نحوه انتقال پول به عراق از ایران

روش های مختلف واریز پول از ایران به عراق
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های اصلی افرادی که مسافرت و مهاجرت به کشور عراق را دارند فرایند انتقال پول به عراق است. بسیاری از تاجران و حتی افراد معمولی به هنگام انتقال پول به عراق از ایران با برخی چالش‌ها و مشکلات مواجه می‌شوند.

بدون شک شما هم مانند این قبیل از افراد این سوال در ذهنتان به وجود آمده که با کدام روش‌ها می‌توان بدون محدودیت و مشکل خاصی فرایند ارسال پول از ایران به عراق را انجام داد؟ با استفاده از دو راهکار حواله یا سایت‌های خدمات ارزی معتبر می‌توان بدون محدودیت خاصی فرایند واریز پول به عراق را انجام داد. در این مقاله از پلازا در مورد این دو روش انتقال پول از ایران به عراق به توضیحات بیشتری می‌پردازیم.

فهرست مطالب

روش های انتقال پول به عراق
بهترین و سریع ترین روش های انتقال پول به عراق

نحوه انتقال پول به عراق از ایران

روش‌های بسیار زیادی برای انتقال پول به عراق وجود دارد، اما همواره افراد بنا بر محدودیت زمانی که دارند به دنبال سریع‌ترین و البته امن‌ترین راهکارها هستند. برای ارسال پول از ایران به عراق می‌توانید از سیستم بین المللی پی پال، کارت‌های بین المللی مانند ویزا یا مستر کارت‌ها، وسترن یونیون و… استفاده کنید.

اما مشکل اصلی اینجاست که خدمات شبکه‌های ارزی بین المللی مانند پی پال، پرفکت مانی، صدور ویزا یا مستر کارت‌ها برای کاربران ایرانی تحریم است. به همین ترتیب ایرانیان برای نقل و انتقال سرمایه و ارز به کشورهای خارجی مانند عراق بایستی از سایت‌هالی معتبر خدمات ارزی ایرانی نیز کمک بگیرند. این سایت‌ها به علت داشتن ارتباط ویژه با نهادهای خدمات ارزی بین المللی می‌توانند انواع خدمات صدور ویزا یا مستر کارت، افتتاح حساب در پی پال، پرفکت مانی و… را انجام دهند.

چه افرادی برای انتقال پول به عراق نیاز دارند؟

بسیاری از ایرانیان بنا بر دلایل مختلف مانند معاملات بین المللی، تامین نیازهای مالی بستگان و نزدیکان خود در عراق و… قصد واریز پول از ایران به عراق را دارند. علاوه بر این موارد ممکن است ایرانیان بنا بر دلایل زیر مبلغ مشخصی را از ایران به یکی از حساب‌های بانکی در عراق واریز کنند:

 • ارسال پول برای خرید و رزرو بلیط یا هتل در عراق
 • انجام کارهای صادراتی و بازرگانی و به نوعی همکاری با مراکز تجاری حاضر در کشور عراق
 • خرید محصول یا کالا از فروشگاه‌ها و شرکت‌های عراقی
 • ارسال پول به افرادی که برای زیارت به کشور عراق سفر کرده‌اند.

روش‌های مختلف انتقال پول از ایران به عراق

همان گونه که در مطالب بالا اشاره شد چندین روش مختلف برای انتقال پول به عراق وجود دارد. اما در بین تمام این روش‌ها در ادامه برخی از سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌ها را معرفی می‌کنیم.

 • انتقال با حواله سوئیفت
 • انتقال پول با حواله وسترن یونیون
 • انتقال پول با حواله مانی گرام
 • انتقال پول با حواله پی پال

روش‌های مختلف ارسال پول به عراق از طریق حواله‌های مختلف در مقایسه با سایر روش‌های واریزی امنیت بیشتری دارند. البته توجه داشته باشید که میزان کارمزد پرداختی به ازای مبلغ واریزی از طریق هر یک از این روش‌ها با یکدیگر متفاوت است.

