آموزش جامع نحوه نصب کردن برنامه روی اندروید باکس

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس/آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس چگونه است؟ در صورتی که با روش‌های نصب کردن برنامه روی اندروید باکس آشنا نیستید، در ادامه با ما همراه باشید تا به‌طور کامل طریقه انجام این کار را آموزش دهیم.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از خرید و نصب یک اندروید باکس، متوجه شدید هیچ ابزاری برای مدیریت فایل روی آن نصب نیست. از طرفی امکان دانلود از پلی استور نیز وجود ندارد و در نهایت باید در سطح اینترنت به دنبال نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس بگردید. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید حتماً در ادامه این راهنما پلازا را دنبال کنید تا به آموزش نصب کردن برنامه روی اندروید باکس بپردازیم.

 

فهرست مطالب

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس دارای فایل منیجر

ساده‌ترین راه برای نصب برنامه روی اندروید باکس استفاده از پلی استور گوگل است که متأسفانه به دلیل مسدود بدون آن، امکان‌پذیر نیست.

به همین دلیل در این مطلب قصد داریم نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس بدون گوگل پلی را به شما آموزش دهیم. برای سادگی بیشتر، آموزش نصب را به چند بخش و از ساده به دشوار تقسیم‌بندی کردیم تا بهترین روش ممکن را با توجه به دستگاه و امکانات خودتان انتخاب کنید.

۱. نصب برنامه در اندروید باکس شیائومی با فلش

ساده‌ترین راه برای نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس، استفاده از یک حافظه فلش است. این روش مناسب دستگاه‌هایی است که بر روی خودشان ابزار مدیریت فایل دارند و به کمک این فایل منیجر می‌توانید برنامه‌های دلخواهتان را نصب کنید. در صورتی که اندروید باکس شما فایل منیجر ندارد به روش ساید لود مراجعه کنید. این روش بیشتر مناسب نصب بازی روی اندروید باکس است چون نیازی به دانلود و آپلود فایل‌های حجیم ندارید.

نصب برنامه روی اندروید باکس با فلش

توجه: مراحل ۳ تا ۵ را باید برای تمام روش‌ها انجام دهید تا اندروید باکس به شما اجازه دهد روی آن برنامه نصب کنید.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس با فلش به صورت زیر است:

۱. ابتدا باید اپلیکیشن مورد نظرتان را به صورت یک فایل APK دریافت کنید. برای دانلود فایل APK سایت‌های مختلفی در سطح اینترنت وجود دارند اما معتبرترین و جامع‌ترین سایت موجود APK Mirror است. در این سایت می‌توانید نام اپلیکیشن خود را در کادر «Search» بالای صفحه بنویسید و نسخه Android TV آن را دیافت کنید.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

۲. فایل دانلود شده را روی فلش بریزید. اگر فایل را با گوشی دانلود کردید باید آن را به کامپیوتر منتقل کنید یا از قابلیت OTG گوشی استفاده کنید. در صورتی که با انتقال فایل از گوشی به کامپیوتر آشنایی ندارید به مقاله روش های انتقال فایل از گوشی موبایل به کامپیوتر مراجعه کنید.

۳. فلش خود را به اندروید باکس متصل کنید و وارد تنظیمات دستگاه خود شوید. تنظیمات اندروید معمولاً به شکل یک چرخ‌دنده هستند که یک نمونه از آن را در تصویر مشاهده می‌کنید.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

۴. مانند تصویر زیر گزینه «Security & restrictions» را در بخش تنظیمات انتخاب کنید.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس

۵. در این مرحله گزینه «Unknown Sources» را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه یک هشدار به شما نمایش داده می‌شود که باید با زدن دکمه «Accept» آن را تأیید کنید. تمام این مراحل را برای نصب برنامه ناشناس از روی فلش انجام دادیم و در دفعات بعد نیازی به انجام این کار نیست.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

۶. حالا وارد برنامه‌های اندرویدباکس خود شوید و فایل منیجر خود را انتخاب کنید. در فایل منیجر، فایل APK را پیدا و نصب کنید.

