بهترین سایت ها و برنامه های هوش مصنوعی تصویر ساز

هوش مصنوعی ساخت عکس با متن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هوش مصنوعی تصویر ساز این روزها مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. با پلازا همراه باشید تا با چند سایت و همچنین برنامه عکس ساز رایگان و پولی، آشنا شویم.

تقریبا روزی نیست که خبری در مورد هوش مصنوعی و پیشرفت‌های قابل توجهی که داشته است به گوش نرسد. با معرفی چت‌بات ChatGPT به‌نظر می‌رسد این مفهوم وارد فصل جدید و متفاوتی شده باشد و امکانات و قابلیت‌های متفاوتی در اختیار کاربران قرار دهد. یکی از ترندهای هوش مصنوعی این روزها، ساخت عکس با متن است. شما اکنون می‌توانید یک جمله را به هوش مصنوعی بدهید تا همان جمله را در قالب یک نقاشی یا تصویر دریافت کنید. اما شاید سوال اصلی این باشد که چگونه با هوش مصنوعی عکس بسازیم؟ برای انجام این کار سایت‌های فروانی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با پلازا همراه باشید تا با چند سایت هوش مصنوعی ساخت عکس (AI Art Generator) آشنا شویم.

فهرست مطالب

بهترین برنامه ها و سایت های هوش مصنوعی تصویر ساز

در طی چندین ماه گذشته حتما در شبکه‌های اجتماعی تصاویر مربوط به آینده کشورها و شهرهای مختلف که با هوش مصنوعی ساخته شده‌اند را دیده‌اید. گذشته از ساخت عکس آینده با یک سایت هوش مصنوعی، می‌توانید از این ابزارها برای خلق تصاویر و آثار هنری جذاب زیادی هم استفاده کنید. در ادامه این مطلب با چند نمونه از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی تصویر ساز آشنا خواهیم شد.

۱. سایت Nightcafe

 • نقاط قوت: استفاده از آن ساده است، بدون حساب کاربری قابل استفاده است، دارای حالت‌ها و استایل‌های تصویرسازی متنوع است
 • نقاط ضعف: برای استفاده از آن باید در پرامپت‌نویسی حرفه‌ای باشید، ساخت تصاویر سرعت بالایی ندارد

سایت Nightcafe یکی از بهترین برنامه های تبدیل متن به تصویر بشمار می‌رود که در آن شاهد خلاقیت بالایی خواهید بود که اثرات را به شکل شگفت انگیزی شبیه سازی می‌کند. با تایپ یک جمله ساده انگلیسی می‌توانید منظور خود را به برنامه انتقال دهید و در بخش خروجی نقاشی آن را دریات کنید.

هنگام ایجاد تصویر جدید در Nightcafe سبک های مختلفی برای شما درنظر گرفته خواهد شد که در این میان می‌توانید به مواردی نظیر: کوبیسم، نقاشی روغنی، مات، سورئال، استیمپانک و… دسترسی داشته باشید. بدنیست بدانید که اصلاح کننده‌های خودکار برنامه در زمینه بهبود کیفیت تصاویر، مفید خواهد بود که تمامی این موارد توسط هوش مصنوعی انجام می‌گیرد.

۲. سایت و برنامه Starry AI؛ سایت هوش مصنوعی ساخت تصویر

سایت و برنامه Starry AI سایت هوش مصنوعی ساخت تصویر

 • نقاط قوت: دارای اپلیکیشن است، پنج پرامپت رایگان در هر روز دارد
 • نقاط ضعف: از مدل‌های تصویرسازی قدیمی استفاده می‌کند

Starry AI یکی دیگر از گزینه های خوب در زمینه تبدیل متن به عکس با هوش مصنوعی بوده است. برخلاف گزینه های دیگر، این سایت و برنامه، کنترل دقیقی را برجنبه های طرح ارائه خواهد داد که در این میان قادر خواهید بود تا تصاویر خود را به شکل هنری تبدیل و ذخیره سازی کنید.

با انتخاب یکی از دو موتور موجود، می‌توانید با وارد شدن یک عبارت تصادفی، روند تبدیل تصاویر یا متن خود به یک عکس هنری را آغاز کنید. موتور Altair برای ساخت تصاویر رویایی و انتزاعی و موتور Orion برای استفاده از ویژگی‌های واقعی در تصاویر غیر واقعی طراحی شده‌اند. در ضمن، بدانید که Starry AI دارای 16 سبک هنری عالی است که این موارد می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای ساخت یک تصویر سفارشی باشند.

