معرفی سریال قیام عثمان (Kuruluş: Osman) ؛ زمان پخش، تریلر، داستان، بازیگران و بررسی

سریال Kuruluş: Osman / معرفی سریال قیام عثمان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال قیام عثمان یکی از سریال‌های معروف تاریخی ترکیه‌ است که طرفداران زیادی دارد. در این مقاله پلازا قصد داریم تا به معرفی سریال ترکی قیام عثمان بپردازیم.

سریال قیام عثمان (Kuruluş: Osman) یک مجموعه تلویزیونی ترکیه‌ای است. این اثر به انگلیسی Establishment: Osman نام دارد و سریالی در ژانر درام، تاریخی، اکشن و ماجراجویی است. کارگردان سریال مؤسس عثمان متین گونای (Metin Günay) و نویسنده فیلمنامه آن مهمت بوزداغ (Mehmet Bozdağ) است. سریال ترکیه ای قیام عثمان با محوریت عثمان یکم و چگونگی تشکیل سلسله عثمانی روایت می‌شود. پخش این سریال از سال 2019 از شبکه ATV شروع شده و همچنان ادامه دارد.

در ویدئو زیر تریلر سریال ترکیه ای قیام عثمان با زیرنویس فارسی را مشاهده می‌کنید.

اگر شما هم از طرفداران بهترین سریال های ترکی هستید، در این مقاله از پلازا با معرفی سریال قیام عثمانی با ما همراه شوید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله جدیدترین سریال های ترکی 2022 و مقاله بهترین سریال های ترکی عاشقانه را نیز از دست ندهید.

فهرست مطالب

سریال عثمان چند قسمت است؟

این اثر از تاریخ 20 نوامبر 2019 (29 آبان 1398) شروع به پخش کرد و تا کنون نیز پخش آن ادامه دارد. اگر سوال شما این باشد که سریال قیام عثمان چند قسمت است؟ باید به شما بگوییم که این اثر 130 قسمت دارد. در پاسخ به سوال قیام عثمان چند فصل دارد نیز باید بگوییم که تا کنون 4 فصل از آن منتشر شده. مدت زمان هر قسمت آن نیز تقریبا 120 دقیقه است. ساعت پخش سریال قیام عثمان در atv برای فصل چهارم هر چهارشنبه ساعت 20:30 بود. اگر دوست دارید بدانید فصل پنجم قیام عثمان کی پخش میشود، متأسفانه هنوز تاریخ انتشار این فصل به طور دقیق و رسمی اعلام نشده اما با توجه به زمان انتشار فصل‌های پیشین آن، انتظار می‌رود که در ماه مهر یا آبان شاهد پخش فصل جدید باشیم. در پایین می‌توانید جدول پخش سریال ترکی کورولوش عثمان را مشاهده کنید.

همچنین بخوانید :
فصلتاریخ شروعتاریخ پایانتعداد قسمت‌ها
129 آبان 13984 تیر 139927
216 مهر 13992 تیر 140037
314 مهر 140025 خرداد 140134
413 مهر 140124 خرداد 140232

خلاصه سریال قیام عثمان

سریال ترکیه ای Kuruluş: Osman / داستان سریال کورولوش عثمان

همانطور که در مقدمه اشاره شد، داستان قیام عثمان با محوریت عثمان، پسر ارطغرل و حلیمه خاتون، و ماجراهای تاسیس سلسله عثمانی روایت می‌شود. در سریال ترکیه ای Kuruluş: Osman شاهد مبارزات داخلی و خارجی عثمان یکم، رویارویی او با دشمنان و خائنین، و همراهی خانواده و دوستانش هستیم. وی با حکومت بیزانس و ایلخانان مغول جنگید و توانست استقلال خود را در مقابل امپراطوری روم و مغول ثابت کرده و یک کشور مستقل داشته باشد.

بازیگران قیام عثمان

معرفی سریال قیام عثمان را با بخش آشنایی با بازیگران و عوامل سریال ادامه می‌دهیم. مهمت بوزداغ (Mehmet Bozdağ) نویسنده و تهیه‌کننده سریال ترکیه ای قیام عثمان است. آتیلا انگین (Atilla Engin) و آسلی زینپ پکر بوزداغ (Aslı Zeynep Peker Bozdağ) نیز از نویسندگان سریال هستند. موسیقی سریال نیز با آلپای گوکتکین (Alpay Göktekin) بود که در بهار 2020 فوت کرد.

