ترفند های Call of Duty Mobile ؛ رازها و نکات

ترفند های Call of duty mobile
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به فکر این هستید که «چگونه در Call of Duty Mobile حرفه ای شویم»، در این مطلب با پلازا همراه باشید تا رازها، نکات و ترفند های Call of Duty Mobile را به شما آموزش دهیم.

اولین بازی‌های سبک بتل رویال مانند PUBG و فورتنایت در سال 2016 معرفی و منتشر شدند که تا به امروز توانستند مخاطبان زیادی را در بین گیمرهای حرفه‌ای به خود جذب کنند. پس از افزایش طرفداران این سبک، کمپانی محبوب اکتیویژن نیز با انتشار بازی Call of Duty Mobile در سال 2019 و برنده شدن جایزه بهترین بازی موبایل سال پا به این عرصه گذاشت تا با برطرف کردن بعضی ایرادات این سبک و اضافه کردن ویژگی‌های خاص سری کالاف دیوتی به آن، رقابت را بین بازی های بتل رویال جذاب‌تر از قبل کند.

فهرست مطالب

ترفند های Call of Duty Mobile

برای آشنایی بهتر با کال اف دیوتی موبایل نیاز به ترفندهایی خواهید داشت که بسیاری از آنها را در مقاله ای تحت عنوان ترفند های Call of Duty Mobile جمع آوری نموده ایم. دقت داشته باشید که هب دلیل بروزرسانی های متعدد این بازی ممکن است برخی از آنها از کار افتاده باشد که اگر این موضوع برایتان فایده ای نداشت میتوانید گزینه های پیشنهادی خود را در بخش نظرات برایمان ارسال کنید.

ترفند های Call of Duty Mobile مولتی پلیر: سر جای خود بچرخید

همیشه اکتشاف کردن، به ویژه در بخش Team Deathmatch از کلیدی‌ترین نکات Call of Duty Mobile است. به هر حال، هر چه تیم زودتر دشمن را پیدا کند، سریعتر او را از بین می‌برد، درست است؟ با اینکه این فرضیه تا حد زیادی درست است، اما بازیکنانی که روی نقشه به صورت بی‌هدف و زیگ زاگ حرکت می‌کنند فقط مرگ دیگری به آمار تیم خود اضافه خواهند کرد.

در عوض، بازیکنان فقط در صورتی باید به کمک هم‌تیمی خود بیایند که حضور آنها بتواند نتیجه جنگی که در لحظه درحال وقوع است را تغییر دهد. در غیر این صورت، بازیکنان فقط باید به چرخش خود و بررسی اطرافشان ادامه دهند. تیم‌های کاملاً هماهنگ احتمالاً می‌دانند که هم‌تیمی‌هایشان کجا رفتند و بصورت تقریبی از محل وقوع درگیری و حضور دشمنان آگاه هستند. بازیکنان می‌توانند از این اطلاعات برای تنظیم چرخش خود و یا حتی پیش‌بینی ورود دشمن استفاده کنند.

نکات Call of Duty mobile مولتی پلیر: از درگیری غیر ضروری پرهیز کنید

در مسابقات Team Deathmatch، گاهی این مسئله وسوسه کننده است که محل تجمع دشمن را پیدا کرده و یک تنه به آن‌ها حمله کنید. مسئله‌ای که وجود دارد این است که در این حالت، احتمال کشته شدن شما بیشتر است و با این کار حریف شما امتیاز بیشتری بدست می‌آورد. در عوض، شما باید از درگیری‌های غیر ضروری جلوگیری کرده و فقط در صورت لزوم مبارزه کنید. به یاد داشته باشید که در مسابقات Team Deathmatch که بر پایه زمان هستند، تیمی برنده می‌شود که امتیاز بالاتری داشته باشد؛ حتی اگر امتیاز به حداکثر نرسد.

تیم‌های هماهنگ زمانی حمله می‌کنند که در موقعیت برتری نسبت به حریف خود قرار دارند. این بدان معنی است که اگر بازیکنان مطمئن هستند که می‌توانند حریف را از بین ببرند یا اگر می‌دانند نیروی کمکی در راه است، باید به دشمن حمله کنند. به همین ترتیب، یک تیم می‌تواند با عقب نشینی و غافلگیر کردن، از حالت تهاجمی دشمن استفاده کند.