هوش مصنوعی موجود در سایت Starry AI از اعتبارات بالایی برخوردار بوده که مورد سبب شده تا تصویر نهایی به ثبت رسیده در استایل و سبک بهتری قرار داشته باشد. این شما هستید که می‌توانید به هوش مصنوعی Starry AI بگویید چه چیزی می‌خواهید و یا دقیقا دوست دارید عکس نهایی شامل چه ویژگی‌هایی باشد.

۳. سایت هوش مصنوعی عکس ساز DALL-E 2

سایت تصویر سازی هوش مصنوعی

 • نقاط قوت: سرعت بالا، تصاویر آن کپی‌رایت ندارند، تصویرسازی دقیق
 • نقاط ضعف: سیستم اعتباری کار با آن گمراه کننده است، فاقد اپلیکیشن است

هوش مصنوعی DALL-E 2 یکی از برترین ابزارها برای ساخت تصاویر به حساب می‌آید. این ابزار دارای امکانات مختلفی است که به شما امکان تبدیل متن به تصویر را می‌دهد. شما با استفاده از سایت هوش مصنوعی دال ای 2، می‌توانید اندازه تصاویر را بدون از دست دادن کیفیت، زیاد و کم کنید.

نسخه اول این ابزار تنها با داشتن دعوت‌نامه قابل استفاده بود اما در اواخر ماه سپتامبر، نسخه دوم و فعلی آن در دسترس عموم قرار گرفت. البته با محدودیت. در اولین ماه شما 15 اعتبار رایگان دریافت می‌کنید و می‌توانید با آن‌ها تصاویر تولید کنید. بعد از آن هر ماه 15 اعتبار رایگان دریافت خواهید کرد؛ اعتبار هر ماه نیز تنها برای همان ماه قابل استفاده است.

۴. Dream by Wombo؛ برنامه هوش مصنوعی عکس برای اندروید و آیفون

هوش مصنوعی ساخت عکس با متن

 • نقاط قوت: دارای اپلیکیشن است، امکان رمیکس کردن تصاویر کاربران
 • نقاط ضعف: برای هر پرامپت یک تصویر می‌سازد، برای دسترسی کامل نیاز به اشتراک دارد

اپلیکیشن Dream by Wombo پس از مدت کوتاهی از زمان انتشار خود توانست به محبوبیت قابل توجهی دست پیدا و حتی به‌عنوان بهترین اپلیکیشن گوگل‌پلی در سال 2022 نیز شناخته شود. با استفاده از این اپلیکیشن، شما می‌توانید به‌راحتی از طریق گوشی و با وارد کردن یک پرامپت کوتاه، تصویر بسازید.

یکی از مزایای این هوش مصنوعی این است که به‌شما این اجازه را می‌دهد تا استایل‌های مختلف مثل رئالیسم، کامیک یا مفهومی را انتخاب کنید تا تصویری که دریافت می‌کنید با استفاده از همان استایل ساخته شود. علاوه بر اپلیکیشن، شما از طریق سایت Dream نیز می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید ولی اگر بخواهید در هردو پلتفرم کامپیوتر و گوشی از تمام قابلیت‌های آن استفاده کنید، باید ماهانه 10 دلار پرداخت کنید.

۵. سایت هوش مصنوعی عکس آینده Bing Image Creator

سایت تصویر سازی هوش مصنوعی

 • نقاط قوت: با هوش مصنوعی DALL-E کار می‌کند، سرعت بالا، دسترسی ساده و راحت
 • نقاط ضعف: نیاز به حساب مایکروسافت دارد

سایت Bing Image Creator هوش مصنوعی تصویر ساز رایگان مایکروسافت است. برای استفاده از آن نیاز به یک حساب مایکروسافت دارید و پس از آن ظرف چند ثانیه می‌توانید تصاویر را دریافت کنید. کار با آن رایگان است ولی اگر بخواهید سرعت ساخت تصاویر را افزایش دهید باید اعتبار داشته باشید. در ابتدای کار 25 اعتبار دریافت خواهید کرد و برای تصویر نیز می‌توانید با استفاده از 1 اعتبار، سرعت پردازش را بالاتر ببرید. در صورت نیاز می‌توانید اعتبار جدید خریداری یا اگر در سرویس Microsoft Rewards امتیازی دارید، با استفاده از آن امتیازات، اعتبار جدید دریافت کنید.

