نقد و بررسی بازی جنگ ربات ها (War Robots) | راهنمایی ها و ترفندها

بازی war robots
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله به بررسی بازی war robots می پردازیم. در این نقد و بررسی بازی جنگ ربات ها با ما همراه باشید تا بیشتر با مشخصات و قابلیت‌های این بازی آشنا شده و داستان بازی نبرد رباتها را بدانید.

بازی اکشن جنگ رباتها ، پروژه پرچمدار کمپانی Pixonic، کمپانی توسعه دهنده و سازنده بازی‌های ویدیویی روسی است. در حالی که بازی war robots به هفتمین سالگرد ساخت خود می‌رسد، همچنان درحال بدست‌ آوردن بازیکنان جدید است و از برترین بازی‌های تاکتیکی و سبک شوتر موبایلی دنیا محسوب می‌شود. این بازی درحالی از 5 بازی برتر موبایل در سبک تیراندازی محسوب می‌شود که در کنار بازی‌هایی همچون کال آف دوتی، فورتنایت و PUBG قرار گرفته است. در ادامه این مطلب به نقد و بررسی بازی نبرد ربات ها، گیم پلی، تریلر بازی و ویژگی‌های بازی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بازی war robots

فهرست مطالب

خلاصه داستان بازی war robots

داستان بازی جنگ ربات ها با کاتاکلیسم آغاز می‌شود که بیشتر قسمت‌های زمین را در پایان قرن 21 غیر قابل سکونت کرده است. خوشبختانه، پنج شرکت بزرگ نقشه‌هایی برای نجات بشریت دارند و هرکدام دیدگاه خود را از طریقه اتفاق افتادن آن دارند. داستان عالی در ارتباط با دیگر بخش ها میتواند فرصت تازه ای به شما بدهد که برای زمان طولانی سرگرم شوید.

در نهایت، نجات یافتگان کاتاکلیسم سیاره را به مقصد نزدیکترین سیاره قابل فرود ترک می‌کنند. یعنی مریخ! هر کدام از این هیئت‌های اعزامی به مریخ روش خود را برای رویارویی با شرایط سخت مریخ دارند. که سبب تشکیل پنج شکل –اگرچه هنوز انسان- اما کاملا متفاوت  از تمدن شده‌است.

دهه‌ها گذشته و حالا سال 2142 است. اگرچه در مریخ زمان آرامش صلح و است. اما خانه قدیمی انسان صحنه نبردی برای جایزه بگیرها و مزدورهاست. آنها از ربات‌های جنگی هم برای جنگیدن و هم برای زنده ماندن در شرایط کنونی زمین استفاده می‌کنند. زمین با انبوه منابع و مصنوعات متروکه و بدون مالکش دوباره توجه تمدن‌های مریخی را به خود جلب می‌کند.

بازی جنگ ربات ها - storyline

تریلر بازی نبرد رباتها

در قسمت پایین می‌توانید تریلر بازی جنگ ربات ها را مشاهده کنید:

گیم پلی بازی war robots

بازی war robots یک بازی سبک شوتر سوم شخص به صورت 6v6 (تیم‌های 6 نفره در مقابل هم) و PvP (بازیکن در مقابل بازیکن) است. صحبت از این بازی، صحبت از ده‌ها ربات جنگی قدرتمند و عظیم الجثه، هزاران سلاح مختلف و نبردهای هیجان انگیز میان گروه‌ها است که تنها روی کف دست شما و در گوشی موبایل شما قابل اجرا است.

در بازی نبرد رباتها شما باید هر لحظه آماده حمله‌های غافلگیرانه، مانوورهای تاکتیکی پیچیده و همه حیله‌هایی که رغیبان شما برایتان در آستین دارند باشید. در میانه این نبرد شما باید ربات‌های دشمن را نابود کنید و سلاح‌هایتان را برای افزایش قدرت و استقامت و سرعت و دوام ربات جنگیتان  ارتقا دهید. خودتان را در هریک از نقشه‌ها ثابت کنید و از استراتژی‌ها و تاکتیک‌های مختلف برای سرافراز و پیروز بیرون آمدن از هر یک از نبردها استفاده کنید.

