بهترین اپلیکیشن های آموزش و حفظ لغات زبان انگلیسی

یادگیری کلمات زبان انگلیسی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم تا با چندین برنامه لغات انگلیسی آشنا شویم. اپلیکیشن هایی می‌توانند برای کسانی که در حال آموزش یا حفظ لغات زبان هستند، کمک بزرگی باشند. پس با ما همراه باشید تا با این نرم افزارها آشنا شویم.

اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را روان صحبت کنید، باید بدانید که توانایی بیان ایده‌ها، افکار و نظرات خود با زبانی واضح و البته مختصر هنری است که کمتر کسی قادر به تسلط بر آن است. یکی از راه‌های تسلط بر زبان، داشتن دایره واژگان وسیع است. همچنین امروزه یکی از شایع‌ترین دلایل برای یادگیری کلمات زبان انگلیسی این واقعیت است که افراد در حال آمادگی برای آزمون‌هایی مانند SAT، آزمون GMAT، آزمون GRE، آزمون TOEFL، آزمون IELTS یا سایر امتحانات این چنینی هستند. دلیل سوم برای یادگیری کلمات انگلیسی نیز این امر است که یک مطالعه جدید نشان داده که یادگیری کلمات جدید در واقع می‌تواند توانایی مغز ما برای حفظ اطلاعات بیشتر را بهبود ببخشد. حال در ادامه بهترین برنامه های لغات انگلیسی را برایتان معرفی می‌کنیم. با پلازا همراه باشید.

فهرست مطالب

برنامه های لغات انگلیسی

اگر سری به گوگل‌پلی یا اپ‌استور بزنید، می‌بینید برای دانلود نرم افزار لغات انگلیسی با معنی و تلفظ، گزینه‌های بسیار زیادی پیش روی شما قرار دارند. اما همه این برنامه‌ها نمی‌توانند انتخاب مناسبی برای زبان‌آموزان باشند. ما در ادامه چندین اپلیکیشن که نسبت به سایرین امکانات و قابلیت‌های بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهند را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

1. اپلیکیشن Vocabulary.com

اپلیکیشن حفظ لغات انگلیسی

اپلیکیشن موبایل Vocabulary.com سریعترین و ساده‌ترین راه برای یادگیری کلمات زبان انگلیسی است. این برنامه به شما در یادگیری و نیز یادآوری کلمات کمک می‌کند. در ابتدا کاربران تعیین سطح می‌شوند و سپس Vocabulary.com فهرستی از واژگان متناسب با توانایی‌های فرد را تهیه می‌کند. همچنین می‌توانید بیش از 50،000 فهرست از پیش‌ساخته کلمات را انتخاب کنید. علاوه براین می‌توانید با کاربران سراسر دنیا رقابت کرده و میزان دانش واژگان انگلیسی خود را بسنجید. این برنامه به شما کمک می‌کند تا بیش از 12،000 کلمه را به‌طور مؤثر یاد بگیرید. Vocabulary.com همچنین شامل نکات استفاده هوشمندانه از کلمات و هزاران جمله کاربردی برگرفته از آن کلمات است.

2. برنامه Word of the day: Learn English

برنامه لغات انگلیسی

Word of the day یک برنامه ساده برای یادگیری کلمات زبان انگلیسی است که هر روز کلمه‌ای را برای شناخت و حفظ آن انتخاب می‌کند. با این اپلیکیشن می‌توانید واژگان خود را به روشی آسان گسترش دهید. این برنامه همچنین به شما امکان می‌دهد کلمات مورد علاقه خود را ذخیره کنید.

Word of the Day برنامه‌ای است که به شما کمک می‌کند لغات خود را به روشی آسان گسترش دهید؛ به این صورت که هر روز یک کلمه جدید به شما معرفی می‌شود و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که آن کلمه را حفظ کرده و کاربرد آن را یاد بگیرید.

