چگونه ریجن جیمیل را به سایر کشورها تغییر دهیم؟

تغییر ریجن جیمیل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تغییر ریجن جیمیل برای خیلی از کاربرانی که قصد دارند کارهایی مانند پرداخت با استفاده از کامنت گوگل را انجام دهند، یک کار ضروری و البته کمی پیچیده است. در این مقاله از پلازا ساده ترین روش ها برای تغییر ریجن را با هم بررسی می کنیم.

گوگل یکی از سرویس دهندگانی است که تقریبا همه ما از آن استفاده می کنیم و نه تنها برای سرچ کردن، بلکه تقریبا برای تمامی کارهایی که با اینترنت سروکار دارد، یکی از سرویس دهندگان اصلی به شمار می رود. هرچند این امکانات گسترده بسیار خوب و مفید است، اما می تواند یک نقطه شکست هم داشته باشد و آن این است که فرار از تحریم های بین المللی در زمانی که طرف حساب ما خود گوگل باشد کار چندان ساده ای نیست و نمی توان با یک تغییر دهنده آی پی یا وی پی ان ساده از دست آن فرار کرد. در این مورد باید گفت که گوگل تقریبا از خود ما راجع به ما بیشتر می داند و اینجاست که برای دور زدن این موارد باید به سراغ تغییر ریجن جیمیل برویم.

در این مقاله قرار است با هم آموزش هایی را برای انواع تغییر ریجن جیمیل بررسی کنیم، اما قبل از آن لازم است کمی در مورد اینکه اصلا این ریجن چیست و چرا می تواند ما را اذیت کند که به فکر تغییر آن باشیم، صحبت کنیم.

فهرست مطالب

نقش ریجن در کار کردن با اکانت گوگل

در صورتی که به دنبال تغییر ریجن جیمیل آمده باشید مطمئنا با این مفهوم که ریجن چیست آشنایی دارید. در این مورد باید گفت ریجن در واقع منطقه و کشوری است که گوگل به عنوان محل زندگی ما شناسایی کرده و قوانین شهروندان آن منطقه را برای ما لحاظ می کند. در خیلی از منابع انگلیسی ریجن (Region) را به صورت کشور (Country) هم معرفی می کنند. البته باید در نظر داشت که مفهوم کلی ریجن با مفهوم لوکیشن که گوگل از آن زیاد استفاده می کند کاملا متفاوت است. می توانیم این تعاریف را برای هر دو عبارت ارائه دهیم:

 • ریجن (Region): کشوری که شما بهع عنوان شهروند آن خود را معرفی کرده و مشمول قوانین خاص آن کشور می شوید.
 • لوکیشن (Location): موقعیت فعلی شما که گوگل آن را تشخیص داده و پیشنهادات محلی خود را در آن محدوده به شما ارائه می دهد.

در این خصوص باید گفت که تفاوت این دو موضوع هیچ ضدیتی با هم ندارند. در سال های اخیر گوگل علاقه کاربران به پیشنهاد های محلی را درک کرده است و آن را در نتایج جستجو در نظر می گیرد. به طور مثال وقتی شما واژه رستوران را در گوشی خود سرچ کنید، گوگل رستوران های نزدیک به شما را نشان خواهد داد. چه در شهر خود باشید، چه در شهر و یا حتی کشوری دیگر.

نقش ریجن در کار کردن با اکانت گوگل

با تمام این تفاسیر وقتی پای موانع قانونی در سرویس دهی در میان باشد، گوگل با کسی شوخی ندارد و قوانین را به صورت سفت و سخت برای شهروندان کشور های مختلف اعمال می کند. در اینجاست که ما ممکن است نیاز به تغییر ریجن جیمیل را حس کنیم و به دنبال آن برویم، زیرا در خیلی از موارد قوانین بین المللی به خصوص زمانی که پای عملیات پرداخت وجه در میان باشند، موافق با میل ما نبوده و از این کار جلوگیری می کند. در این حالت می توان با تغییر ریجن جیمیل خیلی از آنها را پشت سر گذاشت. البته مواردی هم هستند که نمی توانیم به تنها به این کار بسنده کنیم و باید از روشی که برای تغییر ریجن در موارد حساس استفاده می شود، کار را دنبال کرد.