۲. نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس با کلود

یکی از روش‌های ساده نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس، استفاده از فضاهای ابری مانند گوگل کلود یا دراپ‌باکس است. در این روش به یک حساب کلود مانند دراپ‌باکس احتیاج دارید و اندروید باکس شما باید فایل منیجر Es File Explorer را داشته باشد. در ادامه به آموزش نصب کردن برنامه روی اندروید باکس با فضای ابری می‌‌پردازیم.

۱. در این روش ابتدا فایل APK را به روشی که در بخش ۱ گفتیم دانلود کنید. وارد حساب دراپ‌باکس خود شوید و مانند زیر فایل را در فضای ابری خود آپلود کنید.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس

۲. اپلیکیشن Es File Explorer را روی اندرویدباکس خود اجرا کنید و مانند زیر به قسمت «Network» بروید و «Cloud» را انتخاب کنید.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

۳. در پایان کافی است از قسمت بالا و سمت راست صفحه گزینه «New» و پس از آن پلتفرم Dropbox را انتخاب کنید. وارد حساب دراپ‌باکس خود شوید و فایل APK را پیدا کنید. در پایان وقتی دانلود فایل به پایان رسید آن را نصب کنید.

۳. نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس با گوشی موبایل

در این قسمت به آموزش نصب کردن برنامه روی اندروید باکس به کمک گوشی موبایل می‌پردازیم. در این روش باید گوشی و اندروید باکس شما به یک وای‌فای مشترک متصل باشند. تنها کافیست از یک اپلیکیشن به نام Send Files to TV استفاده کنید و یک فایل منیجر بر روی اندرویدباکس نصب باشد.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس با گوشی موبایل به صورت زیر است:

۱. اپلیکیشن Send Files to TV را از پلی استور دانلود و نصب کنید. سپس در سایت APK Mirror عبارت Send files to TV را جستجو و فایل APK آن را به یکی از دو روش بالا روی اندرویدباکس خود نصب کنید. اپلیکیشن را روی گوشی و اندروید باکس اجرا کنید. استفاده از فلش تنها برای نصب این اپلیکیشن است و در دفعات بعد دیگر نیازی به فلش ندارید.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس

۲. وارد صفحه خانه اپلیکیشن شوید تا تصویری مانند شکل زیر مشاهده کنید. در این صفحه باید روی گزینه «Send» بزنید و فایل APK مورد نظر خود را انتخاب کنید. همزمان باید در اندروید باکس خود گزینه «Receive» اپلیکیشن را انتخاب کنید.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

۳. در این صفحه باید اندروید باکس خود را انتخاب کنید. اگر Receive روی اندروید باکس را نزنید یا به یک وای‌فای مشترک متصل نباشید در این صفحه هیچ دستگاهی برای اتصال نمایش داده نمی‌شود.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس

۴. پس از پایان فرایند انتقال، فایل APK وارد پوشه «Download» می‌شود که باید از طریق فایل منیجر اندروید باکس وارد آن شوید و فایل مورد نظرتان را نصب کنید. اگر با انتخاب فایل، پیغامی مشاهده کردید روی دکمه «Accept» بزنید تا فایل نصب شود.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس فاقد فایل منیجر

آخرین روش استفاده از روش ساید لود است که نسبت به روش‌های دیگر پیچیدگی بیشتری دارد. این روش برای نصب فایل منیجر روی اندروید باکس شیائومی یا دیگر برندها نیز مناسب است و برای اندروید باکس‌هایی که ابزار مدیریت فایل ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که در این روش به یک کامپیوتر دسکتاپ یا لپ‌تاپ و اتصال به وای‌فای نیاز دارید.

