بهترین جاهای دیدنی یزد کدامند؟ | آشنایی با 15مکان دیدنی یزد

جاهای دیدنی یزد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

جاهای دیدنی یزد کجاست؟ شهر یزد یکی از نخستین شهرهای خشتی جهان با قدمتی بیش از ۵۰۰۰ سال می‌باشد که به عنوان اولین شهر تاریخی ایران در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر زیبا و دیدنی جاذبه‌های زیادی را در خود جای داده است که نام بسیاری از آنها در میراث جهانی یونسکو وجود دارد. اگر بخواهیم در رابطه با بهترین جاهای دیدنی یزد صحبت کنیم مجالی برای گفتن از آثار تاریخی این شهر باقی نمی‌ماند. بنابراین، تصمیم گرفتیم تا در این راهنما اشاره‌ای به مهم‌ترین آثار تاریخی، دیدنی و طبیعی یزد کرده و لیستی از آنها را در اختیار شما گردشگران قرار دهیم.

شهر و استان یزد یکی از شهرهای مرکزی و تاریخی ایران است که با نام‌های دیگری همچون شهر بادگیرها، عروس کویر و شهر دوچرخه‌ها نیز شهرت پیدا کرده است. اگر می‌خواهید بیشتر با این شهر زیبا و تاریخی آشنا شوید همراه ما باشید تا شما را با بهترین جاهای دیدنی یزد همراه آدرس آشنا کنیم و یک سفر مجازی و کوتاه به شهر زیبای یزد داشته باشیم.

فهرست مطالب

لیست بهترین جاهای دیدنی یزد

لیست بهترین جاهای دیدنی یزد
لیست بهترین جاهای دیدنی یزد

یزد از جمله شهرهای با ارزش و تاریخی ایران است که آثار تاریخی به جامانده در این شهر از ادوار مختلف تاریخی می‌باشد. یزد که به عروس کویرها شهرت پیدا کرده در منطقه گرم خشک و بیابانی واقع شده و در اکثر مواقع سال آب و هوای گرمی را تجربه می‌کند. این شهر زیبا برای افرادی که علاقه زیادی به تاریخ و معماری دارند یک مقصد فوق العاده به حساب می‌آید چرا که جاذبه‌های دیدنی فراوانی را در دل خود جای داده است.

از جاذبه‌های زیبا به لحاظ قدمت و معماری در شهر یزد بهترین مقصد برا سفرهای پاییزی می‌توان به آب انبارهای این شهر اشاره کرد. انبارهایی که که هر کدام دارای قدمت چندین ساله می‌باشند.  اما جاذبه‌های دیدنی شهر یزد تنها به آب انبارهای آن خلاصه نمی‌شود بلکه مملو از جاذبه‌های تاریخی، مذهبی و طبیعی بسیار زیبا و دیدنی است که در ادامه می‌خواهیم به برخی از بهترین جاهای دیدنی در سفر به یزد از نظر گردشگران اشاره کرده و شما را با آنها آشنا کنیم.

1- نارین قلعه

بهترین جاهای دیدنی تاریخی یزد
معرفی جاهای تاریخی یزد

یکی از معروف‌ترین آثار تاریخی در استان یزد و شهرستان میبد قلعه باستانی نارین است که حدود ۵۰۰۰ سال قدمت دارد و از کهن‌ترین ارگ‌های حکومتی جهان به حساب می‌آید. این قلعه زیبا باشکوه در فاصله ۵۰ کیلومتری شمال غرب یزد و روی تپه‌ای به ارتفاع ۲۵ متر قرار دارد.

قلعه نارین که در میان گذشتگان به آن دژ دالان می‌گفتند عمارتی عظیم تاریخی است با بنای خشتی بر جای مانده از دوران ایران باستان که به دلیل نوع معماری که دارد همچنان محکم و استوار باقی مانده است.

این قلعه از دو قسمت اصلی برای سکونت و زندگی تشکیل شده است که به دو بخش بالایی و پایینی شهرت دارد بخش پایینی آن شامل مردم‌نشین، مسجد، حمام، گذرگاه و دیگر بخش‌های شهری است. بخش بالای آن شامل حاکم نشین و بناهایی در سه طبقه می‌باشد.