این هوش مصنوعی در حقیقت یک نسخه قدرتمندتر از DALL-E است و تصاویر را با همان کیفیت در اختیار شما قرار می‌دهد. بزرگترین مزیت آن این است که شما در همان صفحه چت‌بات بینگ می‌توانید به این تصویرساز نیز دسترسی پیدا کنید.

۶. هوش مصنوعی تصویر ساز رایگان Craiyon

سایت هوش مصنوعی تبدیل متن به عکس

 • نقاط قوت: رایگان است، دسترسی نامحدود، راحتی استفاده
 • نقاط ضعف: سرعت کم، تصاویر در برخی اوقات دچار اعوجاج می‌شوند

سایت Craiyon یک ابزار عکس ساز با هوش مصنوعی است که قبلا با نام DALL-E mini در دسترس قرار داشت ولی حالا با یک نام جدید معرفی شده و استفاده از آن نیز رایگان است. در صورتی که توصیف دقیقی داشته باشید، این هوش مصنوعی تصویر ساز رایگان می‌تواند تصاویر قابل قبولی برایتان تولید کند. اما با این وجود به دلیل رایگان بودنش، ممکن است برخی اوقات سرور بیش از حد شلوغ شود و مدتی برای دریافت تصویر منتظر بمانید.

همچنین برخلاف DALL-E کیفیت تصاویر آن هم ممکن است برخی اوقات جالب توجه نباشد؛ با این حال با توجه به این که سایت محدودیتی در نوشتن پرامپت‌های جدید ندارد، می‌توانید آنقدر شانس خود را امتحان کنید تا در نهایت یک تصویر درست و حسابی دریافت کنید.

۷. سایت هوش مصنوعی عکس ساز Artbreeder

سایت نقاشی با هوش مصنوعی

 

 • نقاط قوت: امکان ویرایش و شخصی‌سازی تصاویر، امکان همکاری با دیگر کاربران
 • نقاط ضعف: تصاویر یا بیش از حد مصنوعی و یا بیش از اندازه ساده هستند

Artbreeder بهترین انتخاب برای ساخت تصاویر Abstract از متن و طراحی عکس با هوش مصنوعی است و استایل منحصر به‌فردی دارد که کمتر در سایر رقبا می‌توانید پیدا کنید. این سایت دارای ابزارهای اضافی برای شخصی‌سازی تصاویر نهایی و مشخص کردن فاکتورهایی مثل سن، جنسیت و رنگ‌بندی تصاویر و سوژه‌ها نیز هست. حتی برخی کاربران با استفاده از آن شخصیت‌های تاریخی را در براساس نقاشی‌ها و مجسمه‌هایشان بازسازی کرده‌اند.

۸. Stable Diffusion؛ سایت ساخت چهره با هوش مصنوعی

سایت تصویر سازی هوش مصنوعی

 • نقاط قوت: متن‌باز است، امکان شخصی‌سازی عکس‌ها را دارد، پرامپت‌های به‌خصوص را قبول می‌کند
 • نقاط ضعف: رایگان نیست، نیاز به حساب کاربری دارد

سایت Stable Diffusion یکی از هوش‌های مصنوعی عکس ساز است که بیشتر از همه با تصاویر خروجی که شباهت بسیار زیادی به عکس‌های واقعی دارند، شناخته شده است. با وجود این که این هوش مصنوعی رایگان نیست، اما با توجه به این که متن‌باز است، کاربرانی که دانش فنی لازم را دارند، توانستند آن را دانلود و به‌شکل رایگان استفاده کنند.

سایت اصلی اما تنها با پرداخت هزینه قابل استفاده است. اگر بتوانید از این مانع بزرگ عبور کنید، رابط کاربری سایت ساده است و استفاده از آن هم پیچیدگی خاصی ندارد. از جمله نقاط قوت شاخص این سایت باید به امکان شخصی‌سازی عکس‌ها با ارائه پرامپت‌های به‌خصوص اشاره کرد. برای مثال می‌توانید به آن یک پرامپت منفی بدهید و مثلا مشخص کنید چه المان‌هایی را نمی‌خواهید در تصویر نهایی ببینید. شما همچنین امکان تغییر نسبت تصاویر را دارید.

