با این بازی های فکری برای آیفون و آیپد ذهن خود را به چالش بکشید

بهترین بازی فکری ایفون / بازی های فکری برای آیفون
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بهترین بازی های فکری رایگان برای ایفون و آیپد، عناوینی هستند که پس از نصب روی آیفون خود می‌توانید با کمک آن‌ها پازل‌ها و بازی‌های فکر مختلف را تجربه کنید. همچنین می‌توانید مهارت‌های ذهنی خودتان را با مرور زمان همچنان حفظ کرده و حتی با تمرینات کافی آن‌ها را ارتقا دهید.

با توجه به مدت زمان طولانی که اکثر ما این روزها به یک صفحه نمایش خیره می‌شویم، ممکن است احساس کنیم به اندازه کافی به مغزمان استراحت نمی‌دهیم و در نتیجه به راحتی خسته و فرسوده می‌شویم. یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان از طریق آن ذهنمان را همیشه فعال و سرحال نگه داشت بازیهای فکری برای آیفون هستند. لیست بهترین بازی های فکری آیفون توان ارائه گزینه های چالش برانگیز بسیاری را داشته که نباید از کنار آنها ساده عبور کرد.

فهرست مطالب

بهترین بازی فکری برای ایفون

همچنین بدنیست بدانید که در میان بازی های فکری رایگان برای ایفون یکسری از موارد برای اندروید نیز عرضه شده اند که به نسبت پلتفرم خود میتوانید از آنها استفاده کنید. لیست بازیهای فکری اپل که در ادامه برای شما قرار گرفته اند بطور کاملا اختصاصی توسط پلازا تهیه شده است که در این زمینه با ارسال نظرات خود میتوانید روحیه کاری پلازا جهت ارائه مطالب این چنینی را افزایش دهید. پیشتر به بهترین بازی‌های فکری برای اندروید پرداخته بودیم، اما این بار بازی‌های مخصوص iOS را معرفی می‌کنیم. با وجود اینکه بیشتر این بازی‌ها در هردو سیستم‌عامل وجود دارند، اما در iOS چند بازی اضافی هم وجود دارد که برای اندروید منتشر نشده است.

1. الویت (Elevate) | بازی های فکری رایگان برای ایفون

بازی فکری آیفون رایگان - الویت (Elevate)

الویت از بازی های جدید فکری برای آیفون است اما با این وجود توانسته طی مدت کوتاهی نظر مثبت کاربران را به خود جلب و به یکی بهترین بازی های فکری تبدیل شود. پس از دانلود و نصب برنامه، شما بیش از 35 بازی فکری مختلف در اختیار دارید. در میان بهترین بازی های ایفون برای بزرگسالان این بازی گزینه خوبی برای سرگرمی بوده است که با استفاده از ویژگی های بالای آن میتوانید به چالش های خوب و کاملا سرگرم کننده ای دسترسی داشته باشید که سبب تقویت ذهن شما خواهد شد.

برنامه در 5 زمینه مختلف میزان پیشرفت شما را مورد سنجش قرار و علاوه بر این یک گزارش کلی هم در اختیار شما قرار می‌دهد. به این صورت هم می‌توانید از روند پیشرفت خود در زمینه‌های مختلف مطلع شوید و هم ببینید از ابتدا در تمامی زمینه‌ها چقدر پیشرفت داشتید. باما در ادامه مقاله بازی های فکری رایگان برای ایفون همراه باشید.

دانلود بازی فکری Elevate برای آیفون

2. لوموسیتی (Lumosity) | بهترین بازی فکری ایفون

دومین عنوانی که در فهرست بهترین بازی های فکری رایگان برای آیفون معرفی می‌کنیم، لوموسیتی است. برنامه‌ای که چندین سال است در دسته بازی‌های فکری اپ‌استور حضور دارد و جزو محبوب‌ترین برنامه‌های فروشگاه اپل است. این برنامه درست مثل سایر برنامه‌های مخصوص تمرینات ذهنی، هر روز چند بازی با موضوعات مختلف به شما ارائه می‌کند و پیشرفت و عملکرد شما در این بازی‌ها را هم زیرنظر می‌گیرد و بعد از گذشت مدتی، گزارشی از اینکه چگونه در بازی‌ها عمل کردید برایتان ارسال می‌کند.

لوموسیتی با اینکه یک بازی کم شناخته در میان بهترین بازی های آیفون بوده ولی بازهم گزینه مناسبی برای سرگرمی است که در این زمینه شرکت سازنده با بکارگیری مزایای درگیر کننده در طول مراحل توانسته ساختارهای بسیار خوبی را بهع ارمغان بیاورد که همین امر سبب حضور بازی در لیست بهترین بازی های فکری آیفون شده است.