3. اپلیکیشن حفظ لغات انگلیسی Busuu

اپلیکیشن حفظ لغات انگلیسی

Busuu یکی دیگر از برنامه‌ها برای یادگیری کلمات زبان انگلیسی و بهبود واژگان شما است. در این اپلیکیشن، دوره‌های آموزشی برای یادگیری کلمات جدید وجود دارد و سپس آزمون‌هایی برای سنجش میزان یادگیری به شما ارائه می‌شوند. اپلیکیشن Busuu همچنین شامل رسانه اجتماعی است که در آن کاربران می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. این یک روش جالب برای یادگیری کلمات جدید است و همچنین به کاربران امکان می‌دهد تا در حین صحبت با سایر کاربران، مهارت‌های استفاده از واژگان خود را ارتقا دهند. در حالی که یادگیری کلمات جدید مهم است، لهجه درست نیز به همان اندازه مهم است. به همین دلیل، اپلیکیشن Busuu ویژگی‌های تشخیص گفتار را نیز ارائه می‌دهد.

4. برنامه آموزش لغات زبان Quizlet

برنامه لغات انگلیسی

اپلیکیشن Quizlet از برنامه‌های یادگیری کلمات زبان انگلیسی است که همانند یک مسابقه طراحی شده و با فلش کارت همراه است که مهارت واژگان شما را به روش یادگیری تصویری ارتقاء می‌دهد. همچنین اگر کلمه‌ای پیدا کردید که در این برنامه نیست، شما می‌توانید فلش کارت مربوط به آن را ایجاد کنید. این برنامه میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان دارد که روزانه کارت‌های جدیدی را ایجاد می‌کنند.

نکته مثبت اپلیکیشن Quizlet، امکان انتخاب واژگان مدنظرتان از بین طیف گسترده‌ای از دسته‌بندی‌ها با موضوعات مختلف مانند غذا یا لباس است. همچنین برنامه شامل آزمون و یک بخش صوتی برای یادگیری تلفظ است.

5. برنامه Memrise؛ برنامه یادگیری لغات انگلیسی اندروید

برنامه آموزش لغات زبان

Memrise یک برنامه برای یادگیری کلمات زبان انگلیسی است که علاوه بر انگلیسی، بیش از 200 زبان دیگر را نیز پشتیبانی می‌کند. وقتی برای اولین بار برنامه را باز می‌کنید، از شما می‌خواهد که سطح دشواری را انتخاب کنید: مبتدی یا ماهر و سپس طبق آن واژگان را به شما ارائه می‌دهد. اپلیکیشن Memrise حالت آفلاین نیز دارد؛ بنابراین نیازی به اتصال اینترنتی ندارید. آنچه اپلیکیشن Memrise را به یک برنامه جالب برای بهبود واژگان تبدیل می‌کند، بازی‌های بصری و جذاب آن است. این بازی‌ها سرگرم‌کننده هستند و به فرایند یادگیری کلمات نیز کمک می‌کنند. مطمئن نیستید که چگونه یک کلمه تلفظ می‌شود؟ در این برنامه یک بخش صوتی نیز برای شنیدن تلفظ درست وجود دارد. علاوه براین، هزاران فیلم با مثال‌های کاربردی برای تماشا نیز فراهم است.

6. برنامه آموزش لغات زبان Vocabulary Builder Lite

اپلیکیشن حفظ لغات انگلیسی

برنامه 11+ Vocabulary Builder از برنامه‌های یادگیری کلمات زبان انگلیسی است که به بخش‌هایی مانند کلمات به ترتیب حروف الفبا، کلمات مرکب، مترادف و متضاد تقسیم می‌شود. همچنین خوب است بدانید که این برنامه مبتنی بر مسابقه است. سادگی این برنامه یک نقطه قوت است و به شما امکان می‌دهد تا بر جنبه‌های استدلال کلامی و درک بهتر مفهوم کلمه تمرکز کنید.