ترفند های Call of Duty Mobile مولتی پلیر: لوازمی که ترجیح می دهید را انتخاب کنید

آموزش کالاف دیوتی موبایل

اگر وقتش را دارید، از بهترین لودات کالاف دیوتی موبایل استفاده کنید تا مطابق با هر نقشه، تجهیزات کاربردی آن را به همراه داشته باشید. به عنوان مسئله‌ای تاکتیکی، بهتر است بازیکنان سلاح اول خود را اسلحه‌ای انتخاب کنند که سریع آماده نشانه‌گیری و شلیک می‌شود؛ مثل M4 که تعداد مهمات بالا، تعویض خشاب سریع و هندلینگ مناسبی دارد. از بهترین اسلحه های Call of Duty Mobile که دمیج بالا و مانند یک اسنایپر بُرد دارد، می‌توان به ASM10 اشاره کرد. سلاح HG40 نیز لگد کمی دارد و برای درگیری‌های نزدیک و استرس‌زا مناسب است. بهترین اسنایپر کالاف دیوتی موبایل DL Q33 است که اگر بتوانید به درستی از آن استفاده کنید، می‌تواند تبدیل به هیولایی ترسناک در زمین مبارزه شود.

آموزش کالاف دیوتی موبایل بتل رویال: نقشه را خوب بشناسید

در هر ماموریتی، شناخت نقشه بیشترین کمک را به شما می‌کند. از این طریق، بازیکنان دقیقا می‌دانند که در هر موقعیت باید به کجا بروند. از نکات مهم بازی کالاف دیوتی موبایل برای طرفداران بخش بتل رویال باید به شناخت کامل نقشه و مکان‌های ضروری آن اشاره کرد. این مکان‌ها شامل نقاطی است که در آن می‌توانید بهترین لوازم را پیدا کرده و یا اینکه برای کمپ کردن و مخفی شدن از آن استفاده کنید.

به عنوان مثال، بخش Downtown دارای ساختمان‌های بلندی است که از آن می‌توانید به عنوان نقطه‌ای برای کمپ کردن استفاده کنید. در بخش Black Market بهترین لوازم برای جمع‌آوری وجود دارد که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را برای خود بردارند. دانستن این نکات کوچک باعث می‌شود تا بازیکن بتواند برای تعویض موقعیت خود و تعیین هدف بعدی تصمیم‌های بهتری بگیرد.

ترفند های Call of Duty Mobile بتل رویال: عجله نداشته باشید

از ترفند های بازی Call of Duty Mobile می‌توان به این نکته اشاره کرد که بازیکنان مجبور نیستند برای اول شدن با بازیکنان دیگر مدام درگیر شوند. گاهی اوقات بازیکنانی که طبق استراتژی عمل می‌کنند، بی‌صدا در طول نقشه حرکت کرده و لوازم موردنیاز خود را جمع‌آوری می‌کنند. این بازیکنان باید مدام محل اختفای خود را تغییر داده تا هنگام کوچک‌تر شدن نقشه و نزدیک شدن افراد باقی‌مانده به هم، محل‌شان لو نرود. از این طریق، بازیکنان فقط در صورت لزوم با دشمنان برخورد خواهند داشت.

از لحاظ تئوری، بازیکنانی که حدود 10 بازمانده آخر هستند باید تجهیزات کافی برای رویارویی با تهدیدهای غافلگیر کننده را داشته باشند. علاوه بر این، بازیکنانی که کمپ کردند همیشه آماده حمله به یک بازمانده بی‌خبر هستند. مسلما منظور ما از «عجله نداشته باشید» همان 15 دقیقه اول است. با این حال، اگر تبدیل به آخرین بازمانده شوید، این تلاش ارزش آن را خواهد داشت.

تنظیمات را برای موبایل خود بهینه کنید

از دیگر موارد لزومی آموزش بازی کالاف دیوتی موبایل باید گفت که بازی‌های شوتر به نسبت سایر بازی‌ها دقت بیشتری دارند. علاوه بر این، کوچک‌ترین محاسبه اشتباه در هدف‌گیری می‌تواند به قیمت باختن کل مسابقه تمام شود. در مورد بازی‌های موبایل نیز حتی ساده‌ترین تغییر در تنظیمات می‌تواند پیامدهای زیادی را برای بازیکنان ایجاد کند.

مثلا بازیکنانی که گوشی همراه آن‌ها از گرافیک Ultra HD پشتیبانی می‌کند باید سری به بخش FPS نیز بزنند و آن را روی بالاترین نقطه قرار دهند. با اینکه بازی کالاف دیوتی موبایل گرافیک بسیار خوبی دارد، اما FPS تاثیر مهم‌تری در مسابقات خواهد داشت. مثلا اگر FPS را بالاتر قرار دهید، می‌توانید کلیدها را سریع‌تر بزنید که در نتیجه در بازی نیز سریع‌تر شلیک خواهید کرد. در بخش تنظیمات و Shooting Mode، حالت تیراندازی را از Simple به Advanced تغییر دهید. این کار حرکت کردن و نشانه‌گیری را دقیق‌تر می‌کند.

