آموزش روش های مشاهده و پرداخت قبض خط دائمی همراه اول

پرداخت قبض خط دائمی همراه اول
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب قصد داریم با روش های پرداخت قبض خط دائمی همراه اول آشنا شویم. برای پرداخت قبض سیمکارت این اپراتور چندین روش وجود دارد که در ادامه این مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

همراه‌ اول اولین و یکی از محبوب‌ترین اپراتور های ارائه خدمات تلفن همراه در ایران است. این اپراتور تقریبا تمام مناطق جغرافیایی ایران را برای برقراری تماس و ارسال پیامک پوشش می‌دهد. همچنین همراه اول در ارائه سرویس اینترنت همراه؛ همواره پیشتاز بوده و در اکثر مناطق، اینترنت با کیفیت‌تری نسبت به دو سرویس دهنده دیگر یعنی ایرانسل و رایتل ارائه می‌دهد.

‍اکثر مشترکین در ایران از سیم‌کارت های اعتباری استفاده می‌کنند اما همراه اول اخیرا سعی کرده با کاهش قیمت سیم‌کارت های دائمی و ارائه طرح های تشویقی، مشترکین را به سمت استفاده از سیم‌کارت دائمی سوق دهد و تا حدودی موفق بوده چون در حال حاضر بیشتر مشترکین دائمی کل کشور از سیم‌کارت همراه‌ اول استفاده می‌کنند.

فهرست مطالب

روش‌های پرداخت قبض خط دائمی همراه اول

مهم‌ترین مزیت سیم‌کارت دائمی نسبت به اعتباری عدم نیاز به شارژ مجدد سیم‌کارت برای استفاده از خدماتی مانند اینترنت، تماس، پیامک و… است. در سیم‌کارت دائمی همراه اول تمام هزینه های ماه گذشته روی قبض میان‌ دوره و پایان دوره محاسبه می‌شود و به‌ راحتی و در چند دقیقه می‌توانید از روش های زیر برای پرداخت قبض خط دائمی همراه اول اقدام کنید.

1. پرداخت قبض سیم‌کارت همراه اول از طریق اپلیکیشن و وبسایت همراه من

همراه من اپلیکیشن رسمی همراه اول برای خدمت‌رسانی بهتر و ساده‌تر به مشتریان است. در این اپلیکیشن شما به راحتی میتوانید سیم‌کارت های خود را مدیریت کنید، بسته اینترنت و مکالمه بخرید و از طرح ها و پیشنهادات ویژه باشگاه مشتریان همراه اول با‌خبر شوید. برای پرداخت قبض سیم‌کارت همراه اول از طریق همراه من کافیست وارد برنامه شوید و از قسمت مشاهده و پرداخت قبض میان دوره/پایان دوره از طریق درگاه پرداخت درون برنامه یا درگاه امن برای پرداخت قبض خط دائمی همراه اول اقدام کنید.

همچنین در وبسایت همراه من از پورتال پرداخت قبض می‌توانید صورتحساب سیم‌کارت دائمی خود را تسویه کنید.با پرداخت قبض سیم‌کارت همراه اول تا قبل از ششم هر ماه به انتخاب خودتان یکی از سه پاداش زیر را از همراه من دریافت می‌کنید:

 • یک روز مکالمه درون شبکه
 • دو گیگابایت اینترنت یک روزه
 • 75 امتیاز باشگاه مشتریان

اپلیکیشن همراه من را می‌توانید از مایکت، بازار، Play Store و وبسایت رسمی همراه من به نشانی my.mci.ir دانلود کنید. اگر کاربر iOS هستید می‌توانید از نسخه تحت وب همراه من استفاده کنید.

پرداخت قبض از طریق وبسایت همراه من

2. پرداخت آنلاین قبض همراه اول از طریق اپ های پرداخت آنلاین

تقریبا همه ما یکی از اپلیکیشن های پرداخت آنلاین مثل هفت هشتاد، آپ و… را روی موبایل‌ خود داریم. اپلیکیشن هایی که تقریبا تمام خدمات یک دستگاه خود پرداز را در اختیارتان قرار می‌دهد. یکی از این خدمات پرداخت قبض خط دائمی همراه اول است. تقریبا همه اپلیکیشن های پرداخت آنلاین این امکان را به شما می‌دهند که با وارد شدن به بخش پرداخت قبض سیم‌کارت دائمی با انتخاب اپراتور و وارد کردن شماره تلفن و اطلاعات کارت بانکی، از طریق درگاه امن نسبت به پرداخت قبض سیم‌کارت همراه اول خود اقدام کنید.