این قلعه زیبا و تاریخی دارای بخش‌های مختلفی همچون خندق، برج، اتاق، پل چوبی، دروازه ورودی، چاه و شبکه‌های زیرزمینی نیز است.

 • آدرس: استان یزد، شهرستان میبد، میدان شهرداری، بلوار امام
 • ساعت بازدید: از 8 صبح تا 5 بعدازظهر

2- بقعه دوازده امام

بازدید از بقعه دوازده امام

از قدیمی‌ترین بناهای شهر یزد و دومین گنبد تاریخ‌دار ایران بقعه ۱۲ امام است که در دوره سلجوقی ساخته شده است. این بنای تاریخی و زیبا در شهر یزد سی و یکم تیر ماه ۱۳۱۳ با شماره ۲۰۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

این بقعه در کوچه پس کوچه‌های قدیمی شهر یزد واقع شده که به عنوان قدیمی‌ترین یادگار معماری این شهر شناخته شده است. بقعه دوازده امام دارای قدمتی بیش از هزار سال می‌باشد و یکی از بهترین جاهای دیدنی یزد است.

این بنای تاریخی به خاطر سبک معماری و حضور کتیبه‌های ارزشمندی که در آن قرار دارد مورد توجه پژوهشگران معماری زیادی قرار گرفته است.

بقعه دوازده امام به صورت چهار ضلعی است که به ۸ ضلعی تبدیل می‌شود و گنبدی روی آن قرار گرفته. در چهار ضلع آن گوشواره‌هایی وجود دارند که داخل هر کدام از آنها درگاه‌هایی برای تعبیه وجود دارند.  نکته بسیار جالب درباره این بنای تاریخی و دیدنی این است که روشنایی آن از طریق پنجره‌های هر چهار قسمت بقعه تامین می‌شود.

 • آدرس: یزد، محله فهادان، روبه‌روی مدرسه ضیاییه

3- حمام خان یزد

بهترین حمام های یزد
حمام خان یزد

از میان صدها حمام قدیمی ایران یکی در شهر یزد قرار دارد که به حمام خان شهرت دارد. این حمام قدیمی از جمله جاهای دیدنی شهر یزد است که از گزند حوادث تاریخی و طبیعی در امان مانده است و در مرداد ۱۳۷۸ در فهرست میراث ملی ایران به ثبت رسیده.

حمام خان که به گرم‌خانه یا گرمابه نور نیز معروف می‌باشد در زمینی به مساحت ۱۱۷۰ متر مربع و زیربنای ۹۰۰ متر مربع احداث شده است. این بنا از جمله زیباترین آثار معماری در شهر تاریخی یزد است که به دستور محمد تقی خان بافقی حاکم شهر یزد ساخته شد.

بنای این حمام همچون اکثر حمام‌های تاریخی شامل: ورودی، دالان، سربینه، میان‌در، گرم‌خانه، قرینه، تون، گاورو، فضای پشتیبانی سرویس و طویله است.

حمام خان در سال ۱۳۷۳ تغییر کاربری داده و امروزه تبدیل به رستورانی با ظرفیت ۱۲۰ نفر شده است.

 • آدرس: یزد، خیابان قیام، میدان خان، جنب مسجد ملا اسماعیل
 • ساعت بازدید: ۹:۳۰صبح تا ۲۲:۳۰ شب

4- حمام ابوالمعالی یزد

حمام ابوالمعالی کجاست؟

از دیگر حمام‌ها و بناهای تاریخی شهر یزد می‌توان به حمام ابوالمعالی که در قلب بافت تاریخی شهر یزد قرار دارد اشاره کرد. این حمام قدیمی روبروی بنای تاریخی زندان اسکندر، جنب بقعه هزار ساله ۱۲ امام و کنار مسجد چهارمحراب قرار دارد.

این حمام ۴۰ سال پیش فعال بوده است و دارای بخش‌های هشتی، راه پله ورودی، فضای ورودی و حوضچه‌های متعدد آب گرم و سرد، خزینه، اتاق استراحت، شاه‌نشین، گرمخانه بوده است.