آموزش نصب کردن برنامه روی اندروید باکس به روش سایدلود

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس به روش سایدلود به صورت زیر است:

۱. ابتدا مانند تصویر زیر وارد تنظیمات اندروید باکس خود شوید و گزینه «About» را انتخاب کنید.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس

۲. در پایین صفحه چند بار روی گزینه «Build» بزنید تا مانند تصویر زیر جمله «!You are now a developer» به شما نمایش داده شود. با این کار «Developer Options» برای شما باز می‌شود.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

۳. در این مرحله مجدداً وارد تنظیمات شوید و این بار «Device Preferences» را انتخاب کنید. سپس منویی به شکل زیر مشاهده می‌کنید که باید روی «Developer Options» بزنید.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس

۴. در اینجا باید قابلیت «USB debugging» را فعال کنید. روی دکمه «OK» بزنید تا این قابلیت برای اندروید باکس فعال شود.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

۵. ابتدا از اتصال اندروید باکس و کامپیوتر به اینترنت وای‌فای مشترک مطمئن شوید. سپس باید آی‌پی اندروید باکس خود را پیدا کنید. برای این کار وارد تنظیمات شوید و گزینه «Network & Internet» را انتخاب کنید.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس

۶. در این قسمت نام اینترنت وای‌فای خود را پیدا کنید و روی آن بزنید.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

۷. در نهایت می‌توانید اطلاعات وای‌فای را مشاهده کنید. از قسمت «IP address»، آی‌پی دستگاه را برای استفاده در نرم‌افزار adb یادداشت کنید.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس

۸. وارد شوید و صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به قسمت «Downloads» برسید. مانند تصویر زیر برای ویندوز روی لینک اول کلیک کنید. اگر از مک یا لینوکس استفاده می‌کنید به ترتیب باید لینک‌های دوم و سوم را بزنید.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

۹. با کلیک بر روی لینک، صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که باید تا پایین آن را اسکرول کنید و تیک موافقت را بزنید. پس از زدن تیک موافقت، لینک دانلود به رنگ سبز درمی‌آید. فایل را پس از دانلود، نصب کنید. اگر فایل به صورت نصبی نبود آن را در درایو C از حالت فشرده خارج کنید. در نهایت باید در درایو C پوشه‌ای به نام adb داشته باشید، در غیر این‌صورت نمی‌توانید مراحل بعد را انجام دهید.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس

۱۰. کلید ویندوز و R را با هم فشار دهید تا منوی Run به صورت زیر باز شود. در کادر Open کلمه cmd را تایپ کنید و روی دکمه «OK» کلیک کنید.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

۱۱. در صفحه‌ای که مشاهده می‌کنید دستور cd c:\adb را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید تا به خط بعدی بروید.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس

۱۲. حالا باید دستور adb devices را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

۱۳. در این مرحله آی‌پی دستگاه‌های درون شبکه را به شما نمایش می‌دهد.

۱۴. دستور adb connect *:5555 را بنویسید و به جای علامت * آدرس IP اندروید باکس خود را که در مرحله ۷ پیدا کردید وارد کنید. سپس کلید Enter را بزنید تا به دستگاه متصل شوید. در صورت اتصال به اندروید باکس یک پیغام مبنی بر اتصال موفقیت‌آمیز به شما نمایش می‌دهد.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس

۱۵. در این مرحله باید فایل APK مورد نظر را در پوشه adb درایو C قرار دهید. سپس دستور adb install *.apk را تایپ کنید که به جای علامت * باید نام اپلیکیشن مورد نظر را قرار دهید. برای مثال در تصویر زیر قصد داریم فایل filemanager را روی اندروید باکس نصب کنیم. پس از تایپ دستور، کلید Enter را بزنید تا نصب اپلیکیشن بر روی اندروید باکس انجام شود.

نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس

توجه: توصیه می‌کنیم با این روش ابتدا یک فایل منیجر مناسب مانند Es File Explorer روی اندروید باکس خود نصب کنید تا برای دفعات بعد بتوانید با فلش یا گوشی، اپلیکیشن مورد نظر خود را روی آن نصب کنید.