7. اپلیکیشن حفظ لغات انگلیسی Vocab Victor English Word Game

برنامه آموزش لغات زبان

Vocab Victor یک برنامه یادگیری کلمات زبان انگلیسی است که با هدف کمک به نوجوانانی ساخته شده که درک خوبی از زبان انگلیسی دارند و برای پیشرفت در این زبان تلاش می‌کنند. این یک برنامه مبتنی بر بازی است که داستان فردی به نام ویکتور را دنبال می‌کند که در یک قلعه زندگی می‌کند و تمام واژگانی که بلد بوده، توسط یک اژدها گرفته شده است. حال کاربر باید بتواند در بازی‌های مبتنی بر کلمه شرکت کرده و با انجام تمرینات مربوطه به یادگیری کلمات به ویکتور کمک کند تا کلمات خود را بازیابی کند. Vocab Victor واژگان سطح متوسط را آموزش می‌دهد و هر چهار مهارت زبانی را افزایش می‌دهد.

 • دانلود اپلیکیشن Vocab Victor English Word Game برای: iOS

8. برنامه آموزش لغات زبان Vocabulary Builder by Magoosh

برنامه لغات انگلیسی

برنامه Vocabulary Builder یکی دیگر از برنامه‌های یادگیری کلمات زبان انگلیسی است که در آن یک کلمه، تعریف آن و نمونه‌هایی از کاربرد آن در جملات واقعی ارائه می‌شود. اپلیکیشن Vocabulary Builder شامل سطح دشواری برای یادگیری کلمات است؛ بنابراین می‌توانید روی کلماتی که مناسب شما است تمرکز کنید. این برنامه مناسب برای امتحاناتی مانند GRE، آزمون GMAT و امثال این‌ها است. این اپلیکیشن پاسخ‌های شما را ارزیابی کرده و به شما کمک می‌کند تا روی کلماتی که مشکل دارید، تمرکز کنید.

9. برنامه آموزش لغات زبان 7Little Words

برنامه آموزش لغات زبان

7Little Words یک برنامه مبتنی بر پازل برای یادگیری کلمات زبان انگلیسی است. در این برنامه شما با پیدا کردن معماها و سرنخ‌ها، کلمات جدید را یاد می‌گیرید. این بازی واژگان هوشمندانه، 7 سرنخ، 7 کلمه معمایی و 20 گروه از حروف را ارائه می‌دهد. هدف از این بازی رمزگشایی سرنخ‌ها و ترکیب گروه‌های مختلف حروف به منظور کشف کلمات معماها است. اپلیکیشن 7Words Little عناصر گیم‌پلی بازی‌های معمایی جدول کلمات متقاطع و جستجوی کلمات را ترکیب می‌کند. این برنامه  همچنین دارای 50 پازل است.

10. اپلیکیشن Improve English

برنامه لغات انگلیسی

در میان اپلیکیشن های یادگیری لغات انگلیسی بدنیست بدانید که بازی با کلمات یک گزینه عالی و قدرتمند بوده که از طریق سرگرمی میتواند به شما روند یادگیری زبان را آموزش دهد. زمانی که برای اولین بار در این برنامه ثبت نام میکنید میتوانید به بسته های مبتدی دسترسی داشته باشید و در یک دوره ساده حضور پیدا کنید. این دوره برای محک زدن دانش شما در زبان انگلیسی بوده که میتوانید رفته رفته با چالش های بیشتر و دشوارتر دسترسی داشته باشید.

پشتیبانی از دروس اموزشی مختلف میتواند به شما در زمینه های مختلف کمک نماید که این موضوع با پشتیبانی از تفاوت کلمات و اصطلاحات و ساخت واژه میتواند به شما در زمینه یادگیری زبان کمک فراوانی کند.