ترفند های Call of Duty Mobile مولتی پلیر: از همه مکانیزم های حرکتی استفاده کنید

راز های کالاف دیوتی موبایل / ترفند های Call of Duty Mobile

یکی دیگر از نکات بازی Call of Duty Mobile این است که این بازی با کنترل‌های حرکتی ویژه، حالت سریع مولتی پلیر خود را تکمیل می‌کند. در Call of Duty: Mobile بازیکنان می‌توانند دراز بکشند، خم شوند و حتی به سرعت بدوند. متأسفانه دراز کشیدن باعث می‌شود بازیکنان در مقابل سایر دشمنانی که سریع حرکت می‌کنند آسیب پذیر باشند. با این حال، خم شدن بازیکنان را قادر می‌سازد تا با سرعت بیشتری حرکت کنند.

بازیکنان می‌توانند با جلو بردن فلش حرکت یا قفل کردن آن روی نقطه دویدن، به سرعت در نقشه حرکت کنند که البته کمی دقت نشانه‌گیری را کاهش می‌دهد. بازیکنان می‌توانند با خرید و انتخاب Perkهای مناسب، ویژگی‌های حرکتی خود را بهبود ببخشند. مثلا برای حرکت در حالت خمیده از Skulker استفاده کنند و یا با انتخاب پرک Light Weight سرعت خود را در دویدن افزایش دهند.

نکات Call of Duty mobile مولتی پلیر: مدام جای خود را تغییر دهید

بازی Call of Duty Mobile مسابقات مولتی پلیر خود را بهینه سازی کرده تا وقایع آن سریع اتفاق بیفتد و این نکته از تنظیمات کلی آن مشهود است. به عنوان مثال، دشمنان همیشه «فلش قرمز» بر روی لباس‌های خود دارند، به این معنی که مخفی شدن یا کمین در اطراف کمک چندانی نمی‌کند. علاوه بر این، پهپادها هنگام فعال شدن می‌توانند محل دشمنان را مشخص کنند. این نکات بدین معناست که افرادی که در گوشه و کنار نقشه مخفی شدند، بدون استفاده از Mini-Map نیز قابل شناسایی هستند که شما باید به عنوان راهنمای بازی کالاف دیوتی موبایل این قضیه را به خاطر بسپارید.

ترفند های Call of Duty Mobile مولتی پلیر: با همه Scorestreakها آشنا باشید

برخلاف سایر بازی‌های مولتی پلیر، کالاف دیوتی موبایل اسکور استریک‌های محبوب خود را به این بازی آورده است که از مهم‌ترین ترفندهای بازی Call of Duty Mobile محسوب می‌شود. مثل بازی‌های قبلی، بازیکنان با کشتن تعداد معینی از حریفان، اسکور استریک‌ها را برای خود آزاد می‌کنند؛ با این تفاوت که در این بازی، بازیکنان می‌توانند خودشان انتخاب کنند که چه اسکور استریک‌هایی داشته باشند. از بین اسکور استریک‌ها می‌توان به UAVs و Predator Missiles و Sentry Guns و ربات زرهی محبوب XS1 Goliath اشاره کرد.

همه این Scorestreakها چیز جدیدی در میدان جنگ ارائه داده و روند جنگ را تغییر می‌دهند. به این ترتیب، بازیکنان باید سعی کنند که Scorestreaks انتخابی متناسب با سبک بازی آن‌ها باشد و یاد بگیرند که چگونه آن‌ها را بسته بر اساس ترکیب تیم خود تنظیم کنند.

آموزش کالاف دیوتی موبایل مولتی پلیر: اسکور استریک ها شکست ناپذیر نیستند

آموزش بازی کالاف دیوتی موبایل / ترفند های Call of Duty Mobile

افرادی که با سری کالاف دیوتی آشنایی دارند می‌دانند که اسکور استریک‌هایی مثل UAV که محل اختفای دشمنان را روی نقشه مشخص می‌کند و یا Chopper که هلیکوپتری را بالای سرتان می‌فرستد چقدر پرکاربرد هستند. در کنار این‌ها، اسکور استریک‌های جدیدی نیز مانند Turret یا پهپاد به بازی اضافه شده که گاهی می‌توانند روی اعصاب باشند! با این‌حال، حتی این موارد نیز شکست ناپذیر نیستند و می‌توانید آن‌ها را از بین ببرید و این از نکات مهم کالاف دیوتی موبایل به شمار می‌رود.

