انیمه خون زئوس؛ داستان، شخصیت ها و نمرات

امتیازات انیمه خون زئوس
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

خون زئوس (Blood of Zeus) که پیش‌تر با نام خدایان و قهرمانان شهرت دارد، مجموعه‌ای پویانمای تلویزیونی بزرگسالان آمریکایی به‌شمار می‌رود که شان نیگوگوسیان (Shaunt Nigoghossian) کارگردانی ان را برعده داشت. در این مقاله از وب‌سایت پلازا قصد داریم تا به انیمه Blood of Zeus؛ داستان، شخصیت ها و نمرات آن بپردازیم.

انیمه خون زئوس توسط چارلی پارلاپانیدس و ولاس پارلاپانیدس در استودیوی پویانمایی پاورهاوس برای نتفلیکس (Netflix) تولید شد. زمان پخش انیمه Blood of Zeus به تاریخ 27 اکتبر سال 2020 از شبکه اصلی نتفلیکس برمی‌گردد. این انیمه یکی دیگر از تلاش‌های نتفلیکس جهت عرضه‌ آثاری الهام گرفته از انیمه‌های ژاپنی به‌شمار می‌رود. انیمه خون زئوس پس از پخش با استقبال بی‌نظیری از سوی مخاطبان مواجه شد. در پلازا به معرفی و بررسی انیمه Blood of Zeus می‌پردازیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:

داستان انیمه خون زئوس

محوریت کلی داستان انیمه Blood of Zeus حول جهان اساطیری یونان، هرون، پسر نیمه خدای زئوس، در تلاش جهت نجات آسمان و زمین می‌چرخد. در دل داستان این انیمه ما رعیتی به نام هرون مواجه هستیم که با مادرش، الکترا زندگی بسیار فقیرانه‌ای را در حومه یکی از شهرهای یونان دارند. هرون در تمام طول عمرش چیزی جز فقر و فلاکت ندیده و غیراز الکترا، تنها فردی که به وی روی خوش نشان می‌دهد، یک مرد سالخورده به نام الیاس است. درواقع این پیرمرد (الیاس) انسانی ساده نیست بلکه که زئوس فرمانروای قدرتمند الیمپوس، است. تنها دلیل مهربانی و شفقت به هرون برای راز بزرگی است که زئوس در اصل پدر واقعی وی به‌شمار می‌رود.

در شهر الیمپوس، همه به اندازه‌ زئوس حس خیرخواهی برای هران و مارش الکترا را ندارند. درواقع هرا،‌ همسر قدرتمند خدای رعد و برق، از شیطنت‌ها و بی مهری زئوس خسته شده، پس از اینکه می‌فهمد الکترا و فرزندش در تمام این سال‌ها زند ومورد حمایت زئوس هستند بسیار خشمگین می‌شود. هرا تصمیم می‌گیرد تا در نهایت از آن‌ها انتقامی سخت بگیرد. در حقیقت او از سوزاندن زئوس در آتش خشمش هیچ ابایی ندارد که شعله‌ها آن دامن گیر تمام الیمپوس هم می‌شود. در این فکر پلید انتقام هرا، موجودی نیمه شیطانی به نام سرافیم را با خودش همراه می‌سازد. درواقع سرافیم یک فرمانده‌ بسیار خون‌ریز که خودش در حال جنگیدن نبردی دیگر جهت انتقام است.

اگرچه هرون قهرمان اصلی این انیمه است، ولی منحصرا وجود چنین نیمه‌خدایی خبر از اتحاد بین یک خدا و یک انسان دارد. در اسطوره‌های اصلی به‌طور ضمنی چنین واقیعی بسیار رایج است. این انیمه در پیش‌گفتارش ادعا دارد که یکی از داستان‌های گمشده در تاریخ است، نه اینکه با قانون کنونی اسطوره‌های یونانی منتقل شده باشد. در انیمه خون زئوس ما با خدایان، غول‌ها، شیاطین، اتوماتا، تیتان‌ها و اسب‌های افسانه‌ای داستان‌های افسانه‌ای روبرو می‌شویم.

