معرفی سریال افتخار کره ای (The Glory) ؛ انتقام سونگ هه کیو و لی دو هیون

سریال کره ای گلوری ۲۰۲۲ / سریال شکوه 2022 / سریال افتخار 2022
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال افتخار کره ای با بازی سونگ هه کیو، یک درام انتقام جویانه و بی‌رحمانه است که نشان می‌دهد در بعضی اتفاقات، جایی برای رستگاری، بخشش یا صلح وجود ندارد. با بررسی سریال گلوری همراه ما باشید.

سریال کره ای افتخار با کارگردانی آن گیل هو (Ahn Gil-ho) در دو فصل 8 قسمتی (16 اپیزود) ساخته شده و محصول نتفلیکس است. سال‌ها پس از زنده ماندن از قلدری و سوء استفاده وحشتناک در دوران دبیرستان، یک زن با نقشه‌ای انتقام جویانه برای نابودی تک تک عاملان جنایات خود بازگشته است. در ادامه هرآنچه باید درباره سریال The Glory بدانید را بررسی می‌کنیم. با معرفی سریال افتخار همراه پلازا باشید.

فهرست مطالب

داستان سریال افتخار کره ای

سریال افتخار 2022 / سریال کره ای گلوری ۲۰۲۲ / سریال شکوه 2022

داستان سریال کره ای افتخار ماجراهای یک دانش‌آموز جوان به نام مون دونگ اون (با بازی سونگ هه کیو) را به تصویر می‌کشد که پس از قلدری شدید مجبور به ترک تحصیل می‌شود. بعدها، در حالی که هم‌کلاسی‌های قلدرش زندگی شاد و راحتی دارند، او پس از سال‌ها برنامه‌ریزی پیچیده، به عنوان معلم مدرسه دختر 8 ساله پارک یون جین (با بازی لیم جی یون)، اصلی‌ترین زورگوی دوران جوانی‌اش، باز می‌گردد. او آهسته و بدون هیچ عجله‌ای، طبق یک نقشه که سال‌ها فقط بخاطر عملی کردن آن زنده مانده است، زندگی تک تک افرادی که در دوران مدرسه همه چیز را برای او مثل جهنم کرده بودند، تبدیل به جهنمی ترسناک‌تر خواهد کرد.

بازیگران سریال کره ای گلوری ۲۰۲۲

حالا که با موضوع سریال افتخار کره ای آشنا شدیم، بیایید در ادامه با هنرپیشه های سریال شکوه 2022 آشنا شویم.

سونگ هه کیو در نقش مون دونگ اون

تریلر سریال شکوه ۲۰۲۲ / دانلود سریال کره ای 2022 The Glory / بازیگران سریال کره ای گلوری 2022

سونگ هه کیو متولد 22 نوامبر 1981 است. این بازیگر پیش از بازی در سریال کره ای گلوری ۲۰۲۲ ، در آثار دیگری مانند سریال “Now, We Are Breaking Up 2022” در کنار جانگ کی یونگ، سریال “Encounter 2019” در کنار پارک بو گوم و سریال “Descendants of the Sun 2016” در کنار سونگ جونگ کی همسر سابق خود حضور داشته است.

همچنین بخوانید :

لی دو هیون در نقش جو یو جونگ ؛ از بازیگران سریال افتخار

ژانر سریال کره ای افتخار 2022 / مدت زمان سریال شکوه 2022 / هنرپیشه های سریال شکوه 2022

لی دو هیون متولد 11 آپریل 1995 است. دو هیون پیش از نقش‌آفرینی در سریال شکوه 2022 محصول شبکه نتفلیکس، در عناوین دیگری مانند سریال “Melancholia2021” محصول شبکه tvN، سریال “Youth of May2021” محصول شبکه KBS2، سریال “Sweet Home 2020” محصول نتفلیکس و سریال “18 Again” محصول شبکه JTBC بازی کرده است.

