نقد و بررسی بازی The Crew Motorfest

The Crew Motorfest
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مسلما هزینه های سنگینی که برای ساخت بازی های امروزی صرف میشود به دید منتقدین نمی آید. بازی The Crew Motorfest یک نمونه بارز در این زمینه بوده که متاسفانه برخلاف زیبایی های مثال زدنی اش از سوی منتقدین آنگونه که شایسته اش است جذاب نیست.

The Crew Motorfest یک محصول مسابقه ای حول محور موتو اسپورت بوده که با در اختیار داشتن ویژگی های کلیدی در سبک بازی های ماشین سواری امروزه توانسته گیمرهای بسیاری را جهت سرگرمی به سمت خود جذب کند. نگاه جزئی و ریز بینانه منتقدین سبب شده تا این بازی به نگاه ویژه ای که شایسته اش بوده نرسد زیرا بسیاری از سایت های مطرح جهانی براین باور هستند که این محصول یوبی سافت املاک و مستغلات بسیار کمتری نسبت به The Crew یا The Crew 2 داشته است.

فهرست مطالب

بررسی بازی The Crew Motorfest

The Crew Motorfest

این بازی یک اثر هنری از یوبی سافت بوده که با پوشش چالش های نوین و جذاب در قالب بازی The Crew 3 عرضه شده که در ادامه به بررسی آن از زوایای مختلف خواهیم پرداخت. قبل از آغاز باید بدانید که این محصول یکی از بهترین بازی های مسابقه ای جهان بوده است. همانطور که شاهد بودید در بخش معرفی بازی The Crew Motorfest به اطلاعات مهمی از بازی اشاره شد که باید بدانید تاریخ انتشار بازی The Crew Motorfest برای 11 سپتامبر 2023 تنظیم شده است. این بازی جذاب برای پلتفرم های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اکس و سری اس و مایکروسافت ویندوز درنظر گرفته شده است.

املاک و ترافیک کاهش یافته

تجربیات عملی انجام گرفته روی بازی از سوی سایت های مطرح جهانی نشان دهنده آن بوده که برای رانندگی از یک سمت نقشه تا سمت مخالف چیزی حدود 40 تا 60 دقیقه زمان نیاز است که این موضوع برای نسخه دوم بازی یعنی Crew 2 به ثبت رسیده بود. با این حال در این نسخه جدید از بازی شاهد نقشه کوچکتر شده ای هستیم. دیگر بخش های تزئیناتی بازی نظیر ساختمان های مجلل و خیابان های باشکوه که در نسخه دوم دیده میشد در نسخه جدید بازی قابل رویت نیست. کاهش مکان های دیدنی و کمبود تنوع پذیری آنها یکی از اصلی ترین دلایل افت امتیاز بازی بوده است که به نقل از سایت های جهانی یوبی سافت در این بازی شکست خورده و تنها محبوبیت خود را در این بازی مدیون نسخه دوم بوده است. در نسخه دوم بازی یعنی The Crew 2 انتظارات کمتری از بازی میرفت ولی یوبی سافت نه تنها توانست به آنها به خوبی پاسخ دهد بلکه بیشتر از تفکرات را در اختیار گیمرها قرار دهد.

در رابطه با ترافیک باید بدانید که در The Crew 2 شاهد یک ترافیک شبیه سازی شده با هوش مصنوعی تقویت شده بودیم که به نسبت مراحل و دشواری انها این مقدار قابل کم و زیاد شدن به صورت خودکار بود. اما در نسخه جدید بازی که به گفته یوبی سافت نسل جدیدئ هوش مصنوعی بکارگیری شده شاهد ترافیک کمتری هستیم که در اغلب اوقات ماشینی دیده نمیشود. نبود انسان در طول مسیرها و کمبود رفت و آمد ماشین های دیگر خلوت بودن بازی را نمایان میکند که به نوعی بازگو کننده آن است که یوبی سافت در The Crew 3 فقط روی مسابقات تمرکز داشته است نه بخش های مهم دیگر.

مرگ تدریجی یک رویا

The Crew Motorfest

نقشه بازی همانطور که گفته شد به نوعی مرده است زیرا شاهد هیچ انسانی در خیابان ها نیستیم و ترافیک سبک آن بازتاب های ضعف هوش مصنوعی را نمایان میکند. در واقع شور و شوق کمی ضعیف شده و این موضوع را میتوان به دلیل بکارگیری رانندگی آزاد دانست زیرا برخی اوقات ممکن است این موضوع خسته کننده به نظر برسد. در رانندگی های آزاد و یا مراحل پیش پا افتاده یکسری مکان برای شما درنظر گرفته میشود که روی نقشه قابل رویت نیستند و باید به صورت گذری و با رانندگی به دنبال آنها باشید.

