آموزش غیرفعال کردن فایروال ویندوز

غير فعال كردن فايروال ویندوز
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

غیرفعال کردن فایروال ویندوز به سادگی و با طی کردن چند مرحله امکان‌پذیر است. با ما همراه باشید تا به نحوه غیر فعال کردن و همچنین فعال سازی فایروال (Firewall) در تنظیمات ویندوز بپردازیم.

فایروال یک ویژگی امنیتی در سیستم‌عامل مایکروسافت است که از کامپیوتر شما در برابر ترافیک ورودی و خروجی شبکه محافظت می‌کند؛ به همین خاطر هم بهتر است همیشه آن را روشن نگه دارید. اما برخی اوقات برخی برنامه‌ها با فعال بودن فایروال درست کار نمی‌کنند. همچنین در صورتی که یک فایروال جداگانه خریداری کرده باشید بهتر است فایروال ویندوز را غیرفعال کنید. اما نحوه فعال و غیر فعالسازی فایروال در ویندوز 10 چگونه است؟ برای پاسخ به این سوال با پلازا همراه باشید.

فهرست مطالب

آموزش غیرفعال کردن فایروال ویندوز 10 و 11

تنظیمات فایروال ویندوز در تمامی نسخه‌ها تقریبا مشابه هم است. می‌توانید از طریق کنترل پنل به تنظیمات آن دسترسی پیدا کنید. غیر فعال سازی و بستن فایروال ویندوز 8 و 7 نیز دقیقا مانند روش زیر است و تفاوتی با نسخه‌های جدیدتر ویندوز ندارد.

در قدم اول برای غير فعال كردن فایروال آنتي ويروس در ویندوز 11 یا 10 در بخش جستجوی ویندوز Control Panel را تایپ و از فهرست نتایج روی آن کلیک کنید.

غير فعال كردن فايروال ویندوز

در کنترل پنل روی System and Security کلیک کنید.

تنظیمات Firewall در ویندوز

در پنجره باز شده روی Windows Defender Firewall کلیک کنید.

غير فعال كردن فايروال ویندوز

در پنجره تنظیمات فایروال در لپتاپ، از پنل سمت چپ روی Turn Windows Firewall on or off کلیک کنید.

تنظیمات Firewall در ویندوز

در این صفحه می‌توانید فایروال را برای شبکه‌های خصوصی (Private) یا عمومی (Public) غیرفعال کنید. برای غير فعال كردن فايروال ویندوز 7 و دیگر نسخه‌ها، گزینه Turn off Windows Firewall (not recommended) را در تنظیمات شبکه مورد نظر، انتخاب کنید.

غير فعال كردن فايروال ویندوز

سپس روی OK کلیک کنید تا تنظیمات Firewall در ویندوز ذخیره شوند. برای فعال سازی کردن فایروال ویندوز نیز کافی است همین مراحل را طی کنید و در آخر روی Turn on Windows Defender Firewall کلیک کنید.

غیر فعالسازی فایروال در ویندوز
در پنجره باز شده روی Windows Defender Firewall Properties کلیک کنید.
تنظیمات Firewall در ویندوز
در پنجره جدید، برای غير فعال كردن فايروال ویندوز 10، قسمت Firewall State را روی Off قرار دهید. همچنین در صورتی که پس از انجام این مراحل و ریستارت سیستم، دوباره فایروال به‌صورت خودکار فعال شد، به این پنجره بازگردید و Inbound connections را روی Allow قرار دهید. در این صورت تمامی ترافیک ورودی سیستم شما از فایروال عبور داده می‌شود و در حقیقت فایروال به نوعی غیرفعال خواهد بود.
غير فعال كردن فایروال آنتي ويروس در ویندوز
برای ذخیره تغییرات روی Apply و بعد OK کلیک کنید. در آینده در صورتی که با مشکل غیر فعال شدن فایروال ویندوز 10 یا سایر نسخه‌ها مواجه شدید حتما به این قسمت بازگردید و Firewall State را روی On بگذارید.

فایروال ویندوز چیست؟

در بالا با فعال و غیر فعال کردن فایروال ویندوز ۷ و دیگر نسخه‌ها آشنا شدیم. اما سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که فایروال ویندوز چیست و چه کاربردی دارد؟ فایروال از ویندوز XP به سیستم‌عامل مایکروسافت اضافه شد. تا پیش از آن ویندوز یک فایروال ابتدایی و ساده داشت که به‌صورت پیش‌فرض غیرفعال بود.

فایروال ویندوز همانطور که از نامش پیداست یک دیوار آتشین برای کامپیوتر شما ایجاد می‌کند و وظیفه محافظت از سیستم در برابر کرم‌ها، ویروس‌ها و دیگر خطراتی است که ممکن است در هنگام اتصال به اینترنت با آن‌ها مواجه شوید.

سوالات متداول

1. فايروال ویندوز چیست؟

فایروال ویندوز یک سرویس مایکروسافت است که داده‌هایی که از طریق اینترنت یا شبکه‌های مختلف به کامپیوتر شما می‌رسند را فیلتر کرده تا از ریسک آلوده شدن سیستم شما کاسته شود.

2. فعالسازی فایروال در ویندوز ۱۰ چگونه است؟

برای فعال سازی فایروال به کنترل پنل بروید و System and Security را انتخاب کنید. سپس روی Windows Defender Firewall کلیک کنید. از پنل سمت چپ روی Turn Windows Defender Firewall on or off کلیک و در نهایت گزینه Turn on Windows Defender Firewall را انتخاب کنید.

سخن پایانی

به‌طور کلی غیرفعال کردن فایروال ویندوز یکی از کارهایی است که اصلا توصیه نمی‌شود. به‌خصوص اگر از یک برنامه فایروال جداگانه استفاده نمی‌کنید. در صورت غیرفعال‌سازی برای حل مشکلات پیش‌آمده، حتما حواستان باشد که پس از رفع مشکل دوباره فایروال را فعال کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400