В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

نحوه ارسال پول از ایران به روسیه و بالعکس

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برای ارسال و انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس روش‌های مختلفی وجود دارد. حتی با وجود تحریم های متعدد علیه کشور باز هم می توان این فرایند را انجام داد و هم‌چنان مسیر انجام تراکنش بین‌المللی باز است. مسیر انتقال ارز فرایندی دو سویه است و در دو طرف قابل انجام خواهد بود. منتها لزام است که در اکثر مسیرها با همراهی یک شرکت واسطه به پیش بروید تا موفق شوید.

امروزه سطح تبادلات ایران با روسیه در تمام حوزه‌ها گسترش پیدا کرده است. بسیاری از افراد جهت تحصیل، سفر تفریحی و یا اشتغال به این کشور مهاجرت می کنند. اگر با خود پول ایرانی ببرند به راحتی توسط تجار و صرافی‌ها می‌توانند آن را به روبل روسیه تبدیل کنند. اما چنان‌چه از ایران برای آن‌ها پول فرستاده شود، مسیر متفاوت است. آیا می‌دانید روش انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس چگونه است؟ چگونه می‌توان تحریم شدید ایران را دور زد و به خارج از کشور پول فرستاد؟ در ادامه با تمام روش‌ها آشنا خواهید شد.

فهرست مطالب

انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس

به دلایل مختلفی، نیاز به انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس آن وجود دارد. این دلایل موجب می‌شوند تا کاربران ایرانی به دنبال شیوه‌های مطمئن، سریع و راحت انتقال حواله ارزی باشند. کشور ایران در شرایط کنونی تحریم های شدید و گسترده‌ای را پشت سر می‌گذارد؛ بنابراین انتقال پول به شکل آنلاین و مستقیم میسر نیست.

انتقال پول از ایران به روسیه
روش های انتقال وجه به روسیه از ایران

معمولا شرکت‌های واسط ارائه خدمات ارزی، تبادلات پول در حوزه بین‌الملل را میسر نموده‌اند. گاهی شما می‌خواهید در یک سمینار بین‌المللی که در کشور روسیه برگزار می‌شود، شرکت کنید. شاید هم می‌خواهید مخارج زندگی خود را در این کشور تامین نمایید. جهت هزینه‌های مربوط به سفارت نیز به این ارز نیاز پیدا می‌کنند. شرکت در آزمون‌های مختلف و فراهم کردن شرایط مناسب جهت تحصیل یکی دیگر از دلایل عمده این انتقال ارز بین‌المللی است.

گردش، تفریح و سفر نیازمند رزرو هتل و انجام خرید می‌باشد که از طریق تبادل ارز قابل انجام خواهد بود. در حال حاضر سه حواله ارزی معتبر و رایج تحت عناوین مستر کارت، ویزا کارت و پی‌پال توانسته‌اند به خوبی در این راستا عمل نمایند. علاوه بر این موارد، حواله‌های ارزی وب مانی، پرفکت مانی و یاندکس مانی نیز قابل استفاده هستند.

حواله ارزی پی‌پال

اگر قصد شما از انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس و شرکت در تبادلات آنلاین، انجام خریدهای آنلاین یا ثبت نام در آزمون‌های مختلف است، ارسال حواله ارزی در قالب پی‌پال مناسب‌ترین روش خواهد بود. در حقیقت، حواله ارزی پی پال یکی از مطمئن‌ترین و ایمن‌ترین شبکه‌های پرداخت ارزی در فضای بین‌المللی است که جهت ارسال پول و حواله ارزی به کشورهای خارجی از جمله روسیه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

لازم است که پس از وریفای کردن حساب خود اقدام به شارژ حساب نیز نمایید. توجه کنید که قبل از انتخاب این شیوه انتقال ارز، هدف خود را به خوبی مشخص کنید، در صورتی که جهت انجام پرداخت‌های آنلاین به این ارز نیاز دارید، این شیوه را برگزینید، در غیر این صورت استفاده از آن توصیه نمی‌شود. بنابراین قبل از دانستن موارد کاربرد این حواله آن را تهیه نکنید.