اگر بدنبال یک بازي فكري براي ايفون هستید که بتواند چالش های بسیاری را در اختیار شما قرار دهد پیشنهاد میشود از بازی لوموسیتی استفاده کنید که این گیم به نسبت سایر بازی های مشابه از عملکرد و سطح بالاتری برخوردار بوده که در این خصوص میتوانید برای دقایق طولانی در بازی حضور داشته باشید و سرگرم مراحل آن شوید. در ادامه میتوانید به لینک دانلود این بازی برای ای او اس دسترسی داشته باشید.

دانلود بازی فکری Lumosity برای آیفون

3. پیک (Peak) | بازی های فکری رایگان برای ایفون

بهترین بازی فکری ایفون - پیک (Peak)

پیک از نظر رابط کاربری و نحوه چینش و ارائه بازی‌ها و وظایف مختلف به طوری که خیلی برای کاربر گیج‌کننده نباشد حرف اول را می‌زند. علاوه بر این، خیلی از بازی‌هایی که در اختیار شما قرار می‌دهد هم نسبت به سایر برنامه‌های فکری، بیشتر شبیه به بازی‌های عادی هستند و به همین دلیل هم می‌توانید آن‌ها را جایگزین دیگر بازی‌ها کنید و هم هنگام انجامشان احساس نکنید در حال انجام تکالیف مدرسه هستید.

شاید در نگاه اول بازی پیک نتواند نظر شما را به خودش جذب کند ولی باید بدانید که این بازی به لیست مورد علاقه افراد بسیاری توانسته نفوذ کند که ساختارهای پیچیده آن میتواند ذهن هرگیمری را به چالش بکشد. در سمت دیگر باید بدانید بازی پیک با بهرهمندی از سیستم های نوین میتواند ساختارهای اولیه خوبی را در اختیار شما قرار دهد.

پیک بیش از 45 بازی مختلف در 6 دسته‌بندی دارد که برای دسترسی به همه آن‌ها باید یک اشتراک تهیه کنید اما تعداد زیادی از بازی‌ها هم به شکل رایگان در دسترس شما قرار می‌گیرند. به نسبت گیم های دیگر برای آی او اس سبک فکری شاید از محبوبیت بالایی برخوردار نباشد اما بدنیست بدانید که در این زمینه برترین بازی های چالشی آیفون میتواند گزینه خوبی برای سرگرمی باشد که با استفاده از آنها میتوانید به موارد بسیاری برای تقویت ذهن خود دسترسی داشته باشید. از سمت دیگر این سبک با وجود چالش های متنوعی که دارا است میتواند برای تقویت ذهن کودکان نیز مناسب باشد که در این زمینه بازی های مختلفی برای شما معرفی شده اند.

دانلود بازی فکری Peak برای گوشی آیفون

4. سودوکو.کام (Sudoku.com) | بهترین بازی فکری سودوکو برای ایفون

بازی های فکری برای آیفون - سودوکو.کام (Sudoku.com)

برای تمرین دادن ذهنتان حتما نیازی به بازی های فکری پر زرق و برق با گرافیک رنگارنگ در ای او اس ندارید و می‌توانید از تعداد بی‌شمار برنامه سودوکو که در اپ‌استور است، استفاده کنید چرا که سودوکو همچنان محبوبیت خودش را حفظ کرده است. Sudoku.com نیز یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های سودوکو در اپ‌استور است که هزاران پازل مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بازی همچنین به شکل روزانه برای شما چالش‌های جدید ارسال می‌کند و هر زمان هم که نتوانستید یک پازل را حل کنید شما را راهنمایی می‌کند.

همانطور که میدانید بازی های سبک پازلی مخصوص آیفون از طراحی خوبی برخوردار هستند که در این لیست به گزینه های خوبی اشاره شده است که نباید از کنار آنها ساده عبور کرد. بطور کلی بازی هایس که با ذهن در ارتباط هستند از ویژگی های اکشن و ماجراجویی برخوردار نبوده اما با ارایه چالش های متنوع و پازلی می‌توانند ذهن کاربر را به صورت مستقیم درگیر مواردی کنند که مدنظرشان است.

اگر بدنبال بهترین بازی فکری ایفون هستید باما در ادامه این لیست همراه باشید که به بازی های خوبی در این خصوص اشاره شده است. با استفاده از بازی های این لیست میتوانید برای ساعات طولانی در بازی حضور داشته باشید و سرگرم مراحلی شوید که برای شما در نظر گرفته شده است. با این اوصاف و طبق بررسی های پلازا گزینه های خوبی در این خصوص برای شما معرفی شده است که به صورت مستقیم میتوانید آنها را برای گوشی آیفون خود دریافت کنید. پیشنهاد میشود در ادامه این مقاله باما همراه باشید که به بازیهای بیشتری در این زمینه اشاره شده است.

