آموزش لغو تمدید خودکار بسته اینترنت ایرانسل با 5 روش

لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مشترکین اپراتور شناخته شده ایرانسل، جهت لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل با روش‌های مختلفی مواجه هستند. برای متوقف کردن تمدید خودکار بسته‌های اینترنتی می‌توان هر کدام از این روش‌ها را به انجام رساند. 5 روش متفاوت که در شرایط مختلف، به دلخواه کاربر قابل انجام هستند. آیا تا به حال به این روش‌ها نیاز پیدا کرده‌اید؟

از نیازهای اساسی کاربران دستگاه‌های هوشمند، فعال کردن انواع بسته‌های اینترنتی می‌باشد. یکی از قوانینی که در مورد بستههای اینترنتی ایرانسل وجود دارد، قابلیت تمدید خودکار آخرین بسته فعال شده می‌باشد. قابلیتی که توسط برخی با استقبال مواجه شده و برخی دیگر با آن مخالف هستند. اگر مایل هستید تا با شیوه لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل آشنا شوید، روشهای کاربردی زیر به شما کمک می‌کند. بدین طریق، دیگر به صورت خودکار از حساب شما کسر نخواهد شد. با پلازا همراه باشید تا با این روش‌ها آشنا شویم.

فهرست مطالب

لغو تمدید خودکار بسته اینترنت ایرانسل

یکی از قابلیت‌هایی که اغلب کاربران بر روی آن اتفاق نظر دارند و مورد استقبال واقع شده است، قابلیت تمدید خودکار اینترنت ایرانسل است. یک ویژگی مهم که بر اساس آن، به صورت خودکار و اتوماتیک، بسته‌های اینترنتی برای کاربر فعال می‌شود. منتها میزان اعتبار بسته و مدت زمان فعال شدن آن، به مشخصات آخرین بسته‌ای که کاربر فعال نموده است، بستگی دارد. با این احتساب، با اتمام مهلت یک بسته، بلافاصله بسته دیگری مشابه با بسته قبلی، فعال شده و جایگزین آن خواهد شد.

لغو بسته اینترنت ایرانسل

بر طبق قوانین تمدید خودکار، چنان‌چه حجم بسته فعال شده کمتر از 500 مگابایت باشد، فرایند تمدید به صورت خودکار صورت می‌گیرد. البته برای بسته‌هایی با حجم بیشتر، زمانی که حجم بسته به یک میزان خاص برسد، پیامکی مبنی بر تمدید خودکار برای کاربر صادر می‌شود و به او اطلاع‌رسانی می‌نماید که به زودی بسته‌ای برای او فعال خواهد شد.

بدین طریق کاربر هرگز زمان‌های بدون اینترنت را تجربه نخواهد کرد. البته کسانی هستند که با این ویژگی موافق نیستند و می‌خواهند که آن را غیر فعال نمایند. از این رو به دنبال شگرد لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل هستند. آیا برای رسیدن به این هدف راهکاری ارائه شده است؟ در این بین، چند طریقه لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل وجود دارد که مشترکان ایرانسل از آن‌ها استفاده می‌نمایند.

1. استفاده از کد خودکار لغو بسته اینترنت ایرانسل

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به‌دنبال لغو خودکار بسته های اینترنت ایرانسل هستید، می‌توانید از کد دستوری اختصاصی اپراتور ایرانسل استفاده کنید. بدین منظور کافیست که در دفترچه تلفن خود اقدام به شماره‌گیری عبارت مربوطه نمایید. این کد دستوری جهت لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل تدارک دیده شده است و در صورت داشتن بسته افزایشی، شاهد لغو آن خواهید بود.

البته توجه کنید در صورتی که در سامانه ارتباطی ایرانسل از چنین بسته‌ای با قابلیت اتوماتیک برخوردار نباشید، پیامی برای شما صادر می‌شود که می‌گوید، چنین بسته‌ای برای شما وجود ندارد و در لیست شما موجود نیست. بنابراین می‌توان بیان کرد که استفاده از کد دستوری لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل، آسان‌ترین شیوه برای از کار انداختن تمدید خودکار انواع بسته‌های اینترنتی در این اپراتور محسوب می‌شود. از این شیوه می‌توانید برای خطوط دائمی نیز بهره بگیرید. چون هیچ زحمتی ندارد و در کسری از ثانیه قادر خواهید بود تا این قابلیت خودکار را غیر فعال نمایید و بر اساس دلخواه خود بسته دیگری را انتخاب کنید.

