روش های رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام

رفع کپی رایت اینستاگرام / مشکل کپی رایت اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پاک شدن پست اینستاگرام بخاطر اهنگ یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که کاربران با آن مواجه هستند. اینستا به کپی رایت موزیک اهمیت زیادی می‌دهد و اگر قوانین مربوط به حل آن را رعایت نکنید، احتمال حذف پست شما وجود دارد. اگر شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید، در ادامه با آموزش رفع مشکل کپی رایت موزیک همراه پلازا باشید.

موسیقی یکی از اجزای جدایی ناپذیر اینستاگرام است. کاربران بسیار زیادی هر روز در این پلتفرم با استفاده از موسیقی به تولید محتوا مشغول هستند. اما استفاده از موسیقی در اینستاگرام، درست مثل یوتیوب و سایر پلتفرم‌ها شرایطی دارد. همانطور که می‌دانید به خاطر قانون کپی‌رایت کاربران اجازه ندارند از هر موسیقی که دوست داشتند در پست‌هایشان استفاده کنند مگر اینکه به قوانین مربوطه احترام بگذارند. اما این قوانین دقیقا چه هستند؟ روش های رفع مشکل کپی رایت اینستاگرام چیست؟ برای پاسخ به این سوالات همراه پلازا باشید.

فهرست مطالب

مشکل کپی رایت اینستاگرام

راه به‌خصوصی برای دور زدن کپی رایت اینستاگرام وجود ندارد. اگر پست شما با مشکل کپی رایت مواجه شود، ممکن است چند اتفاق برای پست یا استریم شما رخ دهد:

 • پست‌ شما میوت می‌شود تا بدون صدا پخش شود
 • لایو استریم متوقف می‌شود
 • کل پست حذف خواهد شد

به‌تازگی نیز در صورتی که یک موسیقی کپی‌رایت در یک لایو استریم، پست یا استوری پخش شود، پیام کپی رایت اینستاگرام در اینستا برایتان به‌نمایش درمی‌آید.

مشکل کپی رایت اینستاگرام / آموزش حل مشکل کپی رایت اینستا

در این صورت باید موسیقی را متوقف یا حذف کنید و گرنه خود اینستاگرام نسبت به انجام اینکار اقدام می‌کند.

قانون کپی رایت اینستاگرام

به‌طور کلی به‌جز رعایت قوانین متن کپی رایت موزیک اینستاگرام، هیچ راهی برای حل مشکل وجود ندارد. اینستاگرام نسبت به این موضوع بسیار حساس است و درصورتی که این قوانین را رعایت نکنید با کسی تعارف ندارد. اما درصورتی که این 4 مورد را رعایت کنید، مشکلی برای محتوای شما پیش نخواهد آمد:

 • همیشه موسیقی را همراه با یک ویدیو منتشر کنید.
 • ویدیوهای طولانی منتشر نکنید. هرچقدر تعداد ترک‌های موسیقی در یک ویدیو بیشتر باشد، احتمال حذف و به‌مشکل خوردن آن بیشتر است.
 • ویدیو نباید فقط با هدف انتشار موسیقی باشد و باید به موسیقی ارتباط داشته باشد.
 • در استوری می‌توانید از موسیقی بدون مشکل استفاده کنید. همچنین ویدیوهای کنسرت‌ها نیز به مشکلی از لحاظ کپی‌رایت برنخواهند خورد.

رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام

در قسمت اول به دلیل پاک شدن پست اینستاگرام بخاطر اهنگ پرداختیم اما اگر با این مشکل مواجه شدید باید چه کار کنید؟ در این صورت می‌توانید برای حل مشکل کپی رایت موزیک در اینستاگرام درخواست تجدید نظر ارسال کنید تا در صورت قبول درخواست، پست بازگردانده شود. برای رفع مشکل بلاک شدن استوری به خاطر اهنگ، باید به قسمت نوتیفیکیشن بروید و روی نوتیفیکیشن یا ارور Post removed in your region بزنید.

حل مشکل کپی رایت موزیک در اینستاگرام

حالا برای رفع مشکل حذف پست اینستاگرام بخاطر آهنگ، در صفحه Notice به پایین صفحه بیایید و روی لینک Appeal کلیک کنید.

حل مشکل بلاک شدن پست در اینستاگرام بخاطر اهنگ

در صفحه بعدی گزینه I agree را تیک بزنید و در بخش Electronic signature نیز نام خود را تایپ کنید.

حل مشکل بلاک شدن پست در اینستاگرام بخاطر اهنگ

در نهایت روی گزینه Appeal کلیک کنید. اینستاگرام نتیجه را از طریق ایمیل به شما اطلاع خواهد داد. علاوه بر این می‌توانید با پر کردن این فرم نیز درخواست تجدید نظر خود را ثبت کنید.