ویژگی‌های این بازی:

 • تاکتیک‌های 6v6 و PvP
 • 45 ربات جنگی با قدرت‌های مختلف
 • بیش از 50 نوع سلاح شامل: موشک‌های بالستیک و تفنگ‌های انرژی و پلاسما
 • 12 نقشه برای نبرد
 • تنوعی از ترکیب ربات‌ها و سلاح‌ها: ماشین جنگی سبک مبارزه خودتان را بسازید و به روش خودتان مبارزه کنید!
 • گروه خودتان را بسازید و آن را برای رسیدن به پیروزی رهبری کنید
 • به نبردهای حماسی تن به تن با بازیکن‌هایی از سرتاسر دنیا ملحق شوید
 • ماموریت‌های نظامی را به انجام برسانید تا امتیاز کسب کنید و عنوان بهترین رهبر را کسب کنید.

بازی نبرد رباتها - gameplay

هیرو های بازی war robots

از ربات‌های سریع و چابک و سبک گرفته تا قدرت‌های سهمگین ربات‌های عظیم الجثه، تعداد زیادی ربات از انواع مختلف در این بازی وجود دارد. در حال حاضر بازی war robots در مجموع دارای 71 ربات است که شما می‌توانید از میان آنها مورد دلخواهتان را انتخاب کنید.

از آنجایی که انتخاب بهترین ربات مطابق با استایل بازی هر بازیکن ممکن است برای بازیکنان سخت باشد، لیست زیر را به عنوان راهنمای بازی war robots در انتخاب ربات در نظر داشته باشید:

Gepard

باید بگوییم که به طور کلی اکثر ربات‌های این بازی برای نیازهای بازیکن کافی هستند. اما بعضی ربات‌ها در یک یا چند جنبه برتری‌هایی دارند.

Gepard دومین سریعترین ربات بازی نبرد رباتها است که سرعتی به اندازه 58 km/h دارد. این سرعت به قدری است که بقیه ربات‌های سریع هم کند به نظر می‌رسند. البته سرعت تنها جنبه برتری این ربات است و در بقیه جنبه‌ها کاملا متوسط محسوب می‌شود.

Jesse

برتری‌های این ربات هم همانند ربات قبلی است. این ربات سریع و خشمگین است. اما مانند ربات قبلی آنچنان دوامی ندارد.

Pursuer

این ربات هم مانند دو ربات پیشین ربات سریعی است (سرعت 50 km/h) اما دوام بالاتر و همچنین فایر پاور دارد. او به خوبی می‌تواند در پشت خط دشمنان حاضر شده، آنها را با سلاحهایش نابود کند و سریعا از دیدرس خارج شود.

Phantom

این ربات توانایی به خصوصی به نام بلینک دارد که می‌تواند سرعت را تا 50% افزایش دهد و از میزان ضربات وارد شده از سوی دشمنان بکاهد. همچنین ضربات این ربات از امتیازات بالایی برخوردار است و انتخاب خوبی برای بدست آوردن امتیاز در یک نبرد بدون افتادن به دام آتش دشمن باشد.

Rhino

تا اینجا ربات‌هایی که گفتیم جزو سبک وزن‌ها بودند. درست است که ربات‌های سبک مزایای خودشان را دارند، اما ربات‌های سنگین عملکرد بسیار خوبی دارند. Rhino دوام بالاتری دارد. همچنین فایرپاور قدرتمندتری هم دارد. بعلاوه اینها، توانایی به خصوصی دارد که یک سپر فیزیکی را فعال می‌کند و سرعت ربات را بالاتر می‌برد و ربات را دیوانه‌وار در مسیر به جنبش می‌اندازد.