آموزش استفاده از کد USSD

حذف قابلیت تمدید خودکار بسته‌های اینترنت در اپراتور پر طرفدار ایرانسل با استفاده از کد دستوری معرفی شده، به دو شیوه متفاوت انجام می‌گیرد. در یک روش می‌توان کد معرفی شده را به یکباره شماره‌گیری نمود. یعنی شماره‌گیری #9*5*555* در یک عملیات پیوسته انجام می‌شود. مسیری مستقیم و سریع که در یک مرحله اتفاق می‌افتد.

در شیوه دوم، فرایند لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل طی سه مرحله انجام می‌شود و در نهایت اقدام به لغو خودکار بسته خواهید نمود. در مرحله اول کد دستوری *555 شماره‌گیری می‌شود. بعد از ورود به صفحه دوم، شماره 5 وارد می‌گردد. در آخرین صفحه باز شده، با وارد کردن شماره 9 و سپس فشردن کلید تایید، فرایند لغو تمدید به انتها می‌رسد.

2. استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من برای لغو تمدید خودکار بسته اینترنت ایرانسل دائمی

یکی از اپلیکیشن‌های کاربردی در سامانه خطوط ایرانسل، برنامه ایرانسل من است که از طریق آن، اغلب نیازمندی‌های کاربران تامین می‌گردد. در این اپلیکیشن می‌توانید انواع بسته با حجم‌های گوناگون را فعال کنید. البته هر کدام از بسته‌ها زمان‌بندی اختصاصی دارند و جهت استفاده در مدت زمان خاصی، در دسترس قرار می‌گیرند. ضمن این‌که در این نرم‌افزار، جزئیات مربوط به بسته فعال شده همواره قابل رویت خواهد بود.

کد دستوری لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل

برای لغو تمدید خودکار بسته اینترنت ایرانسل من، کافیست وارد برنامه مورد نظر شوید و پس از ورود به بخش حساب من، وارد بخش اینترنت شوید پس از ورود به این بخش، چنان‌چه بسته افزایشی با قابلیت تمدید خودکار وجود داشته باشد، به راحتی قابل رویت است. ضمن این‌که از شیوه ساده‌ای برای لغو خودکار نیز بهره می‌برد و به راحتی از پس آن برمی‌آیید. زیرا امکان فعال‌سازی گزینه لغو تمدید و شیوه انجام آن نیز برای شما به نمایش در خواهد آمد.

3. عدم شارژ سیم کارت ایرانسل

یکی از شرایط مهم و ضرورت‌های اساسی جهت تمدید خودکار بسته‌های اینترنتی در اپراتور ایرانسل، موجودی حساب و یا میزان شارژ سیم کارت است. در صورتی فرایند تمدید بسته اینترنتی رخ خواهد داد که موجودی نقدی حساب شما به حد کافی باشد. به نظر می‌رسد که برای جلوگیری از تمدید خودکار می‌توان سیم کارت را شارژ نکرد. وقتی پول کافی جهت فعال شدن مجدد بسته را نداشته باشید، مجددا فعال نمی‌شود. یکی از شیوه‌های کاربردی که به طور خود به خود منجر به لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل می‌گردد.

بنابراین، اگر میزان شارژ سیم کارت ایرانسل از مبلغ مورد نظر برای تمدید بسته کمتر باشد، با عدم تمدید مواجه می‌شوید. بعد از لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل می‌توانید مجددا سیم کارت خود را شارژ نمایید و سپس اقدام به فعال نمودن بسته دلخواه خود کنید. ابتدا اجازه دهید کهفرایند لغو به صورت کامل اتفاق بیفتد. شگرد خوبی است، البته اگر به موقع بتوانید میزان موجودی و شارژ سیم کارت خود را کنترل کنید.