این بنای تاریخی یکی از نمونه‌های کامل معماری دوره قاجاریه در شهر یزد است که در تاریخ ۴ تیر ۱۳۷۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 • آدرس: یزد، محله فهادان، روبه‌روی مدرسه ضیاییه

5- برج خاموشان

بهترین برج های دیدنی یزد
آشنایی با برج خاموشان

از دیگر آثار تاریخی شهر یزد که در زمره آثار ملی ایران به حساب می‌آید برج خاموش است که به آن دخمه زرتشتیان و برج سکوت نیز گفته می‌شود.

این برج تاریخی یکی از نشانه‌های آداب و رسوم کهن زرتشتی است که به مراسم تدفین مردگان آنها مربوط می‌شود و امروزه به عنوان بهترین جاذبه دیدنی شهر یزد شناخته شده است.

برج خاموش در حقیقت از جمله آثار دین زرتشت در جنوب شرق یزد است که چندین سده پیش برای تدفین مردگان ساخته شده است.

این برج به سه بخش مردان، زنان و کودکان تقسیم شده است که در انتهای دخمه آقایان، در دایره میانی خانم‌ها و در نوار بعد از این دایره میانی اجساد کودکان قرار داده می‌شده است.

این برج یکی از دیدنی‌های شهر یزد و بخشی از تاریخ پر رمز و راز و آیین‌های زرتشتیان است.

 • آدرس: استان یزد، شهر یزد، منطقه صفائیه، انتهای بلوار شهیدان اشرف، کوه دخمه
 • ساعت بازدید: ساعت 8 صبح تا ۱۷:۳۰ بعدازظهر

6- آتکشده بهرام یزد

آتکشده بهرام یزد

آتشکده بهرام یزد نمونه‌ای از نیایشگاه‌های زرتشتیان است که جایگاه ویژه‌ای دارد و از مهمترین نیایش‌های دینی که در شهر یزد بنا شده است. این بنای دیدنی در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۳۷۸ در فهرست آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده.

آتشکده بهرام پیشینه نزدیک به ۱۵۰۰ سال دارد و آتش اصلی یکی از آتشکده‌های مهم دوره ساسانیان به شمار می‌آید.

اگر در سفر به شهر یزد تصمیم داشتید که از آتشکده بهرام دیدن کنید حتماً برای بازدید از اونجا آداب و رسوم ورود آن را به خوبی بشناسید.

برای ورود به این آتشکده مقدس مردان و زنان باید کاملاً پاکیزه باشد. قداست این مکان در میان زرتشتیان همچون مسجد برای مسلمانان است و بانوان در دوره‌های خاص نمی‌توانند به آن وارد شوند. برای ورود این مکان مقدس مردان زرتشتی از کلاه سفید و زنان از روسری سفید به همراه لباس رنگ روشن استفاده می‌کنند و کفش‌های خود را در می‌آورند.

 • آدرس: استان یزد، شهر یزد، بلوار شهید منتظر قائم، خیابان آیت‌الله کاشانی
 • ساعت بازدید: از ساعت ۸ تا ۱۲ و از ۱۷ تا ۲۰
 • شماره تلفن: ۰۳۵۳۶۲۴۴۱۸۵

7- قنات باغ زارچ

آشنایی با طولانی ترین قنات دنیا

شهر یزد که از جمله شهرهای تاریخی ایران است، قدمت جاذبه‌هایی که در این شهر وجود داره باعث شده به عنوان اولین شهر تاریخ خشتی ایران و دومین شهر تاریخی جهان قرار گیرد.

از دیگر جاذبه‌های دیدنی در شهر یزد قنات زارچ یا قنات باغ زارچ است که دارای طول ۷۱ کیلومتر ۲۱۱۵ حلقه چاه می‌باشد و سابقه‌ای بیشتر از هزار سال دارد.

این قنات از جمله قدیمی‌ترین و طولانی‌ترین قنات‌ها در جهان به شمار می‌آید که در ایران واقع شده است.

