ساخت اپل آیدی با گوشی ؛ آموزش تصویری درست کردن اپل آیدی

ساخت اپل آیدی با گوشی / درست کردن اپل آیدی با گوشی اندروید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید، می‌خواهیم نحوه انجام این کار را شرح دهیم. در صورتی که با مراحل ساختن آن آشنایی ندارید، ادامه این راهنمای پلازا را مطالعه کنید.

اگر از آیفون با آیپد استفاده می‌کنید، روش ساخت اپل آیدی با موبایل، یکی از مسائلی است که حتماً باید بدانید. به واقع باید گفت که داشتن اپل آیدی الزامی نیست، ولی اگر می‌خواهید از گوشی گران‌قیمت خود بیشترین استفاده ممکن را ببرید، بهتر است برای خود Apple ID داشته باشید. در ادامه با آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید همراه ما باشید.

فهرست مطالب

آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید؛ راهنمای ساختن Apple ID

ساخت اپل آیدی رایگان با گوشی اندروید امکان‌پذیر است و شما حتی نیازی به شماره تلفن نیز نخواهید داشت؛ اما به‌شرطی که با اپل آیدی ایجاد شده نخواهید در دستگاه دیگری وارد حسابتان شوید. در این صورت حتما باید شماره تلفن را به حساب اضافه و آن را تائید کنید. اما می‌توانید از این اپل آیدی در گوشی برای اپل موزیک استفاده کنید. نحوه ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید بدون شماره تلفن به شکل زیر است:

ابتدا اپلیکیشن Apple Music را دریافت و نصب کنید. در صفحه اول برنامه روی Continue کلیک کنید.

ساخت اپل آیدی رایگان با گوشی اندروید

سپس در ادامه راهنمای ساختن اپل آیدی با اندروید، روی Sing In در بالای صفحه کلیک کنید.

راهنمای ساختن اپل آیدی با اندروید

سپس روی گزینه Create an Apple ID کلیک کنید.

نحوه ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید بدون شماره تلفن

در این مرحله از آموزش ساخت Apple ID در گوشی اندروید، باید اطلاعات حساب مثل آدرس ایمیل، نام و نام خانوادگی، رمزعبور و تاریخ تولد را وارد کنید.

راهنمای ساختن اپل آیدی با اندروید

حالا باید کد تائید ارسال شده به ایمیل را در کادر زیر وارد و روی Continue بزنید.

آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید

پس از عبور از این مرحله اپل آیدی شما ایجاد خواهد شد. این روش یکی از معدود روش های ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید است که نیازی به ساخت تلفن ندارد. البته همانطور که گفتیم در این طریقه ساخت اپل ایدی با اندروید، امکان استفاده از حساب در سایر دستگاه‌ها مثل آیفون یا حتی ویندوز را تا زمان اضافه و تائید کردن یک شماره تلفن نخواهید داشت.

ساخت اپل آیدی با گوشی آیفون ؛ چگونه اپل آیدی بسازیم؟

در این مرحله با اموزش ساخت اپل ایدی با ایفون همراه شما هستیم. طرز ساخت Apple ID با آیفون، بسیار آسان‌تر است. البته از نظر مراحل، و گرنه در این راه نیز شما همچنان به شماره تلفن نیاز دارید.

این کار را می‌توان از طریق خود iOS به‌راحتی انجام داد. می‌توانید هنگام راه‌اندازی آیفون اینکار را با انتخاب گزینه ?Forgot password or don’t have an Apple ID و سپس Create a Free Apple ID انجام دهید.

ساخت اپل آیدی با گوشی / ساختن اپل ایدی با گوشی ایفون

سپس باید تاریح تولد، نام و سایر اطلاعات از قبیل شماره تلفن را وارد کنید. متاسفانه در این روش هم به یک شماره تلفن نیاز دارید و بدون شماره نمی‌توانید اپل آیدی بسازید. روش دیگر برای ساختن اپل ایدی با گوشی ایفون استفاده از اپ استور است. کافی است به اپ‌استور رفته و روی آیکون حساب کاربری کلیک کنید. سپس گزینه Create New Apple ID را انتخاب کنید.

ساخت اپل آیدی با گوشی / شماره برای ساخت اپل ایدی

روش‌های این شیوه نیز مانند بالا است. در اینجا نیز باید نام کاربری، شماره تلفن، تاریخ تولد، ایمیل و اطلاعات حساب بانکی را نیز وارد کنید. برای آدرس و شماره تلفن می‌توانید از یکی از سایت‌های ارائه دهنده آدرس جعلی استفاده کنید. پس از وارد کردن این اطلاعات باید در صفحه Verification Method روی گزینه ?Didn’t get a verification code کلیک و سپس Verify Later را انتخاب کنید. به این ترتیب می‌توانید ادامه مراحل را بدون نیاز به تائید شماره تلفن پشت سر بگذارید.

