چرا رمز پویا نمیاد؟ حل مشکل عدم دریافت رمز دوم بانکی

چرا رمز پویا نمیاد؟ حل مشکل عدم دریافت رمز دوم بانکی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

درصد بالایی از خریدها و ثبت‌نام در کلاس یا آزمون‌های مختلف به صورت اینترنتی انجام می‌شود. بانک‌ها برای افزایش امنیت حساب کاربران در حین انجام خرید و ثبت‌‌نام اینترنتی، خدمات ارسال رمز پویا را ایجاد کرده‌اند. رمز پویا یا همان رمز یک‌بار مصرف فقط برای یک خرید اینترنتی و به‌مدت چند دقیقه اعتبار دارد. ازاین‌رو باعث افزایش امنیت حساب کاربران و جلوگیری از سرقت توسط هکرهای اینترنتی می‌شود. بااین‌حال در برخی موارد، رمز پویا ارسال نمی‌شود و خرید یا ثبت‌نام به تعویق می‌افتد. در این مقاله به این سوال پاسخ می‌دهیم که «چرا پیامک رمز پویا ارسال نمی‌شود و برای حل این مشکل چه باید کرد». از شما دعوت می‌کنیم با مطالعه این مقاله کوتاه پاسخ سوالتان را دریافت کنید.

چرا رمز پویا نمیاد؟ به دلیل اختلال در زیرساخت اپراتورهای مخابرات

یکی از دلایل ارسال نشدن پیامک‌های تبلیغاتی، پیام‌های روزانه درون شبکه‌ای و پیامک‌های رمز دوم، وجود مشکل در زیرساخت‌های اپراتور مخابرات است. این مشکل‌های فنی برخی اوقات به وجود می‌آیند و ارسال تماس یا فرستادن پیامک را با اختلال همراه می‌کنند. برای رفع این مشکل، نیازی به اقدام از سمت شما نیست. فقط کمی منتظر بمانید و بعد از چند دقیقه مجدد برای دریافت رمز پویا اقدام کنید.

به‌طورکلی مشکل‌های فنی مخابرات باعث کاهش رضایت مشتریان از بانک و کسب‌وکارهای دیگر می‌شود. به‌این‌ترتیب پیشنهاد می‌کنیم از اپراتورهایی بدون مشکل یا با حداقل مشکلات فنی برای ارتباط با مشتری استفاده کنید. دریافت رمز دوم یکی از خدماتی است که مشتری در لحظه به آن نیاز دارد. ایجاد وقفه در ارسال نشدن پیامک باعث نارضایتی مشتری خواهد شد؛ بنابراین از پنل اس ام اس با زیرساخت بهتر برای جذب اعتماد مشتری استفاده کنید.

شلوغی شبکه؛ یکی از دلایل نیامدن اس‌ام‌اس رمز پویا در زمان شلوغی خط‌‌ها

شلوغی شبکه؛ یکی از دلایل نیامدن اس‌ام‌اس رمز پویا در زمان شلوغی خط‌‌ها

شلوغی خطوط شبکه یکی دیگر از دلایل «چرا رمز پویا نمیاد» به شمار می‌رود. برای حل این مشکل، پیشنهاد می‌‌کنیم چند دقیقه یا چند ساعت بعد برای خرید اینترنتی و دریافت رمز دوم اقدام کنید. برای مثال در روزهای پایانی سال، احتمال تاخیر در ارسال پیامک رمز دوم وجود دارد؛ زیرا افراد بسیاری در حال انجام خرید اینترنتی هستند.

به‌طورکلی شلوغی خطوط مخابرات برای برقراری تماس و ارسال پیامک، یکی از باگ‌های این شبکه به شمار می‌رود. رضایت مخاطبان به‌مرور و بر اثر تکرار شلوغی خط‌ها کاهش خواهد یافت. برای مثال صرف زمان چند دقیقه‌ای طولانی پشت خط تماس با یک شرکت و سازمان برای مخاطب اصلا خوشایند نیست. ازاین‌رو از راهکارهای جایگزین و شبکه‌هایی با اختلال کمتر استفاده کنید. پنل‌های پیامکی از اپراتور‌هایی با امکانات بیشتر و خرید خط ابری برای کاهش صف انتظار تماس، از مواردی است که رضایت مخاطب را به‌همراه دارند.

غیرفعال کردن پیامک‌های تبلیغاتی؛ دلیلی برای دریافت نکردن رمز پویا

گاهی یک دلیل ساده برای سوال «چرا رمز پویا نمیاد» وجود دارد؛ غیرفعال کردن پیامک‌های تبلیغاتی علت ارسال نشدن رمز پویا است. در برخی موارد پیامک‌های تبلیغاتی به‌قدری آزاردهنده می‌شوند که مشتریان برای غیرفعال کردن دریافت پیامک تبلیغاتی اقدام می‌کنند. البته پیشنهاد می‌کنیم از غیرفعال کردن پیامک‌های تبلیغاتی خودداری کنید؛ زیرا پیام‌ کوتاه راه ارتباطی بسیاری از کسب‌وکارها برای حفظ تعامل با مشتری است.

غیر فعال نکردن دریافت پیامک‌های تبلیغاتی ممکن است مشکل دریافت پیام‌های رمز دوم بانکی را نیز برطرف کند. همچنین صرف‌نظر کردن از این موضوع شانس باخبر شدن از جشنواره‌ها و تخفیف‌های ویژه را نیز ایجاد خواهد کرد. بسیاری از کسب‌وکارها و فروشگاه‌ها، اطلاع‌رسانی‌های مهم را از طریق ارسال انبوه پیامک انجام می‌دهند. معمولا کدهای تخفیف و اطلاع از جابه‌جایی فروشگاه موردعلاقه شما از طریق ارسال پیام متنی کوتاه صورت می‌گیرد.