قنات زارچ دارای سه شاخه یا تونل زیرزمینی مجزا است که شور، شیرین و ابراهیم خویدکی نام دارند دو شاخه ابراهیم خویدکی و شیرین شاخه‌های خشک این قنات هستند و فقط شاخه شور آن است که دارای طول ۷۱ کیلومتر است و امروزه آبدهی دارد.

این قنات در تاریخ ۱۶ تیر ۱۳۸۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و در چهلمین اجلاس میراث جهانی یونسکو که در سال ۲۰۱۶ برگزار شد به عنوان طولانی‌ترین قنات ایران در فهرست جهانی یونسکو نیز قرار گرفته است.

متاسفانه باید بگوییم که تا نیم قرن پیش آبدهی این قنات بیش از ۱۵۰ لیتر در ثانیه بود اما به دلیل حفر بی‌رویه چاه‌های عمیق و نیمه عمیق در حریم آبی قنات آبدهی آن به شدت کاهش پیدا کرده است.

 • آدرس: یزد، خیابان سید گلسرخ، محله کوشک نو

8- آب انبار شش بادگیر

بهترین جاهای دیدنی یزد - آب انبار شش بادگیر
تنها آب‌انبار شش بادگیر جهان

این اثر دیدنی در شهر یزد که قدمت آن به دوره قاجار می‌رسد آب انباری با ۶ بادگیر است که با توجه به شرایط اقلیمی و جهت باد در این منطقه به شکل ۸ وجهی ساخته شده است.

شهر یزد که شهر آب انبارها قلمداد شده است دارای اقلیم و شرایط آب و هوایی خشک و کویری است و بدون شک باران کم در این ناحیه می‌بارد به همین خاطر است که برای جبران کم آبی آب انبارهایی در این شهر ساخته شده است.

آب انبار شش بادگیری یکی از این آب انبارها است که امروزه از معروف‌ترین جاهای دیدنی یزد به شمار می‌آید و متعلق به دوره قاجار است این آب انبار در سال ۱۳۵۷ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفته.

نکته بسیار جالب در رابطه با آب انبار شش بادگیر یزد این است که این مکان تنها آب انبار ۶ بادگیری به حساب نمی‌آید بلکه شهرت خود را مدیون بادگیرهای رفیع و زیبا و ۸ وجهی و گنبد عظیم تخم مرغی خود است.

آب انبار شش بادگیر از بهترین جاذبه‌های دیدنی یزد در فصل بهار و پاییز است پس اگر تصمیم دارید که از این آب انبار دیدن کنید آن را در برنامه سفرهای نوروزی یا پاییزی خود قرار دهید.

 • آدرس: یزد، خیابان دهم فروردین، محله تل یزد، کوچه شش بادگیر

9- آب انبار رستم گیو

آب انبار رستم گیسو - از جمله مکان های دیدنی یزد
آب انبار رستم گیو

در سال ۱۳۲۰ هجری شمسی در شهر یزد آب انباری تحت عنوان آب انبار رستم گیو ساخته شد و با شماره ۱۸۲۹ به ثبت ملی ایران رسیده است.

آب انباره رستم گیو از جمله بناها و نمونه‌هایی از هنر و ابتکار مردم دوران کهن در یزد است. مکانی به صورت سرپوشیده که در زیرزمین به گونه‌ای ساخته شده است که در فصل‌های مختلف سال به وسیله آب باران یا جویبارها پر می‌شود.

در واقع بایدگفت: که آب انبار نقش بسزایی در تامین آب مصرفی مردم یزد دارد. آب انبار رستم گیو که یکی از چندین آب انبار ساخته شده در شهر یزد است متعلق به دوران حکومت پادشاهان قاجار است.

این آب انبار روی طبقات خاک رس قرار گرفته و طراحی گنبد آن به شکل شلغمی است که با استفاده از آجر به صورت طرح زیبایی تزیین شده است.

آب انبار رستم گیو دارای خزینه بزرگ و استوانه‌ای شکل است که ۲۳۰۰ متر مکعب آب را در خود جای می‌دهد و قطر دهانه‌های این استوانه ۱۴ متر و عمق آن ۱۵ متر می‌باشد.