انتقال پول به کشور عراق
انتقال پول به عراق با حواله سوئیفت، مانی گرام و…

انتقال پول به عراق با حواله سوئیفت

سوئیفت (Swift) یک شبکه بین المللی گسترده و جهانی برای انتقال و واریز پول به سراسر نقاط دنیا است. این شبکه بستری بسیار امن و مطمئن برای انجام انواع فرایندهای واریز وجه به کشورهای خارجی است. حواله ارزی سوئیفت در حال حاضر جزو بهترین روش‌های انتقال پول به عراق از ایران به حساب می‌آید، زیرا این حواله‌ها به علت داشتن برخی اطلاعات کاملا خصوصی از امنیت بسیار زیادی برخوردار هستند. حواله‌های سوئیفت دارای کد مخصوصی به نام سوئیفت بوده و این کد از 8 الی 11 عدد تشکیل شده است. هر حواله ارزی سوئیفت کد 8 تا 11 رقمی مخصوص به خود را دارد.

با استفاده از این سیستم و حواله ارزی آن می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را به یکی از حساب‌های معرفی شده از سمت صرافی در کشور عراق واریز کنید. صرافی مورد نظر بعد از کسر کارمزد به نسبت مبلغ واریزی به عراق از حساب شما آن را به حسابی که مشخص کرده‌اید طی 24 ساعت آینده واریز می‌کند.

مزایای استفاده از حواله سوئیفت در ارسال پول به عراق

انتقال پول به عراق از طریق سیستم بین المللی سوئیفت مزیت‌های زیادی دارد. از جمله مزایای این راهکار معتبر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت واریز بالا
 • کارمزد کم نسبت به سایر روش‌ها
 • نبود محدودیت در سقف مبلغ واریزی

لازم به ذکر است بنا بر تحریم‌های فراوان آمریکا علیه ایران کلیه خدمات این شرکت بین المللی یعنی سوئیفت نیز برای کاربران ایرانی تحریم است. اما از طرفی برخی از سایت‌های خدمات ارزی معتبر ایرانی به واسطه ارتباطات موثر خود می‌توانند بدون مشکل خاصی فرایند فرایند خرید حواله ارزی سوئیفت را انجام دهند.

نحوه تعیین کارمزد ارسال پول به عراق با حواله سوئیفت

یکی از نکات بسیار مهمی که به هنگام واریز پول از ایران به عراق با حواله سوئیفت به آن باید توجه داشته باشید بحث کارمزد این فرایند است. در حالت کلی مبلغ کارمزد حواله سوئیفت بر اساس میزان مبلغ واریزی تعیین می‌شود که اغلب بین بازه 25 تا 60 دلار است.

این تعرفه‌ها مربوط به حالت معمولی واریز پول با سوئیفت است، اگر بخواهید به صورت بسیار سریع فرایند انتقال وجه به عراق را با این شبکه انجام دهید باید کارمزدی بالغ بر 25 دلار به صورت مازاد پرداخت کنید. البته در فرایند انتخاب نوع ارسال پول با حواله سوئیفت باید یکی از این سه روش را برگزینید:

 • گزینه OUR: با انتخاب این گزینه تمامی کارمزدهای تعیین شده بانک واسط را باید بپردازید.
 • گزینه SHA: در این حالت کارمزد بانک واسط بین گیرنده و فرستنده تقسیم می‌شود.
 • گزینه BEN: در این حالت کل مبلغ کارمزد پرداختی از مبلغ واریزی کسر می‌شود.

واریز پول به عراق با حواله وسترن یونیون

وسترین یونیون (Western union) سرویس بین المللی انتقال دهنده پول است. این سیستم در فرایند پرداخت ارزی بین المللی جزو ایمن‌ترین و مناسب‌ترین سیستم‌ها است که در انتقال پول به عراق ایرانیان از آن زیاد استفاده می‌کنند. این شرکت در سال 1851 میلادی تاسیس شده است. حواله ارزی وسترن یونیون روشی قابل اعتماد برای واریز پول به عراق و سایر کشورهای خارجی است.

اما شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که آیا خدمات وسترن یونیون برای ایرانیان تحریم است؟ بله، متاسفانه کاربران ایرانی نمی‌توانند به صورت مستقیم از خدمات این سیستم استفاده کنند. اما سایت‌های خدمات ارزی ایرانی می‌توانند فرایند افتتاح حساب در این سیستم و دریافت و خرید حواله ارزی آن را انجام دهند.