دانلود بازی فکری Sudoku.com برای آیفون

5. بلک‌باکس (Blackbox) | بازیهای فکری اپل

بازی فکری آیفون رایگان - بلک‌باکس (Blackbox)

اگر گرافیک برایتان مهم است و دنبال بهترین بازیهای فکری آیپد و آیفون هستید، می‌توانید بلک‌باکس را درنظر داشته باشید. بازی که توانست جایزه بهترین طراحی برای یک اپلیکیشن را از اپل به خاطر گیم‌پلی و طراحی مینیمال منحصر به فرد خود دریافت کند. این بازی پازل‌های پیچیده و متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد که برای حل کردنشان واقعا باید فکر کنید.

در میان بازیهای پازلی فکری آیفون که از توضیحات آنها خوشتان آمد میتوانید به صورت مستقیم آنها را از سایت اپل دریافت کنید. این لیست از بازی با زحمات بسیاری تهیه شده است که پیشنهاد میشود نظر خود را در مورد این مقاله باما در میان بگذارید و اگر بازی خوب دیگری مد نظرتان است که در این لیست حضور ندارد میتوانید آنرا در بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا سایر کاربران نیز امکان استفاده از آن را داشته باشند.

این بازی فکری برای ایفون رایگان که برای شما قرار گرفته است از جریان متفاوتی برخوردار است که در این زمینه میتوانید با گیم پلی جدیدی همراه باشید که با توجه به چالش های آن میتوان گفت که یکی از قدرتمند ترین بازی های این لیست همین گزینه بوده است که از وسعت خوبی برخوردار است. بازی بلک باکس یکی دیگر از گزینه های نواورانه در لیست بهترین بازی های فکری برای آیفون بوده که در اپ استور توانسته امتیاز بالایی را از سوی کاربران کسب کند زیرا در بخش گیم پلی توانسته چالش های پیچیده دشورای را در اختیار کاربران قرار دهد.

بازی در حال حاضر بیش از 78 پازل مختلف دارد و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند. هریک از مراحل موجود توان ارائه پیچیدگی های خاصی را دارند که از این طریق میتوانید به گیم پلی خوبی دسترسی داشته باشید.

دانلود بازی فکری Blackbox برای آیفون

6. ایمپالس (Impulse) | بازیهای فکری اپل

بازی های فکری آیپد - ایمپالس (Impulse)

یکی دیگر از بهترین بازی های فکری ایفون، ایمپالس است که ویژگی‌هایی مشابه با الویت و پیک دارد. این بازی اما بیشتر بر چالش‌هایی که حافظه شما را مورد سنجش قرار می‌دهند و همچنین قدرت حل مسئله شما را آزمایش می‌کنند تمرکز دارد. البته بازی‌های آن فقط به این دسته‌ها محدود نیست و بازی‌هایی برای بهبود تمرکز، ریاضیات و خلاقیت شما هم دارد. شکل و شمایل های متنوعی در طول مراحل بازی وجود داشته است که همین امر سبب خواهد شد تا بتوانید با یکی از بهترین بازی های فکری ایفون سروکار داشته باشید. در ادامه با دیگر مزایای بازی آشنا خواهید شد.

این برنامه رایگان است اما برای دسترسی به تمام پازل‌ها و قابلیت‌هایی مثل گزارش پیشرفت باید هزینه اشتراک پرداخت کنید. در این زمینه بازی های ایرانی توانسته اند به محبوبیت خوبی دست پیدا کنند که در این زمینه میتوانید با موارد بسیاری همراه شپید. اگر بدنبال یک بازی فکری ایرانی برای ایفون هستید باید بدانید که در این زمینه بازی های بسیاری وجود نداشته اما موارد اندکی هم که حضور دارند از لحاظ طراحی و گیم پلی در سطح خوبی قرار دارند که با استفاده از چالش آنها میتوانید برای ساعات طولانی در بازی حضور داشته باشید و سرگرم آن شوید. بازم به ذکر است بدانید که در ادامه بازی های بیشتری برای شما قرار گرفته است که به صورت رایگان میتوانید از آنها استفاده کنید.

دانلود بازی فکری Impulse برای آیفون

7. GEIST | بازیهای فکری اپل

بهترین بازی فکری ایفون - GEIST

GEIST ترکیبی از بازی های فکری و اپلیکیشن‌های مدیتیشن است و برای آیفون عرضه شده است. به کمک این برنامه می‌توانید ذهنتان را آرام و متمرکز نگه‌دارید. داخل خود بازی چندین مینی‌گیم با موضوعاتی مثل بهبود قدرت تمرکز یا کاهش استرس وجود دارد.