اموزش تصویری ساخت اپل ایدی با ایتونز

امکان ساخت اپل آیدی بدون نیاز به تائید شماره تلفن در آیتونز نیز وجود دارد و شما می‌توانید از این روش نیز کمک بگیرید. در قدم اول آیتونز را دریافت و روی کامپیوتر نصب کنید. سپس در صفحه اول روی Agree کلیک کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید

 

سپس از بالای صفحه روی Account بروید و Sign in را انتخاب کنید.

راهنمای ساختن اپل آیدی با اندروید

 

در پنجره باز شده روی گزینه Create New Apple ID کلیک کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید

در صفحه بعدی از پایین صفحه روی Continue کلیک کنید.

راهنمای ساختن اپل آیدی با اندروید

در صفحه بعدی ابتدا آدرس ایمیل را وارد کنید. سپس در دو کادر بعدی رمزعبور خود را وارد و آن را تائید کنید. همچنین کشور را نیز روی United States قرار داده و گزینه By clicking Continue را نیز تیک بزنید و بعد روی Continue کلیک کنید.

نحوه ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید بدون شماره تلفن

در این صفحه باید در بخش اول اطلاعات شخصی مثل نام و نام خانوادگی به‌همراه تاریخ تولد را وارد کنید. در بخش Security Questions نیز باید 3 سوال امنیتی انتخاب و پاسخ آن‌ها را بنویسید تا در آینده بتوانید حساب را بازیابی کنید. در نهایت پس از تکمیل کادرها روی Continue کلیک کنید.

راهنمای ساختن اپل آیدی با اندروید

در این صفحه باید اطلاعات پرداخت و همچنین آدرس را وارد کنید. ابتدا بخش Payment Method را روی None قرار دهید. سپس یک آدرس تقلبی از سایت‌هایی مثل Fakexy دریافت و در این قسمت همراه با شماره تلفن وارد کنید.

ساخت اپل آیدی رایگان با گوشی اندروید

پس از کلیک روی Continue اپل یک کد تائید به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد کرد. به ایمیل بروید و کد را در کادری که در صفحه بعدی می‌بینید وارد و روی Verify کلیک کنید.

راهنمای ساختن اپل آیدی با اندروید

در نهایت پیام Apple ID Completed را مشاهده خواهید کرد.

آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید

در اینجا دیگر کار ساخت اپل آیدی به اتمام رسیده و شما می‌توانید با همین آدرس ایمیل و رمزعبور وارد حسابتان شوید.

اضافه کردن ایمیل برای بازیابی حساب

با توجه به این که برای بازیابی اپل آیدی در آینده به شماره تلفن نیاز خواهد بود و شما نیز به شماره تلفن جعلی که وارد کرده‌اید دسترسی نخواهید داشت، حتما پس از ایجاد اپل آیدی، به حساب خود بروید و یک ایمیل پشتیبان به آن اضافه کنید تا برای بازیابی رمز یا آیدی به مشکل برنخورید. پس ابتدا به این صفحه رفته و با همان آدرس و رمزعبور وارد حساب اپل خود شوید. پس از وارد کردن آیدی و رمز باید برای تائید هویت خود به سوالات امنیتی که اضافه کرده‌اید پاسخ داده و روی Continue کلیک کنید.

راهنمای ساختن اپل آیدی با اندروید

در صفحه بعدی اپل از شما می‌خواهد برای افزایش امنیت حسابتان، تائید هویت دومرحله‌ای را فعال کنید. از آنجایی که در این روش نیاز به یک شماره تلفن است، نمی‌توانید آن را فعال کنید.

به همین خاطر باید روی Other Options کلیک کنید.

آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید

سپس روی Don’t Upgrade کلیک کنید.

راهنمای ساختن اپل آیدی با اندروید

در بخش بعدی روی Continue کلیک کنید تا به صفحه زیر برسید. در اینجا کافی است روی Rescue Email کلیک کنید.

نحوه ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید بدون شماره تلفن

در پنجره باز شده روی Add email کلیک کرده و یک آدرس ایمیل دوم که به آن دسترسی دارید را وارد کنید. سپس روی Continue کلیک کنید.

روش های ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید

سپس باید یک بار دیگر رمزعبور اپل آیدی خود را وارد و مجددا روی Continue کلیک کنید. اپل یک کد تائید به ایمیل دومی که وارد کردید ارسال خواهد کرد. آن کد را در پنجره زیر وارد کنید.