همچنین بخوانید :

بازیکنانی که با VTOL و یا هلیکوپتر رو به رو می‌شوند، می‌توانند با استفاده از ضد هوایی و چند گلوله، این اسکور استریک‌ها را منهدم کنند. استفاده از سلاح‌هایی مانند LMG یا تیر و کمان بمبی (Sparrow) نیز می‌توانند به شما کمک زیادی بکنند. همچنین اگر خوش شانس باشید می‌توانید با استفاده از Predator Missile نیز هلیکوپتر یا حتی UAV را منهدم کنید.

ترفند های Call of Duty Mobile بتل رویال: آغاز کننده درگیری نباشید

از آنجا که بازیکنان می‌توانند منطقه فرود خود را بر روی نقشه انتخاب کنند، باید از فرود در منطقه پرجمعیت‌تری که می‌بینند خودداری کنند و این مورد از کلیدی‌ترین آموزش های کالاف دیوتی موبایل محسوب می‌شود. اگرچه در این مناطق گرفتن چند Kill تضمینی است، اما معمولاً بازیکنانی هستند که سریع‌تر از شما به جعبه‌های اسلحه و جلیقه ضدگلوله می‌رسند و در این مناطق زنده می‌مانند.

در عوض، بازیکنان باید سعی کنند در مناطق خالی با تعداد کمی بازیکن فرود بیایند. این استراتژی به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با احتیاط منابع را جمع آوری کرده و به آرامی سلاح و لوازم خود را بسازند تا اینکه در نهایت مجبور شوند با بازیکنان دیگر روبرو شوند. این کار نه تنها باعث افزایش رتبه کلی آنها می‌شود، بلکه ممکن است تا آخر بازی نیز زنده بمانند.

نکات Call of Duty mobile بتل رویال: قدرت کلاسی که انتخاب کردید را به حداکثر برسانید

در کالاف دیوتی موبایل بازیکنان می‌توانند در بخش بتل رویال کلاس‌های مختلفی را انتخاب کنند. این کلاس‌های تخصصی امتیازات و مهارت‌های ویژه‌ای را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهند که بازیکنان می‌توانند از آن‌ها برای پیشبرد مسابقه استفاده کنند. به عنوان مثال، کلاس Clown در مقابل زامبی‌ها کارایی خوبی دارد؛ بدین شکل که هم می‌تواند برای حمله به دشمن و بیرون آوردن آن‌ها از مخفی‌گاه، چند زامبی احضار کند و هم در صورتی که مورد حمله زامبی‌ها قرار گرفتید، می‌تواند با بمب پر سرو صدایی که می‌اندازید، حواس آن‌ها را به سمت دیگر پرت کند. در همین حال، کلاس Defender می‌تواند سدی ایجاد کند که هم هم‌تیمی‌هایتان می‌توانند پشت آن پناه بگیرند و هم با انفجار نارنجک Flashbang، همه دشمنان به مدت محدود کور شوند.

کلاس Mechanic می‌تواند دشمنان اطراف شما را به سرعت شناسایی کرده و لوازم الکترونیکی آن‌ها را مختل کند. کلاس Medic با کار گذاشتن کیت پزشکی می‌تواند در آن واحد چند نفر را درمان کند. همچنین کسی که کلاس Medic را انتخاب کند، زمان Revive کردن هم‌تیمی‌ها برای او کوتاه‌تر خواهد بود. کلاس Ninja نیز ضمن بی‌صدا کردن قدم‌هایتان به شما قلاب‌اندازی می‌دهد که به وسیله آن می‌توانید جای خود را به سرعت عوض کرده و بالای ساختمان‌ها بروید. کلاس Scout نیز دشمنان را روی نقشه نمایان می‌کند و با استفاده از Poltergeist می‌توانید برای 20-30 ثانیه نامرئی شوید. در بازی با استفاده از پایگاه‌های مخصوص که به آن Cheap Terminal گفته می‌شود، می‌توانید قدرت‌های بیشتری را به کلاس خود اضافه کنید.