آموزش تغییر ریجن جیمیل

در این بخش می خواهیم با هم آموزش انواع روش های تغییر ریجن جیمیل را بررسی کنیم. در کل باید گفت روش های چندان زیادی برای این کار وجود ندارند. اما با توجه به اینکه هر کس از پلتفرم مختلفی ممکن است برای این کار اقدام کند، دو روش استفاده از کامپیوتر و گوشی را برای این کار با هم بررسی خواهیم کرد. همینطور در انتها یک روش برای مواقع حساس را معرفی می کنیم که اگر حس می کنید، با لو رفتن لوکیشن قبلی شما دارایی های شما به خطر می افتد، می توانید از آن استفاده کنید.

مهمترین روش های تغییر ریجن جیمیل به این صورت می باشند:

تغییر ریجن جیمیل با گوشی

این حالت ساده ترین روشی است که می توانید برای تغییر ریجن جیمیل از آن استفاده کنید. البته باید گفت که درصد موفقیت آن نیز چندان بالا نیست. دلیل این موضوع این است که وقتی شما بخواهید ریجن خود را روی اکانت گوگل تغییر دهید، باید از طریق صفحه و سرویس هایی این کار را انجام دهید که خود مشمول تحریم هستند. پس در صورتی که یک بار خود را ایرانی معرفی کرده باشید، مکانیزم تغییر ریجن جیمیل و عوض کردن حرفتان هم توسط گوگل برای شما بسته خواهد شد.

اما با استفاده از تغییر آی پی و مواردی از این دست میتوان این کار را انجام داد. برای این منظور لازم است که ابتدا وی پی ان خود را روشن کرده و ترجیحا از سروری استفاده کنید که می خواهید ریجن خود را به آن تغییر دهید. بعد از این کار دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 • برنامه Google Store را روی گوشی باز کنید؛
 • از بالا و سمت راست عکس پروفایل خود را تپ کنید تا گزینه های پروفایل به شما نمایش داده شود؛
 • گزینه Payment and Subscription را انتخاب نمایید؛
 • از موارد نمایش داده شده گزینه Payment Methods را انتخاب کنید؛

تظیمات پیمنت متد

 • از پایین صفحه و بخش More Option گزینه More Payment Setting را انتخاب نمایید؛
 • در این حالت مرورگر شما باش شده و به صفحه Google Pay هدایت می شوید؛
 • در این صفحه دکمه آبی رنگ Add a payment method را بزنید؛
 • در صفحه بعدی که اطلاعات کارت از شما خواسته می شود، گزینه ای به نام Billing Address وجود دارد؛
 • با انتخاب این گزینه می توانید آدرس و کشور مورد نظر خود را وارد کنید؛
 • در زمان تغییر این آدرس ممکن است مجددا از شما تاییدیه و verify گرفته شود که باید آن را هم انجام دهید؛
 • در صورت ورود آدرس و ذخیره آن، ریجن ایمیل شما به این آدرس تغییر پیدا خواهد کرد؛

تغییر ریجن جیمیل با گوشی

شما می توانید این کار را به راحتی انجام دهید و در صورتی که اطلاعات کارت خاصی ندارید و در مورد جزئیاتی که از شما خواسته می شود چیزی نمی دانید می توانید برای پیدا کردن این اطلاعات از سایت ادیتپد کمک بگیرید تا بر اساس کشوری که انتخاب کرده اید، آدرسی درست به همراه کد پستی و سایر موارد را در اختیار شما قرار دهد. دقت داشته باشید که برای دسترسی به این صفحات لازم است که از وی پی ان معتبر استفاده کنید. در صورتی که در مسیر انجام کار با مشکلی مانند لود نشدن صفحه، مواجه شدید و بعد از انتخاب متد پرداخت هیچ اتفاقی نیفتاد به این معنی است که دسترسی شما مسدود شده است. در این حالت بهتر است گوشی را کنار گذاشته و کار تغییر ریجن جیمیل را با کامپیوتر انجام دهید.

تغییر ریجن جیمیل با کامپیوتر

در تغییر ریجن جیمیل با استفاده از کامپیوتر هم باید دقت داشته باشید که مواد امنیتی را رعایت کرده و وی پی ان خود را فعال کنید، برای این عمل بهتر است که از مرورگری که همیشه برای دسترسی به گوگل از آن استفاده می کنید، این کار را انجام ندهید. همینطور می توانید از حالت Private یا Incognito مرورگر نیز استفاده نمایید.

در اولین گام لازم است وارد سایت گوگل شده و از بالا و سمت راست گزینه Sign in را که با یک دکمه آبی رنگ نشان داده می شود انتخاب کنید و با وارد کردن ایمیلی که می خواهید تغییر ریجن جیمیل را روی آن انجام دهید و رمز عبور آن وارد اکانت خود شوید، در صورتی که از حالت مخفی استفاده کرده باشید، ممکن است تاییدیه ها و کد های کپچای مختلفی هم از شما گرفته شود که باید آنها را تایید کنید.