GEIST هم مانند اکثر بازی‌های این فهرست، روند پیشرفت شما را زیرنظر گرفته و در انتها به شما گزارش می‌دهد. دانلود و نصب برنامه رایگان است اما نسخه پولی، تمرینات شخصی‌سازی شده برای شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. این بازی پازلی ایفون همانطور که در توضیحات فوق به آن اشاره شده است از سطح خوبی برخوردار بوده که در این زمینه میتوانید به چالش های متنوعی دسترسی داشته باشید. تمامی مراحل بازی از سواری سطوح برخوردار هستند که این مورد سبب خواهد شد تا بتوانید برای دقایق طولانی در بازی حضور داشته باشید. این بازی در میان بهترین بازی های فکری اپل گزینه خوبی برای سرگرمی بوده است که پیشنهاد میشود نظر خود را در مورد این لیست باما در میان بگذارید.

دانلود بازی فکری GEIST برای آیفون

8. Tricky Test 2 | بازیهای فکری اپل

بازی های فکری برای آیفون - Tricky Test 2

اگر به سوالات انحرافی علاقه دارید بازی فکری رایگان Tricky Test 2 برای آیفون یکی از برنامه‌هایی است که حتما باید داشته باشید. این برنامه بیش از 100 مرحله مختلف دارد که در تمام آن‌ها باید معماهای مختلف و گاها انحرافی را حل کنید تا به مرحله بعدی بروید. با هر اشتباه 1 عمر از دست می‌دهید و زمانی که تمام عمرهایتان را هدر دادید به 3 مرحله عقب‌تر می‌روید و باید دوباره شروع کنید.

البته فکر نکنید این مراحل آسان هستند. مثلا در یکی از مراحل باید کاری کنید که یک مجسمه بزرگ دست از گریه کردن بردارد. برای عبور از این مرحله فقط کافی است گوشی را برعکس کنید. یا مثلا در تصویر بالا، به نظر شما کدام یک از خرس‌ها گوش ندارد؟

9. Left vs Right | بازیهای فکری اپل

بازی فکری آیفون رایگان - Left vs Right

Left vs Right یکی دیگر از بازی های فکری آیپد و آیفون است که پازل‌های متنوع و مختلفی را ارائه می‌کند. پازل‌ها در این برنامه در 6 دسته‌بندی دقت، آگاهی، صبر، منطق، تطبیق و عکس‌العمل قرار گرفتند. هرکدام از این دسته‌بندی‌ها مجموعا شامل 50 بازی مختلف می‌شوند.

بازی رایگان است اما اگر اشتراک خریداری نکنید، هر روز می‌توانید به حداکثر 3 دسته‌بندی دسترسی داشته باشید. این بازی فکری برای ایفون گزینه خوبی برای سرگرمی است که نباید از کنار آن ساده عبور کرد.

دانلود بازی فکری Left vs Right برای گوشی آیفون

10. Brain Wars | بهترین بازی فکری آنلاین ایفون | بازیهای فکری اپل

بازی های فکری آیپد - Brain Wars

اگر دنبال بازی فکری آنلاین ایفون هستید Brain Wars بهترین انتخاب است. در این بازی می‌توانید با سایر کاربران از نقاط مختلف دنیا رقابت کنید و اگر بتوانید امتیاز بالاتری کسب کنید برنده خواهید شد. علاوه بر این می‌توانید دوستانتان را هم به فهرست دوستان خود در برنامه اضافه کرده و به صورت آنلاین با آن‌ها رقابت کنید.

بازی بیش از 30 تمرین ذهنی مختلف دارد که می‌توانید به شکل آنلاین و یا آفلاین آن‌ها را تجربه کنید. هرچقدر تعداد بازی‌های بیشتری را ببرید، رتبه جهانی شما در بین تمام کاربران برنامه هم بهبود پیدا می‌کند و می‌توانید با افراد حرفه‌ای‌تری بازی کنید. شکل و شمایل بازی نشان میدهد که قرار است با یکسری چالش های هندسی و مرتبط با ریاضی سروکار داشته باشید.

دانلود بازی فکری Brain Wars برای گوشی آیفون

سخن پایانی

بهترین بازی های فکری ایفون و آیپد با پازل‌ها و مراحل مختلفی که دارند هم برای کودکان و هم بزرگسالان مناسب هستند و می‌توانند علاوه بر سرگرمی، تمرین خوبی هم برای شما و مهارت‌های ذهنی مختلفی مثل قدرت تمرکز و حل مسئله باشند. از نظر شما کدام یک از این بازی های فکری برای آیفون، بهترین انتخاب هستند؟ تاحد ممکن در لیست بهترین بازی فکری برای ایفون سعی نمودیم به مواردی اشاره داشته باشیم که شما عزیزان را در پایان بتوانیم با بازی های خوبی مواجه کنیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402