4. استفاده از پیامک تمدید خودکار

لغو تمدید خودکار بسته اینترنت ایرانسل

به طور کلی، قبل از اتمام حجم بسته اینترنتی فعال شده در اپراتور شناخته شده ایرانسل، پیامکی برای کاربر صادر می‌شود. این پیامک، ضمن نمایش حجم مصرفی و حجم باقیمانده از بسته اینترنتی، اطلاعاتی در مورد تمدید خودکار یا عدم تمدید بسته ارائه می‌دهد. اگر قصد لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل خود را دارد، یک گزینه خاص را بایستی به سامانه مورد نظر پیامک نمایید.

این گزینه توسط سامانه معرفی شده است و به مشترک مورد نظر حق انتخاب داده‌اند. بنابراین در این‌جا دست کاربر جهت انتخاب ادامه مسیر باز است و می‌تواند بر حسب دلخواه خود پیش برود. چنان‌چه قصد لغو تمدید خودکار اینترنت خود را دارید، عدد یا حرف مورد نظر را به سامانه پیامکی مورد نظر ارسال نمایید. در این شیوه نتیجه به صورت پیامک برای کاربر مشخص خواهد شد.

در صورت موفقیت فرایند لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل، پیامکی مبنی بر لغو تمدید خودکار دریافت می‌نمایید. البته این روش نسبت به روش‌های قبلی چندان مرسوم و مورد اعتماد نیست. زیرا ممکن است قبل از تمدید بسته، پیامکی برای مشترک ایرانسل صادر نگردد و برخلاف میل او، بسته اینترنتی مجددا فعال شود. سعی کنید از روش‌های معرفی شده پیش از این، کمک بگیرید.

5. تماس با پشتیبانی ایرانسل

تا پیش از این با 4 روش اساسی و کاربردی جهت جلوگیری از تمدید اتوماتیک بسته‌های اینترنتی سیم کارت های اعتباری و دائمی آشنا شدید. اگر تمامی روش‌های معرفی شده را امتحان کردید و از هیچ کدام نتیجه نگرفتید، نگران نباشید و ناامید نشوید. خوشبختانه هنوز یک روش دیگر جهت لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل باقی مانده است که می‌توانید از آن در این راستا کمک بگیرید.

در صورت نتیجه ندادن هر کدام از شیوه‌های معرفی شده می‌توانید با شماره 700 که متعلق به سامانه اطلاع‌رسانی اینترنت یا بخش پشتیبانی است، تماس بگیرید. سامانه‌ای کاملا معتبر که به بخش پشتیبانی ایرانسل مرتبط بوده و متخصصان زبده‌ای در آن حضور یافته‌اند تا مشکلات پیش آمده برای کاربران ایرانسل را به خوبی حل و فصل ‌نمایند.

سامانه اطلاع رسانی اینترنت

در شکل عادی، مشترکان ایرانسل جهت لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل به این شیوه عمل نمی‌کنند، زیرا نسبت به سایر روش‌های معرفی شده زمان طولانی‌تری را به خود اختصاص می‌دهد. شیوه‌ای کند و زمان‌بر که دردسرهای بیشتری نیز دارد. اما در شرایطی که راه چاره دیگری برای کاربر باقی نمانده است، می‌تواند به عنوان یک راهکار کلیدی در نظر گرفته شود. راهکاری که می‌تواند خطاهای به وقوع پیوسته در مسیر لغو تمدید خودکار را نیز برطرف نماید.

جمع‌بندی

اگر همواره نگران تمدید مجدد بسته اینترنتی خود هستید و از این موضوع راضی نیستید، مطالب ارائه شده می‌توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند. 5 روش کلیدی و امکان‌پذیر که در راستای لغو خودکار بسته اینترنت ایرانسل به کار می‌روند. انتخاب یه شیوه، به مشترک ایرانسل بستگی دارد و در گرو سلیقه و دیدگاه اوست. از دید شما بهترین روش کدام یک می‌باشد؟ اگر با سوالات بیشتری مواجه هستید، شماره‌های زیر به شما کمک می‌کند. مسیرهای ارتباطی را دنبال کرده و پس از تماس با مشاورین ما، اطلاعات لازم را دریافت کنید. به طور تخصصی در این زمینه راهنمایی خواهید شد.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400