بعد از ورود به اکانت در صفحه اصلی گوگل روی عکس اکانت خود (گوشه بالا و سمت راست) کلیک کرده و گزینه Manage your Google Account را انتخاب کنید:

تنظیمات اکانت برای تغییر ریجن جیمیل

 

بعد از آن وارد صفحه تنظیمات اکانت می شوید که مانند تصویر زیر خواهد بود. در این حالت گزینه های سمت چپ می توانند ویژگی ها و امکاناتی که برای تغییر ریجن جیمیل نیاز است را در اختیار شما بگذارد. در این بخش باید گزینه Payment and Subscription را انتخاب کنید:

تنظیمات پرداخت ها در گوگل

با انتخاب این گزینه موارد متعددی به شما نمایش داده می شود که برای تغییر ریجن اولین گزینه می تواند بهترین باشد. از گزینه هایی که در اختیار دارید روی Manage payment method کلیک کنید:

ورود به گوگل پی برای تغییر ریجن جیمیل

این کار شما را به صفحه گوگل پی هدایت خواهد کرد. البته ممکن است باز هم از شما درخواست شود که روی اکانت لاگین کرده و با استفاده از گوشی خود آن را تایید کنید. در این صفحه می توانید فرم زیر را مشاهده کنید. آدرس جدید و ریجنی که می خواهید داشته باشید را انتخاب کرده و روی دکمه Save کلیک کنید:

ویرایش اطلاعات برای تغییر ریجن جیمیل

در صورتی که مراحل را درست انجام داده باشید و اطلاعات شما مشکلی نداشته باشد تغییر ریجن جیمیل شما با موفقیت انجام خواهد شد. دقت داشته باشید در صورتی که در هر کدام از این مراحل با صفحه خطای ۴۰۳ مواجه شدید به این معنی است که گوگل IP ایران را شناسایی کرده و یا وی پی ان شما را مسدود کرده است. برای رفع این مشکل است بهتر است صفحه را بسته و چند ساعت دیگر مجددا با یک وی پی ان دیگر این کار را تکرار کنید.

تغییر ریجن جیمیل برای کارهای حساس

اگر می خواهید کار تغییر ریجن جیمیل را برای پرداخت های ساده گوگل و خرید اپلیکیشن ها و پرداخت های درون برنامه ای انجام دهید، این روش ها برای شما عالی خواهند بود. اما اگر پای سرمایه بیشتری در میان است و به طور مثال می خواهید از اکانت تغییر پیدا کرده خود در سرویس دهنده هایی که سخت گیری بیشتری دارند، مانند صرافی های ارز دیجیتال استفاده کنید بهتر است کار را به صورت اصولی تری انجام دهید.

در این مورد باید گفت مخفی شدن از دست گوگل کاری تقریبا غیر ممکن است، مگر اینکه شما برخورد ها را به حداقل برسانید. در چنین شرایطی توصیه می شود یک اکانت مخصوص به این کار که روی گوشی شما هم لاگ این نیست ایجاد کنید که فقط برای این کار خاص به سراغ آن بروید. در زمان ساخت جیمیل نیز باید از اطلاعات ریجن مورد نظر خود استفاده کرده و برای شماره تماس نیز بهتر است از یک شماره مجازی مربوط به همان کشور استفاده کنید.

مراحل آموزش ساخت جیمیل طولانی بوده و از حوصله این مقاله خارج است، در صورتی که سری به مقاله ساخت ایمیل بزنید می توانید به این آموزش به صورت کامل دسترسی داشته باشید. همینطور مقاله آموزش ساخت شماره مجازی می تواند اطلاعات لازم برای دریافت شماره مجازی از ریجن مورد نظرتان را در اختیار شما بگذارد.

نتیجه گیری

تغییر ریجن جیمیل عملیاتی است که خیلی از کاربران بنا به شرایط خاص می توانند با آن مواجه شوند. در این مقاله روش های کاملی را برای انجام این کار معرفی کردیم و دیدیم در گوشی و کامپیوتر چطور میتوان این کار را انجام داد. برای تغییر ریجن در سرویس دهنده جیمیل لازم است که از طریق بخش متد های پرداخت، اطلاعات پرداخت را ویرایش کرده تا ریجن شما نیز تغییر کند. در صورتی که در طول فرایند انجام کار به مشکلی برخوردید، خوشحال می شویم به ما اجازه دهید تا در حل این مشکل و پیدا کردن راه حل به شما کمک کنیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402