روش انتقال پول به روسیه
ارسال پول به روسیه از طریق حواله ارزی پی پال

حواله ارزی سوئیفت

دومین روش ممتاز و کارآمد جهت انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس، استفاده از حواله ارزی سوئیفت است. این حواله که به حواله ارزی بانکی نیز شهرت دارد، جهت انتقال ارز بین بانک‌های معتبر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نکته قابل توجه در مورد حواله ارزی سوئیفت، پایین بودن نرخ کارمزد آن است.

تنها عیبی که به این سیستم مالی وارد است و ممکن است موجب آزار کاربران شود این است که مدت زمان انتقال توسط آن زیاد بوده و سرعت کمی دارد. به دلیل انتقال در سیستم بانکی، بایستی در محدوده 3 الی 5 روز کاری منتظر ارسال ارز مورد نظر خود باشید. بنابراین چنان‌چه عجله ندارید و می‌خواهید انتقال ارز در یک شیوه ایمن و سر فرصت انجام بگیرد، حواله ارزی سوئیفت پیشنهاد ما می‌باشد. درجه اطمینان و امنیت در این شیوه بسیار بالاست و به دلیل تبادلات بانکی لازم است تا مراحل مختلفی جهت ثبت طی شود.

حواله ارزی وسترن یونیون

سومین روش خارج از سیستم بانکی که جهت انتقال پول از ایران به روسیه کاربردی است و بدون اتلاف وقت انجام می‌شود، حواله ارزی وسترن یونیون است. برای انجام این روش و ارسال پول از طریق آن لازم است که به شرکت‌های واسطه معتبر و مطمئن اعتماد کنید، زیرا این سیستم کمپانی فعالی در ایران ندارد. بنابراین نمی‌توانید به صورت مستقیم در سایت آن اقدام به ارسال حواله نمایید.

متاسفانه این شیوه نرخ کارمزد بالایی داشته و متناسب با افزایش مبلغ مورد نظر جهت انتقال، نرخ کارمزد نیز افزایش پیدا خواهد کرد. البته جهت انتقال محدودیت نیز وجود دارد و تا سقف خاصی می‌توانید حواله مورد نظر را ارسال کنید. آن‌چه که توانسته مشتاقان زیادی را به سمت ارسال حواله ارزی و انتقال پول از طریق وسترن یونیون بکشاند، سرعت بالای انتقال پول است، به خصوص برای افرادی که جهت ارسال یا دریافت ارز بسیار عجله دارند.

یاندکس مانی

یاندکس مانی یکی از سیستم‌های خدمات ارزی آنلاین بوده که متعلق به کشور روسیه و بانک معتبر اسبر بانک است. در واقع می‌توان اشاره کرد که سهم عمده‌ای از این سیستم متعلق به روسیه است. به دلیل روابط دوستانه میان ایران و روسیه، حضور در این سیستم برای ایرانیان تحت شرایط تحریم نیست و کاملا آزاد می‌باشد. با این تفاسیر، بدون نیاز به واسطه های خدمات ارزی می‌توانید در این سیستم برای خود اکانت شخصی تشکیل دهید.

روش ارسال پول به روسیه
یاندکس مانی بهترین شبکه پرداخت برای نقل و انتقالات ارزی از ایران به روسیه

در ادامه از طریق شارژ حساب خود و افزایش میزان موجودی، اقدام به انتقال پول از ایران به روسیه نمایید. بر طبق آزاد بودن این سامانه مالی و امکان حضور کاربران ایرانی در آن، هنگام استفاده از این سیستم، با محدودیت‌های ارائه شده در مورد سایر روش‌ها درگیر نخواهید شد. نبود واسطه در این مسیر انواع تراکنش‌های مالی را تسهیل نموده است.

