) در 28 دسامبر 1969 (7 دی 1348) به دنیا آمد. او تاکنون در آثار گزینش شده اما بسیار معروفی ایفای نقش داشته است که از جمله آنها باید به سریال وایکینگ‌ها (Vikings)، فیلم برادران سیسترز (The Sisters Brothers) و فیلم پادشاه یاغی (Outlaw King) اشاره کنیم‌. او در سریال Outlander نقشی کلیدی دارد.

سایر هنرپیشه های سریال Outlander عبارتند از:

 • استیون والترز (Stephen Walters) در نقش انگوس
 • گری لوئیس (Gary Lewis) در نقش کالوم مک‌کنزی
 • لاته وربیک (Lotte Verbeek) در نقش گیلیس دانکن
 • بیل پترسون (Bill Paterson) در نقش ادوارد (ند) گاون
 • سیمون کالو (Simon Callow) در نقش دوک ساندریهام
 • لارا دانلی (Laura Donnelly) در نقش جنت (جنی) فریزر موری
 • و…

نقد و بررسی سریال outlander

در این قست با نقد این اثر همراه شما هستیم. غریبه یکی از بهترین سریال‌های تاریخی است که تحسین زیادی را برانگیخته است. در جدول زیر می‌توانید نمرات سریال آمریکایی غریبه را ببینید.

سایتامتیاز
آی‌ام‌دی‌بی (IMDb)8.4/10
راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes)90/100
متاکریتیک (Metacritic)76/100

نقد و بررسی سریال outlander

حال در ادامه نظرات درباره سریال Outlander از دیدگاه منتقدان را برای شما قرار می‌دهیم.

سونیا سارایا / AV Club

 • نمره: 100/100

نظر درباره فصل اول: اوتلندر به‌طور تحسین‌برانگیزی موفق ظاهر می‌شود، و این اتفاق تا حدی به این دلیل است که از تمایلات هر دوی سازندگان پیروی می‌کند. همچنین سریال قصد ندارد در یک ژانر خلاصه شود و چندین ژانر را به تصویر می‌کشد.

امیلی نوسبام / The NewYorker

 • نمره: 90/100

نظر درباره فصل دوم: سریال Outlander یک درام هوشمندانه در زمان جنگ است که دلیل جذابیت آن این است که به روابط به اندازه صحنه‌های دیگر اهمیت می‌دهد و آن را عمیق‌ترین لذت زندگی و ترسناک‌ترین خطر آن می‌داند.

لیز شانون میلر / IndieWire

 • نمره: 91/100

نظر درباره فصل سوم: غریبه سریالی است که از زمان پخش اولیه‌اش به گونه‌ای رشد کرده است که انتظارات اولیه ما را برآورده می‌کند.

مگان ویک / TV Guide

 • نمره: 75/100

نظر درباره فصل چهارم: در فصل چهارم می‌بینیم که شخصیت‌ها هدف خوبی برای دنبال کردن دارند و به همین دلیل تماشای آن لذت بخش است.

کری لوم / Paste

 • نمره: 80/100

نظر درباره فصل پنجم: این فصل شبیه یک آغوش گرم آشناست که آنچه را که از سریال outlander احتیاج دارید، به شما نشان می‌دهد.

مارا اکین / The Playlist

 • نمره: 83/100

نظر درباره فصل ششم: این فصل از اوتلندر برای طرفداران آن بسیار جذاب خواهد بود زیرا هم شما را برای ادامه دادن مشتاق و هم راضی می‌کند.

مگان اوکیف / Decider

 • نمره: 70/100

نظر درباره فصل هفتم: فصل هفتم سریال غریبه آنچه که ما به عنوان یک سریال خوب انتظار داشته باشیم نیست اما می‌تواند یک فصل خوب برای این سریال باشد.

کلام آخر

تاریخ پخش سریال غریبه آمریکایی

به پایان این مقاله درباره سریال Outlander رسیدیم و سعی کردیم تا این اثر را خوب به شما معرفی کرده و همچنین تمام فصل‌های آن را بررسی کنیم. سریال غریبه از سال 2014 تا کنون پخش می‌شود و فصل هشتم آن نیز که فصل آخر آن خواهد بود، تمدید شده و طی 10 فصل پخش خواهد شد. نظر شما درباره این مجموعه تلویزیونی تاریخی چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان این مطلب درمیان بگذارید. از همراهی شما متشکریم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران5 دیدگاه
avatar
سیروس
.
02 آبان 1399، 12:40
پاسخ
0
4
من در این سریال عشق را زندگی کردم
avatar
Mina
.
26 تیر 1399، 03:09
پاسخ
0
4
سریال بسیار مهیج و احساسی و فوق‌العاده ای است
avatar
پرویز
.
22 تیر 1399، 07:40
پاسخ
0
2
سریال فوق العاده ای می باشد و من هرروز منتظر پخش آن میشم و لذت بردن از دیدن سریال بی نهایت زیباست
avatar
Niloo
.
21 تیر 1399، 15:53
پاسخ
0
3
یک سریال عالی. دیدنش رو توصیه میکنم
avatar
مهسا
.
29 بهمن 1398، 22:47
پاسخ
0
5
سریال واقعا فوق العاده ای هست ،من از دیدن این سریال لذت بردم
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402