در ادامه به معرفی بازیگران مؤسس عثمان می‌پردازیم و با چند تن از هنرپیشه‌های این سریال اکشن تاریخی آشنا می‌شویم.

همچنین بخوانید :

بوراک اوزچیویت در نقش عثمان خان

Burak Özçivit / معرفی سریال ترکی قیام عثمان / معرفی بازیگران فیلم عثمان

 • سن: 38 سال
 • محل تولد: استانبول، ترکیه
 • آثار معروف: سریال‌های چکاوک و عشق سیاه

بوراک اوزچیویت (Burak Özçivit) مدل و بازیگر ترکیه‌ای، متولد 24 دسامبر 1984 (3 دی 1363) در شهر استانبول است. وی فارغ‌التحصیل رشته عکاسی است و از سال 2003 به عنوان مدل فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد. او بین سال‌های 2011 تا 2013 با حضور در سریال حریم سلطان، در نقش بالی خان، به شهرت رسید. پس از آن در سریال چکاوک و سریال پرطرفدار عشق سیاه بازی کرد که سبب شد شهرت وی بیش از پیش شود. بوراک در سال 2017 با فحریه اوجن، بازیگر ترکیه‌ای، ازدواج کرد و فرزندشان در سال 2019 متولد شد.

بوراک در سریال ترکی قیام عثمان نقش اصلی، یعنی عثمان خان را دارد. عثمان سومین و کوچکترین فرزند ارطغرل غازی و حلیمه سلطان است و 2 برادر بزرگتر به نام‌های گوندوز بیگ و ساوچی بیگ دارد.

اوزگه تورر در نقش بالا خاتون

Özge Törer / بررسی سریال قیام عثمان / اوزگه تورر در قیام عثمان

 • سن: 25 سال
 • محل تولد: استانبول، ترکیه

اوزگه تورر (Ozge Törer) بازیگر ترکیه‌ای سریال مؤسس عثمان، متولد 16 آوریل 1998، برابر با 27 فروردین 1377، در شهر استانبول است. او بازیگری را با سریال ترکیه ای قیام عثمان در سال 2020 آغاز کرد. نقش‌آفرینی عالی وی، توجهات بسیاری را به خود جلب کرده و توانست جایزه بهترین بازیگر زن سال 2020 را کسب کند. اوزگه تورر در قیام عثمان نقش بالا خاتون را دارد. او همسر عثمان خان، و فرزند شیخ ادبعلی و اولدوز خاتون است.

ییلدیز چاگری آتیسکوی در نقش ملحون خاتون

یلدیز چاگری آتیسکوی / موضوع قیام عثمان

 • سن: 37 سال
 • محل تولد: ازمیر، ترکیه
 • آثار معروف: سریال‌های روزی روزگاری و جنگجو

ییلدیز چاگری آتیسکوی (Yıldız Çağrı Atiksoy) بازیگر ترکیه‌ای سریال مؤسس عثمان و متولد 1 آوریل 1986، برابر با 12 فروردین 1365، در شهر استانبول ترکیه است. او بازیگری را از سال 2004 با نقش‌های کوچکی در سریال‌های تلویزیونی آغاز کرد. در سال 2011 با سریال Öyle Bir Geçer Zaman ki شناخته شد. ییلدیز در سال 2021 به جمع بازیگران سریال ترکی تاریخی قیام عثمان پیوست و این نقش‌آفرینی سبب شهرت وی شد.

او در سریال ترکی قیام عثمان نقش مالحون خاتون، همسر دوم عثمان خان را دارد. مالحون دختر عمر بیگ و مادر اورهان است.

بوراک چلیک در نقش گوکتوگ آلپ

بوراک چلیک / سریال قیام عثمان چند قسمت است

 • سن: 31 سال
 • محل تولد: استانبول، ترکیه
 • آثار معروف: سریال‌های قول و زیباتر از تو

بوراک چلیک (Burak Çelik) یک بازیگر و مدل ترکیه‌ای است که در سریال قیام عثمان بازی می‌کند. وی متولد 21 جولای 1992 (30 تیر 1371) در استانبول ترکیه است. بوراک در سال 2013 در مسابقات بهترین مدل ترکیه و مسابقات بهترین مدل جهان شرکت کرده و مقام اول را کسب کرد. این امر سبب شد توجه کارگردانان به وی جلب شود و اولین بار در سال 2013 برای سریال Karagül جلوی دوربین رفت. سریال Kuruluş: Osman (2019-2021) هفتمین کار بوراک در مقام بازیگر است و همین سریال او را به شهرت رساند.