لیم جی یون در نقش پارک یون جین ؛ از بازیگران سریال گلوری

معرفی سریال کره ای افتخار ۲۰۲۲ / نقد سریال شکوه ۲۰۲۲ / نمرات سریال کره ای افتخار 2022

لیم جی یون یکی دیگر از بازیگران سریال کره ای گلوری 2022 است. این بازیگر متولد 23 جون 1990 است و در آثار دیگری مانند سریال “The Mansion 2022″، سریال “Welcome 2 Life 2019” و سریال “High Society 2015” نیز حضور دارد.

پارک سونگ هون در نقش جئون جه جون

سریال افتخار 2022 / سریال کره ای گلوری ۲۰۲۲ / سریال شکوه 2022

پارک سونگ هون یکی دیگر از بازیگران سریال افتخار 2022 است. این هنرمند متولد 18 فوریه 1985 است و پیش از این در سریال “Into The Ring 2020″، سریال “Psychopath Diary 2019” و سریال “Justice 2019” نیز حضور داشته است.

یوم هه ران در نقش کانگ هیون نام

خلاصه ی سریال کره ای گلوری ۲۰۲۲ / داستان سریال کره ای 2022 The Glory / سریال The Glory 2022

یوم هه ران یکی دیگر از هنرپیشه‌های افتخار (مجموعه تلویزیونی) ، متولد 30 اکتبر 1976 است. این بازیگر در آثار بسیاری مانند سریال “The Uncanny Counter 2021″، سریال “SF8 2020″، سریال “Chocolate 2019” و سریال “When the Camellia Blooms 2019” نقش‌آفرینی کرده است.

جونگ سونگ ایل در نقش ها دو یونگ

سریال شکوه 2022 / سریال کره ای گلوری ۲۰۲۲ / سریال افتخار 2022

جونگ سونگ ایل متولد 3 فوریه 1980 است. این بازیگر را علاوه بر سریال The Glory 2022 می‌توانید در سریال “Our Blues 2022“، سریال “Moonshine 2022” و سریال “Bad and Crazy 2021” نیز دنبال کنید.

کیم گان وو در نقش میونگ اوه از بازیگران سریال افتخار کره ای

سریال کره ای گلوری ۲۰۲۲ / سریال شکوه 2022 / سریال افتخار 2022

کیم گان وو متولد 10 ژانویه 1992 است. این بازیگر در آثار دیگری مانند سریال “Record of Youth  2020” و سریال “Ultimate Oppa 2022” نیز حضور دارد.

چا جو یونگ در نقش هه جونگ

سریال کره ای افتخار / بازیگران سریال افتخار / هنرپیشه‌های افتخار (مجموعه تلویزیونی)

چا جو یونگ متولد 5 جون 1990 است. این هنرمند را می‌توانید در آثار دیگری مانند سریال “The Real Has Come! 2023″، سریال “Alice, the Ultimate Weapon  2022″، سریال “Again My Life 2022″، سریال ” Chimera 2021″ و سریال “The Spies Who Loved Me 2020” نیز دنبال کنید.

کیم هی را در نقش لی سا را

سریال افتخار کره ای / سریال گلوری / سریال The Glory

کیم هی را متولد 18 مارس 1989 است. این بازیگر در عناوین دیگری مانند سریال”The Uncanny Counter  2023″، سریال “Bad Prosecutor  2022” و سریال “Bad and Crazy  2021” نیز حضور دارد.

دیگر بازیگران سریال افتخار 2022

 • اوه جین یول در نقش ها یه سول
 • جونگ جی سو در نقش نوجوانی مون دونگ اون
 • شین یه اون در نقش نوجوانی پارک یون جین
 • کیم جونگ یونگ در نقش مادر یو جونگ

در ادامه با بررسی سریال کره ای افتخار 2022 همراه ما بمانید.

نقد و بررسی سریال افتخار کره ای

این بخش حاوی اسپویل داستان سریال است.