پیش‌گیری از حذف پست در اینستاگرام بخاطر اهنگ

برای حل مشکل Instagram post removed in your region به جز ارسال درخواست تجدید نظر کار چندان خاصی از عهده شما برنمی‌آید. اما قبل از انتشار پست یا استوری با اهنگ در اینستاگرام، می‌توانید از چند نکته ساده ولی مهم پیروی کنید تا محتوای پست بخاطر کپی رایت حذف نشود.

1. قبل از استفاده از موسیقی از ناشر اجازه بگیرید

برای برخی موسیقیدان‌ها و خوانندگان معروف این مورد خیلی کار آسانی نیست ولی همیشه بهترین راه این است که قبل از استفاده از موسیقی کپی‌رایت، از دارنده حق کپی‌رایت آن اجازه بگیرید و بعد از ترانه‌های آن‌ها استفاده کنید.

2. منبع را ذکر کنید؛ حل مشکل کپی رایت موزیک در اینستاگرام

همیشه مالکان موسیقی را زیر پست خود تگ کنید و به آن‌ها Credit بدهید. مهم نیست که چه محتوایی را پست می‌کنید، همیشه باید Credit را به مالکان بدهید. همچنین گاهی اوقات حتی پس از دادن Credit، حساب شما ممکن است در معرض خطر قرار گیرد زیرا ممکن است مالک نخواهد محتوایش در جایی به اشتراک گذاشته شود.

کپی رایت موزیک در اینستاگرام / مشکل کپی رایت در اینستاگرام

می‌توانیم بگوییم که ذکر منبع در حین استفاده از محتوای دیگران، قدم کوچکی برای رهایی از مشکل کپی رایت اهنگ در اینستاگرام است. اما تصور نکنید که ذکر منبع همیشه می‌تواند شما را نجات دهد. نه! با این حال، هنرمندان مشتاقی که شاید زمان و پول لازم برای درگیر شدن در این مسائل قانونی را ندارند، احتمالاً به شما اجازه می‌دهند که از محتوای آن‌ها استفاده کنید، به‌شرطی که نام آن‌ها را نیز در پست خود بیاورید.

3. از موسیقی‌های بدون کپی‌رایت استفاده کنید

برای حل مشکل کپی رایت پست اینستاگرام، حتما لازم نیست از ترانه‌های معروف و دردسرساز استفاده کنید. ترانه‌های بسیار زیادی وجود دارند که فاقد حق کپی‌رایت هستند. می‌توانید با مراجعه به سایت‌هایی مثل HookSounds استفاده کنید. در این سایت می‌توانید به تعداد زیادی موسیقی بدون کپی‌رایت دسترسی داشته باشید. این موسیقی‌ها را می‌توانید برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع در پست خود با خیال راحت استفاده کنید.

4. تغییرات جزئی در موسیقی ایجاد کنید؛ حذف پست در اینستاگرام بخاطر اهنگ

برای رفع مشکل کپی رایت ویدیو در اینستاگرام، ایجاد یک تغییر جزئی در موسیقی ممکن است به رد شدن از شناسایی خودکار توسط اینستاگرام کمک کند، اما اگر مالک محتوای شما را پیدا کند، ممکن است ادعای حق کپی رایت کند و محتوای شما به دلیل دزدی موزیک در اینستاگرام، حذف شود!

5. از انتشار ویدیوهای پخش زنده و کنسرت‌ها بپرهیزید

همانطور که می‌دانیم، مشکل کپی رایت موزیک در اینستا بدون اینکه به ما گفته شود، پیش می‌آید. بنابراین، حتی یک اشتباه در هنگام مدیریت مطالب دارای حق کپی رایت می‌تواند به یک مشکل جدی تبدیل شود. به همین دلیل است که ضبط رویدادهای زنده در مورد مسائل مربوط به حق کپی رایت می‌تواند خطرناک باشد. موارد مختلفی وجود داشته است که فیس‌بوک و اینستاگرام اکانت افرادی را که ویدیوهای پخش زنده برخی رویدادها و مراسم را پخش می‌کنند غیرفعال می‌کنند. فقط با در نظر گرفتن این تاکتیک می‌توانید از مسائل مختلف کپی رایت فرار کنید.

سوالات متداول

1. چگونه مشکل کپی رایت اینستاگرام را دور بزنیم؟

راهی برای دور زدن کپی رایت موزیک در اینستاگرام وجود ندارد. شما تنها با رعایت قوانین می‌توانید از حذف پست در اینستاگرام بخاطر اهنگ پیش‌گیری کنید.