وب مانی

علاوه بر سرویس‌های ارائه دهنده خدمات ارزی یکی از سرویس‌ها و سیستم‌های معتبر و محبوب که توانسته کاربران زیادی را مشغول به فعالیت در حوزه خود نماید وب مانی است این سامانه پرداخت الکترونیکی به صورت آنلاین فعالیت می‌کند و سرعت خوبی جهت انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس را به نمایش گذاشته است اگر بتوانیم از طریق این سامانه تراکنش‌های مالی خود را به انجام برسانید. ضمن این‌که نیازی به انواع کارت‌های اعتباری و یا حساب‌های بانکی نخواهد بود.

از جمله امتیازات قابل توجه این سامانه که همواره در دیدرس مخاطبان است و توانسته رضایت عموم را برانگیزد، فضای امن این سیستم پرداخت است. این سیستم با توجه به پیشرفت‌های روز مراحل تکامل خود را طی نموده است، به همین دلیل است که در زمینه پرداخت ارز، انتقال پول و انجام تراکنش‌های مالی انعطاف قابل توجهی دارد. پلتفرم وب مانی در مقایسه با سایر شبکه های پرداخت، کارمزد کمتری دارد.

مسترکارت

یکی از معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین کارت‌های الکترونیکی بین المللی در حوزه خریدهای آنلاین و پرداخت‌های ارزی، مسترکارت است. به واسطه آن به راحتی می‌توانید بانک‌های معتبر و مختلف دنیا را با هم هماهنگ نمایید و بین آن‌ها ارتباط موثری برقرار کنید. هنگام سفر به روسیه، به جای داشتن چند کارت و جابجایی مداوم آن‌ها می‌توانید از یک کارت معتبر که در اکثر فروشگاه‌های دنیا به رسمیت شناخته می‌شود، تحت عنوان مسترکارت استفاده نمایید.

حتی می‌توانید هنگام سفر به روسیه جهت انتقال پول از ایران به روسیه نیز از این شیوه موثر استفاده نمایید و با داشتن این کارت از امکانات متنوع آن کشور به خوبی بهره‌مند شوید. البته به واسطه تحریمات کشور، هم اکنون امکان دسترسی مستقیم به این کارت وجود ندارد و لازم هست که از طریق یک شرکت واسطه معتبر اقدام نمایید تا به آن دسترسی داشته باشید.

آموزش انتقال وجه به روسیه
مستر کارت یکی از بهترین روش های انتقال وجه از ایران به روسیه با کارمزد کم

در حال حاضر یکی از پرکاربردترین و امن‌ترین شبکه‌های شتاب را مسترکارت به خود اختصاص می‌دهد. مسترکارت سه سطح مختلف با عناوین استاندارد، گلد و پلاتینیوم دارد که علاوه بر افزایش سرعت خرید، قادر است تا همراه با کارمزد بسیار پایین خدمات مورد نظر را ارائه ‌دهد. از این نظر مستر کارت گلد و پلاتینیوم، برای انتقال وجه و تراکنش های مالی بین المللی گزینه مناسب تر هستند.

ویزا کارت

یکی دیگر از سیستم‌های تبادلات ارزی که هم راستا با مسترکارت در اغلب تراکنش‌های مالی مورد توجه قرار می‌گیرد، ویزا کارت است. این کارت‌ها در دو نوع مجازی و فیزیکی عرضه می شود.باز هم توجه کنید که امکان خرید مستقیم یا آنلاین این کارت‌ها میسر نیست و بایستی به سایت‌های واسطه (پرداخت ارزی) مراجعه شود.

دلیل این موضوع مانند موارد سابق به تحریمات کشوری وابسته است. یکی از اقدامات بهینه‌ای که می‌توان از طریق این سیستم به انجام رساند، ارسال و دریافت پول به اقصی نقاط جهان به خصوص روسیه است. ضمن این‌که در سراسر دنیا قابل قبول است و می‌توانید از طریق این مسیر مشخص تبادلات ارزی خود را انجام دهید. اگر که قصد انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس را دارید، ویزا کارت به درد شما می‌خورد.