شخصیت های انیمه خون زئوس

به‌طور کلی، در جهان انیمه‌ها هر شخصیت خصوصیات مربوط به خودش را دارد که در پیشبرد کلی داستان نقش بسزایی دارند. هر کدام از کاراکترهای انیمه Blood of Zeus حتّی با حضوری هرچند کوتاهشان، تاثیری زیادی در سرنوشت قهرمانان داستان دارند. در ادامه این مقاله از پلازا به معرفی کلیه کاراکترهای انیمه خون زئوس می‌پردازیم.

1. هرون (Heron)

1. هرون (Heron)

به‌عنوان شخصیت اصلی خون زئوس، بسیار جالب است ولی در اسطوره‌های یونانی هیچ حضوری ندارد. خود این موضوع درواقع به نفع سریال شده، چراکه به هرون اجازه می‌دهد کمی آزادانه‌تر در دل داستان حرکت داشته باشد. زئوس به هرون کمک می‌کند تا قدرت‌های خودش را تقویت نماید. در زمان رسیدن نبرد نهایی، هرون ثابت می‌کند که واقعاً با توانایی‌های الهی خودش در ارتباط است.

2. سرافیم (Seraphim)

سرافیم (Seraphim)

سرافیم درست همانند هرون، در اسطوره‌های یونانی هیچ پیشنه تاریخی ندارد و در واقع از ریشه‌های اسطوره‌های واقعی هم دورتر است. با تمام این اوصاف، نقش وی در دل داستان بسیار پر رنگ است، چراکه سرافیم برادر ناتنی هرون به‌شمار می‌رود این دو مادرشان، الکترا است. درواقع، سرافیم پسر شوهر الکترا، شاه پریاندر است که طی حادثه‌ای قرار بود توسط عمویش غرق شود. در حقیقت عموی سرافیم می‌خواست پس از مرگ برادرش تاج و تخت را از ان خود نماید. سرافیم زمانی که بزرگ شد با مشکلات جدی مواجه شد و بعدها طی اتفاقی به یک شیطان مبدل شد.

3. زئوس (Zeus)

زئوس (Zeus)

زئوس یکی از مشهورترین چهره‌های اساطیر یونان، پادشاه خدایان المپ و صاحب رعد و برق است. او پسر تیتان کرونوس و رئا است که با هرا ازدواج کرد. درواقع شخصیت زئوس به‌دلیل داشتن فرزندانی نامشروع بسیار مشهور است. شخصیت وی در این انیمه اشتراکات زیادی با همتای خود در اسطوره های یونانی دارد، ولی در این مجموعه پویانما زئوس مهربان‌تر به تصویر کشیده می‌شود. اگرچه زئوس، در اسطوره یونانی با موجودات فانی‌ کاملا خشن رفتار می‌کند، اما در این انیمه تلاش می‌کند تا آن‌ها را از خطر نجات داده و نسبت به فرزندان خود اهمیت زیادی نشان می‌دهد. در انیمه خون زئوس، رابطه وی با الکترا بیشتر از عشق زاده شده و از روی هوا و هوس نبوده است. زئوس معمولاً برای هرون و الکترا با ظاهر انسانی به نام الیاس انسانی ظاهر می‌شود. زئوس بالاخره نیز به شکل واقعی خودش در مقابل هرون ظاهر می‌شود و به آموزش او در المپ کمک می‌نماید.