قلدری در دبیرستان و پیامدهای دردناک آن همیشه در درام‌های کره‌ای حضوری نگران‌کننده و دلهره‌آور دارد. در حالی که به‌عنوان پس‌زمینه‌ی ناراحت‌کننده عمل می‌کند، همچنین بینش نسبتاً دقیقی از عذاب‌ها در دبیرستان‌ها و نحوه‌ی سوق دادن مردم به لبه‌های مرزی ارائه می‌کند. چه سریال آیدی من خوشگل گانگنامه که در آن دختری به‌طور بی‌رحمانه‌ای در مورد قیافه‌اش مورد تحقیر قرار می‌گیرد و تصمیم می‌گیرد با عمل جراحی پلاستیک زندگی‌اش را عوض کند، یا سریال همه ما مرده‌ایم که گروه‌های قلدر را می‌بیند که در یک مدرسه سلطنت آزاد دارند و عملاً یک دختر را به سمت خودکشی سوق می‌دهند.

بسیاری از اوقات قربانیان در سفری به سوی بخشش هستند، در نهایت با خود کنار می‌آیند و به قانون اجازه می‌دهند قلدرها را به سزای اعمالشان برسانند. با این حال، در درام‌های دیگری مانند سریال پادشاه خوک ها یا سریال انتقام از دیگران، فرد آزار دیده خودش دست به کار می‌شود تا انتقامش را بگیرد. سونگ هه کیو در آخرین درام انتقام جویانه اش، سریال The Glory هیچ فرستاده‌ای برای صلح نیست. او می‌خواهد در خدمت انتقام‌جویی‌اش باشد و اجازه ندهد مهاجمانش (قلدرها برای آن‌ها کلمه نسبتاً ملایمی به نظر می‌رسد) لحظه‌ای آرامش داشته باشند. او از هیچ‌یک از گناهان و آزارهای این افراد چشم‌پوشی نخواهد کرد.

سریال افتخار 2022 یک درام انتقام‌آمیز است و فصل اول آن با 8 قسمت نشان می‌دهد که فضایی برای رستگاری، بخشش یا صلح وجود ندارد. یک ضرب‌المثل قدیمی درباره این درام صادق است: “وقتی سفری را برای انتقام شروع می‌کنید، با حفر دو قبر شروع کنید، یکی برای دشمنتان و دیگری برای خودتان.” مون دونگ یون مدت‌هاست که در درون مرده است و تنها چیزی که او را زنده نگه داشته است عطش سیری‌ناپذیر انتقامی است که رویای آن را در سر دارد.

سریال افتخار 2022 / سریال کره ای گلوری ۲۰۲۲ / سریال شکوه 2022

همان‌طور که در خلاصه ی سریال کره ای افتخار گفتیم، او توسط گروهی از بچه‌های ثروتمند در مدرسه، بدون هیچ دلیل و صرفا برای سرگرم شدن مورد شکنجه و حتی تجاوز و آزار جنسی قرار می‌گیرد. سال‌ها گذشته و حالا او در سفر خود برای نابودی است، و شرایط تبدیل شدنش به معلم سرخانه برای فرزند زنی که دستور شکنجه را بر عهده داشت، اتفاقی نیست. او برای مدت طولانی با دقت نقشه کشیده است. می‌توانید تشنگی برای نابودی را ببینید که او را می‌بلعد، به‌ویژه در سکوت‌های وهم‌آور او هنگام رو در رو شدن با این هم‌کلاسی‌های سابق.

در حالی که اجرای سونگ هه کیو در سریال The Glory حسابی بی‌نقص است، فیلمبرداری و موسیقی متن خیره کننده نیز نقش نجات را ایفا می‌کند، بنابراین نمایشی کاملاً جذاب و پرخاشگر را خلق می‌کند، حتی اگر نسبتاً ناقص باشد. لحظات شیرینی هم در این درام تیره و پر از درد به صورت بسیار کوتاه وجود دارد که به طور پراکنده نوید یک داستان عاشقانه را به تماشاچیان می‌دهد. با این حال، نقش اول مرد با بازی لی دو هیون قول می‌دهد که در تاریکی در کنار او بماند و بجای یک شاهزاده سوار بر اسب، تبدیل به جنگجویی شود که پا به پای دونگ اون در انتقامش او را همراهی کند.