در بخش رانندگی بازی خوشبختانه ویژگی های جدیدی را شاهد هستیم زیرا اگر این موضوع مانند بخش فوق با ضعف همراه میبود عملا بررسی The Crew 3 بی فایده بود. در بخش رانندگی انتظارات بیشتر شده که میتوانید حالت تقویت شده رانندگی را شاهد باشید. فهرست های مضمون جدیدی در قالب فروشگاه به بازی اضافه شده است. این موضوع به شما امکان سفارشی سازی خودرو از جهات مختلف را خواهد داد و تقریبا محدودیت های ساده ای پیش رویتان قرار خواهد گرفت. همچنین باید بدانید که ویترین های آموزشی بازی میتواند شما را در برابر خودرو های کلاسیک و محبوب قرار دهد که از اصلی ترین آنها میتوان به ماشین های ژاپنی قدیمی اشاره داشت.

رویداد های ترکیبی جدید

ارتباط و استفاده از اقلام جدید به غیر از ماشین ها در طول مسابقات یک فکر جدید بود که یوبی سافت توانست آنرا به خوبی در The Crew 2 پیاده سازی کند. حال در نسخه جدید بازی این موضوع کمتر شده ولی شکوه اصلی آن رشد قابل توجهی داشته است. قایق موتوری و هواپیماهای کوچک در مسیرهای متنوع و رویدادهای مختلف قابل رویت خواهند بود که بسته به چالش و سطوح بازی میتوانید به برخی آنها دسترسی داشته باشید. هلدینگ های اختصاصی هواپیما و قایق های موجود در The Crew 3 به شما امکان سرگرمی بهتری را میدهد اما بیشتر خیر.

همچنین بخوانید :

دوربین قفل شده بازی یکی دیگر از مزایای بخش رانندگی بوده که از حواس پرتی شما در طول مسابقات دشوار جلوگیری خواهد نمود. متاسفانه این موضوع در The Crew 2 یک باگ شمرده شد که یوبی سافت در نسخه جدید محصول خود آنرا در حالت قفل نگه داشت مگر اینکه به درخواست گیمر دوربین تغییر کند تا بتواند پشت یا اطراف خود را ببیند.

سراب واقعی در گاراژ

The Crew Motorfest

خوشبختانه در گاراژ میتوانید به ماشین های بسیاری دسترسی داشته باشید و پاداش های متنوعی برای سفارشی سازی خودرو ها درنظر گرفته شده است. این موضوع عامل مهمی روی تقویت بازی داشته زیرا گیمرها با زحمات کمتری میتوانند به آن چیزی که دنبالش هستند برسند اما این موضوع برای گیمرهای حرفه ای خوشایند نیست. بیش از 600 اتومبیل جذاب در بازی The Crew 3 بکارگیری شده است که طراحی و توسعه تمامی آنها از 0 تا 100 انجام گرفته است و یوبی سافت در این زمینه هزینه گزافی را برای همکاری با شرکت های سازنده اتومبیل ها صرف نموده است. فارغ از بخش خودرو ها میتوانید به المان های تقویتی بسیاری برای سفارشی سازی خودرو ها دسترسی داشته باشید. دقت داشته باشید که نام های مستعار و قدیمی روی برخی ماشین ها به ثبت رسیده است که نباید آنها را فراموش کنید.

صداگذاری و گیم پلی بازی The Crew Motorfest

طراحی گرافیکی و مورد پسند بازی با ارتباط هوش مصنوعی در مسیرها میتواند شمارا با چالش های ظاهری بسیاری مواجه کند. غروب های دیدنی خورشید و فیزیک عالی آب یکی از عوامل مهم در تقویت بازی بوده که میتوانید این موضوع را از همان لحظات ابتدایی بازی درک کنید. فارغ از این موضوع صدای بسیار خوبی در The Crew 3 تعبیه شده است که میتواند روح گیمرهای مسابقه ای باز را جلا دهد و جان تازه ای به آنها ببخشد. نظر شما نسبت به این موضوع چیست؟ باما در ادامه همراه باشید.

حداقل سیستم مورد نیاز بازی The Crew Motorfest

 • CPU: Intel Core i5-4460, AMD Ryzen 5 1400
 • RAM: 8GB (Dual-channel setup
 • VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB or AMD Radeon RX 480 8GB
 • DEDICATED VIDEO RAM: 6 GB
 • PIXEL SHADER: 5.1
 • VERTEX SHADER: 5.1
 • OS: Windows 10 (64 bit only)
 • FREE DISK SPACE: 40GB (SSD recommended)

سخن پایانی

همانطور که شاهد بودید در نقد و بررسی بازی The Crew Motorfest به بخش های مختلفی از بازی اشاره شد که میتواند سطح کیفی بازی The Crew 3 را برای شما نمایان کند. با وجود ضعف هایی که در ابتدای مقاله گفته شد ، مزیت های خوبی نیز به چشم می اید که در پایان تصمیم گیر با شماست که به سمت این بازی بروید یا خیر. شما عزیزان میتوانید نظر خود را نسبت به این بازی ویدیویی بیان کنید و بگویید که ارزش تست کردن را دارد یا خیر.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402