۹. هوش مصنوعی عکس ساز میدجورنی

سایت هوش مصنوعی عکس آینده

 • نقاط قوت: کیفیت بسیار عالی تصاویر خروجی، دارای سرور جداگانه در دیسکورد است
 • نقاط ضعف: اشتراک ماهیانه، راه‌اندازی و استفاده از آن ساده نیست

میدجورنی از دید خیلی از کاربران، بهترین هوش مصنوعی تصویر ساز به‌حساب می‌آید. اگر با سایر گزینه‌های این فهرست کار کنید و بعد به‌سراغ میدجورنی بروید، از کیفیت فوق‌العاده تصاویری که در اختیارتان قرار می‌دهد، حیرت‌زده خواهید شد. تصاویر آنقدر کیفیت و وضوح بالایی دارند که گمان خواهید کرد، عکس‌های واقعی هستند. میدجورنی در زمینه خلق آثار هنری آنقدر توانمند است که برخی تصاویر آن توانسته‌اند برنده جوایز مختلف شوند؛ از همین رو هم بسیاری از میدجورنی به‌عنوان یک سایت هوش مصنوعی عکس آینده برای خلق تصاویر استفاده می‌کنند.

البته مشکل اینجاست که این هوش مصنوعی رایگان نیست و همانطور که در مطلب آموزش استفاده از میدجورنی نیز خواندیم، کار با آن خیلی راحت و ساده نیست.

۱۰. ادوبی فایرفلای

هوش مصنوعی عکس ساز

 • نقاط قوت: سازگار با دیگر نرم‌افزارهای CC، قابلیت‌های ویرایش تصویر پیشرفته
 • نقاط ضعف: احتیاج به اشتراک دارد

ادوبی خیلی دیرتر از بقیه هوش مصنوعی تصویر ساز خود را رونمایی کرد ولی در عوض توانست یکی از بهترین گزینه‌های را عرضه کند. این ابزار البته به نسبت بقیه گزینه‌های این فهرست، در زمینه ساخت تصاویر کمی محدودیت بیشتری دارد ولی در عوض این نقطه ضعف را به‌طور کامل با ابزارهای مختلفی که برای ویرایش تصاویر در اختیار شما قرار می‌دهد و همچنین سازگاری که با دیگر برنامه‌های ادوبی دارد، جبران می‌کند.

این ابزار دارای چند هوش مصنوعی مختلف از جمله یک مدل مربوط به افکت‌های متنی و یک مدل برای رنگ آمیزی مجدد وکتورها است. با کمک ابزار تبدیل متن به تصویر، شما می‌توانید با سرعت بالایی عکس‌ها را همانطور که می‌خواهید ویرایش کرده و نمونه‌های متفاوتی از آن‌ها را خلق کنید. همچنین در فتوشاپ با استفاده از فایرفلای می‌توانید، تصاویر را با Generative Fill گسترش دهید و المان‌های جدید به آن اضافه کنید.

۱۱. هوش مصنوعی عکس ساز DeepFloyd IF

سایت هوش مصنوعی عکس آینده

 • نقاط قوت: مدیریت و پردازش بسیار خوب متن‌ها، رایگان است
 • نقاط ضعف:

یکی از بزرگترین معایب و نقاط ضعف هوش مصنوعی تصویر ساز، متن است. ابزارهایی مثل میدجورنی توانستند تا حدودی بر این محدودیت غلبه کنند اما هنوز خیلی از گزینه‌ها، آشنایی کافی با متن را ندارند و اگر از آن‌ها بخواهید یک متن به تصویر اضافه کنند، دچار مشکل خواهند شد.

هوش مصنوعی DeepFloyd IF به‌دلیل توانایی تحسین‌برانگیزی که در ساخت متن دارد، یک گزینه ارزشمند است. این هوش مصنوعی توسط تیم Stable Diffusion ساخته شده و مانند آن هوش مصنوعی، رایگان و متن‌باز است و کیفیت تصاویر آن هم برخی اوقات بهتر است. اما مهمترین نقطه قوت آن این است که پرامپت‌هایی که دارای دستوراتی برای اضافه کردن متن به تصویر هستند را هم قبول می‌کند. برای مثال می‌توانید از آن بخواهید تصویر یک فروشگاه در کویر را برایتان بسازد که دارای یک علامت باز است یا همچنین از آن بخواهید که عکس یک شخصیت کارتونی را بسازد که یک علامت با نوشته مدنظرتان را نگه داشته است.

