آموزش نحوه ارسال فایل با حجم بالا در ایمیل

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

به‌منظور ارسال فایل با حجم بالا در ایمیل، نمی‌توانید از بسیاری از سرویس‌های ارائه دهنده ایمیل استفاده کنید. خوشبختانه اما برای فرستادن فایل‌های حجم بالا راهکارهایی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

در بسیاری از سرویس‌های ارائه دهنده ایمیل، محدودیت حجمی برای پیوست کردن فایل‌ها وجود دارد. بسیاری از کاربران نیز نمی‌دانند چگونه می‌توانند با توجه به این محدودیت حجمی، فایل‌های با حجم بالای خود را برای دیگران ایمیل کنند. در ادامه این مطلب با پلازا همراه باشید تا با روش‌هایی که می‌توانید برای ارسال فایل با حجم بالا در ایمیل درنظر داشته باشید، آشنا شویم.

فهرست مطالب

ارسال فایل با حجم بالا در ایمیل؛ چگونه فایل با حجم بالا را ایمیل کنیم؟

با توجه به این که سرویس‌های ایمیل مختلفی برای استفاده پیش روی ما قرار دارند، ما در ادامه نحوه فرستادن ایمیل با حجم بالا را در هرکدام به‌صورت جداگانه شرح خواهیم داد.

1. آموزش ارسال ایمیل با حجم بیشتر از 25 مگابایت در جیمیل؛ ارسال فایل با حجم بالا از طریق گوگل درایو

در جیمیل به‌صورت پیش‌فرض می‌توانید فایل‌ها با حداکثر حجم 25 مگابایت را به‌شکل پیوست ارسال کنید. اما می‌توانید فایل را ابتدا در گوگل درایو آپلود کرده و سپس از طریق جیمیل ارسال کنید. در این صورت این محدودیت دیگر مزاحم شما نخواهد بود. برای انجام این کار به جیمیل بروید و ایمیل خود را بنویسید. برای پیوست کردن فایل کافی است روی آیکون گوگل درایو در پایین صفحه کلیک کنید.

ارسال فایل با حجم بالا در ایمیل

در پنجره جدید می‌توانید فایل‌هایی که در گوگل درایو آپلود کرده‌اید را مشاهده کنید. فایل مدنظرتان را انتخاب کنید. فایل شما با لینک مستقیم به گوگل درایو، در ایمیل افزوده خواهد شد.

فرستادن ایمیل با حجم بالا

همچنین می‌توانید به زبانه Upload رفته و فایل را از کامپیوتر نیز به گوگل درایو آپلود نمائید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که در این حالت باید حتما تنظیمات حریم خصوصی فایل را در گوگل درایو تغییر دهید تا گیرنده قادر به دسترسی به آن باشد.

همچنین بخوانید :

اگر فایل دارای دسترسی محدود باشد، پس از این که روی دکمه ارسال کلیک کنید، پنجره زیر برایتان باز می‌شود.

ارسال فایل حجم بالا با ایمیل

در اینجا می‌توانید دسترسی‌های طرف مقابل به فایل را مشخص کنید.

2. ارسال فایل های حجیم با ایمیل Outlook

ایمیل Outlook نیز دارای محدودیت 20 مگابایتی برای فایل‌های پیوست است. اما در این سرویس شما می‌توانید از حساب وان‌درایو خود کمک گرفته و فایل‌ها را تا حداکثر 2 گیگابایت حجم ارسال کنید. برای ايميل كردن فايل با حجم بالا در این سرویس باید در صفحه نوشتن ایمیل روی آیکون پیوست در بالای صفحه کلیک کنید.

ارسال فایل با حجم بالا در ایمیل

اگر فایل را قبلا در وان‌درایو آپلود کرده‌اید، روی گزینه OneDrive کلیک و آن را انتخاب کنید. در غیر این صورت روی Upload and share بزنید و آن را آپلود کنید.

فرستادن ایمیل با حجم بالا

پس از این که فایل آپلود شد، آن را انتخاب و سطح دسترسی سایر کاربران به آن را مشخص کنید.

3. ارسال فایل حجم بالا با ایمیل از طریق دراپ باکس

اگر از دراپ‌باکس استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از افزونه آن برای جیمیل، فایل‌های خود را از طریق این سرویس نیز ارسال کنید. این افزونه یک آیکون دراپ‌باکس به صفحه نوشتن ایمیل جدید اضافه خواهد کرد که شما با کلیک روی آن می‌توانید فایل مدنظرتان را از این سرویس انتخاب کنید. این افزونه را ابتدا از اینجا به جیمیل خود اضافه کنید. سپس در صفحه نوشتن ایمیل، روی آیکون دراپ‌باکس کلیک کنید و وارد حساب خود شوید.

