تنظیمات بهینه سازی مصرف باتری گوشی سامسونگ

تنظیمات باتری گوشی سامسونگ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تنظیمات باتری گوشی سامسونگ برای بهینه سازی مصرف باتری یکی از قابلیت‌های خوبی است که می‌تواند ما را از مشکلات متعددی نجات دهد. در این مقاله از پلازا قرار است با هم در مورد این موضوع صحبت کنیم.

گوشی ما، یکی از دم دستی ترین و کاربردی ترین ابزار‌هایی است که در طول شبانه روز با آن سر و کله می‌زنیم. حالا اگر قرار باشد هر بار که به صفحه نمایش آن نگاه می‌کنیم با باتری حالی مواجه باشیم و همیشه به دنبال جایی باشیم که این گوشی را به شارژ بزنیم، نباید انتظار داشته باشیم که سلامت روانمان تضمین شده باقی بماند. همینطور باتری‌های گوشی‌های امروزی با گوشی‌های چند سال پیش فرق دارد و با عدم امکان دسترسی به آنها، برای یک تعویض باتری ساده باشد گوشی را باز کرده و عملا گوشی نازنین خود را تبدیل به یک گوشی تعمیری کنیم! پس بهتر است قبل از اینکه کار به آنجا بکشد، روی باتری گوشی خود دقت داشته باشیم. تنظیمات باتری گوشی Samsung قابلیتی است که این برند در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و به کاربران کمک می‌کند هم مصرف باتری بهینه شود و هم عمر آن افزایش یابد.

در این مقاله قرار است با هم آموزش جامعی را برای کار کردن با ویژگی‌هایی که تنظیمات باتری گوشی سامسونگ فراهم می‌کند مرور کنیم و به صورت تصویری ببینیم که برای داشتن یک گوشی با باتری سالم و خوب باید چه کارهایی انجام دهیم. قبل از اموزش کار کردن با تنظیمات باتری گوشی سامسونگ لازم است بدانیم این تنظیمات در چه حیطه ای کار می‌کنند و قرار است چه ویژگی‌هایی را به ما بدهند.

فهرست مطالب

تنظیمات باتری گوشی سامسونگ چه کاری برای ما انجام می‌دهند؟

خرید گوشی سامسونگ توصیه‌ای است که خیلی از کسانی که از این برند استفاده کرده اند و یا از موبایل سررشته دارند به کاربران مختلف می‌کنند. در صورتی که شما هم بر اساس این توصیه گوشی سامسونگ خریداری کرده اید و فکر می‌کنید که چندان چنگی هم به دل نمی‌زند و خیلی ویژگی خاصی ندارد، باید گفت اکنون وقت آن رسیده تا با یکی از قابلیت‌های خوب این گوشی‌ها اشنا شوید. امکاناتی که سامسونگ برای باتری خود در نظر گرفته است یکی از بهترین ویژگی‌ها برای یک موبایل به حساب می‌آید.

تنظیمات باتری گوشی سامسونگ

همه ما بعد از مدتی که از استفاده از گوشی ما می‌گذرد و برنامه‌هایی که روی آن نصب می‌کنیم، حس می‌کنیم دوام باتری مان کمتر شده است و یک باتری فول شارژ نمی‌تواند گوشی ما را همان زمانی که در ابتدای کار گوشی ما را روشن نگه می‌داشت، به ما سرویس بدهد. باید گفت که این موضوع کاملا درست است اما دلیل آن افت باتری و خراب شدن آن نیست، بلکه بخاطر وجود برنامه‌های متعددی که روی گوشی نصب کرده اید، مصرف کنندگان باتری شما هم بیشتر شده اند. حتی در صورتی که از این برنامه‌ها استفاده نکنید، باز هم این برنامه‌ها مصرف باتری خود را خواهند داشت و اصلا کم هم نخواهد بود.