راگیپ ساواش در نقش دوندار بیگ

Ragıp Savaş / خلاصه داستان سریال Kuruluş: Osman / داستان سریال کورولوش عثمان

 • سن: 56 سال
 • محل تولد: ازمیت، ترکیه
 • آثار معروف: سریال‌های آشیانه گرگ‌ها: کمین و فیروزه کجایی؟

راگیپ ساواش (Ragıp Savaş) بازیگر، خواننده و ورزشکار سابق ترکیه‌ای است. وی متولد 24 اکتبر 1966، برابر با 2 آبان 1345، در شهر ازمیت ترکیه است. او ابتدا به عنوان یک والیبالیست کار خود را آغاز کرد. در سال 1986 تحصیل در گروه تئاتر دانشگاه سنان را آغاز کرد و 4 سال بعد با مدرک عالی فارغ‌التحصیل شد. راگیپ ساواش بازیگری را از سال 1990 آغاز کرد. او امروزه با مجموعه آشیانه گرگ‌ها: کمین (2007)، سریال فیروزه کجایی؟ (2004) و سریال Kuruluş: Osman (2019-2021) شناخته می‌شود.

دوندار بیگ کوچکترین پسر سلیمان شاه و حیمه خاتون، و برادر کوچکتر سونگورتکین بیگ و ارطغرل الغازی است. او با حمله مغولان، به جای جنگ با آنان تصمیم گرفت تسلیم شده و به آنها خدمت کند. بعدها به خاطر این کار توسط برادرش تنبیه شد و طلب بخشش کرد.

در معرفی سریال ترکی کورولوش عثمان مجالی برای مرور بیوگرافی همه بازیگران نیست. بنابراین در ادامه به اختصار با نام و نقش برخی دیگر از بازیگران این سریال تاریخی محبوب آشنا می‌شویم.

 • هاکان ییلماز (Hakan Yılmaz) در نقش کانتکوزنوس
 • نیهات آلتین کایا (Nihat Altınkaya) در نقش اولوف
 • ایپک کاراپینار (Ipek Karapinar) در نقش فریگ
 • ییگیت اوکان (Yigit Ucan) در نقش بوران
 • امره باسالاک (Emre Basalak) در نقش گوندوز خان
 • عمر آگان (Ömer Agan) در نقش سالتوک آلپ
 • دیدم بالچین (Didem Balçin) در نقش سلجان خاتون
 • کاگری سنسوی (Cagri Sensoy) در نقش سرکوتای
 • آسلیا اوزجان (Açelya Özcan) در نقش آیسه خاتون
 • صدا ییلدیز (Seda Yildiz) در نقش شیخ ادبعلی
 • بوسه ارسلان (Buse Arslan) در نقش آی‌گل خاتون
 • امل دده (Emel Dede) در نقش گونکا خاتون
 • سرکان تاتار (Serkan Tatar) در نقش پهلوان درویش

بررسی سریال ترکی قیام عثمان

در این بخش می‌خواهیم نگاهی بر عملکرد این سریال داشته باشیم و نظرات درباره سریال ترکی قیام عثمان را بررسی کنیم. همان‌طور که مشاهده کردید. این اثر از سال 2019 تا کنون پخش می‌شود و در واقع دنباله‌ای بر سریال پرطرفدار قیام ارطغرل (Diriliş Ertuğrul) است. در ادامه بررسی بر آنچه در قیام عثمان گذشته خواهیم داشت.