برای بازدید از این بنای دیدنی محدودیت زمانی ندارید چرا که در هر ساعت از شبانه روز امکان بازدید از آب انبار رستم گیر را خواهید داشت.

پیشنهاد ما برای بازدید از این بنای دیدنی در زمان غروب خورشید است چرا که آب انبار رستم‌گیر از بهترین جاذبه‌های دیدنی یزد در شب به شمار می‌آید.

 • آدرس: یزد، حاشیه بلوار بسیج، نبش کوچه مهر، آب‌انبار رستم گیو

10- مسجد جامع یزد

جاهای مذهبی شهر یزد
جاهای مذهبی شهر یزد

تعداد زیادی از جاهای دیدنی شهر یزد را آثار تاریخی و مذهبی آن تشکیل می‌دهند که از معروف‌ترین این بناهای تاریخی و مذهبی می‌توان به مسجد جامع یزد اشاره کرد.

این مسجد در واقع ترکیبی است که در دوره‌های تاریخی مختلف شکل گرفتند. مسجد جامع یزد دارای قدمتی ۹۰۰ ساله است و از باشکوه‌ترین و زیباترین بناهای تاریخی و مذهبی یزد به شمار می‌آید این مسجد در وسط شهر در میان حصار واقع شده است و مساحت آن برابر با ۹۸۰۰ متر مربع است.

پایه اصلی بنای ساختمان مسجد در عصر ساسانی روی یک آتشکده بنا شد و بنای امروزی آن متعلق به دوره قاجار است.

مسجد جامع یزد دارای بخش‌های مختلفی چون جلوخان سردر شرقی، سردر شرقی، دهلیز، صحن داخلی، ایوان اصلی، گنبدخانه، شبستان شرقی، محراب، شبستان غربی، شبستان شاهزاده و مناره‌ها می‌باشد.

 • آدرس: استان یزد، یزد، ضلع غربی خیابان امام خمینی، محله فهادان
 • ساعت بازدید: از ۸ صبح تا ۱۹:۳۰ غروب

11- مسجد چهل محراب

قدیمی‌ترین مسجد یزد

یکی از قدیمی‌ترین مساجد شهر یزد مسجد چهل محراب است که قدمتی بیش از ۸ قرن دارد این مسجد در تاریخ ۱۸ آبان ۱۳۷۸ به عنوان یک اثر ملی ایران به ثبت رسیده است.

 • آدرس: یزد، محله فهادان، نزدیک زندان اسکندر

12- موزه‌ قصر آیینه‌ یزد

آشنایی با موزه‌های شهر یزد

یکی از جاذبه‌های دیدنی شهر یزد موزه قصر آیینه است که در سال ۱۳۷۸ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید. این موزه در فضایی به مساحت ۸۰۰۰ متر مربع قرار دارد.

موزه قصر آیینه یکی از زیباترین آثار تاریخی و جاهای دیدنی یزد به شمار می‌آید و از جمله موزه‌های خاص شهر یزد است در واقع ساختمان این موزه به صورت کوشکی در میان یک باغ قرار گرفته است.

معماری طراحی موزه قصر آینه ترکیبی از سبک سنتی و اروپایی است و از بخش‌های مختلفی همچون اتاق‌های رو به استخر یا نشیمن بهاری، اتاق خواب، شاه نشین و حوضخانه تشکیل شده است.

علت نامگذاری این موزه به این نام این است که دیوارها و سقف‌های آن آیینه کاری شده و نور را در فضای درون موزه به دام می‌اندازد.

در موزه آینه آثار و اشیای تاریخی، فرهنگی با موضوعات جنبه‌های بصری و معنوی به نمایش گذاشته شدند. بخش‌های موزه متشکل از واق عتیق، رواق خمسه، رواق افرنگ، رواق نور، رواق مشکات، رواق مخمل، رواق منظر، رواق آینه و رواق آبگون است.