فعال نبودن پیامک بانکی؛ برای فعال کردن پیامک رمز پویا باید به بانک مراجعه کنید

احتمال دارد که دریافت خدمات بانکی از طریق پیامک در زمان افتتاح حساب به‌درستی برای خط شما انجام نشده باشد. برای رفع این مشکل لازم است به بانک مراجعه و برای فعال کردن خدمات بانکی از طریق اس‌ام‌اس اقدام کنید.

بانک‌ها در پایان هر سال مقدار کمی از حسابتان برای کارمزد ارسال خدمات پیامکی کسر می‌کنند. درصورتی‌که موجودی حساب کافی نباشد، ارسال پیامک رمز دوم و اعلام موجودی، قطع خواهد شد. به‌این‌ترتیب برای فعال کردن مجدد دریافت اس‌ام‌اس رمز پویا باید مجدد به بانک مراجعه کنید.

فعال نبودن پیامک بانکی؛ برای فعال کردن پیامک رمز پویا باید به بانک مراجعه کنید

ثبت نشدن شماره مشتری؛ یکی از دلایل ارسال نشدن رمز پویا

اگر شماره تلفن شما با شماره ثبت شده در بانک مطابقت نداشته باشد، طبیعی است که اس‌ام‌اس‌های بانکی و به‌ویژه رمز دوم را دریافت نخواهید کرد. برای مثال زمانی‌که شماره تلفنتان را تغییر دهید و به بانک اعلام نکنید، احتمال دریافت نکردن اس‌ام‌اس‌های بانکی وجود دارد. برای رفع این مشکل حتما به بانک برای اعلام شماره جدید مراجعه کنید.

برای رفع مشکل دریافت پیامک رمز دوم چه باید کرد؟

در این مقاله با دلایل مختلف ارسال نشدن رمز دوم یا همان رمز پویا آشنا شدید؛ شناخت دلیل ارسال نشدن پیام رمز دوم به یافتن راه‌حل مناسب برای رفع این مشکل کمک خواهد کرد. در این قسمت چند راهکار برای رفع همیشگی مشکل ارسال نشدن رمز پویا در اختیارتان قرار می‌دهیم.

مراجعه به بانک؛ اولین راه‌حل برای رفع مشکل ارسال نشدن پیامک رمز پویا

اگر شماره تلفن ثبت شده در بانک به نام شما نباشد یا شماره تلفن همراه خود را تغییر داده باشید، باید برای رفع مشکل ارسال نشدن رمز پویا به بانک مراجعه کنید. همچنین اگر به دلیل نداشتن موجودی کافی، ارسال پیامک قطع شده باشد، باید برای فعال کردن مجدد اس‌ام‌اس بانک به یکی از شعبه‌های بانک موردنظر بروید.

برای رفع مشکل ارسال نشدن رمز پویا با اپراتورهای مخابراتی تماس بگیرید

اگر مشکل دریافت پیامک با مراجعه به بانک حل نشد، با اپراتورهای مخابراتی تماس بگیرید. گاهی مشکل‌های فنی در شبکه اپراتورهای مخابراتی باعث ارسال نشدن رمز پویا می‌شود. برای رفع این مشکل با اپراتور مخابراتی تماس بگیرید و موضوع ارسال نشدن رمز پویا را مطرح کنید.

استفاده از پنل ارسال رمز یک‌بار مصرف فراز اس‌ام‌اس؛ راهکاری برای جذب اعتماد مخاطبان

در این مقاله به بررسی دلایل ارسال نشدن پیامک‌های رمز دوم حساب بانکی پرداختیم تا بدانیم «چرا رمز پویا نمیاد». اختلال در شبکه اپراتورهای مخابرات، شلوغی خط‌های مخابراتی، مطابقت نداشتن شماره ثبت‌شده در بانک با شماره همراه مشتری و غیرفعال کردن اس‌ام‌اس‌های بانکی از دلایل ارسال نشدن رمز پویا به شمار می‌روند. دریافت خدماتی مثل رمز پویا یا همان رمز یک‌بار مصرف از مهم‌ترین نکاتی است که باعث جلب اعتماد مشتری نسبت به بانک و کسب‌وکارهای دیگر می‌شود.

بسیاری از سایت‌ها خدمات ارسال رمز یک‌بار صرف را برای ورود به سایت ارائه می‌دهند. اگر این مشکل با اختلال همراه باشد، به‌مرور رضایت مخاطب در استفاده از سایت از بین خواهد رفت. همچنین اعتماد مخاطب به‌دلیل دریافت نکردن رمز OTP یا همان رمز یک‌بار مصرف از بین می‌رود. برای حل این مشکل پیشنهاد می‌کنیم از خدمات پنل پیامکی فراز اس‌ام‌اس استفاده کنید. پنل پیامکی فراز اس‌ام‌اس خدمات ارسال پیام‌های انبوه تبلیغاتی، منطقه‌ای و رمز یک‌بار مصرف را در دسترس مخاطبان خود قرار می‌دهد. برای تماس با این سایت ارائه‌دهنده خدمات پیامکی فقط کافی است نام «فراز‌ اس‌ام‌اس» را در موتورهای جستجو وارد کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400