ارسال فایل با حجم بالا در ایمیل

می‌توانید فایل‌های خود در این سرویس را مشاهده کنید.

ارسال فایل حجم بالا با ایمیل

فایلی که انتخاب می‌کنید، به‌صورت لینک به ایمیل شما افزوده خواهد شد.

4. فرستادن فایل در ایمیل با سایت WeTransfer

وبسایت WeTransfer یکی دیگر از گزینه‌هایی است که می‌توانید برای ارسال فایل حجیم با Gmail یا دیگر سرویس‌ها درنظر داشته باشید. این سایت بدون نیاز به ایجاد یک حساب کاربری، امکان آپلود و ارسال فایل تا حداکثر 2 گیگابایت حجم را به‌شما می‌دهد. شما می‌توانید فایل را از طریق خود این سایت ارسال یا یک لینک برای آن ایجاد و خودتان در هر ایمیل یا برنامه‌ای به‌اشتراک بگذارید. فایل‌ها تا 1 هفته در این سایت میزبانی خواهند شد.

چگونه فایل با حجم بالا را ایمیل کنیم

کافی است به این سایت مراجعه کرده و روی I agree کلیک کنید. سپس روی آیکون + بزنید و فایل را انتخاب کنید. حالا در کادر اول، آدرس گیرنده و در کادر دوم آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. همچنین در کادر سوم و چهارم می‌توانید برای ایمیل خود عنوان و متن بنویسید. همچنین با کلیک روی سه‌نقطه و انتخاب Get transfer link می‌توانید به‌جای ارسال از طریق خود این سایت، لینک فایل را از آن دریافت کنید.

5. نحوه ارسال فایل با حجم بالا در ایمیل با سایت pCloud Transfer

وبسایت pCloud Transfer نیز یک سایت رایگان است که امکان فرستادن ایمیل با حجم بالا تا 5 گیگابایت را بدون نیاز به ثبت نام به‌شما خواهد داد. البته این سایز برای کل فایل‌ها است و حجم هر فایل نباید از 200 مگابایت فراتر رود. بنابر این اگر امکان تقسیم فایل به فایل‌های کوچک‌تر را ندارید، این سایت گزینه مناسبی نیست.

ارسال فایل با حجم بالا در ایمیل

این سایت همچنین امکان رمزگذاری روی فایل را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد و مانند سایت بالا می‌توانید آن را مستقیما از این سایت ارسال یا لینک آن را دریافت و خودتان آن را ارسال کنید.

6. ارسال فایل حجم بالا با ایمیل از طریق MyAirBrigde

وبسایت MyAirBrigde یک گزینه ایده‌آل برای فرستادن ایمیل با حجم بالا است و از قابلیت رمزگذاری روی فایل نیز پشتیبانی می‌کند. در اشتراک رایگان این سایت شما می‌توانید فایل‌ها را با حجم حداکثر 20 گیگابایت برای دیگران ارسال کنید. پس از ایجاد حساب کافی است روی گزینه‌های Send files via email یا Send files via link کلیک کنید.

ارسال فایل حجم بالا با ایمیل

گیرنده یک لینک دانلود دریافت خواهد کرد و می‌تواند به‌راحتی فایل را دانلود کند.

7. ارسال فایل حجم بالا با ایمیل از طریق سایت Wormhole

سایت دیگری که می‌تواند انتخاب مناسبی به‌حساب بیاید وبسایت Wormhole است. این سایت بدون نیاز به ساخت حساب کاربری امکان ارسال فایل تا حداکثر حجم 10 گیگابایت را به‌شما می‌دهد. البته امکان ارسال مستقیم از طریق ایمیل را ندارد و در عوض لینک فایل را در اختیارتان قرار می‌دهد.

ارسال فایل با حجم بالا در ایمیل

این سایت همچنین تا 24 ساعت از فایل شما میزبانی خواهد کرد و بعد از گذشت این مدت، آن را پاک می‌کند.

سخن پایانی

برای ارسال فایل با حجم بالا در ایمیل روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما بهترین کار آپلود فایل در گوگل درایو و ارسال لینک آن از طریق ایمیل است. در کنار آن می‌توان از دیگر سرویس‌های ایمیل یا انتقال فایل نیز استفاده کرد. از نظر شما کدام گزینه برای فرستادن ایمیل با حجم بالا انتخاب بهتری است؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران پلازا به‌اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402