Leech

این ربات می‌تواند نحوه مدیریت سلامت ربات‌ها را تغییر دهد. با فعال کردن توانایی Repulse در این ربات، لیچ 90% از آسیب‌های وارده را می‌کاهد و 35% این آسیب‌ها را به حریف مرتبط وارد می‌کند.

Ao Jun

در بازی نبرد رباتها به طور کلی سه مدل استراتژی وجود دارد:

مدافع: از دور می‌جنگد.

تانک‌ها: در خط مقدم می‌جنگند.

کمین گر: سرعت را بهبود می‌بخشد تا دشمنان به عقب رانده شوند.

این ربات نمونه واقعی یک کمین گر است. اگرچه این ربات در وزن متوسط محسوب می‌شود، اما خیلی از قابلیت‌های ربات‌های سنگین را داراست. این ربات می‌تواند سرعت یک ربات متوسط را تا 33 km/h افزایش دهد و در همین زمان دو اسلحه سنگین آن را برای آسیب خروجی بیشتر بهبود بخشد. همین توانایی از این ربات وسیله خوبی برای حمله به خط دشمنان می‌سازد.

Ares

مانند خدای جنگ که این ربات بر اساس آن است، آرس خرابی‌های فراوانی را به میدان نبرد می‌آورد. البته بیشتر این خرابی توسط حریفان وارد می‌شود.

آرس توانایی جذب کردن حملات با سپر انرژی خود را دارد که قدرت فایرپاور 4 اسلحه انرژی درونی آن را افزایش می‌دهد.

Nightingale

در اکثر بازی‌ها، توانایی شفا بخشی بخش بزرگی از بازی است. از آنجایی که این بخش در بازی جنگ ربات ها بسیار کوچک است، نایتینگیل ثابت می‌کند که شفا بخشی تفاوت بزرگی در برد یک نبرد ایجاد می‌کند. این ربات می‌تواند هم‌تیمی‌های اطراف خودش را شفا دهد، همچنین توانایی دیگر این ربات قابلیت پرواز برای بازه کوتاهی از زمان است.

Scorpion

در میان تمامی ربات‌های این بازی، اسکورپیون به عنوان یکی از محبوب ترین ربات‌های بازی نبرد رباتها شناخته می‌شود. قابلیت مهم این ربات، تلپورت شدن فوری به پشت حریفان و وارد کردن ضربان سهمگین به‌ آنهاست. سپس می‌تواند با استفاده از قابلیت خود به مکان اولیه‌اش بازگردد.

Typhon

تایفون به عنوان پایان دهنده بازی شناخته می‌شود. این ربات سه اسلحه انرژی دارد که توانایی حریف را غیرفعال می‌کنند، حرکت آنها را متوقف می‌کنند و از میزان آسیب‌های وارده آنها می‌کاهد. حتی اگر همه این قابلیت‌های تایفون سبب از بین رفتن حریف نشود، آنرا هدف خوبی برای هم تیمی‌های او میکند.

Invader

این ربات، از ربات‌های جذاب کلاس سنگین این بازی است. این ربات قابلیت پرش را دارد که به آن قابلیت جا به جا پذیری سریعی به عنوان یک ربات سنگین می‌دهد. این ربات با داشتن دوام بالا و سرعت برای کسانی که سبک بازی سریعی دارند و به دوام بالا اهمیت می‌دهند مناسب است.

Falcon

در بین ربات‌ها، فالکون یک تانک ضروری برای هر نبرد است. با داشتن سه سلاح سنگین، این ربات قادر به ایجاد خرابی‌های سنگینی است. علاوه بر اینها، قابلیت Fangs Out این ربات، از قابلیت ضدضربه ربات به طور موقت می‌کاهد و به شدت اسیب‌ها و سرعت آن می‌افزاید.