۱۲. هوش مصنوعی عکس ساز CF Spark

هوش مصنوعی تصویر ساز

 • نقاط قوت: امکانات فراتر از ساخت تصویر، امکان درآمدزایی، امکان برقراری ارتباط با دیگر کاربران
 • نقاط ضعف: کنترل محدودی به‌شما می‌دهد، سرعت آهسته

هوش مصنوعی تصویر ساز CF Spark فقط برای ساختن تصاویر کاربرد ندارد. این ابزار بخشی از وبسایت Creative Fabrica است که یک سایت جامع برای اشتراک‌گذاری آثار هنری، فونت‌ها و کارهای گرافیکی و دیجیتالی است. این هوش مصنوعی به‌صورت رایگان در دسترس است اما اگر یک اشتراک خریداری کنید، در صورتی که عکس‌های خلق شده توسط شما، در این سایت فروخته شوند، مبلغی دریافت خواهید کرد.

از لحاظ تنوع ویژگی‌ها، این هوش مصنوعی یکی از بهترین‌ها است. علاوه بر ابزار تبدیل متن به تصویر، شما می‌توانید متن، الگوهای مختلف، صفحات رنگ‌آمیزی و حتی فایل PNG شفاف با آن بسازید. این سایت همچنین دارای یک ابزار پرامپت‌نویسی هم هست که به‌شما کمک می‌کند پرامپت‌های بهتری بنویسید.

۱۳. هوش مصنوعی تصویر ساز ۳ بعدی Shap-E

سایت هوش مصنوعی عکس آینده

 • نقاط قوت: امکان ساخت تصاویر سه‌بعدی، امکان استخراج تصاویر، فعلا رایگان است
 • نقاط ضعف: اشیا سه‌بعدی ساخته شده بدون عیب و ایراد نیستند

تمامی گزینه‌هایی که تا به‌اینجا در این فهرست به آن‌ها اشاره کردیم، برای ساخت تصاویر 2 بعدی کاربرد دارند. ولی یک هوش مصنوعی جدید از سازندگان DALL-E به نام SHAP-E نیز به‌تازگی معرفی شده که قادر به خلق تصاویر 3 بعدی است. البته تصاویر 3 بعدی این هوش مصنوعی، جای پیشرفت زیادی دارند ولی این ابزار با اختلاف زیادی بهترین گزینه برای تبدیل متن به تصاویر 3 بعدی است.

با استفاده از آن می‌توانید Asset ها را با پسوند GLB استخراج کرده و در مایکروسافت Paint 3D یا بلندر استفاده کنید. همچنین می‌توانید فایل‌ها را به فرمت STL تبدیل کرده و در پرینترهای سه‌بعدی استفاده کنید. این تصویرساز هنوز جای پیشرفت دارد و احتمالا در آینده به یک گزینه بسیار بهتر و شناخته شده تبدیل خواهد شد. یک دمو آنلاین از این هوش مصنوعی در اینجا قابل دسترسی است و خود هوش مصنوعی را هم می‌توانید در صفحه گیت‌هاب آن دانلود کرده و از طریق فرمان pip پایتون نصب کنید.

سخن پایانی

هوش مصنوعی تصویر ساز، حالا از همیشه بهینه‌تر و پیشرفته‌تر شده است. با استفاده از برنامه‌ها و سایت های هوش مصنوعی عکس ساز، می‌توانید از هر متنی یک تصویر هرچند عجیب و غریب بسازید و با دیگران به‌اشتراک بگذارید. نظر شما در مورد هوش مصنوعی که عکس میسازد چیست؟ به‌نظر شما بهترین گزینه کدام است؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران پلازا به‌اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران8 دیدگاه
avatar
میلاد
.
18 شهریور 1402، 20:04
پاسخ
0
0
سوپر من بال دار
avatar
امیر علی علیزاده
.
14 شهریور 1402، 01:36
پاسخ
0
0
عالی
avatar
فربد بابایی
.
11 مرداد 1402، 14:36
پاسخ
0
0
خوبه
avatar
هانا کریمی
.
07 مرداد 1402، 14:18
پاسخ
0
0
یه جنگل قرمز با یه دختر که موهاش مشکی بازه با دامن مجلسی بنفش و کنار لباسش هم یه شمشیر که بسته است به رنگ صورتی
avatar
هانا کریمی
.
07 مرداد 1402، 14:13
پاسخ
1
0
جنگل غرمز با یه دختر که موهاش مشکی بازه با دامن مجلسی بنفش و کنار لباسش هم یه شمشیر که بسته است صورتی باشه
نمایش 3 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402