فرض کنید روی گوشی خود پیام رسانی دارید که سال به سال سراغ آن نمی‌روید، اما باز هم هر از گاهی برای شما نوتیفیکیشن‌هایی را نمایش می‌دهد، این برنامه در پس زمینه گوشی شما فعال است و از باتری و اینترنت شما استفاده کرده، تا بتواند این‌ها را به شما نشان دهد. اینجاست که تنظیمات باتری گوشی سامسونگ خود را نشان می‌دهد و به ما کمک می‌کند که کاری کنیم که این برنامه‌ها در پس زمینه غیر فعال باقی بمانند.

تنظیمات باتری گوشی سامسونگ چه کاری برای ما انجام می‌دهند!؟

به طور کلی تنظیمات باتری گوشی سامسونگ به ما خواهد گفت روی گوشی ما چه مصرف کنندگان باتری وجود دارند و هر کدام چه میزان باتری مصرف می‌کنند، همینطور این تنظیمات می‌تواند امکان مدیریت این برنامه‌ها را به ما بدهد. در صورتی که به این برنامه‌ها نیاز داشتید و نخواستید آنها را پاک کنید، می‌توانید میزان مصرف آنها را محدود کنید. در ادامه باهم چگونگی انجام این کار را بررسی خواهیم کرد.

آموزش تنظیمات باتری گوشی سامسونگ

تنظیمات باتری گوشی سامسونگ از آن ویژگی‌هایی است که در عین سادگی و سهولت در کار کرد می‌تواند دردسر‌های مختلفی را هم داشته باشد و وقتی به سراغ آن می‌روید با صفحه شلوغ مواجه خواهید شد که اطلاعات زیادی را ارائه می‌کند. این موارد می‌تواند کمی نامفهوم باشد، ولی در این بخش از مقاله قرار است کار کردن با آنها را به خوبی یاد بگیرید و از این بابت هیچ مشکلی نخواهید داشت. در کل باید گفت سه دسته از تنظیمات به عنوان تنظیمات باتری گوشی سامسونگ ارائه می‌شود که در اینجا آنها را بررسی می‌کنیم.

تنظیمات باتری گوشی سامسونگ برای برنامه‌های بلا استفاده

برای دسترسی به تنظیمات باتری گوشی سامسونگ لازم است که ابتدا تنظیمات گوشی خود را باز کرده و از منویی که در اختیار دارید، گزینه Battery and Device Care را انتخاب نمایید (تصویر سمت چپ). با انتخاب این گزینه شما وارد صفحه بخش تنظیمات باتری گوشی سامسونگ خواهید شد و تصویر سمت راست به شما نمایش داده می‌شود:

ورود به تنظیمات باتری گوشی سامسونگ

در این صفحه، شما نمایی از اوضاع سلامت دستگاه خود را مشاهده می‌کنید که می‌توان به مصرف باتری، میزان فضای ذخیره سازی، مصرف رم و مواردی از این دست اشاره کرد. در اینجا لازم است که شما گزینه Battery که در اولین گزینه به شما ارائه شده است را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه تصویر زیر به شما نمایش داده خواهد شد:

اطلاعات باتری گوشی سامسونگ

در این صفحه اطلاعت مربوط به باتری به شما نمایش داده خواهد شد که در اولین بخش، میزان باتری باقی مانده و مدت زمانی که می‌توانید از آن استفاده کنید را نمایش می‌دهد. البته با تغییر مصرف و استفاده از برنامه‌های متعدد ممکن است این زمان تغییر کند و قطعی نیست.

گزینه Background usage limits همان گزینه ای است که ما با آن کار داریم و میتوانیم تنظیمات باتری گوشی سامسونگ برای کنترل برنامه‌ها را از طریق آن اعمال کنیم، اما لازم است مورد دیگری را هم قبل از اینکه به سراغ آن برویم بررسی کنیم. در زیر این گزینه یک نمودار مشاهده می‌کنید که باید ابتدا آن را انتخاب کنید. این نمودار می‌تواند الگوی مصرف باتری را به شما نمایش دهد و شما متوجه خواهید شد که چه برنامه‌هایی در حال مصرف کردن باتری شما می‌باشند:

برنامه های مصرف کننده باتری

در این بخش از تنظیمات باتری گوشی سامسونگ می‌توانیم برنامه‌هایی که بیشترین مصرف باتری را دارند پیدا کرده و آنها را محدود کنیم. برای این منظور می‌توانید برنامه مورد نظر را انتخاب کنید، و از صفحه ای که در اختیار شما قرار می‌گیرد (پایین صفحه) گزینه Limit Usage را انتخاب کنید. بعد از ان دو گزینه با عناوین Put to Sleep و Put to Deep Sleep در اختیار شما قرار می‌گیرد.

تنظیمات باتری گوشی سامسونگ برای محدود کردن برنامه ها

در اولین گزینه از تنظیمات باتری گوشی سامسونگ یعنی Put to sleep شما می‌توانید برنامه را برای فعالیت در پس زمینه غیر فعال کنید، اما در شرایط حساس می‌تواند باز هم اجرا شود. در صورتی که برنامه را با حالت دوم یعنی Deep Sleep غیر فعال کنید، در هیچ حالتی نمی‌تواند فعال شود و ممکن است در بعضی از کاربرد‌ها خلل ایجاد کند. اگر قصد محدود کردن برنامه مهمی را دارید، بهتر است آن را با حالت اول غیر فعال کنید.

اگر بخواهیم به همین روش برنامه‌های خود را غیر فعال کنیم، ممکن است کمی طولانی باشد و برای شما داستان ساز شود. در اینجا است که گزینه Background usage limits که قبلا هم به آن اشاره کردیم می‌تواند بسیار مفید عمل کند. این بخش از تنظیمات باتری گوشی سامسونگ به شما اجازه خواهد داد که لیستی از برنامه‌ها را مشاهده کرده و هر کدام که کمتر به کار شما می‌آمد را به حالت اسلیپ بفرستید. برای این منظور به صفحه Battery باز می‌گردیم و گزینه Background usage limits را انتخاب می‌کنیم:

انتخاب برنامه ها به صورت کلی

با انتخاب این گزینه سه دسته بندی از برنامه‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد. در مورد دو گزینه اول که صحبت کرده بودیم! این‌ها همان اسلیپ و دیپ اسلیپ هستند که برنامه‌ها را غیر فعال می‌کنند. گزینه سوم اما بخحشی است که می‌توانید برنامه‌هایی را برای آن مشخص کنید که در حالت Never Sleep قرار می‌گیرند و گوشی شما با هر میزان باتری نباید این برنامه‌ها را غیر فعال کند. در خیلی از مواقع برنامه‌هایی وجود دارند که در صورت غیر فعال شدن، ممکن است برای ما دردسر درست شود (مانند برخی از بازی‌های آنلاین). می‌توانید این برنامه‌ها را از این بخش انتخاب کنید.

با انتخاب هر یک از این گزینه‌های تنظیمات باتری گوشی سامسونگ لیستی از برنامه‌ها به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید برنامه‌های مورد نظر برای این بخش را در آنها اد کنید:

تنظیمات باتری گوشی سامسونگ روی لیست برنامه

این بخش از تنظیمات باتری گوشی سامسونگ می‌تواند به شما کمک کند با محدود کردن برنامه‌هایی که کاری با آنها ندارید، عمر باتری خود را افزایش دهید.

فعال کردن Power Saver

قابلیت Power Saver یکی از ویژگی‌هایی است که به صورت عمومی در خیلی از گوشی‌های موبایل یافت می‌شود و می‌توان از آن استفاده کرد. این ویژگی به محض فعال شدن تغییراتی را در کارکرد‌های پر منصرف اعمال می‌کند که البته باید گفت چندان خوشایند هم نیست. عموم گوشی‌ها برای فعال کردن این ویژگی محدودیت‌هایی را دارند و به طور مثال این ویژگی در خیلی از موبایل‌ها زمانی که باتری به زیر ۲۰ درصد برسد، فعال می‌شود.