4. هارا (Hera)

هارا (Hera)

هرا همسر زئوس و ملکه بهشت‌ها، درواقع نمونه‌ای مشهور از استعاره زن تحقیرشده محسوب می‌شود. در اسطوره‌های یونان، هرا اغلب به‌عنوان انتقام‌جو نسبت به تمام عاشقان زئوس و فرزندانشان روایت می‌شود که اغلب با خدایان و انسان‌ها می‌جنگد، ولی به ندرت با خود زئوس جنگ می‌کند. درواقع خون زئوس خشم هرا را بالا می‌برد و به او اجازه می‌دهد تا آن را به سوی علت واقعی این غم و اندوه خود سوق دهد. در حقیقت خشم هرا نه از روی حسادت، بلکه به‌دلیل خیانت زئوس است. هرا از اعمال زئوس احساس تحقیر می‌کند و به او یادآوری می‌شود که پیش از آمدنش ملکه آسمان‌ها بوده است.

5. الکترا (Electra)

الکترا (Electra)

اگرچه مادر هرون در اساطیر یونانی وجود ندارد، اما به برخی از زنان اسطوره‌ای دیگر مرتبط است. داستان وی بیشتر شبیه به آلکمنه مادر هرکول است که زئوس وانمود می‌کند که شوهر وی است. در این انیمه زئوس به عنوان نسخه‌ای مهربان از شوهر بدسرپرست الکترا، پادشاه پریاندر، ظاهر می‌شود. الکترا در بلوف خود زئوس را صدا می‌زند و همچنان عاشق او است. چراکه زئوس زمان زیادی را صرف جلب الکترا کرده و با مهربانی با وی رفتار نموده است. به‌طور قابل توجهی، این شخصیت، با کاراکتر برجسته در نمایشنامه معروف سوفوکل، وجه اشتراک دارد.

6. هرمس (Hermes)

هرمس (Hermes)

هرمس نقش مهمی، در خون زئوس دارد که به خاستگاه خود در اساطیر یونان وفادار است. درواقع هرمس خدای المپ همانند هرون، پسر نامشروع زئوس، خدای پیام آور به‌شمار می‌رود که به‌خاطر صندل‌های بالدارش شهرت دارد. او همان‌طور که در اساطیر یونانی، روح مردگان را به دنیای زیرین هدایت می‌کند و در این انیمه هم مادر هرون، الکترا، را به زندگی پس از مرگ همراهی می‌نماید.

7. الکسیا (Alexia)

الکسیا (Alexia)

در حالی که خود الکسیا در اساطیر یونان وجود ندارد، در این انیمه او از نژادی از زنان جنگجو تحت عنوان آمازون‌ها می‌آید. الکسیا توسط یکی دیگر از کاراکترهای انیمه Blood of Zeus به‌شمار می‌رود که بیشتر به‌خاطر امکاناتش در زمینه پزشکی شهرت دارد. البته الکسیا در نهایت به سرافیم خیانت می‌کند و در نجات المپ و قلمرو فانی نقش اساسی دارد.

8. هادس (Hades)

هادس (Hades)

هادس تا پایان فصل اول، جنگ برای المپ به‌طور قابل توجهی غایب است. او درست همانند همتای اسطوره‌ای خود، پادشاه دنیای زیرین است که از روح مردگان محافظت می‌کند. زمانی که سرافیم در نزدیکی رودخانه استیکس از خواب بیدار می‌شود، هادس قصد بدخواهانه خود را آشکار می‌کند. او فاش می‌نماید که مالک واقعی سرنوشت سرافیم بوده و حالا از او می‌خواهد به ازای نجات از رنج ابدی در مقابلش زانو بزند.

9. آپولو (Apollo)

آپولو (Apollo)

آپولو یکی شخصیت‌های مهم در انیمه خون زئوس است که نخستین بار در قسمت دوم Blood of Zeus ظاهر شد. وی نیز درست همانند هرون و هرمس پسر زئوس به‌شمار می‌رود که خارج از ازدواج به دنیا آمده است. آپولو  هم‌چنین یکی از اعضای پانتئون محسوب می‌شود که در المپوس زندگی می‌کند.