ترفند های Call of Duty Mobile بتل رویال: هم تیمی های خود را احیا کنید

آموزش Call of Duty mobile

حالت Battle Royale با هم‌تیمی‌ها سرگرم‌کننده‌تر می‌شود؛ زیرا وجود هم‌تیمی انگیزه همکاری برای شکست دادن بازیکنان دیگر را بیشتر می‌کند. علاوه بر این، وقتی بازیکنان در یک مسابقه می‌میرند، هم‌تیمی‌های آن‌ها می‌توانند پلاک (Dog Tag) یار خود را اسکن کنند تا دوباره با چتر نجات وارد بازی شوند. به جای اینکه با بی‌توجهی به هم‌تیمی خود اجازه دهید که از بازی خارج شود، باید به طور فعال سعی کنید تا هم‌تیمی‌های خود را برای پشتیبانی بیشتر احیا کنید.

به هر حال، یک تیم چهار نفره، حالت 100 نفره Battle Royale را به بازی 4 در مقابل 96 تبدیل می‌کند. از نظر شانس، احتمال برنده شدن 4 در مقابل 96 در مقایسه با 1 در مقابل 96 با سه هم تیمی که مرده‌اند، بیشتر است.

آموزش کالاف دیوتی موبایل بتل رویال: پلاک (Dog Tag) دشمن را تنها بگذارید

وقتی یکی از بازیکنان تیم 4 نفره حریف را حذف می‌کنید، حواستان باشد که منطقه را سریع ترک نکنید. به احتمال زیاد هم‌تیمی‌های او برای برداشتن پلاک و احیا کردن یار خود به سراغ جعبه او خواهند آمد. مخفی شدن و کمین کردن در چنین شرایطی می‌تواند سه Kill آسان را برایتان به ارمغان بیاورد و این قضیه از بهترین تکنیک های کالاف دیوتی موبایل است. بدین ترتیب، احیا کردن تبدیل به مکانیزم کاملاً جدیدی در Battle Royale می‌شود. گرچه احیای یک هم تیمی مفید است، اما دوستان باید به این نکته نیز توجه کنند که موقعیت آنها در برابر دشمن تا چه حد آسیب پذیر خواهد بود.

ترفند های Call of Duty Mobile بتل رویال: حواستان به تعداد تیرهای باقیمانده باشد

درحالی که شرکت در درگیری‌ها با استفاده از کلاس‌های جذاب و اسلحه‌های متنوع می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، به یاد داشته باشید که تیرهای شما نیز می‌توانند تمام شوند و همین قضیه ممکن است موقعیت برد را به باخت حتمی تبدیل کند. برای جلوگیری از این اتفاق، بازیکن باید همواره حواسش به تعداد تیرهای اسلحه باشد و از روی زمین به اندازه کافی مهمات بردارد. بهتر است قبل از شروع بازی اسلحه مورد نظر خود را در ذهن قرار داده و تیرهای مخصوص آن را از روی زمین جمع آوری کنید تا اگر از همان ابتدا اسلحه خود را پیدا نکردید، بعدا که با آن رو به رو شدید مشکلی در زمینه مهمات نداشته باشید.

سخن پایانی

نکات Call of Duty mobile

بطور کلی در این مطلب به ارائه توضیحات Call of Duty Mobile پرداختیم تا با بررسی نکات مهم بازی کالاف دیوتی موبایل به شما در حرفه‌ای شدن در این بازی کمک کنیم. از سوالات پرتکرار مخاطبان این بازی می‌توان به «چگونه در کالاف دیوتی موبایل اسکین بگیریم» اشاره کرد. گرفتن اسکین در این بازی به دو شکل ممکن است: رایگان و پولی. اسکین‌های رایگان با باز کردن جعبه‌هایی که روزانه به شما داده می‌شود امکان پذیر است. روش پولی آن نیز از طریق خرید بتل پس و رسیدن به تایر 50 امکان پذیر خواهد بود که طی این روند، بازی به شما اسکین‌های پرمیوم خواهد داد.

در رابطه با پاسخ به سوال «چگونه وارد بازی Call of Duty Mobile شویم» نیز باید بگوییم که پس از دانلود و نصب بازی از طریق گوگل پلی، کافی است یک اکانت اکتیویژن از طریق خود بازی بسازید. با این کار تمامی اطلاعاتتان در ایمیل ذخیره خواهد شد. سپس با هر گوشی دیگری می‌توانید وارد اکانت خود شوید و بازی را با همان Level ادامه دهید. نظر شما در مورد ترفند های Call of Duty Mobile که در این مقاله معرفی کردیم چیست؟ آیا برایتان کاربردی بودند؟ شما نیز می‌توانید رازها و نکاتی که درمورد بازی کالاف دیوتی موبایل بلد هستید را با ما در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
امیر محمد
.
25 فروردین 1400، 12:41
پاسخ
0
5
مطلب عالی بود پیشنهاد میکنم در این سایت هم حساب کاربری بسازید
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402