علاوه بر این اقدام، جهت پرداخت‌های آنلاین و خریدهای اینترنتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در هنگام دریافت این کارت‌های پرطرفدار در دنیای اینترنت، توجه کنید که علاوه بر داشتن کد 16 رقمی معتبر، تاریخ انقضا بر روی آن‌ها قید شده باشد و شامل یک کد سه رقمی CVV2 نیز برخوردار باشد. تمامی موارد را در هنگام دریافت این کارت ارزیابی نمایید.

روش انتقال پول از روسیه به ایران چگونه است؟

تمامی روش‌های ذکر شده در مطالب فوق، برای انتقال پول از ایران به روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما آیا برعکس آن را این انتقال وجه را می توان انجام داد و می‌توان از این شیوه‌ها برای ارسال ارز به ایران نیز استفاده کرد؟ باید اذعان نمود که تمام حواله‌های اصلی و روش‌های معرفی شده جهت انتقال پول از روسیه به ایران نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتقال وجه از ایران به روسیه
استفاده از انواع شبکه های پرداخت وب مانی، یاندکس مانی و… در انتقال پول از روسیه با ایران

یکی از امن ترین و بهترین روش های انتقال پول از ایران به روسیه، حساب پی پال است. البته شرط انتقال وجه در سیستم پی پال این است که شخص گیرنده نیز در این شبکه حساب داشته باشد. این پول به بخش خدمات پی‌پال وارد می‌شود و می‌توانید از طریق فروش دلار پی‌پال آن را به تومان معادل‌سازی نمایید و در نهایت آن را دریافت کنید.

سوالات متداول انتقال پول از ایران به روسیه

آیا سرویس‌های انتقال ارز به خارج از کشور با محدودیتی مواجه هستند؟

بله، همه سرویس‌های معرفی شده در زمینه انتقال پول به خارج و ارسال ارز به روسیه با محدودیت روبرو بوده و تا مبالغ خاصی را می‌توان از طریق آن‌ها ارسال نمود. درجه این محدودیت در سرویس‌های ذکر شده کم و زیاد می‌شود ولی تقریبا در تمامی موارد وجود دارد. قبل از انتخاب سرویس مورد نظر از سقف ارز قابل انتقال آن مطلع شوید و سپس آن را جهت انجام دادن تراکنش‌های مالی خود انتخاب بنمایید.

آیا در هر مکانی می‌توان به تبادل ارز و انتقال پول به روسیه پرداخت؟

خیر، اصلی ترین محل، مراکز تبادل ارز است که در این خصوص راه‌اندازی شده‌اند. البته برخی افراد نیز از طریق فرودگاه‌ها این عملیات را به انجام می‌رسانند. لازم است یادتان بماند که نرخ کارمزد مربوط به مراکز اصلی مبادله ارز بسیار کمتر از مراکز دیگر است و تبادل ارز از این طرق به نفع شما تمام خواهد شد.

جمع‌بندی

اگر پیش از این با نحوه ارسال پول به روسیه آشنایی کامل نداشته و تصور می‌کردید کاری سخت و پیچیده است، با خواندن این مقاله متوجه شدید که نه تنها چندان فرایند سخت و ناممکنی نیست، بلکه حتی روش‌های متعددی نیز در این خصوص وجود دارد. انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس با مقاصد گوناگون و به اشکال متنوع قابل انجام شدن است. برای دریافت راهنمایی بیشتر و به دست آوردن اطلاعات کافی، از طریق روش‌های ارتباطی مندرج با پشتیبانان سایت ما تماس بگیرید. به خوبی راهنمایی خواهید شد و مراکز مطمئن در این راستا نیز به شما معرفی می‌شود.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402