برای فعالسازی این ویژگی در گوشی‌های سامسونگ باید از طریق Setting وارد بخش Battery and Cares شده و تنظیمات Battery را از اولین گزینه انتخاب کنید. در صفحه اصلی باتری می‌توانید اولین گزینه که Power Saver است را مشاهده کرده و آن را فعال نمایید:

تنظیمات باتری گوشی سامسونگ در حالت پاور سیور

به خاطر داشته باشید راه اندازی این گزینه می‌تواند امکاناتی مانند جستجو برای آنتن موبایل با قدرت بیشتر، بلوتوث و وای فای، ویژگی‌های گرافیکی، فعالیت برنامه‌هایی مانند اینستاگرام، تلگرام و… را هم تحت الشعاع قرار دهد و روشن نگه داشتن دائمی آن می‌تواند روی کیفیت کار با گوشی تاثیر منفی زیادی داشته باشد.

خاموش کردن همگام سازی اکانت

شما یک اکانت روی موبایل سامسونگ خود دارید که در واقع با یک آدرس ایمیل یا یک اکانت سامسونگ روی گوشی شما فعال شده و اطلاعاتی مانند رکورد‌های بازی ها، اطلاعات مختلف در مورد تماس‌ها و برنامه‌های خاص را روی گوگل درایو شما ذخیره کرده تا در صورت نیاز بتوانید آنها را بازیابی کنید. این ذخیره کردن عملیاتی است که به آن Sync یا همگام‌سازی گفته می‌شود و یکی از موارد پر مصرف برای باتری به حساب می‌آید. غیر فعال کردن و یا کنترل آن می‌تواند در مصرف باتری تاثیر زیادی داشته باشد.

برای کنترل این تنظیمات یا همان Setting گزینه Account and Backup را انتخاب نمایید. اولین گزینه در این تنظیمات یعنی Manage account را انتخاب کنید. در این صفحه از ایمیل‌ها و اکانت‌هایی که دارید اکانت مورد نظر خود برای ویرایش را انتخاب نمایید:

تنظیمات همگام سازی اکانت

در صورتی که تنها یک اکانت داشته باشید، ممکن است تصویر سمت راست به شما نمایش داده نشود و مستقیما وارد تنظیمات شوید. در این بخش شما باید گزینه Sync Account را انتخاب کنید، تا به صفحه ای منتقل شوید که گزینه‌هایی که از باتری برای ارسال اطلاعات خود استفاده می‌کنند را ببینید:

قطع کامل همگام سازی اکانت

شما می‌توانید بنا به نیاز خود هر کدام از این موارد را برای بهینه سازی مصرف باتری ببندید. دقت داشته باشید این سینک کردن ضامن این است که در صورت حذف شدن برنامه و نصب مجدد آن تنظیمات مختلف این برنامه مانند سابق به شما نمایش داده شود. پس در انتخاب خود به این موضوع توجه کنید. تنظیمات باتری گوشی سامسونگ برای بهینه سازی مصرف باتری یکی از کاربردی ترین تنظیمات به حساب می‌آید اما در صورتی که باز هم نیاز به اطلاعات بیشتری در این خصوص داشتید، مقاله بهینه سازی مصرف باتری گوشی می‌تواند به شما کمک کند تا اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع کسب کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله تنظیمات باتری گوشی سامسونگ را با هم بررسی کردیم و دیدیم که این گوشی‌ها برای بالابردن بهره وری و همینطور عمر باتری چه امکانات خاصی را ارائه می‌دهند و ما چطور می‌توانیم از آنها برای گوشی خود استفاده نماییم. در این مورد گفت غیر فعال کردن برنامه‌های جاری در پس زمینه، غیر فعال کردن همگامی اکانت و روشن کردن حالت پاور سیور از اصلی ترین تنظیماتی هستند که سامسونگ در اختیار ما می‌گذارد. در صورتی که برای این موضوع نیاز به کمک داشتید، خوشحال می‌شویم بتوانیم به سوالات شما پاسخ بدهیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402