بازیگران سریال قیام عثمان

تیم بازیگری این سریال همان‌طور که مشاهده می‌کنید قوی است. بوراک اوزچیویت به خوبی تمام حالات روحی عثمان را به تصویر می‌کشد و آن تصویر پرابهت شاهانه‌ای که در قیام ارطغرل می‌بینیم را اصلاح می‌کند. بله عثمان نقاط ضعفی دارد و اوزچویت ابایی ندارد که این را در شخصیت عثمان نشان دهد. گذشته از بازیگر اصلی، بازیگران زنی همچون اوزگه تورر و ییلدیز چاغری آتیسکوی را می‌بینیم که به خوبی از پس نقش‌هایی خود برمی‌آیند. از جهت دیگر باید توجهتان را به بازیگران مکمل که در طی فصول مختلف با تغییراتی نیز روبه‌رو می‌شوند نیز بکنیم. حضور درست و بجای بازیگران در سریال ترکی کورولوش عثمان باعث موفقیت آن شده است.

روند سریال کورولوش عثمان

اگر به ابتدای سریال نگاه کنیم، روند آن را آرام و گاها خسته کننده می‌بینیم اما رفته رفته سریال با هیجان‌های زیادی همراه می‌شود که مخاطب را غافلگیر می‌کند. این اثر از دید اکثر مخاطبان نه تنها افت کیفیت نداشته بلکه کاملا روندی سعودی دارد و در طی فصول 3 و 4 کشش بیشتری در آن مشاهده می‌کنیم. چیزی که در قیام عثمان می‌توان به راحتی دید، حکومت و جنگی واقعی است نه صرفا!

نمرات سریال قیام عثمان

در ابتدای این بخش گفتیم سریال دنباله قیام ارطغرل است و طبعا می‌توانیم در بین مخاطبان مقایسه بین این دو سریال را ببینیم‌. قیام عثمان از آی‌ام‌دی‌بی نمره 7.6 از 10 را دریافت کرده است که نسبت به قیام ارطغرل نمره پایین‌تری محسوب می‌شود. همچنین سریال را کاربران گوگل 93% پسندیده‌اند.

سخن پایانی

داستان سریال قیام عثمان / سریال کورولوش عثمان

در این مقاله به معرفی و بررسی سریال کورولوش عثمان پرداختیم و با داستان و بازیگران آن آشنا شدیم. همچنین زمان پخش سریال ترکی قیام عثمان را به شما گفتیم و از نمرات این اثر آگاه شدیم. در پاسخ به سوال سریال قیام عثمان چند فصل است؟ باید بگوییم که این اثر تا کنون 4 فصل دارد. اگر هنوز این سریال ترکی جذاب را تماشا نکرده‌اید، حتما با تماشای تیزر سریال مؤسس عثمان برای دانلود آن نیز وسوسه خواهید شد. نظر شما در مورد این سریال چیست؟ آیا از طرفداران سریال‌های ترکی هستید؟ نظرات خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران32 دیدگاه
avatar
حامد اکبری
.
06 اسفند 1402، 19:28
پاسخ
0
0
با سلام خدمت دوستان عزیز سریال قیام عثمان فصل پنجم رو تو کدام شبکه ماهواره پخش میشود ممنون میشم اگر فرکانس جدید شو دارید بفرستید برام با این شماره 09370761237
avatar
قاسم
.
23 مهر 1402، 23:52
پاسخ
1
1
سلاک سریال خوبی هست بعضی قسمتها غیرقابل باورمیشه مثل مسیحی هایی که با تیر و شمشیر کشته نمیشدن مگه داریم؟ یا سربزنگاه کشته شدن عثمان نجات پیدا میکرد لحظه کشیدن شمشیر ؟! چرا کانال ملی ایران پخش نمیکنن ؟
avatar
نفس
.
14 شهریور 1402، 16:27
پاسخ
0
6
ممنون از پخش این سریال زیبا وفصل ۵ رو هم پخش کنید وخسته نباشید به همه باعرض ادب
avatar
دوستدار ایران
.
12 شهریور 1402، 22:51
پاسخ
0
4
شدید پیشنهاد می کنم مسئولین و دست اندر کاران عزیز مملکت ببینند یه کم دینی یاد بگیرند و صد حیف که همه تاریخ ، شاهان، بزرگان و شعرای ما رو به نام خودشون می زنن و حضرات هیچچچچچ واکنشی ندارن و فقط به فکر اغیار عرب هستن
avatar
Nadr
.
12 شهریور 1402، 20:59
پاسخ
1
7
از بهترین سریالهای تاریخی است که تاکنون دیده‌ام. سریال از طغرل که از آثار همین گروه بود خیلی خوب بود
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402