جو یو جونگ (لی دو هیون) یکی از شخصیت‌هایی است که طرفدارن مشتاقانه منتظر او در فصل دوم سریال The Glory بودند تا ببینند چه بر سر علاقه‌اش به دونگ اون و نقشه‌های خودش برای به قتل رساندن قاتل پدرش خواهد آمد. در فصل اول سریال گلوری دیدیم که پدر و مادر یوجونگ هر دو پزشک هستند و در یک بیمارستان معروف کار می‌کنند. پدر یوجونگ به دست یک قاتل روانی کشته می‌شود، با این حال او حتی در زندان هم دست از سر قربانیانش بر نمی‌دارد و با فرستادن نامه از زندان، همچنان یوجونگ را شکنجه می‌کند. یو جونگ تحت نظر روانشناس تلاش می‌کند از یک درد بزرگ فرار کند، اما فایده‌ای ندارد. یکی از زیباترین سکانس‌های افتخار (مجموعه تلویزیونی) زمانی بود که یو جونگ به دونگ اون اعتراف کرد: “ملاقات ما در سردترین روزهای زندگی من اتفاق افتاد و تنها خاطرات گرم منو رقم زد.”

دانلود سریال کره ای 2022 The Glory / بررسی سریال کره ای افتخار 2022

سریال شکوه 2022 به هیچ وجه یک سریال آسان برای تماشا کردن نیست، عمدتاً به دلیل تصاویر وحشیانه آن از قلدری، عواقب و زخم‌های حاصل از قلدری، شکنجه و چگونگی نمایش تخریب وحشیانه روح یک فرد، می‌تواند بسیار دردناک و آزاردهنده باشد. اما این درام یک نگاه اجمالی به ورطه‌ای است که یک شخص می‌تواند در هر سنی تجربه کند.

باید بگوییم که طرح جذابی که با برخی قلدری‌های وحشیانه همراه می‌شود، چیزی است که نمی‌توانید از آن چشم پوشی کنید زیرا از همان ابتدا شما را به سمت خود می‌کشاند. چیزی که واقعاً باعث می‌شود این نمایش را دوست داشته باشید این است که در حالی که برخی سریال‌های شبیه به سریال افتخار 2022 نقشه‌های انتقام جویی خود را جوری نشان می‌دهند که باعث می‌شود در برخی مواقع احساس بدی نسبت به مجرمان واقعی داشته باشیم، اما این درام کار بی عیب و نقصی را انجام داده است که اجازه نمی‌دهد حتی لحظه‌ای کوتاه در طول هر کاری که قربانی انجام می‌دهد احساس بدی نسبت به انتقام گیری او داشته باشیم. و سونگ هه کیو واقعاً با اجرای خود به خوبی برجسته شده است زیرا او رنگ‌های مختلفی را با بیان خود به ما نشان می‌دهد.

از قربانی بی باک برای انتقام گرفته تا دختری آسیب دیده که هرگز نمی‌تواند آنچه را که در آن سال‌ها برایش اتفاق افتاده فراموش کند و هر روز با یادآوری آن خاطرات دردناک رنج می‌برد. همانطور که او در سریال کره ای گلوری ساده لوحی‌ای را که برخی افراد در این نمایش دارند به سخره می‌گیرد، همچنان به انتقام خود وفادار می‌ماند، ما را به واقعیتی می‌رساند که منتظر آن هستیم و همه‌چیز منطقی تر بنظر می‌رسد.