11. اپلیکیشن حفظ لغات انگلیسی FluentU

برنامه آموزش لغات زبان

نرم افزار یادگیری لغات انگلیسی FluentU امکان یادگیری لغات را به‌صورت عملی و با استفاده از ویدیوهایی با زیرنویس‌های قابل تعامل فراهم می‌کند. این برنامه در حقیقت یک دیکشنری ویدیویی است. شما با استفاده از ویدیوهایی که در برنامه وجود دارد می‌توانید با انواع لغات در جملات و کاربردهای مختلف آشنا شده و حتی با تلفظ صحیح آن‌ها نیز آشنایی پیدا کنید.

12. Voxy

برنامه آموزش لغات زبان

برنامه یادگیری کلمات انگلیسی Voxy یکی از معدود برنامه‌هایی است که لغات را براساس نیازهای کاربران به شما آموزش می‌دهد. برای مثال برنامه برای آزمون تافل، مسافرت یا ملاقات‌های کاری، دارای مجموعه دروس جداگانه است تا شما لغاتی که ممکن است در آن زمینه نیاز داشته باشید را یاد بگیرید. لغات نیز همراه با ویدیو، فایل‌های صوتی، دروس کارائوکه مبتنی بر موسیقی و اخبار به‌روز آموزش داده می‌شوند.

13. اپلیکیشن حفظ لغات انگلیسی English vocabulary by picture

برنامه آموزش لغات زبان

این برنامه یادگیری لغات انگلیسی با تلفظ، همانطور که از نامش مشخص است، کلمات را با استفاده از تصاویر به‌شما یاد خواهد داد. برنامه دارای 3000 لغت محتلف در 300 موضوع است و امکان یادگیری لغات با تلفظ را نیز برای شما فراهم می‌کند.

 • دانلود اپلیکیشن English vocabulary by picture برای: اندروید

14. VocApp English Flash cards

اپلیکیشن حفظ لغات انگلیسی

بالاتر یک برنامه آموزش لغات زبان با کارت‌ را معرفی کردیم اما این برنامه به‌صورت اختصاصی برای یادگیری زبان کاربرد دارد. شما کافی است یک لغت را تایپ کنید تا برنامه آن را در یک جمله همراه با تصویر به صورت خودکار در یک کارت قرار دهد. علاوه بر این خود شما نیز می‌توانید کارت‌های خودتان را ایجاد کنید.

 • دانلود اپلیکیشن VocApp English Flash cards برای: اندروید

15. Vocabulary Builder by Praveen Yuva؛ اپلیکیشن حفظ لغات انگلیسی

برنامه لغات انگلیسی

گزینه دیگری که برای دانلود برنامه لغات انگلیسی با معنی می‌توانید مدنظر داشته باشید، اپلیکیشن Vocabulary Builder است. این برنامه یک اپلیکیشن آفلاین است و برای استفاده از آن نیازی به ارتباط اینترنت ندارید. در اپلیکیشن می‌توانید به بیش از 4 هزار کلمه با معنی و مثال دسترسی پیدا کنید. همچنین تلفظ هر کلمه در کنار آزمون‌ها و امکان جستجو برای کلمات نیز از دیگر قابلیت‌های این اپلیکیشن است. برنامه حتی از قابلیت ساخت فلش کارت نیز پشتیبانی می‌کند.

 • دانلود اپلیکیشن Vocabulary Builder by Praveen Yuva برای: اندروید

سخن پایانی

در این مقاله با چندین برنامه لغات انگلیسی آشنا شدیم. توجه داشته باشید که لازمه یادگیری هر دانشی، تمرین و تکرار و نیز تداوم در یادگیری است. این امر درباره یادگیری کلمات زبان انگلیسی نیز صادق است. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد و اگر اپلیکیشن دیگری در این زمینه می‌شناسید، می‌توانید در بخش نظرات آن را معرفی کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
مینا
.
22 اردیبهشت 1402، 20:27
پاسخ
0
0
همشون خیلی خوبن ولی یا نت میخوان یا فیلترشکن
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402