2. چیکار کنیم اینستا به اهنگ گیر نده؟

برای حل مشکل کپی رایت موزیک در اینستاگرام، از آهنگ‌هایی که فاقد حق کپی‌رایت هستند استفاده کنید. موسیقی را همراه با ویدیوهای کوتاه منتشر کنید و مهمتر اینکه از ناشر آهنگ برای انتشار آن اجازه بگیرید.

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب خواندید، برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام تنها راه ارسال درخواست تجدید نظر است. علاوه بر این شما می‌توانید پست را با رعایت نکاتی که در این مقاله پلازا به آن‌ها اشاره کردیم، مجددا پست کنید تا مشکل برطرف شود. در صورتی روش دیگری برای حل مشکل بلاک شدن پست در اینستاگرام بخاطر اهنگ می‌شناسید، در بخش نظرات آن را با ما و سایر کاربران پلازا به‌اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران18 دیدگاه
avatar
الناز
.
21 شهریور 1401، 15:42
پاسخ
0
6
سلام وقتتون بخیر ویدیو ما با وجود اهنگی که از سایت های موزیک بدون حق کپی رایت انتخاب شده ولی بازم بعد از پست شدن با این پیغام روبرو شدیم و پست رو برای سایر افراد نمایش نمیده،ممنون میشم راهنماییم کنید چه کاری باید انجام بدم post removed in your region some people cant view your post because the original audio may contain content owned bye someone else.you can appeal this decision.
avatar
سایه
.
13 شهریور 1401، 19:30
پاسخ
0
27
من نمیفهمم حق کپی رایت اهنگ در اینستاگرام چجوریه؟ من هر آهنگی میذارم اینستاگرام بهم گیر میده و میگه این آهنگ مال شما نیست و پست رو حذف میکنه. حتی منبع آهنگ رو هم میگذارم اما نمیشه. آهنگ ایران سالار عقیلی رو میذارم حذف میکنه. من نمیدونم پس بقیه چجوری این همه آهنگ معروف میذارن و مشکلی براشون پیش نمیاد؟ والا حتی از سایت های بدون حق کپی رایت هم دانلود کردم اما خیلی حساس شده و به بعضی از اونها هم گیر میده. دیگه مجبور شدم فقط از دو تا آهنگی که پیدا کردم و اینستا بهش گیر نداده استفاده کنم. شاید باورتون نشه که همون آهنگ رو ۵ روز پیش گذاشتم مشکلی نداشت اما دیروز گذاشتم میگه حذف میکنه پستمو.
avatar
sama
.
12 شهریور 1401، 22:36
پاسخ
5
0
وقتی این پیج هایی رو می بینی که پست ها و ریلز هاشون صداش قطع شده یا اینستا کلا به خاطر قوانین حذفش کرده فکر می کنی چه کار سختی شده تولید محتوا کردن و فعالیت تو اینستاگرام اما همچین راهنمایی ای رو که میخونی می فهمی دور زدن کپی رایت اینستاگرام اونقدرا هم کار سختی و فقط یه کم وقت گاشتن میخواد تا پیچ و خم کار رو یاد بگیری
avatar
Raha
.
11 شهریور 1401، 19:29
پاسخ
2
6
درسته که قانون کپی رایت واقعا قانون خوبیه و یاد گرفتن کار کردن باهاش لازمه، اما برای ما هایی که داریم اینجا زندگی می کنیم و به خیلی از امکانات دسترسی نداریم واقعا ظلمه که انقدر سخت گیری بشه برامون. الان دیگه وارد شدن به اینستا برای ما ها داستان شده چه برسه به این که بخوایم یاد بگیریم چیکار کنیم اینستا به آهنگ گیر نده ! خیلی از این، یکی از جدیدترین مشکلاتی که برای من به وجود اومده ویو نخوردن استوریامه و با این که توی پیجم فعالم و مرتب استوری میذارم ولی ویو هام خیلی کم شده و پایین اومده.
avatar
.
10 شهریور 1401، 22:34
پاسخ
0
2
این مشکل باعث شده جدیدا خیلی از ویدئو های اینستاگرام با صدای اورجینال ضبط بشن خب هم خوبه هم بد من اینجور ویدئو هارو مخصوصا ویدئواای آموزش آشپزی رو با صدای محیط بیشتر دوس دارم اصن خودش یه تکنیکه براس جذاب تر شدن پست ها ولی بعضا نیازه که آهنگ گذاشته بشه برای حل مشکل کپی رایت موزیک در اینستاگرام هم اگه خواننده رو تو کپشن تگ کنیم فک نمیکنم مشکلی به وجود بیاد ولی اون اوایل که ازین قضیه خبر نداشتیم و یهو پست پاک می شد خیلی بد بود مخصوصا وقتی کلی ویو خورده من اصلا دوس ندارم دوباره پست کنم .
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402