همچنین بخوانید :

سریال The Glory 2022 / سریال افتخار 2022

از سوی دیگر، شخصیت شرور داستان سریال شکوه یعنی پارک یون جین، برای همه ما برجسته است. زیرا او شخصیت نفرت انگیز خود را به همراه ترسی که از فروپاشی زندگی رویایی خود دارد به خوبی در سریال افتخار کره ای نشان می‌دهد. لی دو هیون نیز اثر خود را بر روی همه ما به جا می‌گذارد زیرا شخصیت شیرین او نه تنها دوست داشتنی است، بلکه دارای رگه‌هایی از شرارت است زیرا او رویای قتل شخصی را که پدرش را به قتل رسانده است دارد.

یکی دیگر از شخصیت‌های جذاب سریال The Glory که با نقش‌آفرینی فوق‌العاده و صدای بم و پرنفوذ خودش بینندگان را عاشق خودش می‌کند، جه جون (پارک سونگ هون) است. هیجان و استرسی که پس از فهمیدن حقیقت درباره دخترش به مخاطب القا می‌شود غیرقابل انکار است. در بعضی سکان‌ها، قرار گرفتن جه جون (معشوقه مخفی یون جین) و ها دو یونگ (همسر فعلی یون جین) در مقابل هم، حتی از انتقام دونگ اون هم ترسناک‌تر به نظر می‌رسید.

در تمام طول سریال یون جین انقدر به اطرافیانش آسیب رسانده بود که هیچ بخششی در مورد او قابل قبول نبود و از معدود شخصیت‌های منفی در یک سریال کره ای بود که هیچ بیننده‌ای نمی‌توانست حتی برای یک ثانیه نسبت به او احساس دلسوزی کند. علاقه ها دو یونگ به دخترش حتی بعد از فهمیدن این حقیقت که پدر واقعی او جه جون است، تحسین برانگیز بود. اینکه حاضر نشد تحت هیچ شرایطی به جه جون باج دهد و دخترش را عاشقانه دوست داشت، واقعا تاثیرگذار بود. اما احتمالا بیننده‌ها در کنار تمام کارهایی که جه جون کرده بود، بخاطر اینکه یون جین همچین ظلمی در حق او کرده بود و بدون گفتن حقیقت، دختر جه جون را با پدر دیگری بزرگ کرده بود، برای جه جون احساس ترحم می‌کنند. به هرحال این واقعیت که او نیز پدر این دختر کوچک بود و حق داشت بتواند او را در آغوش بگیرد یا برایش هدیه بخرد، غیرقابل انکار است.

در سمت دیگر ماجرا، علاقه ها دو یونگ به دونگ اون، زن سرد و عجیبی که با چند بار بادوک بازی کردن جذبش شده بود نیز ماجرای هیجان‌انگیزی بود. او می‌توانست با قدرت و ثروتی که داشت از همسرش محافظت کند، اما تصمیم گرفت سمت حق بایستد. امیدواریم در آینده ای نزدیک از جونگ سونگ ایل، بازیگر نقش دو یونگ، پروژه‌های بیشتری ببینیم. به هر حال انتقام دونگ اون قدم به قدم، رو به جلو پیش رفت و توانست تمام آن نوجوان‌های سنگدل و بیخیالی که فقط برای تفریح در مدرسه او و چند دانش‌آموز دیگر را در حد مرگ شکنجه کنند، به سمت نابودی بکشاند. آن‌ها را به جان خودشان انداخت، هرکدام را به نحوی دشمن دیگری کرد و تک تک آن‌ها را به سزای اعمالشان رساند. هرچند ما منتظر اتفاقاتی حتی بدتر از این برای این افراد ظالم بودیم.

در حالی که این بازیگران با بازی خود قلب ما را به دست آورده‌اند، بازیگران جوان‌تر که نقش نوجوانی شخصیت‌ها را بازی می‌کنند نیز کار شگفت انگیزی انجام داده‌اند. این امر به ویژه در مورد جونگ جی سو و شین یه اون صدق می‌کند که به ترتیب در نقش یک قربانی و قلدر او، حال و هوای مناسبی را به نمایش گذاشته‌اند. صحنه‌های آن‌ها در کنار هم واقعا ما را پر از خشم و درد می‌کند که باعث می‌شود ببینیم قلدری چقدر می‌تواند بد باشد. و با توجه به ژانر سریال کره ای افتخار 2022 که درام – انتقام‌جویانه است، سازندگان همه چیز را به خوبی به تصویر کشیده‌اند.