آموزش ساخت apple id در گوشی اندروید

پس از کلیک روی Continue ایمیل وارد شده تائید و به لیست ایمیل‌های پشتیبان حساب شما افزوده می‌شود.

ساخت اپل آیدی رایگان با شماره ایران

اگر به‌دنبال نحوه ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید بدون شماره تلفن هستید، باید به‌اطلاعتان برسانیم که انجام این کار امکان‌پذیر نیست. شما حتی از شماره تلفن ایران نیز نمی‌توانید استفاده کنید. تا چند سال پیش امکان ساخت اپل آیدی رایگان با گوشی با شماره ایران برای کاربران ایرانی وجود داشت ولی اکنون دیگر شماره تلفن ایران در وبسایت اپل قابل انتخاب نیست و حتی ایران هم جزو کشورهایی که می‌توانید انتخاب کنید وجود ندارد. یا باید از شماره یکی از آشنایان در خارج از کشور استفاده کنید و یا اینکه از یک شماره مجازی برای ساخت شماره برای ساخت اپل ایدی کمک بگیرید.

شماره مجازی اما در اکثر اوقات توسط اپل قبول نمی‌شود و باید چندین شماره مختلف را امتحان کنید تا یکی از آن‌ها مورد قبول واقع شود. همچنین مهمترین مشکل ساخت اپل ایدی با ایتونز نیز همین مورد است که شماره تلفن ایران قابل استفاده نیست.

سوالات متداول

1. Apple ID چیست ؟

اپل آیدی، حساب کاربری شما در سرویس‌ها و خدمات اپل است. برای دسترسی به خدمات اپل مثل آیتونز، آی‌کلاود، اپ‌استور و همچنین استفاده از محصولات آن‌ها مانند آیفون و آیپد، شما حتما باید یک حساب اپل (اپل آیدی) ایجاد کنید و از طریق آن حساب به خدمات و محصولات آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

2. آیا ساخت اپل آیدی رایگان با گوشی های اندروید امکان پذیر است؟

محدودیتی برای ساخت اپل آیدی با گوشی اندرویدی وجود ندارد. از هر دستگاه متصل به اینترنت می‌توانید برای ایجاد یک حساب استفاده کنید. اما همانطور که در این راهنمای ساختن اپل آیدی با اندروید گفتیم، تنها با اپلیکیشن اپل موزیک می‌توانید بدون شماره تلفن اپل آیدی ایجاد کنید و این اپل آیدی هم در سایر دستگاه‌ها قابل استفاده نخواهد بود.

سخن پایانی

در این مطلب با آموزش ساخت اپل آیدی با گوشی اندروید و آیفون همراه شما بودیم. با این حال، درست کردن اپل آیدی به‌دلیل نیاز به یک شماره تلفن معتبر کار آسانی نیست و دردسرهای فراوانی دارد. می‌توان از یک شماره مجازی کمک گرفت ولی این شماره‌ها نیز همیشه در دسترس نیستند و اصلا ممکن است قبول نشوند؛ به همین خاطر شاید خرید اپل آیدی راحت‌ترین کار برای کاربران ایرانی باشد. از طرفی این راه نیز نگرانی‌های امنیتی و حریم خصوصی مربوط به خود را دارد و نمی‌توان برای خرید آیدی، به هر مرجعی اطمینان کرد. امیداوریم که این راهنمای ساختن اپل آیدی با اندروید و آیتونز و آیفون برای شما مفید واقع شده باشد. از نظر شما، بهترین راه ساختن اپل ایدی با گوشی ایفون یا اندروید چیست؟ در صورتی که با روش‌های دیگری آشنا هستید، آن‌ها را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران پلازا به‌اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
سمیرا
.
02 تیر 1399، 15:59
پاسخ
0
1
روشهایی که شما اسکرین شات گذاشتید مربوط به ۵ سال پیش هستند! (یکی از اسکرین شاتها مربوط به ورژن ۷ iOS هستش!) در حال حاضر بدون شماره موبایل خارج از ایران امکان ثبت نام وجود ندارد و سوالات امنیتی از روند ثبت نام حذف شدند خواهشا اصلاح بفرمایید
avatar
محمد سالار نعمتی ...
.
02 تیر 1399، 16:12
پاسخ
1
1
@سمیرا
بله. در اسرع وقت اصلاح میشه ممنون
avatar
محمد
.
17 بهمن 1398، 00:23
پاسخ
3
2
خیلی کامل بود. هر کی این مقاله رو بخونه نیاز به پرداخت هزینه برای اپل آیدی نداره. واقعا ساختن آیدی اپل خیلی آسون بود و نمی‌دونستیم
avatar
دنیا
.
16 بهمن 1398، 20:07
پاسخ
2
0
چه خوب که ساخت اپل ایدی رو با روش های مختلف گفتید
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402