Behemoth

این ربات بیشترین دوام را در بین ربات‌های این بازی دارد. بدون شک بزرگترین نیرو برای اینکه در نبردها به حساب آورده شوید، همین ربات است. در میان ربات‌های این بازی، این ربات همچنین قوی ترین فایر پاور را دارد. این ربات می‌تواند بهترین ربات در بازی war robots باشد.

ترفندهای بازی war robots

تعداد بالای ربات‌ها، سلاح‌ها و قابلیت‌ها و توانایی‌های هریک از آنها می‌تواند برای بازیکنان تازه کمی گیج کننده باشد. ترفند‌هایی که در زیر گفته می‌شود، احتمالا بتواند به شما برای شروع بازی و موفقیت در نبردها بخصوص نبردهای یک به یک کمک کند.

با ربات Destrier شروع کنید

در آغاز بازی به هر بازیکن تعدادی ربات پیشنهاد داده می‌شود. برای تازه کاران بهترین انتخاب دستریر است. با این ربات بازی را شروع کنید و سعی کنید به فضای بازی عادت کنید. دستریر یک ربات همه فن حریف و انتخابی عالی برای تازه کارانی است که می‌خواهند با بازی آشنا شوند.

بازی نبرد رباتها - Destrier

تا جای ممکن طلاها را حفظ کنید

آپگرید کردن تجهیزات در ابتدای بازی هنگامی که بازیکن احساس می‌کند با فضای بازی آشنا شده بسیار وسوسه کننده است. اما اگر در ابتدای بازی هزینه زیادی صرف ربات‌ها و سلاح‌هایی نکنید، پیشرفت شما سریعتر اتفاق می‌افتد.

در نتیجه در اوایل بازی سعی کنید تا حد ممکن طلاها را ذخیره کنید و ببینید ترکیبات مختلف انواع ربات‌ها و اسلحه‌ها چطور کار می‌کنند.

بازی war robots - فضای درون بازی

بیش از حد برای قوی تری شدن به خودتان فشار نیاورید

بهترین استراتژی در مقابل حریفان با تجربه‌تر، تا حد ممکن ایمن بازی کردن است. بهتر است در اولین بازی‌هایتان پشت بقیه بمانید و ببینید بقیه چه کار می‌کنند. سعی کنید حریفان جدا افتاده از گروه رقیب را از بین ببرید و از کشمکش‌ها دوری کنید.

بازی جنگ ربات ها - ‌Battle

ربات‌های ابتدای بازی را بیش از مرحله 2 آپگرید نکنید!

ربات‌ها قابلیت آپگرید شدن و ارتقا یافتن دارند و به این روش قویتر و توانمندتر می‌شوند. آپگرید کردن ربات‌های ابتدایی بازی به طور مکرر و ادامه دادن با این ربات‌ها به جای پرداختن به انواع ربات‌های بیشتر می‌تواند وسوسه کننده باشد اما کار درستی نیست!

این ربات‌های ابتدایی به سرعت بلا استفاده می‌شوند و از آنجایی که بعدا دوست دارید با ربات‌های قوی‌تری کار کنید، مصرف کردن طلاها برای آپگرید کردن این ربات‌ها کار استباهی است.

بازی نبرد رباتها - robots

از سلاح‌های با Fire Rate بالاتری استفاده کنید.

در این بازی انواعی از سلاح‌ها در دسترس شماست. این سلاح‌ها در fire rate با هم تفاوت دارند. البته جذابیت بازی به امتحان کردن هرکدام از آنهاست اما به خاطر داشته باشید که سلاح‌های با Fire Rate بالاتر بهترند. اگر بخواهید هر 10 یا 20 ثانیه یکبار شلیک کنید، امتیاز خیلی کمی خواهید گرفت. آنهم وقتی سلاح‌های حریفان شما قادر به شلیک در هر ثانیه هستند.