با دانلود سریال کره ای 2022 The Glory می‌توانید چند ساعت در انتقامی که با صبر و حوصله جلو می‌رود و شما را برای تماشای فصل دوم خود حسابی مشتاق و کم صبر می‌کند، غرق شوید. و پس از تماشای فصل دوم، بیشتر و بیشتر بخاطر رابطه زیبا و درعین حال دردناک دونگ اون و یو جونگ این سریال را بخاطر بسپارید. نمرات سریال کره ای افتخار در سایت آی‌ام‌دی‌بی 8.1 از 10 و در سایت مای دراما لیست 8.9 از 10 است. همان‌طور که از سریال و بازیگرانش انتظار می‌رفت،این درام انتقامی نقدهای مثبت زیادی گرفت و اکثر بیننده‌های سریال The Glory از تماشای آن راضی بوده‌اند.

سخن آخر

با معرفی و نقد سریال گلوری همراهتان بودیم. فصل اول سریال افتخار 2022 زمینه را برای طرحی انتقام‌جویانه می‌سازد که به‌طور پیچیده توسط شخصیت سونگ هه کیو برنامه‌ریزی شده است و در عین حال نگاهی اجمالی به آنچه قرار است در فصل دوم سریال گلوری بیفتد را به ما می‌دهد. اگر برایتان سوال است که سریال افتخار چند قسمت است؟ باید بگوییم سریال The Glory در دو فصل و مجموعا 16 اپیزود ساخته و منتشر شده است. نظر شما درباره معرفی سریال افتخار کره ای چیست؟ این درام را تماشا کرده‌اید؟ نظرات خود را با ما و دیگر همراهان پلازا درمیان بگذارید. ممنون که با مقاله ای دیگر همراه ما بودید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
avatar
پریسا
.
28 خرداد 1402، 02:14
پاسخ
0
0
سلام این فیلم فصل سوم ندارد داخله فصل دوم انتقام جو یو جونگ در قسمت آخر شروع میشه میدونید آیا ساخت میشه یا نه ممنون میشم بهم بگید🙏🏻❤️فیلمه خیلی خیلی قشنگی بود
avatar
....
.
22 تیر 1402، 19:33
پاسخ
0
0
@پریسا
سلام از نظرم سال بعد فصل سومش میاد چون بین فصل ۱ و ۲ یک سال وقفه بود^^
avatar
الیناز صابری
.
28 خرداد 1402، 08:32
پاسخ
0
0
@پریسا
سلام، سریال گلوری با اتمام فصل 2 تموم شد و به انتها رسید.
avatar
.
28 اسفند 1401، 17:58
پاسخ
0
0
سریال قشنگی بود
avatar
الیناز صابری
.
28 اسفند 1401، 19:35
پاسخ
0
0
@
مرسی که همراهمون بودین.
avatar
اذر
.
28 دی 1401، 23:41
پاسخ
0
1
فیلمش جذاب ودیدنی است دنبال فصل دومش هستم پیدا نکردم
avatar
الیناز صابری
.
29 دی 1401، 16:57
پاسخ
0
0
@اذر
فصل دوم هنوز منتشر نشده. احتمالا آخر بهمن میاد
avatar
الهه
.
27 دی 1401، 20:28
پاسخ
0
1
به شدت خوش ساخت و عالی بود👏👏👏
avatar
الیناز صابری
.
29 دی 1401، 16:56
پاسخ
0
0
@الهه
ممنون از همراهیتون. امیدوارم توو فصل دوم لی دوهیون بیشتر حضور داشته باشه :D
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400