 • آدرس: استان یزد، شهر یزد، خیابان آیت‌الله کاشانی، روبه‌روی پارک هفت تیر
 • شماره تماس: ۰۳۵۳۸۲۴۰۰۱۰
 • ساعت بازدید: ۸ صبح الی ۱۶

13- موزه سکه و مردم شناسی

موزه سکه و مردم شناسی حیدرزاده

از دیگر موزه‌های دیدنی شهر یزد یک موزه شخصی است که در قدیمی‌ترین محله‌های شهر یزد بنا شده است. موزه سکه و مردم شناسی حیدرزاده که با تلاش و پشتکار استاد حسین حیدرزاده از اساتید برجسته علوم سکه شناسی جمع آوری شده است.

در موزه سکه و مردم شناسی حیدرزاده چیزی بالغ بر ۵۰۰۰ عدد سکه از دوره هخامنشیان تا عصر حاضر به نمایش گذاشته شده است. علاوه بر آنها در این موزه می‌توانید مجموعه ابزار جنگی، انگشتر عقیق و برنجی، مجموعه زنجیر، وسایل طبخ غذا، وسایل روشنایی، مجموعه تسبیح در انواع نقره‌کوب، ساده، عقیق، کهربا و اقلام زینتی را نیز مشاهده کنید.

 • آدرس: یزد، خیابان امام خمینی، محله فهادان، بن‌بست بیت‌الزهرا، موزه سکه و مردم شناسی حیدرزاده
 • ساعات بازدید: ۸صبح تا ۱۸ بعدازظهر

14- پارک باغ ملی یزد

جاذبه‌های طبیعی یزد

در شهر یزد علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و مذهبی جاهای طبیعی و دیدنی بسیار زیادی وجود دارد که پارک باغ ملی یکی از همان جاذبه‌های طبیعی و دیدنی شهر یزد است.

این پارک زیبا در سال ۱۳۶۰ در نزدیکی بافت تاریخی شهر یزد احداث شد و حدود ۸۰۰۰ متر مربع مساحت دارد. پارک باغ ملی از جمله جاهای دیدنی یزد برای بزرگسالان و کودکان است که دارای امکانات جذاب بسیاری همچون آبنمای کف خشک هارمونیک و نورپردازی شده می‌باشد علاوه بر آن برای کودکان امکان آب بازی نیز در این پارک وجود دارد.

 • آدرس: میدان آزادی، ابتدای بلوار شهید صدوقی شمالی
 • ساعت فعالیت: شبانه‌روزی

15- پارک کوهستان

پارک کوهستان یزد کجاست؟

یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین پارک‌های شهر یزد، پارک کوهستان است که در سال ۱۳۸۴ احداث شده است. پارک کوهستان یزد از بهترین جاهای دیدنی یزد در تابستان است که با فضای دل‌انگیز، خانواده‌های بسیاری را برای پیک‌نیک و لذت از هوای خنک به‌سوی خود جذب می‌کند.

این پارک بزرگ دارای امکانات رفاهی و تفریحی متنوع بسیاری همچون: زمین بازی کودکان، شهربازی، آب‌نمای موزیکال، دریاچه مصنوعی با امکان قایق‌سواری با قایق‌های پدالی، آبشار، پیست اسکیت، پیست موتورسواری، پیست ماشین‌‌سواری، آلاچیق‌های متعدد برای پیک‌نیک و چادرزدن، آب‌خوری، مسجد، بوفه‌های فروش خوراکی، سرویس بهداشتی و پارکینگ می‌باشد.

 • آدرس: ابتدای بزرگراه یزد – تفت

سوالت متداول بهترین جاهای دیدنی یزد کدامند؟

بهترین جاهای دیدنی یزد کدامند؟

نارین قلعه میبد، بقعه دوازده امام، حمام خان یزد، حمام ابوالمعالی یزد، برج خاموشان، آتکشده بهرام یزد، قنات باغ زارچ، آب انبار شش بادگیر، آب انبار رستم گیو، مسجد جامع یزد، مسجد چهل محراب، موزه‌ قصر آیینه‌ یزد، موزه سکه و مردم شناسی، پارک باغ ملی یزد و پارک کوهستان

از بهترین جاذبه‌های دیدنی یزد در فصل بهار و پاییز کدام جاذبه است؟

آب انبار شش بادگیر از بهترین جاذبه‌های دیدنی یزد در فصل بهار و پاییز است

3از بهترین جاذبه‌های دیدنی یزد در شب کدام است؟

آب انبار رستم‌گیر از بهترین جاذبه‌های دیدنی یزد در شب به شمار می‌آید.