نکات مهم در مورد حواله وسترن یونیون (Western Unnion)

به هنگام انتقال پول به عراق از ایران با حواله وسترن یونیون بایستی به مواردی چون کارمزد انتقال وجه و سقف مبلغ واریزی توجه کنید. برای نمونه اگر شخص گیرنده فرد ایرانی باشد آن‌گاه شما می‌توانید تا سقف 2500 دلار به حساب او پول با حواله وسترن یونیون واریز کنید.

اما اگر شخص گیرنده وجه غیر ایرانی مثلا عراقی باشد می‌توانید بدون محدودیت خاصی مبلغ مورد نظر خود را به حساب او ارسال کنید. در حالت کلی استفاده از Western union برای ارسال پول به کشور عراق یکی از بهترین و مطمئن‌ترین گزینه‌‌ها است.

کارمزد واریز وجه به عراق با حواله وسترن یونیون چقدر است؟

کارمزد انتقال پول به کشورهای خارجی با حواله وسترن یونیون به نوع کشور و مسافت بین شخص گیرنده و فرستنده بستگی دارد. اما نرخ ثابت واریز پول با این حواله بین 5 تا 50 دلار است. اگر بخواهیم مقایسه کنیم کارمزد انتقال پول به عراق از ایران به نسبت کشورهایی چون آمریکا و کانادا بسیار کمتر است. زیرا فاصله جغرافیایی بین ایران و عراق در مقایسه با کشورهای آمریکا و کانادا مسلما کمتر است.

انتقال پول به عراق با حواله مانی گرام

سیستم مانی گرام از جمله سریع‌ترین شبکه‌های انتقال و واریز پول در دنیا است. تعداد زیادی از ایرانیان به هنگام انتقال پول به عراق یا هر کشور دیگری اغلب از این سیستم از طریق سایت‌های خدمات ارزی ایرانی استفاده می‌کنند. حواله ارزی مانی گرام به صورت شخص به شخص عمل می‌کند، یعنی شخص فرستنده پول به یکی از شعب این شبکه مراجعه کرده و بعد از واریز پول به حساب فرد گیرنده، این شخص (گیرنده) با در دست داشتن کد ملی و مدرک شناسایی وجه را دریافت می‌کند.

در شبکه مانی گرام مانند سایر شبکه‌ها محدودیت در مبلغ ارسالی وجود دارد. در این شبکه شما تا سقف 8 هزار دلار می‌توانید به ازای هر حواله به حساب‌ها در کشورهای خارجی پول واریز کنید. با توجه به وضعیت فعلی اقتصادی ایران خدمات مانی گرام برای توابع این کشور تحریم است، اما سایت‌های خدمات ارزی ایرانی نیز کلیه خدمات مربوط به این شبکه از قبیل دریافت حواله ارزی و انتقال پول را انجام می‌دهند.

انتقال پول به عراق با مانی گرام
شبکه مانی گرام امن ترین و سریع ترین شبکه برای تبادلات ارزی به صورت بین المللی

کارمزد حواله مانی گرام چقدر است؟

مانند سایر حواله‌های ارزی، کامزد پرداختی برای هر حواله مانی گرام بر اساس میزان مبلغ تعیین می‌شود. اما معمولا به طور کلی کارمزد انتقال پول به عراق با حواله مانی گرام حدود 1 تا 10 درصد از کل مبلغ واریزی است. دقت داشته باشید که شما به صورت روزانه تنها تا سقف 8000 دلار می‌توانید پول به حساب دیگران واریز کنید.

انتقال پول به عراق با حواله پی پال

شرکت پی پال در سال 1999 میلادی راه‌اندازی شده است. البته اسم این شرکت در سال 2001 از Confinity به Pay pal تغییر کرد. با استفاده از پی پال مانند سایر شبکه‌های خدمات ارزی بین المللی می‌توان انواع فرایندهای واریز پول، خرید از سایت‌های فروشگاهی و… را انجام داد.

متاسفانه به علت تحریم بودن ایران از سمت آمریکا کاربران ایرانی نمی‌توانند از خدمات شرکت پی پال به صورت مستقیم مانند سایر توابع کشورهای دیگر استفاده کنند. اما در حال حاضر برای برطرف کردن این محدودیت‌ها راهکاری معتبر و تضمینی نیز در داخل ایران وجود دارد.