همچنین بخوانید :

3. پرداخت قبض سیمکارت همراه اول با بانک پرداخت

بانک پرداخت ساده‌ترین روش برای پرداخت قبض خط دائمی همراه اول است. در این روش پس از ثبت نام و و ثبت اطلاعات در هر دوره مبلغ صورتحساب به صورت خودکار از حسابی که معرفی کرده‌اید برداشت میشود. بانک پرداخت، خدمت جدیدی است که با همکاری همراه اول و بانک های: صادرات، ملت، پاسارگاد، آینده، پارسیان و تجارت حاصل شده است.اگر مشتری یکی از بانک های ذکر شده در بالا هستید می‌توانید از خدمات پرداخت خودکار همراه اول استفاده کنید.

4. پرداخت قبض خط دائمی همراه اول با استفاده از کد دستوری

اگر به اینترنت دسترسی ندارید یا به هر دلیلی تمایل ندارید که‌ از روش های آنلاین پرداخت خط دائمی همراه اول استفاده کنید، به سادگی و با شماره‌گیری کد دستوری #10* (ستاره ده مربع) در بخش خدمات پرداخت مشترکین دائمی فقط با استفاده از شماره کارت و رمز دوم پویا می‌توانید قبض سیم‌کارت دائمی خود را پرداخت کنید. در سامانه #10* فقط می‌توانید با شماره تلفن خودتان قبض سیم‌کارت دائمی خود را پرداخت کنید اما اگر به هر دلیلی تمایل دارید با شماره تلفن دیگری صورتحساب سیم‌کارت دائمی خود را تسویه کنید، میتوانید از کد های USSD زیر استفاده کنید:

 • #*780 (هف هشتاد)
 • #*733 (آپ)
 • # *1 (ستاره یک)
 • #*9 (کد پرداخت قبض همراه اول دائمی )

‍با کد های دستوری بالا می‌توانید برای پرداخت قبض همراه اول دائمی خود و دیگران اقدام کنید.

5. پرداخت قبض سیمکارت همراه اول با شماره تلفن

‍9990 مرکز تماس همراه اول به صورت 7/24 آماده ارائه خدمات به مشتریان از طریق تلفن گویا، ارتباط تلفنی با کارشناسان، چت آنلاین و… است. با شماره گیری 9990 از طریق خطوط همراه اول پس از وارد کردن شماره تلفن مورد ‌نظر و مشاهده قبض همراه اول دائمی، فقط با وارد کردن شماره کارت و رمز دوم میتوانید برای پرداخت قبض میان دوره همراه اول یا پایان دوره اقدام کنید. استفاده از تلفن 9990 برای مشترکان همراه اول رایگان است و در ازای استفاده از خدمات این شماره تلفن مشترکین هیچ هزینه ای پرداخت نمی‌کنند.

6. پرداخت قبض با استفاده از دستگاه خودپرداز

اگر کارت شما رمز دوم ندارد یا به هر دلیلی نمی‌توانید یا نمی‌خواهید از روش های بالا برای پرداخت قبض خط دائمی همراه اول استفاده کنید، میتوانید از طریق دستگاه های خودپرداز (ATM) قبض خود را پرداخت کنید فقط کافیست که شناسه قبض را در اختیار داشته باشید. اگر شناسه قبض را ندارید ادامه مطلب را بخوانید.

7. پرداخت قبض به شکل حضوری؛ پرداخت قبض سیمکارت همراه اول

در نهایت می‌توانید با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، حضوری و به سنتی ترین روش قبض سیم‌کارت دائمی همراه اول خود را پرداخت کنید.

استعلام قبض با سامانه پیامکی همراه اول

اگر مشترک سیم‌کارت دائمی همراه اول باشید اطلاع دارید که پس از پایان هر دوره؛ پیامک صورتحساب به شماره تلفن همراهتان ارسال می‌شود. اما اگر این پیامک برای شما ارسال نشد یا به هر دلیلی نیاز داشتید دوباره ارسال شود، برای مشاهده قبض خط دائمی همراه اول می‌توانید صورتحساب را از سامانه پیامکی همراه اول به شماره 990009 استعلام بگیرید. فقط کافیست برای استعلام قبض میان دروه حرف M، و برای استعلام قبض پایان دوره حرف G را به سرشماره 990009 پیامک کنید.پس از آن پیامکی برای شما ارسال می‌شود که شامل صورتحساب، شناسه قبض و شناسه پرداخت است که با شناسه پرداخت می‌توانید از خدمات غیرحضوری پرداخت قبض استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله تمام روش های پرداخت قبض خط دائمی همراه اول اعم از آنلاین، پیامکی و حضوری را به شما معرفی کردیم. قطعا بهترین و ساده‌ترین روش؛ استفاده از بانک پرداخت است اما به دلیل محدودیت در بانک ها نمی‌تواند گزینه اصلی باشد. بنابراین استفاده از اپلیکیشن همراه من می‌تواند بهترین انتخاب باشد چون پرداخت قبض در آن بسیار راحت تر از سایر روش هاست. با استفاده از اپ های پرداخت آنلاین میتوانید برای پرداخت قبض سیم‌کارت همراه اول خود و دیگران اقدام کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400