4بهترین فصل برای رفتن به پارک کوهستان یزد چه فصلی از سال است؟

پارک کوهستان یزد از بهترین جاهای دیدنی یزد در تابستان است که با فضای دل‌انگیز، خانواده‌های بسیاری را برای پیک‌نیک و لذت از هوای خنک به‌سوی خود جذب می‌کند.

جمع بندی

شهر یزد به خاطر ویژگی‌های اقلیمی، تاریخی و معماری و بافت شهری که دارد لقب‌های مختلفی پیدا کرده است از شهر بادگیرها و آب انبارها گرفته تا اولین شهر خشتی جهان. این شهر دارای جاذبه‌های تاریخی دیدنی و طبیعی بسیار زیادی همچون: نارین قلعه میبد، بقعه دوازده امام، حمام خان یزد، حمام ابوالمعالی یزد، برج خاموشان، آتکشده بهرام یزد، قنات باغ زارچ، آب انبار شش بادگیر، آب انبار رستم گیو، مسجد جامع یزد، مسجد چهل محراب، موزه‌ قصر آیینه‌ یزد، موزه سکه و مردم شناسی، پارک باغ ملی یزد و پارک کوهستان می‌باشد.

با سفر به شهر یزد می‌توانید سفری به سرزمینی از گذشته‌های دور و نزدیک داشته باشید چرا هر یک از جاذبه‌های دیدنی این شهر قصه‌های فراوانی را در خود نگه داشتند. شهر یزد به خاطر وسعت زیادی که دارد در هر گوشه آن آثار دیدنی فراوانی وجود دارد بنابراین بهترین راه برای اینکه بتوانید از تمام این جاذبه‌های دیدنی بازدید کنید این است که بر اساس زمانبندی سفر آنها را اولویت بندی کرده تا زمان کافی برای گشت و گذار در این شهر و بازدید از بهترین جاهای دیدنی یزد را داشته باشید.

آیا تجربه سفر به شهر یزد را داشته‌اید؟ کدامیک از جاذبه‌های دیدنی این شهر برایتان جذابتر بوده است؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
avatar
علی رضایی
.
12 مهر 1402، 17:24
پاسخ
0
0
اون عکس مربوط خانه اقا زاده ارکوه هست که بی نظیره و اسمی از سرو ۴۵۰۰ ساله و مدرسه نظامیه و گنبد عالی و مقبره ملا علی کرم و امازادگان استاد که بعضا فرزندان ائمه هستن و .... برده نشد
avatar
.
06 مهر 1402، 23:37
پاسخ
1
0
یزد فوق العاده است
avatar
علیرضازارع بیدکی
.
06 مهر 1402، 19:07
پاسخ
0
1
از ۲اثرجهانی نامی برده نشده قنات حسن آباد وباغ جهانی پهلوان پور که تومهریزقرار دارد
avatar
محمد
.
06 مهر 1402، 12:35
پاسخ
6
5
ولا ما داخل یزد پیر شدیم هیچ جای دیدنی تفریحی جذاب نداره بجز بافت قدیمی که برای گردشگران میتونه دیدنی و جالب باشه. مردم یزد که هر روز بافت قدیمی رو میبینیم و تازگی نداره. هیچ جای دیدنی و تفریحی درست حسابی ندارن.
avatar
نیما
.
06 مهر 1402، 22:56
پاسخ
2
0
@محمد
قبول ندارم من هم ۱۷ سال از عمرمه که یزدم اما هر بار حاضرم ترافیک سنگین میرچخماق رو به جون بخرم تا اون رو ببینم و کیف کنم حتی هزار بار
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400