آموزش نصب فیلیمو روی اندروید باکس به همراه سایر پلتفرم‌های پخش خانگی

این روزها پلتفرم‌های پخش خانگی با نمایش فیلم و سریال‌های جذاب بسیاری از ایرانیان مخاطب خود کرده‌اند و فیلیمو یکی از این پلتفرم‌های موفق است. در این قسمت به صورت اجمالی نحوه نصب فیلیمو روی اندروید باکس شیائومی را به عنوان نمونه آموزش می‌دهیم. سپس لینک دانلود سایر پلتفرم‌های نمایش خانگی را نیز در ادامه قرار می‌دهیم تا بتوانید آن‌ها را روی اندروید باکس خود نصب کنید.

برای نصب فیلیمو روی اندروید باکس خود به صورت زیر عمل کنید:

۱. ابتدا وارد بخش دانلود فیلیمو شوید. صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به بخش دانلود برای اندروید تی‌وی برسید. روی دکمه «دانلود مستقیم» کلیک کنید تا فایل APK اپلیکیشن فیلیمو دانلود شود.

آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس

۲. این مرحله به نوع اندروید باکس شما و امکانات آن بستگی دارد. در صورتی که بر روی اندروید باکس خود فایل منیجر دارید می‌توانید با یکی از سه روش فلش، کلود و گوشی که به ترتیب در بخش‌های ۱، ۲ و ۳ راهنما آموزش دادیم فایل فیلیمو را به اندروید باکس منتقل و نصب کنید. در غیر این‌صورت باید از روش چهارم، یعنی روش ساید لود که در بخش ۴ کاملاً توضیح دادیم استفاده کنید و فایل را روی اندروید باکس نصب کنید.

سوالات متداول

1. آیا نصب برنامه روی اندروید باکس بدون گوگل پلی ممکن است؟

در صورتی که امکان دسترسی به گوگل‌پلی را ندارید می‌توانید از چندین روش جایگزین استفاده کنید. اگر اندروید باکس شما دارای برنامه مدیریت فایل است، کافی است فایل APK برنامه مدنظر را از طریق فلش به دستگاه انتقال داده و آن را نصب کنید. اما اگر ابزار مدیریت فایل ندارید، می‌توانید با استفاده از روش آخر و سایدلودینگ، یک برنامه مدیریت فایل روی اندروید باکس نصب کنید و به‌راحتی هر برنامه‌ای را روی دستگاه خود نصب کنید.

2. نصب فایل منیجر روی اندروید باکس چگونه است؟

این روش را به‌طور کامل در این مطلب شرح دادیم اما به‌صورت خلاصه شما نیاز به یک لپ تاپ یا کامپیوتر دارید و باید با اتصال اندروید باکس به کامپیوتر، از طریق CMD فایل منیجر مدنظرتان را با استفاده از خط فرمان‌های ذکر شده نصب کنید.

سخن پایانی

در این راهنمای جامع، نحوه نصب برنامه روی اندروید باکس را به ۴ روش مختلف آموزش دادیم. همان‌گونه که در این آموزش نصب اپلیکیشن روی اندروید باکس مشاهده کردید ۳ روش اول برای آن دسته از اندروید باکس‌هایی است که فایل منیجر دارند و از طرفی امکان دانلود از پلی استور نیز برای کاربر وجود ندارد. روش چهارم که به روش ساید لود مشهور است برای اندروید باکس‌هایی به کار می‌رود که فایل منیجر ندارند. در پایان نیز به نحوه نصب فیلیمو روی اندروید باکس و سایر پلتفرم‌های پخش خانگی اشاره کردیم. در صورتی که روش مناسب‌تری برای این کار در نظر دارید در بخش نظرات با ما و سایر کاربران پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
mohammad
.
22 مرداد 1402، 13:10
پاسخ
0
0
سلام وقت بخیر برای مرحله که گفتید adb devices رو بزنیم, جلو نمیره و این متن رو میاره 'adbdevices' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file. راه حلی هست؟
avatar
ali
.
29 تیر 1402، 11:53
پاسخ
0
0
سلام و عرض ادب خیلی ممنون از بابت مقاله ی کامل و جامع. فقط اینکه امکان دانلود نرم افزار adb از سایت اصلی وجود ندارد، اگر امکانش هست لینک دانلود آنرا از سایت های دیگر قرار دهید. با تشکر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402