بازی نبرد رباتها - PvP battle

استایل بازی خودتان را داشته باشید

تا مرحله 20 بازی، هر بازیکن باید روش به خصوص خود برای بازی و استایل منحصر به فرد خودش را پیدا کند. جنگنده، تکه تکه کننده یا حمایتگر و چندین نقش دیگر وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید. اینکه استایل بازی خودتان را بدانید به شما کمک می‌کند ربات‌های نماسبی برای هدفتان انتخاب کنید.

بازی نبرد رباتها - game style

اگر حریف سطح بالاتری دارید، فرار کنید!

بازیکنان باتجربه‌تر به خوبی می‌توانند حریف قویتر از خودشان را پیشبینی کنند. چرا که تجربه زیادی در کار کردن با انواع ربات‌ها و اسلحه‌ها دارند. بازیکنان تازه وارد هم بهتر است در مواقعی که حریف قویتر از خودشان دارند، در سریعترین زمان ممکن آگاه شوند و آماده فرار کردن از این نبرد باشند. در ادامه توضیحات مربوط به بررسی بازی جنگ ربات ها باما همراه باشید.

بازی جنگ ربات ها - Opponents

روی سلاح‌های Punisher و Tulumbas سرمایه گذاری کنید

این دو سلاح باید تمرکز بازیکنان تازه کار باشند. سعی کنید روی آپگرید کردن این دو سلاح سرمایه گذاری کنید. هر دو این سلاح‌ها در لیگ‌های پایینتر قابل انتخاب هستند و در قیمت هم از بقیه سلاح‌ها مناسب ترند. سیستم های نوین بکارگیری شده در بخش سلاح ها میتواند به شما این فرصت را بدهد تا با کسب تجربه ای جدید از بازی خارج شوید. البته گیم پلی طولانی و حالت آنلاین جذاب بازی قادر به سرگرم نمودن شما برای مدت زمان طولانی خواهد بود.

بازی war robots - سلاح ها

بازی را خیلی سریع به اتمام نرسانید

تمام کردن بازی وقتی تیم شما واضحا در حال برنده شدن است می‌تواند وسوسه کننده باشید. چرا که می‌توانید با این روش قدرتتان را به نمایش بگذارید. همانطور که شاهد بودید در طول بررسی بازی جنگ ربات ها به اطلاعات خوبی از بازی اشاره شد که این موضوعات میتواند به شما جذابیت و ویژگی های بسیار بازی را معرفی کند.

اما هنگامی که بازی را زود تمام می‌کنید، بازیکنان پاداش کمتری دریافت می‌کنند و از آنجایی که بازیکنان تازه وارد به هر مقدار ممکن از این پاداش‌ها برای آپگرید کردن ابزارشان نیاز دارند، باید سعی کنند بازی‌ها را طولانی‌تر کنند.

بازی جنگ ربات ها - game scene

سوالات متداول

بازی نبرد رباتها برای کدام پلتفرم منتشر شده؟

بازی نبرد ربات ها در واقع یک بازی آنلاین مخصوص گوشی‌های موبایل است. البته نسخه PC این بازی هم در حال حاضر وجود دارد.

داستان بازی جنگ ربات ها چیست؟

داستان این بازی پیرامون نابودی زمین و مهاجرت تمدن بشر به مریخ است. در آینده ای دور که زمین به نابودی کشیده شده و زمین به صحنه نبرد ربات‌ها تبدیل شده است.

کلام آخر

بازی war robots از بازی‌های محبوب در ژانر شوتر و سوم شخص آنلاین است. این بازی که برای گوشی‌های موبایل طراحی شده، ارائه دهنده ده‌ها مدل ربات و انواعی از سلاح‌هاست که نبردهای این بازی را جذابتر از بازی‌های دیگر در ژانر خودش می‌کند. در این مقاله به نقد و بررسی این بازی، راهنمایی‌ها و ترفندهای آن پرداخته شد. شما هم تجارب خود را درباره این بازی و بازی‌های مشابه آن با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402