سایت‌های خدمات ارزی ایرانی صفر تا صد افتتاح حساب در پی پال و همچنین خرید و دریافت حواله ارزی پی پال را در ازای دریافت کارمزدی اندک انجام می‌دهند. فرایند انتقال وجه در این شبکه نیز با محدودیت‌هایی همراه است. کلیه افراد با هر حواله پی پال می‌توانند حداکثر تا سقف 4 هزار دلار مبلغی را به دیگران واریز کنند.

کارمزد انتقال پول به عراق با حواله پی پال چقدر است؟

مانند هر شرکت پرداخت ارزی دیگری شرکت پی پال تعرفه خاصی را به عنوان کارمزد برای نقل و انتقالات در برای کاربران تعیین کرده است. کارمزد ارسال پول به عراق از طریق این شبکه بین 2.5 الی 4 درصد از کل مبلغ واریزی است.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
پی پال چیست؟ | کامل‌ترین آموزش استفاده از پی پال برای ...
شیما بهرامسری09 شهریور 1402 09:00

مدارک مورد نیاز برای انتقال پول به عراق

در حال حاضر انتقال پول به عراق از ایران از طریق شبکه‌های خدمات ارزی بین المللی چون پی پال، مانی گرام، وسترن یونیون و سوئیفت با برخی محدودیت‌های زیادی همراه است. برای انجام این کار باید از سایت‌های واسط (خدمات ارزی) ایرانی کمک بگیرید. در اغلب این سایت‌ها شما برای واریز پول به صورت غیر مستقیم از طریق یکی از روش‌های معرفی شده بایستی مدارک هویتی از قبیل شناسنامه، کارت ملی و… را به سایت ارسال کنید.

سوالات متداول در رابطه با نحوه ارسال پول به عراق

انتقال پول به عراق از ایران هم اکنون از طریق سایت‌های خدمات ارزی با انواع حواله سوئیفت، مانی گرام، پی پال و… امکان‌پذیر است. با وجود ارائه توضیحات شفاف در مورد فرایند ارسال پول از ایران به عراق باز ممکن است افراد با برخی سوالات مواجه شوند. در ادامه این بخش به برخی از پرسش‌های مهم و ضروری نحوه واریز پول به عراق پاسخ کاملی می‌دهیم.

مدت زمان ارسال پول به عراق چقدر است؟

در بسیاری از سایت‌های معتبر خدمات ارزی ایرانی این فرایند بین 1 الی 3 روز کاری زمان می‌برد.

کدام روش برای انتقال پول به عراق بهتر است؟

هر یک از این روش‌های معرفی شده مزایا و معایب خاص خود را د ارند، اما شما باید بر اساس شرایط و میزان مبلغ پرداختی خود مناسب‌ترین روش‌ را با مشورت گرفتن از سایت خدمات ارزی ایرانی انتخاب کنید.

مراحل مورد نیاز برای ارسال پول به عراق از ایران؟

برای واریز پول از ایران به عراق از طریق سایت‌های خدمات ارزی (تنها راهکار پیش رو) باید وارد یکی از معتبرترین این سایت‌ها شده و با افتتاح حساب کاربری و ارسال مدارک هویتی و پرداخت کارمزد فرایند واریز وجه را انجام دهید.

جمع بندی

انتقال پول به عراق از طریق روش‌های مختلفی چون حواله‌های سوئیفت، مانی گرام و… انجام می‌شود. اما هر یک از این روش‌ها کارمزد و سقف مبلغ واریزی خاص خود را دارند. به همین دلیل باید کاربران ایرانی به خصوص تاجرانی که قصد تجارت در سطح بین المللی با کشورهایی چون عراق را دارند بهترین نوع شبکه خدمات ارزی را انتخاب کنند. خدمات هیچ کدام از این شبکه‌های خدمات ارزی بین المللی در ایران ارائه نمی‌شود، برای دسترسی به خدمات این شبکه‌ها باید کاربران ایرانی به سایت‌های واسط معتبر نیز مراجعه کنند.

شما از کدام نوع سرویس برای انتقال پول به عراق استفاده می کنید؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400