نقد انیمه خون زئوس

انیمه Blood of Zeus محصول کشور آمریکا است، حول زندگی محور زندگی اساطیر یونانی با زندگی انسان‌ها می‌چرخد که زئوس خدایان المپ و صاحب رعد و برق برای مراقبت از فرزند ناشروعش در قالب یک انسان به نام الیاس ظاهر می‌شود. فیلم‌نامه این اثر را در داستان‌سرایی بی‌نظیر است؛ ولی از ضرب آهنگ یکسان و منسجمی برخوردار نیست. این انیمه در همان ابتدا کار به‌خوبی جنگ بین تایتان‌ها و خدایان اساطیری یونان باستان را روایت می‌نماید. در این انیمه با قهرمانی مواجه هستیم که در اساطیر یونان وجود ندارد. درواقع، همین امر باعث شده تا هرون قهرمان انیمه Blood of Zeus با چارچوبی روبرو نباشد و عملکردی آزادانه از خوش نشان دهد. ژانر انیمه Blood of Zeus به ماجراجویی، فانتزی و مهیج خلاصه می‌شود.

چنانچه به اساطیر یونانی علاقه دارید و تاکنون انیمه خون زئوس را ندیده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که تماشای این اثر جذاب و مهیج را از دست ندهید.

درواقع امتیازات انیمه Blood of Zeus گواهی کامل بر زیبایی و ارزشمند بودن این اثر به‌شمار می‌رود. وجود صحنه‌های رمانتیک، مهیج و شخصیت‌های اساطیری یونانی در کنار خط داستانی گیرا و جذاب موجب شده‌اند تا منتقدان و تماشاچیان این انیمه بسیار زیبا را تحسین نمایند.
انیمه خون زئوس در سایت محبوب rottentomatoes امتیاز 84 درصد را از سوی کاربران به دست آورد. شما تنها تا پس از تماشای تریلر انیمه Blood of Zeus ترغیب می‌شوید تا انتها این انیمه بسیار زیبا را دنبال نمایید. هم‌چنین این انیمه بسیار زیبا و پرمخاطب در سایت IMDb امتیاز 7.5 را به خود اختصاص داده است. علاوه بر موارد مذکور این انیمه سریالی بسیار زیبا در وب‌سایت مشهور commonsensemedia رتبه 4 از 5 را از آن خود نمود.
چنانچه تاکنون موفق به تماشای انیمه Blood of Zeus بسیار فانتزی و مهیج نشده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم تا همین حالا جهت دانلود دانلود انیمه خون زئوس اقدام نمایید. چرا که شما در زمان تماشای بدون شک با تماشای این انیمه  لحظاتی رمانتیک و مهیج را تجربه خواهید نمود. تعداد تعداد قسمت های انیمه خون زئوس در یک فصل 8 قسمتی خلاصه می‌شود.
امتیازات انیمه خون زئوس

کلام آخر

در این مقاله از وب‌سایت پلازا به بررسی انیمه خون زئوس؛ داستان، شخصیت ها و نمرات آن پرداختیم. درواقع، انیمه Blood of Zeus اثری زیبا و پرطرفدار است که جایگاه ویژه‌ای بین مخاطبین و منتقدین دارد. داستان اساطیری، ماجراجویانه و مهیج در کنار شخصیت‌های اصلی آن یعنی هرون، زئوس و هارا در تقابل نیروی خیر و شر که ما شاهد آن هستیم با شخصیت‌‌پردازی جذاب و قوی کاراکترها، توانست طرفداران زیادی را در سراسر جهان به خود جذب نماید. با تمام این اوصاف بهتر است هر چه زودتر تماشای انیمه خون زئوس را همین حالا را شروع کنید تا دقایقی بسیار مهیج را در حین تماشای این اثر تجربه نمایید.

 

امید است معرفی انیمه Blood of Zeus؛ داستان، شخصیت ها و نمرات این اثر برای شما مخاطبین محترم مفید بوده باشد. لطفا پس از مطالعه کامل این مقاله نظرات و تجارب شخصی خود را پس از تماشای این انیمه با